Top Banner
WWW.CCT.ORG.PL Stowarzyszenie Centrum Cen Transferowych zaprasza na konferencję tematyczną cen transferowych. Konferencja jest przeznaczona dla osób odpowie- dzialnych za kwestie transfer pricing w przedsiębior- stwach, a także sprawy podatkowe oraz strategiczne decyzje dotyczące lokowania kompetencji i zasobów. Program konferencji obejmuje zagadnienia związane z łańcuchem tworzenia wartości w kontekście cen trans- ferowych. Sesje konferencji poprowadzą przedstawiciele Ministerstwa Finansów oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), praktycy biznesu oraz profesjonaliści z międzynarodowym doświadczeniem. Staranny dobór tematów oraz wykładowców gwarantują najwyższą jakość oraz ciekawe dyskusje. 8-9 października 2014 WARSAW MARRIOTT HOTEL (AL. JEROZOLIMSKIE 65/79) PROFESJONALIŚCI – DLA PROFESJONALISTÓW PATRON KONFERENCJI SPONSOR PARTNERZY KONFERENCJI PATRON MEDIALNY
6

8-9 października 2014cct.org.pl/wp-content/uploads/2014/CCT-Konf2014-Ulotka-PRV.pdf · Leading Transfer Pricing Advisors regularnie uznaje ją za wiodącego doradcę ds. cen transferowych.

Jul 10, 2020

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: 8-9 października 2014cct.org.pl/wp-content/uploads/2014/CCT-Konf2014-Ulotka-PRV.pdf · Leading Transfer Pricing Advisors regularnie uznaje ją za wiodącego doradcę ds. cen transferowych.

www.cct.org.pl

Stowarzyszenie Centrum Cen Transferowych zaprasza na konferencję tematyczną cen transferowych.Konferencja jest przeznaczona dla osób odpowie-dzialnych za kwestie transfer pricing w przedsiębior-stwach, a także sprawy podatkowe oraz strategiczne decyzje dotyczące lokowania kompetencji i zasobów.

Program konferencji obejmuje zagadnienia związane z łańcuchem tworzenia wartości w kontekście cen trans-ferowych. Sesje konferencji poprowadzą przedstawiciele Ministerstwa Finansów oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), praktycy biznesu oraz profesjonaliści z międzynarodowym doświadczeniem.Staranny dobór tematów oraz wykładowców gwarantują najwyższą jakość oraz ciekawe dyskusje.

8-9 października 2014warsaw Marriott Hotel (al. JerozoliMskie 65/79)

proFesJoNaliŚci – Dla proFesJoNalistÓw

patroN koNFereNcJi spoNsor

partNerzY koNFereNcJi

patroN MeDialNY

Page 2: 8-9 października 2014cct.org.pl/wp-content/uploads/2014/CCT-Konf2014-Ulotka-PRV.pdf · Leading Transfer Pricing Advisors regularnie uznaje ją za wiodącego doradcę ds. cen transferowych.

Energa-EFNI-297x210mm(A4)pion.indd 1 13.06.2014 11:33

Page 3: 8-9 października 2014cct.org.pl/wp-content/uploads/2014/CCT-Konf2014-Ulotka-PRV.pdf · Leading Transfer Pricing Advisors regularnie uznaje ją za wiodącego doradcę ds. cen transferowych.

NOWOCZESNOŚCI

TRADYCYJNE

SUROWCE

KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.ul. Marii Skłodowskiej-Curie 48, 59-301 Lubin, Polandtel. +48 76 747 82 00, fax +48 76 747 85 00www.kghm.pl

SponsorKonferencji

Cen Transferowych„Łańcuch Tworzenia Wartości

w kontekście cen transferowych”

Page 4: 8-9 października 2014cct.org.pl/wp-content/uploads/2014/CCT-Konf2014-Ulotka-PRV.pdf · Leading Transfer Pricing Advisors regularnie uznaje ją za wiodącego doradcę ds. cen transferowych.

© 2014 Stowarzyszenie Centrum Cen Transferowych • www.cct.org.pl

Monika Laskowskazastępca DYrektora w DepartaMeNcie poDatkÓw DocHoDowYcH w MiNisterstwie FiNaNsÓw

Monika Laskowska jest zastępcą dyrektora w Depar-tamencie Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów. Odpowiada za prowadzenie postępowań z zakresu uprzednich porozumień cenowych (APA), w tym prowadzenie dwustronnych i wielostronnych procedur MAP/APA oraz procedur wzajemnego

porozumiewania się dotyczących unikania lub eliminowania podwójnego opodatkowania.

Melinda BrownDoraDca Ds. tp w oecD

Melinda Brown jest doradcą w zakresie cen trans-ferowych przy Centrum ds. Polityki i Administracji Podatkowej w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Praca dla OECD dotyczy głównego programu OECD w zakresie cen transferowych, a także współpracy z gospodarkami nie należącymi

do Organizacji. Przed przystąpieniem do OECD, Melinda pełniła funkcję doświadczonego specjalisty w zakresie cen transferowych oraz uprawnionej władzy w rozumieniu umów o unikaniu podwójnego opodatkowania w Australijskim Urzędzie Podatkowym (Australian Taxation Office). W latach 2011-2012 oddelegowana do pracy w Austra-lijskim Ministerstwie Skarby (Australian Treasury) w związku z pracą nad reformą dotyczącą regulacji w zakresie cen transferowych.

Iwona GeorgijewpartNer Deloitte, człoNek eU JtpF

Iwona Georgijew jest członkiem Forum Cen Transfe-rowych Unii Europejskiej (EU Joint Transfer Pricing Forum) – grupy eksperckiej doradzającej Komisji Europejskiej w sprawach podatkowych dotyczących cen transferowych. Posiada dwudziestoletnią praktykę w doradztwie podatkowym oraz kieruje zespołem

ds. Cen Transferowych Deloitte w Polsce oraz Europie Środkowej.Od 2006 roku Publikacja Euromoney/Legal Media Guide to the World’s Leading Transfer Pricing Advisors regularnie uznaje ją za wiodącego doradcę ds. cen transferowych. Iwona specjalizuje się w dziedzinie opracowywania i wdrażania polityki cen transferowych, zarządzaniu ryzykiem oraz prowadzeniu Uprzednich Porozumień Cenowych (APA) i negocjacji Procedur Wzajemnego Porozumiewania (MAP).Prowadzi zespół Deloitte APA w Polsce, który wynegocjował ponad 30% wszystkich porozumień APA wydanych w Polsce. Iwona jest regularnym mówcą na międzynarodowych konferencjach i seminariach.

Joanna GniadeckaDYrektor Ds. ceN traNsFerowYcH FirMY arcelorMittal

Joanna Gniadecka ukończyła Wydział Prawa i Admini-stracji na Uniwersytecie Warszawskim (2000 r.) oraz studia podyplomowe z prawa europejskiego i prawa podatkowego także na UW. Doradca podatkowy nr 10907. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w Polsce (m.in. KPMG,

JSW Consulting Polska) i za granicą ze specjalizacją: międzynarodowe prawo podatkowe i ceny transferowe.Od 2011 pracuje w siedzibie głównej ArcelorMittal SA w Luksemburgu w centralnym zespole cen transferowych. Jest odpowiedzialna za ceny transferowe grupy ArcelorMittal w Europie.

Isabel VerlindenŚwiatowY liDer tp FirMY pwc, człoNek eU JtpF

Isabel Verlinden jest członkiem światowego zespołu liderów podatkowych firmy PwC. Isabel posiada bogate doświadczenie w pomocy międzynarodowym spółkom w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadnień dotyczących rozwoju i rekonstrukcji łańcucha wartości tych podmiotów. Jej doświadczenie

zostało zdobyte w pracy w PwC (również w kancelariach prawnych PwC) w Brukseli oraz w Waszyngtonie DC. Isabel jest jednym z wybranych 16 pozarządowych członków Wspólnego Forum ds. Cen Transferowych przy Komisji Europejskiej. Posiada dobre relacje z przedstawicielami administracji podatkowych w Unii Europej-skiej, a także OECD (również państwa kandydujące). Ma aktywny wkład w prace OECD i często prezentuje opinie PwC w zakresie cen transfe-rowych na forum OECD. Isabel jest regularnie zapraszana przez admini-stracje podatkowe (m.in. w gospodarkach wschodzących) do udziału w projektowaniu zrównoważonych regulacji dot. cen transferowych.Jest autorem (współautorem) ponad 90 artykułów i książek (w tym publi-kacje PwC: „Mastering the IP Life Cycle”, „Substance 2.0: Aligning Inter-national Tax Planning with Today’s Business Realities”).

Rafał GołajDYrektor w zespole ceN traNsFerowYcH w Deloitte w loNDYNie

Rafał Gołaj jest dyrektorem w Zespole Cen Transfe-rowych Deloitte w Londynie. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie problematyki cen transfe-rowych, zdobyte zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Rafał doradza podmiotom międzyna-rodowym w zakresie kompleksowych zagadnień

dotyczących cen transferowych, jak np.: zarządzanie cenami transfe-rowymi w łańcuchu wartości dodanej z uwzględnieniem skutecznej implementacji i monitoringu polityki cen transferowych zgodnie z zasadą arm’s-length, czy zastosowanie metody podziału zysków w transakcjach obejmujących usługi o wysokiej wartości dodanej i dobra niematerialne. Uczestniczył w uzyskaniu Uprzednich Porozumień Cenowych oraz prowadzeniu postępowań podatkowych, gdzie przedmiotem sporu są ceny transferowe.Z wykształcenia ekonomista, absolwent SGH i programu MBA University of Minnesota. Posiada tytuł polskiego doradcy podatkowego i jest umieszczony na liście wiodących doradców w zakresie cen transferowych przez Euromoney.

Adam SoskacoUNtrY tax leaDer – polaND, geNeral electric iNterNatioNal sa oDDział w polsce

Licencjonowany doradca podatkowy z 15-letnim doświadczeniem zawodowym. Od 4 lat jako Dyrektor Podatkowy nadzoruje oraz wspiera od strony podat-kowej podmioty z grupy General Electric działające w Polsce. Współprzewodniczy Komitetowi Podatków i Usług Finansowych w Amerykańskiej

Izbie Handlowej w Polsce oraz Wiceprzewodniczący Grupy CIT/PIT Rady Podatkowej Lewiatan. Wcześniej jako Doświadczony Menedżer w Dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young specjalizował się w doradztwie transakcyjnym, międzynarodowym prawie podatkowym oraz w doradztwie dla podmiotów z sektora finansowego.Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

prelegeNci

Page 5: 8-9 października 2014cct.org.pl/wp-content/uploads/2014/CCT-Konf2014-Ulotka-PRV.pdf · Leading Transfer Pricing Advisors regularnie uznaje ją za wiodącego doradcę ds. cen transferowych.

Dzień 1 / 08.10.2014830-915 Rejestracja i poranna kawa

915-925 Powitanie, przedstawienie CCT, patronów konferencji oraz uczestników

925-1100 Łańcuch tworzenia wartości w cenach transferowych – wprowadzenie. – iwona georgijew (delegat biznesu do JTPF – Wspólnego Forum ds. Cen Transferowych przy Komisji Europejskiej)

1100-1120 Przerwa kawowa

1120-1300 Nowe trendy dotyczące zmian w łańcuchu wartości – isabel Verlinden (PwC Belgia) sesja z tłumaczeniem symultanicznym

1300-1400 Przerwa na lunch

1400-1530 Wpływ czynników lokalnych na łańcuch tworzenia wartości. (Sesja otwarta*) – Monika laskowska (Ministerstwo Finansów)

1530-1550 Przerwa kawowa

1550-1700 Wartości niematerialne – czynnik tworzenia wartości – podejście OECD. – Melinda Brown (OECD) sesja z tłumaczeniem symultanicznym

1830-1900 Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia (tylko dla członków)

1930 Uroczysta kolacja (dla wszystkich uczestników konferencji)

Dzień 2 / 09.10.2014830-900 Rejestracja i poranna kawa

900-1030 Łańcuch tworzenia wartości z uwzględnieniem roli ryzyka – perspektywa biznesu. – Joanna gniadecka (Arcelor Mittal Luksemburg)

1030-1050 Przerwa kawowa

1050-1200 Raportowanie według krajów oraz nowe podejście OECD do dokumentacji podatkowej – Melinda Brown (OECD) sesja z tłumaczeniem symultanicznym

1200-1300 Lunch

1300-1430 Rozpoznanie wartości dodanej poprzez system cen transferowych w transakcjach usługowych – przykłady praktyczne – rafał gołaj (Deloitte LLP, Wlk. Brytania)

1430-1445 Przerwa kawowa

1445-1530 Jeden podmiot w wielu jurysdykcjach – zagadnienia związane ze stałą placówką – adam soska (General Electric International SA Oddział w Polsce)

1530-1550 Panel dyskusyjny z prelegentami (Sesja otwarta*)

1. Cena uczestnictwa jednej osoby w konferencji wynosi: 1770 zł plus 23% VAT dla zgłoszeń złożonych do dnia 5 września 2014 r. 2070 plus 23% VAT dla zgłoszeń złożonych od dnia 6 września 2014 r. Cena dla członka Stowarzyszenia CCT niezalegającego ze składkami członkowskimi wynosi 1600 zł plus 23% VAT.

2. Cena obejmuje prelekcje, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, lunch oraz kolację w dniu 8.10.2014 r.

3. Koszt noclegu w hotelu jest ponoszony przez uczestnika konferencji w przypadku korzystania z usługi noclegowej.

4. Koszt miejsca parkingowego jest ponoszony przez uczestnika konferencji w przypadku korzystania z usługi parkingu.

5. Cena nie obejmuje kosztu podróży do miejsca konferencji.

6. Po otrzymaniu zgłoszenia drogą mailową na adres [email protected], prześlemy Państwu potwierdzenie udziału i fakturę pro-forma.

7. Prosimy o dokonanie wpłaty w terminie 14 dni od wysłania zgłoszenia, ale nie później niż na tydzień przed rozpoczęciem konferencji.

8. Wpłaty należy dokonać na konto widniejące na fakturze pro forma.

9. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa do dnia 30 września 2014 r. obciążymy Państwa opłatą administracyjną w wysokości 400 zł + 23% VAT.

10. W przypadku rezygnacji po 1 października 2014 r. pobierane jest 100% opłaty za udział.

11. Nieodwołanie zgłoszenia i niewzięcie udziału w konferencji powoduje obciążenia pełnymi kosztami udziału.

12. Niedokonanie wpłaty jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w konferencji.

13. Zamiast zgłoszonej osoby w konferencji może wziąć udział inna oddelegowana osoba. Prośba o przesłanie danych osoby zastępującej przed rozpoczęciem konferencji drogą mailową na adres [email protected].

14. Ilość miejsc ograniczona. Organizator rezerwuje sobie prawo do odwołania konferencji, zmian w programie, jak również selekcji zgłoszeń.

15. Udział wyłącznie w sesji otwartej jest bezpłatny. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: [email protected] do dnia 20 września 2014. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy Państwu potwierdzenie udziału w miarę dostępności miejsc. Ze względów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnictwo w sesji otwartej nie obejmuje prawa do materiałów konferencyjnych, ani innych świadczeń ze strony Organizatora lub hotelu.

prograM koNFereNcJi

warUNki UczestNictwa

Organizatorem Konferencji jest: Stowarzyszenie Centrum Cen Transferowych z siedzibą w Warszawie (00-366), ul. Foksal 10, wpi-sane do Rejestru Stowarzyszeń oraz Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445909, REGON 146499236, NIP 525-25-45-546

8-9 października 2014 r.warsaw Marriott Hotel (al. JerozoliMskie 65/79)

*Zgodnie z pkt 15 Warunków uczestnictwa

Page 6: 8-9 października 2014cct.org.pl/wp-content/uploads/2014/CCT-Konf2014-Ulotka-PRV.pdf · Leading Transfer Pricing Advisors regularnie uznaje ją za wiodącego doradcę ds. cen transferowych.

Zgodnie z §3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie prze-syłania faktur w formie elektronicznej, zasad przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz. U. z 2010 r. Nr 249 poz. 1661), oświadczam, iż zgadzam się na wystawianie oraz przesyłanie faktur elektronicznych na adres e-mail wskazany w formularzu zgłoszeniowym.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 r. Nr 133 poz. 833) Stowarzyszenie Centrum Cen Transferowych. z siedzibą w Warszawie, infor-muje, że jest administratorem danych osobowych. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach promocji i marketingu działalności prowadzonej przez Stowarzyszenie CCT.

DANE FIRMY ZGŁASZAJĄCEJ UCZESTNIKA (do wystawienia faktury)

Nazwa firmy

Adres

NIP

Osoba kontaktowa

Telefon, E-mail

DANE UCZESTNIKA KONFERENCJI

1

Imię i nazwisko ☐ 1770 zł netto (zgł. do dnia 5.09.2014 r.)

☐ 2070 zł netto (zgł. od dnia 6.09.2014 r.)

☐ 1600 zł netto (dla członków CCT)

Stanowisko

Telefon, E-mail

DANE UCZESTNIKA KONFERENCJI

1

Imię i nazwisko ☐ 1770 zł netto (zgł. do dnia 5.09.2014 r.)

☐ 2070 zł netto (zgł. od dnia 6.09.2014 r.)

☐ 1600 zł netto (dla członków CCT)

Stanowisko

Telefon, E-mail

DANE UCZESTNIKA KONFERENCJI

3

Imię i nazwisko ☐ 1770 zł netto (zgł. do dnia 5.09.2014 r.)

☐ 2070 zł netto (zgł. od dnia 6.09.2014 r.)

☐ 1600 zł netto (dla członków CCT)

Stanowisko

Telefon, E-mail

ŁĄCZNY KOSZT NETTO (należy doliczyć 23% VAT)

...............................

PODPIS

Formularz rejestracyjnyZgłaszam udział w Konferencji:Łańcuch tworzenia wartości w kontekście cen transferowych.

Termin: 8-9 października 2014, warszawa

Formularz rejestracyjny należy przesłać na adres: [email protected]

Przesłanie zgłoszenia oznacza akceptację warunków uczestnictwa.

Organizatorem Konferencji jest: Stowarzyszenie Centrum Cen Transferowych z siedzibą w Warszawie (00-366), ul. Foksal 10, wpisane do Rejestru Stowarzyszeń oraz Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445909, REGON 146499236, NIP 525-25-45-546