Scenariusz zajęć zintegrowanych przeprowadzonych w ramach programu ,,Owoce w Szkole" w dniu 27 marca 2015r. w Prywatnej Szkole Podstawowej Spólki Oświatowej ,,Scholasticus" w Lodzi BLOK TEMATYCZNY: Zdrowy styl odżywiania. TEMAT DNIA: ,,Pomysl na zdrowie"- swobodne wypowiedzi uczniów na temat zdrowego trybu życia i prawidlowego odżywiania w oparciu o wlasne doświadczenia. Ćwiczenia w czytaniu. ,,Jakie to warzywa?”- doskonalenie umiejętności ortograficznych. ,,Ogród warzywny”- doskonalenie techniki rachunkowej. CELE OGÓLNE: • wyrabianie nawyków prozdrowotnych związanych ze zdrowym odżywianiem i aktywnością ruchową, • ksztaltowanie umiejętności wypowiadania się na podany temat, • doskonalenie umiejętności ortograficznych, • doskonalenie techniki rachunkowej, • doskonalenie techniki czytania. CELE SZCZEGÓLOWE: UCZEŃ: • wyjaśnia zasady prawidlowego odżywiania się, • wypowiada się na temat zdrowego trybu życia, • czyta poprawnie tekst drukowany, • utrwala pisownię nazw warzyw i owoców, • sprawnie oblicza dzialania matematyczne, • wspólpracuje twórczo i zgodnie w grupie.
6
Embed
Scenariusz zaj ęć ,,Owoce w Szkole w dniu 27 marca 2015r. w …scholasticus.pl/scholasticus/articles/owoce9.pdf · Scenariusz zaj ęć zintegrowanych przeprowadzonych w ramach programu
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Scenariusz zajęć zintegrowanych przeprowadzonych w ramach programu ,,Owoce w Szkole" w dniu 27 marca 2015r. w Prywatnej Szkole Podstawowej
Spółki Oświatowej ,,Scholasticus" w Łodzi
BLOK TEMATYCZNY: Zdrowy styl odżywiania.
TEMAT DNIA: ,,Pomysł na zdrowie"- swobodne wypowiedzi uczniów na temat zdrowego trybu życia i prawidłowego odżywiania w oparciu o własne doświadczenia. Ćwiczenia w czytaniu. ,,Jakie to warzywa?”- doskonalenie umiejętności ortograficznych. ,,Ogród warzywny”- doskonalenie techniki rachunkowej.
CELE OGÓLNE:
• wyrabianie nawyków prozdrowotnych związanych ze zdrowym odżywianiem i aktywnością ruchową,
• kształtowanie umiejętności wypowiadania się na podany temat,
• doskonalenie umiejętności ortograficznych,
• doskonalenie techniki rachunkowej,
• doskonalenie techniki czytania.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
UCZEŃ:
• wyjaśnia zasady prawidłowego odżywiania się,
• wypowiada się na temat zdrowego trybu życia,
• czyta poprawnie tekst drukowany,
• utrwala pisownię nazw warzyw i owoców,
• sprawnie oblicza działania matematyczne,
• współpracuje twórczo i zgodnie w grupie.
METODY:
• słowna (rozmowa),
• oglądowa (pokaz),
• problemowa,
• praktyczna działalność uczniów.
FORMY PRACY:
• zbiorowa jednolita,
• indywidualna jednolita,
• praca w grupach.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• koperty z zadaniami do wykonania dla każdej grupy,
• świeże owoce i warzywa,
• kolorowe puzzle - obrazki warzyw i owoców,
• piramida żywieniowa.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Powitanie zgromadzonych uczniów i zaproszenie do wspólnej zabawy integracyjnej: ,,Nos, oczy, noga”.
2. Wypowiedzi na temat zdrowego trybu życia:
• Co to jest zdrowie?
• Co trzeba robić, żeby być zdrowym?
• Co to jest zdrowa żywność?
• Czy zgadzasz się, że ,,SPORT TO ZDROWIE”?
3. Praca w grupach - rozwiązywanie kart pracy :
kl.0 - kolorowanie warzyw i owoców,
kl. I - obliczanie różnic - ,,Ogród warzyw”,
kl.II - ,,Jakie to warzywa”- poprawne zapisywanie nazw warzyw,
kl.IIIA - ,,Deska z warzywami”,
kl.IIIB - ,,Talerz z owocami”,
4. Kolorowe warzywa i owoce - układanie puzzli.
5. Prezentacja wykonanych zadań na papierze pakowym.
6. Zakończenie zajęć z rozdaniem medali do pokolorowania „Dbajmy o swoje zdrowie”.