Top Banner
НЕВИЗНАНА АНЕКСІЯ ПІВОСТРІВ КРИМ ©МІП України
18

broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

Jul 30, 2020

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

НЕВИЗНАНААНЕКСІЯ

ПІВОСТРІВКРИМ

©МІП України

Page 2: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

У лютому 2014 року Російська Федерація незаконно окупувала український Крим.

Окупувавши Крим, РФ запроваджує чисельні репресії по відношенню до кримських татар і всіх інакомислячих: убивства, викрадення, політичні розправи, судочинства, обшуки домі-вок, мечетей та церков Української Православної Церкви, незаконні штрафи та допити, заборону вільного пересування, обмеження можливостей вивчення української та кримськота-тарської мов тощо. На фоні згортання демократичних принципів і свободи слова, відбувається мілітаризація півострова та заміна демографічного складу населення.

Незаконною анексією були порушені викладені в Статуті ООН і Заключному акті Наради з безпеки та співробітни-цтва в Європі принципи міжнародного права. РФ знехтувала зобов’язаннями за Будапештським меморандумом про неядерний статус України, згідно з яким США, РФ і Велика Британія зобов'язалися поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, а також утримуватися від загрози силою, її використання проти територі-альної цілісності чи політичної неза-лежності України.

Порушивши територіальну цілісність України та непорушність її кордонів, Росія також порушила Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією та Договір між Україною і Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон. Не дотримані також були Паризька хартія, Лісабонський документ, Хартія європейської безпеки, Астанінська декларація, Угода між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України тощо.

Генеральна Асамблея ООН 27 березня 2014 року прийняла резолюцію про територіальну цілісність України, яка підкреслює, що світова спільнота не визнає анексію Криму РФ. Засудили дії Росії та підтримали територіальну цілісність України також НАТО у своїй заяві від 2 березня 2014 року, Комітет міністрів Ради Європи, Конгрес місце-вих і регіональних влад РЄ, Венеціан-ська комісія, Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Країни «Великої сімки» призупинили участь у заходах щодо підготовки до саміту G8, який у червні 2014 року повинен був пройти в Сочі, виключивши Росію зі свого складу. Парламентська асамблея Ради Європи підтримала територіальну цілісність і суверенітет України та виключила російську делегацію зі свого складу.

За три роки окупації світові лідери також неодноразово засу-джували дії Росії та заявляли, що Крим – це Україна.

Page 3: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

«Крим – це Україна»

Петро

Президент України

26 лютого 2017 року в заяві:

Порошенко

“Три роки тому мешканці Криму вийшли на мирний марш, щоб продемонструвати свою солідарність з Україною. Наступно-го дня РФ вдалася до відкритої агресії і захопила півострів, взявши в заручники мільйони людей.

Ми не залишимо наших співгро-мадян у тимчасово окупованому Росією Криму без підтримки. Україна зуміла на найвищому

міжнародному рівні - в ООН - закріпити за Росією статус окупа-ційної влади, яка несе відпові-дальність за брутальне порушен-ня прав людини на тимчасово окупованій території України – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь.

Весь цивілізований світ знає: Крим – це Україна. Ми продов-жуємо боротьбу».

Page 4: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

«Референдуму Криму нелегітимний»

Барак

Президент США (2009-2017)

24 вересня 2014 року в зверненні доГенеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку:

Обама

“Нещодавні дії Росії в Укра-їні кидають виклик повоєнному світовому порядку. Ось факти. Після того, як український народ виступив із активними протеста-ми та закликами до реформ, корумпований Президент Украї-ни втік. Проти волі Уряду України було анексовано Крим. Росія заповнила східну Україну зброєю, підбурюючи жорстоких сепаратистів і розпалюючи кон-флікт, який вбив тисячі. Коли цивільний авіалайнер був збитий пострілом з областей, підкон-трольних російським маріонет-кам, вони відмовлялися надати доступ до місця катастрофи протягом багатьох днів. Коли Україна почала відновлювати

контроль над своїми територія-ми, Росія перестала робити вигляд, що не надає сепаратис-там підтримку, та перекинула свої війська через кордон.

Це - картина світу, в якому все вирішується силою, в якому кордони однієї країни можуть бути змінені іншою, а цивілізо-ваним людям не дають забрати останки їхніх коханих через те, що може викритися правда. Америка відстоює інші цінності. Ми переконані, що все повинно вирішуватися правовими засоба-ми, що могутніші країни не повинні залякувати менш могут-ні, що люди мають право обира-ти своє власне майбутнє».

Page 5: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

«Німеччина не визнає анексію Криму Росією»

Ангела

Канцлер Німеччини

23 серпня 2014 року в заяві на прес-конференції в Києві:

Меркель

“Німеччина не визнає анексію Криму Росією та вважає це небезпечним пору-шенням міжнародного порядку, встановленого після Другої світової війни. Це сталося в порушення територіальної ціліс-ності в Європі. І якщо ми при-ймемо цей підхід, тоді такі дії почнуть відбуватися по всій Європі. Тоді це торкнеться не

тільки України та Криму. Кожній європейській країні можна пред’явити претензії на певні території та регіони, що зруйнує мирне співіснування в Європі та дуже важливий принцип визнан-ня територіальної цілісності, встановлені після Другої світової війни та з якими Європа і жила до теперішнього часу».

Page 6: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“На жаль, упродовж історії право кримськотатарського народу на гідне, вільне життя у світі на своїй Батьківщині було перервано колективною депор-тацією та репресіями. І сьогодні ми є свідками незаконної анексії Криму та подібних, що виклика-ють співчуття, подій. У цей складний час ми не повинні забувати, що успіх і ключ до перемоги полягає у збереженні єдності та згуртованості... Туреч-чина не визнає і не визнаватиме анексію Криму!»

«Туреччина не визнаєі не визнаватиме анексію Криму!»

Президент Турецької Республіки

РеджепЕрдоган

2 серпня 2015 року в зверненні до учасників Всесвітнього конгресу кримських татар в Анкарі:

Page 7: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

«Свободу можнаокупувати, але її

неможливо відібрати»

Даля

Президент Литовської Республіки

29 вересня 2015 року в промові до Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку:

Грібаускайте

“У серці Європи безкарно був порушений статут ООН. У минулому році Росія анексувала Крим. Кремль прагне переписати історію та змінити кордони пово-єнної Європи.

Навіть на фоні незліченної кіль-кості криз і викликів для безпеки, з якими сьогодні стикається світ, анексія Криму та військова агре-

сія в східній Україні виділяються їхніми наслідками для майбут-нього міжнародного миру та безпеки.

Ці дії вдаряють у саму основу міжнародного права та загально-прийнятних норм поведінки, які дозволили світовій спільноті жити без світових воєн протягом семи десятиліть».

Page 8: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“У відносинах із Росією необхідно домагатися повернення до тих геополітичних реалій, які існува-ли до анексії Криму. Це означає вихід Росії з цього українського півострова. Анексія Криму була здійснена з порушенням міжна-родного права, і стала дуже небезпечним прецедентом, до якого повинні серйозно постави-тися в НАТО».

«Анексія Криму булаздійснена з порушенням

міжнародного прав»

Анджей

Президент Польщі

30 березня 2016 року в промовіу Вашингтоні:

Дуда

Page 9: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“Ми глибоко занепокоєні через так званий референдум, що відбувається в Україні на Кримському півострові, стосовно визначення його майбутнього статусу. Такий референдум не визнається Конституцією Украї-ни та не матиме юридичних наслідків. Таким чином, не мож-ливо говорити про свободу вибору та волевиявлення людей, що контролюються іноземною країною, зокрема, російськими збройними силами.

Такий вид референдумів і голо-сувань уже проходив на частині територій Грузії – в Абхазії та Північній Осетії – що окуповані Росією. Уряд Грузії не визнає так званий референдум у Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет і територіальну цілісність України».

«Уряд Грузіїне визнає так званий

референдум у Криму»

Георгій

Президент Грузії

17 березня 2014 року в заяві стосовнотак званого референдуму в Тбілісі:

Маргвелашвілі

Page 10: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“[Російські війська в Криму] дуже, дуже занепокоюють, і я думаю, що кожен австралієць і люди всього світу будуть думати: руки геть від України. Сусіди так не поводяться один із одним, тож я переконаний, що Росія повинна відступити. Очевидно, що це - неприпустима поведінка. Не можна просто перетнути кордон іншої країни з групою військ з агресивними намірами».

«Руки геть від України»

Тоні

Прем’єр-міністр Австралії (2013-2015)

2 березня 2014 року в інтерв’ю австралійському Channel Ten:

Ебботт

Page 11: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“Кроки, зроблені президен-том Путіним сьогодні в спробі приєднати Крим до Росії, є кри-чущим порушенням міжнарод-ного права та страшним попере-дженням для європейського континенту.....

«Абсолютнонеприпустимим

є силове зміненнякордонів Росією»

Девід

Прем’єр-міністр Великої Британії (2010-2016)

18 березня 2014 року в заяві щододій в Криму президента Путіна в Лондоні:

Кемерон

Велика Британія залежить від стабільності та безпеки міжна-родного порядку. Цей порядок базується на верховенстві права, за ігнорування якого будь-кого очікує відповідальність. Ось чому ЄС і Сполучені Штати вже наклали санкції на Росію.

Абсолютно неприпустимим є силове змінення кордонів Росією, на основі фіктивного референдуму, проведеного під дулом російського пістолету. Президенту Путіну не варто сумніватися, що на Росію чека-ють більш серйозні наслідки».

Page 12: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“Те, що відбувається в Криму – це порушення міжнародного права та суверенітету України. Росія – порушує міжнародне право».

«Росія порушуєміжнародне право»

Богуслав

Прем’єр-міністр Чехії

9 березня 2014 року в інтерв’ючеському каналу CT24:

Соботка

Page 13: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“Усі народи повинні мати право на суверенітет. На цьому крапка. У 21 столітті країни не можуть і ми не можемо дозволи-ти їм перекроювати кордони силою. У цьому і полягають основні правила. Росія порушила ці правила та продовжує порушу-вати їх. І сьогодні вона окупувала території незалежної Української держави.

США наголошує, що ніколи не визнає спроби Росії окупувати Крим. Немає виправдання таким діям. Росія продовжує перекидати своїх воїнів, танки через кордон, і все це керується Москвою, але США продовжать протистояти російській агресії. Ми надаємо підтримку в навчаннях ЗСУ. Ми об'єднали світ і підтримуємо Україну».

«США ніколине визнає спроби Росії

окупувати Крим»

Джо

Віце-президент США (2009-2017)

8 грудня 2015 року в промовіу Верховній Раді України в Києві:

Байден

Page 14: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“Події в Криму, безпреце-дентне рішення про приєднання півострову до Росії - це не виключно проблема України або проблема країн, що межують із Росією й Україною. Якщо сьогодні ми говоримо про глибоке занепо-коєння Польщі, то ми маємо на увазі, що це занепокоєння розді-ляє ЄС, США і Захід.

«Ми не приймаєморішення, реалізовані

насильством або силою»

Дональд

Прем’єр-міністр Польщі (2007-2014)

Голова Європейської Ради

18 березня 2014 року в заявіна прес-конференції у Варшаві:

Туск

Дії Росії в Криму - проблема для всього вільного світу. Путін, змінюючи кордон між Росією й Україною, змінює геополітичну ситуацію в цій частині світу та збільшує ризики в Східній Європі, що також буде мати глобальні наслідки.

Ми не приймаємо рішення, реалі-зовані насильством або силою, ми не приймаємо аргументи полі-тичних лідерів, які спочатку діють всупереч міжнародному праву, а потім шукають виправдання цим крокам».

Page 15: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

«Кроки РФ щодо статусуКриму є порушенням

основоположнихзобов’язань у рамках

ОБСЄ»

Дідьє

Міністр закордонних справ Швейцарії

та Голова ОБСЄ

18 березня 2014 року в заяві у Берні:

Буркгальтер

Останні кроки Російської Федерації щодо статусу Криму є порушенням основоположних зобов’язань у рамках ОБСЄ і не сумісні з міжнародним правом. Ці односторонні дії також супере-чать Гельсінському Заключному Акту. Країни ОБСЄ зобов’язалися сформувати спільноту безпеки, в якій кожна держава-учасниця має рівне право на безпеку, і жодна з країн ОБСЄ не повинна посилю-вати свою безпеку за рахунок безпеки інших держав».

Page 16: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“Хочу бути вкрай зрозумілою: Канада ні зараз, ні в майбутньо-му не визнає російську незаконну анексію Криму. Ми завжди ясно заявляли, що будемо рішуче засуджувати постійну російську підтримку сепаратистів у Луган-ській та Донецькій областях на сході України».

«Канада ні зараз, ні в майбутньому не визнає

російську незаконну анексію Криму»

Христя

Міністр зовнішніх справ Канади

26 березня 2017 року в заяві:

Фріланд

Page 17: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“Три роки по тому після незакон-ної анексії Автономної Респу-бліки Крим і міста Севастополь Російською Федерацією Євро-пейський Союз залишається непохитним прихильником суверенітету та територіальної цілісності України. Європей-ський Союз знову заявляє, що він не визнає і продовжує засуджу-вати це порушення міжнародно-го права. Воно, як і раніше, є прямим викликом міжнародній безпеці, із серйозними наслідка-ми для міжнародного правопо-рядку, який забезпечує єдність і суверенітет усіх держав».

«ЄС залишаєтьсянепохитним

прихильникомтериторіальної

цілісності України»

Федеріка

Верховний представник ЄС

із питань закордонних справ

17 березня 2017 року в заяві у Брюселі:

Могеріні

Page 18: broshura 8 8Криму, а міжнародна спільнота не визнає його незаконний результат і підтримує суверені-тет

“Великобританія має намір і далі захищати український суверені-тет. Ми переконані, що російська анексія Криму є незаконною, і закликаємо Росію повернути його».

«Російська анексіяКриму є незаконною»

Борис

Міністр закордонних справ Великобританії

1 березня 2017 року в заяві у Києві:

Джонсон