Top Banner
Підготувала студентка 3 курсу, 1 групи Коваль Ганна Проблема безробіття: Україна та країни ЄС
11

Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

Mar 21, 2023

Download

Documents

Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

Підготувала студентка 3 курсу, 1 групиКоваль Ганна

Проблема безробіття: Україна та країни ЄС

Page 2: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

Сутність поняття безробіття

Безробіття – це соціальне явище перевищення кількості бажаючих отримати роботу над кількістю робочих місць, проявом якого є стан незайнятості працездатного населення. Процес росту рівня не зайнятого населення працездатного віку має негативні економічні й соціальні наслідки для економіки та населення країни, територій на яких воно набуло значного поширення.Безробіття – багатофакторне явище, воно впливає на всі

сфери суспільного життя. Цей феномен містить в собі дві сторони: позитивну і негативну. 

Page 3: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

Позитивні

• безробіття стимулює людину до ефективної праці

• підвищення рівня конкурентоздатності своєї робочої сили

• відображає перерозподіл кадрівНегативні• воно здійснює удар по мотивації людей до праці

• крім того, у статусі «безробітного» кадрів майже не використовують в економіці.

Page 4: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

Сучасні теорії ринку праці розрізняють такі типи безробіття у залежності від причин вивільнення робочої сили:

Природне Вимушене- добровільне безробіття виникає внаслідок того, що деякі працівники не хочуть працювати за пропоновану їм зарплату, але приступили б до роботи, якби плата була вищою;- фрикційне безробіття пов'язане з постійним рухом населення з одного регіону в інший, із зміною професій. Для нього характерним є стан пошуку або очікування роботи в найближчому майбутньому;- інституціональне безробіття породжується самою будовою ринку робочої сили, факторами, які впливають на попит і пропозицію робочої сили.

Вимушене безробіття – це безробіття, коли людина в працездатному віці не працює з незалежних від неї причин, вона може і хоче працювати, має достатню кваліфікацію, шукає роботу але не може знайти її, бо немає вільних робочих місць.

Page 5: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

*Безробіття в Україні

1.71.81.92

2.1Рівень безробіття

Рівень безробіття в січні 2014 року в Україні склав 1,9% до загальної кількості працездатного населення проти 1,8% у грудні 2013 року і проти 2% в січні минулого року, повідомляє Державна служба статистики України.

Page 6: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

*Динаміка безробіття за останні роки

Загальна кількість безробітних у січні склала 525,1 тис. осіб, з яких 292 тис. - жителі міст, а 233 тис. - жителі сільської місцевості. З них отримували допомогу 487,7 тис. осіб. При цьому, за даними Держстату, в січні поточного року потреба в працівниках на заміщення вакантних посад становить 57,8 тис. осіб, навантаження зареєстрованих безробітних на 10 вільних робочих місць становить 91 людина.

Page 7: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

*Причини безробіття в Україні та країнах ЄС.

Постійний науково-технічний прогрес, який впливає на

вивільнення робочої сили; обмеженість попиту на товари і

послуги, що спричиняє згортання

виробництва

Нерівномірність розвитку

продуктивних сил в національному господарстві, що зумовлює низький рівень залучення

трудових ресурсів до виробничого

процесу, тощо.

Page 8: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

*Порівняння рівня безробіття в країнах

ЄС

051015202530

Найменший рівень безробіття у березні 2013 році зафіксовано у Норвегії – 3,7% та Австрії – 4,9%. Невисокий він у найбагатшій економіці серед країн ЄС – Німеччині 5,4%. Найвищі показники серед країн південної Європи - Греції та Іспанії 26,6% та 26,8% відповідно, а також Португалії – 17,6% та Кіпру – 15,1%. Рівень безробіття у Франції – 10.8% є віддзеркаленням середньостатистичного серед 27 країн ЄС – 10,9%. Серед інших великих країн ЄС, Велика Британія, на відміну від Італії, має кращий показник рівня безробіття 7,7% проти 11,9%. З пострадянських країн найкращий стан зайнятості населення в Естонії – 8,7% безробітних, а нещодавно прийнята до ЄС Хорватія має високий показник безробіття – 16,6%.

Page 9: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

*ВИСНОВКИРівень безробіття серед 27 країн ЄС протягом останнього року виражає чітку закономірність росту у південних країнах ЄС, стабільну контрольовану ситуацію серед найвпливовіших країн європейського співтовариства та значний спад рівня безробіття у прибалтійських країнах, забезпечення загальних показників росту безробіття в ЄС на рівні 0,5% в основному за рахунок Іспанії, Греції, Кіпру та в незначній мірі Італії. Інші світові економічні центри демонструють спад рівня безробіття, наприклад у США він знизився на 0,7% до 7,6%, а в Японії на 0,2% до 4,1%.

Page 10: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

*Тож, як бачимо, безробіття набуло небаченого раніше розмаху в Україні, а офіційний перехід України до статусу країни з ринковою економікою є лише примарливою завісою реалій сьогодення .*Влада не робить нічогісінько для того, щоб покращити сучасний стан незайнятого населення.*У моделі управління системою зайнятості повинні дістати відображення всі фактори, що впливають на поповнення ринку робочої сили, і мотиви, які формують поведінку населення допрацездатного віку, працюючого, працездатного не-працюючого і непрацездатного. Суспільне виробництво України в умовах переходу до ринкових відносин перенасичене робочою силою. 

Page 11: Коваль Г.І. Проблеми безробіття в Україні. Аналітична презентація

*Дякую за увагу=)