Top Banner
Кіровський район м.Дніпропетровськ 2011-2012 н.р. Проблема: накопичення пластикового сміття, що шкодить довкіллю Проект «Екосумка»
5

Proekt ekosumka (2)

Apr 16, 2017

Download

Education

cytqlth1988
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Proekt ekosumka (2)

СЗШ № 1

Кіровський район

м.Дніпропетровськ

2011-2012 н.р.

Проблема: накопичення пластикового сміття, щошкодить довкіллю

Проект«Екосумка»

Page 2: Proekt ekosumka (2)

Актуальність проблеми: За оцінками з різних джерелвід 500 мільярдів до 1 трильйону поліетиленовихпакетів людство використовує щорічно. Тобтощохвилини понад один мільйон...

Тип проекту: екологічний, соціальний

Мета і завдання проекту:Впровадити моду на екосумки, привернути увагу допроблем, які виникають внаслідок використанняпластикових виробів та закликати обирати більшекологічні та менш шкідливі альтернативи.

Головна ідея екосумки:альтернатива пластиковим пакетам. Виготовлені з міцнихматеріалів, такі торби служать набагато довшезвичайних поліетиленових пакетів

Організатори проекту:Штаб «Довкілля»

Лідер проекту: Манза Юлія

Учасники проекту: Колектив СЗШ №1

Очікувані результати:ЯКІ РЕСУРСИ ТИ ЕКОНОМИШ?Використання еко сумок зберігає енергію, економитьсировину, зменшує кількість сміття на сміттєзвалищах.

Опис проекту:

Page 3: Proekt ekosumka (2)

Формування проблеми:

Скільки поліетиленових пакетів у Тебе та Твоєї сім’їзалишається після тижня постійних покупок? 2 чи 45?Згадайте про супермаркети, кондитерські, книгарні, всімісця, де ви щось купуєте.

За рік пересічний українець витрачає наполіетиленові пакети близько 70 гривень.

· Поліетиленові пакети виробляються з нафтопродуктів,тож для його виробництва використовуєтьсявичерпний природний ресурс.

· Пластикові пакети фактично не піддаютьсябіологічному саморуйнуванню і можуть розкладатисяу ґрунті кілька десятиліть, в залежності від природнихумов.

· При спалюванні пластику у повітря вивільнюютьсякомпоненти, що містять хлор-діоксини, що руйнуютьімунну систему людини та спричиняють гормональні йракові захворювання. Під час переробки пластикутакож вивільнюються небезпечні для людиниречовини, наприклад соляна кислота.

· Проковтнуті пластикові пакети – найчастіша причинасмерті морських птахів і тварин.

Як вирішують цю проблему в світі:

Page 4: Proekt ekosumka (2)

Розуміння проблеми так чи інакше доходить і досильних світу цього, і, принаймні, з пластиковимипакетами вже доволі активно воюють по всьому світу: наТайвані з 2003 року всі пластикові пакети було вилученоз торгових центрів, і покупці повинні відтоді приходитизі своїми сумками чи пакетами, а в деяких штатах СШАвведено штрафи за використання пластикових пакетівзамість паперових. На австралійському острові Кангорупластикові пакети були заборонені, а в Японії владаагітує за використання торб з полотна.

Саме останній варіант став у світі дуже популярним інавіть модним. Полотняні сумки випускають навітьвідомі дизайнери Доменіко Дольче і Стефано Габбана.

Що можемо зробити ми:Пропонуємо всім інший спосіб дій, що дасть

можливість купувати менше сміття, яке непереробляється і залишається в природі на сотні тисячроків. Ми зможемо отримувати задоволення від своєїтурботи про планету кожного разу, коли щось купуємо.

Хід проекту:№ Етап проекту Відповідальні Термін1 Вивчення проблеми Пошукова

групаЛистопад2011 р.

2 Виготовленняекосумок

Творча група Грудень2011 р.

3 Конкурс-захистекосумок

Штаб«Довкілля»

Січень2012 р.

Page 5: Proekt ekosumka (2)

Результати проекту:У минулому році було проведено шкільний конкурс-захист«Екосумка». Були відзначені автори найкращих екосумок.

Шкільна агітбригада «Серце планети» рекламувала екосумки усвоєму виступі на районному, міському та обласному фестивалі«Екотворчість» і посіла ІІ місце в обласному фестивалі.

Екосумки стали дуже популярними серед учнів нашої школи!Ми закликаємо всіх кому небайдужа майбутнє нашої планетипідтримати моду на екологічні сумки.