Top Banner
Кримінальне право Кримінальне право Підготувала Підготувала учениця 10-а класу учениця 10-а класу ЛССЗШ №28 ЛССЗШ №28 Нестор Христина Нестор Христина
13

Кримінальне право

Aug 14, 2015

Download

Law

Cristina Nestor
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Кримінальне право

Кримінальне правоКримінальне право

ПідготувалаПідготувалаучениця 10-а класуучениця 10-а класу

ЛССЗШ №28ЛССЗШ №28Нестор ХристинаНестор Христина

Page 2: Кримінальне право

•Кримінальне право  — це система (сукупність) юридичних норм, що встановлюють, які суспільно небезпечні діяння є злочинами, і які покарання підлягають застосуванню до осіб, що їх вчинили.

Page 3: Кримінальне право

•Предмет кримінального права – відносини, що виникають у результаті вчинення злочину та застосування відповідного покарання за його вчинення.

•Завдання кримінального права — правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності,громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного ладу від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам.

Page 4: Кримінальне право

Основні ознаки кримінального права як галузі законодавства

•його норми встановлює лише вищий орган законодавчої влади – Парламент України;

•воно набуває прояву в законах;•метод реалізації кримінального закону є

специфічним, притаманним лише цьому законові – це покарання особи за порушення кримінально-правової заборони.

Page 5: Кримінальне право

•Кримінальне право як сукупність юридичних норм становить собою їх цілісну систему, окремі структурні утворення якої (підсистеми) найтіснішим чином пов'язані між собою. Всі норми кримінального права поділяються на дві частини - Загальну і Особливу.

Page 6: Кримінальне право

•В Загальну частину включені норми, що визначають завдання, принципи та основні інститути кримінального права.

•Особлива частина кримінального права містить норми, що описують конкретні види злочинів із зазначенням видів покарань і меж, в яких вони можуть бути призначені за вчинення даних злочинів.

Page 7: Кримінальне право
Page 8: Кримінальне право

Джерела кримінального права

• Конституція України як концептуальна база всього законодавства України, в тому числі і кримінального законодавства (див. статті 29-31, 60, 62, 92).

• Кримінальний Кодекс України — основний систематизований законодавчий акт, який об'єднує всю сукупність кримінально-правових норм.

• Укладені та ратифіковані Україною міжнародні договори, що містять кримінально-правові норми, якіімплементовані в національне кримінальне законодавство (див. Закон України «Про міжнародні договори України»).

• Рішення Конституційного Суду України у випадку визнання ним неконституційності кримінально-правових законів (ст. 152 Конституції України).

Page 9: Кримінальне право

•Злочин (кримінальне правопорушення) — передбачене кримінальним законом суспільно-небезпечне винне каране діяння (дія чи бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину (ч. 1 ст. 11 Кримінального кодексу України).

•Не є злочином дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого ККУ, але через малозначність не становить суспільної небезпеки, тобто не заподіяла і не могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі.

Page 10: Кримінальне право
Page 11: Кримінальне право
Page 12: Кримінальне право

Стадії скоєння злочину

Критерії Критерії порівнянняпорівняння

Стадії скоєння злочинуСтадії скоєння злочину

Готування до злочину Замах на злочинЗамах на злочин Завершений Завершений злочинзлочин

У чому полягає Пiдшукування або пристосування засобiв чи знарядь, пiдшукування спiвучасникiв, усунення перешкод або створення умов для злочину

Вчинення дiяння, безпосередньо спрямованного на вчинення злочину

Вчинення діяння, передбаченого ККУ

Чи доведено дії до кінця

Не завершено Не завершено Завершено

Причини припинення діяння

З причин, які не залежать від волі особи

З причин, які не залежать від волі особи

Злочин доведено до кiнця, мету досягнуто

Відповідальність Особа вiдповiдатиме за злочин, до якого готувалася, крiм готування до злочину невеликої тяжкостi

Особа відповідатиме за злочин, на який скоєно замах

Особа вiдповiдатиме повною мірою.

Page 13: Кримінальне право

•Криміна́�льна́ відповіда́�льність — різновид юридичної відповідальності, обов'язок особи, яка вчинила злочин, зазнати державного осуду в формі кримінального покарання . Передбачені Кримінальним кодексом обмеження прав і свобод особи, що вчинила злочин, що індивідуалізуються в обвинувальному вироку суду і здійснюються спеціальними органами виконавчої влади держави.

•Фізична особа є кримінально-відповідальною з 14 років.