Top Banner
Fortuna liga 2014 / 2015 1. kolo Sobota, 12. 7. 2014, 18.30 h. Dušan Sedlák (hlavný rozhodca, Košice), Tomáš Somoláni (1. asistent rozhodcu, Bratislava), Radomír Sluk (2. asistent rozhodcu, Dubnica nad Váhom), Roland Weiss (4. rozhodca, Košice), Martin Borsányi (bránkový rozhodca, Senec), Július Straka (bránkový rozhodca, Spišská Nová Ves), Ján Lupták (delegát SFZ, Trenčín), Jozef Marko (pozorovateľ rozhodcov, Bratislava) Brankári Obrancovia Stredopoliari Útočníci Tréneri 11 16 21 24 4 7 8 10 13 14 15 17 20 23 9 Libor Koníček Tomáš Lešňovský Matej Šavol Lukáš Greššák Andrej Lovás Lukáš Ondrek Oliver Práznovský Martin Nosek Milan Ferenčík Mário Almaský Tomáš Gerát Martin Nagy Juraj Vavrík Lukáš Lupták Miroslav Almaský Boris Turčák Richard Bartoš Ivan Kotora Adam Zreľák Ladislav Šimčo Anton Šoltis Milan Penksa Brankári Obrancovia Stredopoliari Útočníci Tréneri 22 44 89 2 15 19 24 27 32 34 45 3 4 6 12 20 29 33 10 11 16 23 35 Martin Krnáč Dominik Holec Patrik Le Giang Tomáš Hučko Jozef Piaček Denis Vavro Martin Králik Andrej Kadlec Vladimír Perexta Dávid Kuric Ernest Mabouka (Kamerun) Bojan Letić (BaH) Milan Škriniar Peter Ľupčo Miroslav Káčer Viktor Pečovský Michal Škvarka Jakub Paur Michal Klec Peter Jasenovský Alvés de Oliveira William (Brazília) Dávid Guba Lukáš Čmelík Jaroslav Mihalík Matej Jelič (Chorvátsko) Adrián Guľa Marián Zimen Miroslav Seman 119 119 Dominik Kružliak 1 30 35 2 6
4

Nov 18, 2020

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Fortuna liga 2014 / 2015 1. kolo Sobota ... - MFK Ružomberok · Program zápasov MFK Ružomberok v jesennej časti sezóny 2014/15 14. 06. 2014 MFK Ružomberok – FO ŽP Šport

Fortuna liga 2014 / 20151. kolo

Sobota, 12. 7. 2014, 18.30 h.

Dušan Sedlák (hlavný rozhodca, Košice), Tomáš Somoláni (1. asistent rozhodcu, Bratislava),Radomír Sluk (2. asistent rozhodcu, Dubnica nad Váhom), Roland Weiss (4. rozhodca, Košice),

Martin Borsányi (bránkový rozhodca, Senec), Július Straka (bránkový rozhodca, Spišská Nová Ves),Ján Lupták (delegát SFZ, Trenčín), Jozef Marko (pozorovateľ rozhodcov, Bratislava)

Libor Koníček Tomáš Lešňovský Matej Šavol

Lukáš Greššák Andrej Lovás Lukáš Ondrek Oliver Práznovský Martin Nosek Milan Ferenčík Mário Almaský Tomáš Gerát Martin Nagy Juraj Vavrík Lukáš Lupták Miroslav Almaský Boris Turčák Richard Bartoš Ivan Kotora Adam Zreľák

10 11 16 23 35

Martin Krnáč Dominik Holec Patrik Le Giang Tomáš Hučko Jozef Piaček Denis Vavro Martin Králik Andrej Kadlec Vladimír Perexta Dávid Kuric Ernest Mabouka (Kamerun) Bojan Letić (BaH)

Milan Škriniar Peter Ľupčo Miroslav Káčer Viktor Pečovský Michal Škvarka Jakub Paur Michal Klec Peter Jasenovský

Alvés de Oliveira William (Brazília) Dávid Guba Lukáš Čmelík Jaroslav Mihalík Matej Jelič (Chorvátsko) Adrián Guľa Marián Zimen Miroslav Seman

119119

Dominik Kružliak

13035

26

MŠK Žilina Žilinský futbalový klub píše svoju históriu od roku 1908. V rokoch 1928 a 1929 sa stal víťazom župnej ligy, tieto úspechy sa však nerátajú medzi slovenské tituly. Najväčšie úspechy zaznamenali futbalisti spod Dubňa vo svojej novodobej histórii, keď získali v rokoch 2002, 2003, 2004, 2007, 2010 a 2012 majstrovský titul v slovenskej najvyššej súťaži a v roku 2012 sa stali víťazmi cenného double, keď okrem ligového triumfu si pripísali aj víťazstvo vo finále Slovenského pohára. Na medzinárodnej scéne sa prvý významnejší úspech podaril ,,Šošonom“ v roku 2008, kedy sa prebojovali do skupinovej fázy Pohára UEFA. Zo skupiny síce nepostúpili, ale na svoje konto si pripísali úspech v podobe víťazstva 1:2 na pôde anglického klubu Aston Villa. O dva roky neskôr postúpili Žilinčania do skupinovej fázy Ligy Majstrov, kde v silnej konkurencii nestačili na svojich súperov v skupine, ktorými boli FC Chelsea, Olympique Marse i le a Spar tak Moskva. Od sezóny 2012/13 náš súper ustúpil z popredných priečok, keď sa v predminulom ročníku umiestnil na 7. priečke. V Slovnaft Cup-e sa však prebojoval až do finále, ktoré sa konalo práve pod Čebraťom a v ňom nestačil na bratislavský Slovan. V minulej sezóne sa Žilina umiestnila na 9. priečke, pričom Ružomberok s týmto súperom najskôr doma remizoval 2:2 a následne zvíťazil von, aj doma zhodným pomerom 3:2.

V úvode mali optickú prevahu hostia, ktorí si vypracovali aj prvú šancu zápasu, keď v 18. minúte vystrelil Wlodyka spoza pokutového územia a Lešňovský musel vyrážať. Postupne sa dopredu predierali aj domáci futbalisti. V 28. minúte vyslal Ďubek ďalekonosný pokus, lenže hosťujúci gólman bol pozorný. O minútu neskôr namieril ružomberský kapitán ešte lepšie a svojou výbornou strelou otvoril skóre - 1:0. Do konca polčasu mal šancu Zreľák, ale zblízka neprekona l Kamińského. V 70. minúte musel domáci gólman vyrážať Urbańczykovu strelu spoza pokutového územia, no ešte bližšie mali hostia ku gólu v 83. minúte. Vtedy Ruch Chorzów vybojoval pokutový kop, lenže Gigolajewovu strelu vyrazil Lešňovský. Lopta smerovala od ružomberského brankára znova na kopačku hosťujúceho futbalistu, ale Gigolajew nevyužil ani druhý pokus a zblízka minul bránu. V závere polčasu ešte zahrávali hostia rohový kop a tesne vedľa brány hlavičkoval Gieraga. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža zvíťazila v generálke 1:0.G ó l : 2 9 . Ď u b e kR o z h o d o v a l i : Š v e c - R o j če k , C h u d ý D i v á c i : 3 4 0MFK Ružomberok: Lešňovský - Nosek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás - Lupták (89. M. Lovás), Nagy, Turčák, Ďubek, Már io Almaský (66. Ferenč ík) - Zre ľák (77. Bartoš)

P r i e b e h p r í p r a v y

Naše A mužstvo odohralo počas prípravy 7 zápasov, pričom zaznamenalo 2 víťazstvá, 4 prehry a 1 remízu v riadnom hracom čase v rámci turnaja v Žirovniciach. Liptáci mali v príprave mierne pasívne skóre 17:18.

Príprava: MFK Ružomberok – KS Ruch Chorzów 1:0 (1:0)

Kolo Dátum Čas ZápasDeň

Najbližší domác zápas3. kolo , sobota, 26. 7. 2014 o 18:30 h. MFK Ružomberok – FK DAC 1904 D. Streda

V bráne dostal najviac priestoru Tomáš Lešňovský, ktorý odchytal celé zápasy s Wislou Krakov, Jihlavou a Ruchom Chorzów, okrem toho odchytal 1. polčas v Liptovskom Hrádku. Za tento čas sedemkrát inkasoval. Kvalitným výkonom sa prezentoval hlavne v generálke, kde zneškodnil pokutový kop a udržal čisté konto. Libor Koníček odchytal celý zápas so Znojmom, úvodných 70 minút s Podbrezovou, 2. polčas s Liptovským Hrádkom a 1. dejstvo s Baníkom Ostrava, pričom deväťkrát inkasoval. Roland Stančák dostal priestor od 70. minúty s Podbrezovou (hralo sa netradične 135 minút) a raz inkasoval. Rovnako raz inkasoval aj skúšaný Ján Malec, ktorý nastúpil na 2. polčas s Baníkom Ostrava. Góly v príprave: Tomáš Ďubek (3), Adam Zreľák (3), Milan Ferenčík (2), Leandre Gael Tawamba Kana (2), Mário Almaský (1), Filip Kolorédy (1), Dominik Kružliak (1), Martin Nosek (1), Oliver Práznovský (1), Filip Serečin (1), Štefan Zošák (1)

Program zápasov MFK Ružomberok v jesennej časti sezóny 2014/15

14. 06. 2014 MFK Ružomberok – FO ŽP Šport Podbrezová 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)21. 06. 2014 ŠKM Liptovský Hrádok – MFK Ružomberok 0:9 (0:3)24. 06. 2014 Wisla Krakov SA – MFK Ružomberok 5:0 (3:0)26. 06. 2014 FC Baník Ostrava – MFK Ružomberok 4:2 (3:0)28. 06. 2014 FC Vysočina Jihlava – MFK Ružomberok 2:2 (1:1) na 11m 5:328. 06. 2014 1. SC Znojmo FK – MFK Ružomberok 5:2 (5:1)06. 07. 2014 MFK Ružomberok – KS Ruch Chorzów 1:0 (1:0)

1. Sobota 12. 07. 2014 18:30 MFK Ružomberok – MŠK Žilina2. Sobota 19. 07. 2014 19:30 FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok3. Sobota 26. 07. 2014 18:30 MFK Ružomberok – FK DAC Dunajská Streda4. Sobota 02. 08. 2014 18:30 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok5. Sobota 09. 08. 2014 18:30 MFK Ružomberok – AS Trenčín6. Sobota 16. 08. 2014 16:00 FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok7. Sobota 23. 08. 2014 18:30 MFK Ružomberok – FO ŽP Šport Podbrezová8. Sobota 30. 08. 2014 17:30 MFK Ružomberok – MFK Košice9. Sobota 13. 09. 2014 17:30 FK Senica – MFK Ružomberok10. Utorok 16. 09. 2014 16:30 MFK Ružomberok – Spartak Myjava11. Sobota 20. 09. 2014 17:30 FK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok12. Sobota 27. 09. 2014 17:30 MŠK Žilina – MFK Ružomberok13. Sobota 04. 10. 2014 14:30 MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce14. Sobota 18. 10. 2014 17:00 FK DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok15. Sobota 25. 10. 2014 14:30 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava16. Sobota 01. 11. 2014 17:30 AS Trenčín – MFK Ružomberok17. Sobota 08. 11. 2014 14:30 MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava18. Sobota 22. 11. 2014 13:00 FO ŽP Šport Podbrezová – MFK Ružomberok19. Sobota 29. 11. 2014 13:00 MFK Košice – MFK Ružomberok