Top Banner
Підсумкова колегія відділу освіти Локачинської районної державної адміністрації «Стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року та впровадження державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти» (Доповідь начальника відділу освіти і науки Локачинської райдержадміністрації С.А.Семченкової) Шановні колеги, запрошені та гості розширеного засідання колегії відділу освіти районної державної адміністрації! Сучасна школа - великий і складний механізм, робота якого забезпечується великою кількістю служб і участю в них педагогічних працівників. У повсякденному житті кожен із вас, зрозуміло, по-різному несе міру відповідальності перед суспільством за те, яку освіту дає кожен із наших навчальних закладів. Сьогодні ми зібралися для підбиття підсумків нашої багатогранної діяльності, для огляду наших сил, а також для отримання нового імпульсу для досягнення ще більших результатів. Кожний навчальний рік є певним етапом як у справі розбудови національної освіти, так і у професійній долі кожного педагога. Минулий навчальний рік вніс у наше життя багато нового, 2012- 13н.р. був роком «старту нової української школи» - першокласники почали навчатися за новим Державним стандартом початкової загальної освіти. Новий 2013-14н.р. стартує як рік переходу на нові стандарти базової загальної середньої освіти, за новими програмами і підручникам розпочнуть навчатися п’ятикласники. Як бачимо особливістю реформування освіти є впровадження нових стандартів двома хвилями, що викликано вимогами часу. Що ж таке стандарт освіти? Стандарт освіти – це система основних параметрів,
32

lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

Aug 29, 2019

Download

Documents

danganh
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

Підсумкова колегія відділу освіти Локачинської районної державної адміністрації«Стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року

та впровадження державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти»

(Доповідь начальника відділу освіти і науки Локачинської райдержадміністрації С.А.Семченкової)

Шановні колеги, запрошені та гості розширеного засідання колегії відділу освіти районної державної адміністрації!

Сучасна школа - великий і складний механізм, робота якого забезпечується великою кількістю служб і участю в них педагогічних працівників. У повсякденному житті кожен із вас, зрозуміло, по-різному несе міру відповідальності перед суспільством за те, яку освіту дає кожен із наших навчальних закладів.

Сьогодні ми зібралися для підбиття підсумків нашої багатогранної діяльності, для огляду наших сил, а також для отримання нового імпульсу для досягнення ще більших результатів.

Кожний навчальний рік є певним етапом як у справі розбудови національної освіти, так і у професійній долі кожного педагога. Минулий навчальний рік вніс у наше життя багато нового, 2012-13н.р. був роком «старту нової української школи» - першокласники почали навчатися за новим Державним стандартом початкової загальної освіти.

Новий 2013-14н.р. стартує як рік переходу на нові стандарти базової загальної середньої освіти, за новими програмами і підручникам розпочнуть навчатися п’ятикласники. Як бачимо особливістю реформування освіти є впровадження нових стандартів двома хвилями, що викликано вимогами часу. Що ж таке стандарт освіти? Стандарт освіти – це система основних параметрів, прийнятих за державну норму освіченості, яка відображає соціальний ідеал і враховує можливості реальної особистості і системи освіти після досягнення цього ідеалу. Основними об’єктами стандартизації в освіті є її структура, зміст, обсяг навчального навантаження і рівень підготовки учнів.

Впровадження нового Державного стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти має стати ефективним механізмом управління якістю освіти.

Вводяться оновлені програми, підручники. Чому? Для чого? Як має все реалізовуватися?

Відповідь одна – дерстандарти і навчальні програми мають відповідати вимогам часу, тобто в них повинні бути закладені найновіші досягнення науки, технологій, педагогічної думки, новий освітній зміст. Вони не повинні бути чимось застиглим, навпаки – це жива матерія, яка кожні 15-20 років має змінюватися. Оскільки нагромаджуються нові знання, нові психологічні підходи, педагогічні методики, навіть діти стають іншими.

Page 2: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

2

Сьогодні вчитель, який прагне йти «в ногу з часом», повинен шукати відповідь на питання «Що і як я маю робити? З чого почати і як продовжувати? Яким має бут кінцевий результат?». Щоб отримати відповіді на ці запитання потрібно звернутися до основних освітніх документів: державних стандартів, концепції освіти, навчальних планів та програм тощо. В чому ж різниця між державними стандартами 2004 року і новими ? Сутність змін пов’язана з необхідністю впровадження компетентнісно спрямованої освіти. Реалізувати завдання, виголошені у стандартах, можна за умови, якщо навчально-виховний процес в школі буде «спрямовано на розвиток активності, самостійності, творчих можливостей кожного школяра, оскільки суспільство потребує особистостей, здатних свідомо діяти, приймати власні рішення, швидко адаптуватися до змін». Основною особливістю нового Державного стандарту є орієнтація вимог до рівня підготовки випускників на досягнення компетентностей. Зміни можуть стати можливими лише тоді, якщо збагнути, що традиційною метою шкільної освіти завжди було оволодіння системою знань, основами наук; пам'ять учнів перевантажувалась чисельним фактами, поняттями, іменами, датами. Але знання не завжди віддзеркалювались у діях. Наукою доведено, що для життєвого успіху необхідні не самі знання, а вміння їх застосовувати. Тому сьогодні актуалізується поняття «діяльнісний підхід». Зокрема у Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти читаємо: «Діяльнісний підхід спрямований на розвиток умінь і навичок учня, застосування здобутих знань у практичних ситуаціях, пошук шляхів інтеграції до соціокультурного та природного середовища»

Поступове впровадження нового Державного стандарту безперечно вносить зміни до змісту роботи методичних служб. Адже якість реалізації нових завдань початкової, базової та повної середньої освіти залежить від рівня професійної компетентності кадрового складу педагогів. Тому багатогранність діяльності методичної служби відділу освіти, а також загальноосвітніх навчальних закладів потребує постійного пошуку раціональних підходів до проблеми якісного науково-методичного та психологічного супроводу роботи з педагогічними кадрами з урахуванням місцевих умов. Безперечно, пріоритетним завданням методичних служб усіх рівнів має бути реалізація нового Державного стандарту.

Одним з головних завдань і управлінців, і методичних служб є інформування педагогів та батьківської громадськості про нормативні документи та методичні рекомендації, які регламентують оновлення змісту освіти.

Зупинимось на основних:Які зміни відбудуться з 1 вересня у зв’язку із впровадженням державних стандартів

у 5-му класі? Найбільше полеміки серед громадськості було щодо питання запровадження другої іноземної мови, як обов’язкової. МОН України рекомендує, щоб однією із іноземних мов була англійська, щодо другої, то в інтерв’ю від 17 червня газеті «Освіта України» директор Департаменту загальної середньої освіти Олег Єресько

Page 3: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

3

говорить, що «В регіонах є навчальні заклади, де не вистачає викладачів іноземних мов. Чому ж російська не може обиратися школами серед інших? Це одна з мов ООН».

Яка ситуація в районі?..З нових предметів у 2-ому і 5-ому класі також з’являються «Основи інформатики».Що ж було зроблено відділом освіти, навчальними закладами протягом минулого

навчального року в плані підготовки до переходу на Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти в плані навчально-методичного забезпечення цього питання?

В грудні минулого року наказом по відділу освіти затверджено План заходів щодо підготовки до впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2013-14н.р.

Здійснювалось систематичне інформування педагогів про нові нормативні документи на нарадах, засіданнях предметних методичних об’єднань, через сайти відділу освіти та районного методичного кабінету. Методистами опрацьовано відповідну науково-методичну літературу, фахові журнали, газети з цього питання, складено списки рекомендованих статей для вчителів відповідного фаху.

На сайті РМК створено сторінку «Впроваджуємо новий Державний стандарт загальної середньої освіти».

В журналі відділу освіти «Педагогічний орієнтир» з минулого навчального року також започатковано відповідну рубрик, у якій пропагується перспективний досвід реалізації стандартів.

У відділі освіти розроблено графік консультацій для різних категорій педагогічних працівників працівниками райво, методкабінету, керівниками МО з проблемних питань впровадження Державних стандартів.

Забезпечено участь педагогічних працівників у різних формах підвищення кваліфікації на рівні ВІППО (курси, семінари, наради, творчі групи) з питань впровадження Дерстандарту.

Було створено банк даних вчителів, які будуть викладати другу іноземну мову в5-му класі та інформатику в 2-ому і 5-ому класі.

На предметних секціях з усіма категоріями педагогів, а також з класними керівниками, які будуть працювати у 5-тих класах, буде проведено детальне обговорення відповідних методичних рекомендацій МОН України.

Підручниками на сьогоднішній день забезпечені учні 2-их класів на 100%, учні 5-тих класів на _%

(Слайд 2)З нового навчального року заплановано суттєві зміни до структури методичної

роботи в районі, якою передбачено організацію роботи випереджуючих семінарів-практикумів для вчителів-предметників, які читатимуть базові дисципліни у 5-тих класах і тих, які працюватимуть у 2-их класах.

Page 4: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

4

Педагоги району взяли активну участь у підготовці до проведення Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа», що було відмічено нашими сусідами – делегацією з Іваничівського району, під час спільного об’їзду навчальних закладів.

Тому з цієї високої трибуни висловлюю вдячність керівникам Локачинського НВК, Шельвівської і Маньківської загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІст, Козлівської ЗОШ І-ІІст. і Марковичівської ЗОШ І ст. за проведену результативну роботу з даного питання.

1.1. Мережа навчальних закладів У 2013/2014 начальному році в районі функціонуватиме 61 навчальні заклади, в

яких одержуватимуть освіту майже 4 тисячі дітей.Дошкільна освітаНаказом МОН Украіни від 22.05.2012 року № 615 затверджено Базовий компонент

дошкільної освіти. Це своєрідний державний стандарт змісту дошкільної освіти, який забезпечує єдиний освітній простір дошкільної освіти, містить норми і положення, що визначають державні вимоги до рівня розвиненості і вихованості дитини. Розпочалась підготовка дітей старшого дошкільного віку за програмою «Впевнений старт».

У сучасних умовах розвитку держави дошкільна освіта набула пріоритетного значення. Одним із завдань соціальних ініціатив Президента України В.Януковича є створення упродовж 2013-2014 років 100 тисяч місць у дошкільних закладах, з метою охоплення дошкільною освітою не менше 80.0% дітей дошкільного віку. Як видно із моніторингу, проведеного обласним управлінням освіти (Слайд 3) в районі вже охоплено 80% дітей дошкільного віку від 3 до 6 років.

Мережа ДНЗ у нас стабільна і складає 25 дошкільних навчальних закладів, фактично працює 24.

За Великоокорський ДНЗ втомилися говорити всі. Мабуть засновнику, а це Затурцівська сільська рада, необхідно терміново і остаточно визначитися з його долею. Складається враження , що засновник не почув соціальних ініціатив Президента України В.Януковича.

Слайд 4

РікК-сть

ДНЗ

Дітей дошк.віку

(від 1 до 6(7)років)

Виховується в ДНЗ

Всього охоплено

%

Місто%

Село %

2009

24 1221 570 46.6 63 43.6

2010

25 1295 597 46 59 44

2011

25 1298 644 49.6 70.2 45.9

Page 5: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

5

2012

25 1356 685 49.9 64 46.6

2013

25 1433 721 50.3 58.6 48.6

Багаторічний досвід роботи з підготовки до навчання в школі дітей старшого дошкільного віку забезпечує високі не лише кількісні, але і якісні показники. В районі різними формами такої підготовки охоплено 100 % старших дошкільників. Щорічно кількість дітей, які здобули дошкільну освіту на базі дошкільних закладів, зростає. У населених пунктах де відсутні дошкільні заклади, підготовка до навчання в школі здійснюється у групах на базі загальноосвітніх шкіл.

(Слайд 5)

Навчальні

роки

Всього

дітей

Проходять підготовкуНа базі ДНЗ На базі ЗОШдіте

й% діте

йгру

п%

2010/2011

235 204 87% 31 10 13%

2011/2012

224 198 88% 26 8 12%

2012/2013

274 253 92% 21 7 8%

Такі групи в області визначено потенційним резервом для відкриття нових дитячих садків шляхом створення закладів з короткотривалим режимом роботи.

Це і буде одним із напрямків роботи і відділу освіти, і органів місцевого самоврядування на 2013/2014, 2014/2015 навчальні роки. В першу чергу це стосується сіл Окорськ, Замличі, Линів, Тумин, Крухиничі та інших.

Забезпечення позитивної динаміки усіх вищезазначених показників досягнуто спільними зусиллями місцевих громад, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади району.

Результати минулорічної роботи відзначені, а попереду нові горизонти, де нові малюки, які вже народились, з нетерпінням очікують на свої місця в дитячому садку. Станом на 01.06.2013 року, з урахуванням вивільнених місць, на обліку залишається понад 70 заяв батьків на влаштування дітей в ДНЗ. Зокрема, Локачинський , Затурцівський, Колпитівський, Козлівський,Зубильненський, Холопичівський та ін. Моніторинг реєстру цих заяв на території району здійснюється щоквартально у режимі оперативних інформацій (грудень, червень, вересень) та статистичних даних (січень-лютий).

Page 6: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

6

З метою впорядкування обліку заяв, уникнення їх повторної реєстрації, визначення реальної потреби у додаткових місцях в ДНЗ . На виконання доручення Премєр-міністра України О.Ю. Вілкула електронна системи реєстрації заяв батьків до кінця поточного року буде запроваджена в усіх ДНЗ району: до 31 жовтня –Локачинський ДНЗ, до 30 листопада – Затурцівський, Привітненський, Маньківський ДНЗ, до 31 грудня – всі інші.

Отже, завдання районної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року щодо комп’ютеризації ДНЗ, створення власних сайтів стає досить актуальним.

Станом на сьогоднішній день лише у 7 ДНЗ є компютери, з них 2 придбано у 2013 році (Пятикорівський ДНЗ, Коритницький ДНЗ. Звертаюся до сільських голів , завідувачів ДНЗ – проведіть аналіз використання бюджетних видатків з 8 місяців та вишукайте кошти для того , щоб придбати комп”ютери у всі інші ДНЗ..

Серед соціальних ініціатив Президента особливу увагу приділено дітям з вадами розвитку. Їх право на освіту, у тому числі і дошкільну, закріплено законом. На часі впровадження інклюзивної освіти, починаючи з дошкільного дитинства. Відповідні зміни у законодавстві знаходяться на розгляді у Верховній Раді, однак вже сьогодні треба вивчати потребу щодо кількості дітей, які можуть здобувати дошкільну освіту саме в такий спосіб. Щорічно у ДНЗ району виховується 4-5 дітей з вадами фізичного розвитку та навиками самообслуговування. Таку роботу необхідно продовжити і в майбутньому.

Особлива увага стану здоров’я дітей, забезпечення їх належним медичним супроводом. Типові штатні нормативи ДНЗ, які введено в дію з 2010 року, не приведені у відповідність до вимог, у зв’язку з обмеженим фінансуванням та суперечностями у діючому законодавстві. Станом на 30 червня 2013 року засновники ДНЗ(сільські ради) не знайшли резервів та не виконали доручення заступника голови облдержадміністрації О.І. Курилюка щодо введення в одно групових ДНЗ хоча б по 0,25 ставок медичних сестер.

Організація харчування дітей залишається на постійному, посиленому контролі і завідувачів дошкільних закладу, і органів місцевого самоврядування у підпорядкуванні яких знаходяться дошкільні закладів, і керівників органів управління освітою. У зв’язку зі змінами, які відбулись при реформуванні санітарно-епідеміологічної служби, ця відповідальність зростає удвічі.

Неодноразово на колегіях ми аналізуємо стан організації харчування в ДНЗ і постійно звертаємо увагу на його вартість. Обмежений фінансовий ресурс не дозволяє встановити вартість харчування, яка забезпечила би стовідсоткове виконання натуральних норм.

Середня вартість 1 дітодня по району у 2013 році становить 9.70 грн., по області -10,2 грн.

Page 7: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

7

Слайд 6 Вартість харчування у ДНЗ

2011

Всього по району

8.95 3.50

39

3.33

37

2.24

24

По селу9.04 3.4

43

82.6

02

93.0

03

3

По місту8.21 4.0

34

93.6

34

40.5

57

2012

Всього по району

9.34 3.71

40

3.19

34

2.44

26

По селу9.46 3.6

53

73.1

63

32.6

53

0

По місту8.27 4.0

84

93.6

84

40.5

17

2013

Всього по району

9.70 3.82

39

3.75

38

2.13

23

По селу9.75 3.7

53

83.2

53

32.7

52

9

По місту9.20 4.0

04

34.0

04

31.2

01

4

При цьому вона коливається від 6- 8,00 грн у Озютичівському , Затурцівському ДНЗ до 11.00 грн. у Заячицівському, Коритницькому, Козлівському, П”ятикорівському. Як позитив слід відзначити використання у малокомплектних ДНЗ сільськогосподарської продукції (як спонсорської допомоги від батьків) для здешевлення харчування на 15-20,0%

Система освіти має відповідати викликам сьогодення, тільки в цьому разі вона ефективна.

Загальна середня освіта(Слайд 7)Загальну середню освіту району забезпечують 34 загальноосвітніх навчальних

закладів усіх типів і форм власності.В 2013/2014 році за парти сядуть 2477 школярів (дані на сьогоднішній день), що

на жаль 39 учнів ніж було у минулому році. У перший клас набрано 254 учнів, що на 59 осіб більше минулорічного показника. За останні п’ять років дітей, неохоплених навчанням без поважних причин

немаєРазом з тим 8 учнів потребують корекції фізичного або розумового розвитку, у зв’язку з чим збільшено кількість годин на індивідуальне навчання. Інклюзивна система

Page 8: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

8

навчання передбачає усунення організаційних, психологічних, архітектурних перешкод, включення дитини з особливими освітніми потребами у загальну шкільну програму. Це означає пристосування до потреб дитини середовища, навчальних програм, наочних матеріалів, процедур оцінювання знань та надання додаткових послуг, щоб допомогти увійти у середовище однолітків та засвоїти навчальні програми. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 № 872 «Про порядок організації інклюзивного навчання у ЗНЗ», численних рекомендацій та документів Міністерства ОН МС України, управління освіти Волинської ОДА в 2013-14 навчальному році на базі НВК «Локачинська ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» та Старозагорівської ЗОШ І-ІІІ ст. буде організовано інклюзивну форму корекційного навчання. Індивідуальне навчання планується забезпечити для 8 учнів, котрі не можуть відвідувати шкільний колектив з станом здоров’я та висновками Волинської обласної психолого-медико-педагогічної консультації.

Навчання й працевлаштування випускників шкіл( Слайд 8)У 2013 році з 286 випускників 9-х класів у 10-му навчатиметься 142 випускники

(49,5%).З 149 випускників 11-х класів 15 (10,1%) нагороджені золотою та срібною

медалями (в 2011/2012 – 7,8%).Успішно пройшла кампанія з проведення зовнішнього незалежного оцінювання

2013 року. Вже шостий рік підряд вищі навчальні заклади проводять прийом на навчання

випускників 11-х класів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. З 150 випускників шкіл 115 проходили незалежне оцінювання. Нам дуже приємно, що за час існування ЗНО вже третій випускник району Дриль Дмитро з Локачинського НВК набрав 200 балів з фізики.. Є хороші окремі результати з історії України, математики, біології, де набрано більше 190 балів. Проте я хочу звернути вашу увагу на той факт, що ще багато випускників набирають менше 124 бали . І як не прикро, але є випадки, коли всі учасники ЗНО із окремих шкіл не долають цей рубіж (географія – Конюхівська зош, англійська мова – Привітненька зош). Як оцінити цих педагогів? Не могло всім не повезти! Педагогічним колективам необхідно на засіданнях серпневих педрад глибоко проаналізувати ці результати і зробити відповідні висновки, особливо по учнях, які одержали медалі.

(слайди 9, 10, 11)Шановні колеги! Позашкільна освіта Слайд 12 «2013-Рік дитячої творчості» Уперше за роки незалежності на рівні держави всерйоз заговорили про дитячу

творчість як генератор прогресу. Президент України Віктор Янукович оголосив 2013-й Роком дитячої творчості, а отже – чітко означив акценти: дозвілля молоді, створення

Page 9: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

9

якнайліпших умов для творчого розвитку юного покоління – один із основних пріоритетів держави. «Я постійно чую про те, що через недофінансування закриваються гуртки, секції, центри творчості дітей. Це неприпустимо!», - зауважив він на розширеному засіданні кабінету міністрів України у лютому. А відтак зауважив: усім установам позашкільної освіти держава має забезпечити підтримку, аби кожна дитина могла творчо розвиватися.

Слайд 13 «Локачинський районний Будинок школяра – центр дитячої творчості»

Осередком дитячої творчості, безумовно є позашкілля. Побачити чим і як воно живе насправді, можна, завітавши в Локачинський районний Будинок школяра, який є центром позашкільної роботи в районі з науково-технічної, художньо-естетичної, декоративно-прикладної, еколого-натуралістичної творчості.

Слайд 14 «Динаміка творчих об'єднань за інтересами» В 2012-2013 н.р. навчально-виховний процес в Будинку школяра здійснювався в

52 творчих об'єднаннях за інтересами, в яких здобували додаткову спеціальну освіту 717 вихованців, віком від 7 до 18 років, що становили 28,6 відсотків від загальної кількості школярів району.

Слайд 15 «Гордість БШ» Вихованці районного Будинку школяра є активними учасниками обласних,

Всеукраїнських конкурсів, змагань, фестивалів. Слайд 16 «Результати навчально-творчої діяльності»Впродовж минулого навчального року 280 вихованців позашкільного закладу

взяли участь у 18 обласних конкурсах, здобувши 28 призових місць. 22 переможців обласних конкурсів гідно представляли Волинь у 10 Всеукраїнських заходах і здобули 20 перемог. Отож, вцілому на рахунку Будинку школяра 48 призових місць обласного та Всеукраїнського рівнів.

Слайд 17 «За досвідом в БШ» Досвід роботи педагогічного колективу з проблеми «Розвиток інноваційно-

технічних видів декоративно-ужиткового мистецтва, впровадження нових форм організації дозвілля пропагувався на дружній зустрічі з колегами Турійського позашкільного закладу.

Слайд 18 «Участь у Всеукраїнському семінарі-практимумі» Досвід роботи дирекції закладу з проблеми «Запровадження інноваційного

освітнього менеджменту в управлінську діяльність директора позашкільного навчального закладу» пропагувався на Всеукраїнському семінарі-практикумі директорів обласних та міських позашкільних навчальних закладів в травня місяці цього року.

Слайд 19 «Обласний фестиваль дитячої творчості» Системність роботи педагогів-позашкільників з реалізації навчальних цілей в

напрямку профорієнтаційної роботи, формуванні трудових навичок вихованців знайшло відображення в участі у щорічному обласному фестивалі дитячої творчості, де

Page 10: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

10

позашкільний заклад крім вже звичної виставки-продажі творчих робіт декоративно-ужиткового напрямку,

Слайд 20 «Обласний фестиваль дитячої творчості»З виступу ансамблю естрадної пісні «Соняшник» у заключному концерті,

презентував виставку науково-технічної творчості. Підсумком участі у фестивалі стало почесне І місце.

Слайд 21 «Ми – надія твоя, Україно! Ми – твій оберіг!» У рамках відзначення Року дитячої творчості 23 травня на обласному святі «Ми

– надія твоя, Україно! Ми – твій оберіг!», серед 200 обдарованих дітей та педагогів області відзначено Юлію Мілінчук неодноразового переможця обласних, Всеукраїнських мистецьких конкурсів, вихованку гуртків «Українська народна лялька», «Художня обробка паперу» та Інну Гринюк, керівника ансамблю сучасної естрадної пісні «Соняшник» Почесними грамотами управління освіти і науки та грошовими винагородами.

Слайд 22 «Ми – майбутнє твоє Україно (День Незалежності)» Однак, в мережі гурткової роботи районного Будинку школяра в 2013-2014 році

прогнозується суттєве скорочення гуртків всіх напрямків та дітей у них. Наше завдання сьогодні – не тільки зберегти систему позашкільної роботи,

мережу, а й розширити гурткову роботу, особливо в сільській місцевості, щоб кожен учень мав можливість займатись своєю улюбленою справою.

Вагомий внесок до спортивної слави міста вносять вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Організація харчування Понад 1117 учнів 1–4-х класів та діти пільгових категорій отримують безкоштовне

гаряче харчуванням. Керівникам дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів необхідно

звернути особливу увагу на питання харчування в частині контролю якості продовольчої сировини, додержання санітарно-гігієнічних умов організації роботи харчоблоків. В зоні пильної уваги – проходження медоглядів працівниками харчоблоків.

Відпочинок та оздоровлення учнівСлайд 23. На базі шкіл цього літа працювало 23дитячих заклади відпочинку та

оздоровлення.(Слайди 24). Відпочило в пришкільних таборах 1080 учнів, що відповідає

запланованому. У цьому році кількість вихованців пришкільних таборів зросла на 4 відсотки

Профілактика правопорушень Профілактика правопорушень серед неповнолітніх є важливим завданням відділу

освіти та педагогічних колективів навчальних закладів. Аналіз рівня злочинності показав, що за 8 місяців 2013 р. не було скоєно жодного

правопорушення і злочину учнівською молоддю, в порівнянні з 2012 роком був 1 злочин.

Page 11: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

11

Кількість учнів, які стоять на профілактичному обліку в кримінальній міліції у справах дітей Локачинського РВ УМВС (2009-2013рр.)

(Слайд 25)№

п/п

Навчально-виховний заклад

2013р.

2012р.

2011р.

2010р.

2009р.

Загальна к-сть дітей

1. НВК «Локачинська ЗОШ І-ІІІст.-гімназія»

3 5 3 3 5

2. Старозагорівська ЗОШ І-ІІІст.

1 1 1

3. Линівська ЗОШ І-ІІст.

1 1 1 1

4. Затурцівська ЗОШ І-ІІІст.

1 1

5. Колпитівська ЗОШ І-ІІІст.

1 1

6. Маньківська ЗОШ І-ІІІст.

1 1

7. Павловичівська ЗОШ І-ІІІст.

2 2 2

8. Холопичівська ЗОШ І-ІІІст.

1 1

9. Окорська ЗОШ І-ІІст.

1 1

Всього 2 5 10 5 6 14

ІІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОСВІТИ Кадрове забезпечення навчальних закладів районуНавчально-виховний процес в загальноосвітніх навчальних закладах району

забезпечує 503 педагогічних працівники, з них 11 вчителів мають звання «Відмінник освіти України», 17 - учителів-методистів, 58 - старших учителів.

(Слайд 26)Продовжується тенденція якісного вдосконалення педагогічного колективу

району. 89,6 відсотків педагогів мають повну вищу педагогічну освіту, 38 відсотків осіб - з вищою категорією. Педагогічний колектив району у минулому навчальному році налічував 14 відсотків молодих спеціалістів та 51 педагог (10,1%) учителів-

пенсіонерів.

Page 12: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

12

Цього року видано 3 цільових направлення для вступу у Східноєвропейський університет ї та 16- у В-Волинський та Луцький педагогічні коледжі.

Направлено у навчальні заклади та працевлаштовано за фахом: 2010 рік – 25 осіб, 2011 р. – 21 особа , 2012 р. – 16 вчителів.

(Слайд 27 )Проводиться виплата одноразової грошової допомоги молодим спеціалістам: 2010

рік – 18 особам; 2011 р. – 9 чол. , 2012р. – 12 особам.(Слайд 28) РОБОТА МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ Районний методичний кабінет у 2012-13н.р. спрямовував свою роботу на

забезпечення системного підходу до реалізації науково-методичної проблеми: «Сприяння самореалізації і самовдосконаленню особистості вчителя й учня

через впровадження педагогічних інновацій». Цій проблемі була підпорядкована вся структура методичної роботи в районі.

В умовах використання особистісно орієнтованих технологій підвищення кваліфікації педагогічних кадрів поряд із традиційними впроваджуються методи активного навчання: моделювання, ділові ігри, тренінги, круглі столи, використовується багата палітра інтерактивних форм, методів, вправ, які готуються практичними психологами.

Педагоги наших навчальних закладів завжди готові поділитися своїм досвідом на рівні району і області, прагнуть до співробітництва. Це також сприяє самовдосконаленню, пошуку нових ідей, є стимулом у роботі.

У минулому навчальному році на базі шкіл району було проведено 72 районних методичних заходи для різних категорій педагогів, 5 - обласних , 5 - за участю науково-методичних працівників ВІППО, впроваджуємо вже другий рік практику обміну досвідом із педагогами інших районів, а саме: на базі Затурцівської ЗОШ результативно пройшов семінар учителів історії на тему «Використання творчої спадщини В. Липинського у вивченні історії» спільно з педагогічними працівниками Іваничівського району

Вчителі географії нашого району зустрілися за «круглим столом» з педагогами ЗОШ №1 м.Горохова. Горохівчани поділились досвідом використання методу проектів у організацію навчально-виховного процесу.

Умови для активного спілкування педагогів з науковими працівниками Волинського ІППО створювались на засіданнях районного об'єднання творчих педагогів “Педагогічна палітра”, районних методичних об’єднаннях, семінарах для керівників.

У 2012-13н.р три обласних заходи відбулось на базі Локачинського НВК (семінар-практикум учителів початкових класів для слухачів курсів ВІППО на тему: «Формування основних компетентностей школярів через використання інноваційних технологій», семінар учителів української мови і літератури нових типів навчальних закладів на тему «Формування соціокультурної компетентності

Page 13: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

13

учнів на уроках української мови і літератури» та семінар керівників методичних об’єднань учителів правознавства «Головні підходи до формування громадянської компетентності старшокласників на уроках правознавства».

Крім того, навесні 2013 року семінари-практикуми для вчителів початкових класів, які проходили курсову перепідготовку, проводилися ще двічі – на базі Затурцівської ЗОШ і на базі шкіл І ступеня.

5 заходів проведено за участю науково-методичних працівників ВІППО ( з них 2 семінари для директорів шкіл на теми: «Управління розвитком творчості суб’єктів педагогічного процесу» - на базі Холопичівської ЗОШ І-ІІІст. і «Підвищення педагогічної майстерності – запорука самовдосконалення та самореалізації особистості вчителя»; семінар-практикум для заступників директорів на тему: «Моніторинг навчальної діяльності та навченості учнів» - на базі Павловичівської ЗОШ І-ІІІст. і семінар-практикум для класних керівників на тему «Роль класного керівника у формуванні громадянських компетентностей школярів»).

З метою результативної організації навчальної роботи щодо впровадження нового змісту Державного стандарту загальної освіти у минулому навчальному році працював випереджуючий семінар-практикум для вчителів 1 класів. Крім того, навесні було проведено серію семінарів для вчителів початкових класів, які будуть викладати у 2-их класах, для вчителів інформатики і вчителів іноземної мови, які будуть викладати у 5 класах, на засіданнях усіх предметних методичних об’єднань опрацьовано нові навчальні програми для 5-тих класів.

У структурі методичної роботи важливе місце відводиться проведенню районних науково-практичних конференцій та педагогічних читань, які традиційно проходяться на канікулах.

У минулому навчальному році зросла якість проведення більшості міжшкільних методичних об’єднань, які організовані на базі освітніх округів.

Керівники всіх форм методичної роботи намагалися наповнити кожну з них відповідним змістом та актуальною проблемою.

До методичних заходів готувалися комп’ютерні презентації, практикувалися інтерактивні технології їх проведення.

Робота кожного учасника семінару забезпечувалася відповідним пакетом організаційно-методичних і дидактичних матеріалів.

Широка палітра методичних форм роботи, які діють в районі, дає можливість поглиблювати знання педагогів з питань теорії та методики проведення сучасного уроку, поширювати перспективний педагогічний досвід а також популяризувати особисті напрацювання.

Однією з нетрадиційних форм методичної роботи є районний фестиваль педагогічних ідей, який у 2013 році проводився десятий раз.

Page 14: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

14

Популярністю серед учителів користується і районний конкурс «Портфоліо як складовий компонент ділової культури сучасного педагога», в якому в 2013 році взяло участь

Розвитку творчої майстерності сприяє участь у районному та обласному конкурсі «Творчі сходинки педагогів». Результати вищеназваних конкурсів узагальнено наказами відділу освіти, з якими ви можете ознайомитись

Кращі розробки вчителів рекомендуються для друку в журналі «Педагогічний орієнтир», а також для презентації на засіданнях РМО.

. (Слайд №29)Результативність участі в обласному конкурсі «Творчі сходинки педагогів»:2009 р. – 25 експонатів – 5 відзначено2010р. - 25експонатів – 5 відзначено2011р. – 26 експонатів – 7 відзначено2012 р. – 25 експонатів – 6 відзначено.2013р. – 17 експонатів – 3 відзначеноОдним з найважливіших завдань методичної служби райметодкабінету є

узагальнення передового педагогічного досвіду. Ця робота є також одним із засобів морального заохочення та однією із форм самовияву методичної майстерності вчителя в усіх напрямках, важливих для досягнення загальної мети освіти району.

У районному банку ППД знаходяться матеріали 70-ти педагогів. Узагальнений досвід учителів представлений у вигляді тематичних папок, методичних посібників, на електронних носіях. Пропаганда та поширення перспективного досвіду працівниками методкабінету здійснюється через засідання РМО, семінари, організацію виставок, конкурсів, творчих звітів, районний фестиваль педагогічних ідей, друковану продукцію: методичні бюлетні, інформаційно-методичне видання «Педагогічний орієнтир», та інше.

Розширено електронну базу даних сайту методкабінету, в якій наявні такі матеріали:

перспективного педагогічного досвіду та інноваційної діяльності педагогів; інформаційні матеріали районних семінарів, педчитань, конференцій; рекомендації вчителям за відповідним фахом з проблемного питання

району, з навчальних дисциплін і різних напрямків діяльності працівників відділу освіти і методкабінету;

моніторинг якості освіти в школах району; мультимедійні презентації кращих шкіл району; видавнича діяльність РМК; на допомогу директору, заступнику директора; на допомогу в проведенні атестації; створено банк даних щодо інноваційної діяльності педагогів.З минулого навчального року започатковано дистанційний лекторій для

керівників шкіл на тему «Інновації від А до Я».Проведення професійного конкурсу «Учитель року»

Page 15: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

15

Маємо хороші досягнення в обласному етапі конкурсу професійної майстерності «Учитель року». За 4 останніх роки педагоги взяли участь у 16 номінаціях із 20 можливих, 11 вчителів стали лауреатами. (Слайд № 30)

Результативність участі в обласному етапі конкурсу «Вчитель року»:2010р. – 3 брали участь, з них 1 лауреат2011р. – 5 брали участь, з них 3 лауреати2012 р. – 5 брали участь, з них 4 лауреати 2013р. – 3 брали участь, з них 3 лауреатиПриємною несподіванкою стала участь Квік Світлани Ярославівни, вчительки

основ християнської етики Кисилинської ЗОШ І-ІІ ст., у УІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Учитель року-2013р з предметів духовно-морального спрямування, що проходив у Національному університеті «Острозька академія», як переможця обласного (2місце). Світлана Ярославівна продемонструвала високу педагогічну майстерність і творчість і відзначена особливими відзнаками – грамотами «За риторичні здібності» і «За новаторство».

Сьогодні хочеться відмітити й результативну участь методистів районного методичного кабінету Макаревич М.В. і Ривачук Г.С. у заочному обласному методичному турнірі «Моє покликання - методист».

3.3 Система виявлення, підтримки та розвитку обдарованої молодіАналізуючи підсумки ІІІ (обласного етапу) Всеукраїнських предметних олімпіад

приємно відмітити той факт, що в обласному наказі від 26 березня 2013 року, №170 «Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2012/2013н.р.» відзначено системну роботу протягом 3-х останніх років з обдарованими дітьми педагогічних колективів Локачинського району (четвертий рік утримуємось на 6-8 місці в області, у цьому році – 7 місце). У вищеназваному наказі окремим пунктом відмічено, що серед закладів нового типу високі результати показали учні Локачинського НВК, серед ЗОШ І-ІІІ високу результативність продемонстрували учнів Затурцівської ЗОШ І-ІІІст. У доповіді начальника управління освіти на підсумковій колегії, яка проходила 21 серпня, було також відмічено результативну роботу з обдарованими дітьми Затурцівської ЗОШ в числі кращих сільських шкіл області.

Всього у 2012-13н.р. маємо 23 призери обласних олімпіад із 13-ти предметів, і хоча це менше ніж у минулому році (було 25), рейтинг маємо вищий – у 2013 році- 43бали, у 2012 році було 39 балів, (Слайди №31) з них - 1 перше (інформаційні технології),8 других місць і 14 третіх .

Хочеться озвучити таку цифру, що за 5 останніх років з 2009 по 2013р.р. район має 75 переможців обласних олімпіад, 8 учасників і 1 призера Всеукраїнських олімпіад (з інформатики, вчитель Глова А.М.). (Слайди № 32).

Аналізуючи результативність участі шкіл району в розрізі навчальних дисциплін за останніх 5 років (Слайди №33) видно, що на перше місце виходить інформатика і за

Page 16: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

16

кількістю призових місць – 15, і за якістю – з них 5 учнів одержали дипломи за перші місця в області і були учасниками Всеукраїнської олімпіади (вчитель Глова А.М.). По 8 переможців було за цей період з фізики й української мови та літератури, по 7 з географії та біології, 6 з трудового навчання. Всього за 5 останніх роки ми мали переможців із 16 предметів, а саме: фізики, математики, російської мови, інформатики, англійської мови, інформаційних технологій, біології, екології, географії, історії, економіки, української мови і літератури, фізвиховання, трудового навчання й астрономії.

Два роки підряд найрезультативнішими є фізики – по 4 переможці щороку. Стабільністю відзначаються інформатики, інформаційні технології, географи, українські мовники, правознавці, історики, трудовики, математики.

За рейтингом участі в олімпіадах (ІІ, ІІІ, ІУ етапів) у 2012-13н.р. найкращий результат має Локачинський НВК, на другому місці – Затурцівська ЗОШ І-ІІІст. третій результат у Шельвівської ЗОШ І-ІІІст. (Слайди 34)

Список переможців предметних олімпіад ми традиційно продовжуємо вагомими досягненнями на обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН. Цьогорічний результат не перевершив минулорічних здобутків ( у 2012 році було 8 призерів обласного етапу і ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті ), але є одним із кращих за останніх п’ять років – 7 призових місць, які розподілились таким чином: Локачинський НВК – 4 місця , 3атурцівська ЗОШ І-ІІІст -3 місця.

За останніх 5 років 24 учні стали переможцями обласного конкурсу-захисту і 4 учні – Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН. (Слайди 15-16)

Творче спрямування навчального процесу має логічне продовження в позаурочній роботі. Традиційно, вагомі перемоги мають юні літератори із Локачинського НВК: І місце у обласному етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика – Городнюк Ольга, учениця 9 класу, яка також брала участь у Всеукраїнському конкурсі, (вчитель Осадца Світлана Дмитрівна) і ІІІ місце в Демчук Іванни, учениці 10 класу (вчитель Левчик Наталія Григорівна); треті місця вибороли також в обласному етапі мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка Нерода Софія, учениця 6 класу, ( вчитель Бойко Олена Анатоліївна) і Городнюк Ольга, учениця 9 класу, (вчитель Осадца Світлана Дмитрівна). До речі, Нероді Софії Указом Президента України від 19.10.2012 року №606/2012 призначено стипендію Президента України як переможцю І та ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, яку відділ освіти виплачує з березня 2013року в розмірі 600 гривень щомісячно.

З метою стимулювання обдарованих дітей відповідно до Указу Президента України №927/2010 від 30.09.2010 року «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді» 17 травня традиційно на районному святі «Творча обдарованість» матеріальною допомогою було відзначено 42 учні на суму 5 тис.гр., ряд учнів отримали цінні подарунки, їхні наставники (51 вчитель) були премійовані на суму 18 тис.гр.

Page 17: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

17

За результатами моніторингу організації методичної роботи ми щорічно традиційно визначаємо кращі навчальні заклади. Найвищий рейтинг за всіма показниками в минулому навчальному році має НВК «Локачинська ЗОШ І-ІІІст.-гімназія», на другому місці - Затурцівська ЗОШ І-ІІІст. ім. В.К.Липинського, на третє місце вийшла Старозагорівська ЗОШ І-ІІІст. Четверта у рейтингу – Павловичівська ЗОШ І-ІІІ ст. Стабільно хороші результати має колектив Шельвівської загальноосвітньої школи І-ІІІст. Особливо хочеться відмітити активізацію методичної роботи у Кисилинській ЗОШ І-ІІст., яка вийшла на 5-те місце.

ІV РОЗВИТОК ЄДИНОГО ОСВІТНЬОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА

Запровадження оновлених Державних стандартів вимагає нових підходів до питання комп’ютеризації шкіл. Впровадження з 1 вересня 2013 року інформатики у 2 та 5 класах ставить нові вимоги до оснащення шкіл комп’ютерною технікою. Ми повинні забезпечити школи необхідною кількістю комп’ютерів та підготувати учителя до роботи за оновленим змістом навчальних програм, навчити їх використанню інформаційно-комп’ютерних технологій.

Ми не маємо проблем з оснащенням НКК шкіл І-ІІІ ступенів, де облаштовано 13 комплексів. Всі школи мають доступ до мережі Інтернет.

На даний час комп’ютерна техніка є в усіх у школах І-ІІ ступенів, із цих комп’ютерів сформовані комплекси.

На початок навчального року нам необхідно забезпечити комп’ютерами кожну початкову школу, оскільки у 2-му класі впроваджується курс «Сходинки до інформатики». Станом на 15 серпня 8 початкових шкіл ще не мають жодного комп’ютера. Важливо, щоб викладання даного курсу відбувалось фахівцями з належним рівнем підготовки. Тому на методичних об’єднаннях інформатиків було обговорене питання викладання курсу «Сходинки до інформатики».

Керівникам шкіл необхідно забезпечити стабільність послуг Інтернет-провайдерів для виконання програм курсу інформатики, використання ресурсів мережі учнями та вчителями, процесу електронного документообігу. Особливо важливим стає це питання зараз, коли ми починаємо заповнювати Єдину державну базу даних освіти через програмний комплекс «Курс. Освіта». Зауважу, що відповідальність за подання достовірної інформації навчальними закладами до ЄДБО лежить на керівниках навчальних закладів.

Подальше впровадження комп’ютерних технологій у навчальний процес вимагає відповідно більшої готовності педагогічних працівників до використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчанні та осучаснення самого обладнання. Тому ставимо перед собою завдання продовжити навчання за дистанційними курсами «Цифрові технології», «Вчителі в он-лайні», програмами «Microsoft. Партнерство в навчанні», «Інтел. Навчання для майбутнього». Особливо це стосується програми

Page 18: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

18

«INTEL. Навчання для майбутнього» де відсоток навченості не перевищує 40% при обласному показнику 80,3%.

(Слайд 35,36)

№ п/п

Школи

Загальна к-сть вчителів

К-сть вчителів які пройшли Інтел

Наявність курсів у дирекції

Директор

ЗаступникДо

-201220

12-20131 Бубнівська зош 21 2 - - -

2Замличівська зош

27 1 - + -

3 Затурцівська зош 32 2 6 - +

4Колпитівська зош

20 2 - - -

5 Конюхівська зош 20 4 - - -6 Локачинська зош 56 40 - + +7 Маньківська зош 22 3 - - -

8Павловичівська зош

27 2 7 + +

9Привітненська зош

23 1 - - -

10Старозагорівська зош

26 2 7 - +

11Холопичівська зош

28 1 1 + -

12 Шельвівська зош 23 2 - - +Всього13 Білопільська зош 16 1 - - -14 Губинська зош 16 5 - - +15 Заячицька зош 16 3 - + -

16Зубильненська зош

20 1 - - -

17 Кисилинска зош 16 2 - - -18 Козлівська зош 22 1 - - -19 Коритницька зош 16 3 - + -20 Линівська зош 14 3 - - +21 Озютичівська 15 1 - + -

Page 19: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

19

зош22 Окорська зош 18 2 - - -

23П'ятикорівська зош

13 3 7 + -

24 Туминська зош 11 - - - -Всього 87 28 На початок нового навчального року серед учителів шкіл немає таких, які зовсім

не вміють працювати за комп’ютером, але на низькому та середньому рівнях володіють ПК більше третини (37,1 %). Отже, завданням у наступному році є робота з підвищення компетентності освітян у володінні інформаційно-комунікаційними технологіями.

Є актуальні питання, над якими варто працювати на кожному управлінському рівні.

(Слайди 37-43)Одним із головних чинників успішної роботи освітянської галузі є зміцнення

матеріально-технічної бази закладів освіти. В цьому році на підготовку закладів освіти до нового навчального року і до роботи в зимових умовах та зміцнення матеріально-технічної бази з місцевих бюджетів передбачено із загального та спеціального фондів 350тис грн.

Крім того з державного та районного бюджетів на будівництво, реконструкції, капітальний ремонт – 350 тис грн.

Значна увага приділялась питанню енергозбереження. Замінено 52 вікон на енергоощадні. На сьогодні на впровадження енергозберігаючих заходів уже використано 153 тис грн.

Щорічне планове впровадження енергозберігаючих заходів дає свої позитиви щодо зменшення використання природного газу.

Значна робота проведена по облаштуванню внутрішніх санвузлів та утепленню надвірних вбиралень.

Над вирішенням питання обладнання внутрішніх санвузлів відділ почав працювати з січня місяця. В бюджеті на ці роботи було передбачено 30 тис грн., за які закуплені матеріали для виконання робіт у 5 школах (на кожну школу в середньому було закуплено матеріалів на 6 тис. грн.)

Разом з підготовкою до нового навчального року здійснювалась підготовка закладів до роботи в зимових умовах.

На всі заклади освіти уже оформлено акти їх готовності до зими.Проведено ремонти та заміну: каналізаційних мереж. Проведено ремонти

котелень. Всі заклади освіти забезпечені паливом.Під час підготовки закладів освіти до нового навчального року проведена значна

робота з благоустрою територій, спортивних майданчиків.

Page 20: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

20

Станом на 1 серпня року освіта району профінансована на 63 % до річних планових призначень та на 93.8 % до планових призначень на відповідний період поточного року. У тому числі - дошкільна освіта профінансована на 84.6 %, загальна середня освіта - на 94.27 %, позашкільна освіта - на 96.49 % до річних планових призначень.

Крім того профінансовано капітальних видатків на суму 120475 гривень, у тому числі:

- на придбання обладнання і предметів довгострокового користування – 80 тис гривень;

(слайди 44-45)Відділом освіти райдержадміністрацій проводиться роз’яснювальна робота з

батьками, громадськістю щодо функціонування малокомплектних та малочисельних загальноосвітніх навчальних закладів у 2013-2014 навчальному році. У минулому навчальному році в області функціонувало 34 загальноосвітніх шкіл, у тому числі ЗОШ І ст. до 10 учнів -5, ЗОШ І-ІІ з чисельністю 40 і менше учнів -2, ЗОШ І-ІІІ ст. з чисельністю 100 і менше учнів -5), що в цілому складає 35 % від загальної кількості шкіл). До слова сказати, таких щкіл щороку збільшується. І хоча вартість утримання таких шкіл у 1,5 – 2,5 рази перевищує норматив бюджетної забезпеченості, на сьогоднішній день ні одна громада не дала свою згоду на призупинення діяльності .

За оперативними відомостями відділу освіти райдержадміністрацій Найменша вартість утримання, з розрахунку на одного учня, шкіл Іст (слайд)

Звітуючись про роботу, проведену по впровадженню в навчальних закладах Державних стандартів освіти, не можна сьогодні обминути ще один важливий документ, який визначає мету, стратегічні напрямки та завдання з реалізації державної політики у сфері освіти це - Національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, яку схвалив відповідним указом президент України Віктор Янукович, а уряд протягом липня працював над планом заходів з її реалізації.

Що нового передбачається цим документом?Це - створення оптимальних організаційно-педагогічних, санітарно-гігієнічних,

навчально-методичних і матеріально-технічних умов для функціонування садочків. Планується на сто відсотків охопити обов’язковою дошкільною освітою дітей старшого дошкільного віку.

Коментуючи цей документ, Олег Єресько в інтерв’ю газеті «Освіта України» відмітив, і той факт, що оновлення змісту освіти вже відбувається через запровадження нових Державних стандартів, через активне запровадження ІКТ.

Важливе значення відводиться в цьому документі також питанню запровадження профільної освіти, посиленню профорієнтації і допрофільної підготовки.

Ви, напевно, ознайомлені вже із ще одним важливим документом, який в червні цього року був винесений для громадського обговорення, - це Концепція профільного

Page 21: lokachi-osvita.ucoz.ua file · Web viewlokachi-osvita.ucoz.ua

21

навчання. Однак це ще на перспективу, адже старт старшої профільної школи має відбутися з 1 січня 2018 року.

Стратегією розвитку освіти передбачено розширення практики інклюзивного та інтегрованого навчання і в дошкільних, і в позашкільних навчальних закладах. У стратегії визначено пріоритетне фінансування, матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів, що надають освітні послуги дітям і молоді з особливими освітніми потребами.

Як ви вже знаєте, дещо зроблено в цьому плані відділом освіти. З січня 2013 року при районному методичному кабінеті створено районну психолого-медико-педагогічну консультацію.

Окремий розділ Національної стратегії присвячено фінансовому та матеріально-технічному забезпеченню системи освіти. Передбачається перехід у фінансуванні навчальних закладів від принципу утримання до принципу формування їх бюджетів, виходячи з чисельності контингенту, формування сучасної системи нормування та оплати праці. Планується спрощення процедури проведення тендерів на закупівлю освітніх і наукових послуг У стратегії прописано й найрізноманітніші аспекти матеріально-технічного забезпечення.

V ПРІОРИТЕТНИМИ НАПРЯМКАМИ НАШОЇ РОБОТИ У 2013/2014 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ БУДУТЬ:

оптимізація мережі навчальних закладів відповідно до реальних умов і актуальних потреб;

створення оптимальних умов для навчання, виховання, фізичного розвитку дітей, збереження та зміцнення здоров’я;

забезпечення впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти з 1 вересня 2013 року;

розвиток єдиного освітнього інформаційного середовища; розвиток матеріально-технічної бази навчальних закладівДОРОГІ КОЛЕГИ!Щиро бажаю Вам у новому навчальному році талановитих учнів, люблячих

близьких, мудрих колег та толерантних керівниківДорогі мої колеги! Вітаю вас із Першовереснем! Низький уклін і глибока вдячність

за вашу невтомну працю. Плідного вам навчального року, здоров’я, душевної рівноваги, щастя. Успіхів у навчанні та виховані молоді в ім’я розквіту національної освіти. Нехай усіх нас осяє і зігріє світло радості від здобутих перемог. У добрий час!