Top Banner
3

Чарiвний мiшечок Нісенітниціosnova.com.ua › UserFiles › files › osnova_igri_drya_uyavi.pdf · Що диво-вижнішими будуть події,

Jun 24, 2020

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Чарiвний мiшечок Нісенітниціosnova.com.ua › UserFiles › files › osnova_igri_drya_uyavi.pdf · Що диво-вижнішими будуть події,

Чарiвний мiшечокСкладіть заздалегідь кілька різних предметів у непрозорий мішечок. Це можуть бути іграшки (м’ячик, пірамідка) чи фрукти (яблуко, банан) тощо. Запропонуйте дитині уважно розглянути міш мішечок і пофантазувати, що може лежати в ньому. Потім запропонуйте торкнутися чарівного мішечка й знову уявити, які саме предмети заховані в ньому.

НісенітниціВигадувати нісенітниці — одна з най-цікавіших забав. Грати можна як з однією дитиною, так і з групою малюків. Запропонуйте всім разом придумати таку історію, яка ніколи й нізащо не могла б сстатися в реальному житті. Що диво-вижнішими будуть події, то краще.

ПлямографiяВам знадобляться альбомні аркуші паперу й кольорові фарби. Крапніть яскравою фарбою на папір. На аркуші утвориться безформна ляпка. Тепер складіть аркуш навпіл, щоб утворився відбивідбиток. Розгорніть і розгляньте утво-рену картинку. Запитайте малюка, на що вона схожа. Аркуш можна повертати й розглядати під різними кутами. Напевно, дитині спаде на думку безліч цікавих ідей.

Помiчник художникаЩоб гра була цікавою, підготуйтеся до неї заздалегідь. Зробіть заготовки незавершених малюнків. Скажіть дитині, що художник, який малював картини, дуже зайнятий, а тому не може їх зазавершити. Дайте малюкові олівці або фарби, щоб він міг завершити малюнки.

Page 2: Чарiвний мiшечок Нісенітниціosnova.com.ua › UserFiles › files › osnova_igri_drya_uyavi.pdf · Що диво-вижнішими будуть події,

ЧарiвникВедучий — «чарівник» — стає навпроти гравців, тримаючи «чарівну паличку». Пояснює, як вона працює: «Щойно я змахну чарівною паличкою, ви всі пере-творитеся на тих, кого я назву» (до ппочатку гри слід домовитися з малюка-ми, що паличка робить тільки добрі перетворення). Змахуючи паличкою, ведучий «перетворює» всіх на кілька секунд на звірят, музичні інструменти, рослини, іграшки… Перетворення поля-гає в тому, що гравці мають рухатися й видавидавати звуки, як обрані персонажі.

Казкове дзеркалоПідведіть малюка до дзеркала й поясніть, що воно не звичайне, а казко-ве: хто б у нього не дивився, воно завжди показує казкових героїв. Щоб гра почалася, потрібно вимовити чарівні сслова: Казку зараз розкажи, Дюймовочку покажи! Після цих слів малюк постає перед дзеркалом в образі Дюймовочки. Також можна запропонувати показати Бабу Ягу, Кощія, Попелюшку, Козу-дерезу тощо.

Розумний капелюхУсі гравці утворюють коло. Дорослий показує «розумний капелюх», який «уміє читати думки». Надягає капелюх на голову одного з гравців і запитує: «Про що ти думаєш?», а потім відпові-дає. дає. Наприклад: «Я хочу з’їсти цукерку». Після цього «розумний капелюх» потрап-ляє до рук малюка. Малюк проходить колом, надягає капелюх по черзі кожно-му гравцеві й «читає» його думки.

Історiя зi скринькиПокладіть у скриньку різні предмети або іграшки. Запропонуйте малюкові наосліп витягти зі скриньки якийсь предмет і розповісти від його імені цікаву історію.

Page 3: Чарiвний мiшечок Нісенітниціosnova.com.ua › UserFiles › files › osnova_igri_drya_uyavi.pdf · Що диво-вижнішими будуть події,

ВиставаБажано, щоб участь у цій грі брали всі діти: що більше учасників, то краще. Ведучий пропонує інсценувати казку, добре знайому дитині, наприклад «Колобок», «Ріпка». Заздалегідь слід приприготувати атрибути героїв (хустинку, капелюх, маску тощо). Ведучий пропонує дитині розподілити ролі між усіма членами родини, роздати їм атрибути й показати, як виконувати роль, аби бути схожими на справжніх ге-роїв казки. ЗаЗавершивши приготування, герої розпо-чинають виставу.Усі гравці отримають задоволення від процесу й гарний настрій.

Веселий зоопаркЦю гру краще проводити з групою дітей. Приготуйте картки із зображенням тва-рин (наприклад, кішки, собаки, тигра, зайчика, жирафа). Запропонуйте малю-кові обрати одну з карток і за допомогою ррухів, без слів і звуків показати тваринку, зображену на картці.Наступним виконує завдання той, хто відгадає показану тварину.

Живi долонькиДопоможіть малюкові обвести олівцем свою долоньку на папері, а потім запро-понуйте «оживити» її: домалювати очі, ніс, рот, волосся. Коли долонька «оживе», із нею можна починати роз-момовляти:— Хто ти?— Як тебе звуть?— Що ти любиш робити?

Живi хмаринкиЦю гру можна проводити на вулиці за умови гарної погоди. Станьте чи сядьте з малюком так, щоб зручно було диви-тися в небо на хмаринки, що пропливають повз. Головне завдання: помітити й попоказати всім хмару, яка на когось або на щось схожа. До речі, ця гра може бути досить тривалою.