Top Banner
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. Подорож-гра «Буду я природі другом» (Корекційне заняття у 4 спец класі) Вчитель ТкачукТ.В., спеціаліст вищої категорії, старший вчитель 1
6

Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"

Apr 15, 2017

Download

Education

Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"

Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.

Подорож-гра «Буду я природі

другом»(Корекційне заняття у 4 спец класі)

Вчитель ТкачукТ.В., спеціаліст вищої категорії, старший вчитель

1

Page 2: Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"

Корекційне заняття Подорож-гра «Буду я природі

другом»Мета: сприяти формуванню розвитку пізнавального інтересу дітей; стимулювати до пошукової діяльності; закріплювати навички малювання тварин; розвивати довільну увагу, сприйняття, зорову увагу, пам’ять, мислення, уміння узагальнювати і класифікувати; активізувати спостережливість, сенсорні вміння та навички дітей;Сприяти вихованню естетичного сприйняття навколишнього світу; продовжувати виховувати любов до тварин. Виховувати бережне ставлення до навколишнього середовища.

Обладнання: мультимедійна система, навчальні плакати, приклади робіт.

Методи і засоби роботи: розповідь, бесіда, практична робота, мультимедійна презентація.

Хід заняття:

I. Організація учнівського колективуПривітання.

II. Слово вчителя- Сьогодні у нас дуже цікаве заняття, на якому ви перевірите якість своїх

знань про живу і не живу природу. Усе що оточує нас, серед чого ми живемо — це природа. Природа дає все необхідне для життя людей, тварин, рослин — воду і повітря. Природа потребує постійної уваги, турботи. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатства.

- Сьогодні ми проведемо гру – змагання «Найрозумніший» у клубі «Веселих і кмітливих». Як на кожній грі, у нас є журі, яке буде слідкувати за її ходом і вкінці визначить переможців. Отже, розпочинаємо.

II. Розминка (Слайд № 2)

1. Яка зараз пора року? 2. Який місяць?

2

Page 3: Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"

3. По чому видно, що зараз осінь? 4. Які стоять дерева? 5. Який колір листя у дерев восени в порівнянні з ранньою весною? 6. Чим відрізняється ялина від інших дерев?

ІІ. «Гра в схованки» (Слайд № 3)

Розглянь малюнки. Відгадай, де зображений вересень, жовтень, а де – листопад. Постав в рамочки відповідну кількість крапок:вересень- •, жовтень - •• , листопад - •••.

ІІІ. Вікторина «Зіркова година) (Слайд № 4,5)

1. Яка природа восени?2. Як називають мурашок, мух, коників, метеликів?3. Тварини, яких розводить людина і використовує у своєму господарстві. 4. Назвіть диких тварин. 5. Чому вони дикі? 6. Як готується до зими заєць? 7. Як готується білка? 8. Який страшний звір любить малину?9. Чому потрібно охороняти тварин?10.Чи всі птахи залишаються зимувати? Куди вони відлітають?11. Що таке вирій? (Тепла пташина країна)12. Назвіть пташок, які зимують у нас? 13. Чим живляться пташки взимку? 14. Чим страшна зима для птахів? (Голодом, холодом)15. Як люди допомагають пташкам?

ІV. Гра «Висне небо синє» (Слайд № 6)- Що можна побачити на осінньому небі? (Хмаринки)

Завдання для кмітливих та уважних: знайди дві однакові хмаринки та обведи їх однаковим кольором

V. «Загадковий дощик» (Слайд № 7)- Діти, ви знайшли однакові хмаринки і пішов дощик. Не простий, а загадковий.кожна краплинка дощу принесла нам загадки. Відгадайте їх.

Загадки.

3

Page 4: Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"

Там доорює, там сіє, трусить яблука в садах. І малює, як уміє, на листочках і листках.- Ну й завзята ж у роботі!- Так за те вся в позолоті. (осінь)

У садках, гаях блукає, жовті шати одягає,Золотисту стелить постіль - жде сестрицю білу в гості. (осінь)

Спробуй, друже, відгадати,Що за стрій у небесах:Чи клубки пухкої вати,Чи то пір’я з крупних птах,Чи біжить овець отара?Ні, пливуть це білі … (Хмари)

Він шепоче: «Шу-шу-шу…Листя обірвать спішу.З ним я у осіннім гаїУ таночку покружляю». (Вітер)

Капле з неба, дахів, стріх Дощ холодний, перший сніг. Почорнів без листя сад, Що за місяць ? (листопад)ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (Слайд № 8)

Сьогодні за хмари сховалося сонцеКраплинки дощу стукотять у віконце.Ой дощику, дощику, лий –поливай,Готуй для людей золотий урожай.

VІ. «Уявна подорож до лісу» (Слайд № 9)- А тепер, діти, пропоную піти на свіже повітря. Уявімо, що ми у лісі.

І ось перша знахідка. Для безпечного відпочинку нам потрібно скласти «Чарівні намистинки» з правилами поведінки у лісі.

Бережімо ріки, Бережімо води, Як матусю рідну, Бережім природу.

4

Page 5: Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"

Бережімо кожнуКвіточку й травичку, Бо ми всі — природи .Рідної часточки.

VІІ. Презентація правил поведінки в природі.

- Буду я природі другом. Це значить, що ми повинні дотримуватися правил поведінки в природі.

(Учні презентують правила поведінки в природі).

        Не ламай гілки дерев і кущів.         Не пошкоджуй кору дерев.         Не руйнуй пташиних гнізд.         Не лови диких тварин.         Не рви квітів.

- Молодці! А чи любите ви гратися?

VІІІ. Гра «Буває-не буває»

1.У лісі завірюха, а ведмідь малину збирає.2. Сніжок землю покриває, а в саду яблунька дозріває. 3. Сів метелик на сніжинку. 4. Сніг іде – гриби ростуть. 5. Діти купаються в річці, снігурі співають у кущах. 6. З дерев опало листя, комахи поховалися в кору дерев. 7. З’явились у лісі проліски, прийшла весна.

ІХ. Підсумок заняття.Визначення переможців, нагородження.

5