Priprema za čas Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski Čas 2 časa Оbrazovno-vaspitni ishod Objasni značaj jezika kao sredstva komunikacije i da se snalazi u jezičkoj okolini. Ishodi učenja Razlikuje zvukove koji se mogu zapisati od onih zvukova koji se ne mogu zapisati„U centru grada“ Оblici rada Frontalni i individualni Меtode rada Tekst,verbalna Nastavna sredstva Čigra sveska, priručnik ТОК ЧАСА I-korak Čitam tekst iz Priručnika i razgovor o njemu(gdje živi Maja,na kom spratu,u kojoj ulici,šta je budi…) II-korak Otvaraju Udzbenik posmatraju ilustracije,opisuju ih. III-korak Uočavaju ko sve sa slike proizvodi zvukove i imitiraju te zvukove 2.ČAS I-korak Ponavljamo tekst iz Priručnika II-korak Crtamo na table raskrsnicu ucrtavaju auta koj se njom kreću,a zatim imitiraju njihov zvuk(kako se cuje auto,kamion,motor,kako se čuje kad koci auto,kako se čuje pištaljka ) III-korak Rad na listiću za razvoj motorike Осврт на реализацију
5
Embed
Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski · 2017. 11. 16. · Priprema za čas Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski Čas 2 časa
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Priprema za čas
Оdjeljenje I-1
Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski
Čas 2 časa
Оbrazovno-vaspitni ishod Objasni značaj jezika kao sredstva komunikacije i da se snalazi u jezičkoj okolini.
Ishodi učenja Razlikuje zvukove koji se mogu zapisati od onih zvukova koji se ne
mogu zapisati„U centru grada“
Оblici rada Frontalni i individualni
Меtode rada Tekst,verbalna
Nastavna sredstva Čigra sveska, priručnik
ТОК ЧАСА
I-korak
Čitam tekst iz Priručnika i razgovor o njemu(gdje živi Maja,na kom spratu,u kojoj ulici,šta je budi…)
Uočavaju ko sve sa slike proizvodi zvukove i imitiraju te zvukove
2.ČAS
I-korak
Ponavljamo tekst iz Priručnika
II-korak
Crtamo na table raskrsnicu ucrtavaju auta koj se njom kreću,a zatim imitiraju njihov zvuk(kako se cuje
auto,kamion,motor,kako se čuje kad koci auto,kako se čuje pištaljka )
III-korak
Rad na listiću za razvoj motorike
Осврт на реализацију
Priprema za čas
Оdjeljenje I-1
Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski
Čas 2 časa
Оbrazovno-vaspitni ishod Prepoznaje i doživljava melodičnost pjesme prilikom slušanja interpretativnog čitanja (nastavnik, zvučna čitanka) Tokom slušanja demonstrira asocijativne sposobnosti
Ishodi učenja Poetski tekst: Strašan lav D.Radović Kako to može str. 32 i 33
Оblici rada Frontalni i individualni
Меtode rada Tekst,verbalna
Nastavna sredstva Udzbenik,sveska,nastavni listić
ТОК ЧАСА
I-korak
Čitam neumjetnički tekst “Lav”-Razgovaramo o njemu
II-korak
Čitam pjesmicu iz udzbenika .Razgovor o pjesmi (šta im se svidja,ko crta lava,kakav je taj lav,šta se desilo
sa njim,zašto je imao tri noge,uva, oka.Šta je sve pojeo.
III-korak
Otvaraju udzbenik posmatraju ilustraciju,rade prvi zadatak
IV-korak
Ponavljamo pjesmu radi upamćivanja.
V-korak
Lijepe pjesmicu i bojaju listić
2.čas
I-korak
Ponavljamo pjesmicu.Racituju je samostalno.
II-korak
Rade prvi i drugi zadatak u udzbeniku .Uočavaju kakva je ilustracija kad je lav strašan ,a zatim crtaju