Top Banner
влучний погляд на сучасне життя ãàçåòà âèõîäèòü ç 1960 ðîêó 18.05.2011 ¹20 (5064) www.mch.com.ua Чим мають замінити даішників на дорогах Черкащини? стор. 6 «Солодкі» прогнози Фахівці переконані, що ситуація з ціною на цукор цьогоріч буде стабільною сторінка 2 Вигідна співпраця Французькі інвестори виявляють інтерес до Черкащини сторінка 3 Завищений тариф Прокуратура Черкас виявила порушення при встановленні ціни на гаряче водопостачання сторінка 4 Олександр Лисюк: «Треба по-шахтарськи братися за роботу. Поруч із людьми, для людей, з їхньою допомогою» сторінка 5 Досягнення та перспективи У п’ятницю банківські працівники відзначатимуть професійне свято сторінка 7 Об’єднуючи зусилля Розвиток культури і спорту – пріоритетне завдання, вважає сільський голова Білозір’я сторінка 8 У Черкасах з’явиться унікальний спортивний комплекс Розкішний подарунок вирішило зробити жителям Черкас ПАТ «ТЕМП». Незабаром в одному з районів міста буде встановлено спортивний комплекс. Унікальність цього подарунку в тому, що комплекс, який складатиметься з 12 тренажерів, установлять просто неба, в сквері. Й кожен черкащанин, незалежно від віку і статі, зможе ко- ристуватися тренажерами абсолютно безкоштовно. Подробиці про незвичайний вуличний спортивний комплекс читайте на стор. 9 ПОВНИЙ ВПЕРЕД
16

Молодь Черкащини №20 2011 р.

Nov 28, 2014

Download

Documents

 
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Молодь Черкащини №20 2011 р.

влучний погляд на сучасне життя

ãàçåòà âèõîäèòü ç 1960 ðîêó

18.05.2011

¹20(5064)

ww

w.m

ch

.co

m.u

a

Чим мають замінити даішників на дорогах Черкащини?

стор. 6

Стрибки з небезпечних висот стали буденною справою для двох сміливих черкащанок•«Солодкі»

прогнозиФахівці переконані, що ситуація з ціною на цукор цьогоріч буде стабільною

сторінка 2

•Вигідна співпрацяФранцузькі інвестори виявляють інтерес до Черкащини

сторінка 3

•Завищений тарифПрокуратура Черкас виявила порушення при встановленні ціни на гаряче водопостачання

сторінка 4

•Олександр Лисюк:«Треба по-шахтарськи братися за роботу. Поруч із людьми, для людей, з їхньою допомогою»

сторінка 5

•Досягнення та перспективиУ п’ятницю банківські працівники відзначатимуть професійне свято

сторінка 7

•Об’єднуючи зусилляРозвиток культури і спорту – пріоритетне завдання, вважає сільський голова Білозір’я

сторінка 8

У Черкасах з’явиться унікальний спортивний комплекс

Розкішний подарунок вирішило зробити жителям Черкас ПАТ «ТЕМП». Незабаром в одному з районів міста буде встановлено спортивний комплекс. Унікальність цього подарунку в тому, що комплекс, який складатиметься з 12 тренажерів, установлять просто неба, в сквері. Й кожен черкащанин, незалежно від віку і статі, зможе ко-ристуватися тренажерами абсолютно безкоштовно. Подробиці про незвичайний вуличний спортивний комплекс читайте на стор. 9

ПОВНИЙ ВПЕРЕД•

спортивний комплексспортивний комплексРозкішний подарунок вирішило зробити жителям Черкас

встановлено спортивний комплекс. Унікальність цього

кожен черкащанин, незалежно від віку і статі, зможе ко-

9

Page 2: Молодь Черкащини №20 2011 р.

2 18 травня 2011

Молодь Черкащини №20

об’єктивнаші новини

РЕКЛАМА

ПОЛЬОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ•

ПИЛЬНІСТЬ

Замість роботи – рабство•

Цукор дорожчатине буде?Оптимістичні про-гнози щодо забезпе-чення та цін на цукор озвучили днями Прем’єр-міністр Ми-кола Азаров та голо-ва Державного агент-ства резерву України Олексій Лелюк.

Останній, зокрема, наголосив, що цього року ситуація з ціною на цукор буде стабільною та спокійною, завдяки тому, що держава коригуватиме можливість ажіотажних сплесків видачею ліцензій та квот на ввезення цукру і переробку цукру-сирцю на вітчизняних підприємствах.

Прем’єр-міністр Мико-ла Азаров у свою чергу зазначив, що в Україні за-лишились і торішні запаси цукру. За його словами, вже сьогодні очікувана врожайність може дати 2 мільйони тонн цукру, при потребі 1,8 мільйона на рік.

Щодо Черкаської області, то, за словами генерального директора ДП «Златодар» Володи-мира Лук’янця, прогнози врожайності буряка теж оптимістичні. Однак він вбачає й кілька можли-вих проблем, які можуть вплинути на ефективність роботи цукрової галузі.

– У нас так часто міня-ються господарі цукрових заводів, що немає впев-неності, чи буде той завод взагалі працювати. І ця не-впевненість у майбутньому цукрових заводів стримує розвиток буряківництва, – пояснив Володимир Лук’янець.

Великі побоювання висловив гендиректор ДП «Златодар» і щодо забез-печення паливно-мастиль-ними матеріалами.

– Я вже не піднімаю питання про їхню вартість. І так зрозуміло, що бензин коштуватиме до 12-12,5 гривні за літр, а солярка – до 12 гривень. Головне, щоб нафтопродукти були, – наголосив Володимир Лук’янець.

Ніка НОВАК

«Черкаси за здоров’я та красу» – таким лозунгом черкащанам нагадали, що 15 травня весь світ вшановує пам’ять людей, які по-мерли від СНІДу.

Щодня в Україні реєструється 48 випадків за-хворювання на ВІЛ-інфекцію. Станом на квітень в Україні зареєстровано більше 180 тисяч віл-інфі-кованих, серед черкащан таких – 4151 особа. Від СНІДу в нашій області померло 565 людей, з яких тринадцятеро – діти.

– Багатьом людям відомо, що 1 грудня – день

боротьби зі СНІДом, але не всі знають, що існує ще й день пам’яті померлих від СНІДу, – каже голова правління Черкаського обласного відділення Все-української мережі ЛЖВ Олена Стрижак. – А цей день насамперед існує для того, щоб запобігати смертності.

Щоб черговий раз привернути увагу громадсь-кості до цієї проблеми та вшанувати пам’ять людей, які померли від цієї «чуми», 15 травня у Черкасах упродовж усього дня відбулося чимало заходів. Головним дійством став шестикілометровий забіг вулицями міста під назвою «Хвиля Дніпра-2011» та спортивні естафети в різних бігових дисциплінах.

Загалом учасниками змагань стали близько 300 осіб із числа професіоналів та аматорів, а серед учасників-ентузіастів були й ВІЛ-позитивні люди.

Найскладнішим виявився легкоатлетичний забіг, на який зважилися 125 осіб. Найшвидшим бігуном виявився спортсмен із Вінниці, чотириразовий переможець чемпіонату України з кросу, володар Кубка України на дистанції 3000 метрів Роман Пасічник. Зважилися на шестикілометрову дистан-цію й спортсмени-візочники. Першим її подолав 16-річний черкащанин Микита Сокоренко.

– Це мій перший забіг, – розповідає юнак. – Хотів довести, що я справжній хлопець.

Окрім спортивних змагань, у Долині троянд цьо-го року розгорнули «квілт» – меморіальне панно з нашитими іменами черкащан, яких забрала епі-демія ВІЛ/СНІДу. Розміри «квілту» – близько два-надцяти квадратних метрів.

– У такий спосіб черкащани приєднуються до Міжнародного руху «Імена», започаткованого ще 1987 року. Тоді активіст Клів Джонс, щоб висло-вити біль від втрати свого друга, зшив полотно, – пояснює Олена Стрижак.

Того ж дня «квілт» значно більшого розміру презентували в Києві. Його зшили зі шматочків, надісланих з усіх областей держави, а серед імен на столичному панно є і черкаські.

Наталія ЗАЇКА

ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ•

Пам’ятати про хворих заради здорових

На території Чеської Республіки правоохоронці Чехії та Укрбюро Інтерполу затримали жительку Черкас, повідомляє прес-секре-тар прокурора області Ольга Лактіонова. Черкащанку роз-шукували за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.149 КК України (торгівля людьми).

Райони не виконують посівний план?Агропромислові плани керівництва області – вирости-ти цьогоріч більше цукрового буряка та гречки – в деяких районах можуть бути не реалізовані. Як пові-домив на колегії ОДА минулого тижня начальник Головного управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Вадим Рудишин, під гречку в області планували засіяти майже 16 тисяч

гектарів.

– Та на сьогодні засіяні площі ста-новлять тільки 3,2 тисячі гектарів, а це лише двадцять два відсотки від запла-нованого, – констатує Вадим Рудишин. – От, скажімо, Шполянський район засіяв 5,2 відсотка цієї культури, Чер-каський – чотири, Драбівський – лише 2 відсотки. А Христинівський район при плані 641 гектар не засіяв ще жодного.

Є проблеми і з цукровим буряком. Нині

засіяно 41,2 тисячі гектарів при заплано-ваних 55,1. Найгірша ситуація на Смілян-щині, де, за словами Вадима Рудишина, ще не посіяли й гектара цієї культури.

– Звісно, час іще є, але затягувати не варто, – переконаний начальник управ-ління.

А щоб райони не затягували із посівни-ми роботами, вже незабаром буде прове-дена нарада, на якій детально проаналізу-ють хід весняно-польових робіт в області.

ФОТОФАКТ•

У Черкасах на розі вулиці Бай-ди-Вишневець-кого та бульвару Шевченка вста-новили вказівник з інформацією про відстані до семи чудес світу, України та Черка-щини.

Фот

о В’

ячес

лава

РОМ

ОДАН

А

Фот

о В’

ячес

лава

РОМ

ОДАН

А

ПРОГНОЗ •

Діючи умисно, з корисливих мотивів, упродовж трьох років вона вербувала мешканців Черкас на роботи до Чеської Республіки.

– Пройдисвітка достовірно знала про важкі умови праці, але продовжувала вводити в оману та надавати українцям неправдиву інформацію про

роботу, – розповідає старший помічник прокурора області з міжнародно-правових доручень Сергій Ахмедов. – Люди, які потрапили на гачок шахрайки, працювали в тяжких умовах, мали великі фізичні наван-таження, їм не виплачували зарплату. У бідолаг не було коштів на те, щоб повернутися

додому, навіть на харчування не завжди вистачало.

Слідчим у справі підготовле-но клопотання про екстрадицію жінки до України, яке підтри-мала прокуратура області. Клопотання направлено до компетентних органів Чеської Республіки.

М.Ч.

Page 3: Молодь Черкащини №20 2011 р.

3 18 травня 2011

№20 Молодь Черкащининаші новиниЦИТАТИ

ГоловаЧеркаської обласної держадміністрації Сергій Тулуб про…

… аспекти соціально-економічного розвитку першого півріччя:– В області відбулося невелике зрос-тання заробітної плати, а також пенсій, які в середньому становлять 1065 гривень. Дещо зменшилася заборго-ваність із виплати зарплати. На жаль, повністю подолати цю проблему не вдалося – на сьогодні заборгованість становить близько 17 мільйонів, з яких 12 мільйонів числиться за збанк-рутілими підприємствами. Радує, що з початком весни збільшилася кількість нових робочих місць. Зростають і об-сяги будівельних робіт. Також наша область посідає одне з останніх місць за темпами зростання цін на харчі.

… відбудову річкового порту: – Вісімнадцять років минуло відтоді, як річпорт віддали приватникам. За цей час він був доведений до такого стану, що ледь не розвалювався. Ми почали його реконструювати, та коли будівельники оглянули дах, побачили, що його потрібно робити заново. Так само і з прибережною стінкою, до якої має причалювати річковий транспорт – через тріщини вона може завали-тися. Тому зараз триває ремонт. Ду-маю, за три-чотири тижні річпорт усе ж відновимо.

… аеропорт:– Ситуацію з аеропортом розглядає-мо майже щодня. Ми підписали уго-ду про постачання обладнання, яке дасть змогу цілодобово приймати літаки. Постачає таке устаткування Чехія. Інше питання – інфраструктура та створення економічно привабли-вих умов для авіаперевізників. Треба зробити так, щоб наша митниця мог-ла приймати товари з літаків.

… мисливські угіддя:– Почали наводити лад у мисливських господарствах. У нас 58 господарств, які мають по сто тисяч гектарів. А що вони там роблять? Приїхали, пострі-ляли та й поїхали. Я дякую прокурору області, який підняв це питання. Вже винесені прокурорські протести, і ми повертаємо в державу угіддя мис-ливських господарств.

… 150-ті роковини перепохованняТараса Шевченка:– У неділю ми відзначатимемо сумну подію – перепоховання Тараса Шев-ченка. Заходи розпочнуться з мо-лебню в Успенському соборі Канева. Очікуємо на приїзд численних деле-гацій з різних країн, багатьох парла-ментарів.

… інвестиції китайців і міст через Дніпро:– Китайська національна інвестиційна компанія зацікавилася Черкащиною. Ми їм запропонували або реконстру-ювати існуючий міст через Дніпро, або побудувати новий. Ми надали китайській стороні всі технічні дані, які стосуються мосту. У цієї компанії є досвід інвестування таких об’єктів. Але загальна проблема з усіма інвес-торами в тому, що вони хочуть мати державні гарантії.

Записала Євгенія ВЯТКІНА

ОЦІНКА

Кому «п’ятірки»,а комуй «двійки»...За показниками соціально-еконо-мічного розвитку першого кварталу Черкащина посіла 11-те місце серед інших областей. Порівняно з попе-редніми роками це суттєве зрушен-ня, оскільки торік ми були на 17-му місці, а 2009 року – посідали аж 22-ту позицію.На переконання начальника Головного уп-равління економіки Черкаської облдержад-міністрації Анатолія Костенка, позитивні тенденції намітилися передусім завдяки пос-туповому відновленню галузей, які найбільше постраждали через фінансово-економічну кризу. Зокрема, вже цьогоріч більш ніж на 18 відсотків зросли обсяги будівельних робіт, на 28 відсотків – обсяги машинобудування.

– За перший квартал виробництво автомобілів склало понад чотири тисячі, що на 42 відсотки більше, ніж за аналогічний період торік, – за-значив Анатолій Костенко. – Загалом товаро-обіг зріс на 12 відсотків.

Подібний всеукраїнському соціально-економіч-ний рейтинг було складено й у межах області. Як повідомив Анатолій Костенко, добре в першому кварталі спрацювали місто Ватутіне, Золотоніський, Черкаський та Корсунь-Шев-ченківський райони. Задніх пасуть Тальнівсь-кий, Шполянський, Чигиринський райони та міста Умань і Сміла.

Євгенія ВЯТКІНА

•ДОМОВЛЕНІСТЬ

Співпрацю скріпили підписамиНову регіональну угоду про плідне со-ціальне партнерство наприкінці ми-нулого тижня підписали Черкаська облдержадміністрація, Федерація профс-пілок області та Обласне об’єднання ор-ганізацій роботодавців. Черкаська угода розроблена на 2011-2012 роки на основі подібної Генеральної угоди між Кабмі-ном, Всеукраїнськими профспілками та Об’єднанням роботодавців і підприємців України.

– Ми стали союзниками для того, щоб успішно пра-цювали підприємства, а їх діяльність давала прибут-ки, наповнювала бюджет та соціальні фонди; щоб на підприємствах працювали висококваліфіковані кадри, які випускатимуть конкурентоспроможну продукцію, а на виробництві не було травматизму, – пояснив голо-ва правління Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Борис Райков.

Його повністю підтримав голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, зауваживши, що основною проблемою сьогодні зали-шається зайнятість населення працездатного віку:

– Нам потрібно спільними зусиллями не тільки створювати нові робочі місця, а й відновлювати ви-робництво, яке з тих чи інших причин зараз не пра-цює.

Відтак усі три сторони переконані, що лише спіль-ними зусиллями вдасть досягти намічених цілей.

Наталія ЗАЇКА

Загалом на Черкащині успішно працюють сім французьких компаній. Голова Черкаської облдержад-міністрації Сергій Тулуб подякував Жаку Фору за те, що інвестори не об-ходять область стороною. Керівник області сподівається, що вже неза-баром їхня кількість значно зросте.

– Ми з Послом поставили собі мету, щоб до нашої наступної зуст-річі через рік на Черкащині вже пра-цювало десять компаній, – зауважив Сергій Тулуб.

Під час зустрічі сторони також обговорили можливості покращен-ня інвестиційного клімату та умов перебування французьких інвес-торів на Черкащині. Відтак голова черкаської ОДА проінформував,

що нині триває активна робота над створенням єдиного інвестиційного вікна, що дозволить спростити доз-вільну систему для роботи інозем-них компаній як на Черкащині, так і в Україні загалом:

– Треба відверто сказати, що нині з інвестиціями не все так добре, як хотілося б. Існує багато перепон – чи-новницьких, законодавчих, корупцій-них. Але ми працюємо над тим, щоб якнайшвидше їх усунути.

Наталія ЗАЇКА

До речіУкраїнська «донька» французької

компанії Bonduelle «Маяк-Худяки» за-явила про намір цьогоріч приступити до будівництва заводу з переробки

овочів на Черкащині. Про це пові-домляє газета «Деловая столица».

Завод вартістю 40 млн. євро мав запрацювати вже цього сезону. За оцінками Bonduelle, потужності чер-каського заводу дозволили б ком-панії охопити дві третини вітчизня-ного ринку консервованої кукурудзи й горошку. Однак підготовчий етап будівництва підприємства відстрочи-ли на рік.

За інформацією директора ТОВ «Маяк-Худяки» Олександра Поля-кова, будівництво підприємства поч-неться вже цьогоріч за рахунок кош-тів ЄБРР. Забезпечуватимуть новий завод сировиною орендарі земель, розташованих поряд із майбутнім ви-робництвом.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ•

Французи вподобали ЧеркащинуВже в липні на Черкащині планується відкриття першої черги заводу знаної французької компанії «Ра-зек Груп», де виготовляти-муть металеве обладнання для супер- та гіпермаркетів. Це буде перший такий завод в Україні. Про його відкрит-тя повідомив Надзвичай-ний і Повноважний Посол Франції в Україні Жак Фор, перебуваючи з другим робочим візитом у нашому краї. Його слова підтвер-див і президент компанії «Разек Груп» Патрік Жан-тій. Він додав, що на заводі вже встановлені машини, які необхідні для основного виробництва, і зараз відбу-вається їх випробування.

фот

о на

дане

пре

с-сл

ужбо

ю О

ДА

Наступну зустріч Сергій Тулуб та Жак Фор запланували вже за рік

Page 4: Молодь Черкащини №20 2011 р.

4 18 травня 2011

Молодь Черкащини №20

Автобус згорів у п’ятницю 13-гоЗамість комфортного проїзду пасажири рейсу Черкаси – Медведівка стояли на узбіччі дороги й дивилися, як догорає їхній автобус.

П’ятниця 13-го для Черкащини таки не минула спокійно. Нещасли-вою вона виявилася для трьох десятків пасажирів, які їхали рейсовим автобусом за маршрутом Черкаси – Медведівка. Проїхавши село Лесь-ки, пасажири відчули запах «смаленого». Рятувальники пізніше конста-тували: «Близько шостої години вечора на 112-му кілометрі автодороги Канів – Кременчук через коротке замикання електропроводки у мотор-ному відсіку виникла пожежа». На щастя, пасажири обійшлися лише

переляком: водій швидко зметикував – мерщій зупинив автобус і відчинив людям двері, а сам схопив вогнегасник і почав приборкувати полум’я. На допомо-гу йому кинулися па-

сажири, а також працівники АЗС, що неподалік. Однак їхні зусилля виявилися марними – автобус продовжував горіти, і коли приїхали три відділення рятувальників, полум’я охопило його вже повністю.

Євгенія ВЯТКІНА

Реклама 32-

25-84

РЕКЛАМА

ситуація

Святковий парад; Салют; Факельна хода; Виступ голови райдержадміністрації.

НОМІНАНТ

П’ята поліклініка –в когорті кращихДо Черкас із Національного бізнес-рейтингу надійшла приємна звіс-тка. КНП «П’ята Черкаська міська поліклініка» потрапи-ло до десятки кра-щих комунальних підприємств у своїй галузі за підсумка-ми 2010 року. Це комплексна рейтингова програма, яка визначає

справжніх лідерів економіки України лише на основі офіційних даних держаної ста-

тистики. До Націо-нального бізнес-рейтингу вхо-

дять співорганізатори: Торгово-промислова палата України, редакція міжнародного каталогу «Торгово-промислова Украї-на», інформаційно-аналітичне агентство «СтатІнформ Консалтинг». Реальні лідери у 600 основних видах економічної діяльності визначалися з понад 300 тисяч підприємств усіх форм власності.

– Звістка радісна і досить несподівана. Працюємо сумлінно і скромно, застосову-ючи новітні методи лікування і профілакти-ки, а дивись помітили, – ділиться голо-вний лікар Микола Тарасов (на знімку), який отримав орден «Статус нагорода «Професіонал галузі». – Іншого завдання, як працювати краще, наш колектив не бачить.

Леонід КОЗАЧЕНКО

• ТУРБОТА

У Черкасах з’явитьсяпляж для людейз особливими потребамиНа одному з міських пляжів планують облаштувати спеціальне місце для лю-дей з особливими потребами.За інформацією прес-служби міськвиконкому, на пляжі буде викладений плитами під’їзний шлях, й інваліди-візоч-ники зможуть без перешкод під’їжджати до води і навіть купатися. Для зручності тут будуть обладнані й поручні.

За словами в.о. директора департаменту житлово-кому-нального комплексу Василя Старікова, на облаштування пляжу для людей з особливими потребами у міському бюджеті передбачено понад 80 тисяч гривень. Нині завер-шується процес остаточного погодження місця розташу-вання такого пляжу. Одним із можливих варіантів обрано територію навпроти будинків по вулиці Героїв Дніпра, 65 та 69. Попередньо визначено, що роботи з облаштування такого пляжу розпочнуться у червні-липні.

М.Ч.

Під таким гаслом у Черкасах минулого четверга відбулася акція, організова-на студентами Майстерні громадської активності. Хлопці та дівчата частува-ли цукерками і печивом усіх, хто кидав сміття до урни. В такий спосіб активіс-ти намагалися переконати мешканців міста не смітити.

М.Ч.

ЗНОВУ ПРО ТАРИФИ

Черкащани переплачують за опалення ванної кімнати?•

поліклініка» потрапи-ло до десятки кра-щих комунальних підприємств у своїй галузі за підсумка-ми 2010 року. Це комплексна

ІНІЦІАТИВА•

«Сміття – баку, тобі – подяка»

МІСТИКА ЧИ ЗБІГ?•

фот

о Ан

ни Т

АРАС

ОВОЇ

Впровадження тарифу для населення міста Черкаси з такою складовою, стверджують у прокуратурі, призводить до подвійного стягнен-ня плати за опалення ванної кімнати, оскільки опалення ванних кімнат вже включено в тариф на центральне опалення. Адже в пункті 18 «По-ложення щодо застосування тарифів на послуги на центральне опалення та гарячого водопоста-чання» (затвердженого рішенням виконкому

Черкаської міськради №17 від 23.06.2009 року) встановлено, що для визначення розмірів пла-тежів за послуги централізованого опалення до загальної опалювальної площі належить і площа житлових та підсобних приміщень з урахуванням опалювальних лоджій, балконів. Підсобні приміщення квартири – це приміщен-ня, які призначені для господарсько-побутових потреб мешканців (кухні, коридори, ванні кім-

нати, туалети). Крім того, зазначають у прокуратурі, зави-

щення тарифу на гаряче водопостачання (з одного мешканця на місяць) для споживачів, які мають опалення ванних кімнат від теплопро-водів систем гарячого водопостачання, відбуло-ся за рахунок застосування норми витрати га-рячої води на одну особу в розмірі 3,449 метрів кубічних, замість 3,15 метрів кубічних (норма, встановлена КТМ 204 України 244-94 «Норми та вказівки по нормуванню витрат палива та теп-лової енергії на опалення житлових та громад-ських споруд»).Таким чином, роблять висновок у прокуратурі, згідно з рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради №2118 від 29 грудня 2010 року «Про встановлення тарифів на тепловодопостачання», тариф на гаряче водо-

постачання (з одного мешканця на місяць) для споживачів, які мають опалення ванних кімнат від теплопроводів систем гарячого водопос-тачання, становить 44,26 гривні, хоча, згідно з чинним законодавством України та актом пере-вірки Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області, він має становити 39,85 гривні.

Керівництвом КП «Теплокомуненерго» вка-зані правопорушення визнані, підприємство сплатило штрафні санкції до державного бюд-жету.

На підставі цього прокуратура міста Черкаси винесла протест на вищевказане рішення ви-конавчого комітету і направила цей протест на розгляд сесії Черкаської міської ради.

М.Ч.

Прокуратура м. Черкаси повідомляє, що виявила порушення в нарахуванні тарифу за центральне гаряче водопостачання. За ін-формацією заступника прокурора міста Юлії Пасічної, у тариф включено складову, нарахування якої не передбачено чинним за-конодавством України, а саме – плата за підігрів одного кубічного метра води для споживачів, які мають опалення ванних кімнат від теплопроводів систем гарячого водопостачання.

Page 5: Молодь Черкащини №20 2011 р.

5 18 травня 2011

№20 Молодь Черкащинивільна думкавільна думка 5518 травня 2011

№20 Молодь Черкащиниф

ото

Ром

ана

КИРЕ

Я

У правому куті Леонід ТУМЕНКО,журналіст

– Олександре Борисовичу, дозвольте трішки позаздри-ти вам, адже живете й пра-цюєте у благословенному краї, відомому на весь світ тим, що на Звенигородщині народився геній українсько-го народу, його безсмертний пророк Тарас Шевченко.

– Знаєте, на мою думку, в душі кожного звенигородця, а тим паче мешканця Моринців та Керелівки (нині Шевченко-вого) живе гордість за свою землю, яка народила Тараса Григоровича Шевченка. Не можна як-небудь проживати день, треба намагатися бути корисним цьому краю. Але на зорі своєї трудової діяльності я більшу частину доби проводив під землею.

– То ви шахтар?– У повному розумінні цьо-

го слова. Мій батько тридцять вісім років теж був шахтарем. Працював у донецьких шахтах, а потім переїхав до Ватутіного. Працював гірником на шахті «Багачівська». Коли я підріс, то теж вирішив скуштувати шахтарського хліба. Спочат-ку починав із найважчого. Був гірничим робітником очисного забою.

– І як вам велося?– Багато розповідати не буду.

Але уявіть, що оцими руками за зміну лопатою я перекидав 25-30 тонн вугілля.

– Та й уявити таку кількість відразу не можна. Але все ж таки яка воля у шахтаря, яка сила рук і духу! Це ж треба бути поетом у своїй справі.

– Так воно й було. Вергав лопатою, вступив до гірничо-го інституту, пройшовши різні посади, завершив шахтарську кар’єру на посту заступника го-ловного інженера шахтоуправ-ління «Ватутінське».

– Це коли і саме шахто-управління наказало довго жити?

– На жаль. А перспектива таки була світлою. Зараз гріє душу те, що під селом Рижанів-ка нашого району розвідано двадцять п’ять мільйонів тонн бурого вугілля. Гадаю, що діло-ва влада рано чи пізно прийде

до відновлення вугледобуван-ня в нашому районі. До речі, в 2004 році закордонні інвестори вже придивлялися до сусідньо-го Катеринопільського району – там під Мокрою Калигіркою та Лисичою Балкою розвідано величезні запаси бурого вугіл-ля. Їх цікавить ця корисна копа-лина тим, що з вугілля можна видобувати рідке пальне, той же бензин. Хто знає хімію, то йому процес синтезу відомий. Якщо вже ми розмовляємо про підземні багатства Звенигород-щини, то треба зазначити, що наша земля має значні покла-ди каолінової глини. Така глина є не у всьому світі, а залягає в Китаї, Індії, Чехії, Росії.

– Так що перспектива у Звенигородського району не зникає.

– Навпаки, з’являється. – Побували під землею, а

що робиться на ній?– Майже обсіялися. Весняно-

польові роботи завершуються. Як кажуть, цей факт теж нала-штовує на оптимістичний лад. Усього землі у районі 101 ти-сяча гектарів, із них 63 тисячі гектарів – орної.

– І хто ж її обробляє та до-глядає?

– Оброблено та доглянуто кожний гектар. Слава Богу, бур’яни «не господарюють» на наших землях. Доглянута не тільки орна земля, а й луки та пасовища. А хто обробляє? Та в першу чергу – НВФ «Уро-жай». Це підприємство орен-дує 15 тисяч гектарів земель-них паїв, вважайте, четверту частину району. «Урожай» демонструє справжні зразки господарювання по-сучасному. Новітні технології агротехніки, сучасна техніка забезпечує стабільні й високі врожаї куку-рудзи. Але звенигородці вдяч-ні орендарям, та й саме слово «орендарі» не підходить до «Урожаю», для них важлива не тільки земля, а й люди, які на ній живуть. «Заходячи» в село, фірма несе із собою розвиток і поліпшення соціальної сфери населених пунктів. Дитсадки, школи, лікарні одержують ім-пульс для діяльності. Вправно

господарює на звенигород-ських землях і ТОВ «Панда». Цьогоріч ним засіяно дві з по-ловиною тисячі гектарів цукро-вих буряків.

– Як шкода, що Вільховець-кий цукровий завод зупинив-ся.

– А підприємство було готове працювати ще не один десяток років. На одній із нарад в об-ласній державній адміністрації голова ОДА Сергій Тулуб ціл-ком серйозно поставив завдан-ня про відродження цукрових заводів на Черкащині. До тих, які діють, мають додатися Бу-жанський завод у Лисянському районі та Набутівський у Кор-сунь-Шевченківському. А це вже і перспектива бурякосіяння в нашому районі.

– У ваших репліках доволі часто звучить слово «перс-пектива».

– А інакше і бути не може. Життя триває. І люди хочуть жити краще. Нинішня влада, представником якої я є в район-ному масштабі, знає, як повер-нути людську довіру, як стати поруч із ними, переборюючи труднощі. А людям багато не треба. Робочі місця, достаток на столі, широко розгалужена соціальна сфера.

– Але дехто сьогодні дорі-кає владі, що та, аби згор-нути ту соціальну сферу, придумала оптимізацію. Тор-кнеться вона і вашого райо-ну?

– Обов’язково! Але це не буде кавалерійським наскоком. Створено робочі комісії, які роз-глядають стан справ у кожному навчальному та медичному за-кладі. От не можна далі експлу-атувати Звенигородську школу №4. Там стіни вже падають. І я як керівник району не можу допустити трагедії. Або такий факт. У дитячому садку вихо-вується 102 дитини, а за ними доглядають 24 працівники. Оп-тимізація викликана не чиїмсь бажанням, а можливостями бюджету. На утримання шкіл та дошкільних навчальних за-кладів виділяється 6,2 мільйона гривень, а їхня наповнюваність – 62 відсотки. От і порахуємо

разом: чи варто «тягнутися», чи краще зосередити ресурси і зусилля? Але, повторюю, рі-шення прийматиме тільки сесія районної чи міської ради.

– Так, без зусиль поки що не обійтися. А що вже зроб-лено?

– За ініціативи голови Чер-каської обласної державної адміністрації Сергія Тулуба вирішено організувати у Зве-нигородці гемодіалізний центр. Незабаром і у нас зможуть ря-тувати життя хворим на нирко-ву недостатність. Разом із на-чальником управління охорони здоров’я Володимиром Брожи-ком та головним лікарем Чер-каської обласної лікарні Олек-сандром Дудником підібрали відповідне приміщення для цього центру. Районна влада поставила перед собою за-вдання і про відновлення діяль-ності інфекційного відділення Центральної районної лікарні.

– І тільки на бюджет покла-даєтесь?

– Є в Звенигородці люди, які розуміють, що треба допо-магати. Напередодні двадцять п’ятих роковин сумної Чорно-бильської трагедії підприємці за свій кошт і своїми руками відремонтували і обладнали палату для потерпілих від Чор-нобиля.

– Це справи, які на видноті. А робота голови районної дер жавної адміністрації по-лягає і в чомусь малому?

– Я так не вважаю. Немає маленьких людей, немає і ма-леньких справ. Є чіткий графік прийому громадян. Але коли я в робочому кабінеті, і хтось хоче мені розповісти про свої болі й тривоги, то ніколи не відмовлюся запросити відвіду-вача. Вислухати, допомогти. Люди мають вірити владі. Хай ми ще все і негайно не можемо зробити, але зрозуміти людину зобов’язані. І де б я не працю-вав до цього – а очолював і податкову інспекцію, і був за-ступником голови Ватутінської міської ради – саме цього прин-ципу дотримувався.

– Для порівняння: де легше – у місцевому самоврядуван-

ні чи в органі виконавчої вла-ди?

– І там не солодко, і тут не мед. Адже кожен день, кожна година пов’язані з людськи-ми та державними клопотами. А це не так легко. І тут мені, повторюся, допомагає шах-тарський гарт.

– У нашій розмові не мо-жемо не торкнутися великої дати, яка наближається – 200-річчя від дня народження Та-раса Григоровича Шевченка. Звенигородщина готується до цієї знаменної події?

– Хочу зазначити, що авра-лом і компанійщиною влада не займається. Підтримуємо дороги до святих місць, самі музеї. А свято матиме загаль-нодержавне значення. Кабінет Міністрів України готує заходи до ювілею. Що належить нам, теж будемо сумлінно виконува-ти. До речі, про культуру. Нам удалося зберегти всі народні самодіяльні колективи. Незва-жаючи на обмежений бюджет, у кожному заході вони беруть активну участь. Крім відомих туристичних маршрутів до Мо-ринців, Шевченкового та Буди-ща, наш благословенний край радо зустрічає гостей, які відві-дують меморіальні музеї вели-кого земляка, академіка, сходо-знавця Агатангела Кримського, композитора і диригента Олек-сандра Кошиця, у Вільхівці радо приймає туристів меморіальний будинок В’ячеслава Чорновола. Туристи не тільки оглядають експозиції та знайомляться з експонатами, а їх цікавить усе, що стосується життя сучасного звенигородця.

– Ось зміниться все на полі, на яке приходитимуть такі, як «Урожай», запрацюють про-мислові підприємства, життя людей стане кращим, тоді голова районної державної адміністрації тільки краватку поправлятиме.

– Поки що це мрії. А сьогодні треба по-шахтарськи братися за роботу. Поруч із людьми, для людей, з їхньою допомо-гою. Досі мені це вдавалося.

– Успіхів і в подальшому! – Дякую!

БРЕЙН-РИНГ•У лівому куті

Олександр ЛИСЮК,1960 р.н.,

Дніпропетровський гірничийінститут імені Артема,

Одеський фінансово-економічний інститут,

голова Звенигородської районної державної

адміністрації

Шахтарського гартувистачає на все життя

фот

о Ро

ман

а КИ

РЕЯ

Page 6: Молодь Черкащини №20 2011 р.

6 18 травня 2011

Молодь Черкащини №20

Майжеза класикоюКерівництво обласної ДАІ на зустрічі минулого чет-

верга з представниками банків та страхових компаній запропонувало страховикам витратити дещицю прибут-ків на встановлення та модернізацію сис-тем відео нагляду в області. Начальник управлiння ДАІ, полковник мiлiцiї Михайло Халаджі запевнив, що каме-ри на дорогах ста-нуть у нагоді й банкірам, адже виявлятимуть арешто-вані за борги автомобілі. Виконавча служба зазвичай ніяк не може «вловити» це рухоме майно. Михайло Халаджі ділився вагомими аргументами: за даними з початку року в 9 найбільших страхових компаніях сума виплат по страхових випадках зменшилася більш ніж на 2 мільйони гривень порівняно з відповідним періо-дом торік. Простіше кажучи, сталося менше автоаварій, а зекономлені кошти від сплати водіями «автоцивілки», на думку правоохоронця, страховики можуть записати в свої прибутки.

Всевидяче око«Що ж то за диво?», – запитає невтаємничений

водій. Система відеонагляду складається з кількох ві-деокамер, які стоять на дорогах і знімають рух пото-ку транспорту. Дані передаються на комп’ютер, який «уміє» розпізнавати силует авто та номерний знак. Порівнюючи отриману інформацію з базою даних, комп’ютер визначає, чи належить номерний знак цьо-му транспортному засобу, чи не перебуває в розшу-ку і т. ін. Електронний спостерігач запам’ятовує, хто й коли виїхав чи заїхав у місто. Зараз встановлені 3 такі системи в Черкасах. До речі, наша область була першою, яка впровадила ці технології ще у 1998 році, і вони дали досить добрі результати при виявленні по-рушень.

Проект потребуєфінансових вливаньЗгідно з планами державтоінспекторів, потрібно

встановити ще дві системи відеоспостереження в Чер-касах, модернізувати ті, що вже існують (таким чином повністю охопити виїзди з міста візуальним контро-лем) та встановити три системи на дорогах держав-

ного значення по області. На все це потрібно 1 млн. 200 тис. грн. Як повідомив журналістам після зуст-річі начальник Управління ДАІ, 600 тисяч із цієї суми вже передбачено в бюд-жеті області програмою підвищення безпеки руху. Решту грошей і просили у банкірів та страховиків.

Особливого ажіотажу таке прохання не викли-кало. Дехто з представ-ників страхових компаній намагався пояснити Ми-хайлові Халаджі, що фінустанови та страхові компанії, як і інші підприємства, платять немалі податки, що ле-вова частка прибутків страховиків від продажу полісів автоцивілки, згідно із законом, потрапляє до Моторно-транспортного бюро... Проте начальник стражів доріг завзято рекомендував фінансистам добре помірку-вати. А наостанок зустрічі повідомив, що незабаром буде створений координаційний комітет, який очолить хтось із керівників обласного рівня. Таким чином вирі-шуватимуть проблему дофінансування задуманого.

Чи варта шкурка вичинки?Михайло Халаджі зізнався журналістам, що мріє,

аби на дорозі не було даішників, а порушення від-слідковувала техніка. Таким чином вдасться уникнути суб’єктивного фактора у відносинах водіїв з інспек-торами. А даішник, вивільнений від обов’язків лови-ти порушників, міг би чергувати в «больових точках»

шляхової мережі – місцях концентрації ДТП.

Гадаю, ніхто не спере-чатиметься, що право-охоронці повинні мати у своєму арсеналі новітню

техніку. Але чи вкрай необхідна на розбитих, часто необладнаних знаками й розміткою дорогах високо-технологічна й дороговартісна система? На згаданій зустрічі начальник ДАІ навів досить цікаву цифру – зі 170 світлофорів на Черкащині лише 9 відповідають сучасним вимогам. Чи не краще згадану суму напра-вити на облаштування світлофорів або виготовлення дорожніх знаків? Можливо, саме знаки та світлофори врятують більше людських життів, ніж системи відое-спостереження?

Роман КИРЕЙ

Як діяти,потрапивши у ДТППояснює судовий експерт ви-щого професійного рівня, ав-тотехнік, голова Черкаського регіонального відділення Союзу Експертів України Володимир Альохін.Після прибуття працівники ДАІ оглядають місце події й ушкоджені транспортні засоби. Вони повинні скласти схему ДТП. У цей час постарайтеся бути активним спостерігачем і ретельно перевіряйте всі вимірювання. На схемі повинні бути зафіксовані сліди опадання бруду з арок коліс, фрагменти зруйнованих елементів автомобілів, оси-пання битого скла, сліди гальмування або руху юзом. Вимагайте, щоб були вказані дефекти дорожнього покриття, якщо це має відношення до ДТП. Працівник ДАІ оформ-ляє також протокол на того учасника аварії, кого він попередньо вважає винним. Інший учасник ДТП ознайомлюється із протоко-лом і ставить на ньому свій підпис.

Вимагайте у працівників ДАІ довідку про ушкодження транспортного засобу. У ній описується інформація про час, місце ДТП, а також опис зовнішніх ушкоджень транс-портного засобу. Перевірте, щоб вони були описані максимально точно, інакше потім можуть виникнути проблеми зі страховою компанією. З такою довідкою водій може продовжувати рух. Але якщо він довгий час буде їздити на ушкодженому транспортно-му засобі, то працівники ДАІ можуть його оштрафувати.

Чого не можна робити?

На місці ДТП не можна визнавати свою провину. Вона може бути змішаною. Також не слід давати будь-яких зобов’язань май-нового або немайнового характеру й підпи-сувати документи, які викликають підозру або з якими ви не згодні.

Основні вимоги у випадку ДТП:

надати невідкладну медичну допомогу потерпілим;

увімкнути аварійну сигналізацію й устано-вити знак аварійної зупинки;

зробити все можливе, щоб зберегти сліди ДТП;

повідомити про ДТП в органи ДАІ або в найближчий підрозділ міліції, записати прізвища й імена очевидців, інформацію про працівників ДАІ.

безпосередньо з місця ДТП необхідно зателефонувати в сервісну службу страхо-вої компанії;

вимагайте у працівників ДАІ довідку про ушкодження авто встановленого зразка з докладним переліком ушкоджень.

Залишаючи місце ДТП, ви повинні обов’язково мати таку інформацію:

марка, модель, номерний знак другого транспортного засобу – учасника ДТП;

прізвище та ім’я водія, його адресу, номер контактного телефону;

прізвище та ім’я власника транспортного засобу, що записані у техпаспорті, його адресу;

серія, номер поліса страховки, найме-нування страхової компанії, її адреса.

ПОРАДИ ЕКСПЕРТА•НОВАЦІЇ•

«Я приглашаю вас сейчас же сделать свои взносы! Остап вынул из бокового кармана квитанцион-ную книжку»...

Ілля Ільф та Євген Петров, «Дванадцять

стільців»

«– Гоните тридцать рублей, дражайший, да поживее. Ну?

Ипполит Матве-евич не сделал ни малейшей попытки достать деньги.

– Ну? Что же вы на меня смотрите, как солдат на вошь? Обал-дели от счастья?

– У меня нет денег, – пробормотал, наконец, Ипполит Матвеевич».

«...утром деньги – вечером стулья. Или вечером деньги – ночью стулья»

6618 травня 2011

Молодь Черкащини №20

Майжеза класикою

ного значення по області. На все це потрібно 1 млн. 200 тис. грн. Як повідомив

•НОВАЦІЇНОВАЦІЇ•

«– Гоните тридцать рублей, дражайший, да поживее. Ну?

Із мирупо нитці – на дороги відеокамери

м. Черкаси, вул. Крупської 1/1,оф. «Експертиза» (буд. медцентру Надії Бурмаки)

тел.: (0472) 56-09-77;(067) 477-99-00; (063) 140-52-51

СУДОВИЙ ЕКСПЕРТвищого професійного рівняАЛЬОХІНВолодимирович

Швидкаекспертна допомогаВизначення вартості:

транспортних засобів (ТЗ)

відновлювального ремонту ТЗ, в тому числі аварійно пошкоджених;

матеріального збитку, запо-діяного власнику пошкодже-ного ТЗ, в тому числі розміру страхового відшкодування по договорам КАСКО та ОСЦПВ.

Професійний та незалежний підхід, чесний та законний

розрахунок.

РЕКЛАМА

сигнал

Page 7: Молодь Черкащини №20 2011 р.

7 18 травня 2011

№20 Молодь Черкащиниоб’єктив

У незалежній Україні восьмий рік поспіль, відповідно до Указу Президента України від 6 березня 2003 року, відзначається про-фесійне свято – День банківських працівни-ків.

Запровадження святкування Дня банківських працівників – це відродження в Україні народ-ної традиції щодо розвитку руху за ощадність, який зародився ще на початку 1920 року і нада-вав можливість кожній особі, а особливо найменш заможним верствам суспільства корисно розмістити гроші.

Додаткової урочистості професійному святу надає той факт, що цьогоріч випов-нюється 20 років із часу ство-рення центрального банку де-ржави – Національного банку України.

Двадцять років – багато це чи мало? Якщо йдеться про вік лю-дини – навряд чи багато. Двад-цятирічні лише обирають свій шлях у житті, й куди він приве-де – прогнозувати важко. Інша річ, коли йдеться про вік такої установи, як Національний банк України. У цьому разі можна аналізувати пройдений шлях, підбивати підсумки зробленого.

Згадаймо, як все розпочина-лося.

Банківська система незалеж-ної України і, відповідно, На-ціональний банк України, ство-рювалися протягом 1991 року. Правовою основою банківської системи став Закон України «Про банки і банківську діяль-ність», ухвалений Верховною Радою 20 березня 1991 року. Він поширювався на всі наявні в нашій країні банки.

Було оголошено власністю України Український респуб-ліканський банк Держбанку СРСР, Український республі-канський банк державного ко-мерційного промислово-буді-вельного банку (Укрпромбанк), Український республіканський банк Ощадного банку СРСР, Український республіканський банк Зовнішекономбанку СРСР з їх мережею, обчислювальни-ми центрами, всіма активами, пасивами, а також Українське республіканське управління ін-касації Держбанку СРСР з під-порядкованою йому мережею установ та організацій.

Відповідно до постанови Вер-ховної Ради України «Про по-рядок введення в дію Закону України «Про банки і банківську діяльність», цей законодавчий

акт набув чинності 1 травня 1991 року. Цією ж постановою перед-бачалося «створити на базі Ук-раїнського республіканського банку Держбанку СРСР Націо-нальний банк України». Власне, цим організаційно було виріше-но питання про створення цен-трального банку незалежної держави – України.

Постановою Президії Верхов-ної Ради України від 07.10.1991 №1605-ХІІ було затверджено Статут Національного банку Ук-раїни, яким прописані завдання, функції та права центрального банку – юридичної особи.

Отже, на підставі цих зако-нодавчих актів було скасовано дер жавну монополію в банківсь-кій системі та створено нову дворівневу фінансову систему. Перший рівень – Національний банк України, другий – комер-ційні банки.

Національний банк за своїм правовим статусом є однією з найважливіших інституцій дер-жави. Він не входить до жодної з гілок влади, а діяльність здій-снює на засадах незалежності та економічної самостійності. Водночас головний орган бан-ківської системи з низки питань звітує про свою діяльність пе-ред Верховною Радою України.

Відповідно до статті 99 Кон-ституції України, основною функцією центрального банку держави – Національного бан-ку України – є забезпечення стабільності грошової одиниці. Однак, враховуючи тенденції розвитку вітчизняної економіки та грошово-кредитної сфери, в основних засадах грошово-кредитної політики на 2011 рік виписані додаткові цілі, а саме: досягнення та підтримка ціно-вої стабільності, сприяння ста-більності банківської системи, підтримка економічної політики Уряду, якщо ці цілі не супере-чать виконанню основної фун-кції.

Підсумовуючи пройдений шлях, зупинимося на головних, віхових подіях у житті держави, пов’язаних із банківською сис-темою. А саме:

• в державі побудовано су-часну кредитно-фінансову систему. Розроблено та впро-ваджено сучасні інструменти і методи грошово-кредитної політики, завдяки яким забез-печено стабільність національ-ної грошової одиниці. Націо-нальний банк України створив потужну електронну систему проведення розрахунків між банківськими установами та суб’єктами господарювання, новітнє виробництво з виготов-

лення грошей, Державну скарб-ницю, інші установи, організації та підприємства, які забезпечу-ють повноцінне функціонування системи банків країни;

• створена і вдосконалюється юридична база функціонування банків, що дозволяє встановлю-вати, відповідно до Конституції України, правові особливості регулювання фінансової діяль-ності;

• з огляду на значимість для держави, особливою подією було проведення у 1996 році грошової реформи та введен-ня в обіг національної валюти – гривні;

• за період становлення банківської системи Украї-ни розроблені й впроваджені банківські продукти та послу-ги для юридичних осіб і насе-лення, які притаманні ринковій економіці.

Незважаючи на тимчасові труднощі, пов’язані з фінан-совими кризами, банківська система Черкащини теж має досягнення. Забезпечується подальше вдосконалення і зміц-нення дворівневої банківської системи ринкового типу, струк-туру якої формують (станом на 1 травня 2011 року) Управління Національного банку України в Черкаській області, 28 філій установ банків і 704 відділен-ня, які представляють 61 банк – юридичну особу. Система функціонує з урахуванням пер-спектив економічного і соціаль-ного розвитку регіону.

На підтримку заходів облас-

ної державної адміністрації щодо забезпечення виробничо-го зростання, установи банків нарощують позитивні тенденції щодо здійснення кредитно-ін-вестиційних операцій: загаль-ні обсяги виданих кредитів в економіку регіону за останні 5 років складають понад 38,6 млрд. грн., із яких на розви-ток промисловості спрямовано 25,5 відсотка, торгівлі – 32,5 відсотка. Банківська система стала партнером сільськогос-подарського товаровиробни-ка, а товаровиробник на селі повірив у партнерські стосунки з установами банків. Село за останні п’ять років безпосеред-ньо отримало 3,1 млрд. грн. кредитів.

За 4 місяці цього року обсяги кредитів в економіку Черкаської області склали 2,4 млрд. грн., в т.ч. в промисловість спрямо-вано 30,6%, торгівлю – 28,2%, сільське господарство – 19,3%.

Для забезпечення в регіоні інноваційно-структурного типу економічного зростання особ-лива увага звертається на здій-снення довгострокового кре-дитування галузей економіки. Лише за минулий рік економі-ка регіону одержала 3,3 млрд. грн. довгострокових кредитів, в структурі яких 60,2% – кредити, які надані суб’єктам господарю-вання. За 4 місяці цього року довгострокове кредитування вже забезпечено в розмірі 854,9 млн. грн.

В області знижено процен-тні ставки за кредитами з ме-

тою підвищення їх доступності для більшої кількості суб’єктів господарювання. Середньоз-важена процентна ставка за кредитами за квітень 2011 р. склала 15,9%. Однак вартість кредитів, які надаються фі-зичним особам, складала за квітень 31,1%, і порівняно з початком року збільшилась на 2,8 п.п. Це пов’язано з великим ризиком неповернення кредитів фізичними особами. Відсоток простроченої заборгованості за кредитами, виданими фізичним особам, в кредитному портфелі простроченої заборгованості склав 36,4%.

Нарощування стабільності у функціонуванні банківської системи стало можливим за рахунок зростання довіри насе-лення до національної грошової одиниці, банків. На Черкащині залишки вкладів населення нині складають майже 4,9 млрд. грн., або 56,9% від ресурсів ус-танов банків.

Щодо бази нарощування кош-тів фізичних осіб в установах банків, то, відповідно до аналізу грошової маси, яка перебуває в обігу на Черкащині, у населення зосереджено 10,4 млрд. грн., з яких лише 47,3% перебуває на вкладах, а решта готівки, тобто 5,5 млрд. грн. – поза банками. Це дає можливість банкірам за-думатися над активністю запро-вадження нових привабливих депозитних програм, методів заохочення населення.

Золотим фондом банківської системи є переважна більшість банківських працівників Черка-щини. В установах банків тру-дяться найбільш професійно підготовлені до роботи в ринко-вих умовах працівники, інтелек-туальна молодь, яка вміє пра-цювати і знає шляхи активізації діяльності банків на сучасному етапі розвитку економіки Украї-ни.

Проте з кожним роком пра-цювати банкіром стає дедалі складніше: зростає конкуренція і робота стає напруженішою. Тому в першу чергу хочеть-ся щиро побажати, щоб кож-ний новий день був успішним та ефективним, наповнював енергією і натхненням для по-дальшого вдосконалення й під-твердження високого статусу українського банкіра в світовій спільноті.

Міцного здоров’я, щастя, доб-робуту і процвітання!

Сергій ЗАБУДСЬКИЙ, начальник Управління

Національного банку України в Черкаській області

20 ТРАВНЯ – ДЕНЬ БАНКІВСЬКИХ ПРАЦІВНИКІВ•

Довіра населення – це запорука стабільності банківської системи

Page 8: Молодь Черкащини №20 2011 р.

8 18 травня 2011

Молодь Черкащини №20 самоврядування по-сучасному

Сьогодні Білозір’я за кіль-кістю мешканців та за їхніми звершеннями можна порівню-вати навіть із невеликим райо-ном. Як розповіли в сільраді, згідно з документами, жителів тут близько дев’яти тисяч, на-справді ж мешкає на кілька тисяч більше. А щодо слави, то знають білозірських підпри-ємців, які торгують віниками, насінням, городиною і в Києві, і в Москві, і навіть за Уралом. Автобуси, що їдуть трасою че-рез село, розчісуючи вітром коси придорожніх верб, везуть багатьох білозірців на роботу в Черкаси. Дехто знайшов за-робіток і в столиці, а є й такі, що майнули шукати кращої долі за кордон.

– Яка ж сьогодні демогра-фічна ситуація в селі? – за-питуємо у сільського голови Володимира Міцука (на знім-ку).

– Поки ще кількість населен-ня, як і загалом по державі, не зростає, проте рівень народ-жуваності радує. Торік лелеки принесли в Білозір’я вісімдесят трьох немовлят, а це найкра-щий показник за останні роки. Сподіваємося, що ця тенденція збережеться й надалі. Наше село розвивається. Впевне-ний, що це відчуває кожен його мешканець. Хоча перед грома-дою та владою стоїть ще без-ліч завдань. Не один десяток проблем, які можна назвати першочерговими, потребують негайного вирішення.

– А в чому специфіка цих проблем громади саме в Білозір’ї?

– Погоджуся, що село наше незвичайне, багато в чому і за-вдяки близькості до обласно-го центру. На, так би мовити, «осібний» менталітет білозір-ців впливає і сусідство авто-траси. Проте турбують людей переважно спільні біди, анало-гічні до проблем в інших селах. Це і латані-перелатані шляхи, яких у Білозір’ї з 25 кілометрів заасфальтовано лише кілька, і відсутність (до останнього часу) на цих вулицях освітлен-ня, і питання благоустрою. Громаді села без підтримки району чи області поки не під

силу вирішити дорожнє питан-ня. За попередніми підрахун-ками, на це потрібно більше 10 мільйонів гривень. А, нап-риклад, у питанні освітлення сільських вулиць, вважаю, нам є чим пишатися. Виключно за кошти громади вже встанов-лено 31 ліхтар. Робота в цьому напрямку триває, і незабаром її результати ще більше пора-дують білозірців – за два роки на ці цілі плануємо освоїти до 1 мільйона гривень, у тому числі й кошти міжнародних грантів. Цьогоріч збираємося витрати-ти на освітлення близько 300 тисяч гривень. Упевнений, що останнім часом відчули меш-канці й те, що в селі стало чис-тіше. Зникло сміття з лісосмуг, поменшало його й на вулицях. А все завдяки створенню в селі комунальної служби, комісії з благоустрою та укладанню до-говорів на вивезення твердих побутових відходів. Далеко не всі мешканці охоче підпису-ють такий договір, проте кон-статую, що більшість таки з розумінням ставиться до цієї проблеми. Прогрес відчутний навіть у ставленні школярів, підприємців та й звичайних селян до чистоти, охайності вулиць – їхніми стараннями побільшало квітів, ремонту-ються паркани й фасади.

– Розкажіть детальніше про комунальну службу.

– Поки на підприємстві пра-цює лише кілька осіб. Директо-ром – Ігор Висоцький. Завдяки придбаній техніці, вони нада-ють населенню різноманітні послуги: це й оранка городів, і вивезення сміття, і вирішення питань благоустрою. Залучає безробітних до цієї справи й служба зайнятості. Наприклад, напередодні пасхальних свят із сільських кладовищ ми вивез-ли більше двох десятків «КА-МАЗів» сміття. Вважаю, що послуги такого підприємства селу дуже потрібні. Незабаром плануємо придбати більше техніки та взяти на роботу ще кількох осіб. Але розширення передбачає створення бази, цехів, де б могла перебувати техніка. Тож вирішуємо і це за-вдання.

– Яке основне джерело прибутків сільради?

– Найбільше коштів отримує-мо від сплати за землю та від продажу ділянок під об’єктами виробництва, торгівлі. Певна сума йде і від податків, які спла-чує малий та середній бізнес. З уведенням нового Податкового кодексу навантаження на таких підприємців збільшилося, ба-гатьом із них доводиться важ-ко, проте є серед них і ті, хто допомагає сільраді. Хотілося б відзначити приватних підпри-ємців В.Войтка, А.Кучеренка, А.Плодистого, Г.Завалка, фе р -мерське господарство М. Кру-пенка. Посильну допомогу надають і підприємства, які розташовані на території села – ТОВ «Черліс», ТОВ «Приват-Агро-Черкаси». Вони допома-гають з організацією свят. Зок-рема, цьогоріч ми масштабно відзначили День Перемоги, а щоб гідно привітати учасників, інвалідів війни, вдів загиблих (усього близько 300 осіб), вру-чити їм пам’ятні подарунки, квіти та продуктові набори, і знадобилася допомога всіх небайдужих. Лише зусиллями сільради зробити це було б важко. І я радий, що підприєм-ці йдуть нам назустріч.

– Куди, крім згаданих про-ектів, плануєте спрямовува-ти кошти?

– Розроблена програма «Бу-дуємо нове Білозір’я». Саме в ній і вказано перелік об’єктів, які потребують уваги грома-ди, а отже й першочергового фінансування. Вже виконані роботи з капітального ремон-ту першої черги дитсадка, про відкриття якого писала «Мо-лодь Черкащини». Слід ска-зати, що в цьому будівництві дуже допомогла районна вла-да. На черзі – його завершен-ня. Серед об’єктів, які вимага-ють уваги, – сільська лікарня на 20 ліжко-місць, бібліотека,

що потребує ремонту, цьогоріч плануємо реконструювати й зал у Будинку культури. Три-ває ремонт котельні. Ці та інші роботи фінансуються коштом громади.

– Відомо, що незабаром Білозір’я матиме свій сучас-ний стадіон.

– Так. Його планують увести в експлуатацію вже у серпні нинішнього року. Хоч це при-ватний об’єкт, але я переко-наний, він слугуватиме всій громаді. Знаю, що Володимир Лашкул, за підтримки якого й зводять цю сучасну арену, і надалі розвиватиме спорт у нашому селі, залучатиме сюди спеціалістів та підтримуватиме юні спортивні дарування. Хочу наголосити, що розвиток куль-тури і спорту в Білозір’ї – пріо-ритетне завдання, насамперед для мене як для керівника. Я переконаний, якщо в селі є культура, воно живе, якщо є спорт, то й молодь залиша-тиметься, а не виїжджатиме. Нещодавно відкрили в селі вокальну студію, і вже багато охочих відвідують її заняття. Збираємося також створити студію народних танців, а гур-ток спортивно-бальних танців уже успішно працює. Хочемо, щоб білозірський хор повернув собі звання «народного», зад-ля цього плануємо розширити його склад, дати кілька кон-цертів. Зараз працюємо над пошуком кадрів, ентузіастів своєї справи. Вважаю, що ми на правильному шляху. Чому? Бо дедалі більше селян прихо-дить на прийом не лише пос-каржитися на свої проблеми, а поділитися думками, пора-дитися. Тобто довіряють владі. Вважаю, що лише працюючи гуртом, усією громадою, дові-ряючи одне одному, можемо відбудувати село.

СпілкувавсяРоман КИРЕЙ

Білозір’я –село в Черкаському районі. Розташоване за 20 км на південний захід від Черкас та за 3 км від залізничної станції Білозір’я.

Площа територіальних меж сільської ради – 12 516,4 га, села – 1 193,77 га. Кількість населення – 8 600 осіб, дворів – 3 986. День села – 24 серпня.

Білозір’я – одне з найдав-ніших та найбільших за чисельністю сіл Черкаського району. З одного боку його огортають віковічні соснові ліси, з другого – до нього стеляться квітучим килимом безкраї поля.

Віхи історіїПерші письмові відомості про Білозір’я датовані серединою XVII ст. (на карті Боплана). В історичних пам’ятках знаходимо дані, що в 1862 р. в селі налічу-валося 600 дворів, мешкало 3 936 осіб.

У 1950 р. три колгоспи, які були в селі, об’єднали в один. Тут обробляли 2826 га орної землі. Колгосп спеціалізувався на вироб-ництві зерна, овочів, молока і м’яса.

Економічний потенціалУ селі працює одна повна середня та дві восьмиріч-ні школи, дитячий садок, ясла, Будинок культури, клуб, кінотеатр, бібліотеки, лікарня, аптека, майстерні побутового обслуговування, ТОВ «Черліс», ТОВ «Приват-Агро-Черкаси», Білозірське і Тясминське лісництва. Є та-кож приватні підприємства, фермерські господарства, заклади торгівлі.

Культура і спортЛюблять у Білозір’ї пісню. Незмінним учасником усіх культурних заходів села, району та області є хор, заснований 1981 р. У селі іс-нує футбольний клуб “Зоря”, у 2010 році він здобув Кубок області.

Володимир Міцук:

Кажуть, що назва «Білозір’я» походить від озера, яке начебто колись давно розлилося в цій місцині, а вода в ньому була білою. Можливо, легенди й перебільшують, але коли тихим вечором у ни-зинах та видолинках збирається пухкий і білий, як молоко, туман, а крізь кошлаті стіни лісу, який ледь не з усіх боків оточив село, пробивається казкової краси промінь вечірнього сонця, мимоволі починаєш вірити у перекази й легенди цього краю. А розповіда-ють вони про сміливих та працьовитих людей, які з незапам’ятних часів жили тут у злагоді з природою. Можливо, знали її закони кра-ще за інших, завдяки сусідству вікових лісів та непрохідних боліт…

«Відбудувати село можна лише гуртом, громадою»

фот

о Ро

ман

а КИ

РЕЯ

Page 9: Молодь Черкащини №20 2011 р.

9 18 травня 2011

№20 Молодь Черкащини

Комплектуючі для меблів, металеві меблі та металоконструкції

Виготовленням комплектуючих для меб-лів на «ТЕМПі» почали займатися у 2003 році. Саме тут уперше в Україні почали виробляти каркаси та ортопедичні осно-ви для ліжок. Одразу поставивши високу планку якості, підприємство забезпечило незмінний попит на свою продукцію.

З приходом на підприємство керівни-ка-новатора Олександра Згіблова у 2006 році «ТЕМП» почав успішно освоювати нові напрямки виробництва, зокрема, виготовлення механізмів трансформації для меблів.

– Це та прихована частина в м’яких меблях, яку споживач зазвичай не бачить, але яка й визначає якість, функціональ-ність та, найголовніше, скільки прослу-жить виріб, – пояснює голова правління ПАТ «ТЕМП» Олександр Згіблов.

Завдяки потужному технологічному відділу та талановитим конструкторам підприємство самостійно займається розробкою механізмів, починаючи від ідеї й закінчуючи безпосередньо випус-ком продукції. Тому й не дивно, що нині «ТЕМП» є одним із лідерів з інновацій.

– Серед наших розроб-ників – чудові конструкто-ри: Олександр Єщенко та Віталій Іванов, – відзначає Олександр Згіблов.

Поступово завойовує «ТЕМП» й поки що вільну нішу – виготовлення ме-талевих меблів. Каталог продукції підприємства пропонує металеві ліжка, розкладачки та різного роду металеві конструкції.

Успішно освоюють фах-івці «ТЕМПу» і такий на-прямок, як трансформація корпусних меблів, (наприклад, уже можна знайти в каталозі такий предмет меблів, як шафа-ліжко). Займаються і виготов-ленням індивідуальних парт, двоярусних ліжок, санчат, паркувальних стовпчиків та інших необхідних в нашому житті речей.

До речі. Меблі-трансформери, пред ставлені «ТЕМПом» на Київсько-му міжнародному меблевому форумі, викликали справжній фурор. Стіл-транс-формер (який майже одним рухом руки

з маленького журнального перетво-рюється на великий обідній) та стілець-трансформер (який можна перевертати і отримувати різні кути нахилу спинки) були гідно оцінені та посіли особливе місце в досягненнях меблевого бізнесу в рамках виставки.

Дитячі містечката майданчики

Одним із важливих пріоритетів розвит-ку суспільства має бути турбота про дітей, вважає Олександр Згіблов. Саме тому за його ініціативи та за підтримки міської влади у Черкасах почали активно вста-новлювати дитячі містечка та майданчики, розроблені та виготовлені на «ТЕМПі».

– Важливо те, що вони не тільки якіс-ні, але й «вандалостійкі», – підкреслює Олександр Георгійович. – А тому ми мо-жемо їх встановлювати не тільки в центрі, але й у віддалених районах міста.

Наприклад, 7 травня дитяче містечко встановили в Дитячому парку «Казка». Ще раніше два комплекси змонтували в щойно відкритій обласній дитячій лікарні.

У найближчих планах – встановлен-ня дитячих майданчиків та містечок у Золотоноші, Чигирині та інших містах області.

– Майданчики замовляють дуже охоче, адже це і дозвілля, і розвиток, і здоров’я дитини. Переважно наші покупці – це держ структури, СУБи, ОСББ, бізнесме-ни та меценати, – розповідає Олександр Згіблов.

До речі. Для Черкас дитячі майданчики та містечка пропонуються за мінімальною ціною. У такий спосіб, пояснюють на «ТЕМПі», підприємство піклується про розвиток найменших

жителів міста. Так само активно колись «ТЕМП» підтримав і розвиток дитячого баскетболу в Черкасах, встановивши у дворах та школах баскетбольні щити.

Спортивні комплекси

Найближчим часом з особистої ініціа-тиви голови правління та акціонерів ПАТ «ТЕМП» Черкаси отримають дивовижний подарунок – у сквері «Зірочка» на Митни-ці встановлять комплекс спортивних тре-нажерів. Це буде 12 спеціальних вуличних тренажерів для кожної групи м’язів.

– На тренажерах абсолютно безкош-товно зможуть займатися усі черкащани, незалежно від віку і статі, – підкреслює Олександр Згіблов. – Є домовленість з міською владою, що місце, де ми встано-вимо тренажери, буде освітлено та обла-штовано відео-спостереженням.

У планах підприємства – розширити перелік вуличних спортивних тренажерів до 30 найменувань. Тож нині активно ве-дуться розробки, вивчається досвід за-рубіжних країн.

Вартість спортивного комплексу – близько 50 тисяч гривень. Однак на підприємстві сподіваються, що встанов-лений у сквері «Зірочка» комплекс гідно оцінять черкащани, і ним зацікавляться меценати. А отже, є надія, що незабаром вуличні спортивні комплекси, які допомо-жуть мешканцям Черкас підтримувати здоровий спосіб життя, з’являться і в ін-ших районах міста.

До речі. Створення дитячих спортивних комплексів – це новий етап, новий напрямок, який почало освоювати підприємство, і над яким нині успішно працює молодий конструктор Олександр Давиденко (який починав працювати на «ТЕМПі»… вантажником).

Ортопедичні та анатомічні матраци

Ще один потужний напрямок ви-робництва, яким займається «ТЕМП» – виготовлення ортопедичних та ана-

томічних матраців. Підприємство вже давно є головним виробником для відо-мої марки «ВЕНЕТО». Випускають тут і свою серію матраців «Еміфлекс». Знову ж таки, вся продукція цього напрямку відзначена високим рівнем якості й уже давно гідно оцінена споживачами та за-мовниками.

До речі. «ТЕМП» застосовує інно-вації і в цій, здавалося б, уже освоєній галузі. Зокрема, нині проектуються спе-ціальні матраци для чоловіків та жінок.

Ніколи не збавляти ТЕМП!

Як не дивно, але навіть кризові часи пішли на користь «ТЕМПу».

– Нам удалося виробити таку стра-тегію розвитку підприємства, що кри-за лише дала поштовх до подальшого пошуку нових ринків, до розвитку та інновацій, – каже Олександр Згіблов і ділиться планами на майбутнє. – Ми вже пережили важкі часи, довели, що справді виживають найсильніші. Й зараз прагнемо не просто розвиватися далі, а стати лідерами в усіх тих напрямках, якими займається нині наше підприємс-тво. Ну, і, звичайно, освоюватимемо нові напрямки. Будемо сміливо й впевнено йти тільки вперед!

Ніка НОВАК

наша марка

ПОВНИЙ ВПЕРЕД•

Підприємство «ТЕМП» відомене лише на Черкащині, але й далеко за її межами. А продукція, яку воно випускає, вже давно стала синонімом якості та функціональності

Швидкість дає перевагу,а перемогу забезпечує

тільки ТЕМП

Є запитання? Звертайтеся: ПАТ «ТЕМП», Черкаси, вул. Горького, 27, або телефо-нуйте: 43-16-22, skype: temp_ua. ICQ: 555044402. Сайт: www.temp.com.ua

Начальник цеху Микола Шмітько демонструє

стіл-трансформер

Голова правління ПАТ «ТЕМП» Олександр Згіблов

фот

о М

арин

и КО

РОЛ

ЬОВО

Ї

Page 10: Молодь Черкащини №20 2011 р.

10 18 травня 2011

Молодь Черкащини №20

За що даютьмільйон?

Однією з номінацій всеукраїнсь-кого конкурсу є номінація «Кращий проект енергозбереження». Якщо ви вважаєте себе непоганим розроб-ником бізнес-проектів у галузі енер-гозбереження, можете спробувати здобути перемогу в одному з таких напрямків:

• Альтернативна енергетика• Енергоефективне обладнання• Енергоефективні матеріали.

Переможець отримає фінансуван-ня банку в розмірі мільйона гривень, завдяки чому зможе не тільки реалі-зувати свій проект, а й перетворити його на успішний та прибутковий бізнес.

Ті ж, хто вже має бізнес, напри-клад, підприємства та підприємці, які займаються торгівлею енер-гозберігаючими матеріалами поза магазинами або проводять роботи з монтажу енергозберігаючих ма-теріалів, будівельні магазини, буді-вельно-ремонтні бригади та інші особи, діяльність яких спрямована на підвищення енергозбереження в житлово-комунальній сфері, можуть

змагатися в номінації «Теплий дім» і також отримати фінансування в роз-мірі до 30 тисяч гривень.

Якщо ж у вас немає такого по-тужного проекту, який може виг-рати мільйон, але ви на власному досвіді здатні показати, як утеплити будинок чи по-іншому зекономити енергію, не вагайтеся – у напрямку «Просвітницька діяльність» можуть взяти участь юридичні та фізичні особи, які займаються науковою діяльністю або популяризацією при-нципів енергозбереження.

Навіщо потрібнатака програма?

Ініціатором всеук-раїнської програми «Заробляй на енер-г о з б е р е ж е н -ні» виступила Асоціація енер-г о з б е р е ж е н -ня (м. Вінниця). Серед основних завдань к о н -курсу: забезпечення фінансування найкращих бізнес-проектів з енер-гозбереження; розповсюдження інформації про найкращі практичні можливості з енергозбереження в

Україні; відзначення та матеріальна стимуляція практичних та наукових досягнень з енергозбереження в Україні; впровадження сучасних технологій з енергозбереження на державному рівні.

Організатори сподіваються, що конкурс зацікавить як спожива-чів, так і підприємців будівельно-ремонтного напрямку, архітекторів і дизайнерів, продавців будівельних матеріалів, керівників державних установ та органів місцевого само-врядування, фа хівців з енергозбе-реження та енергозберігаючих ма-теріалів.

Де і коли?Конкурс триватиме з 10 травня

2011 року по 31 травня 2012 року. А вже в липні за підтримки Чер-

каської торгово-промислової палати саме в Черкасах відбудеться перша конференція, присвячена питанням енергозбереження. Подати заявку на участь в конференції ви можете також на сайті www.aez.org.ua, або ж надіславши листа на адресу Асо-ціації енергозбереження: [email protected].

Конференція відбудеться в при-міщенні Черкаської ТПП.

Дійсний член Черкаської ТПП – туроператор «Від Краю – до Краю» (м. Черкаси) запрошує до співпраці агентів (в т.ч. фізичних осіб) з районних центрів області.

Додаткова інформація:м. Черкаси, вул. Смілянська, 2(0472) 32-16-17; (0472) 56-98-37; (067) 286-09-32www.k2k.org.ua

Україні; відзначення та матеріальна стимуляція практичних та наукових досягнень з енергозбереження в Україні; впровадження сучасних технологій з енергозбереження

Організатори сподіваються, що конкурс зацікавить як спожива-чів, так і підприємців будівельно-ремонтного напрямку, архітекторів і дизайнерів, продавців будівельних матеріалів, керівників державних установ та органів місцевого само-врядування, фа хівців з енергозбе-реження та енергозберігаючих ма-

Конкурс триватиме з 10 травня

черкаська тпп інформуєКОНКУРС •

Отримайте мільйон гривеньза енергозбереження!Хочете отримати мільйон на розвиток власного проекту з енергозбере-ження? Тепер це цілком можливо для кожного жителя Черкас! Все, що необхідно зробити, це подати заявку на участь в всеукраїнській програмі «Заробляй на енергозбереженні» на сайті www.aez.org.ua, надіслати доку-менти і, звичайно, виграти конкурс в одній із номінацій.

КУРСИ •

ТОВ «Медичний Видавничий дім«ПРОФЕСІОНАЛ»Генеральний директор – Щербінська Олена СтаніславівнаВидавництво. Перекладацькі послуги.

04108, м. Київ, пр-т Правди, 31-А, оф. 383тел (044) 2201566факс (044) 2201567E-mail: [email protected]: [email protected]

ПП «Туристичне Агентство «Євелін-Тур»Директор – Журило Євгеній Іванович Туристичні послуги.

18000, м. Черкаси, вул. Котовського, 102тел. (0472) 50-00-40

моб. (094) 9852040e-mail: [email protected]

СПД ФО Пилипенко Антон МиколайовичБюро перекладів «Inter-Text»Письмові переклади з\на 40 мов.Нотаріальне засвідчення перекладів.Апостиль та легалізація документів.Усні переклади.Редагування текстів, документів.

18000, м.Черкаси, вул. Благовісна, 195, оф. 213тел. (0472) 51-03-38моб. (098) 224 22 32e-mail: [email protected]

Черкаськаторгово-промислова палатазапрошує накурси підвищення кваліфікації та навчаннячленів комітетів з конкурс них торгів, представників підприємств та органі-зацій на тему «Державні закупівлів Україні-2011».6-10 червня – 4-денне базове навчан-ня та 6-7 червня – дводенні курси з підвищення кваліфікації.

Додаткова інформаціяза тел. (0472) 36-08-60, 32-81-28

ЗНАЙОМТЕСЬ, НОВІ ЧЛЕНИ ПАЛАТИ •

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ•

ПРОЕКТ 23-24 травня в

Черкаській ТПП в рамках реалізації проекту «SPINE – Енергоефективність в розвитку міського планування» відбудеться технічна зустріч учасників проекту – спеціалістів з Італії, Хорватії, Сербії, Туреччини, Російської Федерації та України з питань розширено-го енергоаудиту. Під час зустрічі планується обговорити питання енергоаудиту в історич-них будівлях міста, стан ведення документо-обігу та реєстру історичних об’єктів, досвід впровадження GIS-систем в муніципалітетах країн-учасниць проекту.

Що таке SPINЕ?В Європейському Союзі на будівлі викорис-

товується 40% споживаної енергії, а в сусідніх країнах-партнерах навіть більше. Тому буді-вельний сектор є одним з найважливіших для зменшення споживання енергії та викидів CO2.

Історичні будівлі, яких чимало в Україні та Російській Федерації, особливо складні для покращення енергоефективності, зважаючи на обмеження при проведенні реноваційних робіт.

Проект SPINE спрямований на інтеграцію використання відновлюваних джерел енергії (RES) та енергоефективних (ЕЕ) технологій і матеріалів при реновації історичних будівель, враховуючи питання та обмеження, пов’язані зі збереженням автентичності та артефактів будівель.

Це може бути досягнуто за допомогою збору та розробки успішних методик, практик, технічних заходів та інструментів, спрямова-них на покращення енергетичних показників історичних будівель і кварталів.

Завданням є забезпечення врахування затрат при здійсненні заходів та використання вдосконаленого планування та процедур за-твердження. Зважаючи на обмежені бюджети громад, ефективні та легко відтворювані рішення мають спільно використовуватись учасниками від усіх країн-партнерів. В резуль-таті проекту будуть напрацьовані досконалі підходи та методи, які сприятимуть енерго-ефективній реабілітації історичних будівель.

Додаткова інформація про проект SPINE на веб-сторінці www.cci.neocm.com

Сто

рін

ку

під

готу

ва

ла

Нік

а Н

ОВ

АК

Page 11: Молодь Черкащини №20 2011 р.

11 18 травня 2011

№20 Молодь Черкащинире

клам

а

КИЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯВОДНОГО ТРАНСПОРТУ ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачногонавчальний заклад ІІІ, ІV рівнів акредитації

Військова кафедра Друга вища освіта Магістратура Аспірантура

Строк подачі документів:– на ден-ну форму навчання: 01.07.11р. – 22.07.11р.– на заоч-ну форму навчання: 01.08.11р. – 08.08.11р.

04071, м. Київ, вул. Фрунзе, 9, кім. 119 (приймальна комісія)тел. приймальної комісії: (044) 417-17-57,e-mail: [email protected], web: www.maritime.kiev.ua Л

іцен

зія

АВ

№ 5

06640, від

11.0

3.2

010р

.

Ректор – Панін Владислав Вадимович, лауре-ат державної премії України в галузі науки і техніки, д.т.н., проф.

Спеціальності академії (вартість навчаннябакалаврів за рік, денна/заочна ф.н.):

• Судноводіння (9339,00грн./8240,00грн.);• Експлуатація суднових енергетичних установок (9339,00грн./8240,00грн.);• Правознавство (7964,00грн./5843,00грн.);• Менеджмент організацій (7596,00грн./5843,00грн.); • Облік і аудит (7596,00грн./5843,00грн.); • Програмне забезпечення автоматизованих систем (7596,00грн./5843,00грн.)

Ліц

ен

зія

АВ

№5

52

61

3 в

ід 2

3.0

9.2

010 р

.

Відокремлений структурний підрозділТальянківський агротехнічний коледж

Уманського національного університету садівництва

Спеціальності за якими проводиться підготовка молодших спеціалістів: Монтаж, обслуговування устатку-вання і систем газопостачання;

Виробництво і переробка продук-ції рослинництва;

Виробництво і переробка продук-ції тваринництва;

Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва;

Монтаж, обслуговування та ре-монт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі.

Особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше та військовослужбовці збройних сил Украї-ни, звільнені з військової служби в рік вступу до навчального закладу, можуть

брати участь у конкурсі на зарахування за кількістю балів вступних випробувань із загальноосвітніх предметів в коледжі (українська мова – диктант і математика – співбесіда)

Рік заснування – 1921. Навчальний заклад І рівня акредитації.

20434, Черкаська обл., Тальнівський р-н., с. Тальянки, вул. Комсомольська, 80тел./факс(0-4731) 9-42-44, е-mail: [email protected], http://taljanka.se-ua.net

Вступні випробування: на базі 9 класів - українська мова (диктант) і математика (співбесіда); на базі 11 класів – за сертифікатами Українського

центру оцінювання якості освіти Прийом на навчання на заочну форму відбувається на цих же умовах.

Термін здачі документів на стаціонарну форму навчання по 29 липня. На заочну форму навчання по 1 грудня.

Черкаський національнийуніверситет ім. Б.Хмельницького

Навчально-науковий інститут педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва

У 2011 році оголошує набір студентів на денну та заочну форми навчання за такими напрямами підготовки

На базі повної загальної середньої освіти:

На базі базової вищої освіти:

Педагогіка вищої школи

Управління навчальним закладом

м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 24, тел. 33-10-97

Початкова освіта:додаткова спеціальність «Фізичне виховання»

Початкова освіта:додаткова спеціальність «Психологія»

Дошкільна освіта:додаткова спеціальність «Початкова освіта»

Дошкільна освіта:додаткова спеціальність «Англійська мова»

Соціальна педагогіка

Соціальна робота

Образотворче мистец-тво

профорієнтир

КОНФЕРЕНЦІЯ

Підприємництву – науковий підхід•

Пріоритетні наукові дослід-ження, які безпосередньо впливають на якість досить ризикованого виду діяль-ності – підприємництва, є темою Міжнародної науко-во-практичної конференції «Облік, контроль і аналіз в управлінні підприємницькою діяльністю». Вона почала-ся в середу в Черкаському державному технологічному університеті.

Організаторами конференції є викладачі та завідувач кафедри бух-

галтерського обліку, аналізу і аудиту, доктор економічних наук, професор, академік Української академії наук Володимир Яценко. Учасники кон-ференції заслухають доповіді вче-них із провідних університетів світу, зокрема, Краківського економічного університету (Польща), Іжевського університету (Росія), Євразійського національного університету (м. Аста-на, Казахстан). Вони також зможуть взяти участь у спілкуванні за допомо-гою інтернет-трансляції з доктором Роєм Норманом із Нью-Йорка.

Маргарита МІНЕНКО, студентка ІV курсу фінансово-

На протяжении 15 лет валют-ными трейдерами стали десят-ки тысяч абсолютно разных людей. Всех их объединяет одно – стремление к успеху и пони-мание финансовой свободы.

Этот бизнес уравнял профессоров и таксистов, банкиров и студентов. Но ко-личество заработанных каждым из них денег не кратно ученым степеням и чис-лу прочитанных книг. Глядя на наиболее удачливых из трейдеров, можно поду-мать, что это прирожденные торговцы. Но они не всегда были такими – просто смогли однажды перебороть свой страх показаться глупее других, взялись за новое дело и на практике доказали, что сделали правильный шаг.

Сегодня о работе на финансовых рын-ках мы беседуем с начальником анали-тического отдела ГК FOREX CLUB Анд-реем ДИРГИНЫМ.

– Как заключаются сделки?-Компания-брокер предоставляет кли-

ентам возможность самим совершать операции и зарабатывать деньги на удобном торговом Интернет-терминале. Все программы на русском языке. Вы открываете программу для торговли, в которой представлены все ведущие ми-ровые валюты. Далее проводите сделку на покупку, предположим, евро за дол-лары. Ждете какое-то время, пока цена евро вырастет, и закрываете сделку, продав евро по более высокой цене.

– Что нужно сделать, чтобы открыть счет?

– Открытие счета не занимает много времени. Для этого необходимо посе-тить представительство компании-бро-кера, установить программу для работы и зарегистрировать счет для торговли. Для этого понадобится только паспорт и несколько минут для заполнения регист-рационной формы на открытие счета.

– От чего зависит успех таких тор-говых операций, и какова минималь-ная стартовая сумма?

– Есть три составляющие. Во-первых, анализ рынка. Трейдеру следует овла-деть базовыми методиками, они доволь-но просты, требуется только логика и трезвый взгляд на ситуацию. Во-вторых, знание правил управления капиталом, понимание, что такое доход и риск. Мы учим правильно рассчитывать риски, до-ходы и обязательно страховаться от этих рисков. И самое главное – психология торговли. Я анализировал неудачи трей-деров. Вывод один – эти люди могут за-рабатывать, но не умеют справляться со своими эмоциями. Минимальная сумма для совершения первой сделки на ре-альном депозите равна 200 долларам. Но стоить понимать: чем крупнее сдел-ка, тем быстрее рост депозита. И на-иболее ощутимую прибыль можно полу-чать, имея на счету в среднем 1500-5000 долларов.

– Каков процент трейдеров, кото-рые регулярно получают прибыль на международном валютном рынке?

– Если говорить в целом о статистике, то в прибыли находится около 25-30%

трейдеров. Около 60% клиентов имеют результат плюс/минус 100 долларов и близки нулю, и менее 10% – в убытке. К слову, мы первая Компания, которая стала раскрывать статистику перед всеми заинтересованными лицами. Мы считаем, что информационная прозрач-ность Компании – важный показатель уровня корпоративного управления, формирующий доверие клиентов.

– Как непрофессионал сможет оце-нить экономические события с точки зрения их выгодности для выбранно-го курса? Есть ли возможность обра-титься к экспертам за консультаци-ей?

– Если у клиента нет релевантного опыта для того, чтобы анализировать события, которые могут повлиять на дви-жение курсов валют, он может пройти краткий курс обучения: чтобы грамотно оценивать события, необходимы допол-нительные знания. Для этого Вы можете посетить сначала вводные семинары в Международной академии биржевой торговли, потом пройти базовый курс «Анализ финансовых рынков и торговля финансовыми активами». При этом Вы всегда сможете обратиться за консуль-тацией к специалистам Академии.

– На что стоит обратить внимание при выборе брокера?

– Условия работы. У разных брокеров они отличаются. Гарантия выполнения условий и репутация Компании. Обе-щать можно что угодно, но важно, как это будет выполняться на деле. Самый

простой способ проверить репутацию Компании – почитать форум компании и форумы на независимых сайтах, посвя-щенных работе на финансовых рынках.

Немаловажным фактором является предоставляемое брокером програм-мное обеспечение и сервисная подде-ржка клиентов. Например, брокером FOREX CLUB предоставляются как собственные программы, так и извес-тные мировые бренды – MetaTrader™, ActTrader™, Autochartist™. Полноценная собственная аналитическая поддержка, а также аналитика от ведущего миро-вого информационного агентства Dow Jones Newswires и компании TRADING CENTRAL – заверенного члена Меж-дународной ассоциации Investorside Research.

Однако прежде чем приступать к ос-воению этого нового вида деятельнос-ти, чтобы получать прибыль стабильно, нужны знания и серьезное отношение к работе. Только это может обеспечить Вам успех.

О том, как зарабатывать на валютном рынке, вы можете узнать на семинаре, который состоится 24 и 26 мая в 18.00 в представительстве Международной ака-демии биржевой торговли в городе Чер-кассы, ул. Б. Вишневецкого, 37, оф.408. На семинаре вы сможете задать все ин-тересующие вас вопросы.

Предварительная регистрация по тел.: 33-09-44, (098) 542-94-44 или (066) 973-81-07.

Матеріал друкується мовою оригіналу

БИРЖА•

На протяжении 15 лет валют-

Что надо сделать, чтобызарабатывать на финансовых рынках

Канівське училищекультури і мистецтвЧеркаської обласної ради

запрошує талановиту, енергійну, творчу молодьнавчатися за спеціальностями:

Хореографія (народна, бальна, сучасна) Бібліотечна справа Образотворче мистецтво Народна художня творчістьзі спеціалізаціями:“Народне інструментальне мистецтво”(народні, духові та естрадні інструменти); “Народне пісенне мистецтво”; “Видовищно-театралізовані заходи”; “Кіно-фото-відеосправа”

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ ПРАЦЮЄ:щоденно з 9.00 до 16.00, крім неділі,

в суботу – з 9.00 до 14.00. Адреса: 19000, м. Канів, вул. Федоренка, 28.

Тел.: 0 (236) 3-20-58

Щиро чекаємо на зустріч з Вами!

АВ

№55

2397

від

13.

10.2

010р

. МО

Н У

краї

ни

Page 12: Молодь Черкащини №20 2011 р.

12 18 травня 2011

Молодь Черкащини №20

ПОРАЗКА

РЕКЛАМА

Рекл

ама

32-2

5-84

черкаси-спорт

ВолиньбаскетБаскетбол. Чоловіки. Вища лігаІІ етап

13 тур (13-15 травня)Черк. Мавпи – Динамо 87:52, 80:41Політехнік – Волиньбаскет 87:70, 93:73Кремінь – Пульсар 98:74, 82:79Він. Зубри – Авіастар 98:82, 78:75

Турнір за І-VIII місця

М Команда I В П О

1 Черкаські Мавпи 26 25 1 512 Волиньбаскет 26 18 8 44 3 Авантаж-Політехнік 24 13 11 374 Динамо 26 11 15 375 Авіастар 26 11 15 37 6 Кремінь 26 9 17 357 Пульсар 26 7 19 338 Вінницькі Зубри 24 8 16 32

Футзал. Жінки. Вища лігапідсумкове становище

М Команда I В Н П М О

1 Біличанка 12 12 0 0 130:16 362 Ніка 12 7 2 3 50:48 233 Спартак 12 7 1 4 62:51 224 ЧНУ (Черкаси) 12 7 1 4 40:49 225 Олімпік 12 5 0 7 56:70 156 НУХТ 12 1 0 11 36:73 37 Чорноморочка 12 1 0 11 35:102 3

Матч 10 туру (14 травня)ЧНУ – Біличанка 2:9

М Команда I В Н П М О

1 Шпола-ЛНЗ-Лебедин 2 2 0 0 5:2 62 Метровагонмаш 2 2 0 0 5:2 63 Городище 2 1 1 0 4:2 44 Колос 2 1 1 0 1:0 45 Зоря 2 1 0 1 3:3 3 6 Наша Ряба 2 1 0 1 3:3 3 7 Христинівка 2 1 0 1 2:2 38 Уманьферммаш 2 0 2 0 2:2 29 Колос-БЗК 2 0 1 1 2:4 110 Ретро 2 0 1 1 2:4 111 Спартак 2 0 0 2 1:3 012 Авангард 2 0 0 2 1:4 0

2 тур (14 травня)Авангард – Городище 1:3Метровагонмаш – Ретро 3:1Спартак – Наша Ряба 1:2Уманьферммаш – Колос 0:0Зоря – Колос-БЗК 2:0Христинівка – Шпола-ЛНЗ 1:2

Футбол. Чемпіонат області. Вища ліга станом на 16 травня

Футбол. Першість області. Перша ліга

М Команда I В Н П М О

1 УкрАгроКом 2 1 0 1 7:3 32 ФК Путрівка 2 1 0 1 4:3 33 Нове Життя 1 1 0 0 3:2 34 Єдність-2 1 1 0 0 3:2 35 Славутич 2 1 0 1 1:2 3 6 Діназ 2 0 0 2 0:6 0

2 тур (11 травня)Славутич – ФК Путрівка 0:2Діназ – УкрАгроКом 0:5

Футбол. Чемпіонат України. Аматори станом на 16 травня

1 тур (15 травня)група А

Кристал – Інтернаціонал 2:1 Чигирин – Росава 3:1Канів – Ураган-Колос 0:1

група БКолос – Іллічівець-Умань 4:1Явір – Урожай 0:0Маньківка – Тальне-КХП 1:1

2 тур (22 травня)група А

Росава – Канів Інтернаціонал – Чигирин Драбів – Кристал

група БУрожай – МаньківкаІллічівець-Умань – ЯвірЖашків – Колос

14 тур (20-21 травня)Черкаські Мавпи – Авантаж-Політехнік Початок о 18:00 та 13:30

Перша

Вже втринадцяте у ВАТ «Черкасиобленерго» провели тради-ційну щорічну спартакіаду за участю команд усіх структурних підрозділів товариства. Її учасники змагалися в спортивному багатоборстві, більярді, настільному тенісі, шахах, рибальс-тві, стрільбі з пневматичної гвинтівки, дартсі та естафетному бігові. У підсумку перемогу в загальному заліку здобула команда Таль-нівського району електричних мереж. На другому місці – пред-ставники Черкаського міського району електричних мереж, на третьому – апарату управління.

ІНВАСПОРТ

Медалі та рекордиВ Євпаторії відбувся чем-піонат України з легкоат-летичних метань серед спортсменів з вадами опорно-рухового апарату. На цих змаганнях три перших місця виборов майстер спорту Андрій Стельмах зі Сміли – в штовханні ядра, метанні диску та спису. Він виконав 3 нор-мативи майстра спорту міжна-родного класу та встановив 2 рекорди України – зі штовхання ядра та метання спису. Майстер спорту Євген Тихонов став чем-піоном України в метанні спису.

А в Дніпродзержинську відбув-ся чемпіонат України з плаван-ня серед спортсменів з вадами слуху. Представник Черкащини Юрій Довганик виборов два других місця – на дистанціях 100 і 200 метрів брасом.

АНОНС

Кубок Черкаської областіз футболу. Фінал22 травня (неділя)«Зоря» (Білозір’я) – «Уманьферммаш» (Умань)м. Умань, стадіон «Іллічівець-Умань»Початок матчу о 16.00

ПОРАЗКАМ Команда I В Н П М О

123456 789 Колос-БЗК 2 0 1 1 2:4 110 Ретро 2 0 1 1 2:4 111 Спартак 2 0 0 2 1:3 012 Авангард 2 0 0 2 1:4 0

Фут

Фут

М Команда I В Н П М О

123456

Фут

Перша ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ (АМАТОРИ)•

Футболісти черкаської команди «Славутич» зазнали першої поразки в чемпіонаті України серед аматорських команд. На своєму полі вони з рахунком 0:2 програли ФК «Путрівка» з Київської області.

Звітний поєдинок почався для господарів з неприємностей. Вже на перших хвилинах м’яч побував у воротах «Славутича». Голкіпер Анд-рій Лєнчінков невдало парирував удар з дале-кої відстані, а першим на добиванні опинився нападник гостей Якименко. Черкащани кину-лися відігруватися і ще до перерви мали не одну слушну нагоду забити. Проте м’яч вперто не йшов у ворота суперника. Зокрема, кілька моментів змарнував Михайло Сергійчук. Мав можливість для взяття воріт і Олег Гопка. Але м’яч або летів повз рамку, або на його шляху ставали захисники і голкіпер.

Після перерви малюнок гри не змінився. Підопічні Олександра Кирилюка продовжува-ли наполегливо шукати шляхи до воріт киян. Гості ж досить спокійно захищалися і за наго-ди проводили швидкі контратаки. Одна з них наприкінці зустрічі призвела до другого голу у ворота «Славутича». У підсумку – 0:2, і, як наслідок, одна перемога і одна поразка у двох домашніх матчах.

Наступний поєдинок аматорської ліги Ук-раїни наші земляки проведуть 18 травня. У Плисках Чернігівської області вони зіграють із другою командою «Єдності».

фот

о Ро

ман

а КИ

РЕЯ

ФОТОФАКТ•Віджимання та стрибки з місця входили до програми

змагань багатоборців

Сто

рін

ку

під

готу

ва

в О

лег

КУ

КС

А

Нападник «Славутича» Михайло Сергійчук (№ 7) у матчі з киянами не використав кілька слушних нагод для взяття воріт

фот

о В

ален

тини

ШАП

ОШНИ

КОВО

Ї

Page 13: Молодь Черкащини №20 2011 р.

13 18 травня 2011

№20 Молодь Черкащинине хворіємо

реклама32-25-84

РЕКЛАМА

Лікар ЧЕПУРНИЙ Юрій Миколайович

УРОЛОГАНОНІМНОКваліфікована діагностика і лікування

захворювань сечостатевої системиПоліклініка першої міської лікарні каб. 511 до 17.00

т. 45-13-04, 097 444-88-11Ліц. АВ №511958 МОЗ Укр. від 19.C0C2.10 р.

Багатьом відомо, що за наявності таких оз-нак неполадок в організмі, як біль у грудях чи животі, незрозумілі кровотечі, є всі підстави звернутися по термінову медичну допомогу. Але є й інші, менш очевидні симптоми, які можуть викликати у вас сумнів у необхідності звернути-ся до лікаря.

Ось список попереджувальних симптомів, які заслуговують на вашу увагу. Деякі з них викликають у вас подив. Але будьте інформовані про те, що вони означають, і коли це необхідно, ви одержите своєчасну медичну допомогу. Вона може суттєво покращити якість вашого життя і навіть врятувати його.

Не ігноруйте такі 10 симптомів, навіть якщо деякі з них не настільки тривожні. Знайте – це ваш організм інформує про свої потреби.

Необґрунтована втрата вагиЯкщо ви помітили, що втрачаєте вагу без зусиль зі

свого боку, зверніться до лікаря. Ненавмисною над-мірною втратою ваги вважається втрата більш ніж:

• 5 відсотків ваги протягом місяця;• 10 відсотків ваги протягом 6-12 місяців.Необґрунтована втрата ваги може бути викликана

низкою факторів, серед яких надмірна активність щи-товидної залози (гіпотіреоз), депресія, захворювання печінки, ракові чи неракові захворювання або роз-лади, які заважають вашому організмові засвоювати поживні речовини (синдром мальабсорбції).

Постійна підвищена температура

Якщо у вас нормальний імунітет, і ви не проходите лікування, наприклад, хіміотерапію від раку, постійне невелике підвищення температури має бути дослід-жене, якщо воно триває тиждень і більше. Якщо у вас температура з ознобом чи просто висока темпе-ратура – зверніться до лікаря якомога швидше.

Якщо ви маєте проблеми з імунітетом чи приймає-те препарати для придушення імунітету, температура не завжди є ознакою, яка насторожує, і ваш терапевт чи онколог повинен провести необхідне обстеження.

Постійна температура може свідчити про прихо-вані інфекції – від інфекції сечових шляхів до туберку-льозу. В інших випадках температуру викликає таке злоякісне захворювання, як лімфома. Температуру також можуть викликати медикаменти і реакція ор-ганізму на них.

Температура – це загальний стан для таких вилі-ковних інфекцій, як, наприклад, інфекція сечових шляхів. Але якщо невелике підвищення температури зберігається більше двох тижнів, проконсультуйте-ся у лікаря. Тривалу і постійну температуру можуть викликати деякі форми раку, а також її викликають туберкульоз та інші захворювання.

ЗадишкаЗадишка – крім закладеного носа чи задишки

від фізичних вправ – може сигналізувати про прихо-вані проблеми зі здоров’ям. Якщо ви відчуваєте, що не можете зітхнути, вмираєте без повітря чи у вас подих зі свистом, негайно зверніться до лікаря. При-чиною задишки можуть бути хронічна обструктивна хвороба легень, хронічний бронхіт, астма, проблеми із серцем, тривожний стан, панічні атаки, пневмонія, тромб у легенях (легенева емболія), легеневий фіб-роз і легенева гіпертензія.

Непояснені зміни у функціонуванні кишечника

Зверніться до лікаря, якщо з вашим організмом відбувається таке:

• сильний пронос понад два дні;• не дуже сильний пронос більше тижня;• запор більше двох тижнів;• непояснена необхідність випорожнення;• кривавий пронос;• чорний чи смолистий колір випорожнення.Зміни у функціонуванні кишечника можуть свід-

чити про бактеріальні інфекції, такі як campylobacter чи сальмонелла, чи про вірусну інфекцію і паразитів. Серед інших можливих причин можуть бути запальні захворювання кишечника і рак товстої кишки.

Зміни в психіціРекомендується негайне медичне обстеження,

якщо у вас трапляється:• раптова чи поступова сплутаність мислення;• дезорієнтація;• раптові напади агресивної поведінки;• галюцинації у тих, хто ніколи їх не мав.Зміни в поведінці та мисленні можуть викликати

інфекції, забиті місця голови, інсульт, низький рівень цукру в крові. На зміни також можуть впливати ліки, особливо ті, які ви почали приймати зовсім недавно.

Слабкий чи сильніший головний біль

Зверніться до лікаря, якщо у вас трапляється:• раптовий різкий головний біль;• головний біль, який супроводжується жаром,

онімінням потилиці, висипами, сплутаністю мислення, серцевим нападом, зміною зору, слабкістю, онімін-ням, труднощами з мовою чи болем при жуванні;

• головний біль, пов’язаний із забитим місцем голови.Ці симптоми можуть бути викликані інсультом, за-

паленням кровоносних судин, менінгітом, пухлиною мозку, аневризмою чи мозковою кровотечею після травми голови.

Короткострокова втрата зору, здатності говорити чи контролювати рухи тіла

Це симптоми можливого інсульту чи ішемічних атак. Зверніться негайно по медичну допомогу, якщо ви відчуваєте:

• раптову слабкість чи оніміння обличчя, руки чи ноги на одному боці тіла;

• раптову сплутаність, розмитість чи втрату зору;• втрату здатності говорити чи труднощі з розумін-

ням мови;• раптовий різкий головний біль;• раптове запаморочення, яке супроводжується

нестійкою ходою і падінням.

Спалахи світла

Раптові спалахи світла в очах можуть свідчити про початок відшарування сітківки. Негайне медичне втру-чання допоможе зберегти зір в ушкодженому оці.

Відчуття ситості після того, як ви з’їли дуже мало

Відчуття ситості, яке настає швидше, ніж зазвичай, нудота і блювота, що продовжуються більше тижня, є попереджувальними сигналами організму, при ви-никненні яких варто перевіритися в лікаря. Причин цього може бути багато, в тому числі рак підшлунко-вої залози, рак шлунка і рак яєчників.

Гарячі, червоні чи опухлі суглоби

Ці попереджувальні ознаки зустрічаються при ін-фекції суглобів. У цих випадках потрібна невідклад-на допомога, щоб врятувати суглоби, не дозволивши бактеріям поширитися. Іншими причинами появи не-здужання можуть бути подагра чи певні види артри-ту, наприклад, ревматоїдний артрит.

ЗДОРОВ’Я•

Якi симптомиНЕ МОЖНАIГНОРУВАТИ?

Сто

рін

ку

під

готу

ва

в Т

им

оф

ій Н

АГО

РН

ИЙ

Page 14: Молодь Черкащини №20 2011 р.

14 18 травня 2011

Молодь Черкащини №20

оли сту-дент юридичної академії Володи-мир Д. повідомив батькам, що через місяць зби-

рається одружитися з од-нокурсницею, для них це не стало несподіванкою: колись і вони, будучи на останньому курсі вишу, вирішили стати на весільний рушник, щоб у такий спосіб отримати окрему кімнату в гурто-житку. У Володимира та Оксани (так звали наре-чену) привід для одру-ження виявився дещо інший. Побувавши якось на прийомі у гінеколога, дівчина дізналася, що перебуває на п’ятому тижні вагітності, про що син не посоромився розповісти батькам по телефону. Взагалі в сім’ї його вважали «золотою» дитиною: ріс розумним, вихованим і життєрадіс-ним хлопцем, у школі вчився лише на «від-мінно», був беззмінним ведучим на молодіжних дискотеках, не курив і не вживав спиртного.

Хоч у викладача музичного училища і працівниці районної бібліотеки великих грошей ні-коли не водилося, вони взяли у банку кредит і подбали, щоб си-нове весілля було «не гірше, ніж у людей». А глава сімейства, не будучи вхожим у високі кабіне-ти, якимось дивом зумів дістати для молодят путівку на один із чорноморських курортів.

– Нехай це буде ваша весіль-на подорож, – сказав він їм.

Радощам Володимира і Окса-ни не було меж. Їхня радість ви-явилася ще більшою, коли обоє дізналися, що на море вируша-ють їхні знайомі Ігор та Інна. І їдуть тим же поїздом, у той же пансіонат. Після приїзду на міс-це обидві пари домовилися, що після того, як пройдуть усі фор-мальності та відпочинуть, зус-трінуться ввечері в диско-барі, розташованому на першому по-версі головного корпусу.

Конфлікт у баріУ диско-барі було повно наро-

ду і гриміла музика. Володимир переживав, що для них не знай-деться вільних місць, але його побоювання виявилися дарем-ними: Ігор з Інною, які прийшли раніше, зуміли «забити» окре-мий столик, після чого молодо-му подружжю залишилося лише приєднатися до них.

– Чоловікам – пиво, жінкам – сік, – сказав Ігор офіціантові.

Той машинально кивнув голо-вою і пішов виконувати замов-лення. Очевидно, молоді люди були не єдиними його клієнта-ми, бо минуло п’ятнадцять (чи навіть більше) хвилин, а пиво і сік на їхньому столику так і не з’явилися.

– Чи не потанцювати нам

тоді? – запитав Ігор у знудьгова-ної компанії.

– Охоче! – підхопившись, ви-гукнула Інна.

Залишившись самі, Володи-мир і Оксана сиділи мовчки, аж поки їхню увагу не привернули події за сусіднім столиком. Там офіціант, який мав принести пиво і сік, мало не силою відібрав стільці у четвірки неповнолітніх і посадив на них двох чоловіків, одягнутих у красиву спортивну форму. На вигляд їм було за тридцять років, манера трима-тись і розмовляти свідчили, що вони – птахи високого польоту.

– Глянь, яка краля, – мовив один із них, кивнувши на Окса-ну. – Ти не проти затягнути її у ліжко?

– Так, ця жіночка мені до сма-ку. Цікаво: вона так дає чи за гроші?

– Запитай у неї сам, друже…Далі терпіти Володимир не

став. Він різко піднявся і підій-шов до сусіднього столика.

– Ще одне погане слово про мою дружину, і я за себе не від-повідаю! – крикнув він на весь бар. На якусь мить у приміщен-ні запанувала тиша. Бармен за стійкою і офіціанти у залі повер-нули голови у бік Володимира. На їхніх обличчях читався пере-ляк. Потім у барі знову голосно заграла музика і стало гамірно. Повернувшись до Оксани, Воло-димир помітив, що та дістала із сумочки сигарету.

– Тобі дим шкідливий! – заува-жив Володимир.

На його репліку Оксана ніяк не відреагувала.

– Тоді я теж подимлю! – ска-зав чоловік. – Але зроблю це на вулиці.

Оксана знову вдала, що не почула його. А ще вона не звер-нула уваги, що один із «спорт-сменів», прошепотівши щось своєму напарнику, попрямував за Володимиром.

…Більше години Оксана, Ігор та Інна чекали повернення Воло-димира, але даремно: той ніби у воду впав.

Самогубствочи вбивство?

Тієї ж ночі Володимира знайшли мертвим на дні кот-ловану недобудованої вісім-надцятиповерхової споруди го-

тельного комплексу, яка стояла впритул до корпусу пансіонату, і до якої можна було дістати-ся прямо з бару через «чорний хід». На місце події відразу виї-хала слідчо-оперативна група. І вже під ранок на підставі ог-ляду тіла та опитування свідків правоохоронці зробили висно-вок, що Володимир «під дією алкоголю і наркотичних засобів скоїв самогубство, стрибнувши вниз із вісімнадцятого поверху». Ключовими в цій історії вияви-лися показання офіціантів бару, охоронників та водія спецавто-мобіля. Перші стверджували, що ніякого конфлікту між Воло-димиром і чоловіками у спор-тивних костюмах не було. Другі наполягали, що покійний через центральні двері не виходив, а скористався «чорним ходом». А водій зізнався, що приїхавши опівночі до бару, щоб розвезти по домівках кухарів, випадково побачив, як з останнього повер-ху готельного комплексу впав предмет, схожий на людське тіло.

У сім’ї культпрацівників спо-чатку не повірили в те, що тра-пилося з їхнім сином. Та коли Оксана, плачучи, розповіла, що Володимира більше немає на цьому світі, їх охопили розгуб-леність і паніка. Довідатися про все на місці й спробувати забра-ти тіло до моря виїхав Оксанин батько. Зустрівшись у пансіонаті з дочкою, він чув від неї одне й те ж:

– Як він спромігся дістатися вісімнадцятого поверху, коли там не вистачає маршових сходів?

– Для мене це теж загадка, – відповів він Оксані. – Як і байки про алкоголь та наркотики.

Втім, через похорони всі ці сумніви відійшли на другий план. І лише після того, як тіло студен-та юридичної академії було від-дане землі, його рідні заворуши-лися, вважаючи, що у пансіонаті мало місце не самогубство, а ти-пове вбивство. У своїх скаргах у вищі інстанції викладач музики вказував, що правоохоронці так і не показали йому висновок судмедекспертизи, що синові, аби здійснити самогубство, не потрібно було дертися на 18-ий поверх, для цього вистачило б і третього. І нарешті музикант повідомив найголовніше – його

Володимир не пив горілки і не балувався «травичкою». Однак кожного разу скарги направля-ли у причорноморський регіон, а звідти до Києва надходила стан-дартна відповідь: самогубство. Аж поки лист аналогічного зміс-ту не потрапив на стіл одного із заступників Генерального про-курора, який тільки-но обійняв високу посаду.

«Переконливіша» версія

– Дозвольте, товаришу гене-рал! – сказав начальник слід-чого управління, увійшовши в кабінет головного міліцейського начальника південної області.

– Що ти скажеш про неї? – по-чав той без жодних передмов. Начальник управління не відра-зу зрозумів, про що запитує генерал, аж поки не побачив перед ним папку зі справою про самогубство Володимира Д.

– Якщо відверто, товаришу генерал, то вона шита білими нитками.

– Он як? Попрошу розповісти докладніше.

– Ну, по-перше, єдиним свід-ком самогубства студента був водій мікроавтобуса. При цьому привертає увагу його неадек-ватна поведінка. Замість того, щоб викликати на місце трагедії «швидку допомогу», він біжить доповісти власникові бару, який водночас є замовником будів-ництва багатоповерхівки. По-друге, у самогубця виявилися неушкодженими ні мобільний телефон, ні годинник, хоч падін-ня було з карколомної висоти. По-третє, покійний справді не зміг би видертися на останній поверх, якби навіть був альпініс-том-скелелазом. По-четверте, у закладі встановлено чотири ка-мери зовнішнього спостережен-

ня, проте слідчі не переглянули жодної плівки, а коли кинулися, то виявилося, що всі відеозапи-си вже стерті. До сказаного ще можна додати таке: під час до-слідження трупа були виявлені ушкодження в ділянці шиї, кро-вовилив у м’які тканини гортані, крововиливи і синці на боках. Ці ушкодження, як свідчить прак-тика, могли з’явитися від прямих ударів і стиснення шиї, а це не характерно для падіння з висо-ти.

– Тобто ви хочете сказати, що тілесні ушкодження були при-життєвими і з’явилися незадов-го до смерті?

– Саме так, товаришу гене-рал.

– Ви можете подумати що за-вгодно, але оприлюднених вами фактів у цій папці я не знайшов.

– Накажете повернути справу на нове розслідування?

Генерал зробив довгу паузу, а потім мовив:

– Версія, пов’язана з наркоти-ками і спиртним, звучить пере-конливіше. А тому я повідомлю про своє рішення через кілька днів.

Справжня історіяХоч надворі накрапав нудний

осінній дощ, в обладнаній для високих прийомів залі було за-тишно. Особливого колориту їй надавав величезний камін, у якому тихо потріскували сухі вільхові дрова.

– Ви так довго їхали, друже, що мій коньяк устиг скиснути, – пожартував господар заміського будинку після того, як високий чоловік у штанях із червоними лампасами з’явився біля каміну.

– Дуже погана дорога… Та грець їй! Я б хотів почути справж-ню історію.

– Вона проста, як підошва че-ревика. В той злощасний вечір я спустився у бар разом зі своїм охоронцем. Нагородив комплі-ментами дамочку за сусіднім столиком. Її чи то чоловік, чи то коханець накинувся на нас із

брутальною лайкою. Пробачити йому цього я, звичайно, не міг і попросив Гену розібратися. Той затягнув грубіяна на якусь будо-ву і провчив його. Але, мабуть, перестарався. Тож довелося імітувати самогубство… Давай більше не будемо на цю тему. Тим більше, що справа закрита і відправлена в архів. Щось дав-но ти ходиш у генерал-майорах, час подумати ще про одну зірку. Швидкого вирішення питання не гарантую, але на свій ювілей ти її обов’язково отримаєш. Слово члена парламентського комітету із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

– Буду дуже вдячний.Володимир УШАНОВ

кримінальне чтиво

К Весiльнаподорож

Page 15: Молодь Черкащини №20 2011 р.

15 18 травня 2011

№20 Молодь Черкащини

В офісі компанії в Чер-касах, де ми зустрілися з керівником регіонального управління Анатолієм Глу-щенком, нам розповіли про сьогодення, роль та місце компанії на українському страховому ринку.

Насамперед, хотілося б зазначити, що «Глобус» VIG, усвідомлюючи свою соціаль-ну відповідальність перед суспільством та з нагоди своєї 17-ої річниці, з 18 по 30 травня 2011 року про-водить маркетингову акцію «ГЛОБУС-2011», за якою всім клієнтам компанії на страхові продукти «Глобус» VIG надається знижка в

розмірі 20% до розрахун-кової ціни річних договорів страхування. Більш деталь-но з програмою акції можна ознайомитися на офіційному веб-сайті компанії www.ic-globus.com або в будь-якому регіонально-му офісі чи найближчому агентському пункті компанії, а також за телефонами ціло-добового зв’язку Call-center компанії: 0 800 500 157 (зі стаціонарного), 502 (з мобільного).

Свій день народження «Глобус» VIG відзначила у всіх обласних центрах України низкою благочинних заходів, спрямованих на

покращення умов у шкільних закладах. Що стосується нашого краю, то регіональне управління надало кошти для придбання спортивного інвентаря Черкаському гу-манітарно-правовому ліцею.

«Глобус» VIG – це ком-панія, яка, спираючись на свою баготорічну позитивну ділову репутацію, динамічно розвивається, і з кожним ро-ком дедалі більше громадян отримують страховий захист від «Глобус» VIG, про що свідчать основні показники діяльності. Так, тільки в 2010 році послугами «Глобус» VIG скористалися більше 300 тисяч громадян. Компанія отримала 71,5 млн. грн. страхових премій і випла-тила понад 24 млн. грн. страхових відшкодувань. Що стосується нашого краю, то в 2010 році «Глобус» VIG виплатила понад 3 млн. грн. страхових відшкодувань по більше ніж 400 страхових випадках.

Про високу фаховість і надійність компанії свідчать не тільки показники, але й найвищі рейтингові позиції, які компанія вже впродовж багатьох років посідає у провідних рейтингових дослідженнях (найвищий рейтинг фінансової стійкості «А+», «Найбільш інноваційна страхова компанія» та ін.).

На наш погляд, основою

стабільного успіху «Глобус» VIG на українському страхо-вому ринку є збалансована політика діяльності, високий професіоналізм її працівни-ків, спрямований на задово-лення інтересів клієнтів та їхнє якісне обслуговування. А це породжує довіру гро-мадян до компанії.

Компанія відкрита для залучення нових страхових агентів (нині в регіоні діє 35 агентських пунктів, де клієн-ти завжди можуть отримати ефективну страхову під-тримку) і надає можливість працювати для підвищення рівня власного добробуту та страхового захисту грома-дян нашого краю.

В компанії завжди готові надати необхідну підтримку своїм клієнтам у будь-якому офісі, в тому числі в нашому місті за адресами: м. Черкаси, вул. Сумгаїтсь-ка,14, оф. 75;вул. Р. Люксебург, 13, оф. 22;вул. Л. Українки, 21;тел. 0 (472) 66-49-60,65-37-46, 32-88-46.

У разі настання страхо-вого випадку – в будь-який час через свій цілодобовий Call-center за телефонами: 0 800 500 157 (зі стаціонар-ного), 502 (з мобільного), за якими клієнтам опера-тивно нададуть необхідну консультацію та організують потрібну допомогу.

зворотний зв’язок

Продам шкаф 2-х дверный, полированный, на ножках. Цвет коричневый. В хорошем состоянии. Цена 350 грн. 45-90-87

Продам радиотелефон «Philips». Цена 180 грн. Или обменяю на магнитолу «Мелодия». 45-90-87

Продам будинок у с.Сагунівка. 0,25 га, цегля-ний, 51,2 м2. Газифікований. Усі господарські споруди. Вулиця асфальтована. Ціна 18 000 у.о. Торг.

34-26-83, (098) 075-16-01

Потрібні охоронники на вахту та 1/2. З/п 70-100 грн./ добу. З/п своєчасна вул. Чехова, 41.

38-24-45; 067-396-14-72; 063-663-54-74

оголошення приймаються за адресою редакції

Приватні оголошення некомерційного характеру та оголошення про пошук вакантних місць або наявність вільних вакансій публікуються БЕЗКОШТОВНО.

Всі інші оголошення – ПЛАТНІ (до 15 слів – 10 грн.): • юридичних осіб • надання послуг • про втрату доку-ментів • про недійсність статутних документів • банкрутство • розпродаж майна в зв’язку з банкрутством .

оголошенняКупон

(не більше 15 слів)

телефон/адреса:

дані для редакції (в газеті не

друкуються)

ПІБадресател.:дата/підпис

ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ

Досвідчений викладач англійської мови пропонує репетиторство для дітей та дорослих, підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). 72-21-85

ВІН + ВОНАЖ.37/172/78 Кіровоград, дитині 11 років. Для створення сім’ї познайомлюсь із чо-ловіком 37-45 р. без м/ж/п, самостійним, працюючим міським жителем. Згодна на переїзд. Агенція: 095-47-89-366

Продається майстерня з ремонту взуття та кожгалан-тереї. Ціна 5 000 у.о. 093-0757-382

реклама 32-25-84

Пропоную послуги зі зрі-зання дерев та їх розпилю-вання. 36-74-39; 096-949-62-81

Продам будинок у с.Мокра Калигірка Катеринопільсько-го р-ну, з надвірними будів-лями (літня кухня, погріб, хлів). 0,25 га городу, у дворі є криниця. Газифікований. Ціна договірна.

(096) 360-65-20

Прошу повернути за вина-городу втрачені документи: паспорт, ідентифікаційний код, талон водія на ім’я Кар-пеко Роза Ражабівна. 067-131-35-28, 063-971-61-43

Ч. 27/174/115 Чер-каська обл. Спокій-ний, із почуттям гумору. Подарую всі світлі почуття дівчині 19-28 р. із централь-них областей України, яка хоче створити сім’ю і мати спільних діточок. Агенція: 095-47-89-366

Ж. 60/162/76 Чер-каська обл. Вдова, дітей немає. Хочу зустріти осінь свого життя з чоловіком 55-65 р., добрим, щирим. Згодна на переїзд. Агенція: 095-47-89-366

«Ми обіцяємо тільки те, що можемо виконати!» – із цим лозунгом страхова компанія «Глобус» VIG уже продовж 17 років неухильно виконує зобов’язання перед клієнтами та партнерами, забезпечуючи їм надійний страховий захист за високими европейськми стандартами все-світньо відомої Vienna Insurance Group, членом якої є з 2006 року.

Ліц

ен

зія

Де

рж

фін

по

сл

уг У

кр

аїн

и с

ер

ії А

Г №

569224 в

ід 0

9.1

2.1

0 р

. ДОВІДКАСтрахова Компанія «Глобус» Vienna Insurance Group – один із провідних фінансових інститутів України з великим досвідом і потужним кадровим потенціалом. Компанія заснована в 1994 році, центральний офіс знаходиться в м. Києві, широко розвинена мережа регіональних агентств і представництв забезпечує громадян високоякісними страховими послугами у всіх регіонах України. За даними рейтингового агентства «Експерт – Рейтинг», рейтинг фінансової відкритості та стійкості СК «Глобус» VIG має найви-щий рівень «А». З 2006 року СК «Глобус» входить до складу міжнародної страхової групи VIENNA INSURANCE GROUP (Австрія, м. Відень) – лідера в Центральній та Східній Європі серед страхових груп. Історія Групи бере початок з 1824 року. Нині в 23 країнах – понад 50 страхових компаній, 20 млн. клієнтів, обсяг страхових премій, отриманих за 2010 рік, склав більше 8,7 млрд. EURO. Фінансовий рей-тинг Групи в черговий раз підтверджений у 2009 році міжнародним рейтинговим агентством «Standard & Poor’s» і має «А+позитивний».

Ми обіцяємо тільки те, що можемо виконати!

СК «Глобус» Vienna Insurance Group – надійний Страховик уже 17 років

ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ•

РЕКЛАМА

Зага

льн

ий

ти

раж

87

00

Мол

од

ь Ч

ер

кащ

ин

и»

, «

Свій

час +

ТВ

пр

огр

ам

а»

)

Page 16: Молодь Черкащини №20 2011 р.

16 18 травня 2011

Молодь Черкащини №20

Вісімдесятирічна Клавдія Петрівна чудово знала, що на неї ніхто не подумає, тому спокійно палила кнопки в ліфті.

- Сьомо, я чув, що ти одружився! Поздоровляю! Ти щасливий?

- А куди подітися?

Мужик прокидається з похмілля. Голова болить. Хлоп по кишенях. Нічого немає. Він тремтливим голосом каже:

- Мужики, я ж учора зарпла-ту одержав.

- Так ми її пропили.- Слава Богу, а я думав, що

загубив!

- Холмсе, що мені подарувати дружині на день народження?

- Золоті сережки.- Чому, Холмсе?- Елементарно, Ватсоне: жін-

ки люблять вухами!

Їде мужик в автобусі й обурюється:

- Що за молодь пішла! Нахабні, злі! Самі сидячи їдуть, місцем поступитися не можуть!

Його запитують:- Чому ви обурюєтеся? Ви ж

сидите!- А дружина-то стоїть!

Літак зазнав катастро-фи й упав на незаселений острів. Єдиний, хто зали-шився живим, сидів під пальмою, обсмоктуючи кістки, коли його побачи-ли рятувальники, які заці-пеніли від жаху перед ним і купою людських кісток за його спиною.

- Я розумію, ви мене нена-видите за те, що я зробив - але я повинен був боро-тися за своє життя! Мені потрібно було вижити одному на незаселеному острові.

Командир рятувальників:- Я, звичайно, розумію, за-

ради життя людина здатна на все... Але ж літак упав учора ввечері!

Літо. В‛язниця. Ув‛язненого привели назад у камеру з допиту. Він стукає в стінку корешу:

- Тук, тук, Васю, прокинься!- Ну, чого тобі?- Поздоровляю з новим

роком!- Ти що, з глузду з‛їхав -

літо ж надворі!- Я тільки-но з допиту - тобі

рік накинули.

Двоє позиваються в суді. Один переїхав друго-му ногу. Адвокат потерпі-лого встає і каже:

- Мій клієнт вимагає від-шкодування морального збитку в розмірі... ста тисяч доларів!

Відповідач підхоплюється і кричить:

- Він що, думає, що я мільйонер?!

Потерпілий підхоплюється і теж кричить:

- А ти що, думаєш, що я сороконіжка?!

- Віко, приходь сьогодні ввечері до мене. Обговоримо твій реферат.

- Як можна, Іване Петрови-чу?! Я ж дівчина!

- Приходь, приходь, Стра-шилкіна... Тобі можна!

Сорок років - це період, коли настав час закінчувати починати життя і починати його закінчувати.

Якщо в жінки поганий настрій, ми намагаємося його поліпшити; якщо гарний - скористатися.

Пацієнтка запитує стоматолога:

- Лікарю, а рвати зуби дуже боляче?

- Ні, ви знаєте, я їх вирвав десь із півтори тисячі й жодного разу не помор-щився.

- Я дівчинка. А ти?- І я.- А та?- Та - ні.- Але якщо ти дівчинка - то

звідки знаєш, що та - ні?!

Діалог в офісі. П‛ятниця, 16:00.

- Ти що робиш?- Кактуси поливаю. Вони

пити хочуть.- Ось так, у п‛ятницю п‛ють

навіть кактуси!

- Чим можна до-помогти, коли турбує совість?

- Непогано допомагає ком-прес із горілки.

- Я по кефір ходив. Узяв чотири пляшки.

- А кефіру скільки?

Даішник зупиняє ма-шину. Помічає, що водій тримає під обома пахвами по книзі.

- Які книжки читаєте?- Правила дорожнього руху

і Кримінально-процесу-альний кодекс.

- А що це у вас за дроти на грудях?

- Мікрофон - нашу з вами розмову записувати.

- А відеокамери часом у вас немає?

- От відеокамери, на жаль, немає.

Даішник (показуючи руками непристойний жест):

- Ну, тоді щасливої дороги!

Олігарх скаржиться спеціалістові з фен-шую.

- Начебто все правильно в мене: будинок на заході, золота копальня на сході,

відпочиваю завжди на пів-дні, а щастя немає!

- Це тому, що на півночі за вами в‛язниця плаче.

- Який у нас сьогодні курс?

- Ти що, не проспався? Уже п‛ятий, незабаром держіс-пити.

Задача: Гонщик їхав дві години зі швидкістю 220 км/год.

Запитання: Скільки грошей він витратив на хабарі?

Сьогодні хотів удари-ти по вітамінах, але знову промахнувся і влучив по печінці.

Чи думали ми, що бу-демо з нетерпінням чекати відпустки, щоб поїхати в холодні країни?!

Микита Михалков зайшов у церкву, де відра-зу ж загубився серед ікон.

- Вибачте, Рабинови-чу! А чим генеолог відріз-няється від гінеколога?

- Гінеколог завжди точно знає, хто кого народив. З генеалогією - складніше...

- Чому миші погриз-ли дроти?

- Мабуть, вони були бездро-тові, й вони їм знадобилися.

Після ядерної війни. Син підбігає до матері:

- Мамо, дивися, у мене на спині крила ростуть!

- А мені все одно.

Сутеніє. Батько кри-чить із балкона:

- Вовочко, ти думаєш іти додому?

- Думаю, - відповідає син.- Ну, і що?- Тату, дай мені ще подумати.

- Лікарю, скажіть, а я жити буду?

- Аякже! Звичайно, чому б вам і не пожити у власне задоволення?

- А довго?- Цілком достатньо для

того, щоб оплатити раху-нок за операцію.

на дивані

ПП «Видавництво «Прессбол-2008» 18002, м. Черкаси, бул. Шевченка, 266/1, к.108-111. [email protected],[email protected] (рекламний відділ)32-25-85 (журналісти), 32-25-84 (реклама).

«Видавничо-поліграфічний комплекс редакції газети «Вісті...»

м. Бровари, вул. Красовського, 16.

Газета віддрукована в друкарні

Видавець:Адреса редакції:

Газета виходить щосереди. Верстка та оформлення є інтелектуальною власністю редакції.

Передрук та використання матеріалів газети «Молодь Черкащини» без згоди редакції заборонені.

Редакція не несе відповідальності за достовірність та зміст рекламної інформації.

Редакція має право друкувати матеріали, не поділяючи точку зору автора.Матеріали в рубриках «Наша марка» і «Знак якості» та з позначкою

– публікуються на правах реклами. Рукописи та фотоматеріали рецензуванню і поверненню не підлягають.

Листування з читачами ведеться тільки на сторінках газети.

Віктор Яременко Роман КирейОлег Кукса

Головний редактор:Заступник редактора:

Відповідальний секретар:

ЧС №661 ПРРеєстраційне свідоцтво:

e-mail:

тел./факс:

Замовлення № 027-20

наша передплатане закінчується ніколи

Триває сезон передплати на газету «Молодь Черкащини» на 2011 рік. Передплату на 2011 рік можна оформити

у будь-якому поштовому відділенні Черкаської

області до 20 числа кожного місяця.

ihдекс 61072

1 місяць – 6,80 грн6 місяців – 40,80 грн

ВАРТІСТЬ

ціни вказані без вартості приймання передплати «Укрпоштою»

ihдекс 49444

1 місяць – 5,60 грн6 місяців – 33,60 грн

Увага! Тепер газету можна передплатити за двома індексами:

16 сторінок + 16 сторінок ТБ 16 сторінок + 8 сторінок ТБ

ого

ло

шення