Top Banner
Raport badania w Gabinecie Dr Lemon Data Miejsce DANE POJAZDU Rodzaj pojazdu Kategoria Marka Model Nr rejestarcyjny VIN Data pierwszej rejestarcji Stan licznika
28

Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

Feb 28, 2019

Download

Documents

leliem
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

Raport badania w Gabinecie Dr Lemon

Data

Miejsce

DANE POJAZDU

Rodzaj pojazdu

Kategoria

Marka

Model

Nr rejestarcyjny

VIN

Data pierwszej rejestarcji

Stan licznika

Page 2: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04

UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Spis wykonywanych badań

Układy Kategoria

Układ jezdny

Amortyzatory

Układ kierowniczy

Wycieki w układzie napędowycm

Sprawdzenie zbieżności

Układ hamulcowy

Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

Klocki i tarcze

Wycieki widoczne od strony podwozia

Opony

Typ i model opon

Data produkcji

Stopień zużycia

Ciśnienie

Silnik / Komora silnika

Poziom i jakość płynów wymiennych

Stan uszczelki pod głowicą

Stan akumulatora

Szczelność cylindrów

Dostepne dane o eksploatacji oleju

Błedy układu sterowania silnika

Page 3: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04

UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Układy Kategoria

Faktyczna moc silnika (hamownia)

Skład mieszanki paliwowo-powietrznej

TURBO

Wycieki

Podwozie

Pomiar punktów konstrukcyjnych podwozia (Car O liner)

Punkty występowania korozji

Nieszczelności w układzie wydechowym

Nadwozie

Szczeliny

Grubość lakieru

Szyby

Oświetlenie

Korozja

Wnętrze, inne elementy

Tapicerka

Kokpit

Urządzenia regulowane mechanicznie

Urządzenia regulowane eletrycznie/elektroniczne

Bazy danych

AUTO DNA

CARFAX

Wydruk z komputera diagnostycznego

Page 4: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Układ jezdny

1UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Układ jezdny

AmortyzatoryAmortyzatory to jedne z najważniejszych elementów w samochodzie.

Odpowiadają za utrzymywanie ciągłego kontaktu kół z nawierzchnią . Ich stan przekłada sie bezpośrednio na bezpieczeństwo. Sprawne amortyzatory to również komfort jazdy.

Wycieki są objawem zużycia i kwalifikują element do wymiany. Należy pamiętać iż amar-tyzatory zawsze należy wymieniać parami.

Zużycie elementów gumowo-metalowych zawieszenia tzw. „silent blocków” jest odpowie-dzialne za utratę precyzji prowadzenia samochodu oraz stukaniem podczas pokonywania przeszkód. Bagatelizowanie zuzycia skutkuje przyspieszoną eksploatacją opon oraz in-nych kosztownych elemntów zawieszenia.

ZNACZĄCO WPŁYWA NA POGORSZENIE PARAMENTRÓW BEZPIECZEŃSTWA.

KATEGORIA BADAŃ

RODZAJ BADANIA

Page 5: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Układ jezdny

2UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Sprawność amortyzatorów

Badanie Lewy przedni Prawy Przedni Lewy Tylny Prawy Tylny

Wycieki z amortyzatorów

TAK / NIE TAK / NIE TAK / NIE TAK / NIE

Stan połaczeń metalowo gumowych zawieszenia

OK / LUZ OK / LUZ OK / LUZ OK / LUZ

Układ kierowniczyDrążki kierownicze oraz końcówki to elemnty układu kierowniczego, które najczęściej ulegają uszkodzeniu. Zużycie tych elementów wpływa na pogorszenie precyzji prowadze-nia samochodu oraz zdecydowanie przyspiesza złużycie opon.

MA TO ZNACZĄCY WPŁYW NA POGORSZENIE PARAMENTRÓW BEZPIECZEŃSTWA.

Opisać wycieki z układu kierowniczego

Badanie L. KOŃCOWKA P. KOŃCÓWKA L. DRĄŻEK P. DRĄŻEK

Stan układu kierowniczego

TAK / NIE TAK / NIE TAK / NIE TAK / NIE

Stan połaczeń metalowo gumowych zawieszenia

OK / LUZ OK / LUZ OK / LUZ OK / LUZ

Badanie SKRZYNIA BIEGÓW

TRANSFER TYLNY DIFFERENCJAŁ

Stan układu kierowniczego TAK / NIE TAK / NIE TAK / NIE

Stan połaczeń metalowo gumowych zawieszenia

OK / LUZ OK / LUZ OK / LUZ

RODZAJ BADANIA

RODZAJ BADANIA

Page 6: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Układ jezdny

3UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Wstępne sprawdzenie zbieżnościPoprawna geometria zawieszenia ma sasa kluczowy wpływ na właściwe prowadzenie sa-mochodu.

Wszystkie odchylenia od normy skutkuja szybszym zużyciem wszystkich elementow za-wieszenia oraz opon - negatywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa

RODZAJ BADANIA

Page 7: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Układ hamulcowy

4UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Układ hamulcowy

Sprawdzenie siły hamulca zasadniczego i ręcznegoUkład hamulcowy jest jednym z najistotniejszych podzespołów samochodu. Siłę układu hamulcowego przedstawia się w kN (kiloniutony). Powinna być możliwie jak największa - gwarantuje to pewne hamowanie w każdych warunkach na drodze.

Sprawdzenie równomierności hamulca roboczego Kolejną cechą która charakteryzuje sprawny układ hamulcowy jest równomierne rozłożenie siły na poszczególne koła pojaz-du. W przypadku wykrycia rożnego rozdziału sił na poszczególne koła, samochód podczas gwałtownego hamowania będzie miał tendencje do samodzielnego zmieniania kierunku. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaincjowania poślizgu.

Sprawdzenie siły hamulca postojowego Siła hamulca postojowego powinna być możliwie jak największa. Gwarantuje nam to pewne parkowanie nawet na mocno pochylonych dro-gach.

Sprawdzenie równomierności hamulca postojowego Sprawny układ hamulca postojowe-go powinień równomiernie rozdzielać siłe na koła samochodu. Brak równomierności wią-że się z naprawami układu.

KATEGORIA BADAŃ

RODZAJ BADANIA

Page 8: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Układ hamulcowy

5UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Klocki, tarczeKluczowym elementem układu hamulców są klocki hamulcowe. Grubość klocków charek-teryzuje ich stan zużycia. Grubość poniżej 3mm swiadczy o koniecznosci wymiany ele-mentu.

Tarcze hamlucowe podczas eksploatacji ulegają zmniejszeniu ich nominalnej grubosci. (kazdy samochod ma inna grubosc tarcz, porównanie do nominalne). W przypadku gru-bosci tarcz bliskiej nominalnej można regenerować tarcze w procesie przetaczania - nie-stety wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Bicie tarcz hamulcowych objawia się biciem kierwownicy oraz pulsowaniem pedału hamul-ca podczas gwałtownego hamowania.

Czynnik Lewy przód Prawy przód Lewy tył Prawy tył

grubość tarczy hamulcowej

22 mm 21 mm bębny hamlucowe

bębny halmulclowe

bicie tarczy hamulcowej

1 mm 0 mm bębny hamlucowe

bębny halmulclowe

grubość klocków hamulcowych

7 mm 8 mm bębny hamlucowe

bębny halmulclowe

WyciekiWyciek płynu hamulcowego może powodować spadek ciśnienia w układzie, oraz może doprowadzić do dostania się płynu hamulcowego na okładziny cierne.  W wyniku tego może wystąpić duży spadek siły hamowania. W takiej sytuacji występuje wyraźne „ściąga-nie” pojazdu podczas hamowania na lewą lub prawą stronę. Ma to bezpośrednie przeło-żenie na bezpieczeństwo w trakcie kierowania pojazdem.

Czynnik Lewy przód Prawy przód Lewy tył Prawy tył

Sprawdzenie ewiedentnych wycieków w układzie hamulcowym od strony podwozia

TAK/NIE TAK/NIE TAK/NIE TAK/NIE

RODZAJ BADANIA

RODZAJ BADANIA

Page 9: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Opony

6UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Opony

Opony dziela się na trzy główne kategorie: zimowe, letnie, całoroczne. Zawsze należy stosować opony zgodnie z panującymi warunkami atmosferycznymi. Gwarantuje to odpo-wiednie bezpieczeństwo oraz długą eksploatacje opon.

Badanie Lewy przód Prawy przód

Lewy tył Prawy tył

Producent

Nazwa modelu

Rodzaj opony

Rozmiar oponyRozmiar opon powinien zawsze być równomierny na każdej z osi pojazdu. Dodatkowo zbliżony do zalecanego przez producenta.

Indeks prędkościOkreśla maksymalną prędkości wytrzymałości ogumienia.

Data produkcjiZ wiekiem opony tracą swoje nominalne parametry. Wiaże sie to z pogorszeniem przyczepności jak I możliwymi utratami ciśnienia.

Wysokość bieżnika od strony wewnętrznejNadmierne zuzycie opon od strony wewnętrznej swiadczy o złej geometri zawieszenia najprawdopodobniej zbyt rozbieznie ustawionych kołach. Długoterminowa eksploatacja grozi pogorzeniu się elementów układu zawieszenia.

KATEGORIA BADAŃ

Page 10: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Opony

7UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Badanie Lewy przód Prawy przód

Lewy tył Prawy tył

Wysokośc bieżnika w środkowej częściNadmierne zuzycie opon w środkowej częsci swiadczy o użytkowaniu samochodu z nadmiernym ciśnieniem opon wzgledem zaleceń producenta.

Wysokość bieżnika od strony zewnętrznejNadmierne zuzycie opon od strony zewnetrznej równiez swiadczy o złej geometrii zawieszenia jak I zbyt zbieżnie ustawionych kołach. W przypadku prawidłowej geometrii parametr ten może swiadczyć o agresywnej, nie typowej eksploatacji auta.

CiśnienieCiśnienie opon powinno być zbliżone do tego zalecanego przez producenta. Nierównomierne ciśnienia na poszczególnych osiach mogą swiadczyć o roszczelnieniu opon/opony

Page 11: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Silnik/Komora silnika

8UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Silnik/Komora silnika

Jednym z najważniejszych elementów samochodu jest jego jednostka napędowa. Jego sprawne działanie oraz odpowiednie parametry pozwolą uniknąć wielu kosztownych na-praw w przyszłości.

Badanie Wynik badania

Poziom olejuPoziom oleju silnika powinien byc zgodny z zaleceniami producenta pojazdu. Zbyt niski poziom może prowadzić do zatarcia jednostki napedowej natomiast zbyt wysoki może swiadczyć o niesprawności układu paliwowego pojazdu czyli mieszania się paliwa z olejem silnikowym. Może grozić remontem jednostki.

PONIŻEJ / W NORMIE / POWYŻEJ

Poziom płynu wspomaganiaPrawidłowy poziom płynu wspomagania swiadczy o prawidlowej pracy układu. Wskazania poniżej minimum mogą być znakiem wycieku w układzie.

PONIŻEJ / W NORMIE / POWYŻEJ

Poziom płynu hamulcowegoPoziom płynu hamulcowego powinien byc zgodny z zaleceniami producenta pojazdu. Ubytki mogą swiadczyć o wyciekach w układzie.

PONIŻEJ / W NORMIE / POWYŻEJ

Poziom płynu chłodzącegoPoziom płynu chłodniczego powinien byc zgodny z zaleceniami producenta pojazdu. Wartości poniżej normy mogą swiadczyć o wyciekach lub o uszodzeniu uszczelki pod głowicą co z koleji wiążę się z kosztowną naprawą.

PONIŻEJ / W NORMIE / POWYŻEJ

Wycieki BRAK/ WYSTĘPUJĄ (JEŚLI TAK TO GDZIE)

Temperatura wrzenia płynu hamulcowegoTemperatura wrzenia płynu hamulcowego powinna być jak najwieksza. Gwarantuje to pewne działanie układu nawet w ekstremalnych górskich warunkach kiedy system jest najbardziej obciążony

KATEGORIA BADAŃ

Page 12: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Silnik/Komora silnika

9UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Badanie Wynik badania

Temperatura zamarzania płynu chłodnieczegoPłyn chlodniczy ulega procesowi starzenia. Wraz z upływem lat staje się coraz mniej odporny na niskie temperatury. W skrajnych przypadkach potrafi zamarznąć co skutkuje brakiem możliwosci odpalenia jednostki napędowej oraz może przyczynić się do jej uszkodzenia.

ODCZYT CELCIUSZ

Stan uszczelki pod głowicąUszkodzona uszczelka przyczynia się do przegrzewania się jednostki napędowej, zwiększenia konsumpcji oleju oraz płynu chłodniczego. Wymiana uszczelki pod glowicą jest jedną z droższych napraw bieżących podczas eksploatacji samochodu.

TAK/NIE

Stan akumulatoraParametry akumulatora charekteryzuja między innymi prąd startowy wyrażony w Amperach oraz ilość ampero-godzin. Pierwszy z tych parametrów gwarantuje nam odpowiedni rozruch silnika w każdych warunkach pogodowyc. Drugi parametr pozwala nam na komfortowe użytkowanie samochodu. Obydwa parametry przekazują istotne informacje co do dalszej “zywotności” baterii.

NP: 30AH, 600A

Napięcie na wyłaczonym silnikuNapięcie akumulatora na wyłaczonym silniku powinno być zbliżone do 12.0V

12,2V

Napięcie na właczonym silnikuNapięcie akumulatora na właczonym silniku powinno oscylować pomiędzy 13.5V a 14.5V w zależności od danego pojazdu.

14,2V

x.  Prąd startowyPrąd startowy powninien być zbliżony do parametru opisanego na obudowie akumulatora, wyznaczonego przez producenta.

xi.  Ilość AhIlości Ah (amper/godzin) powina być zbliżona do parametru opisanego na obudowie akumulatora. Niska ilość wskazuje na dobiegający końca stan żywotności baterii.

kompresja silnikaPoprawnie działający układ korbowo-tłokowy powinien posiadać odpowiednią kompresje wyrażona w jedn. BAR, zgodną z zaleceniami producenta (zazwyczaj pomiędzy 10-15BAR). Wartości poniżej tej normy ewidentnie swiadczą o wysokim zużyciu jednostki napędowej co z koleji wiążę sie z końecznoscia przeprowadzenia generalnego remontu. Natomiast niskie wartości względem pozostałych cylindrów pozwalają nam na podejrzwanie uszkodzenia uszczelki lub/i elementów głowicy.

*NORMA: 12-15, WAŻNE BY BYŁO = I-CYLINDER: 12BAR

*NORMA: 12-15, WAŻNE BY BYŁO = II-CYLINDER: 12,5BAR

*NORMA: 12-15, WAŻNE BY BYŁO = III-CYLINDER: 8BAR

*NORMA: 12-15, WAŻNE BY BYŁO = IV-CYLINDER: 13,5BAR

dane z zawieszki olejowejDane z tak zwanej “zawieszki olejowej” dają nam pogląd na historię wymiany płynów eksplotacyjnych pojazdu.

Przebieg:

Data:

Page 13: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Silnik/Komora silnika

10UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Hamownia. Pomiar mocy silnika oraz pomiar mieszanki paliwo/powietrze.Pomiar mocy oraz momentu obrotowego silnika pojazdu daje nam pogląd na kondycje jednoski napędowej. Parametry te powinny być jak najbliższe deklarowanym przez pro-ducenta.

Skład mieszanki paliwowo-powietrznej powninien być odpowiedni dla danego paliwa. Mieszanka zbyt uboga lub bogata swiadczy o usterce układu paliwowego lub osprzętu elektronicznego silnika. Zbyt uboga mieszanka może doprowadzić do wypalania gniazd zaworowych oraz w ekstremalnych sytuacjach stopieniu tłoków. Natomiast zbyt bogata może doprowadzać do mieszania paliwa z olejem silnikowym i zdecydowanie wpływa na przyspieszone zuzycie elementów układu wydechowego zwłaszcza katalizatora.

Wskaznik afr tzn. Skład mieszanki paliwowo powietrznej pod pełnym obciążeniem.

TURBO - Ciśnienie doładowania w autach wyposażonych w turbo spreżarke powinno być zgodne z parametrami producenta.

RODZAJ BADANIA

Page 14: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Silnik/Komora silnika

11UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Badanie Wynik badania

Sprawdzenie wycieków z silnika od strony podwozia TAK / NIE

Sprawdzenie wycieków na połączeniu skrzyni i silnika TAK / NIE

Page 15: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Podwozie

12UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Podwozie

Pomiar punktów konstrukcyjnych podwoziaBadanie podwozia daje odpowiedź na pytanie czy konstrukcja podwozia była naruszona. Obrazuje to fakt, czy samochód uczestniczył w kolizji lub wypadku.

Klient dowiaduje się o sprawności tłumienia amortyzatorów. Wynik podawany jest w pro-centach. Amortyzatory nowe 80-100%, amortyzatory zużyte poniżej 30%

KATEGORIA BADAŃ

RODZAJ BADANIA

Page 16: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Podwozie

13UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Page 17: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Podwozie

14UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Punkty występowania korozjiKolejnym obszarem zagrożenia korozją jest płyta podwoziowa. Podczas jazdy, szczególnie w trudnych warunkach drogowych następuje wybijanie powłok fabrycznych płyty podwo-ziowej oraz nadkoli przez piasek, kamienie.

Punkt pomiarowy Wartość

1 NALOT / KOROZJA / DZIURA

2 NALOT / KOROZJA / DZIURA

3 NALOT / KOROZJA / DZIURA

4 NALOT / KOROZJA / DZIURA

5 NALOT / KOROZJA / DZIURA

6 NALOT / KOROZJA / DZIURA

7 NALOT / KOROZJA / DZIURA

8 NALOT / KOROZJA / DZIURA

9 NALOT / KOROZJA / DZIURA

10 NALOT / KOROZJA / DZIURA

11 NALOT / KOROZJA / DZIURA

12 NALOT / KOROZJA / DZIURA

13 NALOT / KOROZJA / DZIURA

RODZAJ BADANIA

Page 18: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Podwozie

15UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Punkt pomiarowy Wartość

14 NALOT / KOROZJA / DZIURA

15 NALOT / KOROZJA / DZIURA

Układ wydechowyNieszczelności w układzie wydechowym śiwadczą o jego nadmiernym złużyciu co wiążę się z niezbędnymi pracami naprawczymi.

Badanie PRZEDNIA CZĘŚĆ ŚRODKOWA CZĘŚĆ

TŁUMIK KOŃCOWY

Nieszczelności w układzie wydechowym

TAK/ NIE TAK/ NIE TAK/ NIE

RODZAJ BADANIA

Page 19: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Nadwozie

16UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Nadwozie

Grubość lakieru i szczelinGrubości szczelin pomiędzy elementami poszycia pojazdu powinny być równe. Odchyle-nia swiadczą o naprawach blacharskich przeprowadzonych w przeszłości.

Fybrycznie pomalowane elementy mają powłokę lakierniczą o grubości 80 - 180 mikro-nów. Wartości powyżej normy zdecydowanie świadczą o wtórnych pracach blacharsko-la-kierniczych. (więcej ze strony producenta)

KATEGORIA BADAŃ

RODZAJ BADANIA

Page 20: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Nadwozie

17UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Badanie grubości lakieru Punkt pomiarowy Wartość

pomiar lakieru 1 80 - 180 µm

pomiar szczeliny 2 0,3 - 0,4 mm

pomiar lakieru 3 190 - 210 µm

pomiar szczeliny 4 0,3 - 0,5 mm

pomiar lakieru 5 150 - 400 µm

pomiar lakieru słupka A 6 100 - 120 µm

pomiar lakieru słupka C 7 110 - 130 µm

pomiar lakieru 8 170 - 210 µm

pomiar szczeliny 9 0,4 - 0,4 mm

pomiar lakieru 10 110 - 190 µm

pomiar szczeliny 11 0,4 - 0,5 mm

pomiar lakieru 12 80 - 180 µm

pomiar lakieru słupka C 13 80 - 100 µm

pomiar lakieru słupka A 14 110 - 120 µm

pomiar szczeliny 15 0,4 - 0,4 mm

pomiar lakieru 16 240 - 340 µm

pomiar szczeliny 17 0,4 - 0,5 mm

pomiar lakieru 18 100 - 140 µm

pomiar szczeliny 19 0,4 - 0,5 mm

pomiar lakieru 20 100 - 110 µm

pomiar szczeliny 21 0,4 - 0,5 mm

Page 21: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Nadwozie

18UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

SzybyNa każdej szybie powinno widnieć logo producenta. (czy są oryginalne). W zależności od modelu samochodu można stwierdzić rok produkcji.

Badanie PRODUCENT NR FABRYCZNY

DATA PRODUKCJI

USZKODZENIA

Przód

P. przednie drzwi

P. tylnie drzwi

P. tył trójkąt drzwi

Tył

L. tylne drzwi

L. przednie drzwi

L. tył trójkąt drzwi

OświetlenieOświetlenie pojazdu powinno być dostosowane do przepisów ruchu drogowego. W pol-sce przednie reflektory muszą mieć asymetryczną przesłone dostosowaną do ruchu pra-

wostronnego. Poprawne działające reflektory powinny mieć (sprawdz ilość LUX).

CZYNNIK WYNK BADANIA

mijania nie OK

moc L 200 lux

moc P 140 lux

standard L EU

standard P USA

drogowe OK

RODZAJ BADANIA

RODZAJ BADANIA

Page 22: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Nadwozie

19UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

CZYNNIK WYNK BADANIA

przeciwmgłowe przód nie OK

przeciwmgłowe tył -

kierunkowskazy OK

światła stopu OK

światła cofania OK

postojowe OK

KorozjaDlaczego więc samochody korodują skoro w fabryce otrzymują wysokiej jakości powłoki lakierniczo-ochronne?

Przyczynami powstawania korozji są z reguły ograniczenia technologiczne oraz uwarun-kowania eksploatacyjne. Należy zauważyć, ujmując w uproszczeniu, że samonośne nad-wozie samochodu jest konstrukcją złożoną z wytłoczonych blach ze sobą połączonych poprzez zgrzewanie i w mniejszym stopniu skręcanie.

Całość jest wzmocniona tzw. profilami zamkniętymi, które stanowią: progi, podłużnice, po-przecznice oraz wszelkiego rodzaju użebrowania. Właśnie głównie profile zamknięte ze względów technologicznych nie otrzymują pełnego kompletu powłok co ma istotny wpływ na zagrożenie korozją w tych obszarach.

Podczas jazdy samochodem karoseria jest poddawana ciągle zmieniającym się obciąże-niom. Obciążenia te dalej przechodzą na elementy wzmacniające by na końcu wprowadzić w stan naprężeń zmiennych zgrzewy, które łączą blachy.

Każdy zgrzew w swojej naturze ma szereg karbów, które poddawane zmiennym obciąże-niom powiększają mikroszczelinę. Mamy wówczas do czynienia ze zjawiskiem zmęczenia materiałowego.

Samo to zjawisko jako takie nie stanowi większego zagrożenia dla zachowania wytrzy-małości karoserii. Poważnym zaś zagrożeniem dla blach nadwozia jest wilgoć dostająca się w powstające mikroszczeliny. Razem z dostającą się wilgocią zaczynają się procesy tworzenia ognisk korozji.

RODZAJ BADANIA

Page 23: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Nadwozie

20UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Punkt pomiarowy Wartość

1 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

2 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

3 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

4 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

5 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

6 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

7 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

8 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

9 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

10 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

11 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

12 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

13 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

14 NALOT/ KOROZJA/ DZIURA

Page 24: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Wnętrze, inne elementy

21UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Wnętrze, inne elementy

Dlaczego badamy ten element, jakie to ma znaczenie dla klienta

CJSDLCJSLCDJLSKCJLSCLSDJLKDJCLCDJ

cnb<ZKclcJKCkcdnKJCNkajncKACNjkndckJNCDKSNDCKN

Stan elementów tapicerki

Wizualna ocena zużycia (stan)

Rodzaj wady Stan

Czy w aucie czuć zapach papierosów?

Pęknięcia

Przypalenia

Zabrudzenia Wykładziny i dywaniki welurowe bardzo czyste

Przetarcia Niewielkie przetarcia na boczku oparcia fotela kierowcy - do konserwacji

KATEGORIA BADAŃ

RODZAJ BADANIA

Page 25: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Wnętrze, inne elementy

22UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Kokpit

Wizualna ocena zużycia (stan)

Rodzaj wady Stan

Plastiki Brak zarysowań lub innych uszkodzeń

Drewno

Elementy metalowe Brak zarysowań lub innych uszkodzeń

Urządzenia regulowane mechanicznie oraz elektrycznie/ elektronicznie

Badanie Poprawność działania

el. reg. lusterka OK

skórzana tapicerka brak

radio/CD/dvd/pilot OK

autoalarm brak

światła reg. elektrycznie

OK

el. składane lusterka brak

blokada skrzyni biegów brak

centralny zamek nie OK

czujnik parkowania p/t brak

światła przeciwmgłowe nie OK

podgrzewane fotele brak

el. reg. fotel kierowcy brak

RODZAJ BADANIA

RODZAJ BADANIA

Page 26: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Wnętrze, inne elementy

23UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Badanie Poprawność działania

el. reg. fotel pasażera brak

ilość kluczyków 2

komputer brak

el. szyby przód OK

el. szyby tył brak

immobiliser OK

kier. wielofunkcyjna brak

klimatyzacja Po dwóch minutach obiżyła temp. o 5c

nawigacja cd brak

wsp. kierownicy OK

koło zapasowe OK

poduszki powietrzne(oględziny wizualne + kontrolki)

OK

Page 27: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

RAPORT DLA WX74705 || 25.06.2015 || STACJA WAW04Historia pojazdu

24UCZCIWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Historia pojazdu

AUTO DNATreść

CARFAXTreść

Wydruk z komputera diagnostycznegoTreść

KATEGORIA BADAŃ

RODZAJ BADANIA

RODZAJ BADANIA

RODZAJ BADANIA

Page 28: Raport badania - Sprawdź auto przed kupnem i nie …drlemon.pl/wp-content/uploads/2015/07/raport_08.pdfSprawdzenie zbieżności Układ hamulcowy Skuteczność hamowania (siła i rónomierność)

Kontakt:

Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług.