Top Banner
газета СТОР. 7 СТОР. 3 СТОР. 5 МАКСИМ ШКУРО ПРО ВІДРАДНИЙ ШАНУЄМО ГЕРОЇВ! З ДНЕМ УЧИТЕЛЯ! www.solor.kiev.ua № 8 (9) · вересень 2015 Подробиці на стор. 2, 3, 4, 5, 6 СОЛОМ’ЯНКА МАЙБУТНЬОГО: ПОБАЖАННЯ – В ПЛАНИ, ПЛАНИ – В ЖИТТЯ ДМИТРО АНДРІЄВСЬКИЙ: ПЕНСІЇ І ЗАРПЛАТИ ПІДВИЩЕНО ВЖЕ З 1 ВЕРЕСНЯ Питання соціального захис- ту населення сьогодні є од- ним з найбільш гострих і бо- лючих. В умовах фактичної війни і складної економічної ситуації в країні наша коман- да зробила все можливе, аби вже з 1 вересня 2015 року під- няти пенсії, соціальні стан- дарти, заробітні плати праців- никам бюджетної сфери – на 13–18%. На це спрямовано 10 мільярдів гривень. 17 вересня парламент кількістю 340 голосів підтримав, а Президент України вже підписав Закон про зміни до Бюджету на 2015 рік, які забез- печують збільшення соціальних стандартів. Завдяки об’єднанню зусиль депутатів, уряду, Прези- дента нам вдалося знайти кошти для того, щоб підвищення пенсій і зарплат відбулося не з 1 грудня, а вже зараз, з 1 вересня. ХТО І НА СКІЛЬКИ ОТРИМАЄ ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ І ЗАРПЛАТ? Підвищення пенсій і зарплат торкнеться понад 12 мільйонів українців. Розмір мінімальної пенсії зросте з 949 до 1074 грн і буде стосуватися 7,5 мільйонів українських пенсіонерів. Роз- мір мінімальної заробітної плати становитиме 1378 грн. ЧИ БУДЕ ЩЕ ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ І КОЛИ? Ми вже зробили важливі кро- ки, бачимо результат розпочатих реформ, які сьогодні впрова- джуються в Україні. Нам вдало- ся уникнути дефолту, досягнути макрофінансової стабільності, стабілізувати банківську систе- му. Перший етап підвищення со- ціальних стандартів відбуваєть- ся. Тепер нам треба спрямувати максимум зусиль на поліпшення економічної ситуації, відновлен- ня економічного зростання і про- довжити розпочаті реформи. Вже наступного року ми пла- нуємо забезпечити більш масш- табне збільшення пенсій і зарп- лат. (Продовження на стор. 2)
8

Газета «Солом'янка» №8 (вересень 2015)

Jul 23, 2016

Download

Documents

SOLORGOVUA

Районна газета Солом'янського району м. Києва «Солом'янка» №8 (вересень 2015)
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Газета «Солом'янка» №8 (вересень 2015)

газетаСТОР. 7СТОР. 3 СТОР. 5МАКСИМ ШКУРО ПРО ВІДРАДНИЙ ШАНУЄМО ГЕРОЇВ! З ДНЕМ УЧИТЕЛЯ!

www.solor.kiev.ua № 8 (9) · вересень 2015

Подробиці на стор. 2, 3, 4, 5, 6

№ 8 (9) · вересень 2015

СОЛОМ’ЯНКА МАЙБУТНЬОГО:ПОБАЖАННЯ – В ПЛАНИ, ПЛАНИ – В ЖИТТЯ

ДМИТРО АНДРІЄВСЬКИЙ:ПЕНСІЇ І ЗАРПЛАТИ ПІДВИЩЕНО ВЖЕ З 1 ВЕРЕСНЯПитання соціального захис-

ту населення сьогодні є од-ним з найбільш гострих і бо-лючих. В умовах фактичної війни і складної економічної ситуації в країні наша коман-да зробила все можливе, аби вже з 1 вересня 2015 року під-няти пенсії, соціальні стан-дарти, заробітні плати праців-никам бюджетної сфери – на 13–18%. На це спрямовано 10 мільярдів гривень.

17вересня парламент кількістю 340 голосів

підтримав, а Президент України вже підписав Закон про зміни до Бюджету на 2015 рік, які забез-печують збільшення соціальних стандартів. Завдяки об’єднанню зусиль депутатів, уряду, Прези-дента нам вдалося знайти кошти для того, щоб підвищення пенсій і зарплат відбулося не з 1 грудня, а вже зараз, з 1 вересня.

ХТО І НА СКІЛЬКИ ОТРИМАЄПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ

І ЗАРПЛАТ?Підвищення пенсій і зарплат

торкнеться понад 12 мільйонів українців. Розмір мінімальної пенсії зросте з 949 до 1074 грн і буде стосуватися 7,5 мільйонів українських пенсіонерів. Роз-мір мінімальної заробітної плати становитиме 1378 грн.

ЧИ БУДЕ ЩЕ ПІДВИЩЕННЯСОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ

І КОЛИ?Ми вже зробили важливі кро-

ки, бачимо результат розпочатих реформ, які сьогодні впрова-джуються в Україні. Нам вдало-

ся уникнути дефолту, досягнути макрофінансової стабільності, стабілізувати банківську систе-му. Перший етап підвищення со-ціальних стандартів відбуваєть-ся. Тепер нам треба спрямувати максимум зусиль на поліпшення економічної ситуації, відновлен-ня економічного зростання і про-довжити розпочаті реформи.

Вже наступного року ми пла-нуємо забезпечити більш масш-табне збільшення пенсій і зарп-лат.(Продовження на стор. 2)

Page 2: Газета «Солом'янка» №8 (вересень 2015)

вересень 2015

газета

2

ТАРИФИ І ВАРТІСТЬКОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ПІД ЧАС

ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ: ЧОГООЧІКУВАТИ, ЯК ЗЕКОНОМИТИ?Я закликаю всіх активніше

оформлювати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, щоб встигнути це зробити до початку опалювального сезону. На цей рік державним бюджетом передбаче-

но на субсидії 24,5 мільярди гривень, а на 2016 рік планується

виділити 40 мільярдів гри-вень. Вартість комунальних послуг не може перевищувати 10% сукуп-ного доходу. Тому людям, які не в змозі оплачувати вартість житлово-комунальних послуг у повному об-сязі, які мають невеликі доходи, різ-

ницю компенсує держава. А багаті сплачуватимуть у повному обсязі.

Ми вже від-корегували і м а к с и м а л ь н о спростили сис-тему оформ-лення субсидій. На заповнення декларації та заяви у Вас піде зовсім небагато часу. У резуль-таті Ви суттєво зекономите кошти сімейного бю-джету протягом року. Раджу по-дати відповідну заяву вже зараз, щоб до початку опалювального сезону сплачувати за послуги ЖКГ менше.

домогосподарств киянотримали житлову субсидію

з травня по жовтень

82 тис.

ПЕНСІЇ І ЗАРПЛАТИ ПІДВИЩЕНО(Продовження, початок на стор. 1)

Дмитро Андрієвський проводитьдепутатський прийом громадян

КЛИЧКО ‒ ПОЗА КОНКУРЕНЦІЄЮСеред респондентів, які вказали,

що обов’язково будуть голосувати, 34,6% проголосували б за Кличка, 16,7% – за Омельченка, 11,9% – за Березу і 8,2% – за Бондаренка.

Такі дані опитувань Центру со-ціальних досліджень «Софія»

оприлюднив Інтернет-ресурс «Україн-ська правда». За даними дослідження, якщо враховувати тих, хто ще не ви-значився, 25,1% опитаних підтрима-ли б діючого мера Віталія Кличка на виборах мера Києва в цьому році. Та-кож 13,1% респондентів готові підтри-мати депутата Київради Олександра Омельченка і 9,7% – позафракційного депутата Верховної Ради Борислава Березу. За екс-голову Київської адмі-ністрації Володимира Бондаренка го-тові проголосувати 6,8% респондентів.

Нагадаємо, що вибори мера за но-вим Законом відбудуться у два тури. До речі, ряд політологів допускає можливість, що вибори пройдуть в один тур.

Депутат Київради від Соло-м’янки Катерина Кириченко опі-кується не лише зеленими зона-ми та екологією, хоча й працює в екологічній комісії Київради.

П ід час батьківських зборів у дитячому садочку № 360,

що на Єреванській, 16А, директор Валентина Нога і батьки поскар-жилися депутатові на те, що на їхні звернення і прохання очистити від сухого гілля дерева, які ростуть на території садка, ніхто не реагує. Гіл-ля падає і може нашкодити дітям. Дитячий садок на Єреванській, 16А збудовано ще у 1965 році. До цього часу на його території дерева ніхто не обрізав. Катерина Кириченко мо-ментально відреагувала на стурбо-ваність батьків та очільника закладу. За лічені дні працівники столичного «Зеленбуду» кронували всі дерева та вивезли сміття з території дитя-чого садка.

Наразі територія закладу вигля-дає зразково – всі дерева кроно-вані, жодної сухої гілки, а батьки та керівництво закладу задоволені.

КАТЕРИНА КИРИЧЕНКО: «ТРЕБА ДБАТИПРО БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ»

Ви завжди можетеотримати необхідну допомогу,

роз’яснення та консультаціїу моїй громадській приймальні за

адресою: вул. Металістів, 9 або за телефоном: (044) 383-03-41

Для офо-р м л е н н я с у б с и д і ї треба пода-

ти заяву та декларацію (встановлено спроще-ні форми заяви та де-кларації)

Термін дії суб-сидії – 12 міся-ців, а не опалю-вальний період,

як раніше. Автоматичне по-довження нарахування суб-сидії на новий період у разі відсутності змін

М о ж -л и в і с т ь надісла-ти доку-

менти поштою

Кожне домо-г о с п о д а р с т в о одночасно з ра-хунком для опла-

ти енергоносіїв у квітні та жовтні 2015 року отри-мує спрощені форми за-яви та декларації

365

Спрощення в оформленні субсидіїВіталійКличко 34,6%

БориславБереза

Олександр Омельченко 16,7%

11,9%8,2%Володимир

БондаренкоВолодимирБондаренко

Олександр Омельченко

Опитування проводилося з 8 по 11 вересня. Методом індивідуального інтерв’ю було опитано 1040 повноліт-ніх респондентів з Києва. Статистична похибка – 3%.

Батьківські збори у дитячому садку № 360на вул. Єреванській, 16А

ВПЕРЕД, ЗА СУБСИДІЯМИ!

Шановні мешканці! Інформу-ємо вас, що з 17 вересня

прийом громадян щодо оформлен-ня житлових субсидій буде додат-ково здійснюватися за адресою: бульв. Лепсе, 83А, у приміщенні Територіального центру соціаль-ного обслуговування населення Солом’янського району. Хто ще не оформив субсидію – чекаємо на вас. Телефон для довідок: 497-73-27. Кронування та вивезення сухого гілля в ДНЗ № 360

ВЧИТЕЛІ

+ 474–605 грн

СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

+ 453 грн

МЕДСЕСТРИ

+ 304 грн

ПРАЦІВНИКИ СОЦСФЕРИ

+ 474–605 грн

ПРАЦІВНИКИ КУЛЬТУРИ (в т. ч. бібліотекарі)

+ 348 грн

ОСОБИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

+ 100–200 грн

ОДИНОКІ МАТЕРІ

+ 350–727 грн

ПЕНСІОНЕРИ(мінімальна пенсія) 1074 грн

СТУДЕНТИ

+ 95–112 грн

Хто і скільки отримає додатково?

Із заяви Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка

Page 3: Газета «Солом'янка» №8 (вересень 2015)

3вересень 2015

газета

З кожним місяцем Відрадний стає зручнішим і комфортнішим місцем. І наші мешканці підтвер-джують та підтримують ці зміни.

Сьогодні ми найактивніше продовжуємо масштаб-

ні ремонти житлового фонду, асфальтування дворів. Зараз

робимо озеленення скверу за кінотеатром «Тампере», парку «Орлятко» та газонів вздовж просп. Відрадного. Розпоча-лися роботи із заміни електро-щитових у будинках. На просп. Відрадному та вул. Донця замі-нюємо електричні мережі. У 85 будинках встановлюються лі-чильники тепла.

БЕЗКОШТОВНІ МЕДИЧНІОГЛЯДИ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ

У вересні у соціальному центрі на бульв. Лепсе, 83А організували безкоштовні медичні огляди для жителів Відрадного. Понад 400 мешканців отримали консультації терапевта, невропатолога, хірур-га, ендокринолога, окуліста, кар-діолога та інших фахівців. Тепер такі послуги надаються регуляр-но.

СЬОГОДНІ ВІДРАДНИЙОБСЛУГОВУЄТЬСЯ НАВІТЬ КРАЩЕ

ЗА ЦЕНТРАЛЬНІ РАЙОНИ МІСТАРоками масив Відрадний був забу-

тим владою. На цей рік я ставив собі завдання забезпечити, щоб масив Відрадний за рівнем обслуговування не поступався іншим районам міста. Сьогодні можу звітувати – за рів-нем капіталовкладень, кількістю відремонтованих будинків, за-асфальтованих дворів і проїздів, нових скверів і відновлених зеле-них насаджень на Відрадному ро-биться навіть більше, ніж у центрі міста.

За рік роботи переконався, як бага-то можна зробити, маючи бажання та сильну команду. Тут моя мала Батьків-щина, і я хочу, аби кожен мешканець Відрадного відчув зміни на краще, які відбуваються у його будинку, дворі, дитячому садочку чи поліклініці.

МАКСИМ ШКУРО: «МОЯ МЕТА – ЩОБ ВІДРАДНИЙ СТАВ НАЙКРАЩИМ У КИЄВІ МІСЦЕМ ДЛЯ ЖИТТЯ»

Стало

Триває ремонт дорослої поліклініки на просп. Комарова, 3 (Медмістечко)

Асфальтування дворів: бульв. Лепсе, 85, 87, 87А – вул. Донця, 20 – 18А, 18Б, просп. Відрадний, 6/1, 8, 10, 10А, 12, 12А, 12Б, 14/45,вул. Донця, 5, 7, 9, 11, 13, 13А, 13Б, 14, 14А, 14Б, 14В, в’їзд до вул. Білецького, 4 – вул. Героїв Севастополя, 32, 34/1

Тривають ремонти у житлових будинках: на вул. Білецького, 5, 5Б, 9, 11, 20, просп. Відрадному, 10, 10А, 18, 22, 28В, 28Г,вул. Донця, 3, 14А, 14В, 17/46, 25/83, бульв. Лепсе, 34

Page 4: Газета «Солом'янка» №8 (вересень 2015)

вересень 2015

газета

4

загальна площа зеленихнасаджень у Солом’янському

районі

522,3 га

СЛОВО ДЕПУТАТАУ минулому номері ми писали

про допомогу, яку надав депутат Київради Микола Негрич меш-канці будинку № 17 по вул. Вол-гоградській Ганні Петрівні Мат-вєєвій, яка вже майже 40 років доглядає та прикрашає будинок.

На першій зустрічі депутат подарував Ганні Петрівні са-

дове приладдя, про яке вона його

просила. Депутата так зацікавив будинок, що він зголосився під-тримати майже всі «ініціативи» ко-лишньої лікарки, якій вже майже 90 років. Та лише попросила про шланг для поливу. «Але ж, щоб метрів з 25 був, щоб дотягнувся до всіх закуточ-ків», – казала пенсіонерка депутато-ві. Микола Негрич пообіцяв, що все зробить. І виконав обіцянку – шланг Ганні Петрівні доставили вже на-ступного тижня.

До речі, така риса характеру – не забувати про дрібниці – притаман-на далеко не кожному.

Депутат Київради Руслан Ки-сіль, обраний у Солом’янському районі, вважає, що разом із про-фесійною командою господарни-ків їм вдалося розпочати ремонт доріг, який у районі не здійсню-вався роками.

Зокрема, за ініціативи Русла-на Кисіля у Програ-

му соціально-економічного розвитку міста були внесені пропозиції щодо виділення коштів для ремонтування давно вщент зруйнованих доріг на Солом’янці.

«Завдяки злагодженій ро-боті нашої команди велику кількість питань вдалося ви-рішити, а деякі нарешті зру-шилися з місця. Сьогодні, відповідно до Програми со-ціально-економічного роз-витку міста Києва на 2015 рік, ми проводимо адресну програму ремонтів, яка фор-мувалася насамперед на основі звернень громадян конкрет-них будинків у моєму виборчому окрузі», – розповів Руслан Кисіль.

Депутат прозвітував, що на-разі повністю відремонтоване ас-фальтове покриття на вулиці Ле-ваневського. «Ми провели ремонт асфальтового покриття на вулиці Леваневського, розпочато капіталь-ний ремонт асфальтового покриття міжквартального проїзду по вулиці Гетьмана, 40–46. Також ми продо-

вжуємо оперативно реагувати на звернення солом’янців та відновлю-вати асфальтове покриття на прибу-динкових територіях нашого райо-ну», – розповів він.

Однак, за словами депутата, про-блеми із ремонтами доріг залиша-ються актуальними і сьогодні.

Крім того, Руслан Кисіль розповів, що у Солом’янському районі під ву-лицями Гетьмана, Лебедєва-Кумача та Яблонської знаходяться підземні води, що й спричиняє постійну де-формацію асфальтового покриття.

Депутат і надалі планує працюва-ти над відновлюванням доріг та інф-раструктури району.

«Солом’янський район нарешті почав відроджуватися. І нам по-трібно продовжувати розпочату

роботу. Наприклад, нада-лі ми плануємо відновити асфальтове покриття при-будинкових територій по вулиці Гетьмана, 46А, Ви-борзькій, 31/37А, Яблон-ської, 1. Нам потрібно

завершити капітальний ремонт ас-фальтового покриття міжкварталь-ного проїзду по вулиці Гетьмана, 40–46. І, хоча там є деякі складно-щі, я впевнений, що ми із цим впо-раємося. А головним моїм завдан-ням залишається бути справжнім представником інтересів своїх виборців, оперативно реагувати на всі звернення та звітувати про кожну гривню, витрачену з міського бюджету», – додав депутат.

Відремонтовані дороги по вул. Леваневського

Відновлено асфальтовепокриття на вул. В. Гетьмана

«НА СОЛОМ’ЯНЦІ НАРЕШТІ РЕМОНТУЮТЬСЯ ДОРОГИ», – РУСЛАН КИСІЛЬ

СЬОГОДНІ — СКВЕР НА МАРТИРОСЯНА,ЗАВТРА – ПІШОХІДНА АЛЕЯ НА АНТОНОВА

МІСЯЧНИКЗ БЛАГОУСТРОЮ

21 вересня стартував осінній місячник із благоустрою в Києві, у рамках якого буде проведено конкурс серед столичних райо-нів на найбільший вклад у благо-устрій і облаштування вулиць, дворів та інфраструктури міста.

Про це повідомив заступник голови Київської міської дер-

жавної адміністрації Петро Панте-леєв. За його словами, міська влада ухвалила рішення розширити крите-рії оцінки роботи комунальних служб та зробити акцент на впорядкуванні та відновленні дитячих майданчиків. «Ми прагнемо мобілізувати зусилля комунальних служб, поставити перед ними чіткі завдання та залучити до роботи в умовах відкритого конкур-су. Цього року ми змінили підхід до оцінки районів: критерії стали більш прозорими. Ми враховуємо підхід комунальників до виконання звер-нень мешканців до контакт-центру 15-51, рівень забезпечення працівни-ків ЖЕКів спецодягом, розміщення інформаційних дощок на під’їздах, якість виконання запланованих ро-біт. На цей місячник додано показник якості та кількості відремонтованих дитячих майданчиків», – зазначив він.

Депутат Київради МАКСИМ КОНОБАС розповів про плани своєї роботи в окрузі на най-ближчий час. Він наголосив, що насамперед треба робити те, чого реально потребують люди і на що є сили та гроші.

За словами Максима Ко-

нобаса, частина його уваги як депутата приділяється умо-вам відпочинку меш-канців його округу. За його ініціативою та при підтримці ра-йонного підрозді-лу «Київзеленбуду» розпочато рекон-струкцію скверу, роз-ташованого по ву-лиці Мартиросяна. Там вже полагодили освітлення, віднови-ли силові електричні мережі та замiнили лампи, поставили нові урни, кронували дерева, пофарбу-вали та полагодили лави, вивезли смiття, а наразі ремонтують фонтан. Крім того, встановленi авто-мобiльнi обмежувачi бiля бювету. «Іноді доводилося бачити, як деякі автолюбите-лі мили поряд з ним свої машини. Невже не розуміють, що бювет призначе-ний не для того? Зараз це їм зробити буде неможливо, – розповідає Мак-сим Конобас. – А найближчим часом

звертатимусь до санепідемстан-ції, аби там органiзували постiйний контроль якостi води з бювету». До речі, в сквері по вихiдних днях дітла-хи можуть безкоштовно пострибати на батуті. Депутат і це організував.

Після того, як сквер на Марти-

росяна буде повністю відремон-товано, в планах депутата – за-йнятися пішохідною зоною на вул. Авiаконструктора Антонова. «Я вже

підготував депутатський запит з цього приводу. – каже Максим Пе-трович. – Домагатимусь, щоб ре-конструкцію цього місця для відпо-чинку внесли до міського плану з ремонту скверiв та паркiв на наступ-ний рік. Окрiм цього, вимагатиму

проведення ремонту асфальтового покриття по всій вулицi. А наразi вже проводиться благоустрiй та приби-рання цього скверу».

Page 5: Газета «Солом'янка» №8 (вересень 2015)

5вересень 2015

газета

Катерина Кириченко привіта-ла демобілізованих та вшанувала пам’ять загиблих воїнів 12-го ба-тальйону територіальної оборони м. Києва (нині 12-й окремий мо-топіхотний батальйон 26-ї Берди-чівської артилерійської бригади Збройних Сил України).

26 вересня 2015 року в На-ціональному музеї історії

Великої Вітчизняної війни відбулася

зустріч демобілізованих військових 12-го батальйону, які захищали те-рени нашої держави у найгарячіших точках Донбасу.

Багато українських бійців при-йшли на зустріч разом зі своїми сім’ями та друзями. Військові з усмішками та сльозами на очах пе-реглянули два фільми, присвячені їхнім подвигам та фронтовим спо-гадам.

Депутат Київради Катерина Ки-риченко подякувала героям за ви-явлений патріотизм та незламність духу.

«Ми пишаємося Вами, справжні-ми чоловіками, які у найскладніший

для країни час виявили мужність і відвагу, ставши на захист України. Ви проявили сміливість і героїзм. Дякую кожному з Вас за вірність Батьківщині. Дякую, що поверну-лися живими. Здоров’я Вам, наші Герої. Ви зробили усе можливе, аби захистити кожного українця. А ми й надалі будемо підтримувати Вас і намагатися забезпечити батальйон усім необхідним. Дякую всім Вам за

непохитну віру та волю до перемо-ги. Слава кожно-му з Вас!» – наго-лосила депутат.

Разом з народ-ним депутатом України Дмитром А н д р і є в с ь к и м Катерина Кири-ченко постійно підтримує 12-й батальйон від

дня його створення, забезпечуючи бійців спеціальним спорядженням, засобами зв’язку, автомобілями, одягом, ліками, продуктами харчу-вання та іншим.

У свою чергу командир 12 ба-тальйону Микола Білосвіт розповів, що найтяжчі бої із прямими зіткнен-нями з противником відбувалися поблизу міста Луганськ. «З 2 по 29 серпня 2014 року були найтяжчі часи. Ми вже за-йняли перші три селища Жов-тневого району Луганська. І най-більша кількість загиблих була саме там. У нас четверо бійців загинули од-разу, коли були прямі бойові дії і – на нас ішли

БТРами. Тоді вискочив танк і прямою наводкою вистрелив 5 разів. Це було найтяжчим», – розповів Микола Бі-лосвіт. Він додав, що кожен боєць,

який повернувся з фронту, став ін-шим – навчився цінувати час і став більш мужнім та відповідальним.

Членів сімей загиблих зустріли під оплески та вигуки: «Герої не вмира-ють!»

Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували пам’ять 13 загиблих героїв, які ціною власного життя за-хищали територіальну цілісність України. Після цього кожного заги-блого згадали поіменно.

Тепер на демобілізованих військо-вих чекають перепочинок та реабі-літація. Однак бійці переконують: у разі потреби готові знову поверну-тися до служби.

ВШАНУЄМО ГЕРОЇВ!

спрямовано депутатомКатериною Кириченко на

підтримку армії та допомогубійцям АТО

248 тис. грн

Бійці 12 батальйону

Закинута будова на бульварі Лепсе, 81 вже більше 10 років сто-їть «безхозна». Густі хащі, бездо-мні собаки, місцеві пияки є окре-мими деталями цього сумного пейзажу. На цьому місці мав бути дитячий садок – заклад, якого так бракує нашим батькам на Відрад-ному. Будова має три поверхи, два «крила», це колишня недобу-дова заводу ім. Корольова, «замо-рожена» у 90-х роках. У київської влади все не доходили руки до цього об’єкту. І ось, нарешті, час для дитсадка настав!

«Історія із закинутим відомчим садком на Гарматній, 41 почи-

налася навесні 2014 року приблизно так само, – згадує депутат Київради Вячеслав Непоп. – Під час зустрічі з

виборцями отримав від них прохан-ня розчистити хащі на огородженій території, де збиралися і наркомани, і випивохи. Ми одразу все почистили. А далі подумали: а чому б не спробу-вати зробити більше? Я вже був об-раний депутатом міської ради, ми подали пропозицію, Київрада і київ-ський голова Віталій Кличко нас під-тримали. Результат ви зараз можете побачити на власні очі: сучасний са-док майже на 200 діток, включаючи ясельні групи. Ми відбудували і по-вністю оснастили його за рекордні 5 місяців! Уже наприкінці серпня цього року мер міста перерізав стрічку на вході до дитсадка».

Мікрорайон отримав не тільки но-

вий садок замість руїн. Був проведе-ний комплексний благоустрій при-леглих територій. Зокрема, повністю оновлено дорожнє покриття, троту-ар по вулиці Західній (вхід до садка), перекладені комунікації, з’явилися «лечажі поліцейські». За парканом дитсадка прибрали іржаві гаражі, об-ладнали сучасну парковку загально-го користування на 36 автомобілів, заасфальтували міждворові проїзди, замінили вікна у під’їздах, оновили дитячі майданчики і завезли пісок, провели кронацію дерев, ремонт ган-ків сусідніх будинків. Тобто «вдихну-ли життя» не тільки в одну будівлю, а сприяли оновленню значно ширшої території.

Оскільки черга до дитсадків зали-шається актуальною темою в районі, зупинятися київська влада не планує. Вячеслав Непоп ініціює включення до бюджету на 2016 рік проекту рекон-струкції і добудови дитсадка на бульв.Лепсе, 81А. Дехто з політичних конку-рентів ревниво спостерігає і закидає, мовляв, це тільки обіцянки, а після ви-борів нічого не буде зроблено. «Знає-те, я цю пісню чув півтора роки тому, – коментує Вячеслав Непоп. – Так само говорили. Але результат роботи ви бачите. На Лепсе, 81А буде не гірший дитячий заклад, ніж на Гарматній. Ми вже огородили територію, почисти-ли, розробляємо проект. Батьки мо-жуть не хвилюватися: наступної осені ваші діти вже ходитимуть у дитсадок на Лепсе!»

ВЯЧЕСЛАВ НЕПОП: «ВІДКРИЛИ САДОК НА ГАРМАТНІЙ, ВІДБУДУЄМО І НА ЛЕПСЕ!»

Катерина Кириченко спілкується з командиром12 батальйону Миколою Білосвітом Урочистості розпочалися з виконання гімну України

Page 6: Газета «Солом'янка» №8 (вересень 2015)

вересень 2015

газета

6

На території парку «Орлятко» на Відрадному спостерігається великий рух. Ще в серпні почали чистити озеро, спустили воду. Зараз там голий резервуар, в якому порпаються працівники, гідроізолюючи стіни. Фарбують огорожу. Трохи далі в парку кла-дуть нову доріжку. Нещодавно провели толоку. Очевидно, що парком «Орлятко» нарешті за-йнялися всерйоз.

«Ми займаємося благо-устроєм парку вже

не перший рік, – розповідає де-путат Київради Вячеслав Непоп. Навесні наш благодійний фонд «Солом’янка» організував толоку, ми висадили 300 дерев і кущів. У толоці взяли участь інші депу-тати від округів району, чимало

мешканців сусідніх будинків. І ще тоді почали говорити, що потрібно парк оновити, а не тільки прибрати. На початку літа ми намагалися чистити озеро у різний спосіб, поки не дійшли висновку, що найефективніше – зли-ти воду, відремонтувати резервуар, наповнити свіжою водою і облашту-вати прилеглу територію. У нас ле-

жить звернення від тисячі мешканців мікрорайону з проханням про таку реконструкцію».

Багатьох надихнула ідея з очищен-ням озера! Почали долучатися нові партнери. З бюджету виділили 1,19 млн грн на огорожу навколо дитячого майданчика в парку (щоб було охайні-ше і не розносився пісок), на ремонт доріжок довкола майданчика (уже ви-кладає Київзеленбуд), на додаткові

лавочки, урни, туалет (вперше!) і навіть – вай-фай! А в наступному році за рахунок бюдже-ту буде відремонтова-но освітлення.

Озеро за бюджетні кошти не очищується. Це ініціатива депутата Київради Вячеслава

Непопа та народного депутата Дми-тра Андрієвського. У жовтні очікуєть-ся завершення робіт. Щоб озеро не заростало мулом, там буде перед-бачена система очищення, запустять рибу, зроблять аерацію. Воду в озе-ро по мірі висихання додаватимуть зі свердловини, яку вже пробурили. Благодійний фонд «Солом’янка» об-

лаштовує причал для катамаранів і човнів, туалети, лавочки, доріжки, до-даткове освітлення довкола водойми.

За словами Вячеслава Непопа, були проведені переговори з новою поліцією, щоб поліцейські частіше за-ходили в парк з перевірками, особли-во в нічний час. У свою чергу захисни-ки правопорядку попросили сприяти у забезпеченні освітлення парку.

До реконструкції «Орлятка» долу-чаються й інвестори та комерційні організації, зокрема ПБГ «Коваль-ська». За словами генерального директора підприємства Сергія Пилипенка, компанія має наміри створити на території парку спор-тивний майданчик і облаштувати майданчик для вигулу собак.

Реконструкційні роботи у пар-ку «Орлятко» продовжаться у 2016

році. Зокрема, Вячеслав Непоп за-значає, що потрібно вирішити про-блему з поливом, що збереже зелені насадження.

Парк «Орлятко» стане одним із найкрасивіших місць для відпочин-ку киян. Уже зараз там на вихідних «яблуку нема де впасти». А після ре-конструкції – і поготів!

10 484дитини виховуються

у дитячих садочках району

У НАС БУДЕ МІСТО-САД!

У РАЙОНІ ВИКОНУЮТЬ ЕНЕРГО-

МОДЕРНІЗАЦІЮ ДИТЯЧИХ САДКІВУдитячому садку № 654, що на

вул. Виборзькій, 51/53, три-ває термомодернізація будівлі. Вже

замінено всі вікна на металоплас-тикові з клапанами вентиляції, роз-почато фасадні роботи, утеплення цоколю та стелі, тривають ремонт покрівлі, заміна системи централь-ного опалення, електромонтажні роботи. Також буде здійснено мо-дернізацію теплового пункту та за-мінено систему освітлення тощо. Серед інновацій – встановлення системи вентиляції з рекуперацією повітря та дистанційним управлін-ням клімат-контролю у приміщен-нях. Це альтернативна система провітрювання, яка дає можливість не втрачати тепло при провітрю-ванні.

«З жовтня такі ж самі роботи роз-почнуться у дитячому садку на вул. Ніщинського, 3. У цих двох дитячих садках згодом буде здійснено енер-гоаудит. І ми зможемо побачити, який рівень економії. Зазвичай економія складає до 50%. Адже це не просто звичайний ремонт, а повна модерні-зація будівлі з використанням сучас-них енергозберігаючих технологій», – зазначив керівник Солом’янського району Максим Шкуро.

Відновлення резервуару водойми Таке озеро чекає на солом’янців

Обговорення плану реконструкції парку

Нещодавно розпочалася довго-очікувана реконструкція улюбле-ного місця відпочинку солом’янців – парку «Орлятко». До реконструк-ції та благоустрою парку виріши-ла долучитися і потужна столична компанія – промислово-будівель-на група «Ковальська». Ми поспіл-кувалися з її генеральним дирек-тором Сергієм Пилипенком.

До слова, ПБГ «Ковальська» є лідером на ринку України,

яка об’єднує низку потужних підпри-ємств у різних сегментах будівельної галузі: від видобування сировини і ви-готовлення будівельних матеріалів до зведення об’єктів житлового, комер-ційного та соціального призначення.

Незважаючи на значну зайнятість, домовитися про зустріч з Сергієм Пи-липенко вдалося досить швидко.

Сергію, чому Ви вирішили від-будувати парк «Орлятко», адже

це «непривабливий» об’єкт для ве-ликого бізнесу?

Для мене як громадянина цікаво, щоб мій рідний Київ був доглянутим та привабливим. Розпочавши роботи з благоустрою у парку «Орлятко», ми прекрасно розуміємо, що насправді у Києві є багато об’єктів, які потребують нашої уваги. Десь потрібно встанови-ти освітлення, а десь – прокласти до-рожнє покриття. Повертаючись до ре-конструкції парку «Орлятко», хочеться, щоб у солом’янців поблизу їх будинків було місце для справді сімейного від-починку – доглянуте, безпечне, з дитя-чими майданчиками, велодоріжками. Хочеться не просто відновити парк, а

надати йому друге життя. Що планується зробити най-

ближчим часом? Днями ми вже розпочали роботу зі

створення кінологічного майданчика. Минулого тижня у парку я зустрічався з мешканцями Солом’янського райо-ну. І можу запевнити: під час рекон-струкції парку всі пропозиції будуть максимально враховані. В найближчій перспективі – побудова мережі спор-тивних майданчиків. Я, як батько двох дітей, прекрасно розумію, що сьогодні

потрібно всіляко залучати молодь до спорту. Адже інвестиція в здоровий спосіб життя – це найкраща інвестиція у майбутнє. І сьогодні молоді потрібні додаткові місця, де можна побігати з м’ячем, позайматися на тренажерах, пограти в настільний теніс.

А що буде з озером у парку?Хочеться впорядкувати всю те-

риторію парку разом із озером. На-вколо озера плануємо встановити достатню кількість лавок, необхідну кількість ліхтарів, смітників, про-класти пішохідні доріжки. На постій-ній основі передбачається контроль якості води. Сподіваємося, що вже наступного літа на озері оселяться водоплавні птахи. Впевнені, що після

реконструкції парк стане місцем для сімейного відпочинку.

Це вперше Ваше підприємство береться за соціальні проекти?

Ні. Група «Ковальська» щорічно формує бюджет на соціальні ви-трати. Ці гроші ми розподіляємо на надання допомоги малозабезпече-ним сім’ям, створення зелених зон, покращення інфраструктури міста. Ми хочемо зробити наше рідне міс-то зручним і комфортним для життя. Хочеться пишатися своїм містом.

СЕРГІЙ ПИЛИПЕНКО: «МИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ВІДНОВЛЕННЯ ПАРКУ «ОРЛЯТКО»

34-річний Сергій Пилипенко вже чотири роки поспіль обіймає посаду генерального директора асоціації ПБГ «Ковальська», де працює понад три тисячі людей. Свою кар’єру він розпочав у 2001 році, будучи студентом Київського національного аграрного університету. Робота не завадила йому отрима-ти червоний диплом. Практику він проходив в Ірландії та у Великобританії. Сьогодні ком-панія «Ковальська» є одним із найбільших платників податків в Україні.

«БАРВИ НАДІЙ»Фестиваль творчості для дітей та

молоді з функціональними обме-женнями в рамках Київського місь-кого фестивалю «Повіримо у себе» запрошує взяти участь у конкурсі.

До участі в конкурсі запрошу-ються діти віком від 7 до 18

років та молодь віком від 18 до 35 років у наступних номінаціях: вокаль-но-хоровий жанр, хореографічний жанр, виконавче мистецтво, інстру-ментальний жанр, авторська поезія та проза, образотворче мистецтво, декоративно-ужиткове мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, нерукот-ворна номінація.

Заявки приймаються до 16 жовтня 2015 року, за адресою: вул. Я. Галана, 2, тел.: 457-12-75.

Центр соціально-психологічної реа-білітації дітей та молоді з функціональ-ними обмеженнями Солом’янського району міста Києва.

Роботи приймаються до 30 жовтня 2015 року, за адресою:

вул. М. Кривоноса, 21,тел.: 243-75-26, 243-75-26.

Page 7: Газета «Солом'янка» №8 (вересень 2015)

7вересень 2015

газета

склала загальна сумаремонтних робіт навчальних

закладів Солом’янки

5,1 млн грн

Бажаєте продати квартиру, будинок чи приміщення швидко

та за максимальною ціною?

Вам допоможе досвідченийпрофесійний ріелтер – Ваш

персональний агент із нерухомості!

067-923-50-37050-774-95-82063-339-00-16Маргарита Анатоліївна

Працюю відповідально, виключно за договором, успішно використовую

сучасні методи продажу

www.myrealtykiev.com

9 жовтнявул. Керченськавул. Козицького

2 жовтнявул. Освіти

вул. Стадіонна

ЯРМАРКУЄМО

16 жовтнявул. Освіти

10 жовтняпросп. Комарова

17 жовтнявул. Волгоградськапров. Ковальський

23 жовтнявул. Керченськавул. Козицького

ОЛЕНА ЗАПЛОТІНСЬКА: «МИ РАДІ, ЩО СЕРЕД 10 КРАЩИХ ШКІЛ КИЄВА 5 – СОЛОМ’ЯНСЬКІ

ДІТИ ШУКАЮТЬ РОДИНУ!

Ваше серце наповнене любов’ю, якою Ви хочете поділитися з дітьми? Ви хочете допомогти дитині, яка втратила родину? Бажаєте реалізу-вати свій батьківський потенціал?

Прийміть дитину в свою сім’ю!Солом’янський районний у м.

Києві центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошує до співпраці усіх, хто бажає прийняти в свою сім’ю дітей.

Консультації за адресою: вул. Мак-сима Кривоноса, 21 або за телефо-нами: 243-75-26, 242-90-68.

Начальник управління освіти Солом’янського району Олена Ігорівна Заплотінська може довго розповідати про те, чим займа-ється. «Бо є, чим пишатися», – по-яснює вона.

Олено Ігорівно, наскільки школи району готові до нового навчаль-ного року? Які проблеми існують?

Готові на всі сто. Ми вже ка-зали, а ваша газета писала, що Солом’янський район посів перше місце з підготовки шкіл до цього на-вчального року. Станом на перше вересня ми стовідсотково отримали акти готовності шкіл до опалюваль-ного сезону. Але є проблема з під-ручниками для 4 та 7 класів, які б від-повідали новій навчальній програмі, яка вводиться з цього року. Виконав-ці держзамовлення не забезпечили вчасно друк підручників, хоча держ-замовлення з боку департаменту освіти було зроблено вчасно. Очіку-ємо, що підручники надійдуть уже в грудні. А поки що будемо використо-вувати старі книжки і брати з них те, що відповідає програмі. До того ж сьогодні є планшети та комп’ютери, а в мережі вже з’явилися необхідні матеріали з нової навчальної програ-ми, принаймні на кожні два місяці, і їх можна легко закачати.

Як ідуть справи з наповненням шкіл та дитячих садків? Скіль-ки першокласників розпочали «гризти граніт науки»? І чи виста-чає навчальних закладів на всіх?

Кількість учнів у районі порівня-но з минулим роком збільшилася на 2 тисячі, і сьогодні 26 009 дітей навчаються в школах рідного ра-йону. «Першачків» нараховується 2880. У дитячих садочках перебува-ють 10484 малюки, що на 187 дітей більше, аніж торік. Нагальною про-блемою на сьогодні є вивільнення приміщень дитячих садків, які орен-дуються різноманітними компанія-ми і фірмами. В районі проведена серйозна і кропітка робота з цього приводу. Так, у ДНЗ № 255 ми змогли створити 2 групи за рахунок вивіль-нення площ від орендарів, відкри-ваємо нові групи в школах – дитячих садках за рахунок виведення класів початкової школи. Також у цьому році введено в експлуатацію новий садок № 383 по вул. Гарматній, 41.

То все ж таки вистачає навчаль-них закладів чи ні?

Район росте. Зростає й необхід-ність у реконструкції старих та по-будові нових шкіл і дитячих садків. Подивіться на новобудови по вул. Яблонської! Звісна річ, постало пи-

тання про відновлення робіт на бу-дівництві законсервованої 8 років тому школи, яка знаходиться в цьому районі. Тому на це питання відповідь однозначна: «Так, і школи, і дитсад-ки потрібні». До речі, треба взяти до уваги й переселенців зі сходу нашої країни – в цьому році до дитсадків та шкіл району прийшли 846 дітей: 617 – до загальноосвітніх шкіл, 229 – до дитячих навчальних закладів.

Зараз «модним» словом в по-буті стало слово «децентраліза-ція». Чи потрібна децентралізація в освіті, і якщо так, то в чому вона повинна полягати?

У будь-якому випадку повинна бути координація роботи. Не можна допускати анархії, особливо в на-вчально-виховному процесі. Коорди-натор повинен бути. Школи сьогодні, на мій погляд, мають усі можливості вирішувати багато питань самостій-но. А от щодо типових навчальних планів та визначення типу навчаль-ного закладу, то тут повинен бути один знаменник. На прохання батьків тип навчального закладу може бути змінений, бо саме батьки, так би мовити, – основні замовники наших послуг. Щодо навчальних планів, то й тут є шанс вчителю проявити себе – він може підготувати та подати на затвердження свою авторську роз-робку, за якою потім і працюватиме. Тому децентралізація в освіті є, про-сто треба її вміло використовувати.

Сьогодні, як ніколи, постало питання патріотичного вихован-ня нашої молоді. Чи є проблеми з викладанням предмету «Захист Вітчизни» у школах району?

Проблем немає. Склад виклада-чів, які ведуть цю дисципліну, онов-люється. На місце літніх педагогів-пенсіонерів приходять військові, які на практиці знають, що таке орга-нізація та проведення військових навчань, бойових дій. Є серед них і

працівники районного військкомату. Багато хто з педагогів воював у зоні АТО і знає, що таке захищати Бать-ківщину не з чужих слів. Деякі викла-дачі читають цей предмет у декількох школах і мають можливість організо-вувати для всіх учнів, у яких виклада-ють, необхідні тренування на базі ді-ючих підготовчих військових частин,. Вакансій на посаду вчителя з цього предмету в нас у районі вже немає.

А щодо вчителів інших спеці-альностей, є вакансії?

Молодих фахівців до шкіл іде не-багато. Причини різні. Не треба забу-вати, що вчитель – це від Бога, тому не кожен впорається з тими наван-таженнями, як фізичними, так і емо-ційними, які випадуть на його долю. Значну роль вдіграє рівень заробіт-ної платні. У новачків він нижчий, ніж у фахівців з досвідом роботи та ви-слугою років. З практики знаю, що з 10 вчителів-«новачків» залишається назавжди працювати у школі 2–3 пе-дагоги. Це ті, хто прийшов не за на-правленням, а за покликом серця.

Що б Ви побажали своїм коле-гам у день вчителя, а що – можно-владцям району?

Вчителям я б передусім побажа-ла здоров’я і впевненості у мирі та стабільності завтрашнього дня. Де-путатам же я б побажала, щоб вони любили освіту. В тому сенсі, що без освіти – немає майбутнього. Вкла-дати в освіту – це вкладати і у влас-них дітей, і в майбутнє країни. І вони ніколи не повинні про це забувати.

Технологічне обладнання для харчоблоків на суму 532,5 тис. грн. Закуплено і поставлено 67 одиниць обладнання в 38 закладів освіти, в тому числі 13 одиниць – в інтернати. Закуплено і поставлено 7 комп-лектів комп’ютерного обладнання на суму 588 тис. грн у 6 шкіл району (прим. 1 комплект – 10 комп’ютерів). Закуплено і доставлено у 38 уч-бових закладів 72 учнівські комп-лекти на суму 1,011 млн грн (прим. 1 учнівський комплект – 15 парт та 30 стільців). Заміна вікон у 6 навчальних за-кладах – 2,256 млн грн. Прокладання водопровідної ме-режі (Караваєві дачі, ДНЗ № 211) – 400 тис. грн. Капітальний ремонт електро-мереж та електрощитових в 11 на-вчальних закладах – 1,02 млн грн.

Для підготовки навчальних закладів до нового навчаль-ного року виділено бюджетні кошти за такими напрямами:

ОСВІТЯНИ ВИЗНАЧИЛИСЯНа загальних зборах представ-

ників освітянської громад-ськості Солом’янського району, які відбулися 9 вересня, одноголосно було підтримане рішення звернути-

ся до районного осередку політичної сили Блок Петра Порошенка «Со-лідарність» з пропозицією про роз-ширення співпраці між освітянами району та політиками. Як пояснили в освітянському середовищі, такий діалог потрібен для захисту праців-ників галузі та мешканців району. А оскільки чинним законодавством передбачено висування кандидатів до місцевих рад виключно через міс-цеві партійні організації, то освітяни й звернулися до політичної партії Блок Петра Порошенка з пропозицією включити до передвиборчого списку партії на виборах до Київради пред-ставника освітян Солом’янки, дирек-тора СЗШ № 74 Олену Олегівну Ма-рушевську. Районний осередок БПП дав на це свою згоду.

Page 8: Газета «Солом'янка» №8 (вересень 2015)

вересень 2015

газета

8

СКАНВОРД

Попере-дник ху-

дожнього образу

КасирБалет А. Духової

... Далі

Головна кнопка у Windows

Пре-зидент США, актор

Замість зеленки

Тривалий період

Основа плову

Літак

Київський дизайнер

одягу

... Турман

Південний фрукт

Шоко-ладний

батончик

Альбом І. Білик

Сорт яблук

«Повість вре-менних...»

... -Манш

Пора року

Відбиток

Клуб армії

Збирач цукрової тростини

Період у спортив-

ній грі

Столиця Еквадору

В. о. головного редактора: Ковтуненко Сергій Федорович. Видавець: ТОВ «Медіа-Промінь». Адреса редакції: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 8/10; e-mail: [email protected]. З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном: (044) 360-47-74 та на e-mail: [email protected]. Редакція може не поділяти позицію автора. При підготовці до друку редакція має право редагувати та скорочувати всі матеріали, які надходять до газети. Рукописи редакція не рецензує і не повертає. Редакція залишає за собою право листуватися з читачами лише на сторінках газети. За зміст рекламних публікацій відповідає

рекламодавець. Матеріали, позначені , друкуються на правах реклами. Надруковано у друкарні ТОВ «Камертон», м. Гайсин, вул. Південна, 18. Наклад: 116 660 примірників. Свідоцтво про реєстрацію: серія КУ 725-363Р. Розповсюджується безкоштовно у кожну поштову скриньку в Со ло м’ян ському районі.

РЕМОНТ,ПЕРЕТЯЖКА,

ВИГОТОВЛЕННЯМЕБЛІВ, ШАФИ-КУПЕ,

КУХНІ, ВІТАЛЬНІ2 3 2 -7 1 - 6 3

( 0 9 3) 4 8 0 - 16 -7 1

РЕМОНТ КОМП’ЮТЕРІВКУПЛЮ НЕРОБОЧІноутбуки, ЖК-монітори,

ПК і комплектуючі(063) 602-96-98

КАФЕ «СОСЕДИ»ТОРЖЕСТВА

ВІД 150 ГРН/ОС.ПОМИНАЛЬНІ ОБІДИ

ВІД 100 ГРН/ОС.вул. Ав. Антонова, 11221-09-03, (068) 198-06-03вул. Ав. Антонова, 11221-09-03, (068) 198-06-03

КОЛЕКЦІОНЕР

КУПИТЬКАРТИНИ, КИЛИМИ, ІКОНИ,

СТАТУЕТКИ З ФАРФОРУ МАРМУРУ І БРОНЗИ, МОНЕ-ТИ, МЕДАЛІ, АНТИКВАРІАТ

229-72-63, (098) 928-98-95

вул. М. Кривоноса, 27 тел.: 599-16-15, (067) 234-86-95

Ресторан ЧЕРДАКпривабливі умови для сімейного

свята

привабливі умови для сімейного

свята

ДОПОМОЖЕМО ШВИДКО

продати, купити, здати, зняти будь-

яку нерухомість

ДОПОМОЖЕМО ШВИДКО

продати, купити, здати, зняти будь-

яку нерухомістьт.: 592-85-85, (063) 128-16-58,

(097) 954-36-34, (099) 224-11-63т.: 592-85-85, (063) 128-16-58,

(097) 954-36-34, (099) 224-11-63

КЛУБ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ ДИТИНИоголошує набір дітей віком від 3 до 15 років для занять:

вул. Ф. Ернста, 4, ТЦ «Лимон», 2 поверхтел.: (066) 749-59-77 www.jclub.com.ua

художня гімнастика рукопашний бій таеквон-до zumba (для дітей та дорослих) бебі-фітнес (від 3 до 5 років)

(для дітей та дорослих) Жаклін клуб

ЯК ПОДОЛАТИ ОСІННЮ ХАНДРУ

В Кафе готелю«ОБЕРIГ»

КУХАРз/п 250 грн/день + %(067) 318-88-68

НА ПОСТІЙНУ РОБОТУ ПОТРІБЕН

ШКОЛА ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИОголошує набір дівчат віком від 3 до 13 років

Заняття проходять у приміщенні школи № 279,м/р «Жуляни», вул. Леніна, 50, тел.: (050) 158-54-11

Жаклін клуб

ЦІКАВА СОЛОМ’ЯНКАМУЗЕЙ

КИЇВСЬКОГО МЕТРОПОЛІТЕНУ

Адреса:просп. Перемоги, 35(II поверх адміністра-ції Київського метро-

політену)Час роботи:

пн.–ср.15.00–17.00;

вт.–чт.9.00–12.00

Тривалістьекскурсії:

1 година 30 хвилин

Морква, солодкий перець, кріп,капуста білокачанна, солені огірки, гарбуз, петрушка, масло, сир

Восени організм людини страждає від недостатньої кількості віта-мінів. Вона проявляється у запамороченні, головних болях, безсо-

нні, слабкості та швидкій втомлюваності.Правильний раціон допоможе запобігти цьому

Вівсяна та гречана крупи, горох, горіхи, незбиране молоко, чай, сир, шпинат, часник, квасоля, куряче та кроляче м’ясо, картопля, телятина, бобові

Масло, курячі яйця, сир, печінка тріски

Рослинні олії (соєва, соняшникова, кукурудзяна), пшениця, бобові,кукурудза, тріска та оселедець

Шипшина, лимон, чорна смородина, обліпиха, петрушка, кріп, картопля, грейпфрут, апельсин

Шпинат, помідори, теляча печінка

Зернова кава, м’ясо кролика, курятина, білі гриби, зерновий хліб, теляча печінка, кальмари

ØÈÐÎÊÈÉ ÀÑÎÐÒÈÌÅÍÒ ÒÀ ÍÈÇÜʲ Ö²ÍÈó íàñ Âè çìîæåòå ïðèäáàòè âñå äëÿ: òóðèçìó òðèêîòàæ ôóòáîëó âîëåéáîëó

Âçóòòÿ, ñïîðòèâí³ êîñòþìè, ôîðìà,ãàíòåë³, ñïîðòèâí³ ñò³íêè, ñêåéòè, ðîëèêè,

ñàìîêàòè òà áàãàòî ³íøîãîÁóäåìî ðàä³ áà÷èòè Âàñó íàøîìó ìàãàçèí³!

ÌÀÃÀÇÈÍ ÑÏÎÐÒÒÎÂÀÐÈ

Âóë. Íîâãîðîäñüêà, 1 (ïåðåõðåñòÿ ç Âîëèíñüêîþ, 16)Òåë.: 242-35-36, 8 (097) 353-18-58

Овни. У жовтні зірки настійно рекомендують Овнам забу-ти про свої недоліки. Так, як і

будь-яка людина, ви недосконалі, у вас є мінуси в характері, поведінці, звичках. Відкиньте самокопання, не займайтеся самоаналізом. Робіть все впевнено, а для самовдоско-налення знайдіть час у наступному місяці.

Тільці. Ні в якому разі не вплу-туйте в жовтні у ваші особисті стосунки сторонньої людини,

навіть якщо це ваш справжній і пере-вірений друг. Вирішуйте проблеми, що виникли, самі. Вашої мудрос-ті вистачить для виходу з будь-якої складної ситуації.

Близнюки. Випромінюйте побільше позитиву, і життя вам посміхнеться! Не можна

сказати, що жовтень буде для Близ-нюків цілком спокійним. В особис-тому житті настають зміни. Не ля-кайтеся їх, навіть якщо ваші нинішні стосунки руйнуватимуться.

Раки. Ракам варто забути про свою звичку нав’язувати власну думку людям. Спро-

буйте навчитися слухати, дайте ви-словити свою думку оточуючим. Врешті-решт, ви завжди можете вчинити по-своєму, але ваша увага до інших людей зіграє вам на руку.

Леви. Гороскоп рекомен-дує у жовтні звернути увагу на свою зовнішність, проте

найбільшу увагу приділяти дрібни-цям, а не всьому вигляду в цілому. Загалом Левам зірки радять не бо-ятися змін і в своєму розвитку руха-тися вперед.

Діви. Ваші близькі люди від-чайдушно вас потребують! Ваша доброта і чуйність мо-

жуть створити справжнє диво. Не лінуйтеся брати додаткові завдання або засиджуватися допізна в офісі, ваша праця не залишиться не помі-ченою.

Терези. На початку міся-ця Терези можуть дізнатися якусь делікатну інформацію

про близького друга або знайомо-го. Яким би сильним не було ваше бажання поділитися своєю дум-кою про це з ким-небудь, ні в якому разі не відкривайте чужого секрету. Проводьте більше часу на свіжому повітрі.

Скорпіони. У жовтні зірки рекомендують вам зайняти-ся чимось, чого ви ніколи не

робили раніше, і чим більш незвич-ним буде ваше нове захоплення, тим краще. У Скорпіонів з’явиться таке бажання в середині місяця. У двадцятих числах місяця в любов-них стосунках можливий розлад.

Стрільці. Всі «постріли» цьо-го знаку зодіаку будуть над-звичайно влучними. Можете

просити надбавку до зарплати на роботі, домагатися уваги симпатич-ної вам людини, укладати договори і контракти – зірки гарантують вда-лий результат у всьому!

Козероги. У жовтні вам ви-паде можливість показати свою ерудицію і начитаність.

Можливо, ви захочете звабити ко-гось, показати свій інтелект керівни-цтву. Середина жовтня – перевірка ваших почуттів до коханої людини.

Водолії. У жовтні у Водоліїв з’явиться новий друг або лю-дина, в яку ви закохаєтеся.

Це захоплення буде настільки для вас важливим, що ви забудете про все інше. Ні в якому разі не варто «падати у вир з головою».

Риби. Не засмучуйтеся, якщо у жовтні у вас зовсім не буде вільного часу – зірки обіця-

ють, що відпочити вам вдасться зо-всім скоро, а поки працюйте якомога ретельніше і не розслабляючись. По-чаток місяця присвятіть своїй родині, близьким людям. Будьте готові під-ставити дружнє плече.

ГОРОСКОП НА ЖОВТЕНЬ