21 kwietnia 2012 roku o godzinie 12.00 zapraszamy Państwa na 115 aukcję - Medale, odznaki, odznaczenia, monety, varia. Aukcja odbędzie się w Krakowie, w siedzibie Domu Aukcyjnego DESA przy ul. Floriańskiej 13.
Welcome message from author
DOMAUKCYJNYK R A K Ó W , U L . F L O R I A Ń S K A 1 3 I p.www. d e s a . a r t . p l e -ma i l : a u k c j e@d e s a . a r t . p l
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNAod 16 - 20 IV 2012 r. w godz. 1100 - 1800,
a w dniu aukcji 900 - 1100Kraków, ul. Floriańska 13 I p.
REGULAMIN AUKCJI
Ogólne warunki aukcji.
1. Osoba biorąca udział w aukcji rozumie i akceptuje warunki określone regulaminem.2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące
własność Domu Aukcyjnego. Dom Aukcyjny podejmuje się sprzedaży, w imieniu właściciela, obiektów będących- zgodnie z oświadczeniem Sprzedającego - wolnych od jakichkolwiek roszczeń osób trzecich.3. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu, cena minimalna stanowi tajemnicę
handlową.4. Obiekty wystawione do sprzedaży posiadają opisy, których sporządzenie potwierdzone jest przez ekspertów DESY
względnie przez zaproszonych konsultantów.5. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15 %.
Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
I1. Aukcja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przez upoważnioną osobę, zwaną „Akcjonerem“,
która działa w imieniu i na rachunek Domu Aukcyjnego DESA Sp. z o.o.2. Aukcjoner określa postąpienie w licytacji czyli podwyższenie stawki.3. Aukcjoner ma prawo do wycofywania z licytacji dowolnych obiektów lub bez podawania przyczyn.4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę.5. Zakończenie licytacji danego obiektunastępuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne
z zawarciem umowy sprzedaży. Spory w trakcie licytacji rozstrzyga Aukcjoner.
II1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 100 zł i otrzymały tabliczkę
zgłoszeniową.2. DESA Sp. z o.o. może odmówić wydania tabliczki zgłoszeniowej osobom, które wcześniej nie wywiązały sięze
zobowiązań w stosunku do DESY lub z innych istotnych przyczyn.3. Osoby, które nie mogą być osobiście na aukcji, mają możliwość, po wpłaceniu wadium:
– pisemnego złożenia oferty kupna z limitem ceny. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicyDomu Aukcyjnego (wysokość oferowanej ceny jest informacją poufną),
– telefonicznego udziału w licytacji.
III1. Nabywca jest zobowiązany wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji i odebrać go na własny koszt.
W przypadku przekroczenia tego terminu Dom Aukcyjny ma prawo policzyć składowe.2. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20 % wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być
wówczas wpłacona w terminie 14 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następujeprzepadek wpłaconego zadatku. Na poczet zadatku zalicza się wadium, stanowiące wówczas zadatek lub jego część.
3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty.4. Niewykupienie przedmiotu w terminie powoduje przepadek wadium na rzecz organizatora. Niezależnie Nabywca
zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów związanych i wynikłych z faktu wylicytowania, w tym ewentualnychroszczeń Właściciela/Sprzedającego.
IV1. Dom Aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu.
W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, Nabywca może zwrócić obiekt w terminie 14 dni oddaty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiary-godnymi ekspertyzami.
2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów.3. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po
zakończeniu licytacji obiektu.4. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych
osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 euro.
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 1
– 2 –
ODZNAKI
Odznaki II RP i wcześniejsze
1. Odznaka pamiątkowa Oficerskiej Szkoły Topografów przyWojskowym Instytucie Geograficznym, 45 x 63 mm, srebro,emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek,nakrętka sygnowana Lipczyński Warszawa. Minimalneprzytarcia i zarysowania. Stan dobry.
15 000,-
2. Odznaka pamiątkowa kursu Podchorążych RezerwyŁączności, 33 x 40 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontar-czyk Warszawa. Stan dobry.
9 000,-
3. Żeton nagrodowy Centrum Wyszkolenia Kawalerii, średnica32 mm, tombak srebrzony. Dwustronny. Na rewersie napis:„ZAW/ody/. EL/iminacyjne/. O M/istrzostwo/. W/ojska/. 1938I. ZESPÓŁ”. Uszko do zawieszenia, brak koluszka. Stan dobry.
100,-
4. Odznaka pamiątkowa Dywizyjnego Kursu PodchorążychRezerwy Piechoty, 30 x 30 mm, mosiądz złocony, emalia. Odz-naka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie syg-nowana. Stan dobry.
350,-
5. Odznaka pamiątkowa Obozu Szkolnego Wojsk Samo-chodowych, żołnierska, 62 x 42 mm, mosiądz. Odznakadwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka niesygnowana. Stan dobry.
1 600,-
6. Odznaka pamiątkowa 6 pułku piechoty, 1 wersja, 27x30 mm,żelazo. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek,nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
300,-
7. Odznaka pamiątkowa 31 pułku piechoty, oficerska, 44 x 44mm, srebro, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki,sygnatura „BG”. Słupek, nakrętka sygnowana Br.GrabskiŁódź. Stan dobry.
2 500,-
8. Odznaka pamiątkowa 32 pułku piechoty, żołnierska, 31 x 43mm, mosiądz srebrzony. Odznaka trzyczęściowa. Rewers zkontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Zjedn. GrawerzyWarszawa. Stan dobry.
2 000,-
9. Odznaka pamiątkowa 43 pułku piechoty, żołnierska, 45 x 45mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewersgładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
400,-
10. Odznaka pamiątkowa 56 pułku piechoty, 29 x 38 mm, że-lazo, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek,nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. Stan dobry.
3 000,-
11. Odznaka pamiątkowa 59 pułku piechoty, podoficerska, 32x 37 mm, mosiądz srebrzony, lakier. Odznaka jednoczęściowa.Rewers z kontrą, numer. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
1 600,-
12. Odznaka pamiątkowa 64 pułk piechoty, oficerska, 38 x 38mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewersgładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Uzupełniana czer-wona emalia na piersi orła. Stan dobry.
2 200,-
13. Odznaka pamiątkowa 70 pułku piechoty, oficerska, 40 x 40mm, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki,sygnatura „A.NagalskiWarszawa” i próba srebra. Słupek,nakrętka sygnowana A.Nagalski Warszawa. Stan dobry.
4 500,-
14. Odznaka pamiątkowa 78 pułku piechoty, oficerska, 42 x 42mm, srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki,numer. Słupek, brak nakrętki. Uszkodzona granatowa emaliana tarczy. Stan dobry.
3 500,-
15. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Strzelców Podhalańskich,oficerska, 40 x 40 mm, srebro. Odznaka trzyczęściowa. Rew-ers gładki, Sygnatura „AB” i próba srebra, grawerowany napis:„POR 1 PSP W.BIEL 1939”, numer „544”. Słupek, nakrętkasygnowana A.Batko Nowy Sącz. Stan dobry.
5 000,-
16. Odznaka pamiątkowa 6 pułku ułanów, podoficerska. 40 x40 mm, mosiądz srebrzony, lakier. Odznaka dwuczęściowa.Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W.GontarczykWarszawa. Znaczne ubytki lakieru. Stan dobry.
1 500,-
17. Odznaka pamiątkowa 7 pułku ułanów, podoficerska, śred-nica 41 mm, mosiądz srebrzony, lakier. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
1 900,-
18. Miniatura odznaki pamiątkowej 14 pułku ułanów, 21 x 21mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rew-ers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
150,-
19. Odznaka pamiątkowa 17 pułku ułanów 1 wersja, 35 x 35mm, srebro, złoto, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewersgładki, sygnatura „S.C.” i próba srebra. Usunięty słupek, doro-biona agrafka w złocie. Stan dobry.
9 000,-
20. Odznaka pamiątkowa 10 pułku strzelców konnych, żołnier-ska, 48 x 48 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa.
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 2
– 3 –
Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J.MichrowskiWarszawa. Stan dobry.
1 400,-
21. Odznaka pamiątkowa 10 batalionu pancernego, oficerska,42 x 42 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewersgładki, sygnatura „AD” i próba srebra. Słupek, nakrętka syg-nowana A.Dytberner Łódź. Stan dobry.
3 000,-
22. Odznaka pamiątkowa 5 pułku artylerii ciężkiej, oficerska,37 x 37 mm, srebro, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewersgładki, grawerowany numer. Słupek, nakrętka sygnowanaFr.Malina Kraków. Stan dobry.
5 500,-
23. Odznaka pamiątkowa 1 pułku artylerii przeciwlotniczej,żołnierska, 38 x 38 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowanaW.Gontarczyk Warszawa. Stan dobry.
3 000,-
24. Odznaka pamiątkowa 1 pułku łączności, oficerska, 42 x 42mm, srebro, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki,numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
5 000,-
25. Odznaka pamiątkowa KOP „Za wierną służbę”, 38 x 56mm, mosiądz srebrzony, emalia. Odznaka czteroczęściowa.Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
600,-
26. Odznaka pamiątkowa KOP „Za wierną służbę”, 33 x 48mm, mosiądz srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa.Rewers z kontrą. Słupek, brak nakretki. Stan dobry.
240,-
27. Odznaka pamiątkowa żandarmerii, 38 x 38 mm, tombak.Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, numer. Słupek,nakrętka sygnowana Mennica Państwowa. Stan dobry.
600,-
28. Odznaka pamiątkowa Ambulansu Dentystycznego Le-gionów Polskich, 29 x 29 mm, srebro(?). Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry.
1 600,-
29. Odznaka pamiątkowa 1 Korpusu Polskiego, 20 x 38 mm,alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer. Słu-pek, nakrętka sygnowana M.Łaszczewski Łódź. Stan dobry.
400,-
30. Odznaka pamiątkowa Związku Kaniowczyków, 42 x 42mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słu-pek, nakrętka sygnowana Paszkowski. Stan dobry.
800,-
31. Odznaka pamiątkowa Dywizji Litewsko-Białoruskiej, 48x 48 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą,numer. Słupek, nakrętka sygnowana B.Paszkowski. Stan dobry.
1 500,-
32. Odznaka pamiątkowa Dywizji Podlaskiej, 44 x 58 mm,miedź. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek,nakrętka sygnowana S.Lipczyński Varsovie. Ślady korozji.Stan dobry.
34. Odznaka pamiątkowa „Horyń, Styr, Słucz 1918”, oficer-ska, 45 x 45 mm, mosiądz, srebro, emalia. Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka sygnowanaBiJ.Kuszczyńscy Warszawa. Minimalny odprysk czerwonejemalii. Stan dobry.
1 000,-
35. Odznaka pamiątkowa Front Litewsko-Białoruski, 40 x 40mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słu-pek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
300,-
36. Odznaka pamiątkowa Armii Ochotniczej J.Hallera, 30 x 35mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słu-pek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
180,-
37. Miniatura odznaki pamiątkowej POW, 14 x 14 mm, sre-bro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek,nakrętka sygnowana J.Michrowski Warszawa. Stan dobry.
100,-
38. Odznaka pamiątkowa „Gwiazda Przemyśla”, 44 x 56 mm,mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki,sygnatura „E.M.Unger Lwów” i numer. Uszko, brak wstążki.
350,-
39. Odznaka pamiątkowa „Miecze Hallerowskie”, wersja znapisem „Ameryka”, 32 x 42 mm, tombak srebrzony, emalia.Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Wstążka oryginalnaw słabym stanie. Uszkodzenia białej emalii na orle. Stan dobry.
41. Odznaka pamiątkowa „Orlęta”, 43 x 43 mm, mosiądz sre-brzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek,nakrętka sygnowana E.M.Unger Lwów. Stan dobry.
280,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 3
– 4 –
42. Odznaka pamiątkowa „Cud nad Wisłą”, średnica 32 mm,mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą.Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
280,-
43. Odznaka pamiątkowa „10-lecia Obrony Lwowa”, 19 x 27mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers zkontrą. Szpilka. Stan dobry.
50,-
44. Odznaka pamiątkowa kursu ogólnego Przysposobienia Wo-jskowego II stopnia, 36 x 36 mm, tombak srebrzony, emalia.Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętkasygnowana Bronisław Grabski Łódź. Stan dobry.
200,-
45. Korpusówka Przysposobienia Wojskowego Kobiet, 21 x20 mm, mosiądz, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewersgładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
70,-
46. Odznaka organizacyjna Związku Oficerów Rezerwy, 21 x21 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa.Rewers z lekka kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Standobry.
150,-
47. Odznaka organizacyjna Związku Oficerów Rezerwy, 14 x14 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa.Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J.MichrowskiWarszawa. Stan dobry.
150,-
48. Odznaka organizacyjna Związku Oficerów Rezerwy, 22 x22 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa.Rewers z lekka kontrą. Słupek brak nakrętki. Stan dobry.
80,-
49. Odznaka pamiątkowa Federacji Polskich ZwiązkówObrońców Ojczyzny, 30 x 30 mm, tombak złocony, emalia.Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer. Słupek,nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. Stan dobry.
400,-
50. Odznaka Polskich Drużyn Strzeleckich „Zarzewie 1909-1934”, 22 x 30 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rew-ers z kontrą. Szpilka. Stan dobry.
300,-
51. Odznaka pamiątkowa 10-lecia Policji Górnego Śląska, 35x 44 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rew-ers gładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
500,-
52. Odznaka pamiątkowa Stowarzyszenia byłych LegionistówPolskich, 37 x 48 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, sygnatura „J.Walenta Kraków” i numer. Słu-pek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
400,-
53. Odznaka pamiątkowa „Krzyż legionowy”, 42 x 42 mm, sre-bro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, sygnatura „JM”i próba srebra. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
350,-
54. Miniatura odznaki pamiątkowej „Krzyża Legionowego”,15 x 15 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
60,-
55. Odznaka pamiątkowa „Wielkanoc, Wilno 1919”, 30 x 30mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, numer.Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
400,-
56. Odznaka pamiątkowa „Schronisko Legionistów 1914-1915”, średnica 25 mm, żelazo. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry.
100,-
57. Odznaka pamiątkowa „Plebiscyt Śląsk, Spisz, Orawa 1920”,34 x 34 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa.Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry.
40,-
58. Żeton pamiątkowy „Śląsk Nasz 1921”, średnica 23 mm,mosiądz złocony. Jednostronny. Rewers z kontrą. Uszko doprzyszycia. Stan dobry.
30,-
59. Odznaka patriotyczna NKN, „5. XI. 1916”, 31 x 37 mm,mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą.Szpilka. Stan dobry.
80,-
60. Odznaka patriotyczna NKN, „5. XI. 1916”, 25 x 25 mm,tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewersz kontrą. Zapinka. Stan dobry.
180,-
61. Odznaka patriotyczna NKN, orzeł na czerwonym okręgu, śred-nica 21 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa.Rewers gładki, zapinka. Stan dobry.
180,-
62. Odznaka patriotyczna NKN, orzeł w czerwonym owalu, nawstędze napis „Boże Zbaw Polskę”, 17 x 22 mm, tombak sre-brzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, za-pinka. Stan dobry.
180,-
63. Odznaka patriotyczna NKN, „16 sierpnia 1914-1915”, 25x 25 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą.Szpilka. Stan dobry.
80,-
64. Odznaka pamiątkowa NKN, „Niepodległa, ZjednoczonaPolska 7.X.1918”, średnica 28 mm, cynk. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry.
70,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 4
– 5 –
65. Odznaka pamiątkowa NKN, „Walka o Niepodległość NKN1914”, średnica 29 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, zapinka. Stan dobry.
80,-
66. Odznaka pamiątkowa „Za Waszą i Naszą Wolność”, śred-nica 25 mm, mosiądz złocony. Odznaka jednoczęściowa. Rew-ers z kontrą. Szpilka. Stan dobru.
50,-
67. Odznaka „Alegoria Polski”, 18 x 24 mm, tombak złocony,emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Standobry.
70,-
68. Odznaka - gwóźdź pamiątkowy z napisem: „Cześć 1914-1915”, żelazo chromowane. Odznaka jednoczęściowa, śladykorozji. Stan dobry.
100,-
69. Odznaka patriotyczna „Ziemia Kielecka 1863-1916”, 28 x36 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa, rewers z kontrą.Brak zapięcia. Stan dobry.
100,-
70. Odznaka patriotyczna, czako ułańskie w wieńcu, 22 x 24mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa, rewers gładki. Zapinka.Stan dobry.
350,-
71. Odznaka pamiątkowa NKN, „3 Maja 1791-1917”, 37 x 43mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers zkontrą. Szpilka. Stan dobry.
120,-
72. Odznaka patriotyczna, orzeł na okręgu, średnica 28 mm,tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Za-pinka. Częściowo uzupełniana emalia. Stan dobry.
150,-
73. Odznaka patriotyczna, orzełek na czerwonym kole, śred-nica 29 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers gładki, wtórny słupek. Nakrętka nie sygnowana.Stan dobry.
150,-
74. Odznaka pamiątkowa NKN, „3.V.1917”, 25 x 37 mm,tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki.Uszkodzona agrafka. Stan dobry.
150,-
75. Odznaka pamiątkowa NKN, „3.V.1917”, 25 x 37 mm,tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki.Wtórnie lutowany słupek na podkładce, brak nakrętki.Uszkodzona emalia. Stan dobry.
150,-
76. Odznaka pamiątkowa NKN, „Racławice 1794-1916”,26 x 37 mm, tombak srebrzony, wersja w zielonej emalii.
Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Standobry.
400,-
77. Odznaka pamiątkowa „Vive la Pologne”, 30 x 28 mm,tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewersgładki, napis: „POLONIA 1916”. Zapinka. Stan dobry.
200,-
78. Odznaka patriotyczna NKN, „Ignacy Paderewski”, śred-nica 22 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa.Rewers z kontrą. Zapinka. Stan dobry.
80. Odznaka patriotyczna NKN „Ignacy Daszyński”, średnica20 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą.Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
30,-
81. Odznaka patriotyczna NKN „Odrodzenie Polski”, średnica23 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewersz kontrą. Szpilka. Stan dobry.
30,-
82. Odznaka patriotyczna „Zmartwychwstanie dasz je Panie”,średnica 36 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers zkontrą. Zapinka. Stan dobry.
100,-
83. Odznaka patriotyczna NKN, „29 listopada 1830-1916”, 33x 31 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rew-ers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, brak nakrętki. Standobry.
40,-
84. Odznaka kwestarska „Dar Narodowy 3-go maja”, 23 x 33mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą.Szpilka. Stan dobry.
30,-
85. Odznaka pamiątkowa „3 Maj TSL”, średnica 29 mm, cynk.Odznaka jednoczęściowa, rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry.
30,-
86. Odznaka pamiątkowa Towarzystwa Szkół Ludowych, 30 x36 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki.Agrafka. Stan dobry.
40,-
87. Odznaka pamiątkowa NKN, „Skarb, Wojsko 3 maja 1915”,średnica 26 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa.Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry.
80,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 5
– 6 –
88. Odznaka pamiątkowa z orzełkiem, średnica 23 mm, żelazo,celuloid. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura„Ulasiński w Warszawie”. Szpilka. Stan dobry.
80,-
89. Odznaka pamiątkowa „3 maj Warszawa 1791-1916”, śred-nica 27 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kon-trą. Otwór do przyszycia. Stan dobry.
40,-
90. Odznaka pamiątkowa „Sejm Polski 9/2 1919”, 29 x 40 mm,tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekkąkontrą. Agrafka. Stan dobry.
100,-
91. Odznaka pamiątkowa „W setną rocznicę zgonu TadeuszaKościuszki 1917”, średnica 32 mm, mosiądz srebrzony. Rewersz kontrą. Agrafka. Stan dobry.
60,-
92. Odznaka pamiątkowa z popiersiem Tadeusza Kościuszki,średnica 20 mm, mosiądz złocony. Rewers z kontrą. Szpilka.Stan dobry.
30,-
93. Odznaka patriotyczna, 22 x 35 mm, cynk. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry.
30,-
94. Odznaka patriotyczna „Węgier, Polak dwa Bratanki 1914”,średnica 33 mm, celuloid, meta. Odznaka wieloczęściowa.Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry.
120,-
95. Odznaka pamiątkowa „Ku czci Józefa Piłsudskiego w dniuimienin 19.III.1917”, średnica 26 mm, mosiądz srebrzony.Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry.
100,-
96. Odznaka pamiątkowa Samarytanina Polskiego, „AlegoriaPolski”, 24 x 32 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie kopyta. Wer-sja z zamkniętą koroną. Stan dobry.
80,-
97. Odznaka pamiątkowa Samarytanina Polskiego, 27 x 30mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, napis: „SAMARYTANIN POLSKI 1917”, za-pinka. Stan dobry.
350,-
98. Odznaka pamiątkowa „Polish Grey Samaritans”, średnica 25mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rew-ers gładki, sygnatura wytwórcy z USA. Zapinka. Stan dobry.
150,-
99. Odznaka pamiątkowa Samarytanina Polskiego, 26 x 31mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, napis: „SAMARYTANIN POLSKI PRAV.
STRZEZ”, zapinka. Minimalny odprysk emalii na ramieniukrzyża. Stan dobry.
350,-
100. Miniatura odznaki pamiątkowej Samarytanina Polskiego,23 x 23 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers gładki, zapinka. Brak jednej kuleczki. Standobry.
104. Odznaka pamiątkowa „PCK 1920”, średnica 15 mm,metal, lakier. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, syg-natura wytwórcy w Ohio. Szpilka. Stan dobry.
30-
105. Odznaka pamiątkowa „PTCK 1922”, 13 x 15 mm,mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą.Szpilka. Stan dobry.
30,-
106. Odznaka honorowa Polskiego Komitetu Opieki nadDzieckiem, 30 x 30 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie syg-nowana. Stan dobry.
80,-
107. Odznaka pamiątkowa Komitetu Pomocy jeńcom przy Se-jmie 1921, 20 x 25 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą,szpilka. Stan dobry.
30,-
108. Odznaka pamiątkowa „CKO Koło Opieki 1920”, 23 x 34mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, agrafka. Stan dobry.
100,-
109. Odznaka pamiątkowa „Nieznanemu Żołnierzowi Lwów31.X.1925”, średnica 19 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers z lekką kontrą, szpilka. Stan dobry.
80,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 6
– 7 –
110. Odznaka pamiątkowa „Cześć poległem w walce o Wol-ność 1936”, 29 x 34 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa.Rewers z kontrą, szpilka. Stan dobry.
100,-
111. Odznaka patriotyczna z herbem trójpolowym, 33 x 50mm, mosiądz, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kon-trą. Zapięcie w formie dwóch drucików, jednego brak. Ubytkilakieru. Stan dobry.
200,-
112. Odznaka organizacyjna Sokoła, 15 x 8 mm, mosiądz,umocowany na okrągłej podkładce o średnicy 28 mm. Rewersgładki. Nakrętka sygnowana Knedler Warszawa. Stan dobry.
100,-
113. Odznaka sokoła, 34 x 20 mm, srebro. Odznaka jed-noczęściowa. Dwustronna, brak hantli i zapięcia. Stan dobry.
100,-
114. Odznaka korporacyjna Związku Floriańskiego, 46 x 46mm, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers zkontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
200,-
115. Odznaka strażacka „SO OH”, 42 x 39 mm, mosiądz. Odz-naka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie syg-nowana z zerwanym gwintem. Wykonanie indywidualne,ręczne. Stan dobry.
200,-
116. Odznaka Państwowej Szkoły Technicznej w Wilnie „PSTIV”, 19 x 32 mm, srebro, złoto, emalia. Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowanaW.Mączyński. Stan dobry.
450,-
117. Odznaka pamiątkowa V Zjazdu Techników PolskichLwów 1910, średnica 29 mm, tombak złocony, emalia. Odz-naka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapięcie w formiekopyta, sygnatura „Wł.Uścieński Lwów”. Stan dobry.
100,-
118. Odznaka pamiątkowa Wszechsłowiańskiego ZjazduŚpiewaczego Poznań 1929, 33 x 33 mm, mosiądz. Odznakajednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry.
100,-
119. Odznaka organizacyjna „ZSA”, średnica 19 mm, alpaka.Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekka kontrą. Słupek z zer-wanym gwintem, nakrętka sygnowana E.M.Unger Lwów. Standobry.
60,-
120. Odznaka organizacyjna Obozu Zjednoczenia Naro-dowego, 19 x 21 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa.Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Antonii PeczszWilno. Stan dobry.
100,-
121. Odznaka pamiątkowa Pierwszego Zjazdu Przemysłow-ców Budowlanych Warszawa 1917, 28 x 35 mm, tombak sre-brzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka.Stan dobry.
50,-
122. Odznaka patriotyczna „Polski Port Gdynia”, średnica 18mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słu-pek, nakrętka sygnowana Galmet Sosnowiec. Stan dobry.
100,-
123. Odznaka pamiątkowa Ligi Morskiej i Kolonialnej „SpływPrzez Polskę do Morza 1933”, średnica 25 mm, mosiądz sre-brzony. Rewers gładki, numer. Słupek, nakrętka nie syg-nowana. Stan dobry.
120,-
124. Odznaka organizacyjna Ligi Obrony Ojczyzny, 19 x 24mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kon-trą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
80,-
125. Odznaka Zarządu kasyna i klubu Związku PracownikówPoczt, Telegrafu i Telefonu, 28 x 28 mm, tombak złocony,emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek,nakrętka sygnowana Antoni Peczsz Wilno. Stan dobry.
200,-
126. Odznaka pamiątkowa Ludowych Zespołów Sportowych okręgII Lwów, średnica 22 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers gładki. Sygnatura Unger Lwów. Stan dobry.
150,-
127. Odznaka pamiątkowa „Obóz Letni YMCA”, średnica 21mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki.Mocowanie w formie kopyta. Stan dobry.
30,-
128. Odznaka pamiątkowa „FIS Zakopane 1939”, 24 x 34 mm,tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, za-pinka. Stan dobry.
30,-
129. Odznaka pamiątkowa Towarzystwa Przemysłowców Pol-skich we Wrocławie 1868 roku, „Szczęść Boże do Pracy”, 41x 55 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą.Zapinka. Stan dobry.
400,-
130. Odznaka organizacyjna Związku Księgarzy Polskich,średnica 20 mm, srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa.Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Uszkodzona emalia.Standobry.
50,-
131. Odznaka „S.M. 1917”, (Sodalicja Mariańska?), 20 x 26mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słu-pek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
80,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 7
– 8 –
132. Medal nagrodowy, średnica 30 mm, mosiądz srebrzony.Dwustronny. Na rewersie napis: „ŚW/ięto/. P/rzysposobienia/.W/ojskowego/. DOBROMIL 1931”. Uszko do zawieszenia.Stan dobry.
80,-
133. Medal nagrodowy, 38 x 45 mm, mosiądz srebrzony. Odznakajednostronna. Na awersie napis: „MISTRZOSTWA IIK/rakowskiego/. O/kregowego/. Z/wiazku/. L/ekkiej/. A/tletyki/27-VI-29 925 SKOK W DAL”. Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
80,-
134. Żeton rocznicowy XXV-lecia Łódzkiego TowarzystwaElektrycznego S.A., 24 x 42 mm, słoto, emalia, waga 19 g.Odznaka czteroczęściowa. Rewers gładki, napis:„R.SCHMIDKE 16.5.1939” i imiennik „MK”. Uszko do zaw-ieszenia. Stan bardzo dobry.
3 000,-
135. Żeton pamiątkowy Jarmarku Rzemieślniczego Warszawa1915-1916, 18 x 30 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jed-noczęściowa, jednostronna. Rewers gładki. Uszko do zawieszenia.Stan dobry.
80,-
136. Żeton patriotyczny „Cześć poległym i straconym1863/4”,średnica 23 mm, srebro. Dwustronny. Uszko do zawieszenia.Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
200,-
137. Żeton pamiatkowy „Antoni Fijałkowski Arcybiskup Met-ropolita Warszawski 1778-1861”, średnica 28 mm, ślady złoce-nia. Dwustronny, uszko do zawieszenia. Stan dobry.
200,-
138. Żeton pamiątkowy „Generał Józef Sowiński - zginął naszańcach Woli” Dwustronny, średnica 25 mm, mosiądz, uszko.Stan dobry.
80,-
139. Żeton pamiątkowy, „Jan III Sobieski 1683-1883”, śred-nica 26 mm, cynk srebrzony. Dwustronny. Na awersie popier-sie, wokół napis: „JAN III SOBIESKI OSWOBODZIŁWIEDEŃ I CHRZEŚCIAŃSTWO w 1683 ROKU”. Uszko dozawieszenia. Ślady korozji. Stan dobry.
150,-
140. Żeton pamiątkowy z popiersiem Józefa IgnacegoKraszewskiego, średnica 34 mm, cynk. Dwustronny. Na rew-ersie napis: „NA PAMIĄTKĘ 50 LETNIEGO JUBILEUSZUPRACY W SUKIENNICACH W KRAKOWIE 1879”. Uszkodo zawieszenia. Stan dobry.
120,-
141. Żeton pamiątkowy z popiersiem Józefa IgnacegoKraszewskiego, średnica 34 mm, cynk. Dwustronny. Na rewer-sie napis: „NA PAMIĄTKĘ 50 LETNIEGO JUBILEUSZUPRACY W SUKIENNICACH W KRAKOWIE 1879”. Uszkodo zawieszenia. Stan dobry.
180,-
142. Żeton pamiątkowy „W 500 rocznicę pogromu Krzyżakówpod Grunwaldem”, średnica 31 mm, tombak. Dwustronny.Uszko do zawieszania. Stan dobry.
50,-
143. Żeton patriotyczny „Tadeusz Kościuszko 1794-1894”, śred-nica 26 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa, dwustronna.Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
200,-
144. Żeton patriotyczny „Tadeusz Kościuszko 1794-1894”,średnica 24 mm, tombak złocony. Odznaka jednoczęściowa,dwustronna. Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
60,-
145. Żeton patriotyczny „Boże Zbaw Polskę 1830-1863-1903”,średnica 23 mm, aluminium. Dwustronny. Uszko do zawieszenia.Ślady korozji, stan słaby.
100,-
146. Żeton patriotyczny, popiersie Tadeusza Kościuszki napiersi orła, 17 x 37 mm, srebro. Dwustronny. Na rewersienapis: „PAMIĄTKA Z KRAKOWA”. Uszko do zawieszenia.Stan dobry.
150,-
147. Medal pamiątkowy przyjaźni polsko-węgierskiej„Kraków 1887”, średnica 37 mm, cynk srebrzony(?). Dwus-tronny. Na rewersie herb Węgier, wokół napis: „WĘGIERPOLAK DWA BRATANKI DO SZABLI I DO SZKLANKIELJEN A MAGYAR 1887”. Na awersie sygnatura „Nakł.M.Kurnatowski”. Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
150,-
148. Żeton pamiątkowy dla donatorów Muzeum Narodowegow Krakowie, średnica 25 mm, mosiądz. Dwustronny. Na rew-ersie napis: „Z WYRAZEM WDZIĘCZNOŚCI”. Uszko do za-wieszania. Stan dobry.
40,-
149. Żeton pamiątkowy „Dom Polski w Cieszynie”, średnica29 mm, mosiądz. Dwustronny. Na rewersie napis: „W JED-NOŚCI SIŁA PAMIĄTKA UROCZYSTOŚCI OWARCIA20.STYCZNIA 1901”. Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
60,-
150. Żeton pamiątkowy zjazdowy, średnica 32 mm, mosiądzsrebrzony. Dwustronny. Na rewersie napis: „II ZJAZDKUPCÓW I PRZEMYSŁOWCÓW w KRAKOWIE 1887”.Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
70,-
151. Medal nagrodowy, śr. 40 mm, mosiądz. Dwustronny, narewersie napis: „Kom.Gl.Zw.Strzel.Narod.Bieg na Przełaj1939. Stan dobry.
150,-
152. Żeton nagrodowy strzelecki, średnica 28 mm, tombak sre-brzony. Dwustronny. na rewersie napis „II D 1934”. Uszko dozawieszenia. Stan dobry.
30,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 8
– 9 –
153. Żeton pamiątkowy „Na pamiątkę odsłonięcia pomnikaAdama Mickiewicza Lwów 1904”, średnica 25 mm, mosiądzzłocony. Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
100,-
154. Żeton pamiątkowy „Z Krakowa 1912”, 21 x 26 mm, sre-bro(?). Dwustronny. Uszko do zwieszenia. Stan dobry.
150,-
155. Żeton religijny „Matko Boża Licheńska Ratuj Nas”, śred-nica 22 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa,dwustronna. Uszka do zawieszenia. Stan dobry.
150,-
156. Żeton pamiątkowy powtórnego pochowania zwłok Kaz-imierza Wielkiego w Krakowie 8.VII.1869, 25 x 37 mm, sre-bro(?). Odznaka dwustronna. Uszko do zawieszenia, wtórnielutowana. Stan dobry.
200,-
157. Żeton pamiątkowy XL lecia Warszawskiego TowarzystwaCyklistów, 25 x 33 mm, srebro, emalia. Odznaka trzyczęś-ciowa, dwustronna. Na rewersie napis „ZA UDZIAŁ W WYŚ-CIGACH JUBILEUSZOWYCH W 1926 R.”. Uszko dozawieszenia. Stan dobry.
500,-
158. Medal nagrodowy, średnica 40 mm, mosiądz srebrzony.Na rewersie napis: „I MARSZ 10 Km”. Uszko do zawieszenia.Stan dobry.
50,-
159. Ryngraf pamiątkowy Sodalicji Mariańskiej, 38 x 37 mm,srebro. Jednostronny. Rewers gładki. Łańcuszek do zaw-ieszenia. Stan dobry.
350,-
160. Zestaw czterech odznak kwestarskich LOPP, stany dobre,w jednej brak szpilka. Stan dobry.
120,-
ODZNAKIPSZ NA ZACHODZIE
161. Odznaka pamiątkowa 1 Samodzielnej Brygady StrzelcówPodhalańskich, średnica 35 mm, tombak. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry.
2 200,-
162. Odznaka pamiątkowa 1 Samodzielnej Brygady Strzelców,65 x 48 mm, tombak, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers gładki. Sygnatura K&S i napis: „SCOTLAND1942”. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
1 400,-
163. Miniatura odznaki pamiątkowej 1 Samodzielnej BrygadyStrzelców, 35 x 24 mm, tombak srebrzony, lakier. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „Collins London”. Za-pinka. Stan dobry.
150,-
164. Odznaka pamiątkowa 1 Dywizji Grenadierów, 27 x 53mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewersgładki, sygnatura „K&S”. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.Dołączona zafoliowana legitymacja uprawniająca do noszeniaodznaki. Stan dobry.
800,-
165. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Artylerii PrzeciwlotniczejLekkiej 1 Dywizji Pancernej, 37 x 37 mm, srebro. Odznakadwuczęściowa. Rewers gładki, numer „249”, próba srebra. Słu-pek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. Dołączona zafoliowanalegitymacja uprawniająca do noszenia odznaki. Stan dobry.
2 200,-
166. Odznaka pamiątkowa 2 pułku artylerii motorowej, 32 x62 mm, alpaka, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kon-trą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
1 000,-
167. Miniatura odznaki pamiątkowa 2 pułku artylerii mo-torowej, 15 x 28 mm, tombak niklowany. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry.
120,-
168. Odznaka pamiątkowa dywizjonów artylerii przeciwlotniczej,28 x 40 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kon-trą. Mocowanie w formie dwóch omeg, zatyczka. Stan dobry.
500,-
169. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Artylerii, 34x 47 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki,numer, imiennik wytwórcy „W.J.D.”, próby srebra. Dwa słupkiz nie sygnowanymi nakrętkami. Stan dobry.
2 000,-
170. Odznaka pamiątkowa 2 Batalionu 1 Samodzielnej Bry-gady Strzelców, 26 x 39 mm, tombak srebrzony. Odznakadwuczęściowa. Rewers gładki. Zapięcie w formie dwóchomeg. Zatyczka. Brak tartanowej podkładki. Stan dobry.Dołączona zafoliowana legitymacja uprawniająca do noszeniaodznaki. Stan dobry.
600,-
171. Odznaka pamiątkowa Samodzielnej Brygady StrzelcówKarpackich, 48 x 46 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, próba srebra „800” i numer. Słupek, nakrętkanie sygnowana. Stan dobry.
900,-
172. Odznaka pamiątkowa Samodzielnej Brygady StrzelcówKarpackich, 48 x 46 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, próba srebra „800” i numer. Słupek, nakrętkanie sygnowana. Stan dobry.
1 000,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 9
– 10 –
173. Odznaka pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich,40 x 40 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki,napisy, sygnatura „ALP.” Słupek, nakrętka nie sygnowana.Stan dobry.
200,-
174. Odznaka pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich,40 x 40 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki,napisy, sygnatura „ALP.” Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
200,-
175. Odznaka pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich,40 x 40 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki,napisy, próba srebra „800.” Słupek, nakrętka sygnowana LorioliMilano. Stan dobry.
450,-
176. Miniatura odznaki pamiątkowej 3 Dywizji StrzelcówKarpackich, 20 x 20 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano.Stan dobry.
120,-
177. Odznaka pamiątkowa 9 Batalionu Strzelców Karpackich,42 x 54 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Mi-lano. Stan dobry.
1 000,-
178. Miniatura odznaki pamiątkowej 9 Batalionu StrzelcówKarpackich, 18 x 18 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznakajednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowanaLorioli Milano. Stan dobry.
1 000,-
179. Odznaka pamiątkowa „Znak Łączności”, średnica 30 mm,srebro(?), lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słu-pek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
150,-
180. Odznaka pamiątkowa 5 Kresowej Dywizji Piechoty, 40 x40 mm, alpaka(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewersgładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
360,-
181. Odznaka szturmowa 3 Dywizji Strzelców Karpackichklasy 1, 20 x 49 mm, tombak złocony. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Mi-lano. Stan dobry.
500,-
182. Odznaka szturmowa 3 Dywizji Strzelców Karpackichklasy 2, 20 x 49 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Mi-lano. Stan dobry.
350,-
183. Odznaka szturmowa 3 Dywizji Strzelców Karpackichklasy 3, 20 x 49 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers
gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano. Standobry.
250,-
184. Odznaka pamiątkowa 6 Dywizji Piechoty, 36 x 50 mm,srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupekwtórnie lutowany. Brak nakrętki. Stan dobry.
600,-
185. Odznaka pamiątkowa 5 kresowego batalionu CKM, 42 x42 mm, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewersgładki, numer „6”. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Mi-lano. Stan dobry.
1 500,-
186. Odznaka pamiątkowa 3 Pułku Ułanów Śląskich, 35 x 30mm, tombak, mosiądz, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rew-ers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana A.Picchiani BarlacchiFirenze. Stan dobry.
2 200,-
187. Odznaka pamiątkowa 15 pułku ułanów, oficerska, 33 x 34mm, odlew w mosiądzu złoconym, emalia. Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontar-czyk Warszawa. Stan dobry.
700,-
188. Oznaka specjalna Sztabu i Kwatery Głównej 2 BrygadyPancernej 2 Korpusu Polskiego, 27 x 27 mm, stal nierdzewna.Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, kwadratowanakrętka i podkładka. Wykonanie warsztatowe. Dołożonazielona sukienna podkładka. Stan dobry.
480,-
189. Odznaka „POLAND” z orzełkiem, 32 x 44 mm, alpaka.Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapięcie w formiedwóch uszek. Stan bardzo dobry.
191. Parka oznak naramiennych służb pomocniczych lotnictwaPSZ, 93 x 30 mm, haft nicią na taśmie materiałowej. Dwiesztuki nie rozcięte. Stan dobry.
80,-
192. Odznaka do krawata w formie oznaki 1 DywizjiPancernej, 13 x 26 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznakajednoczęściowa. Rewers gładki. Wtórnie lutowana szpilka napodkładce. Stan dobry.
30,-
193. Proporczyk w barwach Ułanów Karpackich, 18 x 28 mm,tombak srebrzony, emalia. Jednoczęściowy, jednostronny.Uszka do zawieszania, łańcuszek. Stan dobry.
150,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 10
– 11 –
194. Odznaka Kompanii Wartowniczych, 32 x 42 mm, cynk,lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, agrafka. Standobry.
300,-
195. Odznaka Armii Krajowej, 31 x 37 mm, cynk, aluminium.Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka niesygnowana. Stan dobry.
200,-
196. Oznaki patkowe oficera dyplomowanego, 20 x 24 mm,odlewane w białym metalu. Podkładki sukienne. Stan dobry.
140,-
197. Oznaka naramienna honorowa 1 pułku artylerii mo-torowej, 72 x 61 mm, metal, sukno, taśma metalowa. Standobry.
900,-
198. Oznaka naramienna honorowa 1 Pułku Artylerii Przeci-wlotniczej Lekkiej (gmina Exaarde), 50 x 57 mm, haftmaszynowy. Stan dobry.
80,-
199. Baretki odznaczeń żołnierza 1 Dywizji Pancernej. Stanydobre.
40,-
200. Australijska odznaka „Stowarzyszenia Szczurów To-bruku”, 25 x 30 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers gładki, numer, sygnatura „Miller&SonsSydney”. Mocowanie w formie dwóch omeg. Stan dobry.
600,-
201. Pierścień pamiątkowy „Jeruzalem 1942”, średnica 31 mm,srebro(?). Stan dobry.
300,-
202. Znaczek pamiątkowy XXX-lecia bitwy pod MonteCassino, 27 x 27 mm, aluminium, lakier. Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Standobry.
30,-
203. Zestaw odznak pamiątkowych 1940-1994, 8 sztuk. 1.Odznaka brytyjska regimentowa, 45 x 36 mm, alpaka. Rewersz kontrą, zapięcie w formie dwóch koluszek. Stan dobry. 2.Odznaka brytyjska regimentowa, 30 x 28 mm, mosiądz. Rew-ers z kontrą, zapięcie w formie dwóch koluszek. Stan dobry. 3.Odznaka pamiątkowa SPK „1944 x 1994”, 19 x 17 mm, metalzłocony. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, zapięcie wformie pinsa. 4. Odznaka do krawata z godłem 1 DywizjiPancernej, 27 x 14 mm, alpaka, lakier. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, szpilka. Stan dobry. 5. Odznaka organizacyjnaSPK, 16 x 14 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewersgładki. Zapięcie na pins. Stan dobry. 6. Miniatura odznakipamiątkowej 4 pułku lotniczego, lata 90-te, 18 x 17 mm, tombaksrebrzony, Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek,nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 7. Miniatura odznaki
pamiątkowej Szkoły Podchorążych Piechoty, lata 90-te, 24 x16 mm, lekki metal, Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki.Mocowanie na pins. Stan dobry. 8. Żetonik z emblematem 3Dywizji Karpackiej 2 Korpusu Polskiego, 22 x 17 mm, tombaksrebrzony, emalia. Jednoczęściowy, rewers gładki. Uszko dozawieszenia. Stan dobry.
190,-
ODZNAKI PRL
204. Odznaka pamiątkowa 2 Szkolnego Pułku Samo-chodowego, 47 x 47 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznakatrzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowanaP.K. Abramowski Łódź. Stan dobry.
600,-
205. Odznaka Związku Osadników Wojskowych”, 21 x 23mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słu-pek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
70,-
ORZEŁKI INNEGODŁA CZAPKOWE
206. Orzełek Wojsk Polskich w Rosji, 23 x 31 mm, srebro.Rewers gładki, imiennik „HT” i próba srebra. Słupek, nakrętkanie sygnowana z próbą srebra. Stan dobry.
2 000,-
207. Orzeł Drużyn Bartoszowych, średnica 33 mm, mosiądz,lakier. Wieloczęściowy. Rewers gładki, sygnatura „SW”. Za-pięcie w formie drucików. Stan dobry.
1 200,-
208. Orzeł wz. 1917, wyrób krakowski, 39 x 52 mm, mosiądzsrebrzony. Na tarczy amazonek numer pułku „2”. Rewers zkontrą. Zapięcie w formie dwóch blaszek. Stan dobry.
1 200,-
209. Orzeł wz. 1917, wyrób krakowski, 39 x 52 mm, mosiądzsrebrzony. Na tarczy amazonek emblemat artylerii. Rewers zkontrą. Zapięcie w formie dwóch blaszek. Stan dobry.
1 200,-
210. Orzełek wielkopolski, 37 x 43 mm, tombak. Rewers zkontrą. Brak śladów zapięcia. Ślady korozji. Stan słaby.
200,-
211. Orzełek wielkopolski, 36 x 43 mm, mosiądz. Rewers zkontrą. Ślad po dwóch drucikach. Stan dobry.
350,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 11
– 12 –
212. Orzełek legionowy 1914 r., z literą „L” na tarczy ama-zonek, 29 x 37 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Zapięcie wformie dwóch koluszek. Stan dobry.
700,-
213. Orzełek legionowy 1914 r., z literą „S” na tarczy ama-zonek, 29 x 38 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Za-pięcie w formie dwóch par rozginanych blaszek. Stan dobry.
600,-
214. Orzełek Legionu Wschodniego, 20 x 41 mm, cynk. Rew-ers z kontrą, ślad po usuniętej agrafce. Stan dobry.
600,-
215. Orzełek legionowy z ażurową tarczą amazonek, 31 x 39mm, żelazo. Rewers z kontrą. Ślad po agrafce. Stan dobry.
600,-
216. Orzeł Strzelecki, 28 x 36 mm, mosiądz srebrzony. Rewersz kontrą. Ślady po drucikach. Stan dobry.
400,-
217. Orzeł legionowy z literą „L” na tarczy amazonek, 29 x 37mm, cynk. Rewers z kontrą. Ślad po zapięciu. Stan dobry.
400,-
218. Orzełek Ochotników Armii Polskiej w USA, 23 x 33 mm,mosiądz. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, muterka.Dodatkowy otworek na głowie orła. Stan dobry.
400,-
219. Orzełek Hallerowski, 33 x 43 mm, haft nicią na suknie.Stan dobry.
300,-
220. Orzeł 1917 r. z literą „R” na tarczy amazonek, 27 x 38mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóchdrucików. Stan dobry.
300,-
221. Orzeł patriotyczny jagielloński z literą „S” na piersi orła,30 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki. Zapinka. Standobry.
300,-
222. Orzełek legionowy, 30 x 37 mm, mosiądz srebrzony.Rewers z kontrą. Usunięte trzy pary drucików. Ślad po słupku.Stan dobry.
220,-
223. Bączek oficerski Polskiej Siły Zbrojnej, średnica 22 mm,mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie dwóchrozginanych blaszek.
100,-
224. Orzełek furażerkowy, 28 x 41 mm,mosiądz. Rewers zkontrą. Usunięte zapięcie. Otwory do przyszycia. Stan dobry.
100,-
225. Orzeł furażerkowy, 22 x 41 mm,cynk. Rewers z kontrą, ot-wory do przyszycia. Stan dobry.
80,-
226. Orzeł furażerkowy, 29 x 42 mm, tombak srebrzony. Rewersz kontrą. Brak śladów zapięcia. Stan dobry.
150,-
227. Orzeł furażerkowy, 28 x 42 mm, alpaka. Rewers z kontrą.Ślad po dwóch drucikach. Stan dobry.
150,-
228. Orzeł furażerkowy, 28 x 40 mm, cynk. Rewers z kontrą.Brak śladów zapięcia. Stan dobry.
120,-
229. Orzełek furażerkowy, 30 x 42 mm, cynk. Rewers z kon-trą. Ślad po drucikach. Stan dobry.
100,-
230. Orzeł czapkowy II RP, 42 x 60 mm, mosiądz srebrzony.Rewers z kontrą. Usunięte zapięcia. Stan dobry.
150,-
231. Orzeł czapkowy II RP, 45 x 63 mm, alpaka. Rewers z kon-trą. Usunięty słupek. Stan dobry.
150,-
232. Orzeł czapkowy II RP, 45 x 62 mm, alpaka. Rewers z kon-trą. Zapięcie w formie dwóch uszek. Stan dobry.
150,-
233. Orzeł czapkowy II RP, 41 x 60 mm, mosiądz. Rewers zkontrą. Usunięty słupek. Stan dobry.
100,-
234. Orzeł czapkowy II RP, 44 x 62 mm, mosiądz. Rewers zkontrą. Usunięte zapięcia. Stan dobry.
100,-
235. Orzełek czapkowy II RP, 42 x 59 mm, mosiądz. Rewers zkontrą. Wtórnie lutowany słupek. Brak nakrętki. Stan słaby.
100,-
236. Orzełek czapkowy II RP, 41 x 60 mm, alpaka. Rewers zkontrą, Sygnatura „BM”. Słupek. Brak nakrętki. Stan dobry.
100,-
237. Orzełek czapkowy II RP, 42 x 61 mm, alpaka. Rewers zkontrą, Sygnatura „BM”. Wtórnie lutowany słupek. Braknakrętki. Stan dobry.
100,-
238. Orzełek czapkowy II RP, 44 x 60, mosiądz srebrzony.Rewers z kontrą. Słupek. Brak nakrętki. Stan dobry.
100,-
239. Orzełek czapkowy II RP, 42 x 60, mosiądz srebrzony.Rewers z kontrą. Słupek. Brak nakrętki. Stan dobry.
100,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 12
– 13 –
240. Orzełek czapkowy II RP, 62 x 59, mosiądz złocony. Rewersz kontrą. Słupek. Brak nakrętki. słaby.
100,-
241. Orzełek czapkowy II RP, 44 x 63 mm, mosiądz. Rewers zkontrą. Wtórnie lutowany słupek, brak nakrętki. Ślady po dru-cikach. Stan słaby.
100,-
242. Orzełek czapkowy II RP, 42 x 60 mm, alpaka (?). Rewersz kontrą. Wtórnie lutowany słupek. Brak nakrętki. dobry.
100,-
243. Orzełek czapkowy II RP, 43 x 60 mm, mosiądz. Rewers zkontrą. Wtórnie lutowany słupek. Brak nakrętki. Stan słaby.
100,-
244. Orzełek czapkowy II RP, 46 x 62 mm, cynk. Rewers zkontrą. Wtórnie lutowany słupek. Brak nakrętki. Stan słaby.
100,-
245. Orzełek pancerny II RP, 34 x 45 mm, haft białą nicią naczarnym suknie. Stan dobry.
300,-
246. Orzeł czapkowy lotniczy II RP, 50 x 62 mm, alpaka. Rew-ers z kontrą. Słupek, nakrętka w formie stalowego guza. Standobry.
600,-
247. Orzeł czapkowy lotniczy II RP, 50 x 62 mm, alpaka. Rew-ers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
300,-
248. Odznaka szkolna Lwów, 35 x 42 mm, mosiądz srebrzony.Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. SygnaturaE.M.Unger Lwów. Brak agrafki. Stan dobry.
100,-
249. Orzełek gimnazjalny, 46 x 46 mm, mosiądz. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers z kontrą, brak wąsów. Dodatkowe ot-wory do przyszycia. Stan dobry.
120,-
250. Orzełek PSZ na Zachodzie, 34 x 54 mm, mosiądz srebr-zony. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
350,-
251. Orzełek PSZ na Zachodzie, 35 x 51 mm, mosiądz. Rewersz kontrą. Słupek wtórnie lutowany, brak nakrętki. Stan dobry.
600,-
252. Orzełek PSZ na Zachodzie, 35 x 54 mm, biały metal(?).Rewers z kontrą. Zapięcie w formie dwóch blaszek. Stan dobry.
300,-
253. Orzełek PSZ na Zachodzie, 33 x 54 mm, tombak. Rewersz kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
300,-
254. Orzełek Marynarki Wojennej PSZ na Zachodzie, 30 x 40mm, biały metal, lakier. Rewers z kontrą. Stan dobry.
600,-
255. Orzełek PSZ na Zachodzie, 30 x 50 mm, odlew wmosiądzu. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, braknakrętki. Stan dobry.
120,-
256. Orzełek PSZ na Zachodzie, 33 x 53 mm, odlew wmosiądzu. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
160,-
257. Orzełek PSZ na Zachodzie, 32 x 52 mm, odlew wmosiądzu. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, nakrętkanie sygnowana. Stan dobry.
120,-
258. Orzełek PSZ na Zachodzie, 34 x 53 mm, odlew wmosiądzu. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, braknakrętki. Stan dobry.
150,-
259. Orzełek PSZ na Zachodzie, 31 x 52 mm, plastik. Rewersgładki, sygnatura „Stanley&Son …”. Zapięcie w formie dwóchblaszek. Stan dobry.
150,-
260. Orzełek 12 pułku ułanów PSZ na Zachodzie, 31 x 52 mm,plastik. Rewers gładki, sygnatura „Stanley&Son …”. Zapięciew formie dwóch blaszek. Stan dobry.
300,-
261. Orzełek PSZ na Zachodzie, 58 x 65 mm, haft bajorkiemna zielonym suknie. Stan dobry.
300,-
262. Orzełek PSZ na Zachodzie, 40 x 55 mm, haft białą niciąna granatowym podkładzie. Stan dobry.
60,-
263. Orzełek Polskiej Marynarki Handlowej PSZ na Za-chodzie, 70 x 53 mm, haft bajorkiem na suknie. Stan dobry.
800,-
264. Orzełek PSZ na Zachodzie, wykonany w obozie jenieckimw Danii, 33 x 58 mm, aluminium. Rewers z kontrą. Brakśladów zapięcia. Stan dobry.
500,-
265. Orzeł Policji Państwowej II RP, 92 x 98 mm, alpaka. Rewersz kontrą. Zapięcie w formie dwóch par rozginanych blaszek. Śladykorozji. Najprawdopodobniej wtórnie posrebrzony. Stan dobry.
700,-
266. Orzełek kadecki, 74 x 67 mm, mosiądz niklowany,mosiądz. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek. Otworydo przyszycia. Stan dobry.
500,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 13
– 14 –
267. Orzełek kadecki, 68 x 62 mm, mosiądz, alpaka. Rewers zkontrą, numer. Wtórnie lutowany słupek. Otwory do przyszy-cia. Stan dobry.
500,-
268. Orzełek Junackich Hufców Pracy, 47 x 61 mm, alpaka.Rewers z kontrą. Słupek. Nakrętka nie sygnowana. Stan dobry,
200,-
269. Orzeł konspiracyjny z oddziału „Ponurego”, 37 x 55 mm,żelazo. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch dru-cików. Stan dobry.
300,-
270. Orzełek AK, 39 x 55 mm, żelazo. Rewers z kontrą.Wtórnie dolutowany słupek. Stan dobry.
100,-
271. Orzełek AK, 28 x 42 mm, żelazo. Rewers z kontrą. Brakśladów zapięcia. Stan bardzo dobry.
120,-
272. Orzełek AK, 30 x 38 mm, aluminium. Rewers z kontrą.Brak śladów zapięcia. Stan bardzo dobry.
120,-
273. Orzełek AK, 47 x 63 mm, cynk. Rewers z kontrą. Wtórnielutowany słupek. Stan dobry.
100,-
274. Orzełek patriotyczny, 28 x 42 mm, odlew w metalu. Rew-ers gładki. Zapinka. Litera „S” na piersi orła. Stan dobry.
50,-
275. Orzełek patriotyczny, 28 x 42 mm, odlew w metalu, (sre-bro(?)). Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry.
80,-
276. Orzełek patriotyczny, 31 x 41 mm, odlew w metalu, (al-paka(?)). Rewers gładki. Usunięta zapinka, wtórnie lutowanysłupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
50,-
277. Orzełek patriotyczny, 25 x 32 mm, odlew w metalu, (sre-bro(?)). Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry.
50,-
278. Orzełek 1 Dywizji Piechoty – „Kurica”, 51 x 43 mm,tombak. Rewers z kontrą. Brak wąsów. Stan słaby.
80,-
279. Godło do kaszkietu pułku piechoty, Prusy XIX w., 210 x220 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Ułamany szczyt i jedenróg. Dodatkowe otwory do przyszycia. Stan słaby.
800,-
280. Bączek do czaka, 28 x 36 mm, Królestwo Jugosławii (Buł-garia(?)), bajorek. Stan dobry.
200,-
ODZNAKI OBCE
Austria
281. Odznaka czapkowa, kapenabziechen, „Feldzug 4 Armee1914-1915”, 25 x 39 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa.Rewers z kontrą, sygnatura „Bildhauer Gurschner Wien”. Za-pinka. Stan dobry.
60,-
282. Odznaka czapkowa, kapenabziechen, „Winterfeldzug InDer Karpathen 2 Armee 1914-1915”, 40 x 23 mm, tombak.Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. Standobry.
60,-
283. Żeton pamiątkowy na pamiątkę pobytu Franciszka JózefaI w Galicji w 1880 roku, średnica 29 mm, tombak złocony.Dwustronny, na rewersie sygnatura „Unecht”. Uszko do zaw-ieszenia. Stan dobry.
100,-
284. Żeton pamiątkowy XXIII Kongresu Eucharystycznego wVindobonie w 1912 roku, średnica 30 mm, srebro. Dwustronny.Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
30,-
Niemcy
285. Zestaw cyfr i liter na kołnierze i patki, 19 sztuk, mosiądz,mosiądz złocony. Mocowanie w formie wąsów. Stany dobre.
120,-
286. Odznaka „Grenzland Flugtag Friedland bez.Breslau”, 38x 48 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą.Zapinka. Stan dobry.
50,-
Rosja
287. Odznaka Sołtysa, 90 x 107 mm, mosiądz patynowany.Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Otwory doprzyszycia. Stan dobry.
289. Odznaka strzelecka, żeton, 34 x 47 mm, srebro(?), emalia.Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
80,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 14
– 15 –
290. Odznaka szwajcarskiego klubu alpejskiego, 32 x 28 mm,srebro(?), emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Za-pięcie w formie dwóch agrafek. Stan dobry.
50,-
Wielka Brytania
291. Odznaka w formie broszki z wizerunkiem ŚwiętegoJerzego zabijającego smoka, średnica 39 mm, srebro, emalia.Odznaka wykonana z monety jedno koronowej z 1887 roku.Minimalne pęknięcia emalii. Na rewersie zapinka. Stan dobry.
450,-
ODZNACZENIA
Odznaczenia II RP i wcześniejsze
292. „Krzyż Kawalerski Orderu Virtuti Militari”, II RP, 44 x45 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Numer„132”. Stan dobry.
10 000,-
293. „Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari”, 37 x 38 mm,tombak. Bez numeru, całkowicie wytarte srebrzenie, dużeubytki emalii, wtórne koluszko, brak jednej kulki. Wstążka ory-ginalna w słabym stanie. Stan słaby.
1 300,-
294. „Krzyż Walecznych”, wersja bez daty, 44 x 48 mm,tombak. Wstążka oryginalna. Naprawiane uszko. Na rewersienumer „1087”. Ślady korozji. Stan słaby.
1 000,-
295. „Krzyż Walecznych”, 43 x 48 mm, tombak. Wstążka ory-ginalna w słabym stanie Stan dobry.
400,-
296. „Krzyż Walecznych”, 43 x 47 mm, tombak. Na rewersienumer „27483’. Oryginalna wstążka z dwoma okuciami. Standobry.
350,-
297. „Krzyż Niepodległości”, 40 x 44 mm, tombak złocony,emalia. Wstążka oryginalna. Minimalny odprysk emalii. Standobry.
200,-
298. „Krzyż Niepodległości”, 40 x 44 mm, tombak złocony,emalia. Wstążka oryginalna. Liczne odpryski emalii. Stansłaby.
70,-
299. Miniatura „Krzyża Niepodległości”, 17 x 22 mm, tombakzłocony, emalia. Wstążka oryginalna. Stan dobry.
40,-
300. „Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski”, 56 x 58mm, tombak złocony, emaila. Wstążka oryginalna, minimalnyodprysk emalii. Stan dobry.
500,-
301. „Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski”, 41 x 43mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna, uszkodzona.Minimalne odpryski granatowej emalii. Dołączone oryginalnepudełko. Stan dobry.
400,-
302. „Srebrny Krzyż Zasługi”, 40 x 44 mm, tombak srebrzony,emalia. Na rewersie wybity numer „962”. Wstążka oryginalna.Stan dobry.
300,-
303. „Srebrny Medal za Długoletnia Służbę”, średnica 35 mm,srebro. Wstążka oryginalna. Stan dobry.
100,-
304. „Srebrny Medal za Długoletnia Służbę”, średnica 35 mm,srebro. Wstążka oryginalna. Stan dobry.
100,-
305. Medal „Polska Swemu Obrońcy 1918-1921”, średnica 35mm. Oryginalna wstążka całkowicie spłowiała. Stan dobry.
50,-
306. „Gwiazda Przemyśla”, 44 x 55 mm, mosiądz srebrzony.Na rewersie sygnatura „E.M.Unger” i numer „177”. Wstążkaoryginalna z rypsu jedwabnego z nałożoną rozetką 1 obrony.Stan dobry.
800,-
307. Krzyż Towarzystwa Powstańców i Wojaków, 48 x 55 mm,mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, numer.Wstążka oryginalna. Stan dobry.
300,-
308. „Krzyż na Śląskiej Wstędze Waleczności i Zasługi- Dziel-nym”, 33 x 37 mm, mosiądz srebrzony. Wstążka oryginalna.Stan dobry.
800,-
309. „Srebrny Medal za Zasługi dla Polskiego CzerwonegoKrzyża”, 40 x 56 mm, srebro, emalia. Wstążka oryginalna. Naawersie sygnatura „Wabiński”. Stan dobry.
2 500,-
310. Medal 50-lecia Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiejw Ameryce 1921-1971, 43 x 46 mm, tombak złocony. Wstążkaoryginalna. Stan dobry.
380,-
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 15
ODZNACZENIAPSZ NA ZACHODZIE
311. „Krzyż Walecznych”, wykonanie francuskie, 43 x 48 mm,tombak. Wstążka oryginalna produkcji angielskiej. Stan dobry.
300,-
312. „Krzyż Monte Cassino”, 41 x 41 mm, tombak, wstążkaoryginalna. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1945roku, wystawiona na kanoniera 8 Pułku Artylerii Przeciwlot-niczej Ciężkiej. Stan dobry.
250,-
313. „Krzyż Monte Cassino”, 41 x 41 mm, tombak, wstążkaoryginalna. Stan dobry.
230,-
314. Medal Morski Polskiej Marynarki Handlowej, z trzemaokuciami, średnica 37 mm. Wstążka oryginalna. Stan dobry.Do odznaczenia dołączony dokument nadania z 1945 roku,częściowo podklejony taśmą, „Książeczka żeglarska z 1945roku, Zaświadczenie uprawniające do noszenia: „The 1939-45Star”, „The Atlantic Star”, „The Italy Star”, The War Medal”,poświadczenie służby na S.S. „Narwik”. Stany słabe.
3 000,-
315. Medal Morski Polskiej Marynarki Wojennej, średnica 37mm, wstążka oryginalna. Stan dobry.
800,-
316. Miniatura Polskiej Marynarki Wojennej, średnica 15 mm,wstążka oryginalna. Stan dobry.
100,-
317. „Medal Wojska”, średnica 35 mm, tombak. Wstążka ory-ginalna. Stan dobry.
120,-
318. „Medal Wojska”, średnica 35 mm, mosiądz. Brak wstążki.Stan dobry.
50,-
319. Miniatura „Medalu Wojska”, średnica 15 mm, tombak.Wstążka oryginalna z jednym okuciem. Stan dobry.
60,-
320. „Złoty Krzyż Biskupa Polowego PSZ”, 37 x 40 mm, sre-bro(?) złocone. Wstążka oryginalna. Na rewersie sygnatura„Spink London”. Stan dobry.
2 000,-
321. Medal kombatancki „Sikorski-Zdrojewski”, średnica 41mm, brąz(?) srebrzony. Wstążka oryginalna. Stan dobry.
450,-
322. Medal DSP „Boże Narodzenie w Szwajcarii”, średnica 30mm, cynkal. Brak wstążki. Stan dobry.
100,-
323. Medal Związku Junackiej Szkoły Kadetów „W 65rocznicę powstania”, średnica 40 mm, odlew w białym metalu.Wstążka oryginalna. Stan dobry. Do odznaczenia dołączonaminiaturka. Stan dobry.
150,-
324. Krzyż kombatancki „Za wolność i Niepodległość”, 48 x42 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. Stan dobry. (Bez fot)
60,-
325. Krzyż kombatancki „Za wolność i Niepodległość” zmieczami, 48 x 42 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. Standobry. (Bez fot.)
60,-
326. Medal kombatancki „Rawa – Ruska”, średnica 27 mm,mosiądz. Wstążka oryginalna. Stan dobry. (Bez fot.)
120,-
327. „The Italy Star”, wstążka oryginalna. Stan dobry. (Bezfot.)
40,-
328. „The 1939-45 Star”, wstążka oryginalna. Stan dobry. (Bez fot.)40,-
329. „The France and Germany Star”, wstążka oryginalna. Doodznaczenie dołączona zafoliowana legitymacja uprawniającado noszenia. Stan dobry. (Bez fot.)
80,-
330. „The 1939-1945 Star”, wstążka oryginalna. Stan dobry.(Bez fot.)
40,-
331. „The Defense Medal”, wstążka oryginalna. Stan dobry.(Bez fot.)
30,-
332. „The Defense Medal”, wstążka oryginalna. Stan dobry.(Bez fot.)
70,-
333. „The War Medal”, wstążka oryginalna. Stan dobry. (Bez fot.)30,-
ODZNACZENIA PRL
334. „Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari”, lata 60-te, 39 x 44mm, tombak srebrzony, złocony. Wstążka oryginalna. Standobry.
250,-
335. Złoty Krzyż „Za zasługę ZHP”, 40 x 45 mm, tombak zło-cony. Wstążka dobierana. Stan dobry.
450,-
– 16 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 16
Poz. 314
Poz. 418
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 17
ODZNACZENIA OBCE
Austria
336. Medal „Vortitvdini”, średnica 31 mm, srebro. Brakwstążki. Stan dobry.
40,-
Bułgaria
337. „Order Georgia Dymitrowa”, 42 x 48 mm, złoto około 30g. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalnepudełko i miniaturka. Stany dobre.
6 000,-
Francja
338. „Medal Świętej Heleny”, 31 x 51 mm, brąz. Wstążkawspółczesna. Stan dobry.
250,-
339. „Krzyż wojenny 1914-1917”, 37 x 47 mm, mosiądz.Wstążka oryginalna. Stan dobry.
50,-
340. „Krzyż wojenny 1939-1940”, 38 x 47 mm, mosiądz.Wstążka oryginalna. Stan dobry.
120,-
341. „Medal Komisji Plebiscytowej na Górnym Śląsku”, 30 x44 mm, brąz. Wstążka oryginalna. Stan dobry.
700,-
342. Tableau z medalami i odznaczeniami francuskimi z wys-taw. Podpisane „Distillerie De L’Alimentation”, 5 medali nawstążkach z lat 1907-1919”, dwa medale umocowane na met-alowych łapkach. Jeden medal z niewielkim odpryskiememalii. Stan dobry.
344. „Medal 10 - lecia wyzwolenia Łotwy”, średnica 35 mm,mosiądz. Wstążka oryginalna, brak mieczy. Stan dobry.
120,-
Niemcy
345. „Krzyż Żelazny” model 1914, 43 x 47 mm, srebro, żelazo.Brak wstążki. Stan dobry.
80,-
Rosja i Związek Radziecki
346. Medal „1904-1905”, średnica 28 mm, mosiądz. Brakwstążki. Stan dobry.
100,-
347. „Order Czerwonego Sztandaru Pracy”, typ 5, 38 x 48 mm,srebro, emalia. Na rewersie numer „219165” Wstążka orygi-nalna. Stan dobry.
180,-
348. Order „Znak Paczota”, 33 x 51 mm, srebro, emalia. Narewersie numer „1429293”. Wstążka oryginalna. Stan dobry.
100,-
Włochy
349. Medal stowarzyszenia „Associazione Generale Di M. Soc-corso” z 1884 roku, średnica 31 mm, srebro. Stan dobry.
100,-
BIŻUTERIA PATRIOTYCZNAi ŻAŁOBNA
350. Krzyż patriotyczny „Pamiątka 8 Kwietnia 1861”, 45 x 89mm, żelazo. Wstążka prawdopodobnie z epoki. Stan dobry.
2 000,-
351. Bransoletka, srebro, czarna emalia, perełki, XIX w. Standobry.
1 500,-
352. Bransoletka, srebro, czarna emalia, dekoracja kwiatowa,perełki, XIX w. Stan dobry.
1 000,-
353. Broszka patriotyczna popowstaniowa, 40 x 40 mm, sre-bro, emalia. Wieloczęściowa, przestrzenna. Zapinka. Napraw-iana uszkodzona czerwona emalia. Stan dobry.
4 500,-
354. Broszka popowstaniowa „Boże Zbaw Polskę”, 39 x 45 mm,alpaka. Wieloczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry.
2 000,-
355. Broszka patriotyczna z orzełkiem, 32 x 33 mm, mosiądz,celuloid. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Standobry.
200,-
356. Broszka patriotyczna, 26 x 26 mm, alpaka, tombak. Odz-naka wieloczęściowa, dwustronna. Na rewersie trójpolowa tar-cza herbowa. Na rewersie orzełek. Zapinka. Stan dobry.
200,-
– 18 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 18
357. Broszka patriotyczna, Orzełek w ozdobnej ramce, 48 x 13mm, srebro. Wieloczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry.
300,-
358. Broszka patriotyczna, Popiersie Tadeusza Kościuszki naozdobnych listwach, 50 x 14 mm, srebro. Wieloczęściowa.Rewers gładki, zapinka. Stan dobry.
300,-
359. Broszka patriotyczna, Orzełek w ozdobnej, czworokątnejramce, 31 x 31 mm, srebro. Wieloczęściowa. Rewers gładki.Zapinka. Stan dobry.
300,-
360. Broszka patriotyczna, tarczka owalna z orłem naskrzyżowanych kosach, 41 x 19 mm, mosiądz srebrzony.Dwuczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry.
300,-
361. Broszka patriotyczna, Orzełek na ozdobnych listwach, 43x 15 mm. Wieloczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry.
300,-
362. Broszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, żółtymetal (złoto niskopróbne?), dwa czerwone kamyczki, szpilkametalowa. XIX/XX w. Stan dobry.
300,-
363. Broszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, żółtymetal (złoto niskopróbne?) XIX/XX w. Stan b. dobry.
400,-
364. Broszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, metal,emalia kolorowa. Stan dobry.
300,-
365. Broszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, masa szk-lana, agrafka. Stan dobry.
700,-
366. Krzyżyk patriotyczny z orzełkiem, początek XX w., 17 x37 mm, srebro(?). Jednoczęściowy. Rewers gładki. Uszko dozawieszenia. Stan dobry.
200,-
367. Pierścionek z Orłem, karneol, złoto. Stan dobry.2 500,-
368. Pierścień patriotyczny Legiony Polskie 16/VIII 1914,średnica 17 mm, żelazo, mosiądz. Stan dobry.
250,-
369. Pierścionek patriotyczny, w oczku trójpolowy herb, śred-nica 17 mm, srebro.
800,-
370. Sygnet patriotyczny, w oczku krzyż w wieńcu z cierni,średnica 17 mm, srebro.
1 000,-
371. Pierścionek z plecionego drutu, tarcza z herbami Polski,Litwy i Rusi, srebro(?), XIX w. Stan dobry.
1 000,-
372. Pierścionek patriotyczny z symbolami Wiary, Nadziei iMiłości, srebro (?). Stan dobry.
900,-
373. Obrączka „żelazo za złoto”, Niemcy. Stan dobry.300,-
374. Pierścionek obozowy, z orzełkiem rozdzielającym daty1939, plecionka z tworzywa. Stan b. dobry.
300,-
375. Kolczyki z Orłem trzymającym wstęgę z napisem: BożeZbaw Polskę, srebro pr. 800. Stan dobry.
1 200,-
376. Spinki do mankietów XIX w., koral naturalny, srebro. Standobry.
1 000,-
377. Spinka do mankietu z motywem orzełka w ozdobnym kar-tuszu, 19 x 19 mm, mosiądz. Dwuczęściowa. Rewers gładki.Stan dobry.
120,-
378. Spinka do mankietu wykonana z odznaki „Pamiątka zKrakowa”, koniec XIX w., 33 x 33 mm, srebro(?). Rewers zkontrą. Stan dobry.
300,-
379. Medalik okrągły z koluszkiem, na awersie: Matka Boskaz Dzieciątkiem, na rewersie w wieńcu dębowym tarcze her-bowe Polski i Litwy, średnica 17 mm, srebro(?). Stan b. dobry.
1 100,-
380. Medalik okrągły z koluszkiem, na awersie: Trójpolowatarcza herbowa, napis: PÓŁWIEKOWA ROCZNICA POW-STANIA STYCZNIOWEGO, na rewersie w cierniowymwieńcu: CZEŚĆ POLEGŁYM I STRACONYM 1863/4, śred-nica 23 mm, biały metal. Stan dobry.
220,-
381. Medalik okrągły, na awersie: „Matko Boża Licheńska ratujnas”, na rewersie: „Królowo Polski Udziel Pokoju DniomNaszym”, średnica 22 mm, mosiądz srebrzony. Uszko. Stan dobry.
120,-
382. Zawieszka patriotyczna, ażurowa, na awersie orzełek, narewersie trójpolowa tarcza pod koroną. 23 x 28 mm, srebro,kolorowy lakier, uszko do zawieszenia. Stan dobry.
650,-
383. Zawieszka patriotyczna, ażurowa, na awersie orzełek, narewersie trójpolowa tarcza pod koroną, 23 x 28 mm, srebro.Stan dobry.
800,-
– 19 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 19
384. Zawieszka patriotyczna, ażurowa, na awersie T. Koś-ciuszko, na rewersie tarcza trójpolowa pod koroną, 30 x 30mm, srebro. Stan dobry.
600,-
385. Zawieszka patriotyczna w formie ozdobnego kartusza, 16x 23 mm, złoto(?) Na awersie trójpolowa tarcza pod koroną.Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
500,-
386. Zawieszka patriotyczna z trójpolową tarczą pod koroną,kolorowa emalia, średnica 22 mm. Stan b. dobry.
350,-
387. Szpilka patriotyczna z tarczą trójpolową, 24 x 24 mm,metal złocony. Stan dobry.
800,-
388. Medalion otwierany, owalny, dekoracja krzyż z girlandąkwiatową, 30 x 25 mm, emalia. Stan b. dobry.
3 500,-
389. Medalion otwierany, owalny, dekoracja symbolami Wiary,Nadziei i Miłości, emalia kobaltowa, 30 x 22 mm, koluszkoStan: ubytek emalii.
900,-
390. Medalion otwierany, owalny, dekoracja symbolami Wiary,Nadziei i Miłości, 36 x 25 mm, złoto pr. 8, perełka. Koluszko.Stan dobry.
400,-
391. Medalion otwierany, owalny, dekoracja krzyżyk, emalia,perełki, 34 x 24 mm. Koluszko. Stan dobry.
1 100,-
392. Medalion owalny,otwierany, dekoracja krzyżyk oplecionygałązką cierniową, czarna emalia, 30 x 22 mm. Koluszko. Standobry.
800,-
393. Medalion owalny, otwierany, dekorowany dwustronniesymbolami Wiary, Nadziei i Miłości, 30 x 22 mm. Koluszko.Stan dobry.
500,-
394. Medalik okrągły z koluszkiem, symbole Wiary, Nadziei iMiłości, średnica 19 mm, brąz złocony. Stan b. dobry.
520,-
395. Medalik okrągły z koluszkiem, symbole Wiary, Nadziei iMiłości, średnica 20 mm, brąz złocony, kolorowa emalia. Stanb. dobry.
620,-
396. Medalik okrągły z koluszkiem, symbole Wiary, Nadziei iMiłości, średnica 15 mm, brąz złocony. Stan b. dobry.
320,-
397. Medalik owalny, awers M. Boska, rewers Orzeł le-gionowy, daty 1914-1916, napis: Boże Zbaw Polskę, 25 x 16mm, srebro(?). Stan b. dobry.
300,-
398. Naszyjnik żałobny z krzyżykiem gładkim, na tle dekoracjikwiatowej, ebonit/wulkanit, długość całości ok. 50 cm, koniecXIX w. Stan dobry.
1 800,-
399. Naszyjnik żałobny z krzyżykiem żałobnym, gładkim, styl-izowane ramiona, ebonit/wulkanit, długość 46 cm, zapięciemetalowe, koniec XIX w. Stan dobry.
2 200,-
400. Bransoletka żałobna w formie kajdan z zapięciem w ksz-tałcie kłódki, ebonit/wulkanit, długość całości ok. 20 cm. Za-pięcie metalowe. Stan dobry.
1 200,-
401. Naszyjnik żałobny z krzyżykiem, plecionka z włosów, za-pięcia złoto (?). Stan b. dobry.
1 000,-
402. Dewizka, potrójny splot, spięta dekoracją z symbolamiWiary, Nadziei i Miłości, plecionka z włosów, metal, czarnaemalia, długość ok. 35 cm. Stan dobry.
500,-
403. Dewizka, potrójny splot, spięta dekoracją z symbolamiWiary, Nadziei i Miłości, plecionka z włosów, metal złocony,długość ok. 37 cm. Stan dobry.
850,-
404. Dewizka, spięta dekoracją z symbolami wiary, Nadziei iMiłości, plecionka z włosów, metal złocony, długość ok. 40 cm.Stan dobry.
850,-
405. Dewizka z zawieszką z symbolami Wiary, NadzieiMiłości, metal srebrzony, długość ok. 17 cm. Stan dobry.
700,-
406. Dewizka z zawieszka z symbolami Wiary, Nadziei iMiłości, metal złocony, długość ok. 17 cm. Stan dobry.
650,-
407. Dewizka patriotyczna, początek XX w., 122 x 28 mm,tombak srebrzony, emalia. Naderwane jedno koluszko. Standobry.
300,-
– 20 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 20
VARIA
408. Zegarek kieszonkowy, bezmarkowy, dwukopertowy, od-kryty, dekoracja grawerowana: M. Boska z Dzieciątkiem, herbyPolski i Litwy, szarfa z napisem: „Nie opuszczaj nas”. Standobry.
1 000,-
409. Ryngraf patriotyczny, 126 x 166 mm, mosiądz. Jednos-tronny. Na awersie sygnatura wykonawcy „WG”. Łańcuszekdo zawieszenia. Stan dobry.
4 000,-
410. Ryngraf JERUSALEM, na rewersie grawerowany napis:Andrzej Bolesław Kucharski 16.09.1944., 65 x 47 mm, metalsrebrzony. Stan dobry.
450,-
411. Plakieta na drzwi wejściowe „Warszawska 6 Wsparciaudziela ST/towarzyszenia/. Pań Miłosierdzia Ś/więtego/. Win-centego”, 82 x 105 mm, odlew w mosiądzu. Rewers gładki,otwory do przybicia. Stan dobry.
100,-
412. Tacka pamiątkowa z nakładkami : 1. Brama Floriańskai napis KRAKÓW, 2. Medalion T. Kościuszko 3. medalionA. Mickiewicz 4. Orzeł 5. Pogoń. 13,5 x 18 cm, mosiądz. Standobry.
800,-
413. Oznaka REFORMA WYBORÓW 8 GODZINNY DZIEŃPRACY, 43 x 33 mm, blacha mosiężna, czerwony lakier. Standobry.
220,-
414. Żeton: 5 PRZYKAZAŃ POLAKÓW: na awersie Orzełek,nad symbolami braterstwa, nauki, pracy i religii, na rewersienapis: POLAKU KOCHAJ BOGA I OJCZYZNĘ/ RÓWNAJSTANY/ POPIERAJ PRZEMYSŁ I HANDEL POLSKI/ UFAJW SWE SIŁY/ UCZ SIĘ, cyna, średnica 33 mm, uszko. Standobry.
150,-
415. Para naramienników legionowych, oficerskich, taśma met-alowa na czerwonym suknie, 117 x 60 mm. Ubytki sukna,uszkodzenia podkładu. Stan dobry.
1 100,-
416. Para naramienników legionowych, taśma metalowa nagranatowym suknie, 110 x 62 mm. Ubytki sukna, brak pod-kładu. Stan słaby.
800,-
417. Para wężyków dystynkcyjnych na kołnierz, 118 x 40 mm,haft bajorkiem, na sukiennym podkładzie. Stan dobry.
250,-
418. Legitymacja osobista Przysposobienia Wojskowego przy17 pułku piechoty, wydana dla ucznia szkoły rolniczej wMirocinie. Stan dobry.
50,-
419. Zafoliowana,legitymacja do Medalu Wojska nadanegorozkazem 1 Dywizji Pancernej w 1947 roku. Stan dobry.
50,-
420. Zafoliowana legitymacja francuskiej Organizacji Ochot-ników Wojennych z 1947 roku. Stan dobry.
30,-
421. Legitymacja uprawniająca do noszenia odznaki 1 Samodziel-nej Brygady Strzelców z 1942 roku. Liczne zgięcia, ubytkiwarstwy tekstu, stan słaby.
150,-
422. Zestaw dokumentów po pułkowniku WP (z 1939 roku),10 sztuk. 1. Legitymacja uprawniająca do noszenia odznakipamiątkowej 1 Brygady Wojsk Polskich. Stan dobry. 2. Legit-ymacja Krzyża Honorowego 3 pułku piechoty legionów, licznenaderwania. Stan słaby. 3. Legitymacja odznaki pamiątkowejFrontu Litewsko-Białoruskiego. Liczne zgięcia i załamania.Stan słaby. 4. Legitymacja Koła „Trzeciaków”. Stan dobry. 5.Legitymacja osobista wystawiona przez Dowództwo 2 Armii.Stan dobry. 6 Legitymacja Oficerska z 3 pp. Stan dobry. 7. Le-gitymacja Oficerska z 7 pp. 8. połowa legitymacji uprawnia-jąca do noszenia Krzyża Walecznych. 9. Zaświadczenie z 20pp. o pełnieniu służby stałej z 1939 roku. 10. Legitymacjaczłonkowska koła 3 pp. „Trzeciak”.
1 300,-
423. Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari, po pułkowniku WP,36 x 38 mm, srebro(?). Wtórnik z pracowni J. Knedlera.Wstążka oryginalna. Minimalne odpryski emalii. Do odz-naczenia dołączona legitymacja z 1933 roku. Stan dobry.
1 500,-
424. Odznaka pamiątkowa 3 pułku piechoty, oficerska, 37 x 37mm, srebro, złoto. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki,numer. Słupek, nakrętka sygnowana Lipczyński Warszawa. Doodznaki dołączona legitymacja ze zgodnym numerem. Standobry.
2 800,-
425. Naszywka „P” (Pole), 63 x 54 mm, druk na materiale. Standobry.
100,-
426. Kubeczek patriotyczny z nałożonym orzełkiem. Wysokość42 mm, mosiądz srebrzony. Na denku sygnatura wytwórcy„M.Jarra”. Stan dobry.
100,-
427. Kubek patriotyczny dekorowany trójpolową tarczą PolskiLitwy i Rusi, srebro pr. 800, wys. 8 cm. Stan dobry.
700,-
– 21 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 21
428. Tłok pieczętny: w otoku RZĄD NARODOWY ORGA-NIZATOR WOJEW. LUBELSKIEGO, w centrum pod koronątrójpolowa tarcza Polski, Litwy i Rusi. Średnica 30 mm, wys.85 mm, mosiądz, uchwyt drewniany. Stan dobry.
5 000,-
429. Tłok pieczętny: symbole Wiary, Nadziei i Miłości, inicjał:AB. Owal, 24 x 19 mm, wys.77 mm, mosiądz, uchwyt drew-niany. Stan dobry.
650,-
430. Tłok pieczętny, w otoku: C.K. STAROSTA w NOWYMTARGU, w centrum Orzeł. Średnica 28 mm, wys. 100 mm,mosiądz, uchwyt drewniany. Stan dobry.
650,-
431. Stempel pocztowy: ZARZĄD POLICJI w ŁUCKA. Śred-nica 40 mm, wys. 75 mm, kauczuk (?), drewno. Stan słaby.
220,-
432. Sucha pieczęć do papieru(?), średnica 39 mm, mosiądz.Na tarczy litery „WW” i data 1647, wokół napis po łacinie. Do-datkowo żelazny pobijak. Wykonanie chałupnicze, niestaranne.Stan dobry.
200,-
433. Stempel imienny do laku z monogramem „ND”(?). Śred-nica 24 mm, wysokość 43 mm, mosiądz. Stan dobry.
60,-
434. „Sprawozdanie z czynności Towarzystwa Gimnasty-cznego „Sokół” w Rzeszowie za rok 1898”, Wydane nakłademTowarzystwa - z drukarnia J.A.Pelara w 1899 roku. 11 stron,podklejenia, nieznaczne ubytki papieru. Stan słaby.
50,-
435. Zestaw dokumentów, 3 sztuki, 1. Świadectwo „Kursu Ra-townictwa Sanitarnego” dla farmaceutów dyplomowanych z1936 roku; 2. Zaświadczenie kursu informacyjnego o ObroniePrzeciwgazowej i Przeciwlotniczej z 1933 roku; 3. Zaświad-czenie o otrzymaniu odznaki „Za Ofiarną Pracę” przy IIPowszechnym Spisie Ludności z 1932 roku. Stany dokumen-tów słabe, podklejenia i załamania papieru.
120,-
MEDALE I PLAKIETY
Medale polskie i z Polską związane
436. MEDAL PATRIOTYCZNY – 1832Komitet Polsko-Litewsko-Ruski w ParyżuA: Nagi muskularny mężczyzna zrywa okowy i napis: NUCOLIM ET QUOQUMQUE.R: Orzeł polski siedzący a sztandarach z herbami ziem wschod-nich, niżej Pogoń i napisy w otoku,
Sygnowany na A: Barre, brąz, śr. 51 mm. Rzadki. H-Cz. 3832(R3), Stan: drobne wady obrzeża, zniszczenia spowodowanenawierceniem (częściowym) otworu, patyna.
220,-
437. WYSTAWA RĘKODZIELNICZO-PRZEMYSŁOWA wKRAKOWIE – 1870A; Herb miasta w otoku napis: WYSTAWA (…)R: W wieńcu napis: UMIEJĘTNEJ I WYTRWAŁEJ PRACYSygnowany na R: JR, średnica 36 mm, mosiądz. Stan dobry.
200,-
438. ODSŁONIĘCIE POMNIKA ARTURA GROTTGERA –1880A: Głowa w lewo, w otoku daty życia 1837-1867R: Scena symboliczna, napis POLONIA, w otoku: PAMIĄTKAODSŁONIĘCIA POMNIKA w XIII ROCZNICĘ ŚMIERCI.Sygnowany na A: Kurnatowski, cynk, śr. 36 mm. Stan słaby.
40,-
439. JÓZEF MAJER – 1881A: Głowa w prawoR: Napis: CZEŚĆ PÓŁWIEKOWEJ PRACY I ZASŁUGOM,w otoku: JÓZEF DR. MAJER B. REKTOR UNIWER-SYTETU JAGIEL./ PREZES AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI.Sygnowany na A: A. Szindler/ Kraków, biały metal, śr. 38 mm.Stan dobry.
120,-
440. 200 ROCZNICA ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ – 1883A: Postać króla na koniu, w otoku: JAN III SOBIESKI KRÓLPOLSKIR: Napis: PAMIĄTKA OBCHODÓW(…)Nie sygnowany, cyna, śr. 447 mm. Stan słaby.
150,-
441. 200 ROCZNICA ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ – 1883A: Popiersie w prawo, w otoku: JAN III SOBIESKI / NIEMCYZBAWIŁ POLSKE WSŁAWIŁR: W wieńcu trójpolowa tarcza, w otoku: OBCHÓD LU-DOWY JUBILEUSZUSygnowany na A: Nakł. M. Kurnatowski, brąz, śr. 38 mm. Standobry.
150,-
442. HENRYK HRABIA WODZICKI –1885A: Głowa w prawoR: W wieńcu napis: DŁUGOLETNIEMU I ZASŁUZONEMUPREZESOWI 1861-1885 TOWARZYSTWO ROLNICZEKRAKOWSKIENie sygnowany, brąz, śr. 47 mm. Stan słaby.
200,-
443. WYSTAWA KRAJOWA ROLNICZA I PRZEMYSŁOWAW KRAKOWIE – 1887A: W wieńcu napis: NAGRODA KOMITETU WYSTAWY, wotoku: Wystawa (…)R: Stylizowany kartusz, tarcze herbowe i widok na Kraków, wotoku: ETNOGRAFICZNA ORAZ SZTUKI POLSKIEJ W
– 22 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 22
KRAKOWIE.Nie sygnowany, średnica 65 mm, brąz. Stan dobry.
80,-
444. MIKOŁAJ ZYBLIKIEWICZ – 1887A: Głowa w lewo, daty życiaR: W wieńcu napis NIC DLA SIEBIE WSZYSTKO DLAOJCZYZNYNie sygnowany, śr. 31 mm, cynk. Stan słaby.
40,-
445. PAMIĄTKA POBYTU RUDOLFA I STEFANII wKRAKOWIE – 1887A: Dwa popiersia w prawoR: NA PAMIĄTKĘ POBYTU W KRAKOWIE DOSTOJNEJPARY NASTĘPCY TRONU RUDOLFA I STEFANII 28 - 39czerwca 1887Sygnowany na A: W. Pittner, metal złocony, śr. 34 mm. Standobry.
120,-
446. 100 ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA – 1891Nie sygnowany średnica 35 mm, biały metal. Stan: przetarteślady złocenia.
60,-
447. NA PAMIATKĘ CHRZTU – 1906Nie sygnowany, srebro, średnica 50 mm, waga 33,3 gr. Standobry.
120,-
448. ROSJANIE BRACIOM POLAKOM – 1914Sygnowany na R: A. Żakar . Projekt G.I. Małyszew, wydał za-kład Augusta Żakara w Petersburgu, średnica 32 mm, brąz. Stanb. dobry.
180,-
449. ODRODZENIE POLSKIEGO ORĘŻA – 1914A: Orzeł, w otoku napis: ODRODZENIE (…)R: Uskrzydlone postaciSygnowany na R.: Stanisław Popławski 1916, cyna, śr. 60 mm.Stan dobry. Strzałkowski - 272. R – rzadki.
120,-
450. TADEUSZ RUTOWSKI – 1915A: Popiersie en face. TADEUSZOWI RVTOWSKIEMU.R: Lew, daty, napis: OBROŃCY i OPIEKUNOWI LWOWANKNSygnowany na A: JR ( Jan Raszka), cyna, śr. 60 mm. Stan b.dobry.
120,-
451. POLONIA DEVASTATA – 1915A: Trzy popiersiaR: Chrystus podający chleb dzieciom tulącym się, w otoku:PANEM (…), na dole: POLONIA DEVASTATASygnowany na A: J. Wysocki i na R: JW., cyna, śr. 55 cm. Standobry.
120,-
452. OGLOSZENIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI – 1916A: Tarcza z orłem, napisy: PROKLAMACJA (…)R: Kobieta trzymająca miecz i koronęSygnowany na R: J. Raszka, cyna, śr. 60 mm. Stan dobry.
120,-
453. STANISŁAW JAWORSKI – 1916A: Popiersie w prawo. Napis: WŁADYSŁAW LEOPOLD JA-WORSKIR: Na tle Wawelu i Zamku Królewskiego w Warszawie scenasymboliczna: klęczący przed Polonią legionista, na dole napis:OBYWATELSKIEJ ZASŁUDZE(…)Sygnowany na A i R: K. Chodziński Kraków 1916, cyna, śr. 70mm. Stan dobry.
150,-
454. LEGIONY POLSKIE 1914-1915-1916A: Szeregi piechoty w atakuR.: Dwie symboliczne postaci starca oraz młodzieńca w tlewschodzące słońce i oracz.Sygnowany na R: J. Wysocki, cyna, śr. 60 mm. Stan dobry.
120,-
455. 100 rocznica śmierci TADEUSZA KOSCIUSZKI – 1917A: Popiersie en faceR: Szabla, wieniec, napis: „PIERWSZY KROK DOZWYCIEZTWA (…)Sygnowany na A: K. Laszczka m. VIII.1917, cyna, śr. 60 mm.Stan po konserwacji.
120,-
456. POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA POZNAŃ –1929A: Snopek zboża w otoku napisR:Dwie postaci: Merkury i robotnik, napis: CZEŚC OBYWA-TELOWI (…)Nie sygnowany, aluminium, śr. 50 mm. Stan dobry.
120,-
457. POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA POZNAŃ –1929Nie sygn, średnica 27 mm, brąz. Stan dobry.
30,-
458. SANATORIUM MŁODZIEŻY w ZAKOPANEM – 1929A: Widok budynku, u góry napis: ODRODZENIE, poniżejSANATORIUM MŁODZIEŻY/ W ZAKOPANEMR: Widok na Tatry, napis: MŁODZIEŻY POLSKIEJ SŁOŃCEI ZDROWIENie sygn, wyk. Stefan Koźbielewski,średnica 35 mm, brąz.Stan dobry. Strzałkowski 642 – RR (bardzo rzadki).
100,-
459. JÓZEF PIŁSUDSKI – 1930A: Popiersie w lewoR: Mapa terytorium Polski, w otoku: MĘSTWEMŻOŁNIERZA (…)Sygn. na A: J. Aumiller, brąz, śr. 55 mm. Stan dobry.
120,-
– 23 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 23
460. BUDOWA KOPCA J. PIŁSUDSKIEGO W KRAKOWIE– 1936A: Stylizowane postaciR: Napis: BUDOWA KOPCA (…)Sygn. na A: J.(erzy) BANDURA, wyk. Zakład A. Nagalskiego,brąz, śr. 50 mm. Stan dobry.
110,-
461. AEROKLUB POLSKI – ISTUS – 1939A: Stylizowana postać Ikara. Pod ramionami na skrzydłachnapis: ISTUS 1039, na dole POLSKAR: gładkiSygn. na A: H.G. (Henryk Grunwald), brąz, śr. 60 mm. Wydanyz okazji zjazdu ISTUS – Międzynarodowej Federacji SportuSzybowcowego. Strzałkowski – poz. 849 RR - bardzo rzadki.
120,-
462. ZA OSIĄGNIĘCIA W HODOWLI KONIMedal nagrodowy Ministerstwa Rolnictwa, Bity w MennicyWarszawskiej, brąz, śr. 60 mm. Stan b. dobry.
120,-
463. MIKOŁAJ KOPERNIK – 1948A: Głowa en face, w otoku napis: NICOLAUS COPERNICUSQUI SOLEM STARE(…)R: Napis w sześciu rzędach: XV/LUSTRIS(…), w otoku:POLONIA ACADEMIA LITTERARUM ET SCIENTARUMNie sygnowany, brąz, średnica 62 mm. Stan dobry.
150,-
MEDALE OBCE
Austria / Austro-Węgry
464. WYSTAWA W WIEDNIU – 1857A: Rolnik z kosą i zwierzętami, w otoku wieniec.R: Wieniec z symbolami rolniczymi, napis: K.K.LAND-WIRTHSCHAFTS (…)Sygnowany na A: C. RADNITZKY, brąz, średnica 67 mm. Standobry.
60,-
465. WYSTAWA ŚLĄSKIEGO RZEMIOSŁA PRZEMYSŁUI ROLNICTWA W CIESZYNIE 1880A: Scena symboliczna, w otoku napis: AUSSTELLUNGTESCHEN / SCHLESISHE GEWERBE INDUSTRIE LAND(…) 1880R: Orzeł w wieńcu.Sygnowany naA: Wetzenmayer, brąz, średnica 58 mm. Stan dobry.
80,-
466. FRANCISZEK JÓZEF – 1914A: Popiersie w prawo, po prawej: FRANC IOS IR: Scena symboliczna uskrzydlona postać unosi się nad polembitwy.
Sygnowany na A: R Neuberger, na R:A.Hartig, brąz, śr. 50mm. Stan dobry.
170,-
467. VIRIBUS UNITIS – 1915Sygn. na A: Weinberger, cyna, śr. 60 mm. Stan dobry.
120,-
Francja
468. HENRI CERMAIN - 1910A: Popiersie w prawo, w otoku napis: FONDATEUR DUCREDIT LYONNAISR: Dwie tarcze oparte o drzewo, tabliczka z nazwiskiem: M.GIVRON PAUL, na dole: CREDIT LYONNAISSygn. na A: Ch. Millet 1910, brąz, średnica 80 mm. Stan dobry.
60,-
469. CHAMBRE DES NOTAIRES - medal pamiątkowyNie sygnowany, 30 x 30 mm, srebro. Stan dobry.
60,-
470. REPUBLIKA FRANCUSKA - Medal nagrodowySygnowany na A: Vernon, brąz, śr. 50 mm. Stan dobry.
120,-
Niemcy
471. FRYDERYK III – 1798A.: Popiersie w lewo, w otoku: FRIEDR. WILHELM IIIKOENIG VON PREUSSENR: Orzeł nad sztandarami, w otoku: DEN TREUEN SCHUTZUND LIEBE / HELDUNG 1798Sygnowany na A: LOOS, srebro(?), śr. 30 mm. Stan dobry.
220,-
472. WYSTAWA W BERLINIE – 1844A: Postać siedzącej kobiety, poniżej napis GERMANIA, wotoku: ERRINNERUNG (…)R: W wieńcu widok wiaduktu kolejowego, w otoku napis:WORWAERTS (…)Sygnowany na A: LOOS; LORENZ F., brąz, średnica 45 mm.Stan b. dobry.
100,-
473. WILHELM II – 1898A: Głowa w lewo, w otoku napis: WILHELM II DEUTSCHERKAISER KONIG V.PREUSSENR: W wieńcu grawerowany napis: 50 jahriges/ Fahnenneih/Ju-bilaum/Frankenstein/1898Sygnowany na A: OERTEL BERLIN, srebro, średnica 25 mm.Stan dobry.
100,-
474. 200 ROCZNICA KORONACJI FRYDERYKA I – 1901A: Popiersie w lewo, w otoku napis: Friedrich I. KONIG VONPREUSSEN\R: Insygnia koronne i napis ZUR (…)Sygnowany naA: LEMCKE, srebro, średnica 42 mm. Stan dobry.
250,-
– 24 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 24
Rosja
475. ALEKSANDER II – 1856Żeton z okazji koronacji w Moskwie, nie sygn., srebro, średnica22 mm. Stan dobry.
220,-
476. Medal Nagrodowy „Za pilną naukę”Nie sygn., średnica 42 mm, srebro. Stan dobry.
300,-
Włochy
477. G. GARIBALDI – 1860A: Głowa w lewo, w otoku napis: GIUSEPPE GARIBALDINATO A NIZZA NEL 1807R: Wieniec, w środku napis: SBARCO A MARSALA(…)Sygnowany na A: Massonnet, średnica 50 mm, srebro(?) zło-cone. Stan dobry.
80,-
PLAKIETY
Polska
478. Józef PIŁSUDSKI – plakieta jednostronna, okrągła.Popiersie w lewo, w otoku napis: JÓZEF PIŁSUDSKIMARSZAŁEK, średnica 33,5 cm, brąz. Sygnowana na A: J.AUMILLER, oraz na R: „Nakładem/ Towarzystwa PopieraniaWytwórczości Polskiej/ w Warszawie”. Stan dobry.
600,-
479. Józef PIŁSUDSKI – plakieta, popiersie, 33 x 31 cm,mosiądz patynowany. Sygnowana na A: F. Robak 1928. Standobry.
600,-
480. Juliusz SŁOWACKI – plakieta jednostronna, ok. 27 x 38,8cm, żeliwo. Sygnowana na A: Z. Otto oraz TOW: ZACH:SZT:PIĘK:W:KRÓL:POLSK/R.1909. Stan dobry.
600,-
Niemcy
481. Plakieta żałobna, jednostronna, okrągła. Scena symbol-iczna, poniżej napis: OEDE TRAUERN / FLUR UNDBERGE/ daty rzymskie 1806-1808. Nie sygnowana, średnica19 cm, żeliwny odlew. Stan słaby.
450,-
MONETY
Monety polskie i z Polską związane
Zygmunt III Waza (1587-1632)482. Szóstak, 1596 Malbork – stan III
250,-
483. Talar koronny Bydgoszcz, 1628 – stan III - Cz. Kamińskii J. Kurpiewski poz. nr 1611
4 800,-
Jan Kazimierz (1648-1668)484. Ort, 1650 Wschowa – stan III
300,-
485. Ort, 1658 Kraków – stan III300,-
August III Sas (1733-1763)486. Ort 1756 – stan MS-62
400,-
Stanisław August Poniatowski (1764-1795)487. 2 złote, 1778, stan III
380,-
Księstwo Warszawskie (1810-1815)488. 1/3 talara, 1814, stan III/IV
200,-
489. 3 grosze, 1811, stan III40,-
Rządy powstańcze (grudzień 1830-1831)490. 2 złote 1831, stan III
400,-
Królestwo Polskie w okresie autonomii (1816-1831)491. 3 grosze polskie, 1830, stan III
40,-
492. 1 grosz polski, 1828, stan III20,-
Królestwo Polskie w okresie 1834-1867493. 15 kopiejek/ 1 złoty, 1839, stan II
150,-
494. 15 kopiejek/ 1 złoty, 1839, stan III120,-
495. 15 kopiejek/ 1 złoty, 1839, stan III120,-
496. 15 kopiejek/ 1 złoty, 1839, stan III120,-
– 25 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 25
497. 20 kopiejek/ 40 groszy, 1850, stan III250,-
498. 25 kopiejek/ 50 groszy, 1846, stan III/IV250,-
499. 30 kopiejek/ 2 złote, 1835, stan III120,-
500. ¾ rubla/ 5 złotych, 1836 MW, stan III200,-
501. ¾ rubla/ 5 złotych, 1837 MW, stan III300,-
Wolne Miasto Kraków502. 5 groszy 1835, stan IV
60,-
503. 10 groszy 1835, stan IV100,-
Rzeczpospolita Polska (1923-1939)504. 1 złoty, 1924, stan II
150,-
505. Dąbrowa – 30 kopiejek – moneta zastępcza majątku An-toniego Szańkowskiego. Stan dobry.
100,-
506. 20 groszy, Spółdzielnia Oficerów Szkoły SanitarnejWarszawa. Stan III
30,-
MONETY OBCE
Hiszpania
Ferdynand VII (1808-1821)507. 8 reali, 1809 mennica Meksyk, stan III
250,-
Rosja
508. 1 rubel, 1762 – stan III/IV600,-
509. 1 rubel, 1846 – stan IV250,-
510. 1 rubel, 1831 – stan III200,-
511. 25 kopiejek, 1851 – stan III120,-
512. 25 kopiejek, 1851 – stan III120,-
513. 25 kopiejek, 1854 – stan II/III150,-
514. 10 kopiejek, 1827 –stan III30,-
Prusy
515. 1 talar, 1815 A- stan III /IV150,-
Arcybiskupstwo SalzburgParis von Londron (1619-1653)516. Talar 1634 – stan II/III
450,-
Biskupstwo OłomuniecWolfgang von Schrattenbach517. Talar 1720 – stan II/III
450,-
Lippe - Paul Friedrich Emil Leopold III518. Talar 1866 A – stan II/III
500,-
MONETY ANTYCZNE
Oktawian August (27 p.n.e.-14 n.e.)519. As, bez portretu – R, patyna, stan III/IV
200,-
520. As, pośmiertny, bity za Domicjana RR, stan III380,-
Germanik (15 p.n.e.-19 n.e.)521. As, stan III
700,-
Klaudiusz (40-54)522. As, Minerwa, Rv, z korozją, patyna, stan III
220,-
Neron (54-68)523. As, stan III+
700,-
Nerwa (96-98)524. As, stan III
260,-
Walerian I (253-260)525. Antoninian, starannie bity, stan III
90,-
– 26 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 26
Walerian II (253-255)526. Antoninian, edycja pośmiertna, stan IV
70,-
Klaudiusz II Gocki527. Antoninian, stan III/IV
90,-
Probus (276-282)528. Antoninian, stan III
110,-
529. Antoninian, stan III100,-
Maksymian (285-310)530. Follis, mennica Tessaloniki, stan III+
180,-
Krauzym (293-286) „cesarz brytyjski”531. Antoninian, stan III
640,-
Sever II (305-307)532. Follis, stan III
260,-
533. Denar, stan III+140,-
Maksencjusz (306-312)534. Follis, rewers Dioskurowie i wilczyca karmiąca bliźnięta,stan III
450,-
535. Follis, cesarz i Wiktoria w świątyni, stan III130,-
Licyniusz I (308-324)536. Follis, stan III
90,-
– 27 –
Desa_115_cz-b:Desa_80_cz-b 4-04-12 3:22 Strona 27
FOTO: Piotr NosekSKŁAD: Piotr NosekDRUK: Drukarnia Skleniarz
WYDAWCA: DESA SP. Z O.O.
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH OD 16 IV DO 20 IV 2012 R. W GODZ. 1100-1900
W KRAKOWIE UL. FLORIAŃSKA 13 I p., A W DNIU AUKCJI OBIEKTY MOŻNA OGLĄDAĆ OD GODZ. 900-1100.UDZIAŁ W LICYTACJI PRZEDMIOTÓW MOŻLIWY JEST TELEFONICZNIE (12) 422-19-66, (12) 422-31-14,FAX (12) 422-98-91 PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU I WPŁACENIU WADIUM.ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO PIĄTKU, DO GODZ. 18.00.
CENY PODANE W KATALOGU SĄ CENAMI WYWOŁAWCZYMI.NUMERY POD FOTOGRAFIAMI ODPOWIADAJĄ NUMEROM OBIEKTÓW W KATALOGU.SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE AUKCJIMOŻNA UZYSKAĆ TELEFONICZNIEW DOMU AUKCYJNYM TEL. (12) 422-19-66, (12) 422-98-91, (12) 422-31-14ORAZ W SALONACH DESY.
DYREKTOR DOMU AUKCYJNEGO: Jerzy Majewski
OPRACOWANIE KATALOGU: Robert Wójtowicz, Katarzyna Kwatro-Woźniak
PRZYJMUJEMY NA KOLEJNE AUKCJE:MONETY, MEDALE I ODZNACZENIA.
Bliższe informacje można uzyskać w Krakowie pod numerem tel.:(12) 422-31-14, (12) 422-19-66
PREZES - Kraków, ul. Floriańska 13, tel. (12) 422-27-06RZECZOZNAWCY - Kraków, ul. Floriańska 13, tel. (12) 429-12-51DOM AUKCYJNY - Kraków, ul. Floriańska 13, I p., tel. (12) 422-19-66,
fax (12) 422-98-91
ANTYKWARIATY W KRAKOWIE:SALON, ul. Floriańska 13, tel. (12) 421-89-87SALON, ul. Floriańska 13, tel. (12) 422-62-57SALON, ul. Floriańska 13, tel. (12) 422-49-33SALON, ul. Grodzka 8, tel. (12) 421-54-54
ANTYKWARIATY W INNYCH MIASTACH:CZĘSTOCHOWA, Al. N.M.P. 40/42, tel. (34) 324-37-26GDYNIA, ul. Abrahama 54, tel. (58) 620-36-63GLIWICE, Rynek 22, tel. (32) 231-70-21KATOWICE, ul. Mariacka 5, tel. (32) 253-99-22KATOWICE, ul. Dworcowa 13 tel. (32) 253-94-70KIELCE, ul. Sienkiewicza 28, tel. (41) 344-33-51POZNAŃ, ul. Wielka 24, tel. (61) 851-53-91RZESZÓW, Rynek 4, tel. (17) 862-47-82