Top Banner
Епоха Амосова. Слово про незабутню людину в рік її століття Бібліотека ЗДМУ 2013рік
15

амосов микола михайлович.презентация Pptx

Jul 27, 2015

Download

Education

library21
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

Епоха Амосова. Слово про незабутню людину в рік її століття

Бібліотека ЗДМУ 2013рік

Page 2: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

“Добыть здоровье сможет только сам человек” Н.М. Амосов

Page 3: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

М.М. Амосов народився 6 грудня 1913 р. в с. Ольхово Вологодської губернії. 1932 р. він закінчив Череповецький механічний технікум, після чого 3 роки працював змінним механіком на Архангельській електростанції. 1939 р. М.М. Амосов з відзнакою закінчив Архангельський медичний інститут, а 1940р. – з відзнакою Всесоюзний заочний індустріальний інститут. Під час Великої Вітчизняної війни М.М. Амосов був на фронті провідним хірургом польового госпіталю. З 1947 до 1952 р. працював головним хірургом Брянського обласного відділу охорони здоров’я. 1953 р. захистив докторську дисертацію.

Череповецький механічний технікум

Page 4: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

М.М. Амосов став одним з ініціаторів широкого впровадження в нашій країні хірургічного лікування захворювань легень, вніс багато нового в розвиток цієї проблеми. Його дослідження сприяли значному зниженню захворюваності на туберкульоз й корінному підвищенню ефективності лікування захворювання легень. 1961 р. праці М.М. Амосова з легеневої хірургії були відзначені Ленінською премією.

Page 5: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

У подальшому основним напрямком діяльності М.М. Амосова стала серцева хірургія. 1955 р. він уперше в Україні почав хірургічне лікування вад серця й одним із перших у Радянському СоюзіОдин з етапів протезування

мітрального клапану

Операції на серці

Page 6: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

1958 р. широко запровадив у практику метод штучного кровообігу. 1963 р. Микола Михайлович першим у Радянському Союзі виконав протезування мітрального клапана, а 1965 р. уперше в світі створив і впровадив у практику антитромботичні протези серцевих клапанів. М.М. Амосов започаткував низку нових методів хірургічного лікування вад серця, оригінальні моделі апаратів штучного кровообігу.

Перехресний кровообіг з найближчим родичем

Аппарат штучного кровообігу

Page 7: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

1955 р. М.М. Амосов створив і очолив першу в країні кафедру грудної хірургії для вдосконалення лікарів. Потім з неї відокремилася кафедра анестезіології. Ці кафедри підготували понад 700 спеціалістів для України й інших республік Радянського Союзу. Крім хірургії, М.М. Амосов велику увагу приділяв сучасним проблемам біологічної, медичної і психологічної кібернетики. З 1959 до 1990 рр. він очолював відділ біологічної кібернетики Інституту кібернетики НАН України

Page 8: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

Праці М.М. Амосова з хірургічного лікування захворювань серця були відзначені Державною премією України (1998), Золотими медалями (1967, 1982) і срібною медаллю (1978) ВДНГ СРСР. У клініці, створеній М.М. Амосовим, виконано близько 7000 резекцій легень, понад 95 000 операцій із приводу захворювань серця, у тому числі понад 36 000 зі штучним кровообігом.

Page 9: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

1983 р. клініка серцевої хірургії, якою керував М.М. Амосов, була реорганізована в Інститут серцево-судинної хірургії й на сьогодні є Українським республіканським кардіохірургічним центром. Щорічно в інституті здійснюється близько 3000 операцій на серці, у тому числі близько 2000 – зі штучним кровообігом. Проводиться розробка найважливіших проблем із серцевої хірургії. М.М. Амосов був першим директором, а з 1988 р. – почесним директором інституту.

Page 10: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

Клініка

імені М. Амосова

Page 11: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

Підготував 22 доктори наук і понад 150 кандидатів наук, багато з яких очолюють великі наукові центри. М.М. Амосов був членом президії правління Українського товариства хірургів і кардіологів, Міжнародної асоціації хірургів і Міжнародного товариства серцево-судинних хірургів, Міжнародного товариства медичної кібернетики, Наукової ради з кібернетики України, членом редколегії редакційних рад багатьох вітчизняних і зарубіжних журналів.

Page 12: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

Микола Михайлович Амосов є автором понад 400 наукових публікацій, включаючи 19 монографій. Деякі монографій перевидані в США, Японії, Німеччини та Болгарії.Його роман "Думки і серце", "Записки з майбутнього", "ПРГ-2266", "Книга про щастя і нещастя»; були неодноразово опубліковані в нашій країні і за кордоном.

"Бога нет, он придуман, но идея Бога, заложенная в

мозгах миллионов, материальна и управляет

людьми"

Page 13: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

Відомий хірург у віці 90 років вигадав свій власний «рецепт» подолання старості – вирішив, що з роками можна боротись за допомогою сильного збільшення навантажень. Його зарядка – 2500-3000 рухів, половина з яких – з 5-кілограмовими гирями. Незважаючи на тяжкі хвороби, вік та погану спадковість (батьки та рідні не доживали навіть до п’ятдесяти), Микола Михайлович був настільки бадьорим, що спершу вважав: зможе подовжити життя до ста років.

Page 14: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

Він був талановитим, яскравим, різнобічною людиною, блискучим хірургом, вченим і громадським діячем. Він ніколи не залишався байдужим до проблем держави, нації і людини. Пам'яті академіка Амосова назавжди залишиться в серцях його учнів, співробітників, багато тисяч пацієнтів, і всі, кому пощастило зустріти цієї чудової людини.

Page 15: амосов  микола михайлович.презентация Pptx

12 грудня 2002 р. на 90-му році життя помер видатний хірург і вчений, Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської й 3 Державних премій України, академік НАН і АМН України, заслужений діяч науки України, професор, доктор медичних наук Микола Михайлович Амосов.