AHLI KUMPULAN NAMA AHLI SEKOLAH Chu Cheuw Sia SJK(C) Chuah Krishna Manickam SJK(T) Ladang Cairo Lingeswaran Krishnan SJK(T) Air Hitam Logeshwary a/p Veerasamy SJK(T) Ldg Sua Betong Mohd Hafiz b. Mohd Yazid SK Bukit Jalor M. Sri Devi SJK(T) Per Tinggi Noraini bt. Ramli SK Pulau Besar Rembau Norliza Isnin SK Palong 2(F) Noorhayati Ahmad SK Sungai Machang Pok Wei Lan SJK(C) Durian Tipus Razanah Mohamad Sk Sungai Dua
AHLI KUMPULAN. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Kelas : Tahun 4 Tempoh Masa : 30 minit Topik : Wang Hingga 10000 Bidang Pembelajaran : Mendarab Nilai Wang Sehingga RM100 000. Objektif Pembelajaran : Hasil Darab Nilai Wang Sehingga RM100 000. - PowerPoint PPT Presentation
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
AHLI KUMPULANNAMA AHLI SEKOLAH
Chu Cheuw Sia SJK(C) Chuah
Krishna Manickam SJK(T) Ladang Cairo
Lingeswaran Krishnan SJK(T) Air Hitam
Logeshwary a/p Veerasamy SJK(T) Ldg Sua Betong
Mohd Hafiz b. Mohd Yazid SK Bukit Jalor
M. Sri Devi SJK(T) Per Tinggi
Noraini bt. Ramli SK Pulau Besar Rembau
Norliza Isnin SK Palong 2(F)
Noorhayati Ahmad SK Sungai Machang
Pok Wei Lan SJK(C) Durian Tipus
Razanah Mohamad Sk Sungai Dua K.P.
Tham Sook Fan SJK(C) Kg. Baru Paroi
Zamila MD. Khalid SK Mendum
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Kelas : Tahun 4
Tempoh Masa : 30 minit
Topik : Wang Hingga 10000
Bidang Pembelajaran : Mendarab Nilai Wang Sehingga RM100 000.
Objektif Pembelajaran: Hasil Darab Nilai Wang Sehingga RM100 000. Hasil Pembelajran : Mendarab satu atau dua nombor daripada
sebarang nombor yang lebih besar tidak melebihi RM100 000 Nilai Murni: Kesedaran tentang penjimatan tenaga.
Matematik
SET INDUKSIAktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
1. Guru menunjukkan gambar dua buah rumah.
2. Guru membimbing murid menyatakan perbezaan kedua-dua rumah .
3. Guru menyoal murid rumah manakah yang menggunakan tenaga elektrik yang banyak? Kenapa?
BBB : Gambar Rumah A dan Rumah B.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
Langkah 1( Pengenalan )
1. Guru memaparkan satu soalan. ’Sebuah rumah memerlukan RM3000 untuk membina sebuah tenaga solar. Cari jumlah wang yang perlu dibayar untuk 4 buah rumah yang memiliki tenaga solar.2. 3 orang murid akan menunjukkan
pengiraan darab dalam bentuk lazim.
Gambar
PERKEMBANGAN
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
Langkah 2( Lembaran Kerja)
1) Guru memaparkan 1 unit gambar yang telah diletakkan tanda harga.
2) Guru memaparkan satu lagi slide yang memerlukan murid menyelesaikan operasi darab.
3) .
Contoh:
PERKEMBANGAN
MENTOL YANG MANAKAH LEBIH MENJIMATKAN TENAGA?
RM24.00RM?
RM?RM19.90
RM3000.00 RM?
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
Langkah 3 ( Aktiviti Pengukuhan)
1) Guru mengagihkan lembaran kerja kepada setiap murid.
2) Guru menerangkan tentang lembaran kerja dan meminta pandangan murid tentang apakah yang difahami mengenai lampu CFL?
3) Guru memberi maklumbalas mengenai perbezaan antara lampu CFL dan mentol biasa.
4) Guru memantau murid semasa mereka menyelesaikan lembaran kerja.
Lembaran Kerja
“Compact Fluorescent Lamp” (CFL) lebih efisien dari mentol biasa.
GambarLampu CFL Mentol biasa.
PERKEMBANGAN
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
1) Guru menyoal murid tentang apakah yang telah dipelajari pada hari ini?
2) Guru menerangkan pada murid mengenai langkah-langkah untuk menjimatkan penggunaan tenaga di rumah.
3) Guru menayangkan video.4) Guru menunjukkan gambar beberapa
bangunan di Malaysia yang mempunyai rekabentuk dan mengamalkan teknologi hijau.
5) Guru menerangkan keunikan setiap bangunan tersebut.