Top Banner
Анкета – заявка учнівського колективу Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 54 на участь в конкурсі “ ЕКОклас ” В номінаціі “ЕКОкреатив” Проект “ Проблема збереження та використання біоресурсів Балабанівського урочища ” Автори: учні 6-10 класів Адреса: м. Миколаїв, пр. Корабелів, 10 Керівник: вчитель географії Симоненко А.В .
13

Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа I-III ступенів № 54

Aug 07, 2015

Download

Education

Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Анкета – заявка учнівського колективуМиколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 54 на участь в конкурсі

“ ЕКОклас ” В номінаціі “ЕКОкреатив”

Проект “ Проблема збереження та використання біоресурсів Балабанівського урочища ”

Автори: учні 6-10 класівАдреса: м. Миколаїв, пр. Корабелів, 10

Керівник: вчитель географії Симоненко А.В.

Page 2: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Наслідки людської діяльності та екологічний стан Корабельного району.

Корабельний район м. Миколаєва – високорозвинений індустріальний район міста, який відзначається потужною багатогалузевою промисловістю, що має виключно важливе значення в структурі народногосподарського комплексу України.

Все це створює вихідні передумови проявів екологічної небезпеки з особливостями її впливів на населення, господарську інфраструктуру, довкілля. Не оминула ця проблема лісових масивів району .

На території Корабельного району в складі Миколаївського лісового господарства знаходиться територія “ Балабанівського урочища ”, площею до 518 га, які мають дуже важливе значення , як санітарна зона.

Ліси – наше національне багатство, яке має передаватися з покоління в покоління. Доля лісів залежить від кожного з нас і ми не байбужі до стану Балабанівського лісу.

Page 3: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Давайте ДІЯМИ виховувати в собі дбайливе ставлення до спільного життєвого простору“Почнемо з себе !”

Якщо кожен житель країни потурбується про збереження природних ресурсів – Україна стане квітучою!Тема проекту: “ Проблема збереження та використання біоресурсів Балабанівського урощища ”

Ціль: • Хочемо докорінно змінити ставлення українських громадян та влади до життєвого простору.• Хочемо привчити не засмічувати довкілля і дбати про нього.• Хочемо залучитися до реалізації стійкого енергозбереження з використанням потенціалу біоенергетики

України за допомогою розробки регіональних програм і підходів в області енергоефективності з зосередженням на біоенергетику

• Хочемо поширити знання про альтеративні види палива , які мають на меті залучити більш широкі верстви населення до його використання, що зменшить шкідливі викиди та збереже від забруднення оточуюче нас довкілля

Мета : • встановити ступінь можливого використання біоресурсів в Балабанівському урочищі;• визначити особливості накопичення біоресурсів у населеному пункті ;• розробити основні положення вирішення проблеми використання відходів на досліджуваній території.

Завдання: • на прикладі дослідження можливостей безпечної заготівлі біоресурсів в Балабанівському урочищі,

визначити основні шляхи вирішення даної проблеми у досліджуваному районі;• підвищувати екологічну культуру населення;• запроваджувати власні ідеї щодо розв’язання проблеми використання біологічних відходів.

Page 4: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Опис реалізованого проекту

Підготовка до проектної роботи Формування проектної групи• Визначення проекту дослідження• Визначення теми проектної роботи• Очікуванні результати• Пошук інформації, зустріч з представниками лісового господарстваДослідницький етап Вивчення об’єкта дослідження• Обробка та аналіз даних• Підготовка висновків• Оформлення результатів• Презентація результатів Оцінка роботи Тривалість проекту – довгостроковий

Page 5: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Нами передбачено здійснити наступні кроки:

Залучити представників різних вікових груп серед учнівського колективу Миколаївської ЗОШ № 54 І-ІІІ ступенів , учителів та техпрацівників до процесу розробки та прийняття стратегічних рішень, що стосуються проблеми збереження та використання біоресурсів в Корабельному районі м. Миколаїва

Провести інформаційну кампанію серед учнів інших навчальних закладів району з метою громадської оцінки .

Виховувати в учнів бачення “нового образу майбутнього господаря” на основі екологічного світогляду.

Page 6: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Перспектива збереження та використання відходів лісового господарства Балабанівського урочища

Усі звикли до того, що питання охорони та безпеки навколишнього природного середовища розглядаються

ізольовано від інших факторів функціонування економіки і далеко не в числі пріоритетних завдань.Тому учнями Миколаївської ЗОШ № 54 І-ІІІ ступенів прийнято рішення прийняти участь у проекті ”

Проблема збереження та використання біоресурсів Балабанівського урочища Корабельного району м. Миколаєва ”.

Підтримка біоенергетики в Україні на рівні ЄС тісно пов’язана з загальноєвропейською енергетичною політикою і політикою спрямованою на боротьбу зі зміною клімату, шляхом скорочення відходів парникових газів і підвищення рівня заміни імпорту енергоносіїв на внутрішні біоресурси.

Біомаса є надійним і постійним джерелом енергії. Для її використання є технічно і економічно перевіренні технології для виробництва електроенергії, тепла і біогазу. Кожна держава Європи повинна мати за мету збільшити використання біоресурсів. Біоенергетика є важливим видом палива в перспективі до 2050 року. Біоенергетика відкриває широкі можливості. Вплив біоенергетики на пом’ якшення глобального потепління є ключовим критерієм.

Сировиною для використання в Балабанівському урочищі може бути: відходи лісового господарства, хвоя, шишки, листя, коріння дерев, залишки після ландшафтних робіт та очистки буферних земельних полос.

За нашими дослідженнями сьогодні показники використання біоресурсів є низькими, вони нижчі від країн ЄС майже в 5 разів . Це пояснюється відсутністю фінансових механізмів їх виконання.

Стратегічними цілями нашого проекту є досягнення енергетичної незалежності та екологічної безпеки України. Економічна ціль даного проекту полягає в поступовій заміні імпортної сировини на власну. Розгортання даного проекту дозволило б дати імпульс для розвитку біотехнологій в районі , в місті, в державі.

Page 7: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Деревні пеллети – гроші з відходівБалабанівського лісу.

Таким чином, доцільно звернути нашу увагу на відносно високу теплотворну здатність не лише відходів деревини, але і кори, хвої та шишок, які традиційно вважають відходами і безпосередньо спалюють на лісосіках під час різних видів рубок. На наше глибоке переконання, такий безгосподарний підхід не відповідає шляху комплексного та ефективного використання лісових ресурсів.

Тому надалі необхідно забезпечити безпосередньо їх використання для отримання додаткової теплової енергії на місцевому рівні. Окрім цього, було б також доцільним запропонувати використовувати цю сировину для виготовлення різних видів твердого штучного палива

Із проведених нами досліджень, теплотворна здатність кори , за даними, коливається в межах 4570-4722 ккал/кг , у шишок 5077 ккал/кг - 4280 ккал/кг, хвої становить від 4341 ккал/кг. до 4692 ккал/кг

В умовах недостатнього забезпечення України власними енергетичними ресурсами, використання відходів деревини стає одним із найбільш доступних, економних та перспективних альтернативних джерел енергоресурсів, зокрема для обігрівання приватних будинків та для комунальних підприємств. Розвиток енергетики на альтернативних видах палива дозволить частково зменшити використання газу, а вивільнені кошти направити на розвиток Корабельного району. В ході реалізації проекту будуть створені нові робочі місця. Тому, регулювання відносин пов’язаних з їх виробництвом та використанням біоресурсів повинно підпадати під дію Закону України « Про альтернативні джерела енергії » .

Page 8: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Результати проекту

Агітаційні Створено до з2 газет та 30 листівок, до 20 буклетів;Продемонстровано відео - звіт для учнів школи;Представлено екоекспонати на виставці; Практичні діїПосаджено до10 дерев, 12 кущів, квіткових рослин-35 на території

школи;Здано макулатури школою до 1 т;Упорядковано пришкільну ділянку;Виготовлено шпаківень -10 штук;Проведено три екосуботника;В кожному класному кабінеті є зелені куточкиПроведено дослідження Балабанівського урочища, зроблено певні

розрахунки, припущення

Page 9: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Наочні матеріалиВідеоролик “Дослідження Балабанівського урочища

• Виступ екологічної агітбригади “ Планета здоров’я “, які посіли II місце в районому конкурсі; (Додаток. Фото №1)

• Зустріч з директором Миколаївського лісового господарства Гордієнко Миколою Володимировичом; ( Додаток. Відеоролик. «Дослідження Балабанівського урочища»

• Прибирання території лісу; ( Додаток. Фото №2, 3)• Висадження дерев, кущів; (Додаток. Фото № 4)• Проведення уроків - екскурсій на природі , з метою вивчення стану природного комплексу лісу; (Додаток.

Фото №5)• Виставка малюнків, плакатів, поробок ; (Додаток. Фото № 6)• Оформлення квітників біля школи; (Додаток. Фото № 7)• Проведення екологічних заходів до Дня Довкілля, “Еко дизайн”; ( Додаток. Фото №8)• Проведення тематичних конференцій : « Захистимо природу», « Екологія і здоров’я Миколаєва»;

“Глобальні проблеми людства ” (Додаток № 13) • Відвідування станції “ Юних натуралістів ”; ( Додаток. Фото №9)• Відвідування краєзнавчого музею з метою вивчення екологічного стану рідного краю; (Додаток. Фото

№10)• Проведення анкетування “ Визначення думки учнів щодо стану навколишнього середовища Корабельного

району ” ; (Додаток. Анкета)• Участь в акції “ Ялинка без ялинки ”;• Участь в фотоконкурсі “ Моя Україно” (Додаток. Фото №11)• Конкурс проектів “ Захисти своє місто ” (Додаток. Фото№6) До роботи залучено учні 5- 11 класів, у кількості близько

Посилання на відео https://youtu.be/Ck8sUxijWZY

Page 10: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Урок - екскурсія у лісі

Висадка кущів біля школи

Екскурсія до Балабанівського лісу

Екскурсія до краєзнавчого музею. Відвідування ст. Юних

натуралістів Екологічна гідбригада

Page 11: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Засідання творчої групи

Буклети

Виставка поробок

Виставка поробок

Виставка фото робіт

Виставка плакатів та листівок Дослідження біоресурсів

Балабанівського лісу

Page 12: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Результати проектуПрактична частина

Балабанівський ліс має площу 518 га. Насаджень дерев на 1 га 3300 штук , плюс рослинний запас Санітарна вирубка з 1 га площі складає 5 кубічних метрів деревини. Теплотворна здатність

відходів сировини сосни звичайної становить до 4500 ккал з 1кг. На 1 квадратному метрі в середньому (залежно від порід дерев) до 15 шишок. На 1 га лісу до

150000 штук шишок .Маса шишки в середньому до 30 грам. Теплотворна здатність шишок сосни звичайної становить

з 1кг до 4348 ккал. Теплотворна здатність хвої сосни звичайної з 1 кг становить 4341 ккал . Припустимо, що кількість тепла при згоранні шишок з 1га лісу становить 19566000 ккал, яку активно можна б було використовувати для побутових потреб людини. ( Додаток. Таблиця №1, 2)

Але при цьому обо’язково треба враховувати біологічні процеси, які відбуваються в природному комплексі лісу.

В зв’язку з енергетичною кризою в Україні даний проект є одним із прикладів вирішення проблеми для отримання теплової енергії на місцевому рівні. Окрім цього було б доцільно запропонувати використовувати цю сировину для виготовлення твердих видів палива.

Page 13: Учні 6-10 класів, Миколаївська загальноосвітня школа  I-III ступенів № 54

Звернення до жителів Корабельного району

“ Ми, учні Миколаївської ЗОШ № 54, разом з учителем географії розпочали у нашому районі реалізацію власного проекту “ Збереження та використання біоресурсів Балабанівського урочища ”.

Підтримайте нас! Зберіть біоресурси біля свого двору, на своїй вулиці, на території біля школи. Ваша підтримка збереже природні ресурси Україні! Зробіть перші кроки до світлого майбутнього в складний для країни час»