Top Banner
.N2 98 (3406) 15 1972 2 130 25-26 18. 21,4 - 400 P1lHHi 985 18-20 16. 30 60 12 10,8. - 40 20 - 10 - 10 157 112 35 - 47, - 40 63 1 1 100 140 -150 ..................... 140-150 3 14 (13-1"0 1972 (2850 960 1 2 .NQ 814. , 09034 .NQ 7. ........................................... , . 1972 rOJ!OBa , v rI " ," - J' 50 .NQ 1 1 . . v " ..
4

98 номер 1972 рік

Mar 17, 2016

Download

Documents

Igor Starodub

98 номер 1972 рік
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: 98 номер 1972 рік

ПРОЛЕТАРІ ВСІХ КРАІН, ЄДНАЯТЕСJilI

РІК

ВИДАННЯ ЗЗ-іі

.N2 98 (3406)

СУБОТА

15 ЛИПНЯ

1972 р.

ЦІна 2 коп.

ОРГАН БРОВАРСЬКОГО МІСЬКОГО КОМІТЕТУ КОМУНІСТИЧНОІ ПАРТІІ УКРАІНИ, МІСЬКОІ І РАПОННОІ РАД ДЕПУТАТІВ ТРУДЯЩИХ КИlВСЬКОI ОБЛАСТІ

JR.ивам­ударні тв:мпиt КАЛЕНДАР ТРУ ДОВОТ СЛАВИ з перших днів жиив високнм виробіТКОМ на роздільному

збираннІ озимих І ярих культур вІдзначаються комбайнери КАЛИТЯНСЬКОІ ПТАХОФАБРИКИ О. Р. ПРЕДАК та А. П. ХРИСТИНЧЕНКО. Кожен з них уже скосив на звал пшеницІ І ячменю ва площІ 130 гектарІв, щодениий виробіток на агре­гат ,становить 25-26 гектарІв прн нормІ 18.

Приклад у роботі на підбиранні й обмолоті хлІБІв У Р АД­ГОСПІ «РУСАНІВСЬКИН» показує керІвник kОМСОМОЛЬСЬКО­молодіжного екІпажу комбайнер' П. О. РЯБИН. Позавчора вІн намолотнв 21,4 тонни зерна. Високий намолот також у комсо­мольця С. М. ХАМБІР А і комбайнера В. М. БОЖКА.

На ниві - дев'ять агрегатів Жнива на полях Семи пол­

ківської птаХОфабрики почали­ся зразу на обох відділках. Минулого тижня в роботу включилися три самохідні комб1lЙНИ з навісними жатка­ми «ЖВН-6» і .одна рядкова причіпна жатка «ЖРС-4,9». Дощі, які випали останнім ча­сом, трохи знизили темп косо­

виці, але механізатори вико­ристовують кожну по гожу хви­

лину і продовжують збирання. Озимі і ярі колоскові вже по­КЛідеlJО у валки більш як на 400 гектарах. Всього ж нам потрібно зібрати P1lHHi зернові на площі 985 гектарів.

Приклад у роботі показують екіпажі комбайнерів Л. М. Ес­мановича та А. С. Денисова. Переборюючи труднощі, вони щодня скошують на звал пше­

ницю на 18-20 гектарах при нормі 16.

Два дні тому, як тільки під-

сохли валки (на 30 гектаорах Їх підсушили вручну), механі­:=!атори вивели комбайни на підбирання і обмолот зернових. Спочатку на цій роботі було :=!айнято п'ять агрегатів, а вчо­ра на ХJlібну ниву вийшов ще один. Валки вже обмолочено на 60 .гектарах. Кр&щих показ­ників добився комбайнер Іван· І,ванович Чечко, який торік був переможцем у змаганні. За день він підібрав і обмоло­тив валки ячменю з 12 гекта­рів при кормі 10,8.

Зерно нового врожаю від комбайнів на тік перевозять кращі шофери господарства -Микола Борисович Кисіль, ВІ'І­силь Юрійович Ревако.

Збирання ранніх :=!ернових плануємо прове,сти за десять

робочих днів. В. КОВАЛЕНКО,

головний агроном птахо­

фабрики.

Зерно надходить на тік На роздільному збиранні

озимих і ярих зернових у рад­

госпі «Бобрицький» працює чотири жатки. Найбільше ско­сив тракторист першого від­ділка Михайло Якович Ново­пашин, який поклав у валки

пшеницю на 40 гект&рах і на 20 гектарах - ячмінь.

На першому відділку поча-

ли обмолот ячменю. За день Віктор Макушненко, Михайло Бадуля і Михайло Накалюжний обмолотили валки на 10 гекта­рах. Всього у нас працювати­ме H~ підбиранні валків п'ять комбайнів.

І. МІЩЕНКО,

головний агроном рад­

госпу.

Овочі - державі

ПЕРШІ ЗДОБУТКИ Занінчився сезон збирання

й здачі державі парниково"теп­личних та ранніх овочів з Івід­.иритого грYlНТУ. Радістю спов­нилися серця овоЧ!і'вників рад­roопу «ЖеРДіВСький», адже ВО­ни добилися першого Т'рудового у,спіху в нинішньому ювілейно­

му році. З господарсmза на 10 липня віДfl1раlвлено в торговель­ну мережу столиці Унраїни 157 тонн городини. Доведене за'вдання виконано на 112 п'ро­центів, а план перекрито май­же вдвічі. Цибулі здано 35 тонн, редис.ии - 47, бурЯ«іВ­ПрОРИВ'КИ - 40 тонн, багато шпінату, салаТіУ, кропу, огірків та іншої ПРОД)'lкції.

ПеРШі'СТЬ у змагаННlі завою­вала бриг.ада ОВО'l'і'вникІв, очо­лювана Петром Васильовичем невадов'сыим.. ПРИ завданні З8 тонн вона здала 63 тонни городини. Тут Сj.вбу 1 обро6'і­ток овочевих культур провади­

ли траlj{ТОРИСТИ Петро Іванович ГРИШКО та СеРГі'Й Ісакович Се­люк. Високопроду.ктивною пра­цею на догляді за посіва,ми 1 збираННі врожаю відзначились робітниці Фросина Шшга, Гали­на Невадов.ська, Галина Ясь, Ольга Сищоренко, Катерина Гриб.

Тепер у бригадах розгорта­єты�,яя масове збирання огірків, ЯНlі добре вродили цього літа.

Г. БАРАНІН, агроном-овочІвник радгоспу.

Хороший урожай Вже сім ДНів з·бирають ранні

помідори з відкритого грунту в радгоспі «ТреБУXlівськиЙ». Бри;га,да овочівникiJв третього відщілна, очолювана Василем ІваlНОВИЧем ШтаlКУНОМ та Гали­ною ЮХИМіІВНОЮ Qрловською, для потреб населення столиці УlкраїНИ відправила пеРШі 100 центнері1в.

Урожай видався непоганий. Кожен гектар в середньому дає по 140 -150 центнерів помідо-рів. М. КРИВЕНКО. ..................... Ударннк комуністнчної працІ ливар­

ниця Ганна ІванІвна Мамаєва працює на Броварському заводІ пластмас. До­сконало оволодІвши ливарним верста­том, вона щозмlни внконує норми виро­бітку на 140-150 процентІв, готується гІдно зустрlтн 50-рІччя утворення Союзу РСР.

На фото: ударник комунlcтичиої пра­ці Г. І. МАМАЄВА.

ф'ото в. Воіітовського.

БІЛЬШЕ УВАГИ БЛАГОУСТРОЮ МІСТА 3 сесії м,ісЬ1СОЇ Ради депутатів трудящих

'Учора, 14 ЛИПНЯ в залі засідань райвиконкому ві}<булася восьма сесія міської Ради депутатів трудящих (13-1"0 скликан­ня). СесLя РО'зглянула питання «Про бла.гоустрій мі,ста Бровари і забезпечення житлово-цив\ільних об'єнтів інженерними сітнами і комунікацdями». Доповідач голова місЬі!{ради М. Ф. Поліщук 'снаЗaJВ, що прийнята в береЗІНі 1972 року постанова MiCЬKK~y КП 'УнраїНИ і міської Ради депутатів трудящих «Про полш­шення благоусТІРОЮ міета Бровари і забезпечення житлово-ци­'Вільних об'Є'К'Ті,в інженерними СіТІками і комунінаціями» усПііш­но виконуєтьс·я. ЗCliВОД порошкової металургії посиленими тем­па,ми споруджує рино,к на житловому масиві. Трест «Бровщри­с.їль6уд» зна:чний обсяг робіТ виконав на прок:ла:цанні трИКіЛО­метрового водоводу, НОІвої наналїзаЦії (2850 метрів). ці роботи IПроводять'ся зІ1і,Д1НО графіна. Однак, до реНОНСТРУl/щії вулиці МеталурГіlВ керівники «Броварисі:льбу~» ще не щриступшли. Пов·ільно вшюнуютьс'Я БУДівеЛЬНі роботи на спорудженні шко­ли :на 960 місць. Кері'ВНИЦТВО заводу бетонІНИХ вироб.Lв «Брова­рисільбуд» до цього часу зливає на вулицю воду 1 мастшпа, чим зриває ремонт дороги, який повинні провести робітіНИКИ СПМК-502.

Прикро, що за'вод пласт,мас разом з ДБУ-50 послабили бу­д,інництвовулиці Головної. ДЕУ-50 також повільно ВИlрішує ,пит·ання ПРО зак'інчення буДі!Вlницт.ва площі і rtщ'їзДіlВ до старо­го ринку.

Завод х,олодильникі,в і БМУ «Уноопголовпоетачу» повільниіМИ темпа,ми ведуть роботи на вулиці ПривонзалЬІНій, яні ПОВИНіНl бути виконані вже в серпні.

Великий обсяг робіТ виконує в місті ПМК-15. Вона ПРОДОВ' жує споруджувати школу на житловому масиві, приступила до буДіlВНИЦl'ва резервуару для води на 2 тисячі кубіЧНИХ метрів і наlСОСНОЇ стаНіц.ії другого підйому. За;ВОІЦоБУДів.ниЙ комбінат вигатовляє залі.зобетонні КOlнструкції для НЬОГО. Є всі підста·ви СПОДіва'ТИСЬ, що до вересня опорудження резервуару буде за­кінчено. ЗаlводобудіlВНИЙ комбінат приступив ДО ремонту вулиці ві'Д ЧеРНі'Гі·В1СЬНОГО шосе до заводу. Почали викону:вати заплано­вані роботи колеитиви ремонтно-механічного заводу, елеитірО­технічних виробів.

Однан викликає занепокоєння виконання запланованих робіТ по вулиці Короленка, Гальбича, Сєдова, які доручено трестові «Киї,вшляхбуд» імостопоїзду .NQ 814. При таких темпах, як зараз, ці РОбати можуть бути затягнені д() глибокої осені. Не­обхідно також прискорити спорудження аР1\свердло,вини, за ЯіНу ,ВіДІЮВідає за,В'од пласт·мас. А також слід присіНОРИТИ БУДі'ВНИ­цт'во двох артсв ердло вин , за яні відповідає служба водонаналу 'і коМ!плек·сна паРТ.ія (начальнин Т. Виходець).

Добре справились із поставленими завдаНІНЯМИ по благо­у,строю в місті райоб'єднанн,я «СільгосmеJCнікю) (керуючий т. CaНlKi.H), ПДСП-2 (начальник т. Нестеренно), а'втооідприєм­СТІНО 09034 (дирентор т. Прохорчун), які закі'НЧУЮТЬ БУДі,ВНИ­ЦТ,ВО дороги ВіД хлібозаводу до а,втопідприємсmза, «У'ИjРСіЛЬ­електромонтаж» (.начальник т. Завальний), сп.мН-5 (на1чальник т. Бобровников). Успішно вирішують ц.і питання також експе­риментальний завод «-У:крелеватОІРМЛИНбуду» (дире:ктор т. Ха· лецьний), залізнична станц'і!я Бровари (начальник т. Бойко).

ПОlВільно виконують визначеlНИЙ обсяг робіТ шиноремонтний завод, район електромережі,' механічні майстерні, завод буд­детал€й, ЦЄІН'І'!ральна дослідна станція по штучно.му осіменінню l1варин, peMOHTHO-БУДіlВельна дільниця .NQ 7.

На сесії прийнято рішення, Яіким зоБОів'нзано неріВНИКіВ iIJIіДПРИЄМСl1В, буд.івельних і транспортних організацій, установ Івжити В'сіх заходів, щоб у встановлені строки за:иJнчити ви,зна­чений обсяг робіт по благоустрою міста.

На сесії було танож розглянуте організаЦійне питання. Се­сія звільнила від обов'язні.в заСТУIDника голови міськради тов. ЛОlНдаря О. М. і обрала заступником голови мLcьної Ради депутатів трудящих депутата тов. Комара Г. І. ........................................... , ~

Виста·вки досягнень нашої ПУТІВКИ нурнича та Лідія р,унова ОДИН нвитон грошо,во-речовоУ республіКИ у павільйоні ЕНТУЗІАСТАМ одержали путівки у IfраЩі лотереї третього ВИПJ'lCну.

ДЕНЬ за

ДНЕМ За повідомленнями громадських коресnондентіг

ДЛЯ МІЖНАРОДНОГО ЯРМАРКУ У ПЛОВДІВІ

СРСР на міжнародному яр- Торін, JЮЛИ Ф б . біля ЧОI]JНОГО Ноли в газетах було ви-м,арну 1972 року у болга'Р- ІНа ариці Iздра.вНИЦl друко!Вано тираж' виграШіІВ, ському Місті Пловдів. Іверхнього дитячого трикота- моря. то сім',я КараЩУIJ;Jі,в, зібрав-

П'ять цехів заводу вико- жу розгорнувс.я рух за вико- С. ЛЕГКОДИМОВ, шись в колі, почала пере'ві-нують це завдання: перший нання п'нтиденки за чотири rOJ!OBa профкому. ряти ЛО'терейні К1ВИТКИ, прид-

, v бані вс,іма членами родини. і п ,Я)ТИИ готують заготовни, ідні, ба.гато ·в'язальниць пе- ЩАСЛИВИWКВИТОК '''есятИlЙ ".иладає 'l'х а другий rI Квиток Анд'рійка вш!'Ви,вся " vп ," рейшло на обслугов'"вання і третій - фа1рбують. Між J' СІМ'І КАРАЩУКІВ Iна:Йща,сли.вішим: на нього ви-робітниками широко розгор- чотирьох 'ВерстатіІВ. Воl ІВани па,в виграш «Запорожець нулось дійове с·оціаЛіс'тичне ВИЙШЛИ у число правофлан-3в'.ЯЗltiВЦЯ МИІЮЛУ Іlвано- ЗАЗ-966». змага·ння. Та.к, на складанні ГОІВИХ на Піljщриємствl. Фаб- Бича Каращуна H~BiIC т ~ а За 50 к.опійон такий же IКОНС'ТРУКЦії у цеху .NQ 1 О РИЧlНИЙ НОМіітет 'профСПіЛНИ Ольга ВаСИJ1і1lmа попросила ле nко.Вий автомобіль по по-ударному працює бригада на чолі з М. Клебановим. Ів~рішив на,г.о.роди:ти їх т'У- зайти на ПОШТУ 1 заплатити ~ВИТНУ грошово""ре·чавої ло-Кращі робі11НИКИ І. Сом, рис ТС ынмии та .куро,ртними nроші за Ії сина, а його вну-тереї третього випуску ви-

О. Фролов, В. ОХ'ріменко пут,іівками. Та.к, в',язальниця оо Ащдрійка, який вихову- 'гра'В 6РQJВарча'нин Пе,тро Гри-наба.гато перевиконують ви- Любов кe'cынo ПРOlВела свою єтыся В .одному з дитячих горович ЗаlНревський, ЯКИЙ

IКолеR:ТИВ заводу «Торг- робничі норми. вj'ДПУ'СТIКУ в Угорщині. 'Удар- caДK~B у Броварах. Шд час працює на одному з підпри-маш» одержав відповідальне Д. КАЦЕНЕЛЬСОН, . . v р' ЄМС>11В Да'рниці. і почесне доручення: вигото- громадський кореспон- НИlЦll НОМУНlСТИЧlної праЦі сплати грошеи п ац~внин ВИТИ металоконструкції для дент. " Галина Канун, Інна Прос- ІПОШТИ заП<рОПОНУlВала иому Г. АНДРІЄНКО.

~-..

Page 2: 98 номер 1972 рік

!свято !ЛЮДЕЙ вогняної ПРОФЕСІї Володимир Ілліч ЛеНін на­

зивав металургію фундамен­том цивілі'зації. Саме вона визначає нині темпи розвит­ку народного господарства,

його тех,нічного переозброєн­ня, створює базу економіч­ної та оборонної могутності нашої країни. Тому Иомуні­стична партія і Радянський уряд завжди приділяли і при­діляють величезну увагу цій галузі важкої індустрІї.

Директивами ХХІУ з'ї,зду ИПРС перед металургами ви­сунуто нов'і, складніші за'в­дання, спрямовані на підви­щення ефеюи.ВНОСТі вироб-­ництва, поліпшення якості і розширення асортименту про­

дукції, дальше нарощування обсягу виплавки металу . За нинішню п'ятирічку видобу­ток залізної руди в нашій респуБЛііці має зрости на 19,1 мільйона тонн, виплавка ча­вуну . - на 8,6 мільйона тонн, сталі - на 9 мільйо­нів тонн, випуск прокату -на 6,6 Мlільйона тонн. Цей приріст доріlвнювати:ме тому обсягові виробництва мета­лу, якого було досягнуто на Україні в 1950 роЦі.

Нарощування виробничих потужностей заплановано здійсниrrи шляхом буді,вницт­ІВа тех,нічно досконалих агре­га,ті,в велиної потужності. ТаlК, споруджувана на Ири­ворі'ЗЬКОМУ заводі доменна піч об'ЄIМОМ 5 тис. нубом·етріВ буде в 1,8 раза більшою В'lд найбільшої домни, яка діє нині в республіЦі. Найважли­вішими будоВ'аМИ дев"ятої п 'ятирічки є також комплекс товстолистового стану «3600» на заводі «Азовсталь» і тру­боелектрозварювальний цех на Харцизькому трубному за­воді.

Поряд з введенням у дію нових цехів і агрегатів намі­чається здійснити рекон-

струкцію ряду діючих домен­

них печей, конверторів, про­

катних і трубних станів, кок­

сових батарей j т· д. Иапіта­

ловкладення на розвиток чор­

ної металургії республіки за

1971-1975 роки в 1,4 раза перевищать суми, освОєні З.а

минулу п'ятирічку.

'у кольоровlИ металургії республіки заплановано за­вершити спорудження По­бузького Нікелевого заводу, розширити і реконструювати

ряд діючих підrrpиємств. За­гальний обсяг ІІродукції цієї галузі зросте майже в 1,5 раза. Збільшиться 'ви:пус~ рід­кісних металів та їх концент­ра тів, на.піIВІІРОВі,ДНИКОВИХ матеріаЛіів, інщих кольоро­'Вих мета~лів і про:кату з них.

Під впливом технічного прогресу відбудуться значні якіснІ зміни в чорній мета­лургії.

Відзначаючи своє тради­ційне свято, доменники, ста­леплавильники, прокаТНIІНИ

- всі ТРУіДіlВЕИКИ во~няних професій рапо'РТУЮТЬ Бать­НіВЩИНі про уСПішне виконан­ня шесТI~м'і,сячного плану другого року ,п'ятирічки. Во­ни дедалі ширше розгорта­ють соціалістичне змагання за гідну зустріч 50-річчя ут­'ВоренН'я Союзу РСР, само­'ВідіЦано борються за втlлен­-ня в ЖИТТЯ нанреслень ХХІУ 'з'їзду НПРС.

І. КАРДАСЕВИЧ, начальник відділу чорної 1 кольорової металургИ Держплану УРСР.

• 2 стор. О

3усmрічаем.о з перем.огою Над прохідною ,нашого піД­

'ПlРИЄ'Моства кра'сується великий лозунг «За'вод !\Тій - гордість моя!». І в цих словах - гли­бокий зміс·т. Ножний, хто І1Іра­цює у нас, гордиться з того,

що він є членам дружного 1\0-лективу первенця нової галузі

індустрії - ПОРОШКОJЮї мета­лургії . Ножний робі:тнин та ін­женер докладає УClіх сил, щоб СЛіalва рідного піДПРИf:мства ли­ну ла на весь наш Радянський Союз. В обс та HOВЦli МОГУ11НЬОГО тру­

ДOBO~O і політи.чного пі:днесен­ня, виклика'ного підготовкою до 50-річчя У11ворення Союзу РСР, іПОРОШКОВИ'КИ своє традиційне с'вя·то - День металурга - зу­,стрічають з великою 11РУДО4ВОЮ [Іе;ремогою. 'у першому і друго­му кварталах юв,ілейного року у Всесоюзному соцLаліС'ТWЧНОМУ ,змагаННі серед піДПРИЄIМNIВ Мі­ністерства чорної металургії СРСР ми завоювали почесне друге місце і грошову премію,

Це зобов'язує нас ПіРацювати ще краще, ще ширше ,розгорта­

ти соціалістичне змагання за

одержа'ння Ю.віле~ного Почес­ного знака. Вз,яті підвищені со­Ціалістичні зоБOlв'язання на честь свого 'І1радиційного свята

'ВИlко;на,ли ус,rnішно. План по реа­лізації готової проду,кції здійс­нили достроково 'і додатково

'реалізу,вали виробі'в иа 418 ти­сяч кар60ванцilв, одержали над­плаlНОВИХ приБУ1ткі,в 190 тисяч ~арбованці,в, дали ~paїHi понад [ІлаlН 21 тонну ,виробіВ із мета­ло'Кера,міIКИ.

'у наш час важко знайти та­ку га,лузь суСПіЛь'ного ви,робни­!Цтва, де б не застосову,вались 'вироби нашого піДfl!риємства. ПоетійНИIМИ опоживачами нашої nро.дУіЮJ)ії є Підприє,мст.ва міні­Сітерств 11ра'кторного і сільсь'Ко­господарсь'Кого машинобу,дуван­

ня, важкого енергетичного і транспортного машшнобудуван­ня, елеКТРО(J'ехнічного, верстато­

будівного, автомобіЛьного і ба-

гатьох інших - всього 26 союз­них МlіНі'стеІ>С11В .

·З сотнж\ш підприємств рі з­'НИХ братніхресцу6лік завод піДl1РИМУЄ ділові ЗВ'IЯЗКИ з ме­тою заrnровадження металокера­

мічних виробі;в підвищеної окла~носlli. За рахунок заст осу­Івання металокерамі'чних виробів на'родному гоопода'рству краЇіНИ за останнє п'ятwріччя зеконом­лено близько 30 мільйонів кар­бованців. Таким чином, за1'рати на БУД'і;ВНИцтво за'во,ду окупи­лwсь ПOlВністю.

Інтенсивний ,розвиток маши­,ноБУДУ1ВaJ~н.я, особлиІВО aIВTOMO­біліlВ і сільськогосподарських Імашкн, вимагає пос'т'ійного збільшення випус.ну металоке­раlмічних виробів. Сучасна тех­НОЛОl'і:я ДО3'воляє .вИГОТО'ВЛЯТИ ці деталlї у масовій кількості, на:даtЮчи Ї'М специфічні власти­вості, а таlКОЖ забезпечуючи одержання складної конФі,гура­Ції і ВИlCО!l{ОЇ точності при мін'і­маЛЬНій обробЦі.

ТРУДiJВ'нини пІДП'риєм'ства ро­ЗУ1Міють, як~ велику роль віді­грає порошкова металургія у

на'родному господарстві країни. Вони роблять все для того, щоб задовольняти всезростаючі по­rrреби в її товаlрах. Флагман нашого заводу - цех залізних порошк,ЇJВ. ЯJКИМ керує комуніст А. С. П'ятиro,pc1>КИЙ, доБИ!вся

Іні;дра:дних успіХіВ. Понад півріч­не за·вда'ння вироБИІВ 35 тонн 'ВИlCОКОЯJкісного порошка. По­ударному тут несуть ювілейну 'вахту зМіни «A~ і «Б~, де на­чальни,ками п'рацюють Н. М. Пршснич 11а Н. І. ДоморацькиЙ.

ІВ аlвангарді зма'гання під деві­зом «П'ятиденку - за чот!{ри 'ДHi~ йдуть комуніст В . Н. Нуз­нецо.в, к()мсомолець А. Бевзен­ко, печові В. А. ГОРОХі'ВСЬКИЙ, В. І. Сікаленко та інші.

З нооу;вали,м ентузіазмом тру­ІДИТ.ЬQЯ коле~тив цеху NQ 3, яким керує комуиіст В. К З'ва­женно. ПіВРі'чне завдання цех BWKoH'aB на 103,9 процента.

Ріст ,виробницт,ва проти нї:дпо­ВіДНОГ0 ПЄjріОіДУ минулого РОКУ стаІНОВИТЬ 150 процентів. Цих успіхів тут добили,ся за раху­нок дбайлИlВОГО вико:рис'тання усіх резерві'в ви'робництва, с.ко­рочення до мінЬму,му непродун­тивних зат'рат часу, під,вищен­

НЯ трудової дисципліни, СКОРО-

чеНJНЯ плиннос'ті кадрів та під­lВищеНJНЯ Кlваліфінації робітни­ків. Передо.вИlКИ Н. М. Нечипо­рук, Г. Д. Загура, В. І. Гера­щеНJКО одержали СУМ1іжні Піро­феСії краJtЬвнИlКЬВ та водіїв еле!{l1ро~раНС:П()lРТУ .

ПОЗИТIWНО .вплинуло на під­.вищення ПРОДYlкти,вності праці

і те, щО .В цеху пресу,вальники Н. М. Лисенко, М. І. Соловей, М . І. ПИЛИіп'ЯJНКО, шліфуваль­ники А. Сологуб, А. Понько, Д. Му,сіШJJКО, В. МИСНікова та бага'то інших перейшли на об­слуговува'нНlЯ lі1ілнкох верста­тів .

ОсоблИіВО великих у,спіхів у третьому цеху добила,ся дільни-

БУТИ МЕТАЛ УРГАМ НОВОСЕЛАМИ Андрійович-а БУТРИlма, яка бореться за зван­ня колективу комуні­

QТИЧНОЇ праці. Будинок почали 3'l!одити у бе­'ре3'НIі. Тоді ж БУДіJВель­IНИlКИ зобов'язал и с я здати об'єкт ра.ніше СТРОК'У. Темпи 1 якість - т,акий їхній девіз. Доказ цього - 150-процентне виконання

іІ1ла'ну червня.

новоселами в юв'Їлей­ному роЦі Батьк1'вщи­ни! ФОТОРЕПОРТАЖ=======

ЖитлО/вий масиlВ М'і­crra. Ще зовсiJм недав­'НО тут було поле. А ,нині вишикувалися п'я­ТИlПоверхові будиН1lШ, Іма,газини, дитячі за­;клади. Масив росте, IВПОріЯДковуєтьоя.

'Біля магазину меб-лLв бу,щіlвеЛІ>Н и й

,майданчик. Тут спо­,рудж!у'Є,ться 70.,I\JBap­тИ'рний житловий бу­динок д.ля робітнИіКіІВ і сл~бовЦів заводу по­рошкової металу,ргії. Роботи веде один з ,кращих колеКТИ:Вів

ПМК-15 - комплек­сна бригада Григорія

НОВЕ ЖИТТЯ

... Бути 'металургам

На фото: вгорі аводиться 70-квартир­ний житловий буди­нок; ВНИlЗУ зліва­бри'гадИ'р Г. А. Бутрим УТО'ЧlНЮЄ завда.ння ~o­БLтник'і,в; спра,ва - пе­редOlВИЙ МУЛЯ'Р, кому­ніст Ва,силь Якович Коваленко. В. ВОЙТОВСЬКИЙ.

о Субота, 15 липня 1972 року.

ця фРИlКЦіЙНИХ ДИСКіВ, яку очо­лює А. П. Фоменко. Тут обсяг вироБНИЦ11Ва за 6 м·ісяці,в проти відповLдного періоду минулого року зріс У 5 разLв. Великої ПОXlВали заслуговує qригада Л. Оно.прLЄlШ(а. в яКій працю­ють краЩі П:рОСУ'вальниці В. Ну­линич, Н. СамlLйленко, В. Ноз-

ленко, (щj,к.альни'Ки Н. Микал, М. Са~вчун та іlнші.

РіIВНЯЮТЬС,Я на передових і 1К0лентИlВ цеху, яким керує

В. М. Рудамьотов. Разом усі ТРУДЇJвники пі:ц.приємства пра­цюють з ЄДwним пра,гненням -соціалістичне зобов'язання дру­ІГОГО рону дев'ятої п'ятирі'Ч:КИ вИ'){она ти ДОС11РОКОВО й аробити

ав~й гідний вкла:д у виконання історичних на,креслен.ь ХХІУ З'їзду ИПРС т,а ХХІУ з'їзду Иомпартії 'У,к,раїНИ.

Поряд з забезпеченням по­точного ВИlроБНИіЦ1'ва усі елуж­би заВОДОУ'пра'вління та інже­нерно-техні'ші працLвники зай­маютьоя питання.ми підготовки

до роботи в 1973 роф. Вже ,те­пер погоджуютьс.я обся,ги замов­лен.ь і техні·чна докумеН1І8Ц1Я з наявнИlМИ заlМОІВ'никами, піДго­

товляється тех:нічна документа­ція на пос'тав.ку виробі,в новим споживачам, готуються нові

потужності для ви:конання дер­жавних завдань наступного року.

О. БОЛЬШЕЧЕНКО, директор заводу.

На фото: печавий, КОМ'СОМО­лець А. Бевзекко.

Фото А. Козака.

ПЕРША СТАЛЬ

КОНВЕРТОРА

!Бригада Вilrалі'я ПОГУДіна ви­дала першу пла,в~у на третьо­

му конверторі Карагандинсько­го металургійного комбiJнату. Цей НОІВИіЙ надпотужний агрегат Бwгorrо'влено для На:захстанської МаlГНJіrг~и коле!К'тивом Н\,данов­ського заводу важкого машино­БУIДj"ВalННЯ.

Третій конвертор став до ла­ДУ на т'ри ДНі .раніше, наlміче­ного с,трону. Освоєння ПРОeR'Т­ного навантаження нового а'гре­

гату дасть ЗМ()ГУ метаЛУ1ргам

подвоїти вироБНИЧі потужності конверторного цеху.

ТВОРЧА СПІВДРУЖНІСТЬ

'у нинішній п'яти,Річф в На­захстані С'ПОPlуджується близько десяти нових потужних. під­

IПiриємств по ВИlI>обницmу !Ко­льорових металі>в, розширюєть­

оя ряд Д\іючих. Найбільша ново­будова галу,зі - мідеплавиль­ний завод у Джюказгані - вже видає продукцію.

Назахські металурги широко ВИКОРИС1ТОВУЮТЬ останні досяг­

нення наYlКИ, . ДOCВliд споріднених ПіДПJРИє.мст,в інших союзних реСlпубл1к. Тепер бі·льш як сто haYKOlBO-ДOlCлідних за,кладів МОС,lrnи, ЛеН\і.НІГ,рада, Ни~ва та інших міст ·ро;зробл'яють техно­Логj,чні І1Іроцеси, прилади, у,с'тат­~уваIННЯ. машини для під­

IIlРИ€JМcmв КОЛЬОРОІВОЇ металур­гії.

(ТАРС).

о

Page 3: 98 номер 1972 рік

РЕНД ПЕРЕВІРRИ ПІДГОТОВRИ І ЗБЕРІГАННЯ ТЕХНІRИ

ВСІ МЛШІІНИ-

НА .JIІНІЙR~ ГОТОВНОСТІ На просторій садибі трак­

торної Qригади першого вї'д­ділка тіоно. Тут ок,онцен'l'Р,о­ван,о перев.ажну· більшість сільгоопмашин і зна.ря Д ь ращгоспу «ЖеРДіВСЬКИЙ •.

- Д,о жниq:j наші механl­за тори підготували TeJCHiKY непогано, - ,вводить нас в курс СПРа/ВИ ГОЛОВНИЙ інже­нер госп,ода'рства Пет.ро Оста­пович Миронець. - ДіЛОМ ві,цпо:відаючи на заклик кі­'paBoгpalДlцiB, ,вони своєчас­на полагОi!tИЛИ всі збиральНі машинИ. Нкби не перешк,о­дили д,оЩі, Цlі машини дав­

но були б У р,оБОТі. На ЛінійЦі готовн,ості ми

поба.чили чотири caMoxi~Hi комба:йни, яких ще не ,встиг­ли вивести ІВ п,оле. Один ком­байн кіль~а ДН1ЇJB уже вино­РИСТОІВУЄlТЬСЯ на 'косовиці ози,мих на звал. Неподалік ,розташу,валися пі,дг,от,авлені до раб,оти д,ві т,рос,ові воло­нуШі, кіЛl>ка штовхаючих,

стогоклади 'Га інші знаряддя. Вс'і вони на х;аду.

,Видно, меха,ні з а тор и

апра,вді пот,рудилися непога­

но, ,вчас'н,о піД,ГОТYlвавши тех­НlіКу д,о жнив. А в якому стані машИІНИ, ПОl1ріБНі для збирання пізніх нультур?

БРИlгадир т,рак,т ор н а ї БРИГа/ДИ Василь ХаритонОІВИЧ Шимченко і механік відді;лка Петра Маркович Комарав­ський показують нашій рей­довій бригаДі ці ,маШИНІ!, ,Ішста,влені рядами на под­

Вlф'ї. Ось стоЯ'ть п'ять ка'р­топлезбиральних комбай­нів. Тут ми застаєм,о лаНіК,о­

вог,о механізованої ланки п,о вирощуванню карТОПЛі к,о­муніста Петра Прокоповича Хитрого і TpaКiТOpm:Ta Олек­сі,я Яковича Базира. Обидва шостий день ,ремонтують за­

.кріплені за ними комбайни. - Роботи залишилось не­

ба.гато, - каже Пе.тра Про­'нопович, - ПО1\рібн() транс­п,ортери п,оставити і BiДP€ГY'­лювати машини, пропуотити

їх. Галаq:jНИЙ '[,нженер п,ояс­

нює:

- По ГОСПОДї'РСllВУ вида­'но наказ, згідн,о як,ого всі комбайнери, як,і закінчать ремонт до 20 лилня, одер­жать грошову премію в сумі 20 карбованцli,в кожен. От і стараються люди. Ла'нк,овий механї'зованої ланки Ві'l{т,ор Ну.ьмович Фесюк ще кілька ДНіВ тому першим упорався.

Слід ві,дзначити, що зга­дані механі,затори лагод.яТh

комбайни ,в перервах між ти· ми ЧИ іншими польовими

роботами. Ось і зараз вони ІВИКОРИСТОВУЮТЬ дощову па­ГОДУ, коли не можна ні ко­сиrrи, ні молотити. Д,о речі, перед цим Петро Хитрий косив хліба на звал. На жаль, че1\вертий кар­

rrоплеком05айн ст,оїть без гос­!!юдаря. НевіДОМО, коли і хто йог,о рем,онтуватиме. П'ята машина списана ще взимку,

її і не збираються лагодити. До ремонту нартоплесор­

тувалыихx пункті'В тільки лриступають. йог,о прова­дить ОДИН робіТНИК - LвaH Федоро'вич Нех,од, який до ЦЬ,ого був зайнятий іншою робот,ою. Він і обслуговува­rrИіме ці машини під час зби­рання та сортування нартап­

лі. Дві СОРТYlвалки завезено Іна механіаова'ний со р т 0-пунк'т, а дв'і поки щ,о стоять на тракторному стані.

Ось-ось настане пора зага­тівлі силосу. В ГОСПОДalрстві раНіше були віДремонтовані п'ять комбаlЙнів, але ОДИН уже вийшов з ладу. Шд час косовиці сіяних трав на сі­наж у нього лопнув ведучий вал похилаго транспортера.

3а'па(~ного ж ніде не можуть Діс'тати.

Треба закинути докір ке­рівникам ві:дд1лка і llраюор­наї бригади за безтурботне ста:влення до зберігання тех­ніни. Багато машин і зна­рядь у та'боРі п,оіlржавіло, бо /вони не були в свій час до­статньо змащені пр,отикоро­

зі'Йними розчина,ми. До того ж в,они заросли БУР'Яlнами. Все це заважає проводити ремонт.

,Стан пLдготовки збираль­ної -техніки ,в радгоспі в ос­нооному задовІльний. Але бажаНQ, щ,об недор,обки і не, ДОJl1ЇіКИ, про які говорилося вище, були виправлені яко­мога швидше, всі машини [Іос·тавлені на лінійку г,отов­ності. Бо коли жнива роз­горнуться на .всю широчінь, к,ожен мехаНізат,ор буде зай­нятий іншою роботою. А ро­бітникі:в-<ремот.никіIВ у май­стерні дуже мало.

Рейдова б 'Р ига Д а: М. Rрасильиик - агро­ном по захисту р,ослин,

секретар комсо.моль­

сь'Ної організації рад­,госпу , М. Горєлко­'комбайнер, член НПРС, п. Теплюк - працівник редакції га'зети «Нове жи:ття •.

ЗАГОТОВЛЯЄМО РАННІЙ СИЛОС 3 перших днів липня меха­

нізатори Богданівської птахо­фабрики приступили до заго­

тівлі раннього силосу 3 лю­пину. Спочатку на плантацІю :виIЙШОВ а,грегат комбайнера Олександра Іванавича Теп­люка та тракториста Григорія Іван,овича Бобка. Вони раціо­нально використовують час,

комбайн безперебійно пра­цює повний світловий день. у цього екіпажу постійно високий виробіток, механіза­тори скошують за день п,о

4,5-5 гектарів люпину і ви­дають по 62-70 тонн по­дрібненої маси. Всьог,о в,они Зібрали люпин на площі по­над 60 гектарів.

Кілька днів т,ому вивів У поле свій сил,осозбиральний комбайн і водій Мик,ола Ва­сильович Бобко. У перший же день він вик,осив разом 3 трактористом Михайлом Сте­пановичем Бельковим 5 гек-

Скошену масу автомабілі­сти без затримни достав~я­ють до силосної траншеї. Добрі результати в роБОТі показують шофери. Микола Олександрович Рубанка та Григорій Тимофійавич Боб­ко, які щоденно виконують

CBltї завдання на 110 про­цеНТіВ.

Силосна траншея швидко наповнюється люпиновою ма­

саю. Вже закладено близь­к,о 400 ТОІЩ. Сумлінно тру­диться на розвантаженні ав­томашин і трамбуваННі маси тракт,орист Анаталій Олек­сандрович Татауро.в, він не допускає простоїв транспор­

ту.

Після закінчення збирання люпину наші механізатори зроблять невелику перерву, а поті'М приступлять до ка­

с,овиці кукурудзи на силос, яка вир,ощується на пл,ощі 200 гектарів. Посіви її в х,о­рош,ому стані·

Ф. ПРОRОПЕНRО, агроном.

На фота: вгорі - агрегат

о. І. Теплюка на косовиці

люпину; внизу - р,озванта­

ження 1 трамбування зеленої маси в силосній траншеї.

Фото П. Теплюка .

Підвищення кваліфікації вчителів

XXIV з'їзд НПРС поста­вив перед школ,ою великі зав­дання по на·вча,нню і вихо­lВанню молоді на рівні сучас­ного науково-технічног,о пра­IІ'ресу і у відповіД.НОСТі з ви­мо,гами часу. Це вимагає від учителів високог,о рі.ВНЯ під­готавки, глибокого вивчеJННЯ маРКісистсько-ленінської тео­рії, систематиqНОїроботи над піlдвищеНRЯМ рівня нау.ково­теоретичних і методичних

з·нань.

НеоБХіДНіСТЬ піД.вищеннл Ківа.піФIJк'а,ції вчителilв особ­ливо зростає у зв'язку з пе­·реходом на нові ,навчальні 'плани та проrwаlМИ. Це вик­ЛИlкано, зонрема, бурхливим ,науково-теХНіЧНИМ Пlрогресом, ,проце,сом більш РЮfньа,го фі­зичного тарозумовото роз­

витку уЧНіВ. Так, наук,овими д<юлідженннми встановлено,

що у п'ятнадцятИ'рі'ЧіНОМУ ві­ці сучас'Н'а мол,оДЬ порі'ВНЯН{) зі овоїми одн,оЛі'l1ками сере­дини минулого століття над­баJВилав середнь,ому 19 сан­тИ'метрі'в у ,рості і 16 кіло­гра<lwіlВ у вазі, в тому числі за останні 2.5 років - відпо­!Відно 11,5 сантиметра і 10,8 кі'лоnpама. Ш~вищення розу­ма'вого .РО3ВИ'11КУ ба,гато в чо­му спричиняє могут,ній потік інформафї, який несуть у со­бі rnреса, радіо, .кі:Н,о, тмеба­чення тощо.

Нові програми п,отребу­ють удоскона.пення педага­

гічних, психологічних та ме­тодичних аспект'\в уроку, який ПOlвинен більше аlj{'тиві­'зувати і розвивати мислення

УЮЮЇJВ. Саме над цим і пра­цюють зараз учителі райану.

у червні при рай,онному ,методкабінеті пройшли кур­

сову пLдг,оТОІВку 358 учите­ліІв почаllК,ових класів, мате­

lМатики, фі,зики, ге,оnpафії, IП!рироДознавства, української та російськ{)ї мов і літе;ра­тур.

:Вагомий В'несок у кваЛіфі­иоване проведення курсІв !Внесли д,оСів1щчені вчителі­лектори Є. В. Ци6ульський, А. Г. Бойняк, Р. Т. Нирієн­ко, В. А. Мос~вич, Д. А. Но­стенно, С. С. Мельниченко,

Н. Н. Менжега, С. В. Удод,

Я. В. Налюта, Н. П. Данил­но, Ю. І. Мірошниченк,о,

К М. Бобко, Г. І. ФедеНіКО,

Г. О. Носач, В. М. Гарка'ва,

М. Ю. Нурило.

Вісті :J од. о ro r о спода'рства валки. При змінному зав­данні 38 гектарів за день підгрібає по 40-45.

Велика увага нині зверта­єть.с.я на виготовлення ди дак­

·тич<ного ,рО'зда'тновог,о мате­

ріалу з о~емих навчальних тем. За час літнІх канікул кожен учитель також пови­

нен поповнити с'вою бібЛіоте­ну новою МЄ<ТQДИЧ'НОЮ літера­'l'j'1pОЮ, ПОlдбати про перед­плату фахових ЖУірналів та і'нших педагогічних видань, як,ї стануть иваЛіфІнованим пора,дником в організації на,вчального процесу за но­

вими програмами.

ДЛЯ МОЛОЧНОГО ПОГОЛІВ'Я

Механізаторам радгоспу «Требухівський. Пантелію Нуцю, Іванові Сому, Григо­рІю ЦаХЛОВі та Григорію Новбасі доручено нин~шньо­го літа забезпечу,вати зеле­ним КОР·МО1\1 велику р,огату

худобу. 3 цим ,відповідаль­Нl'ІМ за'вданнямвони справ­

ляютьс'я. В обідню перерву поголів'оЯ забезпечується зе­леною масою.

П. Нуць та І. Сом комбайном

НС-2,6 скошують вик,о-овес, а Г. Цахло, та Г. Н,овба­са транспортують масу на

літній табір. Працюють вони злагоджен,о. Ножного дня для молочного поголів'я д,о­ставляється 18-19 тонн корму. Це створює умови

для одержання високих на­

ІЦ,ої'В. у том,у, ща добовий надій по рад,госпу становить 10 -11 кілограмів, - заслу­га і механІзаторів.

о. ГРЕБЕЛЬНИR, головний зоотехнік рад­госпу «ТребухІв ський» .

Слідами. наших виступів «ЛИПКІ РУНИ»

11 ювітня цього року В газеті було надруковано фейлетон «Лип­кіруки», де критикувалась робо-

та ряду торгових об' єктів міста.

Як повідомили 3 Броварського

комбінату громадського х&рчу,ван­

ня, факти обкрадання відвідувачів

~Іали М'tсце. За недоливання горіл­

чаного коктейлю працівника бару

В. О. Кравця ~вільнено 3 роботи.

Факти, викладені в фейлетоні відносно повара М. П. Дальченка, не підтвердились.

«НЕОБЛАДНАНА 3УПИНRА. у за,мітці пІд таним заголов­

ном, надрук,о:ваWІй у «Нолонці читача» 7 чер.вня Ц.р., мешка­нець MЇJC'Ta А. ПогреБQВСЬКИЙ порушу,вав питання про не,об­хідність ,обладнання автопавіль­йону на зупіlнці автобуса .N'Q 41 'ІШЇІВСЬКОГО маршруту п,о ВУЛl1ці Димитрова.

ЗаlВіДуючиlЙ міським відділом ному,нальн,ого господарства

'1'оов. Фролов повідомив редак­цію, що автопавільйони замов­лені на за'ВОДі т,орговельног,о машинобу:дув'ання і мають бути IвиготовлеНlі в серпні. Після цього вони будуТі. встановлені на аВТОЗУПНінках по вулиці Ди­МИll1юва.

о Субота, 15 липня 1972 року.

ПІДRОШJ'ЮТЬ ПАСОВИЩА

Ще недавно тракт,ористи Микола Луцьк,о, Володимир Норнійко та Михайло Жити­на працювали на сінажі. А нині приступили до заготівлі сіна. Зараз в,они підкошують пасовища. Ножног,о дня ме­ханізатори впорують по 10 -12 гектарів при 'завданні 8.

Непогано трудиться Ва­силь Ша'кун. Як тільки трава підсохне, вчасно згрібає ї'і у

Сіно до тваринницького містечка транспортує Віктор Бабич. Своїм «Бєларусом » він що зміни доставляє па 18-20 тонн.

Нинішнього літа механі:за­тори радгоспу «Требухів­ський. прагнуть вдосталь за­готовити для громадсмюї ху­доби сінажу та сіна. У госп,о­дарстві вже є 3 тисячі тонн сінажу і 500 тонн сіна.

п. БОГДАНОВ, головний агроном радгоспу.

н. САТИР, методист райметодкабі­нету.

~""'''''''~'''".~~.;;r''"~''''~~~ ___ '''''''''' ___ --,,,,,,~ __ ,,,,~,,,,, ~"~""~~~"'I'''''"",

Повитиця - один- З най­більш злісних карантинних бур' янів. Вона належить до рослин-паразитів, не має влас­ного корінl'IЯ і листя, живить­

ся за рахунок інших рослин. Вона обвиває стебла рослин присосками, що ЗВУТЬСЯ гав­

сторі б і ВИСМОКТУf: з них по­живні речовини. Якщо не вес­'ГИ боротьби, вона швидко роз­

множується. Насіння чіпля­ється до ніг людей, тварин, пе­

реноситься во.Цою, в.ітром. POil­пізн&ти її легко по кольору.

Стебло не набуває зеленого від­

тінку, бо не має хлорофілових

ПОРАДИ

СЇіЕіДА.ЛlСТ А ПОВИТИЦЯ-ЗЛІСНИЙ КАРАНТИННИЙ БУР'ЯН

зерняток, тому soлір жовтий або фіолетовий.

Насіння довгий час не втра­чає схожасті, здатне прорости через кілька років. Деякі види повитиці мають в собі отруйну речовину, що має назву -.са­

понін. Годувати худобу тра­вою, в якій є пови'Гиця, не­бе:шечно. Де викликає шлун­ков,і захворювання.

Повитиця п&раilИТУЄ не ли­ше на бур'янах, а й на бага­тьох культурних рослинах -

картоплі, помідорах, бобових тощо.

Основними заходами бороть­би є зрізування, спалювання або закопування глибоко в в грунт враже<них повитицею

рослИ'н. Ведеться боротьба і хі­мічним способом. Н&йчастіше ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ деністрофе-нол. Повитиця злkний бур' ян, боротьбу з яким треба вести всіма засобами.

В. ІКРЕМІНСЬКИЯ, агроном.

НОВЕ ЖИТТЯ Q 6) 3 стор О

Page 4: 98 номер 1972 рік

~'~I~~~~~#~#~#~~~###~~~~'~~~~~~~~~##'~I~#~~~~#I'~~~~~~~~~'.~4

) CT:~:: o:~~CЬ~~~~:TY ОД:~~ОИ У фільмі .Росіilське поле» жуазний наЦіоналізм. англійсьну розвідну. Вийшли в поле ХЛіборо-~ Лі " . гине ОДИI! з головних гер&- П б . . Т і 1 і ~ тні" чоловік із шрамом ї~ солдат Пилип І аж н у ЛlЧJfа заява Пlдда- е, що мпер ал зм би, аби поповнити дер-

на іІ скроні і високиіІ силь- ВІРИТЬСЯ, що Bi~ уже H~ ного Бельгії, унраїнця звертається за допомо- жавні засіки. Силу й ни_ ~rT~~'3Ha, сину, як не- ВИ. сотгаоиек · Так і ВНіе Дпочекається за націона л ь нІс т ю гою до унраїнсьного могутність Батьнівщи-

п ' охана. н, илип, хо- Я Д б б бур . !,ь~a, - одн!!. ам ятаil це тів урятуватн товариша, але . О оша, яного уло . жуазного нацюна- ни множать мирною І дщаБСЛИВОI служби. іІ сам упав, смертельно вра- заарештовано за анти- Лl'зму, говорить про працею інолишні сол-

- о ре, - схвильовано женніІ Упав и .. й Л . прошепотів, иемов поклявся, коиую;'и свіil а посту: вИ- радянсьн;у ДШЛЬН.ІСТЬ на ого. нрах. юдство дати. І один з НИХ СИН, схилившись на батько- Упав, вірииil прис:з~~в ~ЗОБК~ території 'Унраїни, - земної нулі нестримно номсомолець Оленсій ве_ПЛііі:_к _ i�-сь' _ n ол _ ворог ПОРУШИ8 кордои Союзу свідчення того, що на- рухається до соціалlз- Васюн з радгоспу «Ве-иала віilс!кХва к'оманд: у ~еасдПЯУИБСЬіКИХ С Соціалістичиих ц,іоналізм прислуговує му - ще раз піднрес. - линодимерсьний» Ми-о ій . л к. повиеииil краси 'м і . П й . станн потиск рук -. на- молодостІ загииув солдат, 1 . пер аЛJСТИЧНИМ роз- лив ~рши .. ceHPeTa.~ нув перший місяць, ян

труджених батькових І з патрІот, сии землі Радян- ВlДкам. Ганебну роль НОМУНlСТИЧНОl партІЇ він переС'іВ з бойового першими мозолями синових... ської щоб и й' и б· П ' М' і Jще про пісню. Мо- ' е ступнла 80- на MaHЦlВ, зонрема, ви- "у И, рем єр- ІН стр танна. на ном б а й н. лодь зараз любить спі- ОлеНСІЙ знов}' пове~ вати пісні воєнних літ. Гiїlп(Г.)rUl(GJ rпuО' IїїlП5>МrF Ij~ І!) НУ1ВСЯ дО CBOel профеСll ~:~сьВ~~~~~вТ~СЯІВ~:; UU U~lfU ({u--uu I.Ш~ШJlllШ-- ;,І І tc,& \: ;~~~H~~~~~:O~ЬCЬHO~~~: чать теж особливо. Бо ~ J' ~ ЛОДlЖНИ;'f еюпаж на співають їх ті, нотрі ~ lГ [D) ~ ® і оо ~ І ооо збиранНl зернових· зовсім не знали війни. ~ U lГ Довелиного, . щоден-Співають так, ніби самі ного. подвигу ХЛlбороба-переживають ті дні. І рожа нога на иашу свящеи- Р патрюта .стають при-немов то вони падають ну, политу кров'ю дІдів іКОНУЮТЬ занордонні еволюційного уряду четними. 1 допризовни-замертво від вогненно- батьків землю. центри О'УН. Фідель Настро Рус, ни. ФеДІР Теплюн ~e го шнвалу. І немов то Міць нраїни, де є 'Унраїнсьний бур- офіційний друЖНіЙ ві- в?сьм~нласнином у ЛІТ-У їх очах востаннє вес- такі патріоти, - нездо- жуазний націоналізм- зит яного у нашу нра- НІ' наншули почав щни-няне небо застигає. І ланна. Непорушна й не ідеологія. Сьогодні Іну недавно закінчив- вувати на полях Богда-

військова міць СРСР. він виступає як ширма ся. нівської птахофабри-здавалось-то над ними Р і" . 'Ударна сила імперіаЛі'З- для антирадянськ ої еволюц "на ПИЛЬНІсть, ре- ки. Два рони був. поміч-ридали в скорботі ма- ді' волюціilиа мужність - на тері. Аж ні- то біло- му - фашиз'М відчув ЯЛЬНОСТІ ворожих на- сторожі завоювань Великого ником комбайнера у

б її на собі у роки Вели- шому народові сил. Жовтня. Пам'ятаєте фінал свого батька Митрофа-корі ерези сумно рони- фі Р ііі Г ЛИ сльози навесні. кої Вітчизняної війни. 'УкраїНСЬНИй народ ло~~~у г:р~~няськ:. П~;::;ор~: на Лукича. Він знає

Піеня воєнних рокІв... То- Вороги знають про це, знає справжню ціну стка Феодосія Угрюмова бо- уже, з чого почина-дІ була вiilна, тоді падали тому винористовують буржуазному наЦіона- рознить трактором поле. Во- ється Батьківщина. замертво солдати, котрі со- видиму Й невидиму лі,змові. Він прислуго- на тІльки-но вІд гробу єди- Любов до Нраїни бою заслонили Вітчизну. ного сина Пилипа, котрий ПроіІшли роки, але вiilна й зброю. Головна ставка іВlував РУ1МУlНській сигу- героїчно загинув під час Ра,д, паТІріотизм - са-нині доносить вІдлуння. Не- роБИться на ідеологію. ранці, італійській оврі, прикордонного конфлікту. Та ме це характерне і не-давно по Кнївському облас- 3 червня у республі- польсьній дефензиві, горе не зламало матір. Вона відомому солдатові вій-ному радіо звучала розпо- продовжує свІй величниil відь про те, що у Фастові кансьній пресі і по те- японсьній розвідці, ні- подвиг землероба, котрий ни, і нашим сучасни-при ритті фундаменту ново- лебаченню висвітлюва- мецькому абверові і годує нашу країну. Вона так кам солдату Пи-го будинку натрапили на лась прес-нонфереНЦія гестапо. Це він, націо- І вІдповідає іноземним жур- липові та його матері прах невідомого солдата. налістам, що нагодились са-При ньому знаilдено газету У Ниєві «'Українські налізм, заніс нриваву ме в той час і які не мо- Феодосії 'Угрюмовій і «Радянська Україна» за 1941 буржуазні націоналісти руну У 1949 році над жуть зрозумІти, чому радян- Олексієві Васюку, і рік і невідправлениil лист u....· ську жінку не влаштовують б матері та коханlіІ. Він за- - наиманЦ1 ІмпеРlаЛl- патрютом, радянсьним традиціilні «жіночі професії». атькові та синові хищав столицю України _ стичних розвідок»· Роз- пуБЛіЦИСТОМ Ярославом ХлІбороб Феодосія Угрюмова Теплюкам. НЕ3ДО-Київ. крито методи ідеологіч- Галаном. НИНІ, після і в тяжкому горі внявила ЛАННА fI МОГ'УТНЯ

Тоді була ВlИна... . u., ф" революційну мужність, як і НАША иРАІНА ДЕ них диверсlИ 'lмпеРІа- розгрому аШИСТСЬКОl її син _ революцlilну пиль- . n , ! Але' "раа ,олдаш '0- л;аму про," нашо! нра- Німеччннн ва,.жки "щ. Є ТАЮ БАТЬНИ. ДЕ

._~:~з:::~:::_:<~;~~~:!~:~:!~::: !~::;:~~:::~~-;~:;::;:;:~;~~:!~!~~:!~~:,~ А ИСТИ: читач~в. Нен~че

ЖИВІ струмо',[ки, СТl'ка­

ються вони до редакції. 'У них - розпо>ніді про людей праці, передовиків виробни­цтва, які очооюють соuliаЛlі­стичне 3імагаlННЯ на честь 50->річчя утворення Союзу РСР, 1нформафї про ціlКа iJ'i події, пропозиції, спрямовані на по-

Останні два міс>яці були 'Особли.во напружени.ми для тр;у!ЦіlвНИіКів сіЛьсьного гос-1І1Одаретва. Пі,сля заКінчення ре,монту техніки .вони присту­

пили до занладання сінажу. Напере,ДоДні цієї важливої нампанії директор радгоспу «Требухівсь.l\ИЙ», заслуже­ний агроном 'УРСР В. Вова

ЖИВІ СТРУМОЧКИ ОrJZ_Д редавційвоі .D'ODl'Z"B ---

лі'пшення побу'ювого обслу­І'ову:вання, роботи а:втотранс­порту. СьогодніШШЮГ0 tflITa­ча хвилюють найрізноманіт­>ніші проблеми. 31 сторінок газети с:пе>Ц1іа.лісти: про,мисло­,вості і сільського господар­ства діляться ДОСівідо.м робо­ти, рОЗПОВііДають про мето­

ди господарювання, радять

'заправаджу:вати все нове, пе­

редове у виробництво.

Важливу rocподарсь:!{ у :пробл,ему підняв у своїй статті «Резерви поливного гектара» 'інженер-гідротех­нік радr.oопу імені Щорса М. Но.ркач. Він РОзіrЮВів про те, я,кий еlЮНОМ'і'чний ефект дала радгоспу поливна ме­

режаз ,підземною прО'в~ною, IfJJіlДКРеслив, що. вміле БИКО­РИІСтання ЗРОШУ1ва\llЬНИХ зе­

мель може і повинно рі'з'l\О збільшити виробницт.во рос­линни.ЦI>КОЇ ПРОДYlКЦЇЇ. Опе­р,уючи конкретними цифро­вими даними, автор розпові­

дає про зниженн-я собіварто­сті пр{щ,У'кцlї, про іВирощення

високих У'рожаїв на полив­\них землях.

вис'тупив із статтею «Техно­'логія виготовлення сінажу». Нали почалася ,масова заго­тівля КОРМіВ на зиму, газе­та з номера в номер виовіт­лювала хіД цієї важливої кампанії. Ми висловлюємо щиру подяку вс}м активістам за оперативну інформаціЮ, яку вони щоденно надсила­

ли до газети.

На промислових Підп,риєм­ствах, в радгоспах і птахо­

фабриках панує нині ·велине трудове І політичне підне­сення, викликане підготов­ІКОЮ дО 50-річчя утворення Союзу РСР. Провідною те­МОЮ газети є висві'тлення хо­ду соціалістичного змагання між ТРУ1Довими нолективами 'на честь цієї знаІменної да­ти. Під руБРИJ!{ами «Взяв зо­бо,в'язання - виконай» та <і:СЛОІЮ - передовика'М юві­лейного змагання» постійно друиуються матеріали, в ,яких перед<УВики виробни­цтва розповідають про досяг­нуті успіхи.

тач газети О. Ботко гово­ipНlTЬ про те, що настав час

привести БРОl!арсьне озеро - єдиний природний водя­ний басейн міста - в поря­док. 3 проблемною статтею «Байдужих не повинно бутю> 'виступив на сторіИіках газе­ти учите,ль міської середньої школи N'Q 3 О. Макогон.

Реданція має намір і нада­лі продовжити цю розмову. 3апрошуємо вас, шановні чи­таЧі, взяти в ній участь.

3 грунтовнИlМИ с,таттями на сторінках газети виступили головний .веТЛlіка'р райо.ну В. Тарна вич (<<3а моло.но IВНlCОНОЇ яко.сті»-), начальник районної насінної інспекції Н. HpeMiНICblKa «<Про насін­ня дба,ти тепер», «Щоб на­сіння бу ло. першокласним»), іГоло.ва районного відділення облас'ного товариства охо.ро­ни пам'ятникї!в іст О Р і ї М. Єременно (<<Вічний учи­тель», «Берегти літопис істо­рії»), за:ві,дуоочий раЙо.нною юридичною консультаЦією, 'член громадськО'го відділу IJIра.вового вихованняреда<К­

ції га:зети «Но'ве життя» П. Нлочан «<Новий Нодекс вступає в дію»), головний зоотехнін Налитянської пта­хофабрики Є. Монасrире­ЦІ>КИЙ «<Нлюч до У1Спіху»), завLдуючий сіль'го.с.П.ві:дділом IMiCM~Ko.мy КП 'Унр аїн и Ю. Білик (<<Чекають третьо­го дзвінка»), начальник рай­ШЛЯXJвіlдділу Л. Беркович ( «'У ШЛЯХОQудLвникlїВ лі ТО -пора ВіДПOlВlідальна»).

~леБаченнSI СУБ.оТА, 15 ЛИПНЯ Перша програма-цТ

11.00-Вистава для дітей. .Знамените каченя Тім». 11.55 - «Людина і за­КОН'. 12.25 - Програма Кемеровської студії телебачення. 13.10 - .Поезія». 13.30 - І(онцерт художньої самоді;,)ТЬ· ності (Передач з Дніпропетровська). 14.05 - Кольорове телебачення. «Скар­би російського мистецтва.. і4.30 -Перспектнви співробітництва СРСР і США в медицині. і4.50 - «Запам'·ятаЙ пісню.. 15.05 - «Міжнародна панора· ма.. 15.35 - Кольорове телебачення. «Музичн і зустрічі». 16.05 - Кольорове телебачення. Документальний теле· фільм «Тумани Британії». (2 серія). і7.ОО - Чемпіонат СРСР з футбола. «Динамо» (Москва). «Спартак •. 18.45 - Кольорове телебачення. Про· грама мультфільмів. 19.20 - На питан, НЯ телеглядачів про міжнародне поло· ження відповідає політичниіі оглядач газети _Правда. Ю. Жуков. 19.50-Телефільм·опера «Любовний напій». 21.00 - Програма .Час». 21.30 - На УІіІ .Мі.жнародному фестивалі естрад­но, П1СНі .. ~ЗолотиЙ Орфей.. (Передача з БолгаРll). 22.50 - Першість світу з шахів. 23.00 - Коицерт класичної му­ЗИКИ, (Передача з Ленінграда).

Друга програма - )'Т 11.00 - Наша афіша. 11.05 - Концерт

для учасників іХ Міжнародного кон· гресу геронтологів. (Відеозапис). 13.00-Вперше на телеекрані. Художній фільм .Таємниця залізних дверей.. 14.20 -.у колі друзів». 15.05 - Документаль, ний фільм «Поема про робітничнй клас». 16.00 - Музичний телефільм «Надія Андріївна Обухова». і6.55 Програма передач. 17.00 - До 5О·річ· чя утворення СРСР. «Краса людська». (Львів). 17.30 - Для дітей. «Жили собі та були собі». (Дніпропетровськ). 18.00 - .Телеекран кінолюбителя» . і9.ОО -Інформаційна програма «Вісті». 19.30-«На ланах республіки». (Дніпропетров· C~K). 19.45 - «Для вас, трудівники ла· НlВ'. Концерт. 20.45 - «На добраніч, ДІТИ!'. 21.00 - Програма «Час». (М.). 21.30 - Художній фільм «Червоний на­мет». (І серія). 22.45 - Ве"іриі новини.

НЕДІЛЯ, 16 ЛИПНЯ Перша програма-ЦТ

10.45-Виступ міністра чорної мета­лургії СРСР І. П. Казанця. 10.55 - Ко­льорове телебачення. Концерт за заяв· ками металургів. 11.45 - «Сільська го­дина •. 12.40 - Новнни. 12.45 - Музич· нии кіоск». 13.15 - Для юнацтва. Теле· клуб «Шукачі •. і4.00 - Для воїнів Ра· дянської Армії і Флоту. 14.30 - Бесіда з міністром кольорової металургії СРСР П. Ф. ЛомаК0. 14.40 - Кольоро,

ЗакІнчивши 8еликодимерську серед­ню школу, комсомолка .ольга Лизун стала працювати обліковцем у першо­му цеху заводу порошкової металур­гії. Будучи володар кою чарІвного го­лосу, вона бере актнвну участь у спІ­вочому гуртку художньої самодіяльно­стІ. Дівчина часто виїздить 3 агlт­культбригадою у села раilону. За маil­стерио виконані пісиі її завждн наго­роджують дружніми оплесками. На фото: О. ЛИЗVН.

Фото А. Козака.

oпmшпUIПIlШІlППШIШШlllllUlПlшmппп

• СПОРТ • ПЕРЕМОГЛИ

ПЛАСТМАСІВЦІ

Нещода.вно на міському стадіоні «Спа'ртак» відбулось [Змагання з леmюї атлетики. Як за:вmди, уперта боротьба розГО'рнулась між Ліде.ра'ми - 'l\омандою за,воду пласт­

мас та спортс'менами заводу

[]ОІроrшюІЮї металургії. ПеРШіС'ТЬ району здобули

[Jласrrмасіівці. Другими були леmоа'Тлети За!ВОДУ порошко­

вої метаЛ~Рl1ії, третіми -,спортсмени Б3СК

М. КОЛОМІЄЦЬ.

зустріч з футбола: збірна Фінляндії­збірна СРСР (2·Й та!ім). 22.і5 - Кон­церт лауреатів фестнвалю радянської пісні в Зеленій Гурі. (Передача з Поль­щі). 23.і5 - Новнни. 23.20 - Чемпіонат СРСР з регбі: .«Динамо» (Київ)-«Бу· реВIСНИК». (ЛеНІНград).

Друга програма-УТ 12.30-До 50·річчя утворення СРСР.

Фестиваль-огляд мистецьких колекти­вів України. Концерт Державного за· служеного академічного УкраїНСЬКОГО народного хору ім. Г. Верьовки. (Відео­запис). і4.00 - l(iноальманах «Гори­~OHT» N. 6. 15.00 - Телефільм «Містер ГВlстер». і6.1О - «Київська панорама» 16 .. 55 - Програма передач. 17.00 - Ук: раlнське кольорове телебачення .• ДіВо­чі мрії». Музична передача. 17.45 -Теленарис «Здрастуй, Ямал». і8.00 -Для юнацтва. «Веселка». (Чернівці). 19.00 - «На меридіанах України». і9.3О - Концерт, присвячений Дню металур· га. (Донецьк). 20.15 - .Телеекран по· шани» на жнивах». (Миколаїв). 20.45-.На добраніч, діти!». 21.00 - Програ· ма «Час.. (М.). 21.30 Художній фільм .ЧервониЙ намет». (2 серія). 22.50 - Вечірні новини.

ПОНЕДIЛОI(, 17 ЛИПНЯ Перша програма-цТ

16.30 - «Горький» - співець робіТ­ничого класу». (Передача третя). 17.30 - Для школярів. Піонерський теле· збірннк «Вогнище.. і8.00 - Новнни. 18.10 - .П'ятирічка. рік другий •. і8.40 - «Творчість народів світу.. 19.10 -«~!' в.ашими лист~ми». 19.25 - Худож· НІІІ фІЛЬМ 'Крах Імперії •. 21.00 - Про· грама «Час». 21.30 - В ефірі «Моло· дість». 22.15 - Концерт. (Передача з Києва). 23.00 - Спортивна програма.

Друга програма-УТ lі.О? - ,телевізійні вісті. 11.15 - Ху­

Д?ЖНІЙ фІЛЬМ «Червони.Й намет. (1 ее· іНЯ). 12.30 - Телефільм «Глечик •. 13.00 - Українське кольорове телеба­чення. «Дівочі мрії.. 13.45 - Теле· фільм «Майстер Іван Кривов •. і4.15 _ І-!а ХІІ Всесоюзній спартакіаді школя­p~~. 16.55 - Наша афіша. 17.ОО-«Пар· ТIИ~е життя •. (Донецьк). і7.30 - «На ШКlль!'их широтах». і8.00 - Художній телефіЛЬМ .СліпнЙ дощ.. 18.30 - Для дітей. «Білочка,кннгоноша. (Харків). 19:00 - Інформаціliна програма «Ві· С:'». 19.25 - «Від понеділка до поне­ДІлка.. і9.35 - Українське кольорове телебачення. Л. Малю"ін. .Насмішку, BaT~. моє щастя •. Вистава Київського РОСI.НСЬКОГ1) драматичного театру ім.

~ec, ~KpaIНKH В перерві - «На добра· юч, ДІТИ!'. 22.ОО-Фільм,концерт «Дрі· ран.. 22.30 - Вечірні новини.

Pe~aктop Є. ФЕДИН. Доаві,дом господарювання ІІощілились на сторінках га­зети головний агроном рад­госпу «Гаго л і Ів С Ь кий» В. Осадчий (ста,ття «О11ВО­РЮЄ1МО достаток кормів»), дирекrор за,воду пластмас

І. Лопатін «< На пІднесен­Ні»), директор і секретар паРl1\!ЙНОЇ органі'3ації дослід­дно-е~сперименгrального за­

воду 'l'pecTY «'Ук'релеватор­млинбуд» П. Халецький та І. Гриценко «< Рони зро.стан­НЮ», секретар партійної ор-

Прием.но, коли на сторін­<Ках газети в-міщуються мате­

ріали, я.кі викликають розду­ми читачів, хвилюють їх. Та.ким був лист мешканця Міста Г. Бєлова «Чи вміємо ,ми плекати красу?» надру­кований у газеті «Нове жит­тя» від 24 тра,вня ц. р. Ав­тор порушує важливу і ан­туальну проблему естетич­ного. вшroвання молоді, лю­БОВі до природи. Газета за­просила читачі'в .взяти участь :в обговореННі листа. ГОЛОІВа президії районного товари­ства охорони ,природи А. По­!Гребовський У статті «Берег­ти школу естетики»- продов­

жив розмову, почату Бєло­вим, і занлинав населення стежити за збереженням зе­.лених бага'11С1\В.

Хочеться відзначити ак­ТИlвну участь у газеті наших

постійних робсільнорів В. 3а­бережного, Г. МедведеНіКа, В. Перловсь'l\ОГО, Я. Воро­неНІна, Г. Вегеру, І. Нова:ля, В. lwюва, М. Новтуна, А. 3гурського, С. Перехреста, М. Броуна.

3 початку року до редан­ції надіЙІШЛО 1900 листів. Ця цифра, безперечно, радує, але наша пошта буде ще ще­дрішою, якщо ви, дорогІ друзі, частіше писатимете на'м. Чекаємо .ваших листі.в1

ве телебачення. Програма мультфіль, мів. 15.10 - Кіножурнал «Новини ДНЯ». і5.20 - Народний телеуніверснтет. 16.05 - Документальний телефільм «Злочнн, ці на волі •. 17.00 - Кольорове телеба­чення. «Клуб кіНОI10дорожеЙ.. 18.00 -Новини. 18 .10- .США: проблеми і по­дії». 18.40 - Вперше на телеекраиі. Художній фільм .К"ич пустелі». 19.45 - Запрошує концертна студія. 2і.ОО -Програма .Час •. 21.30 - Міжнародна

АдміністрацІя, партіilна і проф­спілкова організації Броварського заводу електротехнічних виробів 3 ГlІнбоким сумом сповІщають про передчасиу смерть працівника

заводу

IВАницьк.ог<і Пилнпа Тврасовича і ВИCJIОВJlЮЮТЬ співчуття сім'У і рІд­

инм покіilиого.

гані:зації рад'госпу «Бобри-ЦІШИЙ» В. Мемру.к «<Пора високих надо-їв»), старший інженер по НОП заводу :пластмас В. Нога «<НОП -резерв зростання продуктив­

ності ,праці.). 'У кореспонденції «Справа

вСіх і коЖНОГО» постійний чи-

~

255020. «НОВАЯ ЖИЗНЬ. - оргаи БРОJlарского горкома ІНДЕІ(С 611164. Газета вих.дит.

НАША AДPECA~ і М. БРОВАРИ І(ОММУННСТИ. ческой партии УкраНIІЬІ, городского 11 раЙони.го

1>1' - 1'54 Советов депутатов трудящихся І(иевской областн, у вІвторок, середу, ,вул. ,,\ИJ8СІ>ка, ' • =-===== __ -== .... -======= ____ ======, п'~ВВЦЮ І ~уб.ТJ.

Тl!ЛЕФОНИ: редактора - 19-3-82, ваСТУПНИК8 ре" мовлеиия - 19-5-18 віддІлІв IІромисловостl, масово! дактора - 19-4-47, відповідал_иого секретар,. відділу б ' сільського господаРСТ8а, кореСПОllдента місцевого радІо- ро оти, фотокоресповдеllта - 111-4-67, ~ ~_ ~~_~ PO;-"8І8I18М_1іІІі

Броварська друка,ня, К:иівськоі області, вул. К:иівс~ка, 154. Т('лефон -, 19-4-57.3ам. 2836 -9180.