100 днів у першому класі. (Інтегрований урок)

Post on 25-Jan-2017

62 Views

Category:

Education

9 Downloads

Preview:

Click to see full reader

Transcript

Інтегрований урок (українська мова, математика, природознавство)

1 клас

Тема: 100 днів у першому класі

Мета:o узагальнити та систематизувати

знання учнів;o вдосконалювати навички

читання;o вчити дітей робити висновки з

прочитаного, висловлювати свої думки;

o формувати у дітей уміння сприймати, аналізувати;

o збагачувати словниковий запас;o розвивати образне мислення та

мовлення учнів, творчу уяву;o розвивати дрібну моторику

руки;o формувати навички лічби в

межах 20;o удосконалювати вміння

складати і розв’язувати задачі;o розвивати навички самоаналізу,

пізнавальний інтерес;o забезпечувати доброзичливу

атмосферу,стимулювати розвиток допитливості;

o виховувати любов до природи, бажання прийти на допомогу тому, хто її потребує.

Очікувані результати:o уміти виразно читати текст;o чітко відповідати на запитання;o уміти робити висновки з

прочитаного;o уміти правильно артикулювати

звукиo уміти будувати речення і

давати відповіді на запитанняo уміти висловлювати свої думкиo уміти працювати самостійно,

в парі;o навички самоперевірки o вміти швидко обчислювати

приклади на додавання і віднімання в межах 10;

o вчитися складати і розв’язувати задачі;

o уміти каліграфічно писати слова;

Обладнання: предметні малюнки, робочий міні-зошит для учнів, картки для

словникової роботи, комп’ютер, мультимедійний проектор, екран,

презентація урок_100_днів.ppt, м’ячі.

Тип уроку: урок узагальнення знань.Хід уроку

Етап уроку Діяльність вчителя Діяльність учнів

I. Організаційний

етап

Дзвінко пролунав дзвінок

Починаємо урок. Діти вітаються з

Встаньте, друзі всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько

Поверніться до гостей

Привітайтесь: «Добрий день!»

Все у нас уже на місці

Залишилось тільки сісти.

Сідає краса класу

Сідає сила класу.

Настрій на урок візьмемо

Працювати розпочнемо

Щоб почути у кінці

Першокласники всі молодці!

гостями

Гра «Подаруй

посмішку»

Гра «Мій настрій»

Я хочу, щоб хороший настрій у

вас залишався до кінця уроку

Діти малюють свій

настрій

У кого сумний настрій

ручки на пояс, у кого

не дуже радісний - до

плечей, у кого гарний -

3 оплески

II. Мотивація

навчальної

діяльності

Представлення ігрової ситуації

Стук у двері, листоноша

приносить листа

Вчитель читає лист «Любі

першокласники! Запрошую вас

на прогулянку до зимового

лісу»

Щоб дізнатись від кого лист,

потрібно скласти пазли

Слайд 1

Робота в парах

диференційовано:

складають слово або

малюнок Слайд 1

IIІ. Повідомлення

теми уроку

Підемо? Отож вирушаємо! Я

думаю, що нас чекають

незвичайні зустрічі і приємні

враження.

Висловлюють

припущення про

завдання на уроці

IV. Повторення

навчального

матеріалу

Загадка про снігура

Першим зустрічаємо

червоногрудого птаха, який

взимку до нас прилетів

Слайд2

1.Мовна розминка Артикуляційні вправи

- поплямкали губками

- постукали зубками

- посичали як гусочки

- подзижчали як комарики

- пошуміли як вітерець

Руки за спиною,

мішечки

2. Скоромовки Бабін біб зацвів у дощ

буде бабі біб у борщ

Спить старий сердитий сом

сниться сому сьомий сом

сонце гріє поплавок

сом сопе на весь ставок

У долині жив удав

удавав, що все він знав

Бурі бобри брід перебрели

забули бобри забрати торби

Віл везе великий віз

Руки за спиною,

мішечки на голові

Слайди скоромовок

Вату, вовну, верболіз

Вперся віл і впали з воза

Вісім в’язок верболозу

3. Загадка про

білочку

В неї хатка гарна тиха,

Взимку повненька горіхів

В лісі любить вона жити,

Відгадайте: хто це, діти?

Слайд 3

4. Читання

складів

Читають склади в міні-

зошиті Слайд 3

5. Вправи для очей Сплять маленькі білченята.

Раз — розкрили оченята,

Подивилися навколо

Потім вгору і додолу.

Оченята — блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали всі малята.

Білченята будуть спати

А ми будемо читати

Руки за спиною

6. Загадка про

лисицю

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має

Їй на місці не сидиться

Як зовуть її …

Відгадують загадку

Слайд 4

7. Читання

тексту про зиму

Читає текст вчитель Діти уважно слухають,

ручки тримають за

спиною, на голові -

мішечки

8. Аналіз

прочитаного

тексту

Запитання за змістом тексту Діти ловлять м’яч і

дають відповідь

9. Вправи на

розвиток навичок

читання

Читання «дощиком»

Робота над заголовком

Уважно слідкують

Кидають м’яч і

називають свій

заголовок

Слайд 4

Гра «Тварини взимку»

А яких тваринок можемо

зустріти в лісі взимку?

Якщо тварину можна

побачити взимку –

оплеск, якщо ні – тиша

Якщо роблять помилку

рух головою «Ай-ай-ай»

V. Поглиблення

та закріплення

вивченого

Загадка про зайчика

Пара довгих вушок

Сіренький кожушок

Слайд 5

матеріалу Скорий побігайчик

Як він зветься? …

1.Усний рахунок 1, 2, 3, 4, 5 – з м’ячем вмієм

рахувать від 1до10

Передають м’яч

12345 вмієм далі рахувать

Гра «Продовж далі»

Діти рахують , руки примають за спиноюСлайд 5

2.Створення

образів цифри 8

Діти відгадують яку цифру

хотів повторити сніговик?

До цифри цієї ти уже звик

Вона дуже схожа на сніговик

Діти висловлюють свої

припущення і

зображують образи

цифри

3. Хвилинка

каліграфії

Щоб гарно писати,

Треба конкурс красунь

розпочати

Пишуть цифру8,

вибирають найкращу і

підкреслюють

4. Загадка про

вовка

Сірий, зубастий і голодний

У зимові дні холодні.

Пісню тягне, знай свою,

З завірюхою: -У-у.

Слайд 6

5. Розв’язування

прикладів

Приклади (диференційовано)

6+3-4 6

2+5-6 1

7-4+3 5

З’єднують приклад і відповідь

Самоперевірка з екрану Слайд 6

Якщо правильно – рух головою із словами «Так-так-так»

6. Загадка про

сову

Не стулить ні намить очей

Вночі полює на мишей,

Зате удень відпочива,

Ні, це не кішка, це …

Слайд 7

7. Розв’язування

задачі

- Складання умови задачі за

малюнком

- самостійна робота

- самоперевірка з дошки

Прийом «Злови помилку»

Слайд 8

Складають умову,

записують розв’язок,

перевіряють

правильність

виконання

Фізкультхвилинка «В нашім класі дружні всі»VІ. Застосування

знань, умінь та

навичок

1.Загадка про

оленя

Що скажіть, за диво це

Стрів я в лісі деревце

Ходить, біга по траві,

А росте на голові…

Відгадують загадку,

аргументують

відповідь Слайд 9

2.Списування слів Вчитель зачитує зимові загадки

Стало біло навкруги,

Я розтрушую сніги.

Діти списують з

друкованого тексту,

перевіряють

Наганяю холоди

Води сковую в льоди

В дружбі з дітьми усіма

Здогадались? Я …(зима)

Який це художник

На спомин про літо

Малює на вікнах

Дерева і квіти. (мороз)

Я падаю на ваші хати,

Я білий, білий, волохатий.

Я прилипаю вам до ніг.

І називаюсь просто (сніг)

правильність

написання, пояснюють

помилки на екрані

Слайд 9

3. Написання

речення

Пальчикова розминка

Ми зробили годівнички.

Вчитель перевіряє між рядами,

наголошує на правильну

поставу

Діти виконують рухи

під музичний супровід

Слайд 10

VІІ. Підсумок

уроку

- Скільки сонечок на небі?

- Скільки ручок є у тебе?

- Скільки крил у горобців?

- Скільки вушок у зайців?

- Скільки пальців на руці?

- Я чи всі в нас молодці?

Оплески

Слайд 11

Рефлексія - Які завдання виконували на

уроці?

- Які завдання були важкі?

- А що сподобалось?

Передають м’яч

Якщо працювали не старанно ..

Якщо працювали старанно …

Якщо дуже дуже старались…

Виконують рухи:

ручки до плечей

ручки вверх

три оплески

Ми із всіма завданнями

справились.

Сніговичок дуже дякує за урок

і на згадку дарує розфарбовку.

Ви всі діти молодці

Гарно працювали

Але дзвоник пролунав

Він мені і вам сказав

Що урок вже час кінчати

Треба йти відпочивати.

top related