Page 1
Інтегрований урок (українська мова, математика, природознавство)
1 клас
Тема: 100 днів у першому класі
Мета:o узагальнити та систематизувати
знання учнів;o вдосконалювати навички
читання;o вчити дітей робити висновки з
прочитаного, висловлювати свої думки;
o формувати у дітей уміння сприймати, аналізувати;
o збагачувати словниковий запас;o розвивати образне мислення та
мовлення учнів, творчу уяву;o розвивати дрібну моторику
руки;o формувати навички лічби в
межах 20;o удосконалювати вміння
складати і розв’язувати задачі;o розвивати навички самоаналізу,
пізнавальний інтерес;o забезпечувати доброзичливу
атмосферу,стимулювати розвиток допитливості;
o виховувати любов до природи, бажання прийти на допомогу тому, хто її потребує.
Очікувані результати:o уміти виразно читати текст;o чітко відповідати на запитання;o уміти робити висновки з
прочитаного;o уміти правильно артикулювати
звукиo уміти будувати речення і
давати відповіді на запитанняo уміти висловлювати свої думкиo уміти працювати самостійно,
в парі;o навички самоперевірки o вміти швидко обчислювати
приклади на додавання і віднімання в межах 10;
o вчитися складати і розв’язувати задачі;
o уміти каліграфічно писати слова;
Обладнання: предметні малюнки, робочий міні-зошит для учнів, картки для
словникової роботи, комп’ютер, мультимедійний проектор, екран,
презентація урок_100_днів.ppt, м’ячі.
Тип уроку: урок узагальнення знань.Хід уроку
Етап уроку Діяльність вчителя Діяльність учнів
I. Організаційний
етап
Дзвінко пролунав дзвінок
Починаємо урок. Діти вітаються з
Page 2
Встаньте, друзі всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько
Поверніться до гостей
Привітайтесь: «Добрий день!»
Все у нас уже на місці
Залишилось тільки сісти.
Сідає краса класу
Сідає сила класу.
Настрій на урок візьмемо
Працювати розпочнемо
Щоб почути у кінці
Першокласники всі молодці!
гостями
Гра «Подаруй
посмішку»
Гра «Мій настрій»
Я хочу, щоб хороший настрій у
вас залишався до кінця уроку
Діти малюють свій
настрій
У кого сумний настрій
ручки на пояс, у кого
не дуже радісний - до
плечей, у кого гарний -
3 оплески
II. Мотивація
навчальної
діяльності
Представлення ігрової ситуації
Стук у двері, листоноша
приносить листа
Вчитель читає лист «Любі
першокласники! Запрошую вас
на прогулянку до зимового
лісу»
Щоб дізнатись від кого лист,
потрібно скласти пазли
Слайд 1
Робота в парах
диференційовано:
складають слово або
малюнок Слайд 1
Page 3
IIІ. Повідомлення
теми уроку
Підемо? Отож вирушаємо! Я
думаю, що нас чекають
незвичайні зустрічі і приємні
враження.
Висловлюють
припущення про
завдання на уроці
IV. Повторення
навчального
матеріалу
Загадка про снігура
Першим зустрічаємо
червоногрудого птаха, який
взимку до нас прилетів
Слайд2
1.Мовна розминка Артикуляційні вправи
- поплямкали губками
- постукали зубками
- посичали як гусочки
- подзижчали як комарики
- пошуміли як вітерець
Руки за спиною,
мішечки
2. Скоромовки Бабін біб зацвів у дощ
буде бабі біб у борщ
Спить старий сердитий сом
сниться сому сьомий сом
сонце гріє поплавок
сом сопе на весь ставок
У долині жив удав
удавав, що все він знав
Бурі бобри брід перебрели
забули бобри забрати торби
Віл везе великий віз
Руки за спиною,
мішечки на голові
Слайди скоромовок
Page 4
Вату, вовну, верболіз
Вперся віл і впали з воза
Вісім в’язок верболозу
3. Загадка про
білочку
В неї хатка гарна тиха,
Взимку повненька горіхів
В лісі любить вона жити,
Відгадайте: хто це, діти?
Слайд 3
4. Читання
складів
Читають склади в міні-
зошиті Слайд 3
5. Вправи для очей Сплять маленькі білченята.
Раз — розкрили оченята,
Подивилися навколо
Потім вгору і додолу.
Оченята — блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали всі малята.
Білченята будуть спати
А ми будемо читати
Руки за спиною
6. Загадка про
лисицю
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має
Їй на місці не сидиться
Як зовуть її …
Відгадують загадку
Слайд 4
Page 5
7. Читання
тексту про зиму
Читає текст вчитель Діти уважно слухають,
ручки тримають за
спиною, на голові -
мішечки
8. Аналіз
прочитаного
тексту
Запитання за змістом тексту Діти ловлять м’яч і
дають відповідь
9. Вправи на
розвиток навичок
читання
Читання «дощиком»
Робота над заголовком
Уважно слідкують
Кидають м’яч і
називають свій
заголовок
Слайд 4
Гра «Тварини взимку»
А яких тваринок можемо
зустріти в лісі взимку?
Якщо тварину можна
побачити взимку –
оплеск, якщо ні – тиша
Якщо роблять помилку
рух головою «Ай-ай-ай»
V. Поглиблення
та закріплення
вивченого
Загадка про зайчика
Пара довгих вушок
Сіренький кожушок
Слайд 5
Page 6
матеріалу Скорий побігайчик
Як він зветься? …
1.Усний рахунок 1, 2, 3, 4, 5 – з м’ячем вмієм
рахувать від 1до10
Передають м’яч
12345 вмієм далі рахувать
Гра «Продовж далі»
Діти рахують , руки примають за спиноюСлайд 5
2.Створення
образів цифри 8
Діти відгадують яку цифру
хотів повторити сніговик?
До цифри цієї ти уже звик
Вона дуже схожа на сніговик
Діти висловлюють свої
припущення і
зображують образи
цифри
3. Хвилинка
каліграфії
Щоб гарно писати,
Треба конкурс красунь
розпочати
Пишуть цифру8,
вибирають найкращу і
підкреслюють
4. Загадка про
вовка
Сірий, зубастий і голодний
У зимові дні холодні.
Пісню тягне, знай свою,
З завірюхою: -У-у.
Слайд 6
5. Розв’язування
прикладів
Приклади (диференційовано)
6+3-4 6
2+5-6 1
7-4+3 5
З’єднують приклад і відповідь
Page 7
Самоперевірка з екрану Слайд 6
Якщо правильно – рух головою із словами «Так-так-так»
6. Загадка про
сову
Не стулить ні намить очей
Вночі полює на мишей,
Зате удень відпочива,
Ні, це не кішка, це …
Слайд 7
7. Розв’язування
задачі
- Складання умови задачі за
малюнком
- самостійна робота
- самоперевірка з дошки
Прийом «Злови помилку»
Слайд 8
Складають умову,
записують розв’язок,
перевіряють
правильність
виконання
Фізкультхвилинка «В нашім класі дружні всі»VІ. Застосування
знань, умінь та
навичок
1.Загадка про
оленя
Що скажіть, за диво це
Стрів я в лісі деревце
Ходить, біга по траві,
А росте на голові…
Відгадують загадку,
аргументують
відповідь Слайд 9
2.Списування слів Вчитель зачитує зимові загадки
Стало біло навкруги,
Я розтрушую сніги.
Діти списують з
друкованого тексту,
перевіряють
Page 8
Наганяю холоди
Води сковую в льоди
В дружбі з дітьми усіма
Здогадались? Я …(зима)
Який це художник
На спомин про літо
Малює на вікнах
Дерева і квіти. (мороз)
Я падаю на ваші хати,
Я білий, білий, волохатий.
Я прилипаю вам до ніг.
І називаюсь просто (сніг)
правильність
написання, пояснюють
помилки на екрані
Слайд 9
3. Написання
речення
Пальчикова розминка
Ми зробили годівнички.
Вчитель перевіряє між рядами,
наголошує на правильну
поставу
Діти виконують рухи
під музичний супровід
Слайд 10
VІІ. Підсумок
уроку
- Скільки сонечок на небі?
- Скільки ручок є у тебе?
- Скільки крил у горобців?
- Скільки вушок у зайців?
- Скільки пальців на руці?
- Я чи всі в нас молодці?
Оплески
Слайд 11
Рефлексія - Які завдання виконували на
уроці?
- Які завдання були важкі?
- А що сподобалось?
Передають м’яч
Page 9
Якщо працювали не старанно ..
Якщо працювали старанно …
Якщо дуже дуже старались…
Виконують рухи:
ручки до плечей
ручки вверх
три оплески
Ми із всіма завданнями
справились.
Сніговичок дуже дякує за урок
і на згадку дарує розфарбовку.
Ви всі діти молодці
Гарно працювали
Але дзвоник пролунав
Він мені і вам сказав
Що урок вже час кінчати
Треба йти відпочивати.