Цивільно-правові договори та угоди

Post on 14-Feb-2017

264 Views

Category:

Law

3 Downloads

Preview:

Click to see full reader

Transcript

Тема урока:Цивільно-правові договори та

угодиПід тема: Договори і угоди між неповнолітніми

Мета: вивчити основні поняття про цивільно-правові договори та угоди, їх різниця.

Хід урока1.Загальні поняття2. Види ( їх відмінності) угод та договорів3.Цивільний кодекс України (статті)4. Розглад питання про угоди та договори неповнолітніх

1. Поняття

Угода- дії громадян і юридичних осіб, направлені на встановлення або припинення цивільних прав і обов'язків.

Договір- угода, волевиявлення двох або трьох, більшої кількості людей, направлених на відновлення, зміна або припиненні цивільних правовідносин .

2. Види ( їх відмінності) угод та

договорів

Види угод: -заповіт -публічна обіцянка

Види договорів за замістом:-купля-продаж-договір дарування-займ-оренда (найм)-довічне утримання-прокат-позика-зберігання-прокат-мена (обмін)

Види:1.Односторонні ( для здійснення угоди досить волевиявлення однієї сторони) 2. Двох і багатосторонні (для здійснення договору потрібна згода двох і більше осіб) 3. Відшкодувальні договори ( обов'язки однієї сторони вчинити визначене дії, які відповідатимуть обов'язкам іншої сторони) 4. Безвідплатні договори(здійснення дій состовляет обов'язок тільки однійстороні) 5. Реальні договори ( для укладеннянедостатньо однієї згоди, потрібна реальна передачаречі) 6. Консесуальні договори ( для укладення досить згоди сторін)

Умови дійсності угоди : - закономірність змісту- здатність осіб , що здійснюють угоду до участі в угоді- відповідностіволі і волевиявлення - дотримання форми угоди

Ознаки зелажно від:Форми

-устні-писемні (прості)

- писемні(нотаріальні)

Змісту

- купівля-продаж- дарування- найм, займ

Терміну

- сстрокові- безстрокові

- Глава 54; ст. 655Договір купівля-продаж..- Глава 54; ст. 715Договір обміну (мена).- Глава 55; ст. 717Договір дарування.- Глава 56; ст. 731Договір ренты.- Глава 57; ст. 744Договір про довічне утримання .- Глава 58; ст. 787Договір прокату.

3.Громадянський кодекс України (статті)

Стаття 655. Договір купівлі-продажу. За договором купівлі−продажу одна сторона (продавець) передає абозобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Стаття 715. Договір міни

1. За договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов'язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар.

2. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін.

3. Договором може бути встановлена доплата за товар більшої вартості, що обмінюється на товар меншої вартості.

4. Право власності на обмінювані товари переходить до сторін одночасно після виконання зобов'язань щодо передання майна обома сторонами, якщо інше не встановлено договором

або законом.5. Договором може бути встановлений обмін майна на роботи (послуги).

6. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору міни.

Стаття 717. Договір дарування1. За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність. 2. Договір, що встановлює обов'язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.

Стаття 731. Договір ренти1. За договором ренти одна сторона (одержувач ренти) передає другій стороні (платникові ренти) у власність майно, а платник ренти взамін цього зобов'язується періодично виплачувати одержувачеві ренту у формі певної грошової суми або в іншій формі.2. Договором ренти може бути встановлений обов'язок виплачувати ренту безстроково (безстрокова рента) або протягом певного строку.

Стаття 744. Поняття договору довічного утримання (догляду)1. За договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

Стаття 787. Договір прокату1. За договором прокату наймодавець, який здійснює підприємницьку діяльність з передання речей у найм, передає або зобов'язується передати рухому річ наймачеві у користування за плату на певний строк.2. Договір прокату є договором приєднання. Наймодавець може встановлювати типові умови договору прокату. Типові умови договору прокату не можуть порушувати прав наймачів, встановлених законом.Умови договору прокату, які погіршують становище наймача порівняно з тим, що встановлено типовими умовами договору, є нікчемними.3. Договір прокату є публічним договором.

4. Розглад питання про угоди та договори неповнолітніх

Фізичні особи віком від 14−18

років мають право укладати договір. Неповнолітні мають право самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендіями та ін. доходами. Неповнолітні особи мають неповну дієздатність. Це означає, що усі угоди вони здійснюють самі, але з відома батьків, усиновлювачів або опікунів. При цьому закон вимагає саме наявності згоди вказаних осіб, а не їх обізнаності.

Стаття 222. Правові наслідки вчинення правочину неповнолітньою особою за межами її цивільної дієздатності1. Правочин, який неповнолітня особа вчинила за межами її цивільної дієздатності без згоди батьків (усиновлювачів), піклувальника, може бути згодом схвалений ними у порядку, встановленому статтею 221 цього Кодексу.2. Правочин, вчинений неповнолітньою особою за межами її цивільної дієздатності без згоди батьків (усиновлювачів), піклувальників, може бути визнаний судом недійсним за позовом заінтересованої особи.

3. Якщо обома сторонами недійсного правочину є неповнолітні особи, то кожна з них зобов´язана повернути другій стороні усе одержане нею за цим правочином у натурі. У разі неможливості повернення одержаного в натурі відшкодовується його вартість за цінами, які існують на момент відшкодування.

top related