DOM AUKCYJNY KRAKÓW, UL. FLORIAŃSKA 13 I p. www.desa.art.pl e-mail: aukcje @desa.art.pl AUKCJA 126 ODZNAKI, ODZNACZENIA Sobota 28 IX 2013 r., godz. 12 00 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA od 23 - 27 IX 2013 r. w godz. 11 00 - 19 00 , a w dniu aukcji 9 00 - 11 00 Kraków, ul. Floriańska 13 I piętro Kolekcja Roberta Wójtowicza
60
Embed
Aukcja 126 - ODZNAKI, ODZNACZENIA. Kolekcja Roberta Wójtowicza
AUKCJA 126 ODZNAKI, ODZNACZENIA Sobota 28 IX 2013 r., godz. 12.00 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA od 23 - 27 IX 2013 r. w godz. 11.00 - 19.00, a w dniu aukcji 9.00 - 11.00 Kraków, ul. Floriańska 13 I piętro
Welcome message from author
DOMAUKCYJNYK R A K Ó W , U L . F L O R I A Ń S K A 1 3 I p.www. d e s a . a r t . p l e -ma i l : a u k c j e@de s a . a r t . p l
AUKCJA 126
ODZNAKI, ODZNACZENIASobota 28 IX 2013 r., godz. 1200
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
od 23 - 27 IX 2013 r. w godz. 1100 - 1900,a w dniu aukcji 900 - 1100
1. Osoba biorąca udział w aukcji rozumie i akceptuje warunki określone regulaminem.2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące
własność Domu Aukcyjnego. Dom Aukcyjny podejmuje się sprzedaży, w imieniu właściciela, obiektów będących- zgodnie z oświadczeniem Sprzedającego - wolnych od jakichkolwiek roszczeń osób trzecich.3. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu, cena minimalna stanowi tajemnicę
handlową.4. Obiekty wystawione do sprzedaży posiadają opisy, których sporządzenie potwierdzone jest przez ekspertów DESY
względnie przez zaproszonych konsultantów.5. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15 %.
Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
I1. Aukcja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przez upoważnioną osobę, zwaną „Akcjonerem“,
która działa w imieniu i na rachunek Domu Aukcyjnego DESA Sp. z o.o.2. Aukcjoner określa postąpienie w licytacji czyli podwyższenie stawki.3. Aukcjoner ma prawo do wycofywania z licytacji dowolnych obiektów lub bez podawania przyczyn.4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę.5. Zakończenie licytacji danego obiektunastępuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne
z zawarciem umowy sprzedaży. Spory w trakcie licytacji rozstrzyga Aukcjoner.
II1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 100 zł i otrzymały tabliczkę
zgłoszeniową.2. DESA Sp. z o.o. może odmówić wydania tabliczki zgłoszeniowej osobom, które wcześniej nie wywiązały sięze
zobowiązań w stosunku do DESY lub z innych istotnych przyczyn.3. Osoby, które nie mogą być osobiście na aukcji, mają możliwość, po wpłaceniu wadium:
– pisemnego złożenia oferty kupna z limitem ceny. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicyDomu Aukcyjnego (wysokość oferowanej ceny jest informacją poufną),
– telefonicznego udziału w licytacji.
III1. Nabywca jest zobowiązany wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji i odebrać go na własny koszt.
W przypadku przekroczenia tego terminu Dom Aukcyjny ma prawo policzyć składowe.2. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20 % wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być
wówczas wpłacona w terminie 14 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następujeprzepadek wpłaconego zadatku. Na poczet zadatku zalicza się wadium, stanowiące wówczas zadatek lub jego część.
3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty.4. Niewykupienie przedmiotu w terminie powoduje przepadek wadium na rzecz organizatora. Niezależnie Nabywca
zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów związanych i wynikłych z faktu wylicytowania, w tym ewentualnychroszczeń Właściciela/Sprzedającego.
IV1. Dom Aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu.
W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, Nabywca może zwrócić obiekt w terminie 14 dni oddaty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiary-godnymi ekspertyzami.
2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów.3. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po
zakończeniu licytacji obiektu.4. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych
osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 euro.
1.Odznaka pamiątkowa „Ukończenia Szkoły OficerskiejZwiązku Walki Czynnej-Parasol“. Śr. 28 mm. Wykonana w sre-brze(?). Rewers gładki z wybitą sygnaturą „W. Miciński Ry-townik“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W.Miciński Kraków“. Stan zachowania - bardzo dobry.
2000,-
2. Odznaka pamiątkowa „Obóz szkoleniowy artylerii Prze-gorzały 1914“. Śr. 32 mm. Wykonana w srebrze. Rewers gładkiz owalną sygnaturą „J. Walenta rytownik Kraków“ i puncą 800.Odznaka z numerem „2“!! Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
5000,-
3. Odznaka „Rokitna“. 36 x 39 mm. Wtórnik z okresu między-wojennego, wykonany metodą odlewu, dwuczęściowy -nakładka mocowana na 4 nity, emaliowany. Mocowany na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
500,-
4. Odznaka pamiątkowa „Centralne Biuro Propagandy Le-gionów Polskich“. Śr. 31 mm. Wieloczęściowa mocowana nanity. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. WalentaKraków“. Stan zachowania - bardzo dobry.
1200,-
5. Odznaka pamiątkowa „Komenda Legionów Polskich“. 44 x44 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „B. SzuleckiGrawer Warszawa Krakowskie Przedm. 21“. Stan zachowania- bardzo dobry.
1600,-
6. Odznaka pamiątkowa „Ambulatorium Dentystyczne Le-gionów Polskich w Krakowie“. 29 x 29 mm. Wykonana w sre-brze(?). Rewers z kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
1500,-
7. Odznaka pamiątkowa 1 Brygady Legionów „Za wiernąsłużbę“. Śr. 33 mm. Wybita w blasze alpakowej, bez wycięćmiędzy ramionami krzyża. Rewers z kontrą. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Wykonana w pracowni JakubaWalenty w Krakowie. Stan zachowania - bardzo dobry.
600,-
8. Odznaka pamiątkowa 1 Brygady Legionów „Za wiernąsłużbę“. Śr. 32 mm. Wybita w blasze alpakowej. Rewers z kon-trą. Mocowana na uszka, oryginalna sukienna podkładka.Wykonana w pracowni Jakuba Walenty w Krakowie. Stan za-chowania - bardzo dobry.
900,-
9. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. Śr. 32mm. Wykonana w oflagu metodą trawienia w żelaznej blasze.Rewers gładki. Mocowana na słupek. Stan zachowania - dobry.
250,-
10. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. Śr. 33mm. Wybita w mosiężnej blasze. Rewers gładki z owalną syg-naturą „J. Walenta“. Mocowana na słupek z nakrętką syg-nowaną „J. Walenta rytownik Floriańska 40, Kraków“. Stanzachowania - bardzo dobry.
300,-
11. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. Śr. 32mm. Wybita w blasze mosiężnej. Rewers z kontrą. Mocowanana słupek z nakrętką sygnowaną „K. Szurmak grawerWarszawa Podwale 6“. Wykonana w pracowni K. Szurmaka wWarszawie. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
12. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. Śr. 32mm. Wykonana metodą odlewu w białym metalu. Wyrób z za-kładu Ungera we Lwowie wykonany na podstawie odznakiChylińskiego. Mocowana na słupek z nakrętka sygnowaną „E.M. Unger Lwów“. Stan zachowania - dobry.
250,-
13. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. Śr. 33mm. Wybita w srebrnej blasze. Rewers z lekką kontrą orazowalną sygnaturą „J. Walenta Kraków“. Mocowana na słupekz niesygnowaną nakrętką. Wykonana w pracowni Jakuba Wa-lenty w Krakowie. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
14. Odznaka pamiątkowa „2 Pułku Ułanów Legionów Polskich“.27 x 39 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „S. LipczyńskiGraveur Varsovie 149 Marszałkowska“. Stan zachowania -bardzo dobry.
1000,-
15. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów z wieńcem dlainternowanych Legionistów. 48 x 33 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, dwuczęściowa. Na rewersie ślad pousuniętej pierwotnej agrafce. Mocowana na słupek z sześ-ciokątną żelazna nakrętką. Odznaka numerowana. Stan za-chowania - dobry.
1600,-
16. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów. 46 x 33 mm.Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki ze śladamiusuniętego numeru. Mocowana na śrubkę, pierwotna zapinkausunięta. Stan zachowania - dobry.
250,-
17. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów. 46 x 32 mm.gr. 3 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Sz.iB.Sz.Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
18. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów. 46 x 32 mm,gr. 3 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Mocnowytarta. Stan zachowania - słaby.
19. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów. 45 x 32 mm.Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z wyraźną kontrą.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan za-chowania - dobry.
350,-
20. Odznaka pamiątkowa II Brygady. 43 x 31 mm. Wykonanaw mosiądzu metodą odlewu. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
250,-
21. Miniatura Odznaki pamiątkowej II Brygady Legionów. 27x 17 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Mocowana nasłupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzodobry.
200,-
22. Odznaka 4 Pułku Piechoty Legionów „Za Waleczność“. 40x 40 mm. Wykonana w alpace. Rewers gładki. Mocowana nasłupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzodobry.
700,-
23. Odznaka 4 Pułku Piechoty Legionów „Zasługa“. 43 x 42mm. Wykonana w alpace. Na awersie na prawym ramieniustempelek wraz z numerem. Rewers gładki. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
800,-
24. Odznaka 6 Pułku Piechoty Legionów. 40 x 35 mm. Wyko-nana w białym metalu, dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „E.M.Unger LwówNr.“. Stan zachowania - dobry.
600,-
25. Odznaka pamiątkowa „Centralny Urząd Ewidencji Le-gionów Polskich“. 49 x 50 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Dwuczęściowa - orzełek nakładany. Rewers gładki zrytym napisem „H. Waldyn Kraków“ oraz numerem „10“. Mo-cowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania- bardzo dobry.
800,-
26. Odznaka pamiątkowa „Centralny Urząd Ewidencji Le-gionów Polskich“. 50 x 51 mm. Wykonana w brązie. Rewersgładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stanzachowania - bardzo dobry.
500,-
27. Odznaka pamiątkowa „Służba Medyczna Legionów Pols-kich“. 41 x 41 mm. Odznaka wieloczęściowa wykonana wszarym metalu - krzyż oraz mosiądzu - nakładka. Mocowanienakładki na 4 wąsy z mosiężną podkładką. Srebrzona iemaliowana. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
2500,-
28. Odznaka pamiątkowa „Żandarmeria Legionów Polskich1915-1918“. 37 x 37 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
1200,-
29. Odznaka pamiątkowa Wojskowej Szkoły PodoficerskiejZwiązku Młodzieży Polskiej w Stanach Zjednoczonych„Konary“. 36 x 47 mm. Wykonana techniką odlewu, srebrzona.Rewers gładki. Mocowana na słupek (przeróbka typowa dla tejodznaki, ślady po oryginalnej agrafce) z nakrętką sygnowaną„S. Reising Varsovie“. Stan zachowania - bardzo dobry.
3000,-
30. Odznaka pamiątkowa Legionistów internowanych wobozie Szczypiorno. 49 x 50 mm. Wykonana w mosiądzu, jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek, braknakrętki. Stan zachowania - dobry.
500,-
31. Odznaka pamiątkowa Legionistów internowanych wobozie Szczypiorno. 45 x 50 mm. Wykonana z żeliwa, jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
400,-
32. Odznaka pamiątkowa dla internowanych Legionistów„Huszt – Rarańcza“. 29 x 57 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona i lakierowana. Na rewersie napisy oraz numer nadaniaZawieszenie przylutowane z tyłu głowy orła. Odznaka zaw-ieszona na wąskiej biało-czerwonej wstążce. Stan zachowania- dobry.
200,-
33. Odznaka pamiątkowa dla internowanych Legionistów„Huszt – Rarańcza“. 27 x 58 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona, jednoczęściowa. Rewers bez napisów oraz numerunadania. Zawieszona na biało-czerwonej wstążce. Stan za-chowania - dobry.
150,-
34. Odznaka pamiątkowa dla internowanych Legionistów„Huszt – Rarańcza“. 27 x 58 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona, jednoczęściowa. Rewers bez napisów oraz numerunadania. Zawieszona na biało-czerwonej wstążce. Zawiesze-nie przylutowane do korony. Stan zachowania - dobry.
150,-
35. Odznaka pamiątkowa Internowanych w Marmaros-Sziget.35 x 37. Wykonana w mosiądzu oraz tombaku - dwuczęściowa,srebrzona i emaliowana. Rewers z kontrą. Mocowana na słupekz niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
1400,-
36. Odznaka „Na pamiątkę głodówki w Szczypiornie“. 21 x 28mm. Wykonana w białym metalu. Rewers gładki. Mocowanana agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
37. Odznaka patriotyczna „Szczypiorno Łomża“. 19 x 30 mm.Wykonana z szarego metalu, rewers gładki. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
38. Odznaka „Legiony Polskie Sztab“. Śr 25 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Mocowana na pionową szpilkę. Stan za-chowania - bardzo dobry.
39. Odznaka „Stacja Zborna Legionów Przemyśl 1916“. 22 x27 mm. Wykonana w cynku. Rewers gładki. Mocowana naagrafkę z tabliczką producenta „Unger Lwów“. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
200,-
40. Odznaka „Drużyn Polowych Sokoła“. 32 x 34 mm. Wyko-nana z żelaznej blaszki, ażurowa. Rewers z kontrą. Ślad pomocującej agrafce. Stan zachowania - słaby.
400,-
41. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze,emaliowana czerwoną emalią. Rewers z kontrą oraz puncamisrebra. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Michrowski Grawer Warszawa“. Stan zachowania - bardzodobry.
1000,-
42. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 42 x 42 mm. Wykonana w srebrze, wie-loczęściowa - wieniec mocowany na 4 nity. Rewers gładki.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „ZjednoczeniGrawerzy Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
43. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 42 x 44 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Najprawdopodobniej wyrób z pracowniMarcinkowskiego w Krakowie. Stan zachowania - dobry.
300,-
44. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze. Rew-ers z kontrą oraz puncami srebra. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „J. Mirowski Warszawa“. Wykonana wzakładzie J. Mirowskiego. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
45. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze. Rew-ers z kontrą oraz puncami - cecha srebra oraz imiennik „JW“.Mocowana na słupek z nakrętką. Stan zachowania - bardzodobry.
300,-
46. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze. Rew-ers z kontrą i puncami-cecha srebra oraz imiennik „SK“. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Metal“. Stanzachowania - bardzo dobry.
400,-
47. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze. Rew-ers z lekką kontrą oraz puncami srebra. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „J. Michrowski Grawer Warszawa“.Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
48. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 42 x 42 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
250,-
49. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 43 x 44 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką syg-nowaną „W. Z. Rogalski Kraków“. Stan zachowania - dobry.
350,-
50. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze. Rew-ers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W.Gontarczyk Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
51. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 44 x 44 mm. Wykonana w miedzi, sre-brzona. Rewers gładki. Mocowana na słupek z dobranąnakrętką Mennicy Państwowej. Stan zachowania - dobry.
250,-
52. Odznaka pamiątkowa „Stowarzyszenie Byłych Legion-istów Polskich 1914-1918“, 37 x 48 mm. Wykonana w brązie.Rewers gładki z sygnaturą „J.Walenta Kraków“ oraz numerem„28“. Mocowana na słupek z niesygnowaną 6-cio kątnąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
53. Odznaka „Straż Obywatelska Zagłębia Dąbrowskiego“. 37x 37 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą.Mocowana na pozioma agrafkę (część agrafki złamana). Stanzachowania - dobry.
300,-
54. Odznaka pamiątkowa „Wypędzenie Rozbrojenie NiemcówWarszawa 11.XI.1918“. 34 x 36 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
55. Miniatura odznaki „10 lecie Rozbrojenia Niemców i Aus-triaków“. 19 x 19 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Mo-cowana na słupek z niesygnowana nakrętką. Stan zachowania- bardzo dobry.
100,-
56. Medal patriotyczny/pamiątkowy „Na pamiątkę oswo-bodzenia Krakowa od zaborców 31.Paźdz.1918“. Śr. 40 mm.Wykonany w brązie. Rw: „pamiątkę oswobodzenia Krakowaod zaborców 31.Paźdz.1918“. Mocowany na wstążce wbarwach Krakowa – biało niebieski. Stan zachowania - dobry.
150,-
57. Odznaka Departamentu Opieki Samarytańskiej „Zasłudze“.42 x 51 mm. Wykonana w mosiądzu złocona i emaliowana.Rewers gładki z numerem oraz napisem „DEP.OP. N.K.N.1916“, ślad po pierwotnym mocowaniu na agrafkę. Mocow-ana na dwa słupki z niesygnowanymi nakrętkami. Stan za-chowania - bardzo dobry.
58. Odznaka NKN Samarytanin Polski. Śr. 24 mm. Wykonanaw mosiądzu emaliowana (emalia biała, czerwona). Na gładkimrewersie blaszka z sygnaturą „Polski Samarytanin 1914“.Orzełek mocowany na nicie. Bardzo rzadka wersja odznaki znakładanym orzełkiem strzeleckim!! Emalia zachowana wstanie niemal idealnym. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
100,-
59. Odznaka-broszka patriotyczna. 18 x 31 mm. Wykonana wsrebrze, ażurowa. Rewers gładki z sygnaturą „SR 84“. Mo-cowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
60. Odznaka Pamiątkowa Krajowego Stowarzyszenia Czer-wonego Krzyża. Śr. 29 mm. Wykonana w mosiądzuemaliowana (emalia biała oraz czerwona). Rewers gładki z wy-pukła sygnaturą „Kraków 1915“. Mocowana na poziomąagrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
61. Odznaka pamiątkowa NKN „Legiony Polskie 1914-1915za Ojczyznę i Wolność“. Śr. 24 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona i emaliowana. Rewers gładki. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
62. Odznaka „Centralnego Biura Wydawnictw NKN“. Śr. 28mm. Wykonana w srebrze, emaliowana. Rewers gładki z pun-cami srebra. Mocowana na szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
400,-
63. Odznaka NKN Samarytanin Polski. 20 x 31 mm. Odznakaw formie flagi, wykonana w mosiądzu, emaliowana (emaliabiała, czerwona). Rewers gładki z napisem „Samarytanin Pol-ski Prav Strzeż“. Emalia zachowana w stanie niemal idealnym.Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzodobry.
70,-
64. Odznaka NKN Samarytanin Polski. 20x 31 mm. Odznakaw formie flagi, wykonana w mosiądzu emaliowana (emaliabiała, niebieska oraz czerwona). Rewers gładki z napisem„Koło Pań Samaryt.Polsk.“ Emalia zachowana w stanie niemalidealnym. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
70,-
65. Odznaka NKN Samarytanin Polski. 25 x 31 mm. Odznakaw formie krzyżyka wykonana w mosiądzu emaliowana (emalianiebieska oraz czerwona). Rewers gładki z napisem „Samary-tanin Polski Prav Strzeż“. Nieznaczne ubytki niebieskiej emaliina ramionach krzyża. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan za-chowania - dobry.
50,-
66. Odznaka NKN „Orzełek NKN“. 16 x 22 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, emaliowana. Rewers z płytką kontrą. Mo-cowana na dwa wąsy (nierozcięte). Stan zachowania - dobry.
40,-
67. Odznaka patriotyczna NKN - półprodukt odznaki NKN.Wykonany w srebrze. Ciekawostka kolekcjonerska. Stan za-chowania - bardzo dobry.
40,-
68. Odznaka patriotyczna z orłem. 11 x 13 mm. Wykonana wmosiądzu srebrzonym , emaliowana. Rewers gładki. Mocowanana pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
69. Odznaka patriotyczna NKN. 17 x 17 mm. Odznaka wformie krzyża, wykonana w srebrze(?) emaliowana. Wie-loczęściowa-medalion z orłem nakładany. Rewers gładki. Mo-cowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
70. Odznaka patriotyczna z orłem. 14 x 19 mm. Wykonana wbiałym metalu, lakierowana. Rewers gładki. Orzełeknakładany. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
40,-
71. Odznaka NKN Samarytanin Polski „Alegoria Polski16.VIII.1914“. 24 x 31 mm. Wykonana w mosiądzu,emaliowana (emalia czerwona). Mocowana na poziomąagrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
72. Odznaka NKN Samarytanin Polski „Alegoria Polski16.VIII.1914“. 24 x 31 mm. Wykonana w białym metalu, sre-brzona. Rewers gładki. Mocowana na kopytko. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
50,-
73. Odznaka NKN Samarytanin Polski „Alegoria Polski16.VIII.1914“. 24 x 31 mm. Wykonana w białym metalu, sre-brzona. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
50,-
74. Odznaka NKN Samarytanin Polski „Alegoria Polski16.VIII. 1914“. 24 x 31 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki,umocowana na kokardzie w barwach narodowych. Stan za-chowania - bardzo dobry.
40,-
75. Odznaka pamiątkowa „Zjazd Powiatowych KomitetówNarodowych 29.4.1916“. Śr. 36 mm. Wykonana w mosiądzu,emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
76. Odznaka NKN „Powiatowy Komitet Narodowy“. 24 x 25mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona i emaliowana. Rewersgładki. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
100,-
77. Odznaka NKN Orzełek. Śr 20 mm. Wykonana w mosiądzu,emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę.Stan zachowania - dostateczny.
78. Odznaka NKN „ NKN 1914 Walka o niepodległość“. Śr.29 mm. Odznaka wykonana w mosiądzu. Rewers gładki. Mo-cowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
79. Odznaka NKN „NKN 1914 Walka o niepodległość“. Śr. 29mm. Odznaka wykonana w białym metalu. Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
80. Odznaka NKN „6 VIII 1914 za Polskę“. Śr. 26 mm. Wyko-nana w srebrze. Rewers gładki. Mocowana na szpilkę. Stan za-chowania - bardzo dobry.
150,-
81. Odznaka NKN „ 6. Sierpnia 1914 Miechów 1915“. Śr. 26mm. Odznaka wykonana w mosiądzu. Rewers gładki ześladami po lutowaniu słupka. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
82. Odznaka „16 Sierpnia 1914 -1915“. 25 x 25 mm. Wyko-nana w tombaku, srebrzona i emaliowana- wersja z czerwonąemalią. Mocowana na agrafkę. Stan zachowania - bardzodobry.
200,-
83. Odznaka „16 Sierpnia 1914 -1915“. 25 x 25 mm. Wyko-nana w tombaku, srebrzona i emaliowana - wersja z czarnąemalią. Mocowana na agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry-
200 zł
84. Odznaka NKN „16. Sierpnia 1914-1915“. 26 x 26 mm.Wykonana z blaszki mosiężnej. Rewers z kontrą. Mocowanana pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40.-
85. Odznaka NKN „16. Sierpnia 1914-1915-1916“. 26 x 26mm. Odznaka wykonana z blaszki mosiężnej. Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
86. Odznaka NKN „16 Sierpnia 1914“. 32 x 42 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
87. Odznaka NKN „Zmartwychwstanie dasz Ie Panie6.8.1914“. Śr. 36 mm. Wykonana w cynku. Rewers z kontrą.Na awersie sygnatura „Lewandowski 1916“. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
88. Odznaka NKN „1569 -1916“. Śr. 36 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
89. Odznaka NKN „Skarb i Wojsko“. Śr. 26 mm. Wykonana wsrebrze. Rewers gładki z sygnaturą „F&S“. Mocowana naszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
90. Odznaka NKN „Skarb i Wojsko“. Śr. 26 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
91. Odznaka „Konstytucja 3.V. 1791-1916“. 31 x 34 mm.Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z płytkąkontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
50,-
92. Odznaka „Warszawa 3 Maj 1791-1916“. Śr. 26 mm. Wyko-nana z mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. W górnej części dz-iurka do mocowania. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
93. Odznaka NKN „3.V.1791 1914 1916“. 25 x 35 mm, dłu-gość całkowita 65 mm. Wykonana w srebrze. Niesygnowanywyrób E. Ungera wykonany na zamówienie Lwowskiej Dele-gacji NKN. Wersja z ażurowaną tarczą. Stan zachowania -bardzo dobry.
100,-
94. Odznaka NKN „3.V.1791 1914 1916“. 25 x 35 mm, długośćcałkowita 65 mm. Wykonana w srebrze. Niesygnowany wyróbE. Ungera wykonany na zamówienie Lwowskiej DelegacjiNKN. Wersja z pełną tarczą. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
95. Odznaka „3 Maja 1916“. Śr. 25 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
96. Odznaka TSL „3 Maj“. Śr. 26 mm. Wykonana z mosiężnejblaszki. Rewers z głęboką kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
97. Medal pamiątkowy „Na pamiątkę wiekopomnej uchwałykonstytucji 3go Maja 1791“. Śr. 29 mm. Wykonany w srebrze.Aw: „Warszawa 1916“. Rw: „Na pamiątkę wiekopomnej uch-wały konstytucji 3go Maja 1791“ oraz sygnaturą W[arsza-wskie] T[owarzystwo] Num[izmatyczne]. Mocowanie wformie koluszka. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
98. Odznaka NKN „3 Maja 1791-1917“. 37 x 43 mm. Wyko-nana w srebrze, na odwrocie punca - głowa lwa z literą A orazimiennik „FxS“. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę.Bardzo rzadka wersja! Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
99. Odznaka NKN „3 Maja 1791-1917“. 37 x 43 mm. Wyko-nana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z głęboką kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
100. Żeton „Rzeź Pragi 4 XI 1794-1916“. 26 x 35 mm. Wyko-nany w mosiądzu srebrzony. Rewers gładki. Stan zachowania- bardzo dobry.
101. Odznaka NKN „8. V RACŁAWICE 1794-1916“. 26 x 37mm. Wykonana z blaszki mosiężnej, srebrzona i emaliowana(lakierowana?). Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
102. Odznaka „Tadeusz Kościuszko 1817-1917“. 49 x 49 mm.Wykonana w białym metalu. Rewers z kontrą. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
103. Odznaka Tadeusz Kościuszko „W setną rocznicę zgonu1917“. Śr. 32 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona.Rewers z głęboką kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
40,-
104. Odznaka Tadeusz Kościuszko „W setną rocznicę zgonu1917“. Śr. 32 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona.Rewers z głęboką kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
40,-
105. Odznaka „T[adeusz] K[ościuszko]-1917“. 31 x 31 mm.Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z płytkąkontrą. Mocowana na szpilkę (mocowanie wtórne). Stan za-chowania - bardzo dobry.
40,-
106. Odznaka „T[adeusz] K[ościuszko]-1917“. 31 x 31 mm.Wykonana z cynkowej blaszki. Rewers z płytką kontrą. Mo-cowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
107. Medal pamiątkowy „Rzeź na Placu Teatralnym“. Śr. 28mm. Wykonany z aluminium. Aw: „Rzeź na Placu Teatral-nym“, Rw: „Zdobywca Wolności“. Stan zachowania - dobry.
60,-
108. Odznaka „ Tadeusz Kościuszko“. Śr. 23 mm. Odznakawieloczęściowa, papierowy wizerunek Kościuszki przykrytyceluloidem, od spodu metalowa blaszka. Mocowana na pio-nową szpilkę. Stan zachowania - dobry.
40,-
109. Odznaka „ Tadeusz Kościuszko“. Śr. 38 mm. Odznakawieloczęściowa, papierowy wizerunek Kościuszki przykrytyceluloidem, od spodu cynkowa blaszka. Mocowana na pio-nową szpilkę. Stan zachowania - dobry.
40,-
110. Odznaka „Tadeusz Kościuszko“. Śr. 20 mm. Wykonanaw mosiądzu. Mocowana na szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
50,-
111. Odznaka „T. Kościuszko 15. X.1817-1917“. Śr. 20 mm.Wykonana z cynkowej blaszki. Rewers gładki. Mocowana napionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
112. Odznaka „Tadeusz Kościuszko“. Śr. 19 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na poziomą
agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.40,-
113. Odznaka „Tadeusz Kościuszko“. Śr. 19 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Sygnowana na awersie„Knedler“. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
40,-
114. Medal pamiątkowy „Rzeź Pragi przez Wojska Suworowa1794r“. Śr. 31 mm. Wykonany w srebrze. Aw: „Rzeź Pragiprzez Wojska Suworowa 1794r“oraz sygnatura „CA“ Rw: „W122 Rocznicę 4.XI.1916“. Stan zachowania - bardzo dobry.
80,-
115. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1916“. 25 x 33 mm.Wykonana w mosiądzu złocona i emaliowana. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry -
80,-
116. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1915“. 21 x 33 mm.Wykonana z blaszki mosiężnej, srebrzona. Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Odznaka zaprojektowana przezJana Bukowskiego. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
117. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1916“. 21 x 33 mm.Wykonana z blaszki mosiężnej. Fabrycznie w epoce dobitacyfra „6“ w dacie 1916 (pierwotnie 1915). Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Odznaka zaprojektowana przezJana Bukowskiego. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
118. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1916“. 21 x 33 mm.Wykonana z blaszki mosiężnej, srebrzona. Fabrycznie w epocedobita cyfra „6“ w dacie 1916 (pierwotnie 1915). Rewers z kon-trą. Mocowana na pionową szpilkę. Odznaka zaprojektowanaprzez Jana Bukowskiego. Stan zachowania - dobry.
35,-
119. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1916“. 21 mm x 33mm. Wykonana z blaszki mosiężnej. Fabrycznie w epoce do-bita cyfra „6“ w dacie 1916 (pierwotnie 1915). Rewers z kon-trą. Mocowana na pionową szpilkę. Odznaka zaprojektowanaprzez Jana Bukowskiego. Stan zachowania - bardzo dobry -
200,-
120. Odznaka „22 Stycznia 1863-1917“. Śr. 27 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona i emaliowana - wersja z emalią wkolorze czarnym. Mocowana na agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
200,-
121. Odznaka „22 Stycznia 1863-1917“. Śr. 27 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona i emaliowana. Mocowana na agrafkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
122. Odznaka „22 Stycznia 1863-1917“. Śr. 27 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona. Mocowana na szpilkę. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
123. Medal pamiątkowy „Pamięci bojowników za Wolność iOjczyznę 22 Stycznia 1863 1917“. Śr. 26 mm. Wykonany wsrebrze. Rw: „Pamięci bojowników za Wolność i Ojczyznę 22Stycznia 1863 1917“. Stan zachowania - bardzo dobry -
100,-
124. Medal pamiątkowy „Półwiekowa rocznica PowstaniaStycz[niowego]“. Śr. 23 mm. Wykonany w srebrze. Aw:„Półwiekowa rocznica Powstania Stycz“ oraz sygnatura „EU“(Eugeniusz Unger)“, Rw: „Cześć poległym i straconym1863/4“. Mocowanie w formie koluszka. Stan zachowania -bardzo dobry.
100,-
125. Odznaka „5 Listopada 1916“. 32 x 18 mm. Wykonana wsrebrze, emaliowana. Wieloczęściowa - orzeł i syrenkanakładane. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„Chyliński Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
126. Odznaka „5 Listopada 1916“. 25 x 25 mm. Wykonana wsrebrze, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na poziomąagrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
160,-
127. Odznaka patriotyczna „1916“. 27 x 41 mm. Wykonana wmosiądzu. Wieloczęściowa - orzełek nakładany i mocowanyna wąsy, u dołu data „1916“. Mocowana na poziomą agrafkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
128. Odznaka patriotyczna „Odrodzenie Polski 5.XI.1916“. Śr.23 mm. Wykonana z blaszki mosiężnej, srebrzona. Rewers zkontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
40,-
129. Odznaka patriotyczna „5.XI.1916“. Śr. 30 mm. Wykonanaz szarego metalu. Rewers gładki z sygnaturą „Bruder SchneiderWien V“. Mocowana na poziomą agrafkę (zapięcie uszkodzone).Odznaka wykonana na podstawie medalu zaprojektowanegoprzez Jana Raszkę w obozie Legionistów w Baranowiczach.Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
130. Odznaka „Proklamacja Polski 5 Listopada 1916“. 35 x 26mm. Wykonana w cynku. Mocowana na agrafkę (brak szpilki).Stan zachowania - dobry.
50,-
131. Odznaka/ cegiełka patriotyczna „5.XI.1916“. Śr. 40 mm.Wykonana z papieru. Wyobrażenie orła w koronie, nad nimdata „5.XI.1916“. Jeden z wielu wzorów upamiętniających Akt5. Listopada. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
132. Odznaka patriotyczna „Niepodległość Polski 5.XI.1916“.Wym. orła - 17 x 20 mm, śr. kokardy - 53 mm. Odznaka wie-loczęściowa - orzełek wykonany w mosiądzu, srebrzony, umo-cowany na poziomą agrafkę do kokardy w barwachnarodowych. Dookoła kokardy napis: „Niepodległość Polski5.XI.1916“. Stan zachowania - bardzo dobry.
80,-
133. Odznaka „Gwiazdka dla Legionistów 1916“. Śr. 40 mm.Wykonana w mosiądzu. Rewers gładki. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „J. Walenta Kraków“. Stan zachowania- bardzo dobry.
200,-
134. Odznaka pamiątkowa „22.VI.1915.16 UwolnienieLwowa“. 25 x 30 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Rewers gładki z wklęsłym napisem „Komitet Opieki DlaŻołni.Pol.“ Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
135. Odznaka pamiątkowa „W rocznicę oswobodzenia Lwowa1915“. 23 x 25 mm. Wykonana z cienkiej blaszki, srebrzona.Rewers z kontrą. Mocowana na pionową szpilkę (pierwotniena poziomą agrafkę). Stan zachowania - dobry.
50,-
136. Odznaka patriotyczna „P[olska] M[acierz] S[zkolna] KołoGrzybowskie VIIIgo okręgu 1917“. Śr. 25 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry -
20,-
137. Odznaka patriotyczna „TDW Szwalnia Trzecia 1917“. Śr.23 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers zkontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
20,-
138. Odznaka patriotyczna „TPZ Wolna Zjednoczona Polska“.Odznaka wydana dla upamiętnienia Manifestu Rady Regen-cyjnej 7.X1918. Śr. 29 mm. Wykonana z cynkowej blaszki.Rewers z kontrą . Mocowana na pionową szpilkę. Stan za-chowania - bardzo dobry.
40,-
139. Orzełek patriotyczny „Boże Zbaw Polskę“. 35 mm x 39mm. Wykonany z cienkiej blaszki cynkowej. Rewers z kontrą.Mocowany na poziomą agrafkę. Stan zachowania - dostateczny.
30,-
140. Odznaka patriotyczna z orłem legionowym. 22 x 35 mm.Wykonana w cynku. Mocowana na agrafkę, na blaszce mocu-jącej agrafkę napis „Unger Lwów“. Stan zachowania - dobry.
100,-
141. Odznaka NKN „Schronisko Byłych Legionistów 1914-1915“. Śr. 25 mm. Wykonana w mosiądzu(?), srebrzona. Rew-ers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
60,-
142. Odznaka NKN „Schronisko Byłych Legionistów 1914-1915“. Śr. 25 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers gładki. Mo-cowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry -
60,-
143. Odznaka patriotyczna „Węgier Polak Dwa Bratankipamiątka wojny 1914“. Śr. 33 mm. Odznaka dwuczęściowa-drukowana karteczka przykryta celuloidem. Spód mosiężny zpoziomą agrafką. Stan zachowania - dobry.
144. Odznaka patriotyczna „7.X.1918 Polska NiepodległaZjednoczona i Wolna“. Odznaka wydana dla upamiętnieniaManifestu Rady Regencyjnej 7.X1918. Śr. 28 mm. Wykonanaz cynkowej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
145. Odznaka patriotyczna „7.X.1918 Polska NiepodległaZjednoczona i Wolna“. Odznaka wydana dla upamiętnieniaManifestu Rady Regencyjnej 7.X1918. Śr. 28 mm. Wykonanaz mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
146. Odznaka patriotyczna „31.X.1918 Ojczyznę wolną pobło-gosław Panie“. Odznaka wydana dla upamiętnienia przejęciawładzy w Krakowie od Austryjaków. 32 x 32 mm . Wykonanaz blaszki. Rewers z kontrą . Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry -
40zł
147. Odznaka patriotyczna „Niepodległa Zjednoczona iWolna“. Odznaka wydana dla upamiętnienia Manifestu RadyRegencyjnej 7.X1918. Śr. 38 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
40,-
148. Odznaka patriotyczna „TSL“- Towarzystwa Szkoły Lu-dowej. 30 x 36 mm. Wykonana z blaszki cynkowej. Rewers zkontrą. Mocowana na pionową agrafkę. Stan zachowania - dobry.
20,-
149. Odznaka patriotyczna „TSL“- Towarzystwa Szkoły Lu-dowej. Śr. 33 mm. Wykonana bajorkiem na podkładce z suknaw kolorze czerwonym. Stan zachowania - dobry.
30,-
150. Odznaka patriotyczna „TSL“- Towarzystwa Szkoły Lu-dowej. 20 x 21 mm. Wykonana z cienkiej blaszki, srebrzona.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „St. NiemczykKraków Sukiennice 10“. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
151. Medal patriotyczny/pamiątkowy „Henryk Dąbrowski6.VI.1918“. Śr. 32 mm. Wykonany w cynku. Aw: „HenrykDąbrowski 6.VI.1918“, Rw: „Henrykowi Dąbrowskiemu w100 rocznicę śmierci 1818, 6.VI.1918“. Mocowanie w formieuszka. Stan zachowania - dostateczny.
40,-
152. Odznaka Kappenabzeichen „Gorlice 1915“. 28 x 36 mm.Wykonana z blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na poziomąagrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
153. Odznaka „Hr. St. Szeptycki“. 25 x 30 mm. Wykonana wcynku. Rewers gładki. Mocowana na pionową agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
70,-
154. Odznaka „M. Januszajtis“. 25 x 30 mm. Wykonana wcynku. Mocowana na pionową agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
70,-
155. Odznaka „Gospoda Legionistów“. 21 x 32 mm. Wyko-nana w cynku. Mocowana na pionową agrafkę. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
50,-
156. Żeton patriotyczny „Cześć i Chwała H. Sienkiewiczowi1916“. 20 x 33 mm. Wykonany w srebrze. Rewers gładki zpuncami srebra. Stan zachowania - bardzo dobry.
120,-
157. Odznaka patriotyczna „Rzeczpospolita obojga narodów“.35 x 41 mm. Odznaka w formie gałązki jodłowej, w centralnejczęści umieszczony herb Rzeczpospolitej Obojga Narodów.Wykonana z cienkiej blaszki, srebrzona. Rewers z kontrą.Ślady po mocowaniu na szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
158. Medal pamiątkowy - tzw. antyspekulacyjny „PaskarzomHyenom Ludzkości w czasie wojny światowej 1918 r“. Śr. 32mm. Wykonany w białym metalu. Stan zachowania - bardzodobry.
60,-
159. Medal pamiątkowy - tzw. antyspekulacyjny „Medalwybity na chwałę SPEKULANTOM w 4m. roku wojny 1918“.Śr. 26 mm. Wykonany w mosiądzu. Wersja z wypukłyminapisami na rewersie. Dziurka do mocowania. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
60,-
160. Medal pamiątkowy - tzw. antyspekulacyjny „Medalwybity na chwałę SPEKULANTOM w 4m. roku wojny 1918“.Śr. 26 mm. Wykonany w mosiądzu. Wersja z wklęsłyminapisami na rewersie. Dziurka do mocowania. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
60,-
161. Odznaka-broszka patriotyczna. 18 x 31 mm. Odznakaażurowa, wykonana w srebrze(?). Rewers gładki z sygnaturą„SR 84“. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
40,-
162. Odznaka-broszka patriotyczna. 18 x 31 mm. Odznakaażurowa, wykonana z cienkiej blaszki cynkowej. Rewers zkontrą (widoczne ślady po poziomej agrafce). Odznakaprzyszyta do kokardy w barwach narodowych. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
40,-
163. Odznaka pamiątkowa/patriotyczna „Kalisz 21. Kwietnia.1919“. 33 x 55 mm. Wykonana z papieru. Wydana praw-dopodobnie z okazji zdobycia Kalisza przez Wojsko Polskie.Stan zachowania - bardzo dobry.
164. Odznaka patriotyczna z orłem. 11 x 17 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona i emaliowana. Rewers gładki. Mocowanana pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
165. Odznaka pamiątkowa „Światowy zjazd Polaków5.VIII.1934“. Śr. 25 mm. Wykonana w białym metalu, srebrzona.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Odznaka umocowana do kokardy w barwach naro-dowych. Do kokardy doczepiona biało czerwona wstęga dł. 9cm z napisem „ Komitet organizacyjny II Zjazdu Polaków zZagranicy“. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
166. Odznaka w formie odznaki „Za wierną służbę“. Śr. 32 mm.Wykonana z żelaznej blachy, wieloczęściowa- nakładka z alu-minium. Mocowana na uszko. Bardzo ciekawa odznaka wyko-nana w 1946r. w Riazaniu, przez żołnierzy AK wiezionych naSyberię. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
167. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. 4 różneegzemplarze wykonane w różnych zakładach grawerskich, zróżnych materiałów(mosiądz, alpaka, ołów). 3 odznaki wytłoc-zone (śr. 29, 32, 34 mm), jedna odlewana (śr. 32 mm). Stan za-chowania - bardzo dobry.
750,-
168. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ wersja zmieczami i krzyżem Virtuti Militari. 39 x 39 mm. Wykonanaw tombaku , jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą oraz nu-merem „49“. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania - dobry.
400,-
169. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ wersja zmieczami i krzyżem Virtuti Militari - Krzyż VM bez wstęgi zdatą 1918. 38 x 38 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzona, jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
170. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ wersja zkrzyżem Virtuti Militari. 39 x 39 mm. Wykonana z miedzi, sre-brzona, jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Mocowana nasłupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzodobry.
400,-
171. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 38 x 38mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa, zamocowana naalpakowej podkładce z wygrawerowanym numer „3758“. Mo-cowana na pionową agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
172. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 39 x 39mm. Wykonana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewersgładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Chyliński Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
173. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 38 x 38mm. Wykonana w srebrze, jednoczęściowa. Rewers gładki znumerem „1917“. Mocowana na słupek z nakrętką z imien-nikiem „J.J“. Stan zachowania - bardzo dobry.
750,-
174. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 39 x 39mm. Wykonana w tombaku, jednoczęściowa. Rewers z kontrą,numerem oraz owalną sygnaturą „J. Waldyn Kraków“. Mo-cowana na słupek z niesygnowaną nakrętką (słupek zamo-cowany na dużej kwadratowej podkładce). Stan zachowania -bardzo dobry.
700,-
175. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 39 x 39mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa. Rewers z kontrąoraz numerem. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką(słupek zamocowany na dużej podkładce w kształcie kon-iczyny). Stan zachowania - bardzo dobry.
350,-
176. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 38 x 38mm. Wykonana w tombaku, jednoczęściowa, zamocowana namosiężnej srebrzonej podkładce. Na odwrocie wygrawerowanynumer „78“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „E.M.Unger Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
350,-
177. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1- wersja z szerokąbasztą w herbie. 42 x 42 mm. Wykonana w mosiądzu, srebr-zona. Rewers z lekką kontrą oraz nabitym numerem „30167“.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Ewidencja OrlątLwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
178. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1- wersja z wąskąbasztą w herbie. 42 x 42 mm. Wykonana w mosiądzu, srebr-zona. Rewers z lekką kontrą oraz nabitym numerem „50014“.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Ewidencja OrlątLwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
179. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 43 x 43 mm. Wyko-nana w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Odznaka najprawdopodobniej zwarsztatu S. Sobczyka we Lwowie. Stan zachowania - dobry.
200,-
180. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 44 x 44 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką sygnowaną „E. Unger Lwów“. Stan za-chowania - bardzo dobry -
500,-
181. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 44 x 44 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką sygnowaną „Galmet Sosnowiec“. Stan za-chowania - dobry.
200,-
182. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 41 x 42 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki z owalną
nieczytelną sygnatura z zakładu Walenty w Krakowie. Mo-cowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania- dobry.
200,-
183. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 43 x 43 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką sygnowaną „J. Knedler Warszawa“. Stan za-chowania - bardzo dobry.
200,-
184. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 44 x 44 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Na podkładce słupka sygnatura „E. UngerLwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
185. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2. 38 x 38 mm. Wyko-nana w srebrze, emaliowana, dwuczęściowa. Rewers z kontraoraz puncą srebra i imiennikiem „W.B“. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „Ewidencja Orląt Lwów Wł. Buszek“.Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
186. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2. 38 x 38 mm. Wyko-nana w tombaku, dwuczęściowa, srebrzona i lakierowana.Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„Ewidencja Orląt Lwów Wł. Buszek“. Stan zachowania -bardzo dobry.
500,-
187. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2. 38 x 38 mm. Wyko-nana w tombaku, srebrzona, emaliowana, dwuczęściowa. Rewersgładki. Mocowana na słupek (brak nakrętki). Odznaka z pra-cowni J. Hachuli ze Lwowa. Stan zachowania - bardzo dobry.
1000,-
188.Miniatura Odznaki Honorowej „Orlęta“ wzór 2. 23 x 23mm. Wykonana w tombaku srebrzonym, emaliowana,dwuczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętkąsygnowaną „J. Hachula Lwów“. Stan zachowania - bardzodobry.
200,-
189. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2.41 x 41 mm. Wyko-nana w tombaku, srebrzona, dwuczęściowa. Rewers gładki.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Sz.B.Sz.Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
190. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2. 38 x 38 mm. Wyko-nana w tombaku, srebrzona, dwuczęściowa. Rewers z lekkąkontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. TrębaczKraków“. Stan zachowania - dobry.
500,-
191. Odznaka pamiątkowa „Odcinek I Obrony Lwowa“. 47 x46 mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa. Rewersgładki z sygnaturą „E. M. Unger Lwów“. Zawieszona na starej,wypłowiałej amarantowej wstążce. Stan zachowania - bardzodobry.
1200,-
192. Odznaka pamiątkowa „Cytadela 1-21.XI.1918“ II Od-cinek obrony Lwowa. Śr. 42 mm. Wykonana w szarym metalu.Rewers z kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan za-chowania - bardzo dobry.
2000,-
193. Odznaka pamiątkowa „Odcinek II Szkoła Marii Magdaleny“.45 x 48 mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa. Rewersgładki z sygnaturą „E. M. Unger Lwów“ oraz kolejnym nu-merem - w tym wypadku nr „1“!. Zawieszona na starej, czer-wonej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
3000,-
194. Odznaka pamiątkowa „Odcinek III Ulica Bema“ Wersjadruga bez skrzyżowanych szabel. 54 x 45 mm. Wykonana wmosiądzu, jednoczęściowa. Rewers gładki z kolejnym nu-merem. Zawieszona na nieoryginalnej, czarnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry -
3300 zł
195. Odznaka pamiątkowa „Odcinek III Ulica Bema“. 45 x 54mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa. Rewers gładki zkolejnym numerem. Zawieszona na starej, czarnej wstążce.Stan zachowania - bardzo dobry.
1100,-
196. Odznaka pamiątkowa „Odcinek IV Dworzec Główny“.36 x 36 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona, jednoczęś-ciowa. Rewers gładki (brak numeru i sygnatury). Zawieszonana starej, czerwonej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
197. Odznaka pamiątkowa „Odcinek V Szkoła Sienkiewicza“.41 x 45 mm. Wykonana z alpaki, jednoczęściowa. Rewersgładki z numerem oraz sygnaturą „E. M. Unger Lwów“. Mo-cowana na agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
2400,-
198. Odznaka pamiątkowa „Odcinek V Szkoła Sienkiewicza“.41 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, jednoczęś-ciowa. Rewers gładki (brak numeru i sygnatury). Mocowanana słupek z nakrętką sygnowaną „E. M. Unger Lwów“. Stanzachowania - bardzo dobry.
500,-
199. Odznaka pamiątkowa „Odcinek V Szkoła Sienkiewicza“.41 x 43 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, jednoczęś-ciowa. Rewers gładki (brak numeru i sygnatury“ Mocowanana słupek z nakrętką sygnowaną „J. Widliński RytownikKraków“. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
200. Odznaka pamiątkowa „Obrona Lwowa 1.XI-21.XI.1918Żółkiewskie- Zamarstynów“ VI Odcinek obrony Lwowa. 39 x52 mm. Wykonana z miedzianej blaszki, srebrzona. Rewers zkontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„E.M.Unger Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
1000,-
201. Odznaka pamiątkowa „1 Załoga Szkoła Sienkiewicza“ 40 x50 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą orazsygnaturą „J.Walenta Rytownik Kraków“. Odznaka numerowanaliterą „A“. Mocowana na oryginalnej starej wstążce (niebieska zdwoma czarnymi paskami). Stan zachowania - dobry.
202. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Pierwszej Załogi ObronyLwowa“. 40 x 50 mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęś-ciowa. Rewers z lekko zaznaczonym rysunkiem awersu oraznumerem „129“ nabitym na sygnaturze „J.Walenta Kraków“.Zawieszona na wtórnej wstążce. Stan zachowania - bardzodobry.
1400,-
203. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Pierwszej Załogi ObronyLwowa“. 40 x 50 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowananakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
800,-
204. Odznaka pamiątkowa „Wybuch amunicji na dworcu Cz-erniowieckim“. 44 x 49 mm. Wykonana w mosiądzu, srebr-zona. Rewers gładki z napisem „Wybuch amunicyi na dworcuCzerniowieckim“. Mocowana na starej wstążce w kolorachniebieskim i czerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
205. Odznaka pamiątkowa „Wybuch amunicji na dworcu Cz-erniowieckim“. 44 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewersgładki z napisem „Wybuch amunicyi na dworcu Cz-erniowieckim“ oraz numerem „26“. Mocowana na starejwstążce w kolorze granatowo- czerwonym. Stan zachowania -bardzo dobry.
1800,-
206. Odznaka pamiątkowa „Milicja Obywatelska Lwów 1-22.XI. 1918“. 47 x 51 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona,dwuczęściowa. Rewers gładki z numerem „142“ oraz syg-naturą „E.M. Unger Lwów“. Mocowana na wstążce (brak).Stan zachowania - dobry.
1000,-
207. Odznaka pamiątkowa „Krzyż II Kompanii Szturmowej(Starcka?). 53 x 58 mm. Wykonany metodą odlewu wmosiądzu. Rewers gładki. Mocowany na starej wstążce wkolorach białym i czarnym. Stan zachowania - bardzo dobry.
1800,-
208. Odznaka pamiątkowa „Pociąg Pancerny Pepetrójka“. 38x 53 mm. Wykonana w brązie, srebrzona. Na awersie wypukłasygnatura „E.U“. Rewers z płytką kontrą. Mocowana na słupekz niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
5000,-
209. Odznaka pamiątkowa „1 Szwadron Kawalerii LwowskiejWILKI“. 30 x 41 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers gładkiz numerem „81“. Mocowana na starej wstążce w barwachLwowa (czerwono-zielona). Stan zachowania - dobry.
1000,-
210. Odznaka pamiątkowa „1 Szwadron Kawalerii LwowskiejWILKI“. 28 x 40 mm. Wykonana metodą odlewu w srebrze.Rewers gładki z sygnaturą „E.M.Unger Lwów“. Mocowana nawstążce (wstążki brak). Stan zachowania - dobry.
1700,-
211. Odznaka pamiątkowa „Miejska Straż Obywatelska weLwowie“. 44 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers gładki
z numerem „926“ oraz sygnaturą „E.M. Unger Lwów“. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „E.M.Unger Lwów“.Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
212. Odznaka pamiątkowa „Miejska Straż Obywatelska weLwowie“. 44 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Wersja ażurowa. Rewers gładki z numerem „3698“. Mocowanana słupek z nakrętką sygnowaną „E.M. Unger Lwów“. Stan za-chowania - bardzo dobry.
500,-
213. Miniatura Odznaki pamiątkowej „Miejska Straż Obywa-telska zasłużonemu“. 24 x 24 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Wersja ażurowa. Rewers z lekką kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką niesygnowaną. Stan zachowania - bardzodobry.
150,-
214. Miniatura Odznaki Pamiątkowej „Miejska Straż Obywa-telska we Lwowie“. Śr. 33 mm. Wykonana w mosiądzu. Wer-sja ażurowa. Rewers gładki. Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
215. Odznaka pamiątkowa „Za trud ofiarny Ochotniczej LegiiKobiet 1918-1921“. 48 x 48 mm. Wykonana w blaszemiedzianej, patynowanej. Rewers z kontrą i numerem „105“.Mocowana na poziomą agrafkę (agrafka przymocowana doodznaki blaszką z sygnaturą „Sobczyk Włosiński“). Stan za-chowania - bardzo dobry.
1200,-
216. Odznaka pamiątkowa „Sokoła Lwowskiego 1918“. 42 x42 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, jednoczęściowa.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„Wł. Buszek Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
217. Odznaka pamiątkowa „Straż Mogił Polskich Bohaterów“.29 x 42 mm. Wykonana w mosiądzu i srebrze, złocona,emaliowana (minimalne uszkodzenia), wieloczęściowa. Rew-ers gładki z wklęsła sygnaturą „S.Sobczyk Lwów“ oraz nu-merem „42“. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania- bardzo dobry.
2000,-
218. Odznaka pamiątkowa „Żandarmeria Polowa za WiernąSłużbę 1918-1921“. 45 x 45 mm. Wykonana w srebrze,dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą oraz numerem „168“.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W.Gontarczyk“.Stan zachowania - bardzo dobry.
800,-
219. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“. 34x 34 mm. Wykonana w tombaku, dwuczęściowa,srebrzona, złocona i emaliowana. Rewers z kontrą. Mocowanana słupek z niesygnowaną nakrętką. Wykonanie powojenne Bi-ałkiewicz Londyn. Stan zachowania - bardzo dobry.
220. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“. 35 x 35 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona,dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek (braknakrętki). Najprawdopodobniej wykonana w zakładzieSobczyk Lwów. Stan zachowania - dobry.
300,-
221. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“. 34 x 34 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona,jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Najprawdopodobniej wykonana w za-kładzie E.M. Unger Lwów. Stan zachowania - bardzo dobry.
250,-
222. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“. 34 x 34 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona,jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „K.S“. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
223. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“ 35 x 35 mm. Wykonana w cynku i srebrze,dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „Stupnicki Przemyśl“. Stan zachowania -bardzo dobry.
250,-
224. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“. 34 x 34 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzona, jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Wersja wycięta. Stan zachowania - bardzodobry.
250,-
225. Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“ . 44 x 44mm. Wykonana w mosiądzu i srebrze, emaliowana, wie-loczęściowa. Rewers z kontrą oraz numerem „613“. Mocowanana słupek z niesygnowaną nakrętką. Niewielkie odpryskiemalii. Stan zachowania - dobry.
800,-
226. Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“.44 x 44mm. Wykonana w białym metalu i srebrze, emaliowana, wie-loczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną (dobieraną) nakrętką. Odpryski emalii. Stanzachowania - dobry.
700,-
227.Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“. 45 x 45mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „B i J. KuszczyńscyGrawerzy Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
228. Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“. 44 x 44mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania- bardzo dobry.
400,-
229. Odznaka pamiątkowa „Komitet Oficerów ByłegoDowództwaArtylerii Wojska Polskiego w Krakowie“. Śr. 46 mm.
Wykonana w mosiądzu, wieloczęściowa (orzełek nakładany).Rewers gładki. Mocowana na słupek z sześciokątną nakrętką.Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
230. Odznaka pamiątkowa „Komitet Oficerów ByłegoDowództwa Artylerii Wojska Polskiego w Krakowie“. Śr. 45mm. Wykonanie warsztatowe z cienkiej blaszki mosiężnej.Ażurowa nałożona na zieloną sukienną podkładkę. Mocowanana słupek z nakrętką. Ciekawa wersja. Stan zachowania -bardzo dobry.
150,-
231. Krzyż Wołynia z szablami. 40 x 45 mm. Wykonany wmosiądzu, złocony i emaliowany. Krzyż wieloczęściowy, za-wieszony na oryginalnej, starej wstążce. Stan zachowania -dobry.
2000,-
232. Odznaka „Gwiazda Przemyśla“. 44 x 54 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki z numerem. Zawieszonana oryginalnej wstążce z nakładką. Stan zachowania - dobry.
400,-
233. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Armii Ochotniczej“-wersjadla kawalerii. 36 x 36 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewersgładki z literami „A.0 1920“ i wizerunkiem dwóchskrzyżowanych szabel. Mocowany na starej wstążce w kolorzeczerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
234. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Armii Ochotniczej“-wersjadla kawalerii. 36 x 38 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewersgładki z literami „A.0 1920“ i wizerunkiem dwóchskrzyżowanych szabel. Mocowany na starej wstążce w kolorzeczerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
235. Miniaturka Odznaki pamiątkowej „Krzyż Armii Ochot-niczej“-wersja dla kawalerii. 18 x 20 mm. Wykonany wmosiądzu. Rewers gładki. Mocowany na starej wstążce wkolorze czerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
236. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Armii Ochotniczej“-wersjadla kawalerii. 36 x 39 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewersgładki z literami „A.0 1920“. Mocowany na starej wstążce wkolorze czerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry -
200,-
237. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Armii Ochotniczej“ Wersjadla kawalerii. 36 x 38 mm. Wykonany w mosiądzu, srebrzony.Rewers gładki z literami „A.0 1920“. Mocowany na starej mo-rowanej wstążce w kolorze różowym. Wstążka w staniesłabym. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
238. Odznaka pamiątkowa „Krzyż za zdobycie Wilna 1919“-Wielkanoc w Wilnie. 30 x 30 mm. Wykonana w miedzi. Rew-ers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stanzachowania - dobry.
239. Odznaka pamiątkowa „Krzyż za zdobycie Wilna 1919“-Wielkanoc w Wilnie. 30 x 31 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Rewers z lekką kontrą oraz grawerowanym numerem.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan za-chowania - bardzo dobry.
350,-
240. Odznaka pamiątkowa „Krzyż za zdobycie Wilna 1919“-Wielkanoc w Wilnie. 34 x 34 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - dobry.
350,-
241. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Bi-ałoruskiego. 40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona,emaliowana, dwuczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Bardzo masywne wykonanie.Stan zachowania - bardzo dobry.
1000,-
242. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Bi-ałoruskiego- wersja z dużą odmianą orła 40 x 40 mm.Dwuczęściowa- wykonana w mosiądzu-spód i srebrze- orzeł.Emaliowana i lakierowana. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z niesygnowana nakrętką. Stan zachowania - dobry.
600,-
243. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego„Za zdobycie Wilna“. 41 x 41 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona, jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Mocowanana agrafkę. Stan zachowania - dobry.
1800,-
244. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego.40 x 40 mm. Wykonana w srebrze, bardzo masywna. Rewersz kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Michrowski Grawer Warszawa“. Stan zachowania - bardzodobry.
1000,-
245. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego- odmiana z Pogonią. 40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona, dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupekz niesygnowana nakrętką. Stan zachowania - dobry.
1200,-
246. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego.40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, dwuczęściowa.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowananakrętką. Stan zachowania - dobry.
200,-
247. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego- odmiana orła. 40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu - spódoraz srebrze - orzełek. Rewers z kontrą. Mocowana na słupekz niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
200,-
248. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego- odmiana orła. 38 x 38 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek (brak nakrętki). Stan za-chowania - dobry.
500,-
249. Odznaka pamiątkowa „Dywizja Podlaska“. 43 x 57 mm.Wykonana w tombaku. Rewers z kontrą. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „S. Lipczyński Grawer Warszawa 149Marszałkowska“. Stan zachowania - bardzo dobry.
9000,-
250. Odznaka pamiątkowa „Dywizja Litewsko-Białoruska“.48 x 49 mm. Wykonana w srebrze, wieloczęściowa- nakładkamocowana na wąsy. Krzyż emaliowany. Rewers gładki z puncąsrebra (główka) oraz imiennikiem „T.F“. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „T. Filipski Wilno“. Stan zachowania -bardzo dobry.
2500,-
251. Odznaka pamiątkowa „Dywizja Litewsko-Białoruska“.48 x 49 mm. Wykonana w mosiądzu, wieloczęściowa-nakładka mocowana na wąsy. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką sygnowaną „Z. Liwszyc Wilno“. Stan za-chowania - bardzo dobry.
900,-
252. Odznaka pamiątkowa „Kierownictwo TransportówPolowych Siedlce 1920-1921“. 47 x 66 mm. Wykonana w bi-ałym metalu . Mocowana na wstążce (brak). Stan zachowania- bardzo dobry.
1400,-
253. Odznaka pamiątkowa „Kierownictwo TransportówPolowych Siedlce 1920-1921“. 35 x 47 mm. Wykonana wbrązie. Rewers z lekką kontrą oraz numerem „1238“. Mocow-ana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania -bardzo dobry.
1000,-
254. Krzyż Wojskowej Straży Kolejowej wersja na wstążce.39 x 43 mm. Wykonany w mosiądzu i białym metalu. Wie-loczęściowy, srebrzony i emaliowany. Tarczka z orłem mo-cowana dwoma nitami. Rewers gładki . Zawieszony na wstążceniebieskiej z dwoma żółtymi paskami. Stan zachowania -bardzo dobry.
2000,-
255. Odznaka pamiątkowa „Polska Misja Wojskowa Za-kupów“. 46 x 46 mm. 2 kl.Wykonana w tombaku, srebrzona,emaliowana (emalia czerwona). Rewers gładki z numerem„914“. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Pod-kładka z wypukło tłoczonym napisem „Polska Misja WojskowaZakupów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
1000,-
256. Odznaka pamiątkowa „Polska Misja Wojskowa Zakupów“.46 x 46 mm. 3 kl.Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewersgładki z numerem „415“. Mocowana na słupek z nakrętką (braknakrętki). Podkładka z wypukło tłoczonym napisem „PolskaMisja Wojskowa Zakupów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
650,-
257. Krzyż 206 Ochotniczego Pułku Piechoty. 39 x 37 mm.Wykonany w tombaku, złocony i emaliowany, dwuczęściowy.Rewers gładki z napisem „No. Za Męstwo i Odwagę 206 P.P.AO“ brak wstążki. Stan zachowania - bardzo dobry.
258. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Małopolskich OddziałówArmii Ochotniczej“. 44 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu.Rewers gładki z numerem „1014“. Orzełek nakładany wyko-nany z białego metalu. Całość zawieszona na wstążce wbarwach narodowych. Stan zachowania - bardzo dobry.
650,-
259. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Małopolskich OddziałówArmii Ochotniczej“. 43 x 43 mm. Wykonana w brązie. Rewersgładki. Orzełek nakładany, srebrzony. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „Wł. Buszek Lwów“. Stan zachowania -bardzo dobry.
500,-
260. Odznaka pamiątkowa „240 Ochotniczego PułkuPiechoty“. 32 x 55 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Rewers gładki. Mocowana na czarno-białej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
900,-
261. Odznaka Pamiątkowa „I Ochotniczej Baterii Często-chowskiej 1920“. 31 x 44 mm. Wykonana w cynku, srebrzona.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Ślady po mo-cowaniu na agrafkę. Przetarcia srebrzenia. Egzemplarz pub-likowany w katalogu W. Stelli!- str. 175 poz. 14.2.45. Stanzachowania - dobry.
1800,-
262. Odznaka pamiątkowa „Bateria Julia 205 OPAP“. 29 x 44mm. Wykonana w mosiądzu(?) srebrzona. Rewers z płytkąkontrą oraz numerem „106“. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką mosiężną z uszkami. Stan zachowania -bardzo dobry.
2000,-
263. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Zasługi 205 OchotniczegoPułku Artylerii Polowej. 38 x 54 mm. Dwuczęściowa, krzyżwykonany w mosiądzu, orzełek z blachy miedzianej, srebr-zonej. Rewers gładki z numerem „18“. Uszko z koluchem domocowania wstążki. Stan zachowania - bardzo dobry.
2000,-
264. Odznaka pamiątkowa „14 Pułk Powstańców Wodzisławs-kich“. 42 x 43 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewersgładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną, sześciokątnąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
600,-
265. Odznaka Frontu Pomorskiego. 31 x 50 mm. Wykonana wbiałym metalu. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „J. Knedler Warszawa“. Stan zachowania- bardzo dobry.
250,-
266. Odznaka Frontu Pomorskiego. 31 x 50 mm. Wykonana wbiałym metalu. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną(dobieraną)nakrętką. Odznaka najprawdopodob-niej z pracowni W. Gontarczyka. Stan zachowania - bardzodobry.
250,-
267. Odznaka pamiątkowa „Towarzystwo Powstańców i Wo-jaków Okręgu VIII-go“. 47 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu,złocona, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Pendowski, Poznań“.Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
268. Odznaka pamiątkowa „Towarzystwo Powstańców i Wo-jaków Okręgu VIII-go“. 48 x 48 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Pendowski, Poz-nań“. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
269. Odznaka pamiątkowa „Towarzystwo Powstańców i Wo-jaków Okręgu VIII-go“. 47 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu,złocona, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Pendowski, Poznań“.Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
270. Odznaka pamiątkowa „Towarzystwo Powstańców i Wo-jaków Okręgu VIII-go“. 46 x 46 mm. Wykonana w mosiądzu,złocona, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „R. Dalkowski Toruń“oraz wybitym numerem. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
271. Odznaka pamiątkowa Oddziału Werbunkowo-Agita-cyjnego 4 Dywizji Strzelców. 39 x 39 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, jednoczęściowa. Rewers z kontrą oraznumerem „305“. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry -
700,-
272. Odznaka pamiątkowa Oddziału Werbunkowo-Agita-cyjnego 4 Dywizji Strzelców. 39 x 39 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, jendoczęściowa. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek(brak nakrętki). Stan zachowania - dobry.
400,-
273. Odznaka Polskiej Organizacji Wojskowej. 32 x 32 mm.Wykonana w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mocowana na słu-pek z nakrętką sygnowaną „J. Chyliński Warszawa“. Stan za-chowania - dobry.
150,-
274. Odznaka Polskiej Organizacji Wojskowej. 33 x 33 mm.Wykonana w mosiądzu. Rewers z kontrą oraz numerem. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. MichrowskiGrawer Warszawa Nowy Świat“. Stan zachowania - dobry.
250,-
275. Odznaka Polskiej Organizacji Wojskowej. 33 x 33 mm.Wykonana w białym metalu. Rewers z kontrą oraz numerem.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan za-chowania - bardzo dobry.
250,-
276. Odznaka Polskiej Organizacji Wojskowej. 32 x 32 mm.Wykonana w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
277. Odznaka Związku Murmańczyków“ Krzyż Północy“. 34x 34 mm. Wykonana w białym metalu, dwuczęściowa. Rewersgładki z numerem oraz sygnaturą „F. Zając Kraków“. Mocow-ana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania -bardzo dobry -
1000,-
278. Odznaka Związku Murmańczyków“ Krzyż Północy“. 34x 34 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, dwuczęściowa.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„K. Gorzuchowski Wilno“. Stan zachowania - dobry.
900,-
279. Odznaka pamiątkowa „I Korpus Polski“. 20 x 38 mm.Wykonana w białym metalu, wieloczęściowa - orzełeknakładany. Rewers gładki z numerem „369“. Mocowana na słu-pek z nakrętką sygnowaną „J. Michrowski Grawer WarszawaNowy Świat 15“. Stan zachowania - bardzo dobry.
650,-
280. Odznaka organizacyjna Związku byłych UczestnikówArmii Polskiej we Francji. 24 x 24 mm. Wykonana w srebrze,złocona i emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
281. Odznaka organizacyjna Związku byłych UczestnikówArmii Polskiej we Francji. 24 x 24 mm. Wykonana w tombakui srebrze, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
200,-
282. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Żołnierzy Polskich zAmeryki“. 45 x 48 mm. Wykonana w brązie, złocona iemaliowana, orzełek nakładany. Rewers gładki. Mocowana nastarej wstążce w barwach narodowych. Stan zachowania -bardzo dobry.
1800,-
283. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Żołnierzy Polskich zAmeryki“. 53 x 53 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers z kon-trą. Zawieszona na starej wstążce. Stan zachowania - dobry.
400,-
284. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Żołnierzy Polskich zAmeryki“. 54 x 54 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers z kon-trą. Mocowana na słupek z podkładką i niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
285. Odznaka pamiątkowa „Miecze Hallerowskie“- wersja znapisem „AMERYKA“. 32 x 41 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona, złocona, emaliowana. Orzeł nakładany. Rewersgładki. Mocowana na oryginalnej wstążce. Stan zachowania -bardzo dobry.
600,-
286. Odznaka pamiątkowa „Polska Republika Ludowa Lublin7-8.XI.1918“. Śr. 38 mm. Wykonana w mosiądzu, ażurowa.Rewers gładki sygnowana imiennikiem WS. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
1000,-
287. Odznaka pamiątkowa „W Xcio letnią rocznicę wkroczeniastrzelców do Kielc 1914-1924“. 34 x 34 mm. Wykonana w sre-brze. Rewers z lekką kontrą grawerowanym numerem „141“oraz puncą srebra i imiennikiem „WW“. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „W.S.Wiśniewski, Warszawa ul.Trębacka 7“. Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
288. Odznaka pamiątkowa „W Xcio letnią rocznicę wkroczeniastrzelców do Kielc 1914-1924“. 51 x 55 mm. Wykonana wmosiądzu. Wieloczęściowa - orzełek nakładany. Rewers gładkiz numerem „76“. Mocowana na wstążce w barwach naro-dowych. Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
289. Odznaka pamiątkowa „W Xcio letnią rocznicę wkroczeniastrzelców do Kielc 1914-1924“. 51 x 51 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona. Wieloczęściowa - orzełek nakładany.Rewers gładki z numerem „41“. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
1500,-
290. Odznaka pamiątkowa „Wojskowa Straż Kolejowa 1919 -1920“. 36 x 36 mm. Wykonana w tombaku. Rewers z kontrą.Mocowana na słupek (brak nakrętki). Stan zachowania - bardzodobry.
500,-
291. Odznaka pamiątkowa „Związek Byłych OchotnikówArmii Polskiej“. 40 x 40 mm Wykonana w tombaku, srebrzona,emaliowana, wieloczęściowa. Rewers z napisem „OdznakaZwiązku byłych Ochotników Armii Polskiej“ oraz numerem.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. ChylińskiWarszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
292. Odznaka przerobiona z odznaki Polskiej Organizacji Wo-jskowej. 33 x 33 mm. Wykonana w białym metalu i srebrze(?),dwuczęściowa. Na awersie napis: „ZW. STR.ORLETA 1927“.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan za-chowania - bardzo dobry.
250,-
293. Odznaka „Sanitarne Pogotowie Ratunkowe PKP“. 26 x41mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona i lakierowana. Rewersz lekką kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
294. Odznaka pamiątkowa „25-lecie Drużyn PolowychSokoła“.40 x 40 mm. Wykonana w alpace, jednoczęściowa.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W.Z. RogalskiKraków“. Stan zachowania - bardzo dobry.
350,-
295. Odznaka organizacyjna „Związku Towarzystw UczestnikówPowstania Wielkopolskiego 1918-1919“. 33 x 33 mm. Wyko-nana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z małą czterokątną nakrętką. Stanzachowania - dobry.
296. Zestaw 3 odznak (żetonów) Strzelca Wyborowego natrzech różnych podkładkach - czerwonej za strzelanie z Kb,granatowej za strzelanie z RKM, czerwonej za strzelanie zCKM ). Śr. 32 mm. Wykonane w mosiądzu, srebrzone, mo-cowane na słupki (brak nakrętek). Stan zachowania - dobry.
150,-
297. Odznaka Wojsk Samochodowych S.K.I.Z.A.K. 36 x 38mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania- bardzo dobry.
250,-
298. Odznaka pamiątkowa „Stanęli w potrzebie 1920“. Śr. 29mm. Odznaka wykonana w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z nakrętką wykonaną w srebrze - sygnowaną„KC“. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
299. Odznaka pamiątkowa „Stanęli w potrzebie 1920“. Śr. 29mm. Odznaka wykonana w cynku . Rewers gładki. Mocowanana agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
300. Odznaka organizacyjna Związku Strzeleckiego. 25 x 31mm. Wykonana w tombaku i mosiądzu, srebrzona,emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mocowana nasłupek z niesygnowaną nakrętka. Stan zachowania - bardzodobry.
150,-
301. Odznaka organizacyjna Związku Strzeleckiego. 26 x 30mm. Wykonana w mosiądzu, lakierowana, dwuczęściowa.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„D. Stang Łódź“. Stan zachowania - dobry.
100,-
302. Odznaka organizacyjna Związku Strzeleckiego. 29 x 31mm. Wykonana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewers zkontrą. Mocowana na agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
303. Odznaka pamiątkowa „Obrona Kresów 1919“. Śr. 36 mm.Wykonana w tombaku, emaliowana. Rewers gładki. Mocow-ana na słupek z nakrętką sygnowaną „M. Jaszczewski i kasGrawer Łódź“. Stan zachowania - dobry.
200,-
304. Odznaka na czapkę z herbem Warszawy. 17 x 31 mm.Wykonana w mosiądzu, emaliowana- odpryski w dolnej części.Mocowana na wąsy. Stan zachowania - dobry.
150,-
305. Odznaka na czapkę z herbem Warszawy. 17 x 31 mm.Wykonana w mosiądzu, lakierowana. Mocowana na wąsy -jeden urwany. Stan zachowania - dobry.
80,-
306. Odznaka „Kursy Prawne dla członków Straży Obywatel-skiej“. 22 x 36 mm. Wykonana z mosiądzu, srebrzona. Rewersgładki. Mocowana na słupek, brak nakrętki. Stan zachowania -bardzo dobry.
50,-
307. Odznaka organizacyjna „Związku Weteranów PowstańNarodowych RP 1914-1919“. 25 x 25 mm. Wykonana wmosiądzu, złocona i emaliowana. Rewers gładki. Mocowanana słupek z nakrętką sygnowaną „Fr. Tabak Katowice“. Stanzachowania - bardzo dobry.
100,-
308. Odznaka patriotyczna „Budujmy Kresy Polskie“. 24 x 33mm. Wykonana z cienkiej żelaznej blaszki, umocowana nakokardzie w barwach narodowych. Rewers z kontrą. Mocow-ana na pionową szpilkę. Stan zachowania - dostateczny.
20,-
309. Odznaka patriotyczna/ plebiscytowa „Plebiscyt ŚląskSpisz Orawa 1920“. 34 x 34 mm. Wykonana z mosiężnejblaszki, złocona i emaliowana. Rewers z kontrą. Mocowana napionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
310. Odznaka patriotyczna/ plebiscytowa „Plebiscyt ŚląskSpisz Orawa 1920“. 34 x 34 mm. Wykonana z cienkiejmosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana napionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
311. Odznaka patriotyczna/plebiscytowa „Nie damy ziemi skądnasz ród! W5. rocznicę plebiscytu na górn.śl. 20.III -21.III1926“.28 x 37 mm. Wykonana z cienkiej mosiężnej blaszki,srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
312. Odznaka patriotyczna „Za waszą i naszą wolność“. śr 25mm .Odznaka wykonana z mosiężnej blaszki. Rewers z kon-trą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
20,-
313. Odznaka patriotyczna/plebiscytowa „Śląsk Nasz 1921 Taknam dopomóż Bóg!“. Śr.30 mm. Wykonana z cienkiej alumin-iowej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na uszko. Stan za-chowania - bardzo dobry.
20,-
314. Odznaka patriotyczna/plebiscytowa „Śląsk Nasz 1921 Taknam dopomóż Bóg!“. Śr. 22 mm. Wykonana z cienkiejmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na uszko. Stanzachowania - bardzo dobry.
20,-
315. Odznaka patriotyczna/plebiscytowa „Śląsk Nasz 1921 Taknam dopomóż Bóg!“. 18 x 22 mm. Wykonana z cienkiej alu-miniowej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na uszko. Stanzachowania - bardzo dobry.
20,-
316. Odznaka patriotyczna/plebiscytowa „10 cio lecie wybuchu1-go Powstania na Śląsku 1919-1929“. 29 x 30 mm. Wykonanaz cienkiej mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
317. Odznaka pamiątkowa „O[brona] L[wowa]“. 20 x 27 mm.Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z kontrą.Mocowana na pionowej szpilce. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
318. Odznaka pamiątkowa „O[brona] L[wowa]“. 20 x 27 mm.Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z kontrą.Mocowana na pionowej szpilce. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
319. Odznaka patriotyczna „Nieznanemu Żołnierzowi31.X.1925 Lwów“. Śr. 20 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki,srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
320. Odznaka rocznicowa Obrony Lwowa 1929. Śr. 28 mm.Wykonana w aluminium. Stan zachowania - dobry.
30,-
321. Odznaka rocznicowa Obrony Lwowa 1935. Śr. 24 mm.Wykonana w mosiądzu. Mocowana na agrafkę. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
50,-
322. Odznaka rocznicowa Obrony Lwowa 1938. 29 x 16 mm.Wykonana w mosiądzu. Mocowana na słupek z nakrętką syg-nowaną „Buszek Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
323. Odznaka pamiątkowa „25 Lecie Związku Walki CzynnejLwów 1908-1933“. Śr. 21 mm. Wykonana z cienkiej mosiężnejblaszki, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
25,-
324. Odznaka pamiątkowa „25 Lecie Związku Walki CzynnejLwów 1908-1933“. Śr. 21 mm. Wykonana z cienkiej mosiężnejblaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na wtórnie lutowaną, pi-onową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
325. Odznaka pamiątkowa „25 Lecie Gniazda Dziedzice 1905-1930 Czołem“. 21 x 28 mm. Wykonana z cienkiej mosiężnejblaszki, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
326. Odznaka „Polskie Drużyny Strzeleckie Zarzewie 1909-1934“. 22 x 30 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rew-ers z kontrą. Mocowana na szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
100,-
327. Odznaka / medal pamiątkowy „Zlot sokoli we Lwowie1683-1933“. Śr. 30 mm. Wykonany w tombaku. Rewers gładki.Zawieszenie w formie uszka. Mocowany na wstążce wbarwach narodowych. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
328. Odznaka „Otwarcie Uniwersytetu Warszawskiego 1915“.19 x 28 mm. Wykonana w srebrze. Na rewersie numerowana.Mocowana na słupek z nakrętka sygnowaną „W. WiśniewskiWarszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
329. Odznaka patriotyczna „Dar Narodowy 3go Maja“. 24 x31 mm .Wykonana z mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mo-cowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
330. Odznaka patriotyczna „Dar Narodowy 3go Maja“. 23 x32 mm .Wykonana z mosiężnej blaszki,. Rewers z kontrą. Mo-cowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
331. Odznaka patriotyczna „Tadeusz Kościuszko 1794-1919“.22 x 36 mm. Odznaka wykonana z blaszki. Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
332. Odznaka pamiątkowa „25.V.1922. IV Zjazd Z[wiązku]P[racowników] P[oczt] T[elegrafów] i T[elefonów] Rz. Pos.Polskiej“. Śr. 29 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers gładki.Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
30,-
333. Odznaka patriotyczna - orzełek „Les Amis De LaPologne“. 19 x 22 mm. Wykonana z cienkiej blaszki, srebrzona.Rewers z kontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan za-chowania - bardzo dobry. 20,-
334. Odznaka pamiątkowa „Rozwój“. 21 x 27 mm.Wykonanaz cienkiej mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana napionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
15,-
335. Odznaka „Liga Kobiet“. 25 x 30 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, emaliowana. Rewers gładki. Mocowanana agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
250,-
336. Odznaka patriotyczna „Na straż!“. 19 x 31 mm. Wyko-nana w brązie. Rewers gładki. Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry -
40,-
337.Odznaka organizacyjna Polsko-Amerykańskiego KomitetuPomocy Dzieciom. 19 x 27 mm. Wykonana w srebrze,emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętkąsygnowaną. „Krupski i J. Matulewicz w Warszawie“. Stan za-chowania - dobry.\ 200,-
338. Odznaka patriotyczna „Ofiarna Pomoc Narodu 1921.Kom[itet] Pom[ocy] Jeń[com] Przy Sejmie“. 20 x 26 mm.Wykonana z cienkiej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką. SZ- BD
339. Odznaka „Za 2 miejsce w zawodach sportowych ZwiązkuStrzeleckiego 1936“. 39 x 39 mm. Wykonana w mosiądzu.Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania - dobry.
100,-
340. Odznaka za pięciobój sportowy Związku Strzeleckiego.Śr. 36 mm. Wykonana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewersz kontrą i numerem. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
341. Odznaka „P[rzysposobienie] W[ojskowe] II Stopnia“. 36x 36 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, emaliowana. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Bronisław GrabskiŁódź Zakątna 61“. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
342. Odznaka „P[rzysposobienie] W[ojskowe] Mot.“. Śr. 35mm. Wykonana w mosiądzu , srebrzona. Rewers gładki, mo-cowana na słupek z nakrętką (niesygnowana). Stan zachowania- dobry.
50,-
343. Odznaka „Kurs Przodowników P[rzysposobienia]W[ojskowego] R[olników]“. 32 x 35 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona. Mocowana na słupek z nakrętką syg-nowaną „Z. Makowski Warszawa“. Stan zachowania - bardzodobry.
50,-
344. Odznaka „P[rzysposobienie] W[ojskowe] H … (?)“. 34 x52 mm. Odznaka wykonana z mosiężnej blaszki. Rewers z kon-trą. Mocowana na dwie pionowe blaszki. Stan zachowania -bardzo dobry.
50,-
345. „Odznaka P[rzysposobienie] W[ojskowe] P[ocztowców]“.Śr. 19 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona, emaliowana,dwuczęściowa. Rewers gładki z wypukła sygnaturą „J.Chyliński Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
80,-
346. Miniatura Orła Przysposobienia Wojskowego. 22 x 26mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Wł. Grzyb Warszawa1“. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
347. Odznaka pamiątkowa(?) „SHR“. 21 x 36 mm. Wykonanaw srebrze(?), emaliowana, wieloczęściowa - Hermes nakładanyi mocowany na dwa nity. Rewers gładki z numerem „42“ orazdatą „1928“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Michrowski Grawer Warszawa Nowy Świat 15“. Stan za-chowania - bardzo dobry.
200,-
348. Medal „Stowarzyszenie byłych Wojskowych w Żywcu napamiątkę 50 letniego Jubileuszu“. Śr. 34 mm. Wykonany wmosiądzu. Zawieszony na białej wstążce z czerwonym pask-iem. Stan zachowania - dobry.
150,-
349. Medal „Województwo Nowogródzkie w 10 rocznicęNiepodległości“. Śr. 30 mm. Wykonany w mosiądzu. Zawies-zony na wstążce w barwach narodowych. Stan zachowania -bardzo dobry.
150,-
350. Medal pamiątkowy „Bolesław Chrobry 1025-1925“. Śr.30 mm. Wykonany w mosiądzu, srebrzony. Mocowany nawstążce w barwach narodowych. Stan zachowania - bardzodobry.
50,-
351. Medal pamiątkowy „Jubileusz X letni I Polski KorpusWeteranów Wojskowych w Podgórzu“. Śr. 37 mm. Wykonanyw brązie, srebrzony. Na awersie sygnowany „HW“ (HenrykWaldyn). Zawieszony na oryginalnej starej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
300,-
352. Medal pamiątkowy „Jenerał Józef Haller“. Śr. 25 mm.Wykonany w brązie (na rancie sygn. BRONZE). Aw: „JenerałJózef Haller“ oraz sygn. [Ant. Madeyski Paryż 1919], Rv: „Wo-jsko Polskie we Francyi MCMXVII-MCMXIX“. Zawieszeniew formie uszka do wstążki. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
353. Medal pamiątkowy „Chełmszczyzna 6.II. 1918“. Śr. 29mm. Wykonany w ołowiu, częściowo emaliowany. Mocowaniew formie uszka. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
354. Medal patriotyczny „Wolni z wolnymi równi z równymi.Trzechsetna rocznica Unii Lubelskiej“. Śr. 32 mm. Wykonanyw cynku, srebrzony. Aw: „Wolni z wolnymi, Równi z równymi.Trzechsetna rocznica Unii Polski Litwy i Rusi 1569, 11 Sierp-nia 1869 Roku“, Rw: „Królowo Polska Módl Się Za Nami“.Mocowanie w formie uszka. Stan zachowania - dostateczny.
50,-
355. Odznaka patriotyczna „Węgier Polak Dwa Bratanki i doSzabli i do Szklanki“. Śr. 36 mm. Wykonany w cynku, srebrzony.Aw: „Kraków“ oraz sygnatura „Nakł. M. Kurnatowski“, Rw:„Węgier Polak Dwa Bratanki i do Szabli i do Szklanki, Eljen aMagyar 1887“. Mocowanie w formie uszka. Stan zachowania- dobry.
60,-
356. Odznaka „Tomasz Wilson &13“. Śr. 22 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona. Mocowana na szpilkę. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
40,-
357. Żeton „Tomasz Wilson“. 21 x 34 mm. Wykonany wtombaku, srebrzony. Rewers gładki. Stan zachowania - dobry.
40,-
358. Odznaka pamiątkowa „250 Lecie Odsieczy Wiednia 1683-1933 Król Jan III Sobieski“. 29 x 40 mm. Odznaka wykonanaw brązie(?), srebrzona. Rewers gładki z napisem „Wydaneprzez Związek Stow. Polskich w Wiedniu i P.B.P. Francopol“.Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
359. Odznaka organizacyjna „Stowarzyszenia byłychWięźniów Politycznych 1905“. 24 x 28 mm. Wykonana w sre-brze. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
360. Odznaka organizacyjna „Stowarzyszenia byłychWięźniów Politycznych“. 23 x 28 mm. Wykonana w mosiądzusrebrzona. Rewers gładki. Mocowana na agrafkę. Stan za-chowania - dobry.
50,-
361. Odznaka patriotyczna? „IHS“. 23 x 28 mm. Wykonana zcienkiej blaszki, srebrzona i emaliowana. Rewers z kontrą. Mo-cowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - dobry.
40,-
362. Odznaka pamiątkowa „1221-1921“. 30 x 33 mm. Rewersz kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
20,-
363. Odznaka pamiątkowa „K.SŁ.K.T.K“. 29 x 34 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki. Mocowana na pi-onową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
364. Odznaka pamiątkowa/patriotyczna „Zułów 10.X.1937“.Śr. 26 mm. Wykonana z aluminiowej blaszki. Rewers gładki.Mocowanie w formie uszka. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
365. Odznaka pamiątkowa „Opera Pozn[ańska] - Pamiątka zPowszechnej Wystawy Krajowej Poznań 1929“. Śr. 27 mm.Wykonana z tworzywa. Przymocowana do celuloidowej kokardyw barwach narodowych. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
366. Odznaka „Polskie Archiwum Wojenne“. Śr. 22 mm.Wykonana z blaszki alpakowej. Brak mocowania. Stan za-chowania - słaby.
60,-
367. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ - wersja zmieczami i krzyżem Virtuti Militari. 39 x 39 mm. Wykonana wtombaku, srebrzona, jednoczęściowa. Rewers gładki z nu-merem „1525“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„E.M.Unger Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry -
500,-
368. Odznaka pamiątkowa „Odcinek III Ulica Bema“ - wersjaze skrzyżowanymi szablami. 54 x 54 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, jednoczęściowa. Rewers gładki z nu-merem „141“. Brak wstążki. Wersja ze skrzyżowanymi szablami.Stan zachowania - bardzo dobry.
1500,-
369. Odznaka 4 Pułku Piechoty Legionów. 40 x 40 mm. Wyko-nana w aluminium. Na prawym ramieniu stempelek wraz z nu-merem. Rewers gładki. Mocowana na słupek (brak nakrętki).Stan zachowania - bardzo dobry.
600,-
370. Odznaka Pamiątkowa „I Brygada Wojsk Polskich“. 29 x31 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona i emaliowana. Wie-loczęściowa - orzełek nakładany. Rewers gładki z numerem„1264“. Mocowana na słupek z nakrętka sygnowaną „StanisławReising Grawer“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
371. Krzyż Harcerski-męski. 25 mm x 25 mm. Wykonany wmosiądzu, srebrzony. Wieloczęściowy - lilijka nakładana. Rewersz kontrą. Mocowany na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Chyliński Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry -
120,-
372. Zestaw 8 miniaturek odznaczeń- 7 sztuk KrzyżNiepodległości, Krzyż Walecznych z jednym okuciem, SrebrnyKZ, Medal Wojska, Medal X-lecia Odzyskania niepodległości,Medal za długoletnią służbę X lat, III Odcinek Obrony Lwowa- umocowane na złotym łańcuszku - na sposób austryjacki.Jedna miniaturka Krzyża Niepodległości luzem. Stan za-chowania - bardzo dobry.
500,-
ODZNACZENIA
373. Krzyż Niepodległości z Mieczami. 39 x 55 mm. Wyko-nany w mosiądzu, złocony i emaliowany. Umocowany na starejoryginalnej, morowanej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
2000,-
374. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 43 x 48 mm. Wykonanyw brązie. Zawieszony na oryginalnej szwajcarskiej wstążce z 3okuciami, numerowany „39231“. Krogulec nr 4. Stan za-chowania - bardzo dobry.
600,-
375. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 42 x 47 mm. Wykonanyw brązie. Producent Arthus Bertrand. Zawieszony na starej ory-ginalnej wstążce z 1 okuciem. Krogulec nr 11. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
500,-
376. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 43x 48 mm. Wykonanyw brązie i mosiądzu, wieloczęściowy. Producent StanisławOwczarski. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Krogulec nr8. Stan zachowania - bardzo dobry.
600,-
377. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 44 x 49 mm. Wykonanyw mosiądzu. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce.Krogulec nr 10. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
378. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 43 x 46 mm. Wykonanyw brązie. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Krogulecnr 46. Stan zachowania - bardzo dobry.
379. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 37 x 41 mm. Wykonanyw brązie. Producent Arthus Bertrand. Zawieszony na starej ory-ginalnej wstążce. Krogulec nr 12. Stan zachowania - bardzodobry.
500,-
380. Krzyż Walecznych 1920 PSZ. 42 x 47 mm. Wykonanyw brązie. Produkowany w Wielkiej Brytanii. Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce z metalową agrafką. Krogulec nr 24.Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
381. Krzyż Walecznych 1920 PSZ. 43 x 46 mm. Wykonanyw brązie. Produkowany na Bliskim Wschodzie. Zawieszonyna starej oryginalnej wstążce. Krogulec nr 22a. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
200,-
382. Brązowy Krzyż Zasługi.42 x 46 mm. Wykonany w brązie.Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Krotke str. 296. Stanzachowania - bardzo dobry.
80,-
383. Srebrny Krzyż Zasługi. 39 x 42 mm. Wykonany wtombaku, srebrzony, emaliowany. Zawieszony na starej orygi-nalnej wstążce. Krotke str. 262. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
384. Złoty Krzyż Zasługi. 40 x 43 mm. Wykonany w tombaku,złocony emaliowany. Zawieszony na starej oryginalnej mo-rowanej wstążce. Na rewersie numer „161“. Wykonany w pra-cowni W. Gontarczyka. Krotke str. 253. Stan zachowania -bardzo dobry.
400,-
385. Złoty Krzyż Zasługi z Mieczami. 45 x 41 mm. Pro-dukowany w firmie Spink w Wielkiej Brytanii. Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce. Krotke str. 305. Stan zachowania -bardzo dobry.
250,-
386. Medal za Długoletnią Służbę X lat. Śr. 35 mm. Wykonanyw brązie. Wersja wykonana w pracowni W. Gontarczyka, syg-natura „W.G“. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
200,-
387. Medal za Długoletnią Służbę X lat. Śr. 35 mm. Wykonanyw brązie. Wersja wykonana we Francji (?). Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
388. Medal za Długoletnią Służbę X lat. Śr. 35 mm. Wykonanyw brązie. Wersja bez znaku Mennicy Państwowej. Zawieszonyna starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
389. Medal za Długoletnią Służbę X lat. Śr. 35 mm. Wykonanyw brązie. Wersja wykonana w Mennicy Państwowej. Zawieszonyna starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
390. Medal za Długoletnią Służbę XX lat. Śr. 35 mm. Wyko-nany w srebrze. Wersja wykonana w Mennicy Państwowej. Za-wieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania -bardzo dobry.
100,-
391. Medale za Długoletnią Służbę X, XX lat. Śr. 35 mm. Wer-sja wykonana w Wielkiej Brytanii przez M. Białkiewicza po1960. Zawieszone na oryginalnych wstążkach. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
100,-
392. Medal Niepodległości. Śr. 35 mm. Wykonany w brązie.Wersja z kulką do zawieszenia. Produkcja francuska firmy De-lande. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - dobry.
150,-
393. Medal Niepodległości. Śr. 35 mm. Wykonany w brązie.Wersja z baryłką do zawieszenia. Produkcja francuska firmyBertrand. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - dobry.
150,-
394. Medal Niepodległości. Śr. 35 mm. Wykonany w brązie.Wersja z wypukłym rewersem. Zawieszony na starej oryginal-nej wstążce. Stan zachowania - dobry.
100,-
395. Medal Niepodległości. Śr. 35 mm. Wykonany w brązie.Wersja z uszkiem do zawieszenia. Zawieszony na starej orygi-nalnej wstążce. Stan zachowania - dobry.
100,-
396. Medal Wojska 1918 - 1921. Śr. 35 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z kulką do zawieszenia. Wykonanie francuskiefirmy Delande. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
150,-
397. Medal Wojska 1918 - 1921. Śr. 35 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z kulką do zawieszenia. Wykonanie francuskiefirmy Delande po 1945. Zawieszony na starej oryginalnejwstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
398. Medal Wojska 1918 - 1921. Śr. 35 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z kulką do zawieszenia. Wykonanie francuskiefirmy Arthus Bertrand. Sygnatura „BRONZE“. Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
399. Medal Wojska 1918 - 1921. Śr. 36 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z kulką do zawieszenia. Wykonanie francuskiefirmy Chobillon 1940. Sygnatura „BRONZE“. Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
400. Medal Wojska 1918 - 1921. Śr. 35 mm. Wykonany wbrązie. Wersja ze znakiem Mennicy Państwowej. Zawieszonyna starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - dobry.
401. Medal Wojska 1939 - 1945. Śr. 33 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z zawieszeniem w formie kulki. Produkcja fran-cuska. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
150,-
402. Medal Wojska 1939 - 1945. Śr. 34 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z zawieszeniem w formie kulki. Produkcja fran-cuska. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
150,-
403. Medal Wojska 1939 - 1945. Śr. 37 mm. Wykonany wbrązie. Produkcja szwajcarska. Zawieszony na starej oryginal-nej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
80,-
404. Medal Wojska 1939 - 1945. Śr. 35 mm. Wykonany wbrązie. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - dobry.
50,-
405. Medal Dziesięciolecia Odzyskanej Niepodległości. Śr. 35mm. Wykonany w brązie. Zawieszony na starej oryginalnejwstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
406. Srebrny Medal „PCK Zasłudze“. Śr. 26 mm. Wykonany wsrebrze, emaliowany. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce(w kilku miejscach przetartej). Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
407. Brązowy Krzyż „PCK Zasłudze“. 37 x 40 mm. Wykonanyw brązie, emaliowany, wieloczęściowy. Zawieszony na starejoryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
250,-
408. Złoty Wawrzyn Akademicki. 39 x 43 mm. Wykonany wbrązie, złocony, emaliowany-emalia czerwona (uszkodzona).Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania -dobry.
600,-
409. Srebrny Wawrzyn Akademicki. 39 x 43 mm. Wykonany wbrązie, srebrzony, emaliowany- emalia żółta. Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
410. Złoty medal „Za zasługi dla Skarbu Narodowego RP1960“. Śr. 38 mm. Wykonany w metalu, złocony. Zawieszonyna oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
411. Brązowy medal „Za zasługi dla Skarbu Narodowego RP1960“. Śr. 38 mm. Wykonany w brązie. Zawieszony na orygi-nalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
412. Srebrny Krzyż LOPP. 36 x 41 mm. Wykonany w metalu,srebrzony i emaliowany. Zawieszony na starej oryginalnejwstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
413. Medal „3 Maja 1925“. Śr. 30 mm. Wykonany w srebrze.Numerowany, sygnatura Mennicy Państwowej. Zawieszony nastarej zszywanej z kilku kawałków wstążce. Stan zachowania- bardzo dobry.
300,-
414. Medal Strażacki Xlecia Odrodzenia Polski 1918 -1928.Śr. 36 mm. Wykonany w brązie złocony. Zawieszony na starejoryginalnej wstążce. Stan zachowania - dobry.
150,-
415. Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - srebrny. Śr. 32 mm.Wykonany w mosiądzu srebrzony. Zawieszony na starej ory-ginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
416. Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - brązowy. Śr. 32 mm.Wykonany w brązie. Na rewersie nabity numer „No 100“. Za-wieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania -bardzo dobry.
100,-
417. Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - brązowy. Śr. 33 mm.Wykonany w brązie. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce.Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
418. Honorowy Krzyż Plebiscytowy. 37 x 40 mm. Wykonanyw brązie, srebrzony. Wyrób najprawdopodobniej z pracowniGontarczyka. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
700,-
419. Honorowy Krzyż Plebiscytowy. 37 x 41 mm. Wykonanyw tombaku, srebrzony. Wyrób najprawdopodobniej z firmyGalmet. Zawieszony na starej niebieskiej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry -
600,-
420. Medal brązowy Związku Sokoła Polskiego w WielkiejBrytanii. Śr. 38 mm. Wykonany w metalu brązowym. Zawies-zony na oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
421. Krzyż Pamiątkowy Stowarzyszenia Weteranów Armii Pol-skiej w Ameryce „Za zasługi dla Polski przy organizowaniuzbrojnego czynu Wychodźtwa w latach 1916-17-18“. 35 x 37mm. Wykonany w brązie. Zawieszony na starej oryginalnejwstążce z metalową agrafką. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
422. Medal Pamiątkowy „Na pamiątkę wycieczki do PolskiZwiązku Narodowego Polskiego w Ameryce 1928“. Śr. 38 mm.Wykonany w brązie, emaliowany. Zawieszony na starej oryginal-nej wstążce z baretką delegata. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
423. Odznaka „Pielgrzymka do Polski Zw. Polek w Ameryce1928“. Śr. 32 mm. Odznaka wieloczęściowa - wykonana z met-alu i celuloidu. Zawieszona na wstążce z odznaką. „Z.PwA“.Stan zachowania - bardzo dobry.
424. Krzyż Pamiątkowy 50 lecia Czynu Zbrojnego Sto-warzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA - wersja zwieńcem. 38 x 42 mm. Wykonany w metalu, złocony. Zawieszonyna oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
120,-
425. Krzyż Pamiątkowy 50 lecia Czynu Zbrojnego Sto-warzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA. 38 x 41 mm.Wykonany w metalu, złocony. Zawieszony na oryginalnejwstążce. Stan zachowania - bardzo dobry -
100,-
426. Medal Pamiątkowy Stowarzyszenia Weteranów ArmiiPolskiej w Ameryce „W dziesiątą rocznicę“. Śr. 38 mm. Wyko-nany w brązie. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
200,-
427. Medal Pamiątkowy byłej Armii gen. J. Hallera. Śr. 40 mm.Wykonany w brązie. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
300,-
428. Złoty Krzyż Zasługi Stowarzyszenia Polskich Kombatan-tów w Kanadzie. 43 x 46 mm. Wykonany w metalu, złocony,sygnowany „OOM. REGALIA“. Zawieszony na oryginalnejwstążce z metalową agrafką. Do krzyża dołączona odznakaczłonkowska SPK. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
429. Medal 25 lecia Stowarzyszenia Polskich Kombatantów.Śr. 32 mm. Wykonany w białym metalu. Zawieszony na orygi-nalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
430. Medal Polskiego Ruchu Oporu we Francji. Śr. 33 mm.Wykonany w brązie. Produkcja francuska. Sygnatura„BRONZE“. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
150,-
431. Medal Polskiego Ruchu Oporu we Francji. Śr. 34 mm.Wykonany w brązie. Produkcja francuska. Zawieszony na ory-ginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
432. Medal pamiątkowy 25-lecia bitwy pod Monte Cassino.Śr. 39 mm. Wykonany w brązie. Zawieszony na oryginalnejwstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
OPRACOWANIE KATALOGU: Jerzy Majewski, Paweł Maciukiewicz, Mateusz Palka,Katarzyna Kwatro-Woźniak,
PRZYGOTOWANIE PLANSZ DO FOTOGRAFII: Dagmara Czubla
FOTO: Galeria Pod Rejentem Piotr NosekSKŁAD: Galeria Pod Rejentem Piotr NosekDRUK: Drukarnia Skleniarz
WYDAWCA: Dom Aukcyjny DESA Sp. z o.o., Pałac Kmity, Kraków. ul. Floriańska 13, I piętro
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA odbędzie się w dniach od 23 IX do 27 IX 2013 r. w godz. 1100-1900
w KRAKOWIE UL. FLORIAŃSKA 13 I p., a w dniu aukcji obiekty można oglądać od godz. 900-1100.Udział w licytacji przedmiotów możliwy jest telefonicznie (12) 422-19-66, (12) 422-31-14,fax (12) 422-98-91 po uprzednim zgłoszeniu i wpłaceniu wadium w wysokości 100 zł.ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO PIĄTKU, DO GODZ. 17.00.
CENY PODANE W KATALOGU SĄ CENAMI WYWOŁAWCZYMI.NUMERY POD FOTOGRAFIAMI ODPOWIADAJĄ NUMEROM OBIEKTÓW W KATALOGU.SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE AUKCJI MOŻNA UZYSKAĆ TELEFONICZNIEW DOMU AUKCYJNYM TEL. (12) 422-19-66, (12) 422-31-14
PRZYJMUJEMY NA KOLEJNE AUKCJE:MONETY, MEDALE I ODZNACZENIA.
Bliższe informacje można uzyskać w Krakowie pod numerem tel.(12) 422-31-14, (12) 422-19-66