,
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:1 - 4. jun 2017. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
Aukcija:4. jun 2017. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:1 - 4. June 2017. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
Auction sale:4. June 2017. (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
1. Herend porcelanski ovalMađarska. Rukom oslikan. Dimenzije: 42x 29 cm. € 60
4. Lampa sa figurom devojčiceMesing, brušeno staklo.Visina: 23 cm. € 375
5. Kaminskisatsadvasvećnjaka zaOtomanskotržišteOko 1900. Mesing i porcelan. Visina sata: 39 cm, visina svećnjaka: 34 cm. € 700
6. Par nomadskih tepiha za bisageOko 1920. Dimenzije: 162x82 cm € 300 (€ 150 po komadu)
7.Pozlaćenoogledalo u baroknom stiluVisina: 115 cm € 200
2. Ruski porcelanski tanjir rukom oslikanImperijalna manufaktura porcelana, St. Petersburg, Rusija. 1908 Prečnik: 27 cm € 50
3. Art Deco korpica sa 3staklenauloškaOko 1920. Posrebrenje, žig: A.K. & Cie. Dužina: 30 cm € 150
8. Ikona Sv. NikolaUlje na limu,59x40 cm, XIX vek. € 125
9. Ikona Sv. NikolaUlje na platnu,59x48 cm, kraj XIX veka. € 150
10. Apostoli Sv. Petar i Sv. PavleUlje na platnu,74x58 cm, 1896. € 400
11. DANICA ANTIĆ (1916-1989)AnemoneUlje na platnu, 72x53 cm. Sign. € 275
12. MIKA ANTIĆ (1932-1986)AutoportretMastilo na hartiji, 29x20 cm, 1973. Sign. € 75
13. BOSA BELOŽANSKI (1904-1986)ŠumaAkvarel, 21x27 cm. Sign. € 75
14. NEBOJŠA BEŽANIĆ (1964)FantazijaKombinovana tehnika, 45x50 cm, 1987. Sign. € 200
15. MARIJA BALAN (1923)Narodno veseljeUlje na platnu, 81x120 cm, 1972. Sign. € 950
18. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)Kosovski bojUlje na platnu, 61x72 cm, 1982. Sign. € 700
19. TITKO ČAĆE (1946-1985)Mrtva prirodaUlje na kartonu, 69,5x49,5 cm. Sign. na poleđini € 250
17. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)Bez nazivaUlje na platnu, 36x28 cm, 1964. Sign. € 375
16. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)UsamljenakućaAkvarel, 28x37 cm, 1971. Sign. € 125
20. ZORKA CEROVIĆ (1947)Vrata I Ulje na platnu, 50x40 cm. Oko 1990. Sign € 250
22. VLADIMIR ĆURČIN (1956)Školjke IUlje na platnu, 60x80 cm, 2013. Sign. € 350
23. VLADIMIR ĆURČIN Školjke IIUlje na platnu, 80x60 cm, 2013. Sign. € 350
21. ZORKA CEROVIĆ Vrata IIUlje na platnu, 45x40 cm. Oko 1990. Sign. € 175
24. DRAGAN ĆIRKOVIĆ (1909-1976)MotivizČačka Ulje na platnu, 42x60 cm. Oko 1965. Sign. € 200
25. RIKO DEBENJAK (1908-1987)Bez nazivaGrafiku u boji, 62x48 cm € 225
26. DANAIL DEČEV (1891-1962)Pod suncemUlje na kartonu, 12x19 cm € 200
27. DANAIL DEČEV Seoski putUlje na platnu kaš. na lesonit, 14x22 cm. Sign. € 250
28. PETAR DOBROVIĆ (1890-1942)StudijamuškogstojećegaktaOlovka na hartiji, 62x44 cm, 1939. Sign. € 900Navedeno pod br. 57 na str. 86 Crteži Petra Dobrovića, MSU, Beograd, 2015.
29. LJILJANA DREZGA (1947)PeaceUlje na platnu, 160x160 cm. Oko 1975. € 1400
30. EMIR DRAGULJ (1932-2002)Srebrna stazaGrafika 29/40, 24x30 cm, 1984. Sign. € 150
31. ZVONIMIR DVORNIKOVIĆ (1898-1986)Odžak-FočaAkvarel, 28x38 cm. 1933. Sign. € 100
32. DUŠAN DŽAMONJA (1928-2009)ApstrakcijaCrtež, 81x71 cm € 350
33. ŽELJKO ĐUROVIĆ (1956)MudrostKombinvana tehnika , 30x40 cm, 2014. Sign. € 200
34. ANGELINA GATALICA (1925-2001)LežećiaktPoliester/pozlata, 53x19 cm, 1963. Sign. € 250
35. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)PortretdevojčiceSuvi pastel na hartiji, 42x34 cm. Oko 1950 € 250
36. ŽIVKO ĐAK (1942-2011) Bez nazivaAkril na platnu, 50x56 cm, 2005. Sign. € 500
37. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Mrtva prirodaUlje na kartonu, 40x50 cm. Sign. € 1200
38. NIKOLA GRAOVAC CvećeućupuUlje na platnu kaš. na lesonit, 44x35 cm, 1933. Sign. € 3200Reprodukovano na str. 44 Monografije, Vera Ristic, Zadužbina Kralja Petra I, Oplenac, Topola, 2007.
39. OLIVERA GRBIĆ (1932)Beograd,UšćeUlje na platnu, 50x70 cm. Sign. € 500
40. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)Bez nazivaTuš/akvarel, 16x25 cm, 1981. Sign. € 200
41. ZUZANA HALUPOVA (1925-2001)ZimaUlje na platnu, 40x56 cm, 1986. Sign. € 900
42. SABAHADIN HODŽIĆ (1909-1982)MrtvaprirodasacvećemivoćemPastel na hartiji, 31,5x45 cm, 1981. Sign. € 150
43. BOŽA ILIĆ (1919-1993)VoćeUlje na platnu kaš. na karton, 55x71 cm, 1988. Sign. € 850
44. BOŽA ILIĆ CvećeUlje na platnu kaš. na karton, 67x46 cm, 1989. Sign. € 800
45. DRAGUTIN INKIOSTRI MEDENJAK (1866-1942)OsvećenoKosovoUlje na platnu kaš. na karton, 50x35 cm, 1914. Sign. € 1250
46. SAVA IPIĆ (1894-1958)Reka u ravniciUlje na kartonu, 70x98 cm. Oko 1930. Sign. € 550
47. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)UličnisviračGvaš na hartiji, 38x25,5 cm, 1985. Sign. € 200
48. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Devojka i pticaUlje na kartonu, 48x48 cm. Oko 1965. Sign. € 2800
49. BORA ILJOVSKI (1942-2013)Bez nazivaSerigrafija 18/34, 50x71 cm, 1987. Sign. € 250
50. STEFAN JAGER (1877-1962)Seoska idilaUlje na platnu, 65x90 cm, 1923. Sign. € 325
51. KARAMATIJEVIĆ PIVO (1902-1962)IgraGvaš, 18x36 cm, 1957. Sign. € 150
52. KOSTAMediteranska kraljicaGvaš, 23x17 cm. Sign. € 150
53. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)ZalivAkvarel, 50x65 cm, 1980. Sign. € 850
54. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957) PortretbankaraIlićaUlje na platnu, 68x56 cm. Oko 1905. Sign. € 6400
56. DRAGO KOZOMARA (1956)ProlećnipejzažUlje na platnu, 40x50 cm, 2002. Sign. € 125
57. DRAGO KOZOMARA ZimskipejzažUlje na platnu, 50x65 cm, 2002. Sign. € 275
55. VIDOSAVA KOVAČEVIĆ (1889-1913)CigankaUlje na platnu, 70x50 cm, 1910. Sign. € 3800
58. JOVAN KRIŽEK (1904-1996)Silosi na DunavuUlje na lesonitu, 33x45 cm, 1968. Sign. € 300
59. MIRKO KUJAČIĆ (1901-1987)SavaKovačevićUlje na platnu kaš. na lesonit, 54,5x48,5 cm. Oko 1946. Sign. € 600
60. FRANO KRŠINIĆ (1897-1982)ŽenskiaktBronza. Visina: 38 cm. Sign. € 950
61. LAINOVIĆ CVETKO (1931-2006)Bez nazivaOlovka na hartiji, 20x13 cm € 50
62. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2014)Skica za sliku Ljubitelji muzikeTuš na hartiji, 30x24 cm, 2013. Sign. € 150
63. MARA LUKIĆ JELESIĆ (1885-1979)U zoruUlje na kartonu, 40x30 cm. Sign. € 325
65. ZDRAVKO MANDIĆ ŠipražjeUlje na platnu, 55x65 cm, 1991. Sign. € 300
66. ZDRAVKO MANDIĆ Bundeve u poljuUlje na platnu, 26x37 cm, 1981. Sign. € 200
64. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)PecarošinaDunavuUlje na platnu, 35x40 cm. Sign. € 350
67. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)PejzažUlje na kartonu, 31x41 cm, 1975. Sign. € 175 68. SAŠA MARKOVIĆ MIKROB (1959-2010)
MaskaTempera i hartija, 36x33 cm € 200
69. MARTINOVIĆ DRAGAN (1957) JugnuloUlje na platnu kaš. na dasku, 90x62 cm, 1985- Sign. € 575
70. FRANCE MIHELIČ (1907-1998)Bez nazivaAkvarel, 100x70 cm, 1964. Sign. € 350
71. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)Stari Zemun, FranztalUlje na platnu, 42x69 cm. Oko 1930 € 1000
72. NIKOLA MARTINOSKI (1903-1973)SanUlje na platnu, 51x69 cm, 1940. Sign. € 3200
73. MARIO MASKARELI (1918-1996)Bokeljski sanUlje na platnu, 70x50 cm, 1991, Sign. € 800
74. MARIO MASKARELI SićevačkiusamljeniciUlje na platnu, 94x94 cm. Oko 1970. Sign. na poleđini € 700
75. MARIO MASKARELI CvećeUlje na platnu, 90x80 cm, 1970. Sign. € 850
77. MILIĆ OD MAČVE Pomisao na slomDrvorez 1/4, 40x24 cm, 1957. Sign. € 100
78. MILIĆ OD MAČVE SkupštinaTempera, 23x23 cm, 1954. Sign € 200
79. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)Motiv sa Ade CiganlijeUlje na platnu, 50x60 cm, Sign. € 200
80. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)Mojsijev putAkril na platnu, 35x45 cm, 2004. Sign. € 450
81. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Rajska ptica/Nosorog (dvostrana slika)Akvarel na hartiji, 45x60 cm, 1968. Sign. € 600
82. ŽIVORAD MILOŠEVIĆ (1931-2010)KućeuKaranuUlje na platnu, 49x60 cm, 1976. Sign. € 200
83. DUŠAN MILOVANOVIĆ (1919-2000)ŽeneGrafika, 49x68 cm, 1961. Sign. € 200
84. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)VršaTuš i akvarel na hartiji, 21x29 cm. Oko 1960 € 300
85. MILO MILUNOVIĆ RibaGvaš na hartiji, 10x14 cm. Oko 1960. Sign. € 150
86. KOLJA MILUNOVIĆ (1935)HomerBakropis E.A. 35 x 27 cm. 1996. Sign. € 75
88. N.N. Jajce Ulje na platnu kaš. na karton, 40x50 cm € 200
87. N.N UmetnicaTempera na kartonu, 80x52 cm € 350
89. LUKA MLADENOVIĆ (1909-1999)Čukarica-Radnička ulicaOlovka na hartiji, 32x44 cm, 1952. Sign. € 250
90. LUKA MLADENOVIĆ Zemun-VeslarskaulicaOlovka na hartiji, 42x29 cm, 1954. Sign. € 250
91. LUKA MLADENOVIĆ Vračar-Čubura,MakenzijevaulicaOlovka na hartiji, 31x45 cm, 1975. Sign. € 250
92. PAVLE NIKITOVIĆ NIK (1945-2008)Iz ciklusa MetamorfozeTopljeni grafit na platnu kaš. na karton, 63x74,5 cm. Oko 2000. € 350
93. PREDRAG NEŠKOVIĆ (1938)Poklon iz KineSerigrafija 52/80, 70x70 cm, 1986. Sign. € 100
94. MILIVOJ NIKOLAJEVIĆ (1912-1988)Granje u vodiGvaš na hartiji, 43x58 cm, 1971. Sign. € 200
95. STOJANKA OROBABIĆ (1936)StepeniceUlje na platnu, 19x24 cm, 1985. Sign. € 250
96. STOJANKA OROBABIĆ Mrtva prirodaUlje na platnu, 12x18 cm, 1992. Sign. € 150
97. RAJKO NIKOLIĆ (1926-1991)FabrikeTuš na hartiji, 30x39 cm. Oko 1950. Sign. €100
98. PETAR OMČIKUS (1926)KućateteMarineleAkvarel, 35x50 cm, 1949. Sign. € 450
99. JEFTA PERIĆ (1895-1967)Studentski trg Akvarel, 34x49 cm. Oko 1936. Sign. € 500
100. JELISAVETA Č. PETROVIĆ (1896-1960)Motiv sa Ade CiganlijeAkvarel, 30x43 cm, 1960 € 225
101. TOMA PETROVIĆ Metamorfoza jednog pijanisteUlje na platnu, 35x30 cm, 1983. Sign. € 300
102. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)SastarogsajmištaUlje na platnu, 58x72 cm, 1953. Sign. € 800
103. ZORAN PETROVIĆ Crvena crkva u SentiTuš, 60x42 cm, 1954. Sign. € 150
104. ZORAN PETROVIĆ StuboviporušenogmostauSentiUlje na kartonu, 50x70 cm, 1955. Sign. € 500
105. ZORAN PETROVIĆ Soba Ulje na kartonu, 50x60 cm, 1953. Sign. € 450
106. ZORAN PETROVIĆ KosidbažitaimašinaUlje na lesonitu, 70x100 cm, 1973. Sign. € 700
107. ZORAN PETROVIĆTotemMetal, Visina: 40 cm, 1984. Sign. € 450
108. ZORAN PETROVIĆ Portret geologa (ripida erozije)Mesing, Visina: 38 cm, 1958. € 450
109. ZORAN PETROVIĆ Ripida erozijeMetal, Visina: 44 cm, 1960. Sign. € 450
110. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)ZalivAkvarel, 22x31 cm. Oko 1955. Sign. € 125
111. ZORA PETROVIĆ PletiljaAkvarel, 32x27 cm € 125
112. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)Omaggio a LeonardoGrafika, 54 x 40 cm. 1982. Sign. € 300
113. DIMITRIJE POPOVIĆ FantazmagorijaBakropis E.A. 23x17 cm, 1981. Sign. € 100
114. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016)Bez nazivaGrafika 44/100, 70x100 cm, 1982. Sign. € 100
115. AUGUST QUERFURT (1696-1761)A BattleOil on canvas, 74x99 cm, 1756. Sign. € 4600
116. PAVLE PAJA PREDRAGOVIĆ (1884-1928)Motiv iz parkaUlje na kartonu, 23x30 cm. Oko 1920 € 250
117. PAVLE PAJA PREDRAGOVIĆ PortretdevojčiceOlovka na hartiji, 14x8,5 cm. Oko 1912. Sign. € 75
118. MIODRAG B. PROTIĆ (1922-2014)Kompozicija IAkvarel, 23x13 cm, 1992. Sign. € 200
119. BORKO PETROVIĆ (1971)LjubavniciUlje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600
120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Aktovi u poljuOlovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923. Sign. € 150
121. BOYAN RAINOV (1921-2005)MajmuniUlje na lesonitu, 24x21 cm, 1946 € 400
122. BOYAN RAINOV ŠakaBakarni reljef, 12x14.5cm, 1971. Sign. € 200
123. MIODRAG ROGIĆ (1932)TrubačKombinovana tehnika, 50x35 cm, 1974. Sign. € 250
124. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)ČempresiikapijaUlje na platnu, 80x67 cm, 2007. Sign. € 500
125. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)OficiridamaUlje na platnu, 40x30 cm, 2001. Sign. na poleđini € 700
126. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)DvasedećaženskaaktaAkvarel, 26x30 cm, 1956. Sign. € 250
127. MLADEN SRBINOVIĆLavirintGrafika u boji, 70x50 cm, 1981. Sign. € 150
128. SLOBODAN SOTIROV (1926-2015)ŠtukaUlje na platnu, 30x40 cm, 1975. Sign. € 250
129. MOMČILO STEVANOVIĆ (1903-1990)ZarobljenikAkvarel, 27,5x20,5 cm. Oko 1942/3 € 200
130. DRAGOSLAV STOJANOVIĆ SIP (1920-1976) Bez nazivaAkvarel, 21x28 cm. Sign € 200
131. ŽIVOJIN STEVANOVIĆ (1918-2002)Primorsko mestoUlje na platnu, 66x48 cm, 1976. Sign. € 300
132. AFANASIJ ŠELOUMOV (1892-1983)PoteraUlje na platnu, 96x120 cm, 1929. Sign. € 1000
133. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Beograd posle bombardovanjaUlje na platnu, 62x81 cm, 1945. Sign. € 900
135. VELJKO STANOJEVIĆ RabAkvarel, 35x47 cm, 1960. Sign. € 450
136. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)EčkaAkvarel, 17x23 cm. Oko 1970. Sign. € 225
134. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)PrimorskipejzažAkvarel, 30x41,5 cm. Oko 1930. Sign. € 350
137. IVICA ŠIŠKO (1946)Bez nazivaGrafika, 31x22 cm, 1978. Sign. € 75
138. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Motiv sa Pariskog hipodroma IITuš na hartiji, 19x25 cm, 1934/35 € 350
139. OLIVER TIHI (1943-1995)NemoćnobekstvoUlje na platnu, 70x50 cm, 1965. Sign. € 500
140. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)Bez nazivaUgalj i olovka na hartiji, 60x47 cm, 1957. Sign. € 250
141. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)PejzažsakućomUlje na kartonu, 28x39 cm, 1958. Sign. € 1500
142. ĐURĐE TEODOROVIĆ (1907-1986)Motiv iz ZemunaUlje na platnu, 78x57 cm, 1953. Sign. € 850
143. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)Mrtva prirodaUlje na platnu, 40x50 cm € 450
144. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ (1933-1988)BisagaUlje na platnu, 74x53 cm, 1978. Sign. na poleđini € 650
145. FAY VIDAL (1912-2003)Grad u oblacimaUlje na platnu, 65x92 cm, Sign. € 650
146. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2000)Predeo iz BokeAkvarel, 28x38 cm, 1981. Sign. € 150
147. ŽIVOJIN TURINSKIBez nazivaTuš, 35x49 cm, 1982. Sign. € 250
148. STOJAN TRUMIĆ (1912-1983)KućaUlje na lesonitu, 50x60 cm. Oko 1975. Sign. € 500
149. STOJAN TRUMIĆ Predeo Ulje na lesonitu, 46x60 cm. Oko 1975. Sign. € 450
150. IGOR VASILJEV (1928-1954)ŽarkovoAkvarel, 11x9 cm, 1952. Sign. € 250
151. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)Sv. Stefan/Studija glave (dvostrana slika)Olovka na hartiji, 29x41 cm, 1953. Sign. € 100
152. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006)Letnja rapsodijaUlje na kartonu, 48x33 cm, 1987. Sign. € 200
153. VLADIMIR ZELINSKI (1894-1943)Magdalena pokajnica po Pompeo Girolamo BatoniUlje na platnu, 28x46 cm. Oko 1930. Sign. € 275
154. MAŠA ŽIVKOVA-UZUNOVA (1912-1987)PrimorskipejzažUlje na kartonu, 29x25 cm. Sign. € 200
155. GEORG WALDO HILL Salerno-primorskipejzažUlje na platnu, 74x90 cm. Sign. € 300