Top Banner
USTANOVA: OSNOVNA ŠOLA MISLINJA Mentorji: Monika Pušnik Pirnat Oddelek: 2.A Starost otrok: 7-8let E-RAZSTAVA VELIKI NEMARNI ŠKORNJI V MISLINJI www.velikinemarniskornji.si
19

Veliki nemarni škornji v Mislinji

Jul 22, 2016

Download

Documents

zavistaza

OSNOVNA ŠOLA MISLINJA Mentorica: Monika Pušnik Pirnat V letošnjem šolskem letu smo z učenci sodelovali v projektu Veliki nemarni škornji. Namen vključenosti učencev v projekt je čim večja in boljša osveščenost o skrbi in odnosu do čistega okolja in spodbujanje, da v okolje vnašajo ekološko ravnanje. Veliko smo se pogovarjali, kako rešiti ogroženo naravo in vsa živa bitja, ki v njej živijo. Predvsem pa kaj in kako lahko mi pri tem pomagamo.
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Veliki nemarni škornji v Mislinji

USTANOVA: OSNOVNA ŠOLA MISLINJA

Mentorji: Monika Pušnik Pirnat

Oddelek: 2.A

Starost otrok: 7-8let

E-RAZSTAVA

VELIKI NEMARNI ŠKORNJI V MISLINJI

www.velikinemarniskornji.si

Page 2: Veliki nemarni škornji v Mislinji

V letošnjem šolskem letu smo z učenci sodelovali v projektu Veliki nemarni škornji. Namen vključenosti učencev v projekt je čim večja in boljša osveščenost o skrbi in odnosu do čistega okolja in spodbujanje, da v okolje vnašajo ekološko ravnanje. Veliko smo se pogovarjali, kako rešiti ogroženo naravo in vsa živa bitja, ki v njej živijo. Predvsem pa kaj in kako lahko mi pri tem pomagamo.

Učiteljica Monika Pušnik Pirnat

http://os-mislinja.mojasola.si/default.aspx

Page 3: Veliki nemarni škornji v Mislinji

OPIS DEJAVNOSTIV jeseni smo obiskovali šolski vrt in bližnji gozd. Gozd, ki ga redno obiskujemo in opazujemo v vseh letnih časih imamo neposredno v naši okolici šole. Tam smo prebirali knjigo Veliki nemarni škornji, ki je bila naše vodilo.

V jesenskem času smo iz odpadnih materialov izdelovali gobice. Delo je potekalo v skupinah. Ena skupina je iz papirja izdelovala in kaširalagobice, katere so namestili na kartonasto podlago obloženo z listjem. Druga skupina pa je na karton okrogle oblike iz barvnega papirja katerega so zmečkali v kroglico, lepila in sestavljala različne gobe. Nastali so krasni mozaiki, ki so krasili naš razred.

Page 4: Veliki nemarni škornji v Mislinji

OPIS DEJAVNOSTIV gozdu za mislinjsko šolo so učenci 2.razredaopazovali sledi gozdnih živali in seveda naravo v tem letnem času.Ker imamo za šolo tudi šolski vrt smo pokukali tudi tja. Pri tem pa so naleteli na kar nekaj odpadkov, ki jih škornji malomarno odlagajo v gozd. Tako so se spomnili na uboge živali iz pravljice, ki so se na odpadkih poškodovale, ter razmišljali do kakšnih poškodb in zastrupitev še lahko pride zaradi vse te nesnage. Vse to pa so prikazali na svojih likovnih stvaritvah. Poleg risanja so na risbe lepili izrezke embalaže iz različnih revij.

• Vstavite fotografijo

Page 5: Veliki nemarni škornji v Mislinji

Kako škornjem povedati, da to kar počnejo v naravni ni prav?Kaj lahko naredijo junaki, kaj ti, mi…?

• Gobe bi se lahko skrile ali se objele potem bi bile dosti močne, Mojca Gornjak,7 let

• Prestrašila bi jih in na pomoč bi mi prišle gozdne živali, Vita Tretjak,7 let

• Poklical bi policijo, da ujamejo tiste ki nosijo nemarne škornje, Maj Mali,7 let

• V gozd bi nastavil duha, Miha Pungartnik,7 let

• Prestrašila bi jih tako močno, da se ne bi nikoli več vrnili tja, Hana Majcen,7 let

• Nastavila bi past, Loti Zajamšek,7 let

• Skrila bi se pod listje in pričakala nemarne škornje ter jih oštela, Maša Merzdovnik,7 let

• Izkopal bi luknjo, da bi nemarni škornji padli vanjo, Nik Čekon,7 let

• Nastavil bi jim tisto past z imenom lisica, Jošt Jeseničnik,7 let

• Nastavil bi zapornico in past, Luka Herlah,7 let

Page 6: Veliki nemarni škornji v Mislinji

GALEGIJA NAŠEGA POTEPANJA Z VELIKIMI NEMARNIMI ŠKORNJI!

Page 7: Veliki nemarni škornji v Mislinji

GALEGIJA NAŠEGA POTEPANJA Z VELIKIMI NEMARNIMI ŠKORNJI!

Page 8: Veliki nemarni škornji v Mislinji

Ustvarjali smo v knjigo

Page 9: Veliki nemarni škornji v Mislinji
Page 10: Veliki nemarni škornji v Mislinji
Page 11: Veliki nemarni škornji v Mislinji

Ker je kar nekaj učencev imelo idejo,da bi v gozdove nastavili strahce in tako bi pregnali velike nemarne škornje, smo strahce pridno izdelovali. Le te bi nastavili na drevesa ali obesili na grmičke. Mogoče pa bi to preprečilo velikim nemarnim škornjem, da še naprej povzročajo škodo v gozdu??

Page 12: Veliki nemarni škornji v Mislinji
Page 13: Veliki nemarni škornji v Mislinji
Page 14: Veliki nemarni škornji v Mislinji

• V mesecu marcu smo z učenci 2.a razreda imeli tehniški dan. Z učenci smo se pogovarjali o zdravem in ekološkem načinu življenja.

• Dobro obuti in oblečeni smo odšli v naravo. Ogledali smo si gozd in travnik v okolici šole. S seboj smo vzeli vrečke in plastične rokavice. Na poti smo videli veliko odpadkov in jih sproti pobirali. V gozdu smo videli tudi veliko polomljenih vej in grmičkov. Ljudje so gozd prehodili vse počez. Skupaj smo ugotovili, da se naši življenjski prostori spreminjajo in uničujejo zaradi pretiranega onesnaževanja, kar pa so povzročili veliki nemarni škornji. Tako uničujejo živalski in rastlinski svet. Odpadke smo ločevali in jih spravljali v šolske zabojnike. Pri tem so učenci tudi spoznavali različne materiale in njihove lastnosti.

• V razredu smo izdelali plakate in piktograme, ki nas vsakodnevno spomnijo na ekološko obnašanje ( varčuj z vodo, energijo, s papirjem, ne vozi se z avtomobilom, če to ni potrebno, ne uničuj rastlin, ne ubijaj živali…).

Page 15: Veliki nemarni škornji v Mislinji
Page 16: Veliki nemarni škornji v Mislinji
Page 17: Veliki nemarni škornji v Mislinji
Page 18: Veliki nemarni škornji v Mislinji
Page 19: Veliki nemarni škornji v Mislinji

www.velikinemarniskornji.si

Koordinator projekta:Vista, zavod za razvoj vrednot Murska SobotaLendavska 1, 9000 Murska Sobotawww.zavodvista.siVodja projekta: Aleksandra Pinterič

Vključena ustanova:OŠ Mislinja, Šentilj pod Turjakom 1Mentorice: Monika Pušnik Pirnat