Top Banner
Мұратқызы Қарлығаш О.Шонаев атындағы орта мектебінің І-ші санатты математика пәнінің мұғалімі Тақырыбы: «Ондық бөлшектерді қосу және азайту» тақырыбына есептер шығару Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Оқушылардың «Ондық бөлшектерді қосу және азайту» тақырыбын бойынша алған білімдерін қайталау арқылы, терең меңгеруге ықпал ету. 2.Дамытушылық: Ойын элементтері арқылы оқушылардың тарау бойынша жаттығуларды орындау шеберлігін, машығын, әдет, дағды, іскерлігін жетілдіру. 3.Тәрбиелік: Оқушыларды логикалық ойлауға, байқампаздыққа, ұйымшылдыққа, патриоттыққа, отансүйгіштікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: қайталау сабағы. Сабақтың әісі: сұрақ-жауап, практикалық Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар,интерактивті тақта. Сабақтың барысы: I.Ұйымдастыру: (3 топқа бөлу) Сабақтың ұраны: « Бәрін білгім келеді!» Психологиялық дайындық II. Үй тапсырмасы: «Қайталау сұрақтары» III. «Оқылуына сәйкес санды тап» (ең кішкентай құс) IV. 3топқа тапсырмалар: « Қатесін тап.», «Кім қырағы?»- үтірді қою, «Сандарды салыстыр.»
5

bilimgylym.files.wordpress.com€¦  · Web viewОрманның үстінде – 0,0003. vi. Сергіту сәті: « Көзге жаттығу» viІ. Кітаппен жұмыс:

Jun 15, 2020

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: bilimgylym.files.wordpress.com€¦  · Web viewОрманның үстінде – 0,0003. vi. Сергіту сәті: « Көзге жаттығу» viІ. Кітаппен жұмыс:

Мұратқызы Қарлығаш

О.Шонаев атындағы орта мектебінің І-ші санатты математика пәнінің мұғалімі

Тақырыбы: «Ондық бөлшектерді қосу және азайту» тақырыбына

есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Оқушылардың «Ондық бөлшектерді қосу және азайту» тақырыбын бойынша алған білімдерін қайталау арқылы, терең меңгеруге ықпал ету.

2.Дамытушылық: Ойын элементтері арқылы оқушылардың тарау бойынша жаттығуларды орындау шеберлігін, машығын, әдет, дағды, іскерлігін жетілдіру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды логикалық ойлауға, байқампаздыққа, ұйымшылдыққа, патриоттыққа, отансүйгіштікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы.

Сабақтың әісі: сұрақ-жауап, практикалық

Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар,интерактивті тақта.

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру: (3 топқа бөлу) Сабақтың ұраны: « Бәрін білгім келеді!»

Психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасы: «Қайталау сұрақтары»

III. «Оқылуына сәйкес санды тап» (ең кішкентай құс)

IV. 3топқа тапсырмалар: « Қатесін тап.», «Кім қырағы?»- үтірді қою, «Сандарды салыстыр.»

V. «Сандарды өсу ретімен орналастыру» (қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықта)

VI. Сергіту сәті: « Көзге жаттығу»

VIІ. Кітаппен жұмыс: №1300

VIIІ. Блок -схема көмегімен есептеу.(Кенгуру неше метр биіктікке секіретінін білгің келе ме?

Page 2: bilimgylym.files.wordpress.com€¦  · Web viewОрманның үстінде – 0,0003. vi. Сергіту сәті: « Көзге жаттығу» viІ. Кітаппен жұмыс:

IX. « Ең жүйрік жануар» (3топқа- теңдеуді шеш)

X. « Кім шапшаң? » (әлемдегі ең үлкен гүл)

X. Сабақты қорытындылау (Венн диаграммасы)

XI. Үйге тапсырма

XII. Бағалау. «Біз бүгінгі сабақта...» -оқушылардың пікірі

Рефлексия: Нені білдім?

Нені білмейді екенмін?

Сабақтың ұраны: « Бәрін білгім келеді!»

Психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасы: «Қайталау сұрақтары»

1. Қандай бөлшектер ондық бөлшек деп аталады?

2. Ондық бөлшектерді қалай қосамыз?

3. Ондық бөлшектерді қалай азайтамыз?

III. «Оқылуына сәйкес санды тап» (ең кішкентай құс)

IV. 3топқа тапсырмалар: « Қатесін тап.», «Кім қырағы?»- үтірді қою, «Сандарды салыстыр.»

Page 3: bilimgylym.files.wordpress.com€¦  · Web viewОрманның үстінде – 0,0003. vi. Сергіту сәті: « Көзге жаттығу» viІ. Кітаппен жұмыс:

V. «Сандарды өсу ретімен орналастыру» (қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықта)

Көптеген аурулардың себепкері жайсыз экологиялық жағдайлар болып табылады; ауаның, судың, топырақтың ластануы.

Мысалы,ауаның ластануы :

Зауыт үстінде - 0,86 , Қаланың үстінде – 0,129

Ауылдың үстінде – 1/100 Өзен,көлдердің үстінде – 1/1000,

Орманның үстінде – 0,0003

VI. Сергіту сәті: « Көзге жаттығу»

VIІ. Кітаппен жұмыс: №1300.

VIIІ. Блок -схема көмегімен есептеу.(Кенгуру неше метр биіктікке секіретінін білгің келе ме?

IX. « Ең жүйрік жануар» (3топқа- теңдеуді шеш)

Page 4: bilimgylym.files.wordpress.com€¦  · Web viewОрманның үстінде – 0,0003. vi. Сергіту сәті: « Көзге жаттығу» viІ. Кітаппен жұмыс:

X. « Кім шапшаң? » (әлемдегі ең үлкен гүл)

0,32 м + 4 дм 8 см + 70 см =

Жауабы: 1,5 м

X. Сабақты қорытындылау (Венн диаграммасы)

Венн диаграммасы

XI. Үйге тапсырма: Бақылау жұмысына дайындық.

XII. Бағалау. «Біз бүгінгі сабақта...» -оқушылардың пікірі