Top Banner
Інститут проблем міцності ім. Писаренка Технології для транспортного машинобудування
10

6

Apr 13, 2017

Download

Business

Tech Today
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: 6

Інститут проблем міцності ім. ПисаренкаТехнології для транспортного машинобудування

Page 2: 6

ТЕХНОЛОГІЯ ІОННО-ПЛАЗМОВОГО ТЕРМОЦИКЛІЧНОГО АЗОТУВАННЯ.дозволяє отримувати зносостійкі дифузійні шари на робочих поверхнях деталей машин, інструменту та медичних імплантах. Отримані дифузійні шари мають цілий ряд переваг:- підвищення циклічної довговічності;- малі коефіцієнти тертя;- багаторазово підвищений ресурс експлуатації деталі;- після обробки відсутня зміна геометрії деталі (відсутні поводки).ОБЛАСТІ ЗАСТОСУВАННЯМодифікація (хіміко-термічна обробка) деталей для автомобільної та авіаційної, промисловості.Машинобудування – виробництво редукторів, шестерень, валів.Теплоенергетика – клапана, шибера, засувки.Медицина – ендопротези суглобів.АНАЛОГІВ В УКРАЇНІ НЕ ІСНУЄ.Розробка завершена – готова до впровадження. Можлива модифікація та покращення.

Page 3: 6

Стратегія 2025Розділ-ТранспортПропозиція ІГМ НАНУ щодо створення поромних переправ через р. Дніпроу складі ВКАД навколо м. Києва

Page 4: 6

У Києві гостро строїть проблема з пропуском великовагового автомобільного транспорту. Навколо Києва немає жодної замкнутої кільцевої автодороги для пропуску транзитного транспорту. Правильним було ухвалення рішення про будівництво Великої кільцевої автодороги м. Києва (рис.1). Проте термін введення навіть першої черги (південне напівкільце) оцінюється не менше п'яти років.

Рис. 1 Варіант створення ВКАД навколо Києва

Page 5: 6

Ефективне рішенняВигідним і швидким способом вирішення проблеми транспортних об'їзних шляхів навколо Києва є влаштування поромних переправ. Це не виключає виконання проекту ВКАД навколо Києва з влаштуванням капітальних мостових переходів (МП). В Україні поромні переправи виконуються підприємством УкрФеррі (до Грузії, Туреччини, Болгарії), а також внутрішні лінії (Севастополь, Рені, Керч).

Рис. 2 Поромний комплекс м. Рені: обробляє судна типу Ро-Ро як у річковому, так і в морському напрямках, довжина причалу - 126 м, глибина у причала 3,6 м

Page 6: 6

ІІІ

ІІ

І

Рис. 3 Схема можливого розташування поромних переправ в структурі Великої кільцевої автодороги м.Києва

Місця розташування річкових переправ і пристаней вибираються з умов наявності під'їзних доріг і зручності руслових контурів. За нашими оцінками такими місцями біля Києва можуть бути призначені створи (рис. 3) поблизу пмт. Чапаївка (I) і Трипілля (II) на південній ділянці кільця —з переправою на лівий берег в район с. Проців та Кийлов і далі на Харківське шосе. Пропоновані створи практично не потребують прокладки нових доріг, а лише ремонтy та модернізації існуючих місцевих автодоріг, що вже мають штучне покриття.

Page 7: 6

ІГМ НАНУ пропонує, крім загальної постановки задачі, проведення розрахунків щодо оцінки стійкості судового ходу, режимів руху поромів на базі фізичних та математичних моделей у лабораторіях ІГМ НАНУ, розробку всесезонної траси Трипілля-Кийлове (рис.4).

Рис. 4 Схема течій на ділянці пропонованої поромної переправи та пропонованої траси поромної переправи

Page 8: 6

МОДЕРНІЗАЦІЯ ІНФРАСТРУКТУРНОГО ОБ'ЄКТУ БОРТНИЦЬКА СТАНЦІЯ АЕРАЦІЇ передбачає поряд із заміною будівельних конструкцій та застарілої технології, використання щонайменше 500 МВт низько потенційної теплової енергії, яка щоденно скидається з очищеними стоками, і забруднює при цьому навколишнє середовище. Спільний проект: Інститут Гідромеханіки НАНУ , Асоціація інженерів енергоефективних технологій України, шведської фірми «TERMOEKONOMI» та Королівського технологічного інституту (м. Стокгольм, Швеція) Найбільш доцільний варіант передбачає використання енергетичного потенціалу стічних вод, а також котельні «Київенерго» та сміттєспалювального заводу, що розташовані поряд.Монтаж теплового насосу потужністю 100 МВт забезпечить теплом та гарячим водопостачанням станцію та прилеглий житловий масив на 150 тис. мешканців, та масив на 25 тис. мешканців, що проектується. Реалізація подібного проекту займає максимум 1-2 роки. Вартість реалізації проекту не перевищує 500 євро на 1.0 кВт встановленої потужності.

Page 9: 6

Додаткових вартісних інфраструктурних об’єктів проект не потребує. Незадіяні потужності підстанції «Лугова» перевищують потреби теплонасосної станції в електричній енергії (30 МВт)Подача теплової енергії існуючому житломасиву передбачено діючими мережами. Вартість роботи однієї години теплонасосної станції становить 33 645 грн (30 МВт ×1,1215 грн. кВт-год). При цьому буде отримано 105 000 кВт теплової енергії (коефіцієнт перетворення 3,5). Вартість цієї кількості теплової енергії при сьогоднішній вартості Гкал для населення 295,5 грн становить 18 852,5 грн. Для промисловості при вартості Гкал 960,73 грн. становить 86 734,7 грн.

Page 10: 6

Впровадження великої теплонасосної установки на дозволить

•зменшити споживання природного газу для потреб теплозабезпечення населення в середньому на 60 млн м 3 (вартістю 25 млн доларів США) щорічно•призведе до зменшення викидів СО2 на 100 тис. тон за один рік. Зниження викидів вуглекислого газу дозволить додатково долучити до реалізації проекту близько 2 млн євро в рамках Кіотського протоколу. Проект також сприятиме зменшенню теплового забруднення Дніпра та поліпшенню екологічної ситуації в київському регіоні.