Top Banner
KEDD, 1959. NOVEMBgj ^ A Szegedi Honvéd a déli NB Sz. Honvéd—Kelenföldi Textil 2:1 II. bajnoka (1:0) 'A' mindvégig nagy lelkesedés- sel, küzdeniakarással játszó Sze- gedi Honvéd megérdemelt győ- zelmet aratott, a túlkeméhyen, sőt helyenként durván játszó Kelen- földi Textil ellen. A Szegedi Hon- véd csapata a mérkőzés három- negyed részében támadott s Így a gólarány nem Is fejezi ki hűen az erőviszonyokat, mert a Hon- véd nagyobb arányban is győzhe- tett volna. A vezető gólt az első félidő 17. percében lőtte Kovács 11-esből. A második félidő 18. percében Bertalan egyenlített Palotai hibájából. A győztes gólt — egyúttal a bajnokságot is je- lentette — á második félidő 31. percében Forgács lőtte. A Hon- véd csapat minden játékosa di- cséretet érdemel lelkes játékáért. Különösen jók voltak Böjtös, Forgács, Kovács, Barát és Fo- dor. A vendégcsapatból a véde- lem játszott jól. A Szegedi Hon- véd Vasárnap már osztályozót játszik az NB I-be jutásért Csepeli Vasas—SzSzMTE 4:0 (1:0) Az SzSzMTE vasárnap súlyos vereséget szenvedett Csepelen a kitűnő formában lévő Csepeli Vasastól. Az SzSzMTE a követ- kező összeállításban állott fel a küzdelemre: Cserhalmi — Sza- bó, Kerekes, Bénák — Hetefii, Gyurik — Csáki, Ladányi, Bá- náti, Bitó, Király. Az SzSzMTE az első félidőben meglehetősen sokat támadott, azonban a csa- társorból hiányzott a gólképes- ség és az átütő erő. A hazai csa- pat a 10. percben egygólos veze- téshez jutott. A második fél- időben Király helyett Nyári lett KB l-es eredmények Textiles—Vasas 1:0 (1:0). Dózsa—Postás 2:1 (2:0). Hon- véd—BDSE 4:0 (2:0). Győri Vasas—Szombathelyi Lokomotiv 1:0 (0:0). Előre—Tatabányai Tárna 3:2 (0:1). EDOSz—Sal- gótarjáni Tárna 3:1 (2:0). KB Il-es eredmények Sz, Lokomotiv—MÁVAG 0:0. A többet támadó Sz. Lokomotív saját otthonában pontot vesztett a nagy lelkesedéssel küzdő MÁVAG ellen. Mindkét csa- patban a védelem jétsizott kifo- gástalanul. BSzSE—Sz. Textil 3:1 (0:1) Az Sz. Textil nagy küzdelem Után vereséget szenvedett Bé- késcsabától. Az első félidőben a Szegedi Textil, a II. félidőben a vendégcsapat volt fölényben. KSzTE—CSzSE 0:0. Szolnoki SzMTE—K. Lombik 2:1. Szolno- ki Lokomotív—KVSK 3:0. CVSK—GySzSE 9:1. KB lll-ati eredmények Sz. EDOSZ—Bajai SzAK 2:2 (1:0), Nagy küzdelem után igaz- ságos a döntetlen. Góllövők: Se- bestyén (2), Hl. Tiszavölgyi (2). Postás—Dorozsma 4il (ltlj A Postás jobb erőnlétével a második félidőben nagy föléhy- be került és megérdemelten győ- zött. Sz. Dózsa—Kiskőrösi Petőfi 1:0 (OiO) A jobban játszó Sz. Dózsa megérdemelt győzelmet aratott Kiskőrösön a telkes Petőfi el- len. A győztes gólt a második félidő 35. percében rügta Ren- HSzMTE—Kistelek 6:1. Cson- grád—Bácsalmás 1:1. Kalocsa— KSzTK 3:3. MVSK—Szentesi SzTE 4:0. Jánoshalma—Szőreg- mérkőzés a Bzőregi csapat meg nem jelenése miatt elmaradt. Vívás A másodosztályú kerületi női tőrverseny eredményei: 1. Ju- hász (Postás) 8 gy. 2, Menning (Lok.) 7 gy. 3. Fürdők I. (Lok.) 6 gy. 4. Fürdők H. (Lok.) 6 gy. 5. Csáki (Lok.) 6 gy. 6. Neuman (Postás) 5 gy. 7. Vaj- da (Lok.) 3 gy. 8. Jancsó (Lok.) 2 gy. 9. Tari (Lok.) 1 gy. KÉTNAPOS különvonat BUDAPESTRE dee. 2-án réggel indul és dec. 3-án este 8-kor jön vissza Jegy: IBUSz-nál, 33 Ft Rövidesen M E G N Y Í L I K & volt B a j s z á r • étterem a Takaréktár-utcában, állami kezelésben a halszélső. A Csepel erőteljes tervszerű támadásokkal játszott és még három góllal terhelte meg a szegedi csapat hálóját. Az Sz- SzMTE' csatársor játékából hi- ányzott a tervszerűség és a cse- peli védelem könnyen rombolta szét az erőtlen szegedi támadá- sokat. Cserhalmi sokat és jól vé- dett. Szabó volt a védelem osz- lopa, Kerekes visszaesett, Bénák szürkén játszott. Hetesi ég Gyu- rik csak a védelemben működ- tek jól. A csatársorból Ladányit lehet kiemelni. Az SzSzMTE ve- reségével a 11. helyre esett visz- sza. Súlyemelés Csepeli Vasas—Sz. Postás 4:2 NB l-es súlyemelő mérkőzésen „ válogatottakkal kiálló Csepeli Vasas biztosan győzött. A szege- di csapatból Kálmán és Szőcs arattak győzelmet. Teke SzSzMTE—Gáz Lampart 3436 —2959. A szegedi csapat fenn- állása óta a legnagyobb fát ütöt- te, ami vidéki viszonylatban or- szágos csúcseredmény. A fölé- nyes győzelmet jó dobásaikkal kivívták: Csányi I. 450, Révész I, 449, Bubori 447, Orbán 440, Hladek 422, Pusztaszer; 421, Ré- vész H. 406. Orosz 401 fával. Toto eredmények 1. Vasas—Textiles 2 0:1 2. ÉDOSz—Salg. Tárna 1 3:1 3. Dorogi T— Di. Vasas törölve (elmaradt) 4. Győri Vasas—Szortlbath. 1 1:0 5. Postás—Dózsa 2 1:2 6. BDSE—Honvéd 2 0:4 7. Pécsi Lok.—Olajm. x 0:0 8. É. Lend M. Dinamó 1 3:1 9. NVSK—P. Textil 2 1:4 10. Ny. Lok.—Ny. Elektr. 1 1:0 II. Bp. GyMTE—Építők 1 5:0 12. Szeg. Honvéd—K. Textil 1 2:1 13. Sz. Építők—X. k. ÉDOSzx 1:1 NEM-HIVATALOS TOTö: Beér- kezett 163.644 és fél kéthasábosnak megfelelő tippszeivény. 12 találatos szelvény 8, egyenként 10.225 forint, 11 találatos szelvény 293, egyen- ként 75 forint, 10 találatis szelvény 2.375, egyenként 33 forint. Kosárlabda Textiles—Sz. Lokomotiv 70:50 félidő 34:20. NB í-es férfi méri kőzés. Az NB I. 1. Honvéd 2. Textiles 3. Dózsa 4. Csepel 5. Vasas 6. Dorogi Tárna 7. Salg. Tárna 8. Di Vasas 9. ÉDOSz 10. Győri Vasas 11. Szeg. SzMTE 12. Előre 13. Postás 14. Szomb. Lok. 15. BDSE 16. T. Tárna állása: 11 46 11 46 13 31 13 29 13 27 12 32 12 20 12 16 13 24 13 24 13 19 13 22 13 14 12 13 13 20 13 14 11 19 :17 19 22 17 :15 16 :20 15 :28 15 :16 14 :19 13 :26 12 :24 11 :39 11 ;35 : 24 :23 :40 :39 Párthírek A déli NB II. állása: 1. Sz Hoftvéd 14 28:13 22 2. Szoln. Lok. 14 25:12 21 3. Kelenföld 14 24:16 18 4. Bp. Lok. 13 27:11 17 5. Szoln. SzMTE 13 21:15 16 6. KSzTE <* 14 25:25 15 7. CSzSE 14 30:22 14 8. Szeg. Lok. 14 19:20 14 9 BSzSE 14 22:30 14 10 GySzSE 14 18:27 13 11.MÁVAG 14 12:17 12 12. CVSK 14 29:27 10 13. K Lombik 14 15:17 10 14. KVSK 14 18:41 9 15. Szeg. Textil 14 15:41 4 A déli NB III. állása: A békefelelősök részére szerdán délután 5 órakor értekezletet tar- tunk a Sztálin-sétány 10 szám alatt. Ma, 28-án délután 6 órakor az alapszervezeti titkár elvtársak részére értekezletet tartunk a Kálvin-tér 6. szám alatt. A 28-i, keddi titkári értékez- Ieten az instruktor elvtársak is jelenjenek meg a Kálvin-tér 6. aizám alatt. Falu járók figyelem! Szerdán, 29-én délután 6 óm- kor a szakszervezeti székház nagytermében az összes falujá- rók részére összevont falujáró értekezletet tartunk. Agit. prop. osztály Felhívjuk az alap- és középfokú poli- tikai iskolavezetőinek figyelmét, hogy a Szabadság Moziban szervezzenek ! csoportos mozilátogatásk a „Kár- hozottak összeesküvése" című film- hez, hogy anyagukban fel tudják jól dolgoznL Agit. Prop, Osztály. Szakszervezeti Búott, Felhívjuk a Szakmaközi i7emek üb titfci sághcz tartozó hogy november 28-án d. u. 5 természettudományi előadást tunk a szakszervezeti székV A Magyar Vegyipari Sz a k ' vezet helyi csoportja november?' én délután fél 6 órakor bu? előadóval vezetőségi kieg^?' választást és taggyűlést tart 52 ' DÉFOSZ.HIREK Ma délután 5 órakor » vartisi titkárság helyiségében titkári ér tekezleUt tartunk. Kárjtik , «'„ , a titkár ewtarsak pontos megjelenését A városi DEFOSz titkárság ^ mindazokat a munkavállalókat földmunkásokat és 1. Sz. Dózsa 14 37:13 24 2. KSzTK 13 43:16 23 3. MVSK 14 40:11 18 4. HSzMTE 14 37:18 18 5. Bácsalmás 13 41:25 15 6. Kistelek 14 21:31 15 7. Sz. Postás 14 34:28 14 8. Sz. ÉDOSz 13 23:27 14 9. Csongrád 14 23:22 14 10. Baja 14 34:29 13 11. Dorozsma 14 26:35 11 12. Szentes 14 25:38 10 13. Kalocsa 13 20:32 9 14. Kiskőrös 14 21:39 8 15. Jánoshalma 13 14:55 7 16. Szőreg 12 15:33 6 akik helyben akarnak hogy a DÉFOSz városi titkársági, nak helyiségében (Jósika-utca 2) jelentkezzenek. Nagy érdeklődés nyilvánult meg a Természettudományos Társulat vasárnap megkezdődött előadássorozata iránt Békehizoitsági hirek A békebizottságok titkárainak Szerdán délután 5 órakor Aradi- utca 6 szám alatt, a KISOSe helyi- ségében titkári értekezletet tartunk Városi Rékebizotság. MNDSZ- HÍREK Kerületi ügyvezetőknek a szoká- sos keddi értekezletet délután fél 5 órakor tartjuk meg. Városi titkárság. SZ4BADSAG (BELVÁROSI) FILMSZÍNHÁZ ===== rELEEON: 40-25 .. 1 December 6-ig: Kárhozottak összeesküvése KORZÓ MOZi T— ti TELEFON: 33 44 = = December 1-ig : Tragikus hajsza Széchenyi f Q K L Y fi filmszínház . • .!• . '.. TELEFON: 34-77 =a= November 27—30-ig FEHÉR HOMÁLY Csehszlovák pariizánfilm Előadások kezdete hétköznap 8 és 8-kot, vasár, és ünnepnap 4, 8 és 8 órakor PétUtárnyltás délelőtt II—12 lg, délután égy órával ei elő adás kezdete előtt, MSZ1 HÍREK November 29-én, délután 6 órai kezdettel titkári értekezletet tar- tunk az MSzT székházban. Kérjük a titkár elvtársak pontos megje- lenését. A Magyar Természettudomá- nyos Társulat szegedi csoportja vasárnap rendezte meg a Sza- badság Moziban első ismeretter- jesztő előadását. Ezen dr. Ágos- ton György elvtárs, a szegedi Pedagógiai Főiskola igazgatója tartott előadást „Harc a babonák ellen" címmel. Részletesen, sok példával világította meg, hogy a klerikális reakció s népünk töb- bi ellenségei hogyan igyekeztek — és kísérlik meg ma is — tu- datosan félrevezetni a tömege- ket Széleskörű felvilágosító munkára, a természettudomá- nyos ismeretek terjesztésére van szükség, hogy eltűnjenek né- pünk életéből a babonás hiedel- mek, amelyek megzavarják nyu- godt életüket, béikéa, termelő munkájukat. Az előadás után a mozinak még az állóhelyeit is megtöltő nagyszámú közönség élénk ér- deklődéssel nézte végig az im- perialisták és a Vatikánból irá- nyított klerikális reakció ravasz mesterkedését, szemfényveszté- sét leleplező „Tyihoszti csoda* című filmet, valamint „Az idő- jóslás" című kisfilmet. A Természettudományos Tárau. lat legközelebbi előadását előre- láthatóan három hét múlva tartja meg ugyancsak filmvetí- téssel egybekötve és dijmente- sen. A legközelebbi előadáson a? anyagszerkezetről, az atomelmé- letről lesz szó. NAPIREND 1950 november 28., kedd. MOZI Belvárosi 6, 8: Kárhozottak 6$z, sueesküvése Korzó 6, 8; Tragikus hajsza. Fáklya 6, 8; Fehér homály, SZÍNHÁZ Kedd: Diplomaták. „József Attila" bérlet. Szerda; Diplomaták, „Erkel''-bér. let. Csütörtök: Diplomaták, „Fagyé- jev"-bérlet. Péntek: Diplomaták, .Moliere' 1 . bérlet. A szombatra hirdetett „Petőfi", bérlet december 6-án, szerdán lesz érvényes. I ADÁS-VÉTEL | FESTÖÁLLVÁNY eladó. Cím a kia- dóhivatalban. FEKETE, faragottmintájú, nagy ernyős állólámpa alkalmi áron el- adó. Cím a kiadóban. MÁRVÁNY alapzattal asztali lámpa, ami kivilágított földgömböt ábrázol, jutányos áron eladó. Cím a kiadó- hivatalban. BÚTOR olcsón, komplett szobák ós egyes darabok eladók, üzletmegszü- nés miatt Bútorcsarnok, Dugonics- tér 11 , KESZTYŰ, fűző fehérnemű készen és méret szerint. Kesztyű, fűző ja- vítását. tisztítását vállalom özv. Pau- lusz Jenőné, Kölcsel-utca 3. szám. KERÉKPÁR varrógép, írógép |avl- tása szakszerűen Rádió OKA utal- ványra. kerékpárgumik. alkatészek kaphatók Kelemennél. Kelemen-utca 11 szám KÉT modern kifogástalan szekrény, egy diófa és egy zöld konyhaszek- rény, zománcozott gázrezsó, 15 li- teres hordó, hosszúnyakú boros üvegek, két hokedli eladók. Dózsa- utca 11. fszt 3. 17537 PÉZSMMíAS, szőrmebundát, bár- milyen használtat keresek megvé- telre. „Szőrmebélés" jeligére. TÁSKÁI RÓGÉPET vennék, ajánla- tokat „'tanárnő" jeligére kérek a kiadóba. 17548 ELADÓ ágyak, szekrény, sublót, ágybetét, jégszekrény. Petőfi-kelep VII. u. 317. 17547 DIÓFA hálószoba, rekamiéváz, sza- lon és ebédlőasztalok, jutányos árban. Nagy Mihálynál, Dugonics- tér 3. BÁRMILYEN használt autógumit veszek. Kovács, Török-utca 7. | KÜLÖNFÉLÉK | CSALÁDI és gyermekfelvételeket saját Otthonában készít Szabadi fo- tó. Teleki-u, 5. BŐRKABÁT javítás vízhatlan fes- 'téssel szakszerűen készül. Csordás bőrruhakészftőnél, Szt. Miklós-u. 7. KÉPEIT kereteztesse Kárpáti kép- keretezőnél. Mindenféle képek állan- dóan raktáron. Szálin-krt. 53. sí. LACZKö órás, Széchenyi-tér 9. Zsótér-ház. Jó árat fizetek kar, zseb, ébresztő órákért és szerke- zetekért ÜZLETEMET Klauzál-tér 3. szám alá (Kígyó-gyógyszertár mellé) he- 1 vertem át. P Relch Erzsi. ELVESZETT egy pénztárca a Sztá- lin-kőrúton, nagyon fon'tos iratok- kal és 180 forinttal. A megtaláló a pénzt megtarthatja, csak az irato- kat küldje vissza a benne levő címre. ELVESZETT egy pénztárca a Sztá- lin-körúti 5 számú .Ruházati Bolt- ban 60 forinttal és 3 kulccsal, iga- zolványokkal. A megtaláló a pénzt megtarthatja, a többi'i az igazol- ványok címére küldje vissza MObERN világvevő rádiói veszek, vagy kisebbért cserélek. „Rádió" jeligére. 17542 ZSEBÓRÁJÁT karórára alakítani karácsonyra már most rendelje, hogy kellő időre elkészüljön. Fi- scher órásmester. Szeged, Klauzál- tér. SPOSZTA Lajosné névre szóló vil- lamosbérletet talál'tak. Igazolt tu- lajdonosa átveheti a kiadóban. BANKOV László asztalos Hajnóczy utca 15 alá költözött. Javítások, át- alakítások. 17545 SZOMBATON este elveszelt egy zsemleszínű, Zsemle névre hallgató nagyszőrű szolgálati kutya. Megta- láló 30 forint jutalom ellenében a Szegedi Bútorgyár, Juhász Gyula- u. 3. sz. telepén adja le. Í7543 I LAKÁS I BÚTOROZOTT szoba kiadó Bokor- utca 8., Érdeklődni a házfelügyelő- nél. KÜLÖNBEJÁRATU bútorozott szo- ba kiadó fürdőszobával. Vadász-u, 4a. II. 6. KIADÓ szerény bútorozott szoba 1 —2 dolgozónak, fáskamra van. Fel- támadás-utca 7. udvarban. KÜLÖNBEJÁRATU bútorozott szo- ba, fürdöszobahasználattal km® Lenin-utca 16. III. 14. '" 54b KERESEK egy szoba konyha, élés- kamrából álló lakást, a Honvéd- kórházhoz közel, cserébe adok Al- sóvároson kétszobás lakást. Minden költséget fedezek. „Lehet azonnal is" jelige. _____ OKTATÁS 1 GYENGE tanulók házi oktatását vállalom. Választ „Lelkiismeretes jeligére kiadóba kérek. 'j 0 GYORS- és gépfrótanfolyamok k« dődnek december 5 -én dr. H?" bergné gyors- és gépirőiskolájahan. Sztálin-sétány 1. Múzeummal sze ben. | _ FOGLALKOZÁS?] KÖZÉPKORÚ bentlakó mmd' n felveszek. Róka-u. U. ^szeru MAGÁNYOS nő elmenne egy» kisebb háztartásba, vagy 8) ^ kek mellé vidékre is. „Megm jeligére, - DÉLMAGYARORSZAG politikai napilap- Felelős szerkesztő és kiadó- ZOMBORI JÁNOS. Szerkesztő: BODAY PAL n 4 , Szerkesztőség: Szeged J ^ - - Telefon: 35 35 es •> Éjjeli szerkesztőség. 'eUfoD este 8-tól: « 6- Kiadóhivatal: Szeged Lem Telefon: 31-16 Az x-szel jelzett közlemény díjazottalt___ j gzeg 8 "' Délmagyarország NjogW- gáado r. Felelős vezető: Prisk"" "
1

Feb 06, 2020

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Párthírek A Szegedi Honvéd a déli NB II. bajnokadigit.bibl.u-szeged.hu/00000/00099/01950/00276/dm_1950_276_006.pdf · KEDD, 1959 NOVEMBg. ^ j A Szegedi Honvéd a déli NB Sz.

KEDD, 1959. NOVEMBgj ^

A Szegedi Honvéd a déli NB Sz . Honvéd—Kelenföldi Textil 2 :1

II. bajnoka (1:0)

'A' mindvégig nagy lelkesedés-sel, küzdeniakarással játszó Sze-gedi Honvéd megérdemelt győ-zelmet aratott, a túlkeméhyen, sőt helyenként durván játszó Kelen-földi Textil ellen. A Szegedi Hon-véd csapata a mérkőzés három-negyed részében támadott s Így a gólarány nem Is fejezi ki hűen az erőviszonyokat, mert a Hon-véd nagyobb arányban is győzhe-tett volna. A vezető gólt az első félidő 17. percében lőtte Kovács 11-esből. A második félidő 18.

percében Bertalan egyenlített Palotai hibájából. A győztes gólt — egyúttal a bajnokságot is je-lentette — á második félidő 31. percében Forgács lőtte. A Hon-véd csapat minden játékosa di-cséretet érdemel lelkes játékáért. Különösen jók voltak Böjtös, Forgács, Kovács, Barát és Fo-dor. A vendégcsapatból a véde-lem játszott jól. A Szegedi Hon-véd Vasárnap már osztályozót játszik az NB I-be jutásért

C s e p e l i V a s a s — S z S z M T E 4 : 0 ( 1 : 0 )

Az SzSzMTE vasárnap súlyos vereséget szenvedett Csepelen a kitűnő formában lévő Csepeli Vasastól. Az SzSzMTE a követ-kező összeállításban állott fel a küzdelemre: Cserhalmi — Sza-bó, Kerekes, Bénák — Hetefii, Gyurik — Csáki, Ladányi, Bá-náti, Bitó, Király. Az SzSzMTE az első félidőben meglehetősen sokat támadott, azonban a csa-társorból hiányzott a gólképes-ség és az átütő erő. A hazai csa-pat a 10. percben egygólos veze-téshez jutott. A második fél-időben Király helyett Nyári lett

KB l-es eredmények

Textiles—Vasas 1:0 (1:0). Dózsa—Postás 2:1 (2:0). Hon-véd—BDSE 4:0 (2:0). Győri Vasas—Szombathelyi Lokomotiv 1:0 (0:0). Előre—Tatabányai Tárna 3:2 (0:1). EDOSz—Sal-gótarjáni Tárna 3:1 (2:0).

KB Il-es eredmények

Sz, Lokomotiv—MÁVAG 0:0. A többet támadó Sz. Lokomotív saját otthonában pontot vesztett a nagy lelkesedéssel küzdő MÁVAG ellen. Mindkét csa-patban a védelem jétsizott kifo-gástalanul.

BSzSE—Sz. Textil 3:1 (0:1) Az Sz. Textil nagy küzdelem

Után vereséget szenvedett Bé-késcsabától. Az első félidőben a Szegedi Textil, a II. félidőben a vendégcsapat volt fölényben.

KSzTE—CSzSE 0:0. Szolnoki SzMTE—K. Lombik 2:1. Szolno-ki Lokomotív—KVSK 3:0. CVSK—GySzSE 9:1.

KB lll-ati eredmények

Sz. EDOSZ—Bajai SzAK 2:2 (1:0), Nagy küzdelem után igaz-ságos a döntetlen. Góllövők: Se-bestyén (2), Hl. Tiszavölgyi (2).

Postás—Dorozsma 4 i l ( l t l j A Postás jobb erőnlétével a

második félidőben nagy föléhy-be került és megérdemelten győ-zött.

Sz. Dózsa—Kiskőrösi Petőfi 1:0 (OiO)

A jobban játszó Sz. Dózsa megérdemelt győzelmet aratott Kiskőrösön a telkes Petőfi el-len. A győztes gólt a második félidő 35. percében rügta Ren-

HSzMTE—Kistelek 6:1. Cson-grád—Bácsalmás 1:1. Kalocsa— KSzTK 3:3. MVSK—Szentesi SzTE 4:0. Jánoshalma—Szőreg-mérkőzés a Bzőregi csapat meg nem jelenése miatt elmaradt.

Vívás

A másodosztályú kerületi női tőrverseny eredményei: 1. Ju-hász (Postás) 8 gy. 2, Menning (Lok.) 7 gy. 3. Fürdők I. (Lok.) 6 gy. 4. Fürdők H. (Lok.) 6 gy. 5. Csáki (Lok.) 6 gy. 6. Neuman (Postás) 5 gy. 7. Vaj-da (Lok.) 3 gy. 8. Jancsó (Lok.) 2 gy. 9. Tari (Lok.) 1 gy.

KÉTNAPOS különvonat BUDAPESTRE

dee. 2-án réggel indul

és dec. 3-án este 8-kor jön vissza

Jegy: IBUSz-nál, 33 Ft

Rövidesen MEGNYÍL IK & volt B a j s z á r • étterem

a Takaréktár-utcában, állami kezelésben

a halszélső. A Csepel erőteljes tervszerű támadásokkal játszott és még három góllal terhelte meg a szegedi csapat hálóját. Az Sz-SzMTE' csatársor játékából hi-ányzott a tervszerűség és a cse-peli védelem könnyen rombolta szét az erőtlen szegedi támadá-sokat. Cserhalmi sokat és jól vé-dett. Szabó volt a védelem osz-lopa, Kerekes visszaesett, Bénák szürkén játszott. Hetesi ég Gyu-rik csak a védelemben működ-tek jól. A csatársorból Ladányit lehet kiemelni. Az SzSzMTE ve-reségével a 11. helyre esett visz-sza.

Súlyemelés

Csepeli Vasas—Sz. Postás 4:2 NB l-es súlyemelő mérkőzésen

„ válogatottakkal kiálló Csepeli Vasas biztosan győzött. A szege-di csapatból Kálmán és Szőcs arattak győzelmet.

Teke

SzSzMTE—Gáz Lampart 3436 —2959. A szegedi csapat fenn-állása óta a legnagyobb fát ütöt-te, ami vidéki viszonylatban or-szágos csúcseredmény. A fölé-nyes győzelmet jó dobásaikkal kivívták: Csányi I. 450, Révész I, 449, Bubori 447, Orbán 440, Hladek 422, Pusztaszer; 421, Ré-vész H. 406. Orosz 401 fával.

Toto eredmények

1. Vasas—Textiles 2 0:1 2. ÉDOSz—Salg. Tárna 1 3:1 3. Dorogi T— Di. Vasas törölve

(elmaradt) 4. Győri Vasas—Szortlbath. 1 1:0 5. Postás—Dózsa 2 1:2 6. BDSE—Honvéd 2 0:4 7. Pécsi Lok.—Olajm. x 0:0 8. É. Lend M. Dinamó 1 3:1 9. NVSK—P. Textil 2 1:4

10. Ny. Lok.—Ny. Elektr. 1 1:0 I I . Bp. GyMTE—Építők 1 5:0 12. Szeg. Honvéd—K. Textil 1 2:1 13. Sz. Építők—X. k. ÉDOSzx 1:1

NEM-HIVATALOS TOTö: Beér-kezett 163.644 és fél kéthasábosnak megfelelő tippszeivény. 12 találatos szelvény 8, egyenként 10.225 forint, 11 találatos szelvény 293, egyen-ként 75 forint, 10 találatis szelvény 2.375, egyenként 33 forint.

Kosárlabda

Textiles—Sz. Lokomotiv 70:50 félidő 34:20. NB í-es férfi méri kőzés.

Az NB I.

1. Honvéd 2. Textiles 3. Dózsa 4. Csepel 5. Vasas 6. Dorogi Tárna 7. Salg. Tárna 8. Di Vasas 9. ÉDOSz

10. Győri Vasas 11. Szeg. SzMTE 12. Előre 13. Postás 14. Szomb. Lok. 15. BDSE 16. T. Tárna

állása: 11 46 11 46 13 31 13 29 13 27 12 32 12 20 12 16 13 24 13 24 13 19 13 22 13 14 12 13 13 20 13 14

11 19 :17 19 22 17 :15 16 :20 15 :28 15 :16 14 :19 13 :26 12 :24 11 :39 11 ;35 : 24 :23 :40 :39

Párthírek

A déli NB II. állása: 1. Sz Hoftvéd 14 28:13 22 2. Szoln. Lok. 14 25:12 21 3. Kelenföld 14 24:16 18 4. Bp. Lok. 13 27:11 17 5. Szoln. SzMTE 13 21:15 16 6. KSzTE <* 14 25:25 15 7. CSzSE 14 30:22 14 8. Szeg. Lok. 14 19:20 14 9 BSzSE 14 22:30 14

10 GySzSE 14 18:27 13 11.MÁVAG 14 12:17 12 12. CVSK 14 29:27 10 13. K Lombik 14 15:17 10 14. KVSK 14 18:41 9 15. Szeg. Textil 14 15:41 4

A déli NB III. állása:

A békefelelősök részére szerdán

délután 5 órakor értekezletet tar-tunk a Sztálin-sétány 10 szám alatt.

Ma, 28-án délután 6 órakor az alapszervezeti titkár elvtársak részére értekezletet tartunk a Kálvin-tér 6. szám alatt.

A 28-i, keddi titkári értékez-Ieten az instruktor elvtársak is jelenjenek meg a Kálvin-tér 6. aizám alatt.

Fa lu j á rók f igyelem!

Szerdán, 29-én délután 6 óm-kor a szakszervezeti székház nagytermében az összes falujá-rók részére összevont falujáró értekezletet tartunk.

Agi t . prop. osztály

Felhívjuk az alap- és középfokú poli-tikai iskolavezetőinek figyelmét, hogy a Szabadság Moziban szervezzenek

! csoportos mozilátogatásk a „Kár-hozottak összeesküvése" című film-hez, hogy anyagukban fel tudják jól dolgoznL

Agit. Prop, Osztály.

Szakszervezeti

Búott, Felhívjuk a Szakmaközi

i 7 e m e k üb titfci sághcz tartozó hogy november 28-án d. u. 5 természettudományi előadást

MNDSZ- HÍREK Kerületi ügyvezetőknek a szoká-

sos keddi értekezletet délután fél 5 órakor tartjuk meg.

lenését.

A Magyar Természettudomá-nyos Társulat szegedi csoportja vasárnap rendezte meg a Sza-badság Moziban első ismeretter-jesztő előadását. Ezen dr. Ágos-ton György elvtárs, a szegedi Pedagógiai Főiskola igazgatója tartott előadást „Harc a babonák ellen" címmel. Részletesen, sok példával világította meg, hogy a klerikális reakció s népünk töb-bi ellenségei hogyan igyekeztek — és kísérlik meg ma is — tu-datosan félrevezetni a tömege-ket Széleskörű felvilágosító munkára, a természettudomá-nyos ismeretek terjesztésére van szükség, hogy eltűnjenek né-pünk életéből a babonás hiedel-mek, amelyek megzavarják nyu-godt életüket, béikéa, termelő munkájukat.