Top Banner
ondřej stolařík
33

ondřej stolařík portfolio

Jul 25, 2016

Download

Documents

Ondrej Stolarik

 
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: ondřej stolařík portfolio

ondřej stolařík

Page 2: ondřej stolařík portfolio
Page 3: ondřej stolařík portfolio

životopis

práce

kontakt

Page 4: ondřej stolařík portfolio
Page 5: ondřej stolařík portfolio

životopis Ing. arch. Ondřej Stolařík

Pracovní zkušenosti 2013 - dosud architekt v ateliéru Ellement 2011 - 2012 architekt v ateliéru Arpik Ostrava, s.r.o. 2010 Ing. Štěpán Špoula, krajinářský architekt 2004 - dosud spolupráce s Ing. Šárkou Stolaříkovou, krajinářským architektem

Vzdělání 2011 ČVUT Fakulta architektury, obor architektura a urbanismus ateliér: Doc. Ing. arch. Jana Jehlíka

2009 VŠB – TUO Fakulta stavební obor architektura a stavitelství 2005 Gymnázium Olgy Havlové, Ostravav

Narozen 1985

Jazykové znalosti Němčina Angličtina

Page 6: ondřej stolařík portfolio

Dopravní terminál ve Zlíně

Místo: Zlín

Autor: Ing. arch. Ondřej Stolařík

Ellement

Projekt: 2014 - 2015

Východiska návrhu Východní okraj výrobního areálu je pro město klíčovou lokalitou. Jeho význam je dán především polohou na rozhraní. Bývalý výrobní areál se dotýká staré části Zlína, parku okolo zámku, obchodní části a Gahurova prospektu se svými vzdělávacími zařízeními. Přirozeně se zde tedy kříží „toky“ obyvatel a návštěvníků města v průběhu celého dne. Význam místa je také spjat s formální strukturou města. Prostor autobusového nádraží leží na ose Gahurova prospektu a je tak velmi exponovaným a „viditelným“ místem.

Východní část areálu je místem kde se střetávají / navazují všechny formy dopravy. Pěší a cyklisté přesedají na autobus nebo vlak, automobilisté vjíždějí do areálu. Dopravní plochy tak zde mají značné prostorové i kapacitní nároky. Dnešní podoba a organizace prostoru již neodpovídají současným požadavkům a důstojně nereprezentují město.

Lokalita je jedním z nejvýznamnějších veřejných prostorů města. Často je to první místo, kterým člověk při cestě do Zlína prochází. Podoba dopravního terminálu s blízkým okolím, jeho přívětivost, přehlednost a funkčnost jsou neopomenutelné při rozvíjení pozitivního obrazu Zlína.

Transformace východní části areálu a jeho postupná přeměna na reprezentativní část města podtrhuje potřebu vybudování nového dopravního uzlu.

Rozvojový potenciál Zájmové území na sebe svým určením váže značný počet lidí v průběhu celého dne. Velký objem hromadné a automobilové dopravy a dobrá dopravní obslužnost zajišťují snadnou dostupnost lokality a transport zboží. Umístění významných institucí (Baťův Institut, Krajská knihovna, Krajská galerie, UTB) zaručuje, do určité míry, stabilitu vývoje a uvědomění si společenské důležitosti místa. Kombinace těchto faktorů tvoří silný potenciál pro rozvoj daného území.

Cíl návrhu Cílem návrhu je rozvinout myšlenku transformace stávajících nádraží a navazující dopravy do moderního dopravního terminálu v návaznosti na plánovanou úpravu dopravní sítě města. Součástí návrhu dopravního terminálu jsou také navazující plochy a veřejný prostor. Návrh hledá vhodné kompoziční a funkční řešení doplnění továrního areálu za podmínky co nejlepší pěší průchodnosti.

Page 7: ondřej stolařík portfolio
Page 8: ondřej stolařík portfolio

Vodňany v Zátiší

Místo: Vodňany

Autor: Ing. Šárka Stolaříková

Ing. arch. Ondřej Stolařík

Ing. arch. Zdenek Dohnálek

Projekt: 2014 (soutěž)

pohled první: ... CO JSOU VODŇANY pohled druhý: ELEMENTY NÁVRHU pohled třetí: PŘEDSTAVY LESOPARKU

Vodňany významově, prostorově i vnitřně utváří tři složky:

město + vodní plochy + lesopark (sídlo + hospodářství + odpočinek)

Všechny tři složky mohou být významově rovnocenné. Všechny tři složky mají být prostorově provázané. Všechny tři složky musí být vnitřně prostupné.

Zastoupení jednotlivých složek a jejich vzájemné vazby činí Vodňany jedinečnými.

Sídlo a lesopark propojuje, sjednocuje a utváří voda. Vodní plochy mají nezastupitelnou roli mezičlánku, mohou být zároveň bariérou i přemostěním.

Cílem je vytvořit (z lesoparku) cíl. Využít stávající (krajinný a kulturně-společenský) potenciál.

Prostředkem je prostředník (voda). Zatraktivnit cestu – prostředí od města k lesoparku.

Začít se musí už na začátku (město). Nalákat obyvatele i návštěvníky z centra na procházku.

Jaké je tema: Učinit z lesoparku vyhledávaný cíl vodňanských (obyvatel i návštěvníků).

Jaká je vize: Lesopark jak plnohodnotná součást ojedinělé místní krajiny.

Jaké jsou principy: 1. Definovat potenciál oblastí a vztahů dovnitř/ ven. 2. (Znovu)objevovat a zatraktivňovat cesty. 3. Posilovat charakter lokálních bodů a míst.

Jaká je zásada: Podoba, míra a načasování zásahů vychází ze vzájemných pros-torových a významových vztahů.

Cílem návrhu/ obnovy je obytný lesopark přístupný zvoucími cestami.

Naše metoda obnovy lesoparku spočívá v  uplatnění třech základ-ních elementů, které jsou zároveň i vyjádřením měřítka:

vztahy + cesty + body/ místa

Vztahy Lesopark je součástí rozhraní mezi městem a krajinným zázemím města a s oběma je a také musí být spojen sítí cest. Jde o směřování dovnitř/ ven, o vztahy města a prvků, které ho charakterizují, tedy vodních ploch, barokní, renesanční krajiny a lesoparku. Charakter těchto oblastí je určován jejich vzájemnými vztahy.

Cesty Pro úspěšné oživení lesoparku je nutné uchopit již cesty ve-doucí k němu/ od něho. Začínají ve městě, v  jeho centru, na náměstí. Cesty prokrvují oblasti. Jsou jako voda - kde teče, je živo(t). Cesty jsou tím, co návštěvník zažívá nejdříve a velmi intenzivně. Cesta naladí.

Body/ místa na cestě. Cesty se vinou lesoparkem a různorodá mís-ta jsou jako korálky na ně navlečené. Místa poskytují příležitosti pro odpočinek, hru, vyhlídku, kochání se…

„Cesta vede od náměstí, mezi domy, mezi stromy, po hrázi.“

Lesopark začíná již ve městě: 1. cesta – „hlavní“ stará cesta mezi Ma-lou a Velkou Podvinicí. Přímá, reprezentativní osa. 2. cesta – „boční pravá“ vede severovýchodně z  města, skrz statek k  přívozu – transbordéru, který překonává Blanici a vede návštěvníka do východní části lesoparku u Velké Okrouhlice 3. cesta – „boční levá“ vede severozápadně z města, okolo sádek, lávkou přes Blanici

Každá z cest má odlišný charakter a nabízí odlišný zážitek.

Území lesoparku je propojeno také s  širším krajinným zázemím 1. ve východním směru vede cesta podél Blanice 2. v  severním směru na Radčice 3. v západním směru Křtětice

Vodňanský lesopark je v  současné době zanedbaným územím. Přesto má své kouzlo a velký potenciál stát se opět vyhledávaným místem. Dávno jsou ty tam doby, kdy vodňanští využívali k procházkám udržovanou síť pěšin, potěšili se pěknými výhledy do kraje, poseděli ve stínu korun dubů.

Vysvoboďme tůňku zakletou v  náletovém porostu, vdechněme znovu život do zapomenutého lomu, umožněme místním i přespolním výhled na vodní plochy, které jsou pro město Vodňany tak typické.

Náš koncept nešokuje. Chceme využít přirozenou energii a sílu daného území a uvést lesopark znovu do života.

Zaměřili jsme se na stávající trasování pěšin a objevo-vali příjemná a zajímavá místa, která nás přiměla vytvořit i pěšiny nové.

Hlavní vstup u kapličky do lesoparku umožňuje vol-bu, kterou pěšinou vejít. Jedna je mlatová, zalitá sluncem a lemována kvetoucími bylinami, další je štětová s dřevěnou linií zá-bradlí a něco slibuje. Třetí vstup je náročnější, musíme vystoupat po dřevěných stupních... Takto jsme řešili povrch komunikací vedoucích lesoparkem. Větší převýšení dřevěným můstkem nebo lávkou. V každém případě je umožněn vstup a pohyb po lesoparku všem věkovým kategoriím, cyklistům i dětem v kočáře.

U kapličky na místě dnešní kopule, v přirozeném těžišti lesoparku, navrhujeme kamenný amfiteátr. Ten může sloužit ke kulturním i lidovým akcím, ale také jako výukové místo v přírodě. Nezanedbatelné je řešení hluché asfaltové plochy před kapličkou a předprostor škol navazujíc na vodní plochy.

Lesopark není jakýmsi soliterním osamoceným útvarem. Aby mohl fungovat, musí komunikovat s  městem a s bezprostředním okolím.

Page 9: ondřej stolařík portfolio
Page 10: ondřej stolařík portfolio

Úprava uličního profilu Tř.T. Bati

Kontext v rámci centra ZlínaVeřejný prostor je hlavní – veřejnou infrastrukturou města. Je každodenně užíván, ovlivňuje kvalitu všedního života, a v neposlední řadě je obrazem společnosti zde žijící. Veřejný prostor ve Zlíně přes řadu probíhajících projektů a realizací zasluhuje stále pozornost.Tř. Tomáše Bati prochází městem od východu na západ, předměstím, centrem města a opět předměstím. Je jednou z hlavních os města a jedním z hlavních veřejných prostor. V částiu náměstí Míru je Tř. Tomáše Bati důležitou obchodní ulicíc na křížení pěších tras mezi univerzitou Tomáše Bati, Kongresovým centrem, Náměstím Míru s radnicí a Městským divadlem, zámkem, městskými sady a tržnici.

Současný stavTř. Tomáše Bati je z jihu vymezena uliční frontou tří- až čtyřpodlažních domů, ze severu pak parkovou úpravou jižní části náměsti. Uliční profil je členěn (od severu k jihu) na chodník, travntatý pás, jednosměrnou automobilovou komunikaci se třemi jízdními pruhy a přidruženým parkovacím pruhem a širokým chodníkem podél obchodní části ulice. Povrch chodníků je tvořen dnes již nevyhovující betonovou dlažbou 200/100mm. Prostor je zde charakterizován nesourodým městským mobiliářem, množstvím reklamních poutačů a samostatně umístěnými zastřešenými moly zahrádek restauračních zařízení. Současný stav neodpovídá důležitosti městského prostoru.

NávrhUliční profil mírně upravujeme a doplňujeme. Našim cílem je odlišit jednotlivé plochy v uličním uspořádání tak, aby přirozeně reflektovaly (a také umožňovaly) širokou škálu dějů.Na straně u náměstí je chodník doplněn o cyklistyckou stezku. Příčné uspořádání je: komunikační pruh pro chodce (2,0m); odělující hmatný pás (0,3m); komunikační pruh pro obousměrnou cyklostezku (2,0m). Celkově je zpevněná plocha oproti stávajícímu řešení mírně rozšířena.Jižní strana obchodní části ulice tvořená chodníkem je při zachování stejné šířky prostorově nově uspořádaná. Plochu nyní členěníme na hladce dlážděný komunikační pruh pro chodce a dva pomalejší pruhy (lemy) s hrubším a opticky jasně odlišeným prvrchem po stranách. Pruh u automobilové komunikace se stávajícím stromořadím je doplněn o městský mobiliář: lavičky, odpadkové koše, stojany na kola. Reklamní poutače na sloupech veřejného osvětlení budou vyměněny za nové. Pruhpři fasádách domů do svého povrchu integruje domovní shozy a povrchové znaky technické infrastruktury, a také umožňuje umístení přenosných reklamních poutačů nebo vystavení nabízeného zboží.

Místo: Zlín

Autor: Ing. arch. Ondřej Stolařík

Ellement

Projekt: 2013

Realizace: 2015

vozo

vka

ulič

ní fr

onta

komunikační pruh chodců zpomalovací pászpomalovací pásparkovánívozovka

žulová mozaika 4/6

umělá vodící linie

stávající strom + ocelová mříž

žulová dlažba 25/10-40/6

žulový obrubník

žulový obrubník

žulový obrubník

žulová mozaika 4/6

žulová kostka 8/10

uliční frontauměl

á vo

dící

lin.

chodníkvozovka + parkovací pruh

1,5 - 1,65m4,4m0,4m2,6 - 2,7m2,2m

10-40cm

25cm

40cm 10-40cm

25cm

žulová mozaika 4/6 - šedá

žulová dlažba 25/10-40/6

žulová dlažba 25/10-40/6

umělá vodící linine

žulová mozaika 4/6

žulová mozaika 4/6 - šedá

žulová dlažba 8/10

žulový obrubník

STUDIE

DETAIL DLAŽBY

Ing. arch. Ondřej Stolařík

12.2013

05

projekt

místo

výkonová fáze

obsah výkresu

autor

vypracoval

datum

číslo výkresu paré

měřítko

1 : 50, 1 : 25

Náměstí T.G.M. 2570762 27 Zlín

T: +420 605 826 655E: [email protected]: ellement.cz

odbor dopravy, Město Zlín

Tř. Tomáše Bati, Zlín

Úprava uličního profilu a návrh předláždění Tř.T.Bativ části u náměstí Míru ve Zlíně

objednatel

detail 1, M 1 : 50

Spárořez 1, M 1 : 25- přechod mezi plochou parkovacího stánía pomalého pěšího pásu- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

Spárořez 2, M 1 : 25- přechod mezi pomalým pěším pásem, umělou vodícílinií a hl. komunikačním pásem- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

Spárořez 3, M 1 : 25- přechod mezi hl. komunikačním pásem a pomalýmpásem při uliční fasádě domů- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

- ŽULOVÁ DLAŽBA - DESKY 25/10-40/6 s úpravou tryskáním, barva: tmavá žula, světlá žula a okrová žula

- ŽULOVÁ MOZAIKA ŠTÍPANÁ 4/6, SVĚTLE ŠEDÁ Pavlovská žulaa - Granit Lipnice s.r.o. Dolní Město

- ŽULOVÁ KOSTKA 8/10 , SVĚTLE ŠEDÁ Šluknovský syenit, Kamenoprůmyslové závody, s.r.o., Š uknov

- UMĚLÁ VODÍCÍ LINIE, ŽULOVÁ FRÉZOVANÁ DESKA, SVĚTLÁ ŽULA

Poznámka:

vozo

vka

ulič

ní fr

onta

komunikační pruh chodců zpomalovací pászpomalovací pásparkovánívozovka

žulová mozaika 4/6

umělá vodící linie

stávající strom + ocelová mříž

žulová dlažba 25/10-40/6

žulový obrubník

žulový obrubník

žulový obrubník

žulová mozaika 4/6

žulová kostka 8/10

uliční frontauměl

á vo

dící

lin.

chodníkvozovka + parkovací pruh

1,5 - 1,65m4,4m0,4m2,6 - 2,7m2,2m

10-40cm

25cm

40cm 10-40cm

25cm

žulová mozaika 4/6 - šedá

žulová dlažba 25/10-40/6

žulová dlažba 25/10-40/6

umělá vodící linine

žulová mozaika 4/6

žulová mozaika 4/6 - šedá

žulová dlažba 8/10

žulový obrubník

STUDIE

DETAIL DLAŽBY

Ing. arch. Ondřej Stolařík

12.2013

05

projekt

místo

výkonová fáze

obsah výkresu

autor

vypracoval

datum

číslo výkresu paré

měřítko

1 : 50, 1 : 25

Náměstí T.G.M. 2570762 27 Zlín

T: +420 605 826 655E: [email protected]: ellement.cz

odbor dopravy, Město Zlín

Tř. Tomáše Bati, Zlín

Úprava uličního profilu a návrh předláždění Tř.T.Bativ části u náměstí Míru ve Zlíně

objednatel

detail 1, M 1 : 50

Spárořez 1, M 1 : 25- přechod mezi plochou parkovacího stánía pomalého pěšího pásu- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

Spárořez 2, M 1 : 25- přechod mezi pomalým pěším pásem, umělou vodícílinií a hl. komunikačním pásem- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

Spárořez 3, M 1 : 25- přechod mezi hl. komunikačním pásem a pomalýmpásem při uliční fasádě domů- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

- ŽULOVÁ DLAŽBA - DESKY 25/10-40/6 s úpravou tryskáním, barva: tmavá žula, světlá žula a okrová žula

- ŽULOVÁ MOZAIKA ŠTÍPANÁ 4/6, SVĚTLE ŠEDÁ Pavlovská žulaa - Granit Lipnice s.r.o. Dolní Město

- ŽULOVÁ KOSTKA 8/10 , SVĚTLE ŠEDÁ Šluknovský syenit, Kamenoprůmyslové závody, s.r.o., Š uknov

- UMĚLÁ VODÍCÍ LINIE, ŽULOVÁ FRÉZOVANÁ DESKA, SVĚTLÁ ŽULA

Poznámka:

vozo

vka

ulič

ní fr

onta

komunikační pruh chodců zpomalovací pászpomalovací pásparkovánívozovka

žulová mozaika 4/6

umělá vodící linie

stávající strom + ocelová mříž

žulová dlažba 25/10-40/6

žulový obrubník

žulový obrubník

žulový obrubník

žulová mozaika 4/6

žulová kostka 8/10

uliční frontauměl

á vo

dící

lin.

chodníkvozovka + parkovací pruh

1,5 - 1,65m4,4m0,4m2,6 - 2,7m2,2m

10-40cm

25cm

40cm 10-40cm

25cm

žulová mozaika 4/6 - šedá

žulová dlažba 25/10-40/6

žulová dlažba 25/10-40/6

umělá vodící linine

žulová mozaika 4/6

žulová mozaika 4/6 - šedá

žulová dlažba 8/10

žulový obrubník

STUDIE

DETAIL DLAŽBY

Ing. arch. Ondřej Stolařík

12.2013

05

projekt

místo

výkonová fáze

obsah výkresu

autor

vypracoval

datum

číslo výkresu paré

měřítko

1 : 50, 1 : 25

Náměstí T.G.M. 2570762 27 Zlín

T: +420 605 826 655E: [email protected]: ellement.cz

odbor dopravy, Město Zlín

Tř. Tomáše Bati, Zlín

Úprava uličního profilu a návrh předláždění Tř.T.Bativ části u náměstí Míru ve Zlíně

objednatel

detail 1, M 1 : 50

Spárořez 1, M 1 : 25- přechod mezi plochou parkovacího stánía pomalého pěšího pásu- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

Spárořez 2, M 1 : 25- přechod mezi pomalým pěším pásem, umělou vodícílinií a hl. komunikačním pásem- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

Spárořez 3, M 1 : 25- přechod mezi hl. komunikačním pásem a pomalýmpásem při uliční fasádě domů- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

- ŽULOVÁ DLAŽBA - DESKY 25/10-40/6 s úpravou tryskáním, barva: tmavá žula, světlá žula a okrová žula

- ŽULOVÁ MOZAIKA ŠTÍPANÁ 4/6, SVĚTLE ŠEDÁ Pavlovská žulaa - Granit Lipnice s.r.o. Dolní Město

- ŽULOVÁ KOSTKA 8/10 , SVĚTLE ŠEDÁ Šluknovský syenit, Kamenoprůmyslové závody, s.r.o., Š uknov

- UMĚLÁ VODÍCÍ LINIE, ŽULOVÁ FRÉZOVANÁ DESKA, SVĚTLÁ ŽULA

Poznámka:

vozo

vka

ulič

ní fr

onta

komunikační pruh chodců zpomalovací pászpomalovací pásparkovánívozovka

žulová mozaika 4/6

umělá vodící linie

stávající strom + ocelová mříž

žulová dlažba 25/10-40/6

žulový obrubník

žulový obrubník

žulový obrubník

žulová mozaika 4/6

žulová kostka 8/10

uliční frontauměl

á vo

dící

lin.

chodníkvozovka + parkovací pruh

1,5 - 1,65m4,4m0,4m2,6 - 2,7m2,2m

10-40cm

25cm

40cm 10-40cm

25cm

žulová mozaika 4/6 - šedá

žulová dlažba 25/10-40/6

žulová dlažba 25/10-40/6

umělá vodící linine

žulová mozaika 4/6

žulová mozaika 4/6 - šedá

žulová dlažba 8/10

žulový obrubník

STUDIE

DETAIL DLAŽBY

Ing. arch. Ondřej Stolařík

12.2013

05

projekt

místo

výkonová fáze

obsah výkresu

autor

vypracoval

datum

číslo výkresu paré

měřítko

1 : 50, 1 : 25

Náměstí T.G.M. 2570762 27 Zlín

T: +420 605 826 655E: [email protected]: ellement.cz

odbor dopravy, Město Zlín

Tř. Tomáše Bati, Zlín

Úprava uličního profilu a návrh předláždění Tř.T.Bativ části u náměstí Míru ve Zlíně

objednatel

detail 1, M 1 : 50

Spárořez 1, M 1 : 25- přechod mezi plochou parkovacího stánía pomalého pěšího pásu- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

Spárořez 2, M 1 : 25- přechod mezi pomalým pěším pásem, umělou vodícílinií a hl. komunikačním pásem- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

Spárořez 3, M 1 : 25- přechod mezi hl. komunikačním pásem a pomalýmpásem při uliční fasádě domů- dlažba kladena kolmo k fasádě domů

- ŽULOVÁ DLAŽBA - DESKY 25/10-40/6 s úpravou tryskáním, barva: tmavá žula, světlá žula a okrová žula

- ŽULOVÁ MOZAIKA ŠTÍPANÁ 4/6, SVĚTLE ŠEDÁ Pavlovská žulaa - Granit Lipnice s.r.o. Dolní Město

- ŽULOVÁ KOSTKA 8/10 , SVĚTLE ŠEDÁ Šluknovský syenit, Kamenoprůmyslové závody, s.r.o., Š uknov

- UMĚLÁ VODÍCÍ LINIE, ŽULOVÁ FRÉZOVANÁ DESKA, SVĚTLÁ ŽULA

Poznámka:

Page 11: ondřej stolařík portfolio

1,5 - 1,654,8

2,6 - 2,7

odpadkový koš

lavička

stojan na kola

stojan na kola

stojan na kola

lavička

lavička

odpadkový koš

odpadkový koš

odpadkový koš

odpadkový koš

sezónní zahrádka

zahrádka

sezónní zahrádka

reklamm

ní poutač

reklamm

ní poutač

reklamm

ní poutač

reklamm

ní poutač

reklamm

ní poutač

reklamm

ní poutač

9,00

3,75

8,50

3,50 8,40 3,60

7,10

2,10

4,00

4,00

4,10

2,2

11'

navazující stavba - revitalizace prostoruparku komenského ve zlíně

10,452,90

2,000,30

2,00

žulová kostka 10/10/10 - spáry vyplněné pískem

detail 1

detail 2

STUDIE

SITUACE

Ing. arch. Ondřej Stolařík

12.2013

03

projekt

místo

výkonová fáze

obsah výkresu

autor

vypracoval

datum

číslo výkresu paré

měřítko

1 : 250

Náměstí T.G.M. 2570762 27 Zlín

T: +420 605 826 655E: [email protected]: ellement.cz

odbor dopravy, Město Zlín

Tř. Tomáše Bati, Zlín

Úprava uličního profilu a návrh předláždění Tř.T.Bativ části u náměstí Míru ve Zlíně

objednatel

LEGENDA:

STÁVAJÍCÍ STAVBY

ŽULOVÁ DLAŽBA - DESKY 25/10-40/6s úpravou tryskáním, barva: tmavá žula, světlá žula a okrová žula

ŽULOVÁ MOZAIKA ŠTÍPANÁ 4/6, SVĚTLE ŠEDÁPavlovská žulaa - Granit Lipnice s.r.o. Dolní Město

ŽULOVÁ KOSTKA 8/10, SVĚTLE ŠEDÁŠluknovský syenit, Kamenoprůmyslové závody, s.r.o., Š uknov

SIGNÁLNÍ A VAROVNÝ PÁS, ŽULOVÁ MOZAIKA ŘEZANÁ 4/4/6, GRAFITOVĚ ŠEDÁŠluknovský syenit, Kamenoprůmyslové závody, s.r.o., Š uknov

DLAŽBA BETONOVÁ 300/300/80mm BEZ FAZET – PŘÍRODNÍAZ beton Kněžpole

DLAŽBA BETONOVÁ 300/300/80mm BEZ FAZET - TMAVĚ ŠEDÁAZ beton Kněžpole

UMĚLÁ VODÍCÍ LINIE, ŽULOVÁ FRÉZOVANÁ DESKA, ŠEDÁ

1%2%0,5-5%

chodník +cyklistická stezka travnatý pás vozovka - 3 jizdní pruhy parkovací stání chodník uliční frontapark8,9m2,2m10,3m3,0m4,3m

2%převýšení 5cm

převýšení 7cm

4,8m2,6-2,7m 1,5-1,65mhl. komunikační pruh pruh

pomalýpruh

pomalý

žulová mozaika u patydomu vyrovnává lokálnínerovnosti, vstupy dojednotlivých domů, poklopya domovní shozy

STUDIE

ULIČNÍ PROFIL - ŘEZ 1-1'

Ing. arch. Ondřej Stolařík

12.2013

04

projekt

místo

výkonová fáze

obsah výkresu

autor

vypracoval

datum

číslo výkresu paré

měřítko

1 : 100

Náměstí T.G.M. 2570762 27 Zlín

T: +420 605 826 655E: [email protected]: ellement.cz

odbor dopravy, Město Zlín

Tř. Tomáše Bati, Zlín

Úprava uličního profilu a návrh předláždění Tř.T.Bativ části u náměstí Míru ve Zlíně

objednatel

Page 12: ondřej stolařík portfolio

Náměstí Osvobození ve Starém Městě

Co je to náměstí a k čemu by mělo sloužit? - Náměstí je. Náměstí je reálný, pevně vymezený, zažívaný prostor – nikoli tabulka na rohu nesoucí nějaký název nebo jméno. Náměstí je těžištěm města, jeho ohniskem, tváří, vedou do něj a zase z něj všechny důležité cesty. Náměstí reprezentuje, umožňuje komunikaci, je veřejným prostorem.

Stávající stav O Náměstí Osvobození můžeme směle prohlásit, že dnes je torzem. Jeho podoba je výsledkem bouřlivých procesů, které zde proběhly ve 20.stol. Můžeme říct, že podoba veřejného prostoru a tím více náměstí je analogií k podobě společnosti. A není to lichotivý pohled. (...) Náměstí Náměstí Osvobození je hlavním veřejným prostorem Starého Města. Spolu s přilehlým parkem a kostelem leží na pomyslné ose, kterou můžeme protáhnout až k vrcholu Kralického Sněžníku. Náměstí není nikdy parkoviště, kruhový objezd ani park. Náměstí je prostor pro všechny obyvatele - „obývací pokoj města“ a volná plocha umožňující různé činnosti: trhy, poutě, koncerty, divadelní představení, anebo pouhé setkávání a odpočinek obyvatel s  možností občerstvení či nákupu.

Plochu náměstí jsme proto navrhli jako co nejcelistvější v mírném přirozeném sklonu. Náš návrh spočívá v nové organizaci dopravy, v uvolnění prostoru a v částečném vyrovnání výškových úrovní ploch. Hlavní komunikace procházející diagonálně náměstím bude přesunuta k východní straně náměstí a napojí se na stávající komunikaci vybíhající z ul. Jesenická. Na náměstí tak vznikne celistvá plocha, jasně definovaná stávající zástavbou. Vzniklá plocha je funkčně členěna na centrální plochu určenou pouze pro pěší, na plochu se smíšeným provozem a manipulační plochu. Plocha se smíšeným provozem (chodci a automobilová obsluha s možností parkování) lemuje jižní a západní strany náměstí a přímo přechází v centrální plochu. Přechod není vymezen rozdílnou výdlažbou, pouze spádováním k dešťovým vpustím a stromořadím. Sklon náměstí byl v jihozápadní části vyrovnán schodišťovými stupni, v severovýchodní části pak návrhem radničního předprostoru s vloženým schodištěm a pobytovým prostorem. Na centrální část náměstí, za radničním předprostorem, navazuje plocha s autobusouvou zastávkou. Manipulační plocha na severní straně náměstí, za radnicí bude v nezbytné míře zachována (pro příjezd k čerpací stanici, průjezd autobusů). (...)

Místo: Staré Město, Náměstí Osvobození

Autor: Ing. Šárka Stolaříková

Ing. arch. Ondřej Stolařík

Rok: 2013

SITUACE

ŘEZ

Page 13: ondřej stolařík portfolio
Page 14: ondřej stolařík portfolio

B.Martinů 814/7, 708 00 Ostrava

e: [email protected]

t : +420 732 339 515Studie leSoparku ve Starém měStě MěstO staré MěstO duBen 2013 16Celkový řez A - A‘ M 1 : 250

STÁVAJÍCÍ TERÉN

0 2 5 10 25m

523 m.n.m

525 m.n.m

530 m.n.m

535 m.n.m

540 m.n.m

545 m.n.m

550 m.n.m

555 m.n.m

potok lesopark hřiště stávající obslužná komunikacepěšinastávající cesta pěšinapěšina

Lesoparkve Starém Městě

Území lesoparku navazuje na hlavní městské prostory – náměstí, park, areál kostela; a doplňuje ideovou osu, na které se tyto hlavní městské prostory nacházejí. Existence lesoparku je především umožněna terénní konfigurací Starého Města. Lesopark tak vytváří zajímavý prostor s výrazným potenciálem krtákodobých aktivit.

Stávající stav Území lesoparku se nachází na severním okraji centra města. Území se prudce svažuje směrem k severozápadu. V minulosti část území tvořila hospodářské zázemí domů lemující ul. Jesenická a ul. Bezručova. Dnes je území víceméně ponecháno samo sobě. Podél Vrbenského potoka jsou oplocené zbytky zahrádek s chatkami, zbytek území je pak protkán množstvím vyšlapaných pěšin a chodníčků.Zájmové území je charakteristické poměrně velkým počtem vstupů, v zásadě ze všech stran. Prostor budoucího lesoparku je dnes nevyužit, přičemž nabizí potenciál krátkodobé rekreace pro obyvatele města.

Koncepce a cíle

Studie lesoparku ve Starém Městě je koncipována pro současné potřeby obyvatel a v  širším kontextu možnosti rekreace ve městě. Cílem kultivace lesoparku je vytvoření pobytového území, které obohatí Staré Město a také doplní soustavu hlavních městských prostor.

Řešení Architektonické řešení vychází částečně z  původního stavu řešeného území, tvarosloví je však použito současné. Dnes lesopark funguje jako systém pěších cest, místy neschůdných, bez konkrétních bodů. Návrh současné trasy zachovává, případně mírně pozměňuje a přidává trasy nové s  konkrétními body - zastaveními či cíli. Prostředkem je použití důvěrně známých materiálů, dřeva, kamene, místních dřevin a propojení úprav terénu s  existující vegetací – prvky autenticky přítomné v okolní přírodě. Samotný les je rozšířen o kus severovýchodního území – svažité louky a opuštěné zahrádky.

Místo: Staré Město

Autor: Ing. Šárka Stolaříková

Ing. arch. Ondřej Stolařík

Projekt: 2013, 2016

ŘEZ

POHLED

Page 15: ondřej stolařík portfolio
Page 16: ondřej stolařík portfolio

Dům v Krásném Poli

Stavební pozemek je součástí nově budované ulice v  intravilánu obce. Na stavebním pozemku bude umístěn rodinný dům a samostatně stojící garáž. Stavební pozemek je orientován na jih. Objekt rodinného domu je situován při severozápadní straně pozemku, samostatně stojící garáž pak v  odstupu šesti metrů od jižní hranice pozemku respektuje uliční čáru založenou již realizovanými domy. Garáž svým umístěním cloní dům a částečně pobytovou plochu zahrady, zároveň integruje také vstup na pozemek. Mezi domem a garáží bude vybudován přístupový chodník. Celek rodinného domu je tvořen dvěma horizontálně členěnými objemy, otevírá se kaskádovitě směrem k  jihu a umožňuje přímé oslunění hlavních pobytových místnostní v  různých fázích dne. První nadzemní podlaží

je opticky hmotné, pocitově těžké a přítomné. Vyrůstá ze své základny. Druhé nadzemní podlaží je mírně ustupující a lehké. Materiálové řešení obou objemů respektuje tuto ideu. První nadzemní podlaží bude bíle omítnuto, druhé nadzemní podlaží bude obloženo měděnými pásy. Dům je zastřešen plochou střechou.

Garáž tvoří jednoduchý objem obsahující stání pro tři osobní automobily. Garáž a vstup na pozemek vytváří jeden celek. Vstup je zastřešen a s  rodinným domem je spojen chodníkem. Garáž je omítnuta. Střecha garáže je zelená, vegetace je navržena jako extenzivní.

Oplocení je navrženo z  gabionových košů.

Místo: Krásné Pole

Autor: Ing. arch. Ondřej Stolařík

Rok: 2012

Projekt: 2013

2.NP

1.NP

Page 17: ondřej stolařík portfolio
Page 18: ondřej stolařík portfolio

Rekonstrukce Sídliště Míru v Odrách

Řešená lokalita se nachází v intravilánu města Odry, v blízkosti centra. Sídliště je tvořeno skupinou čtyř- až šestipodlažních panelových domů, které vytváří polouzavřený urbánní blok. Sídliště je v  této poloze cizorodým prvkem instalovaným do struktury malého města. Chybí zde detail, který by prostor zobytnil, vztah mezi veřejným a neveřejným neexistuje. Sídliště poskytuje pouze jednu základní náplň – bydlení. Člověk se s  tímto prostředím obtížně identifikuje. Tento stav vyúsťuje v  nefunkční a nevyužitý veřejný prostor a především pak vnitroblok, který je svou velikostí srovnatelný s Masarykovým náměstím. Sídliště je vybaveno nesourodým a dožilým mobiliářem (lavičky, koše, infotabule, klepače, sušáky, stojany na kola, …). Herní a pobytové plochy jsou již dnes za hranicí životnosti a neposkytují svým uživatelům dostatečné zázemí pro jejich aktivity. Předzahrádky jsou řešeny nevhodným způsobem s  přerostlou zelení a celkově tvoří nepřívětivé prostředí při vstupu do domů. Na konci technické životnosti jsou také povrchy zpevněných ploch, které jsou často velmi improvizované a trpí zásahy při údržbě inženýrských sítí. Sídliště poskytuje bydlení cca 440 obyvatelům.

Návrh si klade za cíl sídliště učinit obytnějším, pokud možno přizpůsobit ho současným požadavkům a potřebám obyvatel. Základem návrhu je vztah mezi veřejným a neveřejným prostorem. Dnes na sídlišti chybí poloveřejná sféra prostoru, která by vytvářela pásmo přechodu, změkčovala tvrdý kontrast mezi soukromým a veřejným a umožnila pobyt obyvatel sídliště na místě, se kterým se mohou více identifikovat – který bude do jisté míry jejich, bude náležet k  domu, ve kterém bydlí. Vznikají tak předzahrádky v pásu mezi domem a chodníkem vymezené nízkou zídkou a obsahující základní mobiliář. Střed sídliště je vyhrazen pro hřiště a pobytovou plochu. Hřiště je určeno pro malé a menší děti. Plocha je členěna na část pro rodiče s  dětmi, ve které dominuje pískoviště, část pro menší děti s terénním valem, kolotočem, skluzavkou a dalšími herními prvky, a dále na plochu pro odpočinek dospělých. Stávající chodníky budou mírně upraveny. Trasování chodníků se přizpůsobuje předzahrádkám a samotné chodníky jsou po určitém úseku členěny odpočinkovými plochami s lavičkou. Přístupové chodníky k domům (pokud to výškové poměry dovolí) jsou bezbariérové.

Místo: Odry

Autor: Ing. arch. Ondřej Stolařík

Ing. Šárka Stolaříková

ARPIK s.r.o.

Projekt: 2012 - 2013

Page 19: ondřej stolařík portfolio
Page 20: ondřej stolařík portfolio

Rozhledna Kelčský Javorník

Rozhledny jsou jedněmi z mnoha bodů na cestě. Myslím, že to nejsou cíle, alespoň ne ty opravdové. Ale dávají nám možnost dohlédnout o něco dál. Při dobré viditelnosti možná spatříme svůj skutečný cíl nebo nám ukážou cestu a dodají odvahu jít zas dál. Nebo nás taky okouzlí, odhalí netušenou perspektivu a probudí v nás touhu.

Rozhledna není atrakcí, ale zážitkem. Rozhledna doplňuje krajinu, ve které je člověk přítomen. Na místě není samoúčelná exhibice, kterou dokážeme, co jsme schopni vymyslet, ale řešení, které co nejlépe doplní charakter místa. Lokalita stavby – Kelčský Javorník, i záměr stavby – rozhledna, jsou do jisté míry výjimečné okolnosti. Cílem bylo navrhnout stavbu, která se stane součástí Hostýnských Vrchů. Věž je navržena na kruhovém půdoryse o průměru 5,1m. Plynule navazuje na kamennou zídku loženou na sucho, která se postupně zvedá z terénu a vytváří podezdívku věže. Zároveň zídka definuje kousek veřejného prostoru – táborové místo s ohništěm a umožňuje nerušivě usadit rozhlednu. Zídka je navržena z místního kameniva. Kruhový půdorys rozhledny odpovídá topografii místa a umožňuje výhled do všech stran.

Místo: Kelčský Javorník

Autor: Ing. arch. Ondřej Stolařík

Ing. arch. Lukáš Richter

Rok: 2012 (soutěž)

Page 21: ondřej stolařík portfolio
Page 22: ondřej stolařík portfolio

Park Čtyři Dvory

Co / čím je území Čtyři Dvory

CoKlín roztínající moderní sídliště Českých Budějovic.Dnes opuštěné území, periferie zasahující do organismu města.Přechod mezi příměstskou a městskou krajinou.

ČímVýchodiska/ principy Lokalita se vrací zpět do města.Město je pevné, husté, s jasnými hranicemi a park je součástí města.Střetávají se zde dvě osy; městská, která spojuje dva sídlištní celky a zelená linie, latentně přítomná a přivádějící do města krajinu Vávrovských rybníků. Na průniku linií vzniká park.

ProgramZapojení lokality do organismu městaZatraktivnění lokality.Zprůchodnění lokality.Nabídnutí sportovních a relaxačních aktivit lidem žijícím v okolí.

Místo: České Budějovice

Autor: Ing. arch. Ondřej Stolařík

Ing. Šárka Stolaříková

Rok: 2012 (soutěž)

Page 23: ondřej stolařík portfolio
Page 24: ondřej stolařík portfolio

Přestavba KB v Karviné- variantní řešení obvodového pláště

S přestavbou budovy KB Karviná pro potřeby Magistrátu města Kraviné vyvztává otázka jak zapojit stavbu do struktury města. Hlavním městským veřejným prosotrem je Masarykovo náměstí, jehož charakter určují především dva významné objekty - radnice a zámek. Náměstí se vyvýjelo spolu s městem, šlo o kontinuální proces, který vyústil v dnešní podobu. Naproti tomu budova KB Karviná se svým expresivním výrazem, mohutností a rezervovaností stojí nezapojena do širšího rámce města. Je zřejmé, že tento stav plyne z její podoby, umístění, funkčního určení, užívaní stavby, atd. Dnes pouze okupuje prostor. Změna využití stavby však otevírá řadu nových možností a přináší obrovský potenciál rozvoje veřejného prostoru. Veřejná stavba Magistrátu města Karviné definuje nově prostor, ve kterém se nachází a zcela mění jeho charakter. To vyžaduje značnou dávku odpvědnosti jak od architekta, tak investora.

Jestliže definujeme jako nejdůležitější stavby zámek a radnici a hlavní veřejný prostor Masarykovo náměstí, nabízí se pak analogie pro definování nové budovy Magistrátu města Karviná a prosotru, kde se nachází:

ZÁMEK (+RADINCE) x MAGISTRÁTNÁMĚSTÍ x VEŘEJNÝ PROSTOR

Z toho plynou základní požadavky na řešení celého prostoru před budovou, jehož charakter nejvíce ovlivňuje právě tato stavba. Jde o odpovídající řešení jednoho z hlavních městských prsotor, který musí nabídnout obdobnou kvalitu jako náměstí.

Samotná budova by měla získat přívětivý výraz pro početné návštěvníky, měla by důstojně reprezentovat město, své obyvatele, měla by symbolizovat otevřenost veřejné zprávy. Měla by zvát ke vstupu. Mělo by být vidět nejen ze vnitř ven, ale i naopek - z venku dovnitř.

Místo: Karvíná

Autor: Ing. arch. Ondřej Stolařík

ARPIK s.r.o.

Projekt: 2011

Page 25: ondřej stolařík portfolio
Page 26: ondřej stolařík portfolio

Výrobní závod GS Caltex v KarvinéMísto: Karviná

Autor: Ing. arch. Petr Havel

Ing. arch. Ondřej Stolařík

ARPIK s.r.o.

Projekt: 2011 - 2012

Realizace: 2012 - 2013

Page 27: ondřej stolařík portfolio
Page 28: ondřej stolařík portfolio

Rekonstrukce hřbitova v Nové Vsi

Rekonstrukce hřbitova v Nové Vsi zahrnovala práce v bezprostřední blízkosti kulturní památky (kostela) a dvou památných stromů (z nichž jeden je nejstarším stromem na území Ostravy). Cílem rekonstrukce bylo neudržovaný a zanedbaný hřbitov obnovit. Navrhli jsme nové zděné oplocení, dlážděné plochy, mlatové pěšiny, výsadby, vodní prvek, „zlegalozovali“ jsme parkoviště a umístili nový mobiliář.

Místo: Nová Ves

Autor: Ing. arch. Ondřej Stolařík

Ing. Šárka Stolaříková

Projekt: 2010

Realiazce: 2012

POHLED Z ULICE

OPLOCENÍ M 1:50

vyrovnávací podsyphutněná štěrkodrť

zásyp

ztracené bednění

monolitický beton C12/15

hydroizolační stěrka

CP 290x140x65mm, nastojato

kapsa pro uložení příčlevýplně plotu, 4 a 15 řádek

monolitický beton C12/15

CP 290x140x65mm

výztuž d = 6mm

vyrovnávací podsyphutněná štěrkodrť

zásyp

monolitický beton C12/15

CP 290x140x65mm

výztuž d = 6mm

výztuž d = 6mm

DETAIL OPLOCENÍ M 1:30ŘEZ PODEZDÍVKOU A - A' ŘEZ SLOUPKEM, SVISLÝ B - B' ŘEZ SLOUPKEM, VODOROVNÝ C - C'

ztracené bednění

hydroizolační stěrka

POHLED ZE HŘBITOVAVSTUP "1" M 1 : 30

POHLED ZE HŘBITOVAVSTUP "2" M 1 : 30

PŘÍČLE ULOŽENY DO KAPSY VE SLOUPKUVE 4 A 15 ŘÁDKU

POHLED Z ULICE

VÝPLŇ M 1:30POHLED Z ULICE POHLED Z ULICE

CP 290x140x65mm, nastojato

kapsa pro uložení příčlevýplně plotu, 4 a 15 řádek

základ stávajícího oplocení

UL. U HRŮBKŮ HŘBITOV

ZAKÁZKA č. :

DATUM :

STUPEŇ :

MĚŘÍTKO :

STAVEBNÍ OBJEKT

DOKUMENT ( VÝKRES )

NÁZEV ZAKÁZKY ( DÍLO )

INVESTOR ZAKÁZKY

VEDOUCÍ PROJEKTU

Č.VÝKR. : PARÉ :

Ing. Šárka STOLAŘÍKOVÁ

ZÁŘÍ 2010

ZD

OPLOCENÍ - CELKOVÉ ŘEŠENÍ

ZAHRADNÍ A KRAJINÁŘSKÁARCHITEKTURA

PROJEKTANT ČÁSTI PD VYPRACOVAL

Poznámka:1. Dřevěné části oplocení jsou zhotoveny z modřínové dřeva. Mezi zdvojené příčle o příčném profilu80x30mm jsou upevněny dřevěné laťky o rozměrech 1210x50x20m.2. Nosná konstrukce vrat je tvořena fošnami o příčném profilu 100x40mm. Jednotlivé prvky jsouspojeny tesařskými spoji. Vrata jsou opatřena litinovým kování a jsou zavěšena na skobu upevněnoudo sloupku. Vrata jsou opatřeny dveřním kováním s oboustrannou klikou a klíčem.3. Základy oplocení/ podezdívky jsou položeny do hloubky 800mm pod terénem. Základová spára jevyrovnána hutněnou štěrkodrtí. Podezdívka je zhotovená z prvků ztraceného bednění kladených navazbu nasucho.

F.1.5

HŘBITOVA V OSTRAVĚ - NOVÉ VSI

MOb Nová Ves, Rolnická 139/32, Ostrava - Nová Ves

OBNOVA ÚZEMÍ PO TĚŽEBNÍ ČINNOSTI V LOKALITĚ

Ing. Šárka STOLAŘÍKOVÁ Ing. Šárka STOLAŘÍKOVÁ

Bc. Ondřej Stolařík

Místní výškový systém: BpvPřed zahájením prací budou vytýčeny všechny inženýrské sítě.

SO 01.3 - Sadové úpravy -

1:50; 1:30

Page 29: ondřej stolařík portfolio

POHLED Z ULICE

OPLOCENÍ M 1:50

vyrovnávací podsyphutněná štěrkodrť

zásyp

ztracené bednění

monolitický beton C12/15

hydroizolační stěrka

CP 290x140x65mm, nastojato

kapsa pro uložení příčlevýplně plotu, 4 a 15 řádek

monolitický beton C12/15

CP 290x140x65mm

výztuž d = 6mm

vyrovnávací podsyphutněná štěrkodrť

zásyp

monolitický beton C12/15

CP 290x140x65mm

výztuž d = 6mm

výztuž d = 6mm

DETAIL OPLOCENÍ M 1:30ŘEZ PODEZDÍVKOU A - A' ŘEZ SLOUPKEM, SVISLÝ B - B' ŘEZ SLOUPKEM, VODOROVNÝ C - C'

ztracené bednění

hydroizolační stěrka

POHLED ZE HŘBITOVAVSTUP "1" M 1 : 30

POHLED ZE HŘBITOVAVSTUP "2" M 1 : 30

PŘÍČLE ULOŽENY DO KAPSY VE SLOUPKUVE 4 A 15 ŘÁDKU

POHLED Z ULICE

VÝPLŇ M 1:30POHLED Z ULICE POHLED Z ULICE

CP 290x140x65mm, nastojato

kapsa pro uložení příčlevýplně plotu, 4 a 15 řádek

základ stávajícího oplocení

UL. U HRŮBKŮ HŘBITOV

ZAKÁZKA č. :

DATUM :

STUPEŇ :

MĚŘÍTKO :

STAVEBNÍ OBJEKT

DOKUMENT ( VÝKRES )

NÁZEV ZAKÁZKY ( DÍLO )

INVESTOR ZAKÁZKY

VEDOUCÍ PROJEKTU

Č.VÝKR. : PARÉ :

Ing. Šárka STOLAŘÍKOVÁ

ZÁŘÍ 2010

ZD

OPLOCENÍ - CELKOVÉ ŘEŠENÍ

ZAHRADNÍ A KRAJINÁŘSKÁARCHITEKTURA

PROJEKTANT ČÁSTI PD VYPRACOVAL

Poznámka:1. Dřevěné části oplocení jsou zhotoveny z modřínové dřeva. Mezi zdvojené příčle o příčném profilu80x30mm jsou upevněny dřevěné laťky o rozměrech 1210x50x20m.2. Nosná konstrukce vrat je tvořena fošnami o příčném profilu 100x40mm. Jednotlivé prvky jsouspojeny tesařskými spoji. Vrata jsou opatřena litinovým kování a jsou zavěšena na skobu upevněnoudo sloupku. Vrata jsou opatřeny dveřním kováním s oboustrannou klikou a klíčem.3. Základy oplocení/ podezdívky jsou položeny do hloubky 800mm pod terénem. Základová spára jevyrovnána hutněnou štěrkodrtí. Podezdívka je zhotovená z prvků ztraceného bednění kladených navazbu nasucho.

F.1.5

HŘBITOVA V OSTRAVĚ - NOVÉ VSI

MOb Nová Ves, Rolnická 139/32, Ostrava - Nová Ves

OBNOVA ÚZEMÍ PO TĚŽEBNÍ ČINNOSTI V LOKALITĚ

Ing. Šárka STOLAŘÍKOVÁ Ing. Šárka STOLAŘÍKOVÁ

Bc. Ondřej Stolařík

Místní výškový systém: BpvPřed zahájením prací budou vytýčeny všechny inženýrské sítě.

SO 01.3 - Sadové úpravy -

1:50; 1:30

Page 30: ondřej stolařík portfolio

výroba a technické stavbybydlení veřejný prostorveřejné stavby

Výrobní závod GS Caltex v Karviné, 2011-12 (Arpik s.r.o.)

Investiční záměr STK v Ostravě Přívoze, 2012 (Arpik s.r.o.)

Zemědělský objekt v Ostravě Svinově, 2012 (Arpik s.r.o.)

Hala Mach, v Ostravě Kunčicích, 2011

Rodinný dům Boněcko, 2015 - 2016 (ellement)

Usedlost Sirákov, 2014 (ellement)

Interiér části domu Mokrá, 2014 (ellement)

Dům v Kudlově, 2013 (ellement)

Přístavba domu v Otrokovicích, 2013 (ellement)

Interiér Domu v Krásném Poli, 2013

Dům v Krásném Poli, 2012

Zahrada rodinného domu v Kravařích, 2012

Vila Aleška, 2012

Dopravní terminál v Toruni, Polsko, 2014 (ellement + mmcité)

Revitalizace návsi v Bedřichovicích - Bedřichovice nad Temží, 2014 (ellement)

Revitalizace části města Karolínka, 2014 (Ellement + Ing. Šárka Stolaříková)

Úprava uličního profilu Tř.T. Bati, ve Zlíně, 2013 (ellement)

Náměstí Osvobození ve Starém Městě, 2013(spolupráce s Ing. Šárkou Stolaříkovou)

Rekonstrukce Sídliště Míru v Odrách, 2012-13

Předprostor ZŠ Jarošova v Havířově, 2011

Rekonstrukce hřbitova v Nové Vsi, 2010(spolupráce s Ing. Šárkou Stolaříkovou)

Informační centrum v Příboře, 2014 (ellement)

Rozhledna na Kelčském Javorníku, 2012 (spolupráce s Ing. arch. Lukášem Richterem)

Přestavba KB v Karviné, 2011 (Arpik s.r.o.)

Page 31: ondřej stolařík portfolio

krajinářský celek urbanismus přednáška

Vodňany v Zátiší, 2014(spolupráce s Ing. Šárkou Stolaříkovou a Ing. arch. Zdeňkem Dohnálkem)

Lesopark ve Starém Městě, 2013(spolupráce s Ing. Šárkou Stolaříkovou)

Park Čtyři Dvory v Českých Budějovicích, 2012 (spolupráce s Ing. Šárkou Stolaříkovou)

Územní studie lokality BI12 v Luhačovicích, 2015 (ellement)

Dopravní terminál ve Zlíně, 2014 - 2015 (ellement)

Lokalita bydlení Ke Koupališti v Odrách, 2012

Asistence v rámci předmětu „Prostorová tvorba“ na UTB Zlín

Edward Galuszka, krajinářský architekt spolu s Lubomírem Rychtarem, 2013

Veřejný prostor (UTB Zlín), 2013

Liboc - Řepy (v rámci festivalu Živé město), 2011

výběr prácí 2010 - 2016

Page 32: ondřej stolařík portfolio
Page 33: ondřej stolařík portfolio

Kontakt Ing. arch. Ondřej Stolařík Bohuslava Martinů 814/7 708 00 Ostrava - Poruba +420 737 116 912 [email protected]