Top Banner
12

Placebo welcome edition

Mar 10, 2016

Download

Documents

plcb

Students' magazine
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Placebo welcome edition
Page 2: Placebo welcome edition

Олексій Авілов

2І якщо вже ти тримаєш в руках цей

випуск, то, скоріш за все, ти впорався з першим завданням – знайшов 24-й корпус, а це не так-то і легко, що кожного року доводять деякі викладачі, так і не доходячи на пари. Також не виключено, що тобі і в нашій «улюбленій» сауні довелось побувати. 402-га аудиторія - тут немає хіба що віників. А пройшовши ці тортури, тобі випаде надзвичайна нагода приміряти пілоточку, яка, по досить дивним причинам, іде в комплекті з халатом. До речі, пілотку у тебе захочуть потягати всі друзі, тож будьте пильні! Не загубіть свою пілотку, адже то дещо більше, ніж просто блакитна тряпка. В перші ж дні після стомлюючих буднів тобі доведеться проявити неабияку витримку, щоб не сісти перепочити десь на «поляні[1]», проходячи мальовничими кутками КПІ. Тому наша порада – будь пильним, в перші дні обходь її стороною!

Студентами ММІФ завжди стають активні молоді люди, не без почуття гумору, про що говорить склад збірної команди КПІ з КВК, де більше половини студентів Медико-інженерного факультету. Для тебе новим сенсом наповняться такі поняття, як «Placebo» - факультетська газета ММІФ та «Гармонія людини» - щорічна конференція, на якій всім пощастить побувати.

В перший місяць, насамперед, тебе чекатиме життя повне різноманіття, нових товаришів, веселощів та конкурсів. Сподіваємось, що окрім навчання, ти будеш приймати і активну участь у житті факультету. Тому, якщо у тебе ззаду дзиґа, а хірургічним шляхом вже ніяк не допоможеш, то не гальмуй! Вступай в ряди студентського активу, і тобі допоможуть реалізувати себе в будь-якому напрямі! По всім питанням, що виникатимуть, можеш звертатись в редакцію нашої газети. Допоможемо, чим зможемо! ;)

1 поляна - це чарівне місце, де бувало студент сідав перепочити на 5 хвилин, а повертався додому через декілька тижнів.

Welcome

Привіт, друже! Ми вітаємо тебе у нашій невеликій дружній веселій студентській родині! Вирішивши робити цей випуск, ми сподівались зробити дещо таке, що допоможе тобі зорієнтуватись та не загубитись на теренах нашого факультету. Отож одразу до справи!

Новоспеченого студента ММІФ чекатиме дещо незвичне для самого новоспеченого студента.

Вміння орієнтування в просторі для тебе буде мати величезне значення. І хоч до Університету Богомольця ми не маємо ніякого відношення, окрім як на папері, пари тут проходять і в 24-му корпусі - спорткомплексі КПІ, і в 31-му корпусі поруч з студентами з різних країн світу. Студента ММІФ можна зустріти також в 1, 4, 7, 12, 13, 18, 20 корпусах. Також проводяться квести і за межами КПІ: тут тобі запропонують знайти Інститут Амосова, Інститут раку, Інститут туберкульозу. Деканат же взагалі знаходиться на 5-му поверсі студентської поліклініки на Янгеля. Тому сумно аж ніяк не буде.

Page 3: Placebo welcome edition
Page 4: Placebo welcome edition

4Люди в чорному. Вони завжди поруч із

тобою. Але ти їх не бачиш. Ну звичайно, це не «большой брат», який слідкує за тобою, а СБ, і їх робота є невід’ємною частиною життя в КПІ. Ще буває і міліція на теренах КПІ. Але про це іншим разом.

Служба Безпеки створена для двох цілей. Захищати тебе від порушення спокою іншими членами суспільства, які тобі, як КПІшнику можуть зробити погано на території КПІ, та виявляти порушень правил на території КПІ самими студентами найбільшого вузу країни. Ставлення до цього у всіх студентів, звичайно, негативне, тому що кожен думає, що він правильно робить, і ніхто не має права втручатися в його справи, але закон один для всіх, і якби не було потреби, його б не вигадували. Коротше кажучи, діяльність СБ інколи спрямована на те, щоб захистити тебе від твоїх же дій і нагадати, коли треба зупинитись. Але у реченні вище фігурує слово «інколи», тому що ставлення до представників органів завжди було більш-менш агресивне. Зазвичай через те, що фігурують випадки безпідставних обвинувачень із надією на те,що суб’єкт правопорушення захоче домовитись, до кінця не усвідомлюючи, що ж він таки порушив.

Якщо ж таки сталося так, що у тебе відбувається діалог із представниками СБ, не потрібно відразу сприймати все в штики. Ймовірність невелика, але це може бути «захід в профілактичних цілях». Навіть якщо ти пив пиво, і тебе таки «впіймали», все може закінчитись лише попередженням. Кількість таких попереджень лімітується

2 штуками, далі вже можуть писати протокол. Я думаю, ти і сам знаєш, що на агресію буде у відповідь лише агресія. СБ теж люди, тому коли до тебе приходять люди в чорному, перше, що ти маєш зробити, це спокійно реагувати на все, адже твою провину ще не доведено. І полеміку треба таки розводити і починати спілкуватись, а не спокійно приймати позицію жертви. Звичайно, я таке рідко бачив, щоб люди піднімали лапки до гори, але всі ми різні.

Друге – обов’язково просиш пред’явити посвідчення

працівника СБ і з а п а м ’ я т о в у є ш його прізвище, тому що невідомо,

як Ваша розмова закінчиться. Так от, якщо ти реально впевнений, що ти не винен, і бачиш, що до

тебе просто доколу-пуються із наміром «заробити», ти можеш згодитися

пройти у відділення СБ і там все пояснити.

Спитаєш нащо тобі прізвище?

Man in black. Перезавантаження.

Page 5: Placebo welcome edition

А щоб була можливість апелювати і дізнатися, чи була конкретна особа в цей день в наряді по КПІ, тому що лише ті працівники, що потрапили в наряд, мають право турбувати тебе, так би мовити «при виконанні». Далі питаєш причину зацікавленості тобою. Краще, якщо ти дістанеш мобільний і запишеш розмову на диктофон. Зазвичай при цих твоїх діях, можеш почути «Приємного вечора, До побачення!». Знімати відео не рекомендується, але можна спробувати (є Закон, що без згоди людини її не можна знімати, але ти можеш посилатися на те, що знімав не конкретну людину, а пейзаж позаду неї).

Третє – навіть якщо ти винен, ні в якому разі, ні в якому не віддавай працівнику свої документи, поки Ви не потрапите у відділок. Якщо віддав – тебе можуть почати «крутити». Тому слідкуй за тим, що робиш. Взагалі, якщо є документ, на якому не має інформації, що ти з КПІ, краще продемонструвати його, адже СБ має право контролювати діяльність лише людей з КПІ (ну окрім випадків, коли ти реально «жжеш», і це все пахне, як мінімум хуліганством).

Так, ти можеш почути, що Ви на території КПІ, але максимум, що можуть зробити - викликати міліцію, але через пиво це навряд хтось буде робити.

В гуртожитку все ще більше відрізняється. Навіть якщо наряд був викликаний в твою кімнату, вони мають право зайти лише в присутності представника Студради гуртожитку і ДНД. Зараз в СБ щодо дій в гуртожитку менше повноважень, але якщо представник СБ піймає тебе за палінням, можуть бути проблеми.

Тому завжди пам’ятай: ти свідомий студент, ти знаєш свої права, ти

усвідомлюєш, що ти робиш, і не дозволяй безпідставним

діям працівників СБ чи інших органів псувати тобі настрій і репутацію чи створювати проблеми.

А якщо таки дії працівників мають підстави, пам’ятай, що ти студент, а що це за студент, який не вміє

вирішувати свої проблеми!

5

Володимир Притула

Page 6: Placebo welcome edition
Page 7: Placebo welcome edition
Page 8: Placebo welcome edition

8Відповідь проста і єдина – бути.

Якщо Ви таки іногородній студент чи студентка, і приїхали завойовувати столицю, то починати треба із гуртожитку. Ну, по меншій мірі, не вилетіти з нього і не позбавитись права на проживання в ньому. А цього «успіху» досягти досить просто. Є такий вислів «Мій дім – моя фортеця». Я прекрасно розумію, що гуртожиток мало чим може нагадувати Ваш рідний дім, але мати можливість повернутись і тримати міцний «тил» безперечно треба. Адже навіть при тій ситуації, що стипендія зараз буде складати набагато менше від очікуваного, за ті гроші,що Ви платите за гуртожиток, Ви нічого не зможете знайти в Києві. Тому навіщо платити більше?

Вилетіти з гуртожитку легко. Це не припущення, це аксіома. Деякі скажуть, що завжди можна домовитись і студент завжди викрутиться і інше «бла-бла-бла», але існують ситуації, коли все проти Вас. Причому, ще й так, що ти й сам розумієш, що винен, і приходиш потім робити жалісні очі кота із «Шрека» і казати, що «Я більше не буду». Не працює. По перше – будете робити і далі те, за що Вас піймали, по друге – краще не попадатись чи не доводити ситуацію до критичної позначки.

Виліт з гуртожитку – це фактично розірвання угоди на проживання. Причому, саме це розірвання існує у двох формулюваннях: Вам можуть відмовити в праві на поселення на наступний навчальний рік, або Вам відмовлять в праві жити зараз, і Ви зможете повернутись в гуртожиток лише в наступному році. Як саме буде звучати вирок – вирішить комісія з правопорушень. Причому, Ви на цій комісії не будете присутні, але офіційно Вас повідомлять, що Вас чекає. Але і тут є свої нюанси. Комісія може бути різного рівня: комісія гуртожитку, комісія студмістечка і

комісія університету. Все залежить від того, що ви утнули. Зазвичай всі намагаються вирішити все в стінах гуртожитку, але якщо Ви підходите до правопорушень із смаком – Вами будуть займатись на вищому рівні. І краще щоб цього не було, адже існує база студентів студмістечка, і як би Ви не розкаялись, «ярлик» на Вас в базі буде висіти всі роки, які Вам залишаться вчитися в КПІ (я й досі там помічений червоним кольором).

Причини саме вильоту з гуртожитку класичні: нелегал в гуртожитку, порушення громадського спокою із приїздом міліції, розпиття алкогольних напоїв (навіть якщо помітять порожню пляшку з під пива - це вже підстава думати, що у Вас «рильце в пушку»), порушення санітарних норм (Вас ще можуть й просто виселити, але про це нижче). Запам’ятайте одне – камери на вахті працюють. Будуть їх переглядати чи ні – інша справа, але якщо Ваш «доброзичливець» таки зробить анонімний дзвінок, запис із камери буде першим доказом проти Вас (Вам ще й «розкадровку» покажуть, подивитись мультик про себе). Якщо все ж таки камери «не спалили», не припускайтесь основної помилки – не думайте, що ніхто нічого не помічає. Просто майте на увазі, що створюючи проблеми собі, Ви ще їх створюєте і адміністрації, і студраді гуртожитку. Все робиться на користь студента, але якщо постійно приносити проблеми, це може комусь набриднути. Ще одне – передача перепустки сторонній особі – це той самий «нелегал». Це теж карається. Тому коли сусід скаже «Дай перепустку, я заведу одну людину», добре подумайте, чи не дасть він задніх, коли порушення таки виявлять. А як не виявлять – ну той слава Богу! Можете мені не казати, що «Та ми не такі, ми ні разу». Всі такі.

Бути чи не бути

Page 9: Placebo welcome edition

Ще є одна прикольна фіча – Вас можуть просто виселити з гуртожитку. Ви постійно і безкоштовно приймаєте участь у акції від адміністрації «Збери три акти про порушення санітарних норм в кімнаті, і отримай шанс знайти квартиру в Києві». Причому, «приведи друга і виграй приз» тут не працює. Максимум будете шукати помешкання разом. Поважайте себе і те місце, де Ви живете. І пам’ятайте одне – у Ваших проблемах винні тільки Ви, і ніхто інший, тому слова

про «несправедливість» можете притримати при собі.

Якщо Ви вважаєте, що Вас таки не виженуть, то підсолодити собі життя додатковими годинами відпрацювання на користь гуртожитку чи студмістечка Ви з легкістю можете. Всього-на-всього необхідно попастися адміністрації гуртожитку на палінні на кухні, чи привітати в не тверезому вигляді, і одразу можете шукати своє прізвище на вахті з поміткою «Зайти до соц.п р а ц і в н и к а » . І якщо вже в л я п а є т е с ь – Вам таки д о в е д е т ь с я м е т о д и ч н о в і д х о д и т и і закрити свої години.

Але не Ви перші, не Ви останні. Так що, просто думайте головою, а якщо така функція інколи відсутня, просто пам’ятайте, яка може бути «винагорода» за Ваші витівки. Я мав написати поради, як не вилетіти з гуртожитку. Порада одна – не попадатись і думати, що Ви робите! А якщо вже попалися, то не затягуйте

і вирішуйте проблему одразу.

P.S. Ну а якщо

все таки в и й ш л а

«пічалька» - звертайтесь до нас в редакцію чи особисто до мене,

підкажемо, яка це марудна[1] справа відновлюватись в гуртожитку, і як це все прискорити.

1 Та, яка вимагає багато часу та

зусиль.

Володимир Притула

9

Page 10: Placebo welcome edition

10 За Здоровий Образ Життя

Олександр Мащук

Привіт, мене звуть Мащук Олександр. Займаюсь я твоїм фізичним розвитком і не тільки. Коротко про себе: «Я студент 3-го курсу ЗЛ. Спортом займаюсь вже 9 років. Саме зараз граю у збірній КПІ з футболу. Коли я вступав до вузу, було зовсім нелегко. Так, я не здавав спортивні нормативи, я проходив по особистим балам ЗНО та атестату. В мене вибір, як, мабуть, у багатьох з Вас (а саме абітурієнтів ЗЛ), стояв між КПІ та Інститутом Фізкультури та спорту, але я тут, і я анітрохи не жалкую. Життя тут досить насичене та круте, багато чого нового ви дізнаєтесь та зрозумієте, навчаючись тут. Дехто буде жалкувати про те, що пішов саме сюди, але основна маса абітурієнтів будуть насолоджуватись як навчанням, так і життям на факультеті та в самому КПІ.

Найголовніше, чим ти повинен займатись тут – це навчатись, пізнавати щось нове, але в той же самий час і займатись спортом, адже без спорту, руху - життя твоє буде сірим, одноманітним та нецікавим. Не важливо, чи займався ти якимось з видів спорту раніше, головне – це твоє старання зараз. Тому, сподіваюсь, ти матимеш нездоланну силу волі, бажання навчатись та тренуватись, адже від цього буде залежати твоє здоров’я та майбутнє життя взагалі».

А тепер до головного. Мабуть, тобі вже говорили, що у КПІ фізкультура тепер буде називатись «ФП» – фізична підготовка. На початку навчального року для тебе буде проведено лекцію по техніці безпеки під час ФП, та перед тобою постане питання - який вид спорту обрати. Скажу особисто від себе, якщо Ви ніколи не займались спортом, то краще йти на настільний теніс, великий теніс (якщо хочете фарбувати корти на весні та бігати навколо стадіону взимку), футбол, легку чи важку атлетика - це види спорту, на яких дають достойну фізичну підготовку, і в той же час легко з усім справитись. Та, якщо ж ти, дорогий друже, спортсмен, займаєшся вже певний час якимось видом спорту, то продовжуй його відвідувати і в КПІ, можливо тебе «побачать» і візьмуть у збірну КПІ з цього виду спорту, і тоді залік з ФП – автоматом. Але не все так просто. Якщо ти доведеш тренеру, що ти зможеш відвідувати тренування 5-6 разів на тиждень та будеш старатись – лише тоді ФП ти складеш без зайвих зусиль, у іншому випадку –

не матимеш ніяких привілеїв. Отже, вирішувати тобі. Сказати чесно, ніколи не міг подумати, що через ФП можуть вигнати з вузу, але це так. У минулому році з нашого факультету пішло 6 чоловік лише через те, що не відвідували ФП.

Мораль проста: я раджу тобі відвідувати ФП постійно і без запізнень, викладачі також люди, але не завжди вони підуть тобі на зустріч. Хочеш без проблем і успішно навчатись у кращому вузі України, займайся собою. Хочеш бути розумним, активним і постійно з позитивним настроєм, який би не був день? – відвідуй по максимуму пари, вчи матеріал, що тобі викладають, але не забувай і відвідувати ФП. Я впевнений, що ти будеш говорити: «Блііііііііііііііііін, стільки на завтра робити, мабуть, сьогодні прогуляю ФП, краще повчу щось на завтра», чи «Ой, та я такий втомлений(-а), не хочу йти займатись на ФП». А ти спробуй до слова «займатись» підставити слово «собою». Виходить - «Займатись собою…».

Що ще хотілось би сказати - не хочеш навчатись, не хочеш займатись, то не вступай сюди, а якщо вже тобі пощастило, і вступив, то використай цей шанс. І чим раніше ти зрозумієш це, тим краще для тебе. Адже ніхто тут нікого тримати насильно не збирається.

Надіюсь, хоч хтось з усіх абітурієнтів та студентів 2 та 3 курсів, прочитавши цю

статтю, почує мене, візьме щось для себе, зрозуміє мене та задумається, адже, якщо ти тут – ти є частиною сім’ї на нашому факультеті. А це означає, що саме тобі доведеться зберігати традиції та тримати левел нашого факультету. Не будь байдужим до свого здоров’я, не будь байдужим до свого навчання - на даному етапі це є найголовнішим у твоєму житті. Так, студентське життя

– воно найкрутіше, найвеселіше та інтригуюче, неможливо знати, що

буде завтра, адже кожен день насичений найрізноманітнішими

подіями та переживаннями. Але треба відчувати і берегти те, що є зараз, та думати про

власне майбутнє. Бажаю вдалого подальшого навчання! До

зустрічі! ;)

P.S. У всіх нас одна дорога, але одного ця дорога поведе угору - до вершини , а іншого вниз – до землі. Обирати тобі!

Page 11: Placebo welcome edition

заповідей першокурсникаПоважай першу пару в понеділок,

адже це лекція у Репети.***

Не втрачай студентського свого, адже їздити в банк за стіпушкою

реально впадло.***

Поважай декана і замдеканів факультету, адже вони реально

«рішають».***

Надії хімію здати не втрачай ти, адже це теж всього-на-всього

предмет.***

Пам’ятай, що студент ти лише після сесії першої зданої, а так

ти всього ще абітура.***

Латинь вчити не забувай, адже «відправити» людину так, щоб вона не зрозуміла, дорого коштує.

***Дати атестацій поважай, як

день народження свій.***

Не забувай ноги качати, адже бігати в 1 1-й корпус і назад таки

треба.***

Не лякайся пілотки своєї: ти натягнеш її всього пару раз.

***Прямі руки це добре, але ними одними начерталку не здаси.

***Поляна не дім, а місце

відпочинку.***

Відчувай себе студентом Хогвартсу, коли бігаєш із корпуса в корпус, адже свого корпуса в

нас немає.***

Не забувай про Шару небесну в скрутну сесійну годину, адже Шара - то єдине, що витягне

тебе з дупи.

Page 12: Placebo welcome edition