Top Banner
Dinamikus blokk készítése Egy hosszanti irányban nyújtható födémet nagyon egyszerűen készíthetünk dinamikus blokkok segítségével. 1. lépés: Megrajzoljuk a nyújtani kívánt födémet. A rajz többféle elemet tartalmaz (zárt vonalláncok, kitöltések), amik különböző rétegeken vannak megrajzolva. 2. lépés: Az elemet blokká alakítjuk, majd megnyitjuk a blokk szerkesztőben.
3

Dinamikus blokk készítése · 2013. 10. 14. · Dinamikus blokk készítése Egy hosszanti irányban nyújtható födémet nagyon egyszerűen készíthetünk dinamikus blokkok segítségével.

Feb 02, 2021

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
  • Dinamikus blokk készítése

    Egy hosszanti irányban nyújtható födémet nagyon egyszerűen készíthetünk dinamikus blokkok segítségével.

    1. lépés: Megrajzoljuk a nyújtani kívánt födémet. A rajz többféle elemet tartalmaz (zárt vonalláncok, kitöltések), amik különböző rétegeken vannak megrajzolva.2. lépés: Az elemet blokká alakítjuk, majd megnyitjuk a blokk szerkesztőben.

  • A “block editor” felületen két fontos menü csoport van. Én kiraktam külön palettára, de fent is elérhetőek az “Action Parameters” palettán. A “Parameters” fülön találjuk azokat a tulajdonságokat (méretek, elemek távolsága, bezárt szög...), amikhez műveleteket (eltolás, nyújtás, átméretezés, kiosztás, tükrözés...) rendelhetünk az “Actions” fülről.

  • 3. lépés:A “Parameters” menüből kiválasztjuk a “Linear” parancsot, majd a födém két végére kattintva megjelöljük, hogy ez a tulajdonság, amin majd változtatni szeretnénk.

    4. lépés:Az “Actions” fülről kiválasztjuk a “Stretch” parancsot. Ekkor megkérdezi a program, hogy melyik paraméterünkhöz rendeljük a nyújtás parancsot, kijelöljük az előbb megadott paramétert.

    5. lépés:Kijelöljük azt a pontot, ahova a kész blokkon a fogópontot szeretnénk létrehozni.

    6. lépés:Kijelöljük azt a sarkot, ami változatlan maradjon, akkor is ha nyújtjuk a rajzot. Ezt a fogóponthoz rajzoljuk, így ez a sarok fog együtt mozogni vele.

    7. lépés:Kijelöljük (jobbról balra) azokat az elemeket, amikre a nyújtást alkalmazni szeretnénk. Jelöljünk ki minden pontot, amit el szeretnénk mozdítani.

    8. lépés:Minden beállítás kész, a paraméterünk mellett megjelent a “Stretch” parancs ikonja. Zárjuk be a blokkszerkesztőt! A kész blokkot a fogópont mozgatásával nyújthatjuk.