Top Banner
1 powrót do góry Pierwszy kod do sukcesu. Wszystko zaczyna się w Twojej głowie.
22

Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

May 05, 2018

Download

Documents

dinhhuong
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

1 pow

rót d

o gó

ry

Pierwszy kod do sukcesu.

Wszystko zaczyna się w Twojej głowie.

Page 2: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

DLACZEGO BOOTCAMPW CODERS LAB?

Słowo bootcamp wywodzi się z amerykańskiej armii i pierwotnie oznaczało intensywny trening, zmieniający rekrutów w wojskowych. W Coders Lab bootcamp to długi, bardzo intensywny kurs uczący osoby bez żadnego doświadczenia, nowych praktycznych umiejętności.

W czasie nauki kładziemy nacisk na wiedzę praktyczną, więc będziesz naprawdę dużo ćwiczyć.Nie damy Ci gotowych rozwiązań, tylko nauczymy ich szukać. Wykładowcy będą na bieżącopomagać Ci uczyć się efektywnie, w oparciu o dobre nawyki.

Aby nauka sprawiała Ci przyjemność, podczas cotygodniowych warsztatów będziesz praktykowaćzdobytą wiedzę, tworząc własne projekty.

Dlaczego akurat bootcamp Coders Lab?

• Nie tracisz czasu – wystarczy kilka tygodni, aby zdobyć zupełnie nowe umiejętności. • Skupiamy się na praktyce, a teorii jest tylko tyle, ile faktycznie jest potrzebne. • Korzystamy z różnych form nauki – pracy indywidualnej, pracy w grupie, warsztatów, ćwiczeń. • Już w trakcie kursu możesz stworzyć coś, co będzie użyteczne i równocześnie związane z Twoimi zainteresowaniami. • Jesteś dodatkowo zmotywowany – przez wykładowców i grupę, z którą masz zajęcia. Zawsze też możesz liczyć na ich pomoc.

Page 3: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs.

KURS W CODERS LAB

Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowyprogram kursu.

Page 4: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

4 pow

rót d

o gó

ry

DLACZEGO TECHNOLOGIE WEBOWE?

Świat IT jest bardzo złożony i rozbudowany. Istnieją tysiące języków programowania i każdego roku powstają nowe tworzone przez prywatne firmy i poszczególnych użytkowników.

W Coders Lab skupiamy się na wycinku programistycznego świata - na technologiach webowych.

Dlaczego? Technologie webowe są

• jednymi z najprostszych do nauki na początek; • ich podstaw można nauczyć się w krótkim czasie i z nimi skutecznie szukać pracy w branży IT; • jest na nie duże zapotrzebowanie na rynku; • na ich podstawie można budować dalszą wiedzę z innych języków.

Programiści webowi zajmują się tworzeniem stron i aplikacji internetowych.

Jak dowiedzieć się, który język webowy wybrać dla siebie?Zobacz jakie zawody masz do wyboru idąc na nasze kursy.

Page 5: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

5 pow

rót d

o gó

ry

CO MOŻESZ ROBIĆW IT?

Nad stworzeniem aplikacji, serwisu internetowego czy usług w chmurze nie pracuje już tylko grupa programistów, ale całe zespoły różnych specjalistów.

Jakich specjalistów znajdziemy zatem w zespole?

Tester Sprawdza czy aplikacje napisane przez programistów nie mają błędów.Testerzy dzielą się na manualnych (sprawdzają aplikacje ręcznie) i automatycznych (piszą programy, które automatycznie sprawdzają czy kod działa przy każdym możliwym zachowaniu).

Front-end developerFront-end to ta część strony lub aplikacji webowej, którą widzimy na monitorze. Programiścifront-end dbają, aby strona była czytelna i intuicyjna dla użytkowników. Tutaj liczy się zmysł estetyczny, dbałość o szczegóły oraz kreatywność.Front-end developer w swojej pracy bardziej skupia się na HTML, CSS i pokrewnych dla nich technologiach, a mniej na samym programowaniu przez co zawód ten wymaga mniej umiejętności logicznego myślenia niż np. JavaScript developer. Przydatna dla niego jest też znajomość CMSów takich jak np Wordpress.

JavaScript developerJavaScript to język z pogranicza front-endu i back-endu. Tutaj nie tylko tworzy się portale od strony wizualnej, ale również głębiej wchodzi się w ich działanie i funkcje. Kluczem jest logika stojąca za stroną bądź aplikacją. JavaScript developer zazwyczaj zna jeden z najpopularniejszych frameworków dla tego języka: React, Angular, Vue.JS. Istnieją też frameworki JS które pozwalają budować back-end, więc znający je programiści stają się full-stackami. Przykładem jest node.js jednak jest to technologia dla osób bardziej zaawansowanych, które już pracują w zawodzie.

Back-end developer Back-end to ta część aplikacji, która działa „z tyłu” strony wyświetlanej w przeglądarce, czyli na serwerze.Jest odpowiedzialna za logikę systemu oraz to, aby część front-endowa dostała odpowiednie informacje do wyświetlenia. Zajęcie odpowiednie dla osób, które lubią konkretne zero-jedynkowe zadania i indywidualną pracę. Ważne cechy to analityczne podejście do problemów, systematyczność oraz chęć rozwiązywania logicznych problemów.W naszej ofercie znajdziesz trzy języki back-endowe do wyboru: PHP, Ruby oraz Python.

Page 6: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

6 pow

rót d

o gó

ry

CO MOŻESZ ROBIĆW IT?

Full-stack developerTo osoba, która zna zarówno języki front- jak i back-endowe. Samemu potrafi stworzyć całą aplikację lub stronę webową.

Java developerTechnologia stworzona przez Sun Systems, który został kupiony przez Oracle, wykorzystywana głównie przez korporacje. Java jest jedną z najbardziejpopularnych technologii na rynku. Za jej pomocą można tworzyć aplikacje typu stand alone np. office czy firefox, systemy bankowe i korporacyjne oraz aplikacje natywne np. na androida. Cechy wymagane to umiejętność logicznego i analitycznego myślenia oraz dobra znajomość matematyki.

.NET (C#) developerTechnologia wspierana przez Microsoft, wykorzystywana głównie przez korporacje. .NET został stworzony jako konkurencja dla języka Java i odpowiada na te same problemy. Za jego pomocą można tworzyć aplikacje typu stand alone, systemy bankowe i korporacyjne oraz aplikacje natywne np. na Windowsa. Język ten najczęściej możemy spotkać w korporacjach i firmach outsourcingowych. Tak, jak w Javie, bardzo ważna jest analityczne myślenie i znajomość matematyki.

Developerzy aplikacji mobilnych Android developer (Java)iOS developer Swift / Objective-C (.Net)

Więcej informacji o zawodach IT znajdziesz na naszym blogu:

Jak szukać pracy w IT?Zacznij w IT

Page 7: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

7 pow

rót d

o gó

ry

ŚCIEŻKI KARIERY W IT

Junior

Mid

Senior

Dodatkowa ścieżkakariery Do jakiej specjalizacji można przejść

Typ pracy

Pożądane cechy

Tester

0-2 lata

2-3 lata

3+ lat

-

junior developer (dowolna ścieżka programisty)

- poukładana, liczne procedury- szukanie błędów, problemów, dziur- praca powtarzalna- nie tworzy się własnego produktu

- systematyczność- skrupulatność- lubi procedury i powtarzalną pracę-umiejętność wczucia się w użytkownika

Front-end developer

0-2 lata

2-4 lata

5+ lat

User Experience /User Interface

JavaScript developer

- tworzy ładne strony- dużo pracy ręcznej (HTML i CSS)- szybko widać efekty pracy

- wyczucie estetyczne - lubi kontakt z klientem

JavaScript developer

0-2 lata

2-4 lata

5+ lat

-

Full-stack developer

- tworzy ładne strony- szybko widać efekty pracy- więcej wyzwań logicznych niż przy pracy front-endowca- praca bardziej zbliżona do back-endu

- wyczucie estetyczne- lubi kontakt z klientem- umiejętność logicznego myślenia

Back-end developer

0-3 lata

3-4 lata

5+ lat

-

Full-stack developer

- długo nie widać efektów pracy, poza roboczą kopią, którą widzi sam autor- więcej wyzwań logicznych niż przy pracy JavaScript developera- brak kontaktu z klientem

- lubi samodzielne zadania wymagające przemyślenia jak rozwiązać problem, a dopiero w drugiej kolejności pisania kodu- zadania zajmują mu po kilka dni

Java/.NET developer

0-3 lata

3-4 lata

5+ lat

Mobile Developer

-

- rzadko ma kontakt z klientem- tworzy zaawansowane aplikacje, np. systemy bankowe- praca w dużych teamach, w których pracuje się nawet po kilka miesięcy nad danym zagadnieniem

- lubi samodzielne zadania wymagające przemyślenia jak rozwiązać problem, a dopiero w drugiej kolejności pisania kodu- umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania skomplikowanych problemów- duża chęć do nauki

Page 8: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

8 pow

rót d

o gó

ry

GDZIE PRACUJE PROGRAMISTA?

Decydując się na pracę w branży IT warto wziąć pod uwagę specyfikę firmy, w której będzie się pracować. Mimo pozornego podobieństwa praca programisty w wewnętrznym dziale IT dużego “korpo” będzie się różniła od pracy developera w małym software housie czy agencji interaktywnej. Zanim wybierzesz swoje idealne środowisko warto zapoznać się z zaletami i wadami każdego z nich.

KorporacjaNajwiększe firmy w jakich mogą pracować programiści. W miejscach tego typu pracuje wielu programistów zajmujących się różnymi technologiami. Praca jest obciążająca, a wymagania w stosunku do kandydata na start są wyższe niż w innych miejscach. Jednak z drugiej strony daje duże możliwość rozwoju i jest lepiej płatna. Pracuje się w dużych teamach z innymi programistami, daleko od samego klienta. Praca bardzo uporządkowania i zazwyczaj wymagająca pewnego rygoru.

Kto tutaj pracuje:TesterFront-end developerJavaScript developerBack-end developerJava developer.Net developer

Więcej informacji o środowisku pracy w IT znajdziesz na naszym blogu:

Gdzie pracuje programista?

Software houseFirma zajmująca się małymi i średnimi projektami na zamówienie innych firm. Zazwyczaj ma małe (kilkuosobowe) teamy składające się z programistów różnych technologii. Projekty zwykle trwają od 3 miesięcy do roku. Czasami gotowe projekty trzeba utrzymywać. Częściej niż w innych miejscach adaptowane są nowe technologie i nowe podejścia przy tworzeniu programów. Dzięki temu można się nauczyć wielu nowych rzeczy, ale niestety większości pobieżnie. Zdarzają się również technologie, które nigdy później się nie przydają. Kto tutaj pracuje:TesterFront-end developerJavaScript developerBack-end developer

Firmy outsourcingoweZazwyczaj jest to duża firma, która zatrudnia programistów i ich wynajmuje na projekty do innych firm. Zwykle sama nie robi projektów wewnętrznych. Pracuje się na dwa sposoby: albo klient daje zamówienie i firma za ustaloną kwotę tworzy produkt, albo wynajmuje programistów za miesięczną opłatę (body-leasing). Zapotrzebowania tak, jak w przypadku software house i korporacji. Kto tutaj pracuje:TesterFront-end developerJavaScript developerBack-end developerJava developer.Net developer

Page 9: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

9 pow

rót d

o gó

ry

GDZIE PRACUJE PROGRAMISTA?

Agencje marketingoweZajmują się tworzeniem reklam internetowych, banerów, mailingów, prostych stron i aplikacji webowych. Pracuje się tutaj nad małymi projektami, dla różnych klientów, z krótkimi deadlineami. Zazwyczaj praca ta ma mniej wyzwań intelektualnych, a utrzymywanie stworzonych produktów nie jest wymagane. Kto pracuje:Front-end developerBack-end developer Tester

Studia gierKolejna dziedzina to firmy zajmujące się tworzeniem gier (gamedev). Na razie nie jest to największy rynek w Polsce, ale mocno się rozwija w ostatnich kilku latach. Głównie dzięki sukcesom CD Project i rozpoznaniu Polski na światowym rynku. Firmy tego typu dzieli się na kilka rodzajów:Tworzące gry AAA (CD Project, People Can Fly). Te zatrudniają:Developerów .Net (z znajomością Unity)GrafikówFront-end developerówProgramistów C++Testerów Tworzące gry przeglądarkowe:JavaScript developerówFront-end developerówTesterówTworzące gry mobilne:Mobile developerzyBack-end developerzyTesterów

Uniwersytety /Jednostki naukoweCoraz częściej by robić badania naukowe potrzebni są programiści, którzy zajmują się opracowywaniem dużych zbiorów danych lub automatyzują pracę z nimi. Zazwyczaj w takim przypadku jest potrzebna również dogłębna wiedza w badanym zakresie. Wiedza informatyczna jest douczana później. Kto pracuje:Data science

FreelanceFreelancer sam się ogłasza, szuka zleceń i decyduje, które przyjąć a które odrzucić, dba o swój marketing. Głównie pracuje sam, maksymalnie w 2-3 osobowym zespole składającym się z grafika, front-end i back-end developera. Często zna się na systemach CMS (np. Wordpress) i sklepach internetowych (np. Magento, WooComerce). Freelancerem zostają osoby z około 2-letnim doświadczeniem, pewne siebie i nie bojące się wyzwań. Zazwyczaj są to full-stack developerzy.

Praca zdalnaTo zazwyczaj praca na pełen etat dla firmy zagranicznej lub z innego miasta. Bardzo często wymaga od pracownika częstych podróży w miejsce gdzie jest reszta zespołu. Dobrze płatna, wymaga dużego zaparcia i systematyczności, braku potrzeby kontaktu z ludźmi i pełnej samodzielności.

Kto pracuje:Front-end developerJavaScript developerBack-end developerJava developer.Net developer

Page 10: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

10 pow

rót d

o gó

ry

KURSY W CODERS LAB

Page 11: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

11 pow

rót d

o gó

ry

Tydzień 1 - moduł teoretycznyKurs ISTQB Foundation LevelPodstawy inżynierii wymagańPodstawy Web Service’ów (REST / SOAP)Omówienie oprogramowania wspierającego proces testowy (JIRA, Testlink)Podstawy baz danych MySQL

Po pierwszym tygodniu zdobędziesz wiedzę wymaganą do uzyskania certyfikatu ISTQB Foundation Level. Poznasz język w jakim porozumiewają się ze sobą zespoły analityków (podstawy inżynierii wymagań), developerów (podstawy Web Service’ów, baz danych MySQL) i testerów. Zapoznasz się z narzędziami, które będziesz wykorzystywał w pracy testera.

Tydzień 2 - moduł praktycznyEgzamin ISTQB Foundation Level Warsztat - testowanie realnej aplikacji w oparciu o narzędzia wspierające proces testowy (5 dniowy warsztat prowadzony w Scrumie)

Drugi tydzień kursu pozwoli Ci podejść do egzaminu ISTQB Foundation Level, a uzyskany wynik potwierdzi Twoją wiedzę w zakresie podstaw testowania. Odbędziesz pełny 5-dniowy sprint Scrum zespołu testowego - poczujesz atmosferę uczestniczenia w prawdziwym projekcie. W pełni wykorzystasz wiedzę zdobytą podczas 1. tygodnia pisząc plan testów, przypadki i scenariusze testowe, a następnie wykonasz testy aplikacji szukając w niej błędów. A to wszystko z wykorzystaniem najpopularniejszych narzędzi używanych w pracy testera (JIRA, Testlink).

Tydzień 1 - moduł teoretycznyZasady i najlepsze praktyki tworzenia testów automatycznychZapoznanie z narzędziami do automatyzacji testów funkcjonalnych i wydajnościowych (Selenium WebDriver, Jmeter) i frameworkami (TestNG, Junit, Cucumber).

Kończąc ten moduł będziesz wiedział co i czy wszystko można zautomatyzować. Nauczysz się jak testy automatyczne mogą pomóc w pracy testera manualnego. Zdobędziesz wiedzę z zakresu obsługi najpopularniejszych narzędzi i framework’ów wykorzystywanych przez testerów automatycznych.

Tydzień 2 - moduł praktycznyWarsztat - tworzenie automatów testowych (funkcjonalnych, wydajnościowych) do realnej aplikacji (5 dniowy warsztat prowadzony w Scrumie)

Drugi tydzień w kursie testera automatycznego pozwoli Ci wykorzystać wiedzę zdobytą w 1. tygodniu w praktyczny sposób wykorzystując narzędzia. Będziesz uczestniczył w pełnym 5-cio dniowych sprincie Scrum czując projektową atmosferę pracy testera. Po tym tygodniu nie obce będzie Ci wykorzystanie automatów testowych w codziennej pracy.

TESTER MANUALNY TESTER AUTOMATYCZNY

Page 12: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

12 pow

rót d

o gó

ry

JAVASCRIPT DEVELOPER: REACT

Tydzień 1Wstęp do programowaniaZaawansowany HTML i CSSWarsztaty – landing page

Po tym module potrafisz zrobić już swoją pierwszą stronę internetową oraz rozumiesz zaawansowane zagadnienia związane z ustawianiem elementów na stronie.

Tydzień 2JavaScriptWarsztaty – interaktywne elementy

Kończąc ten tydzień z JavaScript, potrafisz tchnąć życie w Twoją statyczną dotąd stronę.

Tydzień 3SassRWD Warsztaty – zaawansowana, responsywna strona

Po tym module potrafisz zrobić stronę w taki sposób, aby dobrze wyświetlała się na urządzeniach mobilnych oraz większych ekranach np. TV. Dodatkowo poznajesz nowy język Sass, który usprawnia Twoją pracę przy tworzeniu strony.

Tydzień bez zajęćW tym tygodniu masz czas na odsapnięcie i poukładanie sobie całej przyswojonej do tej pory wiedzy. Bez obaw — dostaniesz też kilka pomysłów na projekty, które możesz rozwijać.

Tydzień 4jQueryECMAScript 6Warsztaty – interaktywne elementy

jQuery i ECMAScript 6 usprawni Twoją pracę z językiem JavaScript. Dodatkowo jQuery pomoże w tworzeniu animacji i przesyłaniu danych pomiędzy użytkownikiem a serwerem.

Tydzień 5ReactJS Warsztaty – tworzenie własnego szablonu

W piątym tygodniu poznasz bibliotekę JavaScript - React. Służy ona do tworzenia tzw. komponowalnych interfejsów użytkownika. Dzięki temu będziesz potrafił podzielić stronę/ aplikację na poszczególne elementy interfejsu użytkownika oraz szybko modyfikować każdy komponent.

Tydzień 6ReactJSWarsztaty – portfolio / galeria zdjęć / aplikacje z REST

Warsztaty w ostatnim tygodniu to najważniejsza część kursu. To tutaj nauczysz się, jak połączyć w całość dotychczas zdobytą wiedzę i przygotujesz projekt końcowy – czyli ten, którym będziesz mógł się pochwalić u przyszłego pracodawcy.

kurs dostępny w języku polskim i angielskim

Page 13: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

13 pow

rót d

o gó

ry

FRONT-END DEVELOPER: WORDPRESS

Tydzień 1 Wstęp do programowania Zaawansowany HTML i CSS Warsztaty – landing page

Po tym module potrafisz zrobić już swoją pierwszą stronę internetową oraz rozumiesz zaawansowane zagadnienia z ustawianiem elementów na stronie.

Tydzień 2 JavaScript Warsztaty – interaktywne elementy

Kończąc ten tydzień z JavaScript, potrafisz tchnąć życie w Twoją statyczną dotąd stronę.

Tydzień 3 Sass RWD Warsztaty – zaawansowana, responsywna strona

Po tym module potrafisz zrobić stronę w taki sposób, aby dobrze wyświetlała się na urządzeniach mobilnych oraz większych ekranach np. TV. Dodatkowo poznajesz nowy język Sass, który usprawnia Twoją pracę przy tworzeniu strony.

Tydzień bez zajęćW tym tygodniu masz czas na odsapnięcie i poukładanie sobie całej przyswojonej do tej pory wiedzy. Bez obaw — dostaniesz też kilka pomysłów na projekty, które możesz rozwijać.

Tydzień 4 jQuery Warsztaty – interaktywne elementy

jQuery usprawni Twoją pracę z językiem JavaScript. Ułatwi tworzenie animacji i przesyłanie danych pomiędzy użytkownikiem a serwerem.

Tydzień 5 Podstawy PHP WordPress Warsztaty – tworzenie własnego szablonu

W piątym tygodniu poznasz podstawy języka PHP, czyli języka który działa po stronie serwera.Będzie Ci potrzebny m.in. do tego, aby lepiej zrozumieć system zarządzania treścią - WordPress, który również wchodzi w skład tego modułu. Po tych zajęciach będziesz mógł zrobić swój szablonw WordPressie, a także zarządzać prostą stroną z panelu administratora.

Tydzień 6 Animacje w CSS Cięcie mailingu Warsztaty – portfolio / galeria zdjęć / aplikacje z REST

Warsztaty w ostatnim tygodniu to najważniejsza część kursu. To tutaj nauczysz się, jak połączyćw całość dotychczas zdobytą wiedzę i przygotujesz projekt końcowy – czyli ten, którym będzieszmógł się pochwalić u przyszłego pracodawcy.

Page 14: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

14 pow

rót d

o gó

ry

BACK-END DEVELOPER: PHP

Tydzień 1 Wstęp do programowaniaWprowadzenie do PHP: charakterystyka i podstawowe pojęciaWarsztaty: napisanie kilku małych projektów w PHP: symulator lotto, ostatnie odwiedziny, lista zadań

Na początku kursu zaczynasz pisać pierwsze programy, ucząc się jak działa język PHP i jak przy jego pomocy tworzyć strony internetowe. Podczas warsztatów nauczysz się jak debugować, czyli szukać błędów w swoich programach.

Tydzień 2

Bazy danych i MySQL Programowanie OOP przy użyciu PHPWarsztaty – aplikacja w stylu Twittera

Drugi tydzień to programowanie obiektowe, czyli podział kodu na części w taki sposób, by łatwiej nad nim zapanować. Pojawi się również SQL – język, dzięki któremu możesz współpracować z bazami danych (w tym wypadku MySQL). Na warsztatach stworzysz aplikację podobną do Twittera.

Tydzień 3

JavaScriptjQuery Warsztaty – aplikacja do przechowywania listy książek

Ten tydzień poświęcony jest językowi JavaScript i najpopularniejszej w nim bibliotece jQuery.Dzięki nim Twoja strona będzie bardziej dynamiczna. Dowiesz się również, jak projektować według wytycznych REST, czyli zbioru reguł, których powinien przestrzegać każdy programista.

Tydzień bez zajęć

W tym tygodniu masz czas na odsapnięcie i poukładanie sobie całej przyswojonej do tejpory wiedzy. Bez obaw - dostaniesz też kilka pomysłów na projekty, które możesz rozwijać.

Tydzień 4

Zaawansowane PHPTDD w PHPWarsztaty – sklep internetowy

Podczas czwartego tygodnia dowiesz się o bardziej zaawansowanych częściach PHP - interfejsach,wyrażeniach regularnych i autoloadach. Będzie też kilka bardziej prozaicznych tematów np. jak wysyłać maile z serwera.

Tydzień 5

Symfony2Warsztaty – tablica ogłoszeń

Ta część kursu jest poświęcona jednemu z 3 największych frameworków, które istnieją w PHP.Dowiesz się jak on funkcjonuje, co oznacza tajemniczy skrót MVC i jak pisać w nim aplikacje.

Tydzień 6

Symfony2Warsztaty – tablica ogłoszeń / task planner

W ostatnim tygodniu dowiesz się jak korzystać z gotowych rozwiązań dla Symfony (czyli tak zwanych bundli). Jednak ten moduł to przede wszystkim warsztaty i pisanie projektu końcowego — czyli projektu, którym będziesz mógł się pochwalić u przyszłego pracodawcy.

Page 15: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

15 pow

rót d

o gó

ry

BACK-END DEVELOPER: PYTHON

Tydzień 1

Wstęp do programowaniaWprowadzenie do Pythona: charakterystyka i podstawowe pojęciaWarsztaty: napisanie kilku małych projektów w Pythonie: gra w zgadywanie liczb, prosty serwer Flask, symulator rzutów kośćmi

Na początku kursu uczysz się założeń języka Python oraz tego, jak pisać proste programy. Poznajesz dobre zasady programowania i uczysz się jak debugować, czyli szukać błędów w swoich programach.

Tydzień 2Programowanie obiektowe w PythonieBazy danych i MySQLWarsztaty: serwer komunikatów dla użytkowników

Drugi tydzień, to programowanie obiektowe: uczysz się, jak dzielić kod na części, żeby łatwiej było nad nim zapanować. Poznasz również SQL, czyli język dzięki któremu możesz współpracować z bazami danych.

Tydzień 3

Podstawy frameworka DjangoKomunikacja klient-serwer i protokół httpWarsztaty: książka teleadresowa

Ta część kursu poświęcona jest Django: najpopularniejszemu frameworkowi, który umożliwia tworzenie aplikacji internetowych. Dowiesz się na jakich zasadach przekazywane są dane pomiędzy przeglądarką, a serwerem. Na warsztatach zrobisz prostą książkę teleadresową.

Tydzień bez zajęć

W tym tygodniu masz czas na odsapnięcie i poukładanie sobie całej przyswojonej do tej pory wiedzy. Bez obaw - dostaniesz też kilka pomysłów na projekty, które możesz rozwijać.

Tydzień 4

JavascriptjQueryWarsztaty: aplikacja do przechowywania listy książek

Ten tydzień poświęcony jest językowi JavaScript i najpopularniejszej w nim bibliotece jQuery. Dzięki nim Twoja strona będzie bardziej dynamiczna.

Tydzień 5Zaawansowane Django

W tym tygodniu pogłębisz swoją wiedzę o frameworku Django. Dowiesz się też, jak automatycznie stworzyć panel zarządzający Twoją aplikacją (i jak bardzo to oszczędza Twój czas). Poznasz też sposoby zabezpieczenia Twojej aplikacji przed niepożądanym dostępem.

Tydzień 6

Warsztaty

Ten tydzień, to przede wszystkim warsztaty. Każdy z uczestników pisze swój projekt końcowy, którym ma szansę zadziwić nas i przyszłych pracodawców.

Page 16: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

16 pow

rót d

o gó

ry

BACK-END DEVELOPER: RUBY

Tydzień 1

Wstęp do programowania w RubyWarsztaty: napisanie kilku małych projektów w Ruby

Na początku kursu zaczynasz pisać pierwsze programy, ucząc się jak działa język Ruby i jak przy jego pomocy tworzyć małe programy działające w konsoli, a także bardzo proste strony www przy pomocy języka Ruby.

Tydzień 2

Bazy danych, PostgreSQL i ActiveRecordProgramowanie OOP przy użyciu Rubyego

Drugi tydzień to programowanie obiektowe, czyli podział kodu na części w taki sposób, by łatwiej nad nim zapanować. Pojawi się również SQL - język, dzięki któremu możesz współpracować z bazami danych (w tym wypadku PostgreSQL). Na warsztatach stworzysz aplikację bazodanową.

Tydzień 3

Ruby on Rails

Trzeci tydzień to wstęp do najpopularniejszego frameworka webowego w Ruby - czyli Ruby on Rails. W tym tygodniu wgryziesz się w Railsy. Dowiesz się również, jak projektować według wytycznych REST, czyli zbioru reguł, których powinien przestrzegać każdy programista. Na końcu stworzysz aplikację webową z logowaniem użytkowników, obsługą bazy danych i formularzami.

Tydzień bez zajęć

W tym tygodniu masz czas na odsapnięcie i poukładanie sobie całej przyswojonej do tejpory wiedzy. Bez obaw - dostaniesz też kilka pomysłów na projekty, które możesz rozwijać.

Tydzień 4

JavascriptjQuery

Ten tydzień poświęcony jest językowi JavaScript i najpopularniejszej w nim bibliotece jQuery. Dzięki nim Twoja strona będzie bardziej dynamiczna.

Tydzień 5

Testowanie w RailsachZaawansowane Ruby on Rails

Podczas piątego tygodnia nauczysz się jak testować automatycznie tworzone przez siebie aplikacje, a także poznasz bardziej zaawansowane aspekty Railsów. Na warsztatach przygotujesz aplikację webową z logowaniem użytkowników, rozbudowaną logiką biznesową, wysyłaniem maili i panelem admina. Twoja aplikacja będzie mogła być też przetłumaczona na inny język!

Tydzień 6

Warsztaty

Ostatni tydzień zajmą Ci warsztaty i pisanie projektu końcowego — czyli projektu, którym będziesz mógł się pochwalić u przyszłego pracodawcy.

Page 17: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

17 pow

rót d

o gó

ry

JAVA DEVELOPER: WEB

Tydzień 1Wstęp do programowaniaWprowadzenie do Javy: charakterystyka i podstawowe pojęciaWarsztaty – napisanie kilku małych projektów w Javie m.in. symulator lotto

Na początku kursu zaczynasz pisać pierwsze programy, ucząc się jak działa język Java i jak przy jego pomocy tworzyć aplikacje konsolowe. Nauczysz się również debugować, czyli szukać błędów w swoim kodzie.

Tydzień 2Bazy danych i MySQLProgramowanie OOP przy użyciu JavyWarsztaty – aplikacja konsolowa w stylu Twittera

Drugi tydzień to programowanie obiektowe, czyli podział kodu na części w taki sposób, by łatwiej nad nim zapanować. Pojawi się również SQL – język, dzięki któremu możesz współpracować z bazami danych.

Tydzień 3ServletyJSP (Java Server Pages)

Dowiemy się, czym jest protokół HTTP, jak działa oraz do czego wykorzystać żądania POST i GET. Nauczymy się jak stworzyć aplikację internetową, oraz zajmiemy się zagadnieniami testowania aplikacji.

Tydzień bez zajęćW tym tygodniu masz czas na odsapnięcie i poukładanie sobie całej przyswojonej do tej pory wiedzy. Bez obaw – dostaniesz też kilka pomysłów na projekty, które możesz rozwijać.

Tydzień 4JavaScriptjQueryWarsztaty – aplikacja do przechowywania listy książek

Ten tydzień poświęcony jest językowi JavaScript i najpopularniejszej w nim bibliotece jQuery. Dzięki nim Twoja strona będzie bardziej dynamiczna. Dowiesz się również, jak projektować według wytycznych REST, czyli zbioru reguł, których powinien przestrzegać każdy programista.

Tydzień 5Zaawansowana JavaWarsztaty – sklep internetowy

Podczas piątego tygodnia dowiesz się o bardziej zaawansowanych częściach technologii Java – interfejsach, adnotacjach oraz wzorcach projektowych.

Tydzień 6Spring Warsztaty – tablica ogłoszeń

Ta część kursu jest poświęcona jednemu z najpopularniejszych frameworków Javy – Spring. Dowiesz się jak on funkcjonuje oraz w jaki sposób pisać w nim aplikacje. Rozszyfrujemy również pojęcie Dependency Injection oraz tajemniczy skrót MVC.

Tydzień 7HibernateWarsztaty – tablica ogłoszeń / task planner

Na początku ostatniego tygodnia kursu, dowiemy się jak korzystać z ORM (Object-Relational Mapping).Jednak ten moduł to przede wszystkim warsztaty i pisanie projektu końcowego – czyli projektu, którym będziesz mógł się pochwalić u przyszłego pracodawcy.

Page 18: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

18 pow

rót d

o gó

ry

.NET (C#) DEVELOPER: WEB

Tydzień 1Wstęp do programowaniaPodstawy programowania obiektowegoWarsztaty

W pierwszym tygodniu poznasz podstawy programowania w języku C# oraz zobaczysz jak działa platforma .NET. Zrozumiesz podstawy programowania obiektowego i nauczysz się debugować, czyli szukać błędów w swoim kodzie. Napiszesz również swoje pierwsze aplikacji konsolowe.

Tydzień 2Zaawansowane programowanie obiektoweBazy danych oraz Microsoft SQL Server

W drugim tygodniu dowiesz się więcej o bardziej zaawansowanych technikach programowania obiektowego. Poznasz podstawy relacyjnych baz danych, dowiesz się jak tworzyć bazy danych oraz jak pobierać z nich interesujące Cię dane.

Tydzień 3Framework .NET MVC CoreWarsztat

W trzecim tygodniu dowiesz się jak działają strony internetowe oraz poznasz framework .NET MVC Core. Stworzysz swoją pierwszą stronę internetową.

Tydzień bez zajęćW tym tygodniu masz czas na odsapnięcie i poukładanie sobie całej przyswojonej do tej pory wiedzy.Bez obaw – dostaniesz też kilka pomysłów na projekty, które możesz rozwijać.

Tydzień 4JavaScriptjQueryWarsztaty

Ten tydzień poświęcony jest językowi JavaScript i najpopularniejszej w nim bibliotece jQuery. Dzięki nim Twoja strona będzie bardziej dynamiczna. Dowiesz się również, jak projektować według wytycznych REST, czyli zbioru reguł, których powinien przestrzegać każdy programista.

Tydzień 5Zaawansowane zagadnienia .NET MVC CoreEntity FrameworkWarsztaty

W piątym tygodniu dowiesz się jak komunikować się z bazą danych za pomocą Entity Framework, a także o bardziej zaawansowanych zagadnieniach dotyczący .NET MVC Core. Stworzysz interaktywną stronę internetową wykorzystując przy tym wiedzę zdobytą w poprzednim tygodniu.

Tydzień 6Test-driven development (TDD)Wzorce projektowe

W szóstym tygodniu dowiesz się jak pisać testy jednostkowe. Poznasz także wzorce projektowe, które pozwolą Ci w łatwy sposób rozwiązywać napotkane problemy.

Tydzień 7Warsztaty

Ostatni moduł to przede wszystkim warsztaty i pisanie projektu końcowego – czyli projektu, którymbędziesz mógł się pochwalić u przyszłego pracodawcy.

Page 19: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

19 pow

rót d

o gó

ry

DIGITAL UX

Tydzień 1Design SprintProjektowanie produktów i interface’ówTworzenie papierowych prototypów

Pierwszy tydzień skupia się na obaleniu wielu mitów na temat pracy projektanta i zrozumieniu rzeczywistych obszarów odpowiedzialności takich, jak analiza potrzeb użytkowników i tworzenie rozwiązań dla tych wyzwań. Namacalnym efektem tego modułu będzie przygotowanie swojego pierwszego projektu UXowego zakończonego papierowym prototypem koncepcji produktu.

Tydzień 2Projektowanie UIPraca z AxureRWD i UI guidelines

Po tym tygodniu tworzenie profesjonalnych makiet interface’u użytkownika nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu.

Tydzień 3Projektowanie UXTworzenie projektów landing pages, stron informacyjnych, aplikacji webowych i mobilnych oraz formularzy

Po połowie zajęć potrafisz projektować najpopularniejsze rodzaje produktów, które stanowią codzienność pracy projektanta UX.

Tydzień bez zajęćW tym tygodniu masz czas na odsapnięcie i poukładanie sobie całej przyswojonej do tej pory wiedzy. Bez obaw — dostaniesz też kilka pomysłów na projekty, które możesz rozwijać.

Tydzień 4Psychologia użytkownikaWywiady i obserwacja użytkownikówTesty użyteczności

Celem tego modułu jest zdobycie praktycznych kompetencji w zakresie pracy z użytkownikiem, zarówno na pierwszym etapie zbierania wymagań jak i weryfikowania pomysłów oraz produktów.

Tydzień 5Strategia UXWspółpraca z członkami zespołuPrezentowanie wyników pracy

Ten tydzień będzie czasem próby dla Twojej pracy. Skonfrontujesz swój projekt z produktami konkurencyjnymi, klientami i zespołem developerskim.

Tydzień 6Warsztaty Warsztaty w ostatnim tygodniu to najważniejsza część kursu. To tutaj nauczysz się, jak połączyć w całość dotychczas zdobytą wiedzę i przygotujesz projekt końcowy – czyli ten, którym będziesz mógł się pochwalić u przyszłego pracodawcy.

Page 20: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

20 pow

rót d

o gó

ry

Jeśli chcesz zapisać się na kurs lub w dalszym ciągu potrzebujesz naszej pomocy w jego wyborze, skontaktuj się z nami.

CZY WIESZ JUŻ, KTÓRY KURS WYBRAĆ?

Page 21: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

21 pow

rót d

o gó

ry

KONTAKT

Żeby dowiedzieć się więcej albo zapisać na kurs, skontaktuj się z nami. Kursy organizujemy w 9 miastach w Polsce.Jeśli interesuje Cię udział w kursie w innym dużym mieście — powiedz nam o tym.

[email protected] 849 414

Łódź[email protected] 098 375

Biał[email protected] 098 375

[email protected] 098 375

[email protected] 098 375

Poznań[email protected] 097 475

Krakówkrakó[email protected] 833 924

Wrocł[email protected] 485 491

Gdań[email protected] 848 310

MARKETING I KONTAKT DLA MEDIÓW [email protected]

JEŚLI CHCERSZ REKRUTOWAĆ NASZYCH ABSOLWENTÓW [email protected]

JEŚLI CHCESZ U NAS WYKŁADAĆwykł[email protected]

Prosimy o kontakt telefoniczny, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:30 do 16:30.

Page 22: Pierwszy kod · Nie wiem, który kurs wybrać. Pomóż mi wybrać kurs. KURS W CODERS LAB Wiem, na który kurs chce iść. Pokaż mi szczegółowy program kursu.

22 pow

rót d

o gó

ry