Підготували: Вчитель математики: Сівак Зінаїда Терентіївна Вчитель інформатики: Ларіонова Валентина Юхимівна Відділ освіти Вільшанської РДА Вільшанська загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів Інтегрований урок з математики та Відсоткове відношення двох чисел. Відсоткові розрахунки. Комп’ютерні презентації, їх призначення
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Відділ освіти Вільшанської РДА Вільшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Інтегрований урок з математики та інформатики
Відсоткове відношення двох чисел.
Відсоткові розрахунки.Комп’ютерні презентації,
їх призначення
Дата 28.11.2014 рік
Клас 6 - А
Тема: Відсоткове відношення двох чисел. Відсоткові розрахунки.
Комп’ютерні презентації, їх призначення.
Мета: навчальна – познайомити з історією походження відсотків, сформувати уявлення про зміст поняття відсоткове відношення двох чисел та виробити вміння знаходити відсоткове відношення двох чисел та розв’язувати різні типи задач, що передбачають цю дію;
закріпити поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення, слайдові та потокові презентації;
виховна – виховувати культуру математичних записів та математично-інформаційного мовлення, толерантність до товаришів та повагу до їх думок.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.
Обладнання та наочність: комп’ютерний клас (5 комп’ютерів, операційна система Windows 7, Microsoft Office 2010), локальна мережа, навчальна презентація, проектор, роздатковий матеріал.
Підготовчий етап: Об’єднання учнів в 4 творчі проектні групи (за 2 тижні до уроку). Визначити експертів та консультантів, оголосити групам творчі завдання:
1. З історії виникнення відсотків, результат діяльності – презентація.
2. Задачі на відсотки, результат діяльності – презентація.
Структура уроку
№
п/пЕтапи уроку Час
Методи та форми роботи з класом
I.Організаційний момент
1
II.Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності учнів
2
III.Актуалізація опорних знань
3 Тести
IV. Повторення вивченого матеріалу 5Інтерактивні завдання в PowerPoint
V. Вивчення нового матеріалу 25Демонстрація дитячих презентацій
VI.Закріплення нового матеріал
5 Робота за ПК
VII.Підсумок уроку
2 Метод «Мікрофон»
Домашнє завдання1
Оцінювання роботи учнів1
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Сьогодні в нас з вами незвичайний урок, який будуть проводити
два вчителі, математики та інформатики.
Ми поринемо з вами в країну «Відсотки» і разом з нами
поринуть наші гості (представники РМК, вчителі району,
адміністрація школи), а також наші давні друзі: герої нашого
улюбленого мультика про математику.
Звернемося до історії:
ІІ. Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної
діяльності учнів.
Виховувати культуру математичних записів та математично-
інформаційного мовлення, толерантність до товаришів та повагу до їх
думок.
Сьогодні ви будете працювати в 4 групах з експертами та
консультантами.
Правила роботи в групах ви знаєте, тож прошу їх
дотримуватися. В кінці уроку буде визначено, яка група працювала
найкраще, а також зібрано зошити для перевірки домашнього
завдання та завдань, виконаних на уроці.
І так, ви чули, що на сьогоднішньому уроці ми з вами
удосконалимо наші знання про відсотки, адже зараз нас скрізь
оточує реклама на знижки на ціни продуктів харчування, на