Top Banner
ТЕМА. УРОК-МАНДРІВКА „ПО МІСТУ ГРОШОВОМУ”. Мета: - узагальнити знання дітей з теми „Звичайні дроби”; - удосконалити навички виконання прикладів на всі дії з дробами; - розвивати математичне мислення і обчислювальні навички; - розширити фінансові знання та кругозір; - виховувати інтерес до математики. Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності. Кажуть, розум ні за які гроші не купиш. Це, звісно, так, але ви повинні здобувати знання, адже знання й уміння за плечима не носити. Накопичувати гроші - марна справа, вони легко витрачаються, часто знецінюються, часом просто губляться. Але кожна людина, яка живе у суспільстві, користується грошима і повинна вміти їх рахувати та витрачати. Розум полягає не лише у знанні, але й у вмінні застосовувати ці знання. Аристотель,
9

ыващ

Apr 15, 2017

Download

Design

Lala Lalala
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: ыващ

ТЕМА. УРОК-МАНДРІВКА „ПО МІСТУ ГРОШОВОМУ”.

Мета:

- узагальнити знання дітей з теми „Звичайні дроби”;

- удосконалити навички виконання прикладів на всі дії з дробами;

- розвивати математичне мислення і обчислювальні навички;

- розширити фінансові знання та кругозір;

- виховувати інтерес до математики.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок.

ХІД УРОКУ

І. Мотивація навчальної діяльності.

Кажуть, розум ні за які гроші не купиш. Це, звісно, так, але ви повинні

здобувати знання, адже знання й уміння за плечима не носити.

Накопичувати гроші - марна справа, вони легко витрачаються, часто

знецінюються, часом просто губляться. Але кожна людина, яка живе у

суспільстві, користується грошима і повинна вміти їх рахувати та витрачати.

Сьогодні ми проведемо урок як гру-мандрівку «По місту Грошовому».

Вас чекають

цікаві

зупинки.

Рухатися

будемо за

таким

маршрутом

(вивішується

схема

маршруту подорожі).

Розум полягає не лише у знанні, але й у вміннізастосовувати ці знання.

Аристотель,давньогрецький філософ і вчений

Page 2: ыващ

II. Подорож.

Зупинка 1. Музей «Нумізматика»

Нумізматика — наука про монети; допоміжна історична дисципліна, що

вивчає монети, історію карбування монет і грошового обігу, скарби монет, їх

різні замінники.

Учні виступають із повідомленнями.

Перші гроші

Гроші виникли стихійно в процесі обміну товарами. Спочатку

еквівалентом грошей були певні товари. Стародавні римляни, наприклад,

розраховувалися сіллю, ацтеки — какао-бобами, русичі - хутром.

Перші металеві гроші у вигляді кілець з'явилися в Єгипті близько 2500

років до нашої ери. А перші монети були викарбувані в VII ст. до н.е. в

малоазійській державі Лідії. Великого розвитку монетна справа набула в

Давній Греції і Римі, де було створено перший у світі монетний двір при

храмі Юнони-Монети (звідси й термін «монета»).

На Русі монети власного карбування давньоруських князів з'явилися

наприкінці X ст. У той час поряд з давньоруськими монетами в обігу

Page 3: ыващ

перебували арабські срібні монети — диргеми. На думку багатьох істориків

поряд із ними, як засіб обміну, використовували хутро дикого звіра - куниці,

білки

тощо.

Спочатку монети виготовляли лише зі срібла й золота. Це створювало

незручності — вони були дорогими і їх було мало. Пізніше їх стали

карбувати зі сплавів. Але металеві гроші все одно були незручними. Тому

люди винайшли паперові гроші. Відомий мандрівник Марко Поло

стверджував, що в Китаї ними користувалися ще в XIII ст. В Європі паперові

гроші з'явилися в XVII ст. Спочатку це були розписки банкірів про те, що

вони прийняли на зберігання певну кількість золота. Згодом великі банки

почали випускати паперові гроші, а ще пізніше це право перейшло до

держави.

Гривня

Гривня - зливок срібла, що був грошовою і ваговою одиницею в Давній

Русі в X— XIV ст. Різні гривні мали неоднакову вагу і форму. Наприклад,

київська гривня була шестикутною і важила близько 160 г. За одну гривню

можна було купити вола. У XIII ст. з'явився зливок, що мав назву

карбованця, і в XV ст. він витіснив з обігу гривню. Знову гривні з'явилися за

часів відродження Української державності в 1918—1920 рр. Тепер гривні -

гроші незалежної України.

Page 4: ыващ

Підготовка до створення нових українських грошей почалася у квітні

1991 р. Стати автором перших грошей незалежної України, з якими щодня

«спілкуємося» і нині, судилося українському художнику-графіку,

заслуженому художнику України В.І. Лопаті.

Ввели в обіг українські гривні 1996 р.

Зупинка 2. Зал Грошових задач

У залі Грошових задач потрібно вміти добре обчислювати і логічно

мислити.

Завдання: розв’язати рівняння.

Зупинка 3. Магазин «Здійсни покупку»

Щоб купувати, потрібно знати ціну товару і мати потрібну кількість

грошей. Кожна людина повинна вміти обчислити, скільки їй належить здачі.

А тепер кожен із вас буде покупцем.

Зупинка 4. Їдальня «Українські страви»

З давніх-давен українські страви відомі своєю різноманітністю та

високими смаковими якостями. Тут вам запропонують український борщ,

куліш, пампушки з часником, картоплю, запечену з салом, вареники,

крученики, ковбасу домашню, свіжий хліб та узвар. Але щоб усе це

скуштувати, треба мати гроші і вміти їх правильно витрачати.

Page 5: ыващ

Зупинка 5. Вулиця Банківська

На цій вулиці знаходяться різні банківські установи, де жителі

одержують заробітну плату по картках, беруть кредити, здійснюють різні

платежі. А я вам розповім одну історію.

Він любив жартувати, що усною лічбою оволодів раніше, ніж навчився

розмовляти. Якось, коли йому ще не виповнилося й трьох років, хлопчик

зацікавився розрахунками батька, який той робив, щоб розрахуватися з робіт-

никами. Хлопчик виявив помилку в розрахунках. Найбільш дивним було те,

що ніхто не вчив малого «ревізора» арифметики. Зворушений батько

подарував синові дрібну монету, яку той зберігав як найдорожчу реліквію.

Цим хлопчиком був видатний німецький математик Карл Гаусс.

Перевіримо, як ви вмієте рахувати гроші.

Зупинка на вимогу «Про все потроху»

На цій зупинці кожен може загадати загадку, обмінятися запитаннями,

пригадати прислів'я, дати мудру пораду, розповісти смішинки.

Загадки

1. Без рук, без ніг, без голови, а всю країну обійшла.

(Монета, копійка)

2. Кругленьке, маленьке, всьому миру миленьке.

(Монета)

3. Що росте без повітря, води і коріння?

(Відсотки у банку)

Прислів'я, приказки

• За добре слово не платять грошей, а скажеш — усім приємно.

• Багачеві вітер гроші несе, а бідному очі половою засипає.

• Хоч свинка, та грошей скринька.

Page 6: ыващ

• За гроші не купиш ні батька, ні матері, ні родини.

• Купив біду за гроші.

• Золоті гори обіцяє, хоча в кишені й гроша не має.

• Велике діло гроші, а ще більше — правда.

• Хоч у голові пусто, аби грошей густо.

• Хоч копійка у кафтані, та на сто рублів чвані.

• На гривеник покупки, а на карбованець крику.

• На гріш амуніції, на десять амбіції.

• За копійку аж труситься.

• Зароблена копійка краща за крадений карбованець.

• Слово старше, ніж гроші.

• Розум за гроші не купиш.

Зупинка «Кінцева»

Підраховується

кількість балів,

визначаються

найактивніші

мандрівники.

Мінялися часи,

мінялася монетна

ситуація в Україні.

Хочеться вірити й сподіватися, що гривня знову стане не тільки повно-

владною господаркою в Україні, а й впливовою та конвертованою грошовою

одиницею.

IІІ. Домашнє завдання.

Підготувати розповідь на тему «Копійка гривню береже» або «Мої

враження від мандрівки по місту Грошовому».