Top Banner
114

ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

Aug 22, 2020

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –
Page 2: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –
Page 3: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

ТОВАРИ УКРАЇНСЬКОГО ЕКСПОРТУ, які отримують переваги від трьох угод про вільну торгівлю між Україною, Канадою та ЄС

Київ-2019

Page 4: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

Ця публікація підготовлена командою фахівців Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) та ДП «Укрпромзовнішекспертиза» за методичної та технічної підтримки Ка-надсько-українського проекту з підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS). Погляди та думки, висловлені в межах цього документу, належать його авторам та не відображають офіційну позицію Уряду України, Уряду Канади, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства міжнародних справ Канади, ДП «Укрпромзовнішекспертиза» чи проекту CUTIS.

Автори: Сергій Ковальов (МЕРТ), Ольжана Рукас (МЕРТ), Олександр Жовтуха (МЕРТ), Микола Мостов’як (ДП «Укрпромзовнішекспертиза»)

Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект CUTIS)

CUTIS – проект технічної допомоги (2016-2020 рр.), що фінансується Урядом Канади через Міністерство міжнародних справ Канади. Проект реалізується Конференційною радою Канади спільно з Канадсько-українською торговою палатою. Метою проекту CUTIS є зменшення рівня бідності в Україні та підвищення сталого економічного розвитку шляхом збільшення україн-ського експорту до Канади та залучення інвестицій з Канади до України. CUTIS підтримує малі та середні підприємства, зокрема, підприємства, власницями та керівницями яких є жінки.

Page 5: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

5

Зміст

Вступ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2Участь України у ланцюгах доданої вартості в рамках угод про вільну торгівлю між Україною, Канадою та ЄС . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3

Участь України у ланцюгах доданої вартості ЄС—Україна—Канада . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3Участь України у ланцюгах доданої вартості Україна—ЄС—Канада . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9Участь України у ланцюгах доданої вартості Канада—Україна—ЄС . . . . . . . . . . . . . . . . . . 19

Можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між ЄС і Канадою та Канадою і ЄС завдяки перевагам за правилами походження та від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою і ЄС . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23

Можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між ЄС і Канадою . . . . . . . . 23Можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між Канадою і ЄС . . . . . . . . 27

Додатки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29Додаток 1. Участь України у ланцюгах доданої вартості ЄС—Україна—Канада . . . . . . . 29Додаток 2. Участь України у ланцюгах доданої вартості Україна—ЄС—Канада . . . . . . . 47Додаток 3. Участь України у ланцюгах доданої вартості Канада—Україна—ЄС . . . . . . . 79Додаток 4. Можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між ЄС і Канадою. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 92Додаток 5. Можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між Канадою і ЄС. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 105

Page 6: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

6

ВступЦе дослідження мало на меті визначити перелік товарних позицій українського експорту, які отримують переваги від трьох угод про вільну торгівлю між Україною, Канадою та ЄС. Склада-ється з двох частин.

У першій частині дослідження було проаналізовано участь України у ланцюгах доданої вар-тості в рамках угод про вільну торгівлю між Україною, Канадою та ЄС. Розглянуто можливості формування ланцюгів доданої вартості й участі в них українських товарів за такими маршрута-ми поставок:

• ЄС—Україна—Канада;

• Україна—ЄС—Канада;

• Канада—Україна—ЄС.

Маршрут Україна—Канада—ЄС не було включено до аналізу через логістичну недоцільність такої організації постачання для переважної більшості ланцюгів доданої вартості.

У другій частині дослідження було проаналізовано можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між ЄС і Канадою та Канадою і ЄС завдяки перевагам за правилами походження та від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС. Розглянуто можливос-ті участі українських товарів у товаропотоках за такими маршрутами поставок:

• ЄС—Україна—Канада;

• Канада—Україна—ЄС.

Зовнішню торгівлю між Україною, Канадою та ЄС було проаналізовано за період 2014—2017 рр. на рівні чотирьох знаків ГС. В окремих випадках оцінювання рівня тарифного захисту та аналіз відповідності правилам походження проводили на рівні шости знаків ГС. Пе-ріод для аналізу обрано з огляду на зміну структури української економіки (у зв’язку з анексією Криму та російською агресією на Сході України), а також набуття чинності у квітні 2014 р. авто-номних торговельних преференцій у рамках Угоди про вільну торгівлю з ЄС.

Page 7: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

7

Участь України у ланцюгах доданої вартості в рамках угод про вільну торгівлю між Україною, Канадою та ЄС

Участь України у ланцюгах доданої вартості ЄС—Україна—Канада

Метою аналізу було визначити перелік товарних позицій українського експорту, які отримають переваги від реалізації угод про вільну торгівлю між Україною і ЄС (DCFTA), з одного боку, та Україною і Канадою (CUFTA) — з іншого. Для цього проаналізовано можливість формування ланцюгів доданої вартості між ЄС, Україною та Канадою й участі в них українських товарів.

Предмет аналізу — товарні позиції українського експорту до Канади, у виробництві яких ви-користовують європейські товари проміжного споживання.

Аналіз проводили у такі етапи:

I. Визначення імпортоємних галузей та основних галузей-постачальників імпортної сировини в структурі економіки України

Аналіз здійснювали на основі таблиці «Витрати—випуск» за 2016 р. (останні наявні дані) в осно-вних цінах для України. Імпортоємними вважали галузі, де частка сукупного імпорту в проміж-ному споживанні перевищувала середній показник в економіці України (23,65%). Основними галузями-постачальниками імпортної сировини для цих галузей вважали ті, частка імпорту яких у проміжному споживанні галузей-споживачів була вищою за 23,65%, тобто середню частку імпорту в проміжному споживанні економіки України. Основні імпортоємні галузі та їхні постачальники наведено в Таблиці 1 Додатку 1.

II. Визначення основних товарних позицій українського експорту до Канади, які є продукцією імпортоємних галузей

Товарні позиції українського експорту до Канади за період аналізу згруповано за видами еконо-мічної діяльності. Для подальшого аналізу було відібрано товари, які є продукцією імпортоєм-них галузей економіки України. До відібраних позицій українського експорту застосовано два фільтри:

Page 8: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

8

1) Обсяг експорту до Канади становив понад 100 тис. дол. США на рік як мінімум один раз за період аналізу.

2) Експорт здійснювався більш ніж протягом одного року за період аналізу.

Поріг вартості визначали виходячи із загальних обсягів українського експорту до Канади. Та-ким чином відібрано 25 українських товарів, які характеризувалися значними обсягами екс-порту до Канади протягом періоду аналізу. Відібрані товарні позиції наведено в Таблиці 2 Додатку 1.

III. Визначення основних товарів проміжного споживання європейського експорту, які використовуються імпортоємними галузями економіки України

Товарні позиції європейського експорту до України за період аналізу було згруповано за ви-дами економічної діяльності та категоріями кінцевого споживання. Для подальшого ана-лізу було відібрано товари проміжного споживання, які належали до видів економічної ді-яльності основних постачальників імпортної продукції для імпортоємних галузей економіки України.

До відібраних позицій європейського експорту застосовано два фільтри:

1) Обсяг європейського експорту до України понад 100 тис. дол. США на рік як мінімум один раз за період аналізу. Поріг вартості визначали виходячи із загальних обсягів європейського експорту продукції проміжного споживання до України.

2) Частка ЄС в імпорті товарної позиції до України перевищує частку ЄС у загальному імпорті товарів до України – 41% (2017 р.).

Таким чином було відібрано 216 європейських товарів, які характеризувалися значними об-сягами експорту до України і питома вага яких перевищувала 41% в українському імпорті про-тягом періоду аналізу. Відібрані товарні позиції наведено в Таблиці 3 Додатку 1.

IV. Визначення ланцюгів доданої вартості в експорті України до Канади за участю європейських товарів проміжного споживання

Для відібраних на етапі ІІ товарних позицій українського експорту до Канади було визначе-но європейські товари проміжного споживання, використовувані у їх виробництві. При цьому брали до уваги лише ті товарні позиції українського експорту до Канади, які належать до ім-портоємних галузей економіки України, визначених на етапі І. Водночас, з-поміж європейських товарів брали до уваги лише ті, що належать до визначених на етапі І галузей-постачальників імпортної продукції економіки України.

Наприклад, позиція українського експорту до Канади ГС 6204 («Костюми, сукні, спідниці, для жінок або дівчат») належить до галузі текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри та інших матеріалів (групи С13—С15). Основною імпортоємною галуззю-постачальником для неї, як було визначено на етапі І, є та сама галузь, тобто текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри та інших матеріалів. Для цієї галузі визначено товарні позиції європейського екс-

Page 9: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

9

порту до України (з переліку, одержаного на етапі ІІІ), які можуть використовуватись у виробни-цтві товарної позиції українського експорту, що є предметом аналізу, а саме костюмів, суконь, спідниць для жінок або дівчат (ГС 6204):

5515 Інші тканини із синтетичних штапельних волокон;

5514 Тканини із синтетичних штапельних волокон менше 85 мас.%, з п. щ. більше 170 г/м2;

5512 Тканини із синтетичних штапельних волокон 85 мас. % чи більше;

5516 Тканини із штучних штапельних волокон.

Відібрані товарні позиції українського експорту до Канади та європейські товари проміжного споживання, які використовують для їх виробництва, наведено в Таблиці 4 Додатку 1. Для по-дальшого аналізу було відібрано товарні позиції українського експорту до Канади, у виробни-цтві яких застосовують європейські товари проміжного споживання (відібрані на етапі ІІІ).

V. Оцінювання рівня тарифних преференцій для європейських товарів проміжного споживання, експортованих до України

На цьому етапі дослідження проаналізовано існуючий рівень тарифного захисту відповідно до режиму найбільшого сприяння (РНС) для відібраних на етапі ІІІ європейських товарів про-міжного споживання, експортованих до України. Для товарів, щодо яких застосовується тариф відповідно до РНС, аналізували рівень тарифів відповідно до DCFTA. Це дало змогу визначити перелік товарних позицій європейського експорту, які отримують перевагу від застосування преференцій за DCFTA.

Правила походження відповідно до DCFTA не брали до уваги, оскільки аналізували товарні по-зиції європейського експорту, що належать до товарів проміжного споживання та становлять первинну ланку ланцюгів доданої вартості. Ставки ввізного мита України відповідно до РНС та у рамках DCFTA для аналізованих позицій європейського експорту наведено в Таблиці 5 До-датку 1.

VI. Оцінювання рівня тарифних преференцій для українських товарів, експортованих до Канади

Для кожної з товарних позицій українського експорту до Канади, у виробництві яких викорис-товують відібрані на попередньому етапі європейські товари проміжного споживання, було проаналізовано існуючий рівень тарифного захисту Канади відповідно до РНС. Для тих товарів, щодо яких застосовується тариф відповідно до РНС, аналізували рівень тарифів відповідно до CUFTA. Це дало змогу визначити перелік товарних позицій українського експорту до Канади, які можуть отримувати перевагу від застосування преференцій за CUFTA. Ставки ввізного мита Канади відповідно до РНС та в рамках CUFTA для аналізованих товарних позицій українського експорту подано в Таблиці 6 Додатку 1.

Page 10: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

10

VII. Оцінювання товарних позицій українського експорту на відповідність правилам походження в рамках CUFTA

Товарні позиції українського експорту до Канади, у виробництві яких використовуються єв-ропейські товари проміжного споживання та щодо яких застосовується тариф відповідно до РНС, було проаналізовано на відповідність правилам походження у рамках CUFTA. У разі, якщо правило походження передбачало зміну тарифної класифікації (на рівні групи, позиції або під-позиції), при визначенні імпортної складової брали до уваги відповідні товарні позиції європей-ського експорту, визначені на етапі ІV.

Наприклад, для позиції українського експорту до Канади 6204 («Костюми, сукні, спідниці, для жінок або дівчат») правило походження передбачає зміну з будь-якої іншої групи, за умови, що продукцію вирізано і зшито або іншим чином зібрано на території України. Як європейську сировину для виготовлення цієї продукції було визначено позиції:

5515 Інші тканини із синтетичних штапельних волокон;

5514 Тканини із синтетичних штапельних волокон менше 85 мас.%, з п. щ. більше 170 г/м2;

5512 Тканини із синтетичних штапельних волокон 85 мас. % чи більше;

5516 Тканини із штучних штапельних волокон.

Отже, відбувається зміна на рівні товарної групи, що відповідає зазначеному правилу походжен-ня.

У разі, якщо правило походження передбачає, що вартість матеріалів іншого походження не має перевищувати певний відсоток вартості транзакції, при визначенні імпортної складової брали до уваги частку галузі-постачальника імпортної сировини у структурі імпорту галузі-ви-робника продукції, яка експортується.

Наприклад, для товарної позиції українського експорту до Канади 8418 («Холодильники, мо-розильники; теплові насоси») правило походження передбачає зміну з будь-якої іншої товар-ної позиції, крім 8418-8422, або зміну із зазначених позицій, за умови, що вартість матеріалів іншого походження, класифікованих в одній позиції з кінцевим продуктом, не перевищує 50% вартості транзакції. Оскільки для виробництва даного товару можуть використовуватися єв-ропейські товари позиції 8418 («Холодильники, морозильники; теплові насоси»), як правило походження застосовували критерій відсоткової частки вартості транзакції.

Аналізована позиція українського експорту 8418 належить до галузі виробництва машин і устаткування, не віднесених до інших угруповань (С28). Згідно з результатами, отриманими на етапі І, основним постачальником імпортної сировини для цієї галузі було визначено ту саму галузь, тобто виробництво машин і устаткування, не віднесених до інших угруповань. Тому як критерій для визначення відповідності правилам походження використовували частку продук-ції галузі виробництва машин і устаткування, не віднесених до інших угруповань (С28) в імпорті цієї ж галузі – 24% (див. Таблицю 1 Додатку 1). Оскільки зазначена частка імпортної сировини є нижчою за граничну відповідно до правила походження (50%), позицію 8418 вважали такою, що відповідає правилам походження.

Page 11: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

11

Результати оцінювання товарних позицій українського експорту на відповідність правилам по-ходження в рамках CUFTA наведено в Таблиці 7 Додатку 1.

VIII. Визначення товарних позицій українського експорту до Канади, які отримають переваги від реалізації DCFTA та CUFTA

За результатами попередніх етапів було визначено 9 товарних позицій українського експорту до Канади, які є складовими ланцюгів доданої вартості між ЄС, Україною та Канадою та отри-мують переваги від преференцій в рамках однієї або обох ЗВТ (DCFTA та CUFTA). Зазначені товарні позиції українського експорту до Канади наведено в Таблиці 1 нижче.

Page 12: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

12

Товарні позиції українського

експорту до

Канади

Товарні позиції проміжного

споживання

європейського

експорту

до України

Висновок

Код

ГСНайменування

товарної

позиції

Тариф

РНС

Канади

Відповідність пра-

вилам

походження

CU

FTA

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Тариф

РНС

України

3925

Вироби

будівельні з

пласт

-мас

6,5%

Ні (зміна товарної

позиції не відпові-

дає вимогам

)

3919

Плити

, листи

, смужки

, стрічки

, плівки з

пластмас

6,5%

Отримує

переваги

від

D

CFT

A

3920

Інші вироби з пластмаси

(плити

, листи

, плівки

, стрічки

, пластини)

5%

3921

Інші плити

, листи

, плівки,

смуги,

стріч

-ки

з пластмаси

6,5%

3926

Інші вироби з пластмас

та вироби

з

3901

— 3

914

5%

4011

Шини та

покришки

пневма-

тичні гумові нові

7%Ні (зміна товарної

позиції не відпові-

дає вимогам

)

4005

Невулканізовані

гумові суміші

5%Отримує

переваги

від

D

CFT

A

4006

Інші форми з невулканізованої

гуми

5%40

17Гума тверда

у будь—яких

формах

; виро-

би з

твердої

гуми

10%

6203

Костюми,

комбінезони

, шорти

, для

чоловіків

або

хлопців

17—

18%

Так

(зміна товарної

групи)

5111

Тканини з кардочесаних

: вовни

чи тон-

кого

волосу тварин

0%

Отримує

переваги

від

C

UFT

A

5112

Тканини з гребенечесаної

: вовни

чи

тонкого волосу

тварин

0%

5512

Тканини з синтетичних штапельних

волокон

85 мас

. % чи більш

0%

5514

Тканини з синтетичних штапельних

волокон менш

85 мас

.%, з

п.щ

. більш

17

0 г/м

2

0%

5515

Інші тканини

із синтетичних

штапель

-них волокон

0%

5516

Тканини з штучних

штапельних воло

-кон

0%

Таблиця

1.

Перелік

товарних позицій українського

експорту до

Канади,

які

отримують

переваги від

реалізації

CUFT

A та

/або

DCF

TA

Page 13: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

13

Товарні позиції українського

експорту до

Канади

Товарні позиції проміжного

споживання

європейського

експорту

до України

Висновок

Код

ГСНайменування

товарної

позиції

Тариф

РНС

Канади

Відповідність пра-

вилам

походження

CU

FTA

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Тариф

РНС

України

6204

Костюми,

сукні

, спідниці,

для жінок

або

дівчат

17—

18%

Так

(зміна товарної

групи)

5512

Тканини з синтетичних штапельних

волокон

85 мас

. % чи більш

0%

Отримує

переваги

від

C

UFT

A

5514

Тканини з синтетичних штапельних

волокон менш

85 мас

.%, з

п.щ

. більш

17

0 г/м

2

0%

5515

Інші тканини

із синтетичних

штапель

-них волокон

0%

5516

Тканини з штучних

штапельних воло

-кон

0%

8418

Холодильники

, морозиль-

ники

; теплові

насоси

6—7%

Так

(частка імпор-

ту галузі нижча

за

граничну

)

8418

Холодильники

, морозильники;

теплові

насоси

5—6%

Отримує

переваги

від

C

UFT

A та

D

CFT

A84

64Верстати

для

обробки

каменю

, кераміки,

бетону,

азбестоцементу

, чи холод-

ної обробки

скла

0%84

66Частини та

приладдя,

призначені для

обладнання

845

6 —

846

5, кріплення

для інструментів будь

—якого типу

, при

-значених

для

ручних робіт

2%Отримує

переваги

від

D

CFT

A

8607

Частини до

залізничних

локомотивів

або

моторних

вагонів трамвая або рухомо-

го складу

0—9%

Так

(зміна товарної

позиції)

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

0—10

%Отримує

переваги

від

C

UFT

A та

D

CFT

A84

83Механізми передачі

руху

0—5%

9022

Апаратура,

що використо-

вує рентгенівське,

альфа—

, бета

— чи гамма—

випромі-

нювання

0%90

33Частини та

приладдя для об

'єктів

групи

90, в

іншому місці

цієї групи

не

зазначені

10%

Отримує

переваги

від

D

CFT

A

9030

Прилади

для

вимірювання

електричних величин,

для

виявлення або вимірювання

іонізуючих випромінювань

0%90

33Частини та

приладдя для об

'єктів

групи

90, в

іншому місці

цієї групи

не

зазначені

10%

Отримує

переваги

від

D

CFT

A

Джерело:

база даних

WIT

S, тексти

DCF

TA та

CUFT

A, власний

аналіз

Page 14: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

14

Участь України у ланцюгах доданої вартості Україна—ЄС—Канада

Метою аналізу було визначити перелік товарних позицій українського експорту, які отримають переваги від реалізації угод про вільну торгівлю між Україною та ЄС (DCFTA), з одного боку, та ЄС та Канадою (CETA) — з іншого. Для цього проаналізовано можливість формування ланцюгів доданої вартості між Україною, ЄС та Канадою та участі в них українських товарів.

Предмет аналізу — українські товари проміжного споживання, використовувані у виробництві товарів у ЄС для подальшого експорту до Канади.

Аналіз проводили у такі етапи:

I. Визначення імпортоємних галузей та основних галузей-постачальників імпортної сировини у структурі економіки ЄС

Аналіз здійснювали на основі таблиці «Витрати—випуск» за 2015 р. (останні наявні дані) в основних цінах. Імпортоємними вважали галузі, де частка сукупного імпорту в проміжному споживанні перевищувала середній показник в економіці ЄС (9,1 %). Основними галузями-постачальниками імпортної сировини для цих галузей вважали ті, частка яких у сукупному імпорті галузей-споживачів була вищою за 9,1%, тобто середню частку імпорту в проміжно-му споживанні економіки ЄС. Основні імпортоємні галузі та їхні постачальники наведено в Таблиці 1 Додатку 2.

II. Визначення основних товарів проміжного споживання українського експорту, які використовуються імпортоємними галузями економіки ЄС

Товарні позиції українського експорту до ЄС за період аналізу було згруповано за видами еко-номічної діяльності та категоріями кінцевого споживання. Для подальшого аналізу відібрано товари проміжного споживання, які належали до видів економічної діяльності – основних по-стачальників імпортної продукції для імпортоємних галузей економіки ЄС. До відібраних по-зицій українського експорту застосовано два фільтри:

1) Обсяг українського експорту до ЄС понад 1 млн. дол. США на рік як мінімум один раз за пе-ріод аналізу. Поріг вартості визначали виходячи із загальних обсягів українського експорту продукції проміжного споживання до ЄС.

2) Позитивне значення NRCA1 у 2017 для українських товарів на ринку ЄС.

Таким чином було відібрано 69 українських товарів проміжного споживання, які є конкурен-тоздатними на ринку ЄС та характеризувалися значними обсягами експорту до ЄС протягом періоду аналізу. Відібрані товарні позиції наведено в Таблиці 2 Додатку 2.

1 Нормалізований індекс виявлених порівняльних переваг (h ps://wits.worldbank.org/CountryProfi le/en/country/by-country/startyear/LTST/endyear/LTST/tradeFlow/Export/indicator/RCA/partner/WLD/product/Total)

Page 15: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

15

III. Визначення основних товарів європейського експорту до Канади, які є продукцією імпортоємних галузей

Товарні позиції європейського експорту до Канади за період аналізу було згруповано за вида-ми економічної діяльності. Для подальшого аналізу відібрано товари, які є продукцією імпор-тоємних галузей економіки ЄС (визначених на етапі І). До відібраних позицій європейського експорту застосовано фільтр обсягів експорту до Канади понад 100 млн. дол. США на рік як мінімум один раз за період аналізу. Поріг вартості визначали виходячи із загальних обсягів єв-ропейського експорту до Канади. Таким чином було відібрано 75 європейських товарів, які ха-рактеризувалися значними обсягами експорту до Канади упродовж періоду аналізу. Відібрані товарні позиції наведено в Таблиці 3 Додатку 2.

IV. Визначення ланцюгів доданої вартості в експорті ЄС до Канади за участю українських товарів проміжного споживання

Для відібраних на етапі ІІ українських товарів проміжного споживання, що експортуються до ЄС, було визначено товарні позиції європейського експорту до Канади, у виробництві яких вони використовуються. При цьому брали до уваги лише ті товарні позиції європейського екс-порту до Канади, що належать до імпортоємних галузей економіки ЄС, визначених на етапі І. Водночас, з-поміж українських товарів брали до уваги лише ті, які належать до визначених на етапі І галузей-постачальників імпортної продукції економіки ЄС.

Наприклад, для позиції українського експорту ГС 7207 («Напівфабрикати з вуглецевої сталі»), яка належить до галузі металургійного виробництва (група С24 за КВЕД), було визначено такі імпортоємні галузі, що є споживачами цієї продукції:

• металургійне виробництво (група С24 за КВЕД);

• виробництво готових металевих виробів (група С25 за КВЕД);

• виробництво електричного устаткування (група С27 за КВЕД);

• виробництво інших машин і устаткування (група С28 за КВЕД).

Для цих галузей було визначено товарні позиції європейського експорту до Канади (з переліку, одержаного на етапі ІІІ), у виробництві яких може використовуватись товарна позиція україн-ського експорту, що є предметом аналізу, а саме напівфабрикати з вуглецевої сталі (ГС 7207).

Таким чином було визначено такі товарні позиції європейського експорту до Канади:

• для галузі металургійного виробництва (С24):

7304 Труби, трубки і профілі порожнисті, безшовні з чорних металів;

7216 Кутики, фасонні та спеціальні профілі з вуглецевої сталі;

7228 Інші прутки та бруски з інших легованих сталей; порожнисті прутки та бруски для буріння з легованих або нелегованих сталей;

7307 Фітинги для труб і трубок з чорних металів;

7214 Інші прутки та бруски з вуглецевої сталі, без подальшого оброблення, кручені;

Page 16: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

16

• для галузі виробництва готових металевих виробів (С25):

7326 Інші вироби з чорних металів;

7308 Металоконструкції та їхні частини з чорних металів;

7307 Фітинги для труб і трубок із чорних металів;

7308 Металоконструкції та їхні частини з чорних металів;

7326 Інші вироби з чорних металів;

• для галузей виробництва електричного устаткування (С27) та виробництва інших машин і устаткування (С28) серед товарів з переліку основних позицій європейського експорту до Канади (визначених на етапі ІІІ) не було відібрано жодної товарної позиції, оскільки напів-фабрикати з вуглецевої сталі не є основним компонентом для їх виробництва.

Відібрані товари проміжного споживання, що їх Україна експортує до ЄС, та товарні пози-ції експорту ЄС до Канади, у виробництві яких вони використовуються, наведено в Таблиці 4 Додатку 2. Для подальшого аналізу було відібрано українські товарні позиції проміжного спо-живання, експортовані до ЄС, які використовуються у виробництві товарів, що є предметом експорту ЄС до Канади (відібрані на етапі ІІІ).

V. Оцінювання рівня тарифних преференцій для українських товарів проміжного споживання, експортованих до ЄС

На цьому етапі дослідження проаналізовано існуючий рівень тарифного захисту відповідно до режиму найбільшого сприяння (РНС) для відібраних на етапі ІІ українських товарів проміжного споживання, експортованих до ЄС. Для товарів, щодо яких застосовується тариф відповідно до РНС, аналізували рівень тарифів відповідно до DCFTA. Це дало змогу визначити перелік товарних позицій українського експорту, які отримують перевагу від застосування преференцій за DCFTA.

Правила походження відповідно до DCFTA не брали до уваги, оскільки аналізували то-варні позиції українського експорту, що належать до товарів проміжного споживання і ста-новлять первинну ланку ланцюгів доданої вартості. Ставки ввізного мита ЄС відповідно до РНС та у рамках DCFTA для аналізованих позицій українського експорту подано в Таблиці 5 Додатку 2.

VI. Оцінювання рівня тарифних преференцій для європейських товарів, експортованих до Канади

Для кожної з товарних позицій європейського експорту до Канади, у виробництві яких вико-ристовують відібрані на попередньому етапі українські товари проміжного споживання, було проаналізовано існуючий рівень тарифного захисту Канади відповідно до РНС. Для тих товарів, щодо яких застосовують тариф відповідно до РНС, аналізували рівень тарифів відповідно до CETA. Це дало змогу визначити перелік товарних позицій європейського експорту до Канади, які можуть отримувати перевагу від застосування преференцій за CETA. Ставки ввізного мита

Page 17: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

17

Канади відповідно до РНС та у рамках CETA для аналізованих товарних позицій європейського експорту наведено в Таблиці 6 Додатку 2.

VII. Оцінювання товарних позицій європейського експорту на відповідність правилам походження у рамках CETA

Товарні позиції європейського експорту до Канади, у виробництві яких використовуються укра-їнські товари проміжного споживання та щодо яких застосовується тариф відповідно до РНС, було проаналізовано на відповідність правилам походження у рамках CETA. У разі, якщо прави-ло походження передбачало зміну тарифної класифікації (на рівні групи, позиції або підпозиції), при визначенні імпортної складової брали до уваги відповідні товарні позиції українського екс-порту, визначені на етапі IV.

Наприклад, для товарної позиції європейського експорту до Канади 8536 («Електрична апара-тура для комутації») правило походження передбачає зміну з будь-якої іншої товарної позиції, за винятком 8538. Як українську сировину для виготовлення цієї продукції було визначено то-варну позицію 8544 («Проводи ізольовані, кабелі та інші ізольовані електричні провідники»). Отже, відбулася зміна на рівні товарної позиції, що відповідає зазначеному правилу походжен-ня.

У разі, якщо правило походження передбачає, що вартість матеріалів іншого походження не має перевищувати певну частку вартості транзакції, при визначенні імпортної складової брали до уваги частку галузі-постачальника імпортної сировини у структурі імпорту галузі-виробни-ка продукції, яка експортується.

Наприклад, для товарної позиції європейського експорту до Канади 7307 («Фітинги для труб і трубок із чорних металів») правило походження передбачає зміну з будь-якої іншої товарної позиції, за винятком частини товарної позиції 7207 («Ковані заготовки») або зміну із зазначе-ної позиції, за умови, що вартість кованих заготовок іншого походження не перевищує 50% від вартості транзакції. Оскільки для виробництва даного товару можуть використовуватися українські товари позиції 7207 («Напівфабрикати з вуглецевої сталі»), як правило походження застосовували критерій відсоткової частки вартості транзакції.

Аналізована позиція європейського експорту 7307 належить до галузі металургійного вироб-ництва (С24). Згідно з результатами, отриманими на етапі І, основним постачальником імпорт-ної сировини для цієї галузі було визначено видобувну промисловість (В) та металургійне ви-робництво (С24). У зв’язку з тим, що українська імпортна сировина для виробництва 7307, а саме 7207 («Напівфабрикати з вуглецевої сталі») є продукцією галузі металургійного виробни-цтва (С24), як критерій для визначення відповідності правилам походження використовували частку продукції галузі металургійного виробництва (С24) в імпорті цієї ж галузі – 46% (див. Таблицю 1 Додатку 2). Оскільки зазначена частка імпортної сировини є нижчою за граничну відповідно до правила походження (50%), позицію 7307 вважали такою, що відповідає прави-лам походження.

Результати оцінювання відповідності правилам походження у рамках CETA для товарних по-зицій європейського експорту наведено в Таблиці 7 Додатку 2.

Page 18: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

18

VIII. Визначення товарних позицій українського експорту до ЄС, які отримають переваги від реалізації DCFTA та CETA

За результатами попередніх етапів було визначено 28 товарних позицій українського експорту до ЄС, які є складовими ланцюгів доданої вартості між Україною, ЄС та Канадою і отримують переваги від преференцій в рамках однієї або обох ЗВТ (DCFTA та CETA). Зазначені товарні по-зиції українського експорту до ЄС наведено в Таблиці 2 нижче.

Page 19: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

19

Таблиця

2.

Перелік

товарних позицій українського

експорту до

ЄС,

які

отримують

переваги від реа-

лізації D

CFTA

та/або

CETA

Товарні позиції проміжного

спожи-

вання українського

експорту до

ЄС

Товарні позиції європейського експорту

до Канади

Висновок

Код

ГСНайменування

то-

варної

позиції

Тариф

РНС ЄС

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Тариф

РНС

Канади

Відповідність правилам

походження

CET

A

2501

Сіль та

хлорид на

-трію

чистий;

вода

морська

0%33

04Косметичні

препарати

0—6,

5%Так

(зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

C

ETA

2601

Руди

і концентрати

залізні

0%73

07 Фітинги

для

труб і трубок з чорних

мета-

лів

0—4,

5%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)Отримує

переваги

від

C

ETA

2602

Руди

і концентрати

марганцеві

0%73

07Фітинги

для

труб і трубок з чорних

мета-

лів

0—4,

5%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)Отримує

переваги

від

C

ETA

2803

Вуглець

0%33

04Косметичні

препарати

0—6,

5%Так

( зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

C

ETA

2833

Сульфати;

галуни;

пероксосульфати

3,2—

5,5%

3822

Реагенти

діагностичні або

лабораторні

0%Отримує

переваги

від

D

CFT

A29

02Вуглеводні

циклічні

0%33

04Косметичні

препарати

0—6,

5%Так

(зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

C

ETA

3808

Інсектициди,

родентициди

, фунгіциди,

гербіциди,

дезінфекційні засоби

0—6,

5%Так

(зміна товарної

позиції)

2904

Сульфовані, нітровані

чи нітрозовані

похід

-ні

вуглеводнів

5,5%

3003

Лікарські

засоби не

дозовані і

не фасовані

для роздрібної

торгівлі

0%Отримує

переваги

від

D

CFT

A30

04Лікарські

засоби дозовані

, або

фасовані

для роздрібної

торгівлі

0%

2923

Солі та гідроксиди

амонію

четвертинні

; лецитини

5,7—

6,5%

3003

Лікарські

засоби не

дозовані і

не фасовані

для роздрібної

торгівлі

0%Отримує

переваги

від

D

CFT

A30

04Лікарські

засоби дозовані

, або

фасовані

для роздрібної

торгівлі

0%

Page 20: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

20

Товарні позиції проміжного

спожи-

вання українського

експорту до

ЄС

Товарні позиції європейського експорту

до Канади

Висновок

Код

ГСНайменування

то-

варної

позиції

Тариф

РНС ЄС

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Тариф

РНС

Канади

Відповідність правилам

походження

CET

A

3206

Інші барвникові ма-

теріали

0—6,

5%33

04Косметичні

препарати

0—6,

5%Так

(зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A38

23Промислові

жирні

кислоти;

кислотні

олії ;

промислові

жирні

спирти

2,9—

5,1%

3304

Косметичні

препарати

0—6,

5%Так

(зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A41

04Дублена

шкіра

із

шкур ВРХ чи

конячих

без обробки

0—6,

5%42

02Чемодани,

сумки

, футляри

та інші анало

-гічні

вироби

0—11

%Так

(зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A64

03Взуття

з верхом

з натуральної

шкіри

0—18

%Так

(зміна товарної

позиції)

4106

Дублена

шкіра

із

шкур інших

тварин

без обробки

0—2%

4202

Чемодани,

сумки

, футляри

та інші анало

-гічні

вироби

0—11

%Так

(зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A64

03Взуття

з верхом

з натуральної

шкіри

0—18

%Так

(зміна товарної

позиції)

4107

Шкіра

, оброблена

після дублення

, шкі

-ра

із шкур ВРХ або

конячих

5,5—

6,5%

4202

Чемодани,

сумки

, футляри

та інші анало

-гічні

вироби

0—11

%Так

(зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A64

03Взуття

з верхом

з натуральної

шкіри

0—18

%Так

(зміна товарної

позиції)

7201

Чавун

0—2,

2%73

07Фітинги

для

труб і трубок з чорних

мета-

лів

0—4,

5%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A73

26Інші вироби з чорних

металів

0—6,

5%Так

(зміна товарної

позиції)

7202

Феросплави

0—5,

7%73

07Фітинги

для

труб і трубок з чорних

мета-

лів

0—4,

5%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A73

26Інші вироби з чорних

металів

0—6,

5%Так

(зміна товарної

позиції)

7206

Вуглецева сталь

0%84

19Обладнання промислове

, лабораторне

, для обробки матеріалів шляхом

зміни

температури

0—6,

5%*Так

(зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

C

ETA

Page 21: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

21

Товарні позиції проміжного

спожи-

вання українського

експорту до

ЄС

Товарні позиції європейського експорту

до Канади

Висновок

Код

ГСНайменування

то-

варної

позиції

Тариф

РНС ЄС

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Тариф

РНС

Канади

Відповідність правилам

походження

CET

A

8701

Трактори

, за винятком

тракторів

товарної

позиції 8

709

0—6,

1%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)72

07Напівфабрикати

з

вуглецевої

сталі

0%73

07Фітинги

для

труб і трубок з чорних

мета-

лів

0—4,

5%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)Отримує

переваги

від

C

ETA

7326

Інші вироби з чорних

металів

0—6,

5%Так

(зміна товарної

позиції)

7208

Прокат плоский

з вуглецевої

сталі

завширшки

600

мм

або більше,

гаряче-

катаний,

неплако

-ваний,

без

гальва-

нічного чи

іншого

покриття

0%73

07Фітинги

для

труб і трубок з чорних

мета-

лів

0—4,

5%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)

Отримує

переваги

від

C

ETA

7326

Інші вироби з чорних

металів

0—6,

5%Так

(зміна товарної

позиції)

7209

Плоский

прокат з

вуглецевої

сталі

, завширшки

600

мм

або більше,

холод

-нокатаний,

непла

-кований,

без

галь-

ванічного чи

іншого

покриття

0%73

07Фітинги

для

труб і трубок з чорних

мета-

лів

0—4,

5%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)

Отримує

переваги

від

C

ETA

8413

Насоси для рідини

, механізми для піді

-ймання

рідини

0—6%

Так

(зміна товарної

позиції)

8414

Насоси повітряні або

вакуумні

, повітряні

компресори та

вентилятори

; витяжні

ков

-паки

чи шафи з вентилятором

0—8%

*Так

(зміна товарної

позиції)

8422

Машини посудомийні

; обладнання для на

-повнення

, закупорювання пляшок

, банок

тощо,

фасування

, загортання наклеювання

етикеток

, герметизації та

пакування

това-

рів,

для

газування

напоїв

0—8%

*Так

(зміна товарної

позиції)

8479

Машини та

механічні

пристрої спеціаль-

ного

призначення

в іншому місці

не зазна-

чене

0—7,

5%Так

(зміна товарної

позиції)

8701

Трактори

, за винятком

тракторів

товарної

позиції 8

709

0—6,

1%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)

Page 22: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

22

Товарні позиції проміжного

спожи-

вання українського

експорту до

ЄС

Товарні позиції європейського експорту

до Канади

Висновок

Код

ГСНайменування

то-

варної

позиції

Тариф

РНС ЄС

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Тариф

РНС

Канади

Відповідність правилам

походження

CET

A

7222

Інші прутки та

брус-

ки з

корозійностійкої

сталі, кутики

, фа-

сонні та спеціальні

профілі з

корозійнос-

тійкої

сталі

0%84

19Обладнання промислове

, лабораторне

, для обробки матеріалів шляхом

зміни

температури

0—6,

5%*Так

(зміна товарної

позиції)

Отримує

переваги

від

C

ETA

8422

Машини посудомийні

; обладнання для на

-повнення

, закупорювання пляшок

, банок

тощо,

фасування

, загортання наклеювання

етикеток

, герметизації та

пакування

това-

рів,

для

газування

напоїв

0—8%

*Так

(зміна товарної

позиції)

7228

Інші прутки та

брус-

ки з

інших

легованих

сталей

; порожнисті

прутки

та бруски

для

буріння з легованих

або нелегованих

сталей

0%84

13Насоси для рідини

, механізми для піді

-ймання

рідини

0—6%

Так

(зміна товарної

позиції)

Отримує

переваги

від

C

ETA

8414

Насоси повітряні або

вакуумні

, повітряні

компресори та

вентилятори

; витяжні

ков

-паки

чи шафи з вентилятором

0—8%

*Так

(зміна товарної

позиції)

8422

Машини посудомийні

; обладнання для на

-повнення

, закупорювання пляшок

, банок

тощо,

фасування

, загортання наклеювання

етикеток

, герметизації та

пакування

това-

рів,

для

газування

напоїв

0—8%

*Так

(зміна товарної

позиції)

7507

Труби,

трубки та

фітинги

для

них

нікелеві

0—2,

5%84

13Насоси для рідини

, механізми для піді

-ймання

рідини

0—6%

Так

(зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A

8419

Обладнання промислове

, лабораторне

, для обробки матеріалів шляхом

зміни

температури

0—6,

5%*Так

(зміна товарної

позиції)

7603

Порошки

та луска

алюмінієві

5%76

06Плити

, листи

та стрічки алюмінієві

, тов

-щиною

більше

0,2 мм

0%Отримує

переваги

від

D

CFT

A78

01Свинець

необробле

-ний

0—2,

5%85

36Електрична

апаратура

для

комутації,

за-

хисту,

приєднання до

електричних

кіл

для

напруги не

більш

100

0 В

0—2,

5%Так

(зміна товарної

позиції)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A

Page 23: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

23

Товарні позиції проміжного

спожи-

вання українського

експорту до

ЄС

Товарні позиції європейського експорту

до Канади

Висновок

Код

ГСНайменування

то-

варної

позиції

Тариф

РНС ЄС

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Тариф

РНС

Канади

Відповідність правилам

походження

CET

A

8482

Підшипники

кулькові

або роликові

7,7—

8%84

13Насоси для рідини

, механізми для піді

-ймання

рідини

0—6%

Так

(зміна товарної

позиції)

Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A

8414

Насоси повітряні або

вакуумні

, повітряні

компресори та

вентилятори

; витяжні

ков

-паки

чи шафи з вентилятором

0—8%

*Так

(зміна товарної

позиції)

8701

Трактори

, за винятком

тракторів

товарної

позиції 8

709

0—6,

1%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)87

03Автомобілі легкові

та інші моторні

тран-

спортні засоби,

призначені головним

чином

для

перевезення

людей

0—6,

1%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)

8704

Моторні

транспортні

засоби для переве

-зення вантажів

0—6,

1%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)87

05Моторні

транспортні

засоби спеціального

призначення не

призначені для

переве-

зення людей або вантажів

0—6,

7%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)

8708

Частини та

пристрої транспортних засобів

товарних

позицій

870

1—87

050—

8,5%

Так

(зміна товарної

позиції)

8517

Апарати електричні

телефонні

або

теле-

графні

; відеотеле

-фони

0%85

17Апарати електричні

телефонні

або

теле-

графні

; відеотелефони

0—4,

5%Ні (частка

імпорту галузі

вища за

граничну)

Отримує

переваги

від

C

ETA

(в разі

відповідності

правилам

по-

ходження

)85

44Проводи

ізольовані

, кабелі

та інші ізо

-льовані електричні

провідники

; кабелі

волоконно—оптичні

0—3,

7%84

07Двигуни

внутрішнього згоряння

з іскровим

запалюванням

0—6%

Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A

8536

Електрична

апаратура

для

комутації,

за-

хисту,

приєднання до

електричних

кіл

для

напруги не

більш

100

0 В

0—2,

5%Так

(зміна товарної

позиції)

8703

Автомобілі легкові

та інші моторні

тран-

спортні засоби,

призначені головним

чином

для

перевезення

людей

0—6,

1%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)

Page 24: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

24

*тариф

стосується тільки побутової

техніки

Джерело:

база даних

WIT

S, тексти

DCF

TA та

CETA

, власний

аналіз

Товарні позиції проміжного

спожи-

вання українського

експорту до

ЄС

Товарні позиції європейського експорту

до Канади

Висновок

Код

ГСНайменування

то-

варної

позиції

Тариф

РНС ЄС

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Тариф

РНС

Канади

Відповідність правилам

походження

CET

A

8704

Моторні

транспортні

засоби для переве

-зення вантажів

0—6,

1%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)87

05Моторні

транспортні

засоби спеціального

призначення не

призначені для

переве-

зення людей або вантажів

0—6,

7%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)

8708

Частини та

пристрої транспортних засобів

товарних

позицій

870

1—87

050—

8,5%

Так

(зміна товарної

позиції)

9401

Меблі

для

сидіння

, та

їх частини

0—5,

6%94

01Меблі

для

сидіння

, та їх

частини

0—9,

5%Так

(частка імпорту галузі

нижча

за граничну

)Отримує

переваги

від

CET

A та

D

CFT

A

Page 25: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

25

Участь України у ланцюгах доданої вартості Канада—Україна—ЄС

Мета аналізу — визначити перелік товарних позицій українського експорту, які отримають переваги від реалізації угод про вільну торгівлю між Україною і Канадою (CUFTA), з одно-го боку, та Україною і ЄС (DCFTA) з іншого. Для цього проаналізовано можливість форму-вання ланцюгів доданої вартості між Канадою, Україною та ЄС й участі в них українських товарів.

Предмет аналізу — товарні позиції українського експорту до ЄС, у виробництві яких викорис-товуються канадські товари проміжного споживання.

Аналіз проводили у такі етапи:

I. Визначення імпортоємних галузей та основних галузей-постачальників імпортної сировини в структурі економіки України

Аналіз здійснювали на основі таблиці «Витрати—випуск» за 2016 р. (останні наявні дані) в осно-вних цінах для України. Імпортоємними вважали галузі, де частка сукупного імпорту в проміж-ному споживанні перевищувала середній показник в економіці України (23,65%). Основними галузями-постачальниками імпортної сировини для цих галузей вважали ті, частка імпорту яких у проміжному споживанні галузей-споживачів була вищою за 23,65%, тобто середню частку імпорту в проміжному споживанні економіки України. Основні імпортоємні галузі та їхні постачальники наведено в Таблиці 1 Додатку 3.

II. Визначення основних товарних позицій українського експорту до ЄС, які є продукцією імпортоємних галузей

Товарні позиції українського експорту до ЄС за період аналізу згрупували за видами економіч-ної діяльності. Для подальшого аналізу було відібрано товари, які є продукцією імпортоємних галузей економіки України. До відібраних позицій українського експорту застосовано два філь-три:

1) Обсяг українського експорту до ЄС понад 1 млн. дол. США на рік як мінімум один раз за пе-ріод аналізу. Поріг вартості визначали виходячи із загальних обсягів українського експорту до ЄС.

2) Позитивне значення NRCA у 2017 р. для українських товарів на ринку ЄС.

Таким чином було відібрано 28 українських товарів, які характеризувалися значними обсягами експорту до ЄС протягом періоду аналізу. Відібрані товарні позиції наведено у Таблиці 2 До-датку 3.

Page 26: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

26

III. Визначення основних товарів проміжного споживання канадського експорту, які використовуються імпортоємними галузями економіки України

Товарні позиції канадського експорту до України за період аналізу згрупували за видами еконо-мічної діяльності та категоріями кінцевого споживання. Для подальшого аналізу було відібра-но товари проміжного споживання, які належали до видів економічної діяльності основних по-стачальників імпортної продукції для імпортоємних галузей економіки України. До відібраних позицій канадського експорту застосовано два фільтри:

1) Обсяг експорту до України становив понад 100 тис. дол. США на рік як мінімум один раз за період аналізу.

2) Експорт здійснювався більш ніж упродовж одного року за період аналізу.

Поріг вартості визначали виходячи із загальних обсягів канадського експорту продукції про-міжного споживання до України. Таким чином було відібрано 76 канадських товарів проміж-ного споживання, які характеризувалися значними обсягами експорту до України протягом пе-ріоду аналізу. Відібрані товарні позиції наведено у Таблиці 3 Додатку 3.

IV. Визначення ланцюгів доданої вартості в експорті України до ЄС за участю канадських товарів проміжного споживання

Для відібраних на етапі ІІ товарних позицій українського експорту до ЄС було визначено ка-надські товари проміжного споживання, використовувані у їх виробництві. При цьому брали до уваги лише ті товарні позиції українського експорту до ЄС, які належать до імпортоємних галузей економіки України, визначених на етапі І. Водночас, з-поміж канадських товарів брали до уваги лише ті, що належать до визначених на етапі І галузей-постачальників імпортної про-дукції.

Наприклад, позиція українського експорту до ЄС 6406 («Частини взуття, гетри, гамаші») нале-жить до галузі виробництва гумових і пластмасових виробів (група С22). Основною імпортоєм-ною галуззю-постачальником для неї, як було визначено на етапі І, є та сама галузь — вироб-ництво гумових і пластмасових виробів. Для цієї галузі визначили товарні позиції канадського експорту до України (з переліку, одержаного на етапі ІІІ), які можуть використовуватися у ви-робництві товарної позиції українського експорту, що є предметом аналізу, — частин взуття, гетр, гамаш (6406):

3926 Інші вироби із пластмас та вироби з 3901 – 3914;

4005 Невулканізовані гумові суміші;

4016 Інші вироби із вулканізованої гуми, крім твердої гуми.

Відібрані товарні позиції українського експорту до ЄС та канадські товари проміжного спожи-вання, які використовували для їх виробництва, наведено у Таблиці 4 Додатку 3. Для подаль-шого аналізу було відібрано товарні позиції українського експорту до ЄС, у виробництві яких використовують канадські товари проміжного споживання (відібрані на етапі ІІІ).

Page 27: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

27

V. Оцінювання рівня тарифних преференцій для канадських товарів проміжного споживання, експортованих до України

На цьому етапі дослідження проаналізовано існуючий рівень тарифного захисту відповідно до режиму найбільшого сприяння (РНС) для відібраних на етапі ІІІ канадських товарів проміжного споживання, експортованих до України. Для товарів, щодо яких застосовується тариф відповід-но до РНС, аналізували рівень тарифів відповідно до CUFTA. Це дало змогу визначити перелік товарних позицій європейського експорту, які отримують перевагу від застосування преферен-цій за CUFTA.

Правила походження відповідно до CUFTA не брали до уваги, оскільки аналізували товарні позиції канадського експорту, що належать до товарів проміжного споживання і становлять первинну ланку ланцюгів доданої вартості. Ставки ввізного мита України відповідно до РНС та у рамках CUFTA для аналізованих позицій канадського експорту подано в Таблиці 5 Додатку 3.

VI. Оцінювання рівня тарифних преференцій для українських товарів, експортованих до ЄС

Для кожної з товарних позицій українського експорту до ЄС, у виробництві яких використову-ються відібрані на попередньому етапі канадські товари проміжного споживання, було проана-лізовано існуючий рівень тарифного захисту ЄС відповідно до РНС. Для тих товарів, щодо яких застосовується тариф відповідно до РНС, аналізували рівень тарифів відповідно до DCFTA. Це дало змогу визначити перелік товарних позицій українського експорту до ЄС, які можуть отри-мувати перевагу від застосування преференцій за DCFTA. Ставки ввізного мита ЄС відповідно до РНС та у рамках DCFTA для аналізованих товарних позицій українського експорту наведено в Таблиці 6 Додатку 3.

VII. Оцінювання товарних позицій українського експорту на відповідність правилам походження в рамках DCFTA

Товарні позиції українського експорту до ЄС, у виробництві яких використовують канадські товари проміжного споживання та щодо яких застосовується тариф відповідно до РНС, було проаналізовано на відповідність правилам походження у рамках DCFTA. У разі, якщо правило походження передбачало зміну тарифної класифікації (на рівні групи, позиції або підпозиції), при визначенні імпортної складової брали до уваги відповідні товарні позиції канадського екс-порту, визначені на етапі ІV.

Наприклад, для позиції українського експорту до ЄС 6406 («Частини взуття, гетри, гамаші») правило походження передбачає виробництво з матеріалів будь-якої іншої позиції, окрім ма-теріалів цієї позиції. Як канадську сировину для виготовлення цієї продукції було визначено позиції:

3926 Інші вироби із пластмас та вироби з 3901 – 3914;

4005 Невулканізовані гумові суміші;

Page 28: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

28

4016 Інші вироби із вулканізованої гуми, крім твердої гуми.

Отже, відбувається зміна на рівні товарної групи, що відповідає зазначеному правилу похо-дження.

У разі, якщо правило походження передбачає, що вартість матеріалів не має перевищувати певний відсоток ціни виробника, при визначенні частки доданої вартості брали до уваги відпо-відну частку для галузі-виробника експортованої продукції.

Наприклад, для товарної позиції українського експорту до ЄС 2833 («Сульфати; галуни; перок-сосульфати») правило походження передбачає, що ціна усіх матеріалів не перевищує 50% ціни товару від виробника. Аналізована позиція українського експорту 2833 належить до галузі ви-робництва хімічних речовин і хімічної продукції (C20). За даними таблиці «Витрати—випуск» за 2016 р. (останні наявні дані) в основних цінах для України, середня додана вартість для галузі виробництва хімічних речовин і хімічної продукції становила 11%. Оскільки зазначена частка доданої вартості є нижчою за граничну відповідно до правила походження (50%), позицію 2833 вважали такою, що не відповідає правилам походження.

Результати оцінювання товарних позицій українського експорту на відповідність правилам по-ходження в рамках CUFTA наведено в Таблиці 7 Додатку 3.

VIII. Визначення товарних позицій українського експорту до ЄС, які отримають переваги від реалізації DCFTA та CUFTA

За результатами попередніх етапів було визначено 5 товарних позицій українського експорту до ЄС, які є складовими ланцюгів доданої вартості між Канадою, Україною і ЄС та отримують переваги від преференцій в рамках однієї або обох ЗВТ (CUFTA та DCFTA). Зазначені товарні позиції українського експорту до Канади наведено у Таблиці 3 нижче.

Page 29: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

29

Таблиця

3.

Перелік

товарних позицій українського

експорту до

ЄС,

які

отримують

переваги від реа-

лізації D

CFTA

та/або

CUFT

A

Товарні позиції українського

експорту до

ЄС

Товарні позиції проміжного

споживання

укра-

їнського

імпорту з Канади

Висновок

Код

ГСНайменування

товарної по-

зиції

Тариф

РНС ЄС

Відповідність пра-

вилам

походження

D

CFTA

Код

ГСНайменування

товарної по-

зиції

Тариф

РНС

України

2814

Аміак,

безводний

або

у водно

-му розчині

5,5%

Так

(зміна товарної

позиції)

2804

Водень

, інертні

гази та

інші не-

метали

0—5%

Отримує

переваги

від

DC

FTA та

CU

FTA

29

04Сульфовані, нітровані чи ні

-трозовані похідні

вуглеводнів

5,5%

Так

(зміна товарної

позиції)

2825

Гідразин

і гідроксиламін

та їх

неорганічні солі

0%Отримує

переваги

від

DC

FTA

3603

Детонатори,

капсулі

, запали,

вогнепровідні шнури

6—6,

5%Так

(зміна товарної

позиції)

2825

Гідразин

і гідроксиламін

та їх

неорганічні солі

0%Отримує

переваги

від

DC

FTA

6406

Частини взуття

, гетри

, гамаші

3%Так

(зміна товарної

позиції)

3926

Інші вироби з пластмас

та ви

-роби

з 3

901

— 3

914

0—6,

5%

Отримує

переваги

від

DC

FTA та

CU

FTA

40

05Невулканізовані

гумові суміші

0—5%

4016

Інші вироби з вулк

. гуми,

крім

твердої гуми

0—13

%

8903

Яхти

та інші плавучі

засо-

би для

дозвілля або спорту

; гребні

човни

та каное

0—2,

7%Так

(зміна товарної

позиції)

8409

Частини ,

призначені для

дви

-гунів

0%

Отримує

переваги

від

DC

FTA та

CU

FTA

84

82Підшипники

кулькові або

ро-

ликові

0—10

%

8483

Механізми передачі

руху

0—5%

Джерело:

база даних

WIT

S, тексти

DCF

TA та

CUFT

A, власний

аналіз

Page 30: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

30

Можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між ЄС і Канадою та Канадою і ЄС завдяки перевагам за правилами походження та від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою і ЄС

Можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між ЄС і Канадою

Мета аналізу — визначити перелік товарних позицій українського експорту, які отримують пе-реваги за правилами походження в рамках угоди про вільну торгівлю між Україною і Канадою (CUFTA) у порівнянні з угодою про вільну торгівлю між ЄС і Канадою (CETA), а також можуть отримати переваги від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС. Для цього було проаналізовано можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між ЄС та Канадою.

Предмет аналізу — товарні позиції українського експорту, які можуть замістити відповідні по-зиції європейського експорту до Канади.

Аналіз проводили у такі етапи:

I. Визначення основних товарних позицій, за якими можлива інтеграція України до існуючих товаропотоків між ЄС та Канадою

Для аналізу було відібрано товарні позиції, які відповідають таким вимогам:

1) Обсяг сукупного українського експорту понад 10 млн. дол. США на рік як мінімум один раз за період аналізу. Поріг вартості визначали виходячи із загальних обсягів сукупного україн-ського експорту.

2) Обсяг європейського експорту до Канади понад 10 млн. дол. США на рік як мінімум один раз за період аналізу. Поріг вартості визначали виходячи із загальних обсягів європейського експорту до Канади.

Page 31: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

31

3) Рівень тарифного захисту Канади відповідно до режиму найбільшого сприяння (РНС) є ви-щим за 5%, тобто його можна вважати достатнім для отримання переваг від застосування преференцій за CUFTA.

4) Товарні позиції не було визначено такими, що отримують переваги від реалізації DCFTA та CUFTA у попередній частині цього дослідження. Виключення з аналізу таких товарних по-зицій зумовлено тим, що вони вже входять до складу існуючих ланцюгів доданої вартості між ЄС, Україною та Канадою.

Таким чином було відібрано 44 товарні позиції, що їх наведено в Таблиці 1 Додатку 4.

II. Оцінювання переваг за правилами походження в рамках CUFTA та від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою і ЄС

Для відібраних на етапі І товарних позицій було проведено порівняння правил походження у рамках CETA та CUFTA, а також здійснено оцінювання можливих переваг від потенційної діа-гональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС. Товарні позиції вважали такими, що отри-мують перевагу за правилами походження, якщо правила походження в рамках CUFTA було визначено як сприятливі порівняно із застосовуваними в рамках CETA. Водночас, товарні по-зиції вважали такими, що можуть отримати переваги від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС, якщо існуючі правила походження в рамках CUFTA обмежують використання імпортної сировини.

Наприклад, для товарної позиції 1604 («Готова або консервована риба; ікра») правила похо-дження в рамках CUFTA передбачають зміну з будь-якої іншої товарної позиції, крім 1603 – 1605. Водночас, правила походження для цієї товарної позиції в рамках CETA передбачають зміну з будь-якої іншої групи, крім групи 3 (Риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхре-бетні). Таким чином, для товарної позиції 1604 правила походження в рамках CUFTA є більш сприятливими, ніж у рамках CETA, оскільки меншою мірою обмежують використання імпорт-ної сировини. Отже, цю товарну позицію можна вважати такою, що отримує переваги від пра-вил походження в рамках CUFTA. Водночас вона є такою, що може отримати переваги від по-тенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС, оскільки правила походження в рамках CUFTA обмежують використання імпортної сировини.

Результати оцінювання переваг за правилами походження в рамках CUFTA та від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС наведено в Таблиці 2 Додатку 4.

III. Визначення товарних позицій українського експорту, які можуть замістити відповідні позиції європейського експорту до Канади

За результатами попередніх етапів було визначено 38 товарних позицій українського експорту, які отримують переваги за правилами походження в рамках CUFTA у порівнянні з CETA, та/або від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС, а отже можуть замістити відповідні позиції європейського експорту до Канади. Зазначені товарні позиції українського експорту наведено в Таблиці 4 нижче.

Page 32: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

32

Таблиця 4. Перелік товарних позицій українського експорту, які отримують переваги за правилами походження в рамках CUFTA та/або від потенційної діагональної кумуляції між Украї-ною, Канадою та ЄС

Код ГС

Найменування товарної позиції

Тариф РНС Канади

Переваги за правилами походження CUFTA

Переваги від діагональної кумуляції

1108 Крохмалі; інулін 5,3% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використання імпортної сировини групи 11)

1604 Готова або консервована риба; ікра

5,3% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використання імпортної сировини позицій 1603—1605)

1704 Кондвироби з цукру без вмісту какао

8% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

НІ (немає обмежень на викорис-тання імпортної сировини)

1806 Шоколад 6% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використан-ня імпортної сировини позиції 1806)

2001 Овочі, приготовлені або консервовані, з оцтом

6% НІ (правила походження за CUFTA менш сприят-ливі ніж за СЕТА)

ТАК (можливість використання імпортної сировини групи 20)

2002 Томати, приготовлені або консервовані без оцту

11,5% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

2005 Інші овочі, приготовлені чи консервовані без оцту, неморожені

7% НІ (правила походження за CUFTA менш сприят-ливі ніж за СЕТА)

2008 Плоди, горіхи приго-товлені чи консервовані іншим способом

5,2% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використання імпортної сировини позицій 2007—2008)

2103 Готові соуси та продукти для їх приготування, до-бавки, приправи, гірчиця

9,4% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використан-ня імпортної сировини позиції 2103)

2202 Води, з доданням цукру 11% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

НІ (немає обмежень на викорис-тання імпортної сировини)

2208 Спирт етиловий, недена-турований, менш 80 об.%

Спец. ставка

ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використан-ня імпортної сировини позиції 2208)

2402 Сигари, сигарили та сигарети, цигарки

9% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використання імпортної сировини групи 24)

3303 Парфуми і туалетна вода 6,5% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використання імпортної сировини позицій 3303—3307)

3304 Косметичні препарати 5,9%3305 Засоби для догляду за

волоссям6,5%

3307 Засоби для ванн, гоління; депіляції, дезодоранти

6,5%

Page 33: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

33

Код ГС

Найменування товарної позиції

Тариф РНС Канади

Переваги за правилами походження CUFTA

Переваги від діагональної кумуляції

3603 Детонатори, капсулі, запали, вогнепровідні шнури

6,5% НІ (правила походження за CUFTA та СЕТА іден-тичні)

ТАК (можливість використання імпортної сировини позицій 3601—3606)

3918 Покриття пластмасові для підлог, стін або стелі

6,5% НІ (правила походження за CUFTA та СЕТА іден-тичні)

ТАК (можливість використання імпортної сировини позицій 3916—3926) 3924 Посуд та прибори столо-

ві або кухонні з пластмас6,5%

5702 Килими, покриття тек-стильні для підлоги, ткані, нетафтингові

11,1% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використання імпортної сировини групи 57)

5904 Лінолеум; матеріали для підлоги, на текстильній основі

11,4% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

НІ (немає обмежень на викорис-тання імпортної сировини)

6104 Костюми, сукні, спідниці, трикотажні, для жінок або дівчат

18% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використання імпортної сировини групи 61)

6109 Теніски, майки трико-тажні

18%

6110 Светри, пуловери, джем-пери, трикотажні

18%

6201 Пальта, плащі, куртки для чоловіків або хлоп-ців, крім 6203

17,4% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використання імпортної сировини групи 62)

6202 Пальта, плащі, куртки для жінок або дівчат, крім 6204

17,4%

6205 Сорочки для чоловіків або хлопців

17,7%

6206 Блузки, сорочки для жінок або дівчат

17,2%

6211 Костюми спортивні, плавки

14,2%

6307 Інші готові вироби, вклю-чаючи викройки одягу

15,4% НІ (правила походження за CUFTA менш сприят-ливі ніж за СЕТА)

ТАК (можливість використання імпортної сировини позицій, за-значених у правилах походжен-ня CUFTA)

6402 Інше взуття з верхом з гуми, пластмаси

13,8% НІ (правила походження за CUFTA менш сприят-ливі ніж за СЕТА)

ТАК (можливість використання імпортної сировини позицій 6401—6406)6403 Взуття з верхом з нату-

ральної шкіри14,8%

6404 Взуття з верхом з тек-стильних матеріалів

12,1%

Page 34: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

34

Джерело: база даних WTO, тексти CUFTA та СЕТА, власний аналіз.

Можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між Канадою і ЄС

Метою аналізу було визначити перелік товарних позицій українського експорту, які отриму-ють переваги за правилами походження в рамках угоди про вільну торгівлю між Україною і ЄС (DCFTA) у порівнянні з угодою про вільну торгівлю між Канадою і ЄС (CETA), а також можуть отримати переваги від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС. Для цього проаналізовано можливості інтеграції України до існуючих товаропотоків між Канадою та ЄС.

Предмет аналізу — товарні позиції українського експорту, які можуть замістити відповідні по-зиції канадського експорту до ЄС.

Код ГС

Найменування товарної позиції

Тариф РНС Канади

Переваги за правилами походження CUFTA

Переваги від діагональної кумуляції

7321 Печі опалювальні, плити для приготування їжі та аналогічні неелектричні апарати побутового ви-користання та їх частини, з чорних металів

7,2% НІ (правила походження за CUFTA та СЕТА іден-тичні)

ТАК (можливість використан-ня імпортної сировини позиції 7321)

7322 Радіатори для централь-ного опалення, повітро-нагрівачі з неелектрич-ним нагрівом, з чорних металів

6,3% НІ (правила походження за CUFTA та СЕТА іден-тичні)

ТАК (можливість використання імпортної сировини позицій 7322—7323)

7323 Вироби столові, кухонні та аналогічні вироби, їх частини з чорних металів

6,5%

8716 Причепи та напівпри-чепи; інші несамохідні транспортні засоби; їх частини

6% ТАК (можливість ви-користання імпортної сировини)

ТАК (можливість використання імпортної сировини підпозиції 871690)

8901 Судна призначені для перевезення людей або вантажів

24,2% НІ (правила походження за CUFTA та СЕТА іден-тичні)

ТАК (можливість використання імпортної сировини групи 89)

Page 35: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

35

Аналіз проводили у такі етапи:

I. Визначення основних товарних позицій, за якими можлива інтеграція України до існуючих товаропотоків між Канадою та ЄС

Для аналізу було відібрано товарні позиції, які відповідають таким вимогам:

1) Обсяг сукупного українського експорту понад 10 млн. дол. США на рік як мінімум один раз за період аналізу. Поріг вартості визначали виходячи із загальних обсягів сукупного україн-ського експорту.

2) Обсяг канадського експорту до ЄС понад 10 млн. дол. США на рік як мінімум один раз за період аналізу. Поріг вартості визначали виходячи із загальних обсягів канадського експор-ту до ЄС.

3) Рівень тарифного захисту ЄС відповідно до режиму найбільшого сприяння (РНС) є вищим за 5%, тобто його можна вважати достатнім для отримання переваг від застосування пре-ференцій за DCFTA.

4) Товарні позиції не було визначено такими, що отримують переваги від реалізації CUFTA та DCFTA у попередній частині цього дослідження. Виключення з аналізу таких товарних по-зицій зумовлено тим, що вони вже входять до складу існуючих ланцюгів доданої вартості між Канадою, Україною та ЄС.

Таким чином було відібрано 8 товарних позицій, що їх наведено у Таблиці 1 Додатку 5.

II. Оцінювання переваг за правилами походження в рамках DCFTA та від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС

Для відібраних на етапі І товарних позицій було проведено порівняння правил походження у рамках CETA та DCFTA, а також здійснено оцінювання можливих переваг від потенційної діа-гональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС. Товарні позиції вважали такими, що отриму-ють перевагу за правилами походження, якщо правила походження в рамках DCFTA визначено як більш сприятливі порівняно із застосовуваними в рамках CETA. Водночас, товарні позиції вважали такими, що можуть отримати переваги від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС, якщо існуючі правила походження в рамках DCFTA обмежують ви-користання імпортної сировини.

Наприклад, для товарної позиції 4202 («Чемодани, сумки, футляри та інші аналогічні вироби») правила походження в рамках DCFTA передбачають виробництво з матеріалів будь-якої іншої позиції, окрім матеріалів даної позиції. Водночас, правила походження для цієї товарної позиції в рамках CETA передбачають зміну з будь-якої іншої позиції, крім позицій 4201—4206. Таким чином, для товарної позиції 4202 правила походження в рамках DCFTA є більш сприятливими, ніж у рамках CETA, оскільки меншою мірою обмежують використання імпортної сировини. Отже, цю товарну позицію можна вважати такою, що отримує переваги від правил походжен-ня в рамках DCFTA. Водночас, вона не є такою, що може отримати переваги від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС, оскільки правила походження в рамках DCFTA не обмежують використання імпортної сировини.

Page 36: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

36

Результати оцінювання переваг за правилами походження в рамках DCFTA та від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС подано в Таблиці 2 Додатку 5.

III. Визначення товарних позицій українського експорту, які можуть замістити відповідні позиції канадського експорту до ЄС

За результатами попередніх етапів було визначено 7 товарних позицій українського експорту, які отримують переваги за правилами походження в рамках DCFTA у порівнянні із CETA, та/або від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС, а отже можуть замістити відповідні позиції канадського експорту до ЄС. Зазначені товарні позиції українського експорту подано в Таблиці 5 нижче.

Джерело: база даних WTO, тексти DCFTA та СЕТА, власний аналіз

Таблиця 5Перелік товарних позицій українського експорту, які отримують переваги за правилами походження в рамках DCFTA та/або від потенційної діагональної кумуляції між Україною, Канадою та ЄС

Код ГС

Найменування товарної позиції

Тариф РНС ЄС

Переваги за правилами походження DCFTA

Переваги від діагональної кумуляції

0811 Плоди та горіхи, сирі або варені, морожені

13,1% НІ (правила походження за DCFTA менш сприят-ливі ніж за СЕТА)

ТАК (можливість використання імпортної сировини)

1514 Олії свиріпова, ріпакова, гірчична

6,1% НІ (правила походження за DCFTA менш сприят-ливі ніж за СЕТА)

ТАК (можливість використання імпортної сировини)

1604 Готова або консервована риба; ікра

19,3% НІ (правила походження за DCFTA менш сприят-ливі ніж за СЕТА)

ТАК (можливість використання імпортної сировини групи 3)

2008 Плоди, горіхи приго-товлені чи консервовані іншим способом

18,2% НІ (правила походження за DCFTA менш сприят-ливі ніж за СЕТА)

ТАК (можливість використання імпортної сировини)

3307 Засоби для ванн, гоління; депіляції, дезодоранти

6,5% ТАК (менш жорсткі обмеження на частку сировини у ціні товару)

НІ (немає обмежень на викорис-тання імпортної сировини)

4202 Чемодани, сумки, фут-ляри та інші аналогічні вироби

6,5% ТАК (менш жорсткі об-меження на використан-ня сировини)

НІ (немає обмежень на викорис-тання імпортної сировини)

6104 Костюми, сукні, спідниці, трикотажні, для жінок або дівчат

5,2% ТАК (менш жорсткі об-меження на використан-ня сировини)

НІ (немає обмежень на викорис-тання імпортної сировини)

Page 37: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

37

Додатки

Додаток

1. Участь України у ланцюгах доданої

вартості

ЄС—Україна—Канада

Таблиця

1.

Основні

імпортоємні

галузі

в структурі

економіки України та

їх галузі

—постачальники

КВЕД

*A

01—

А03

C13—

C15

C16—

C18

C19.

2C2

0C2

1C2

2C2

5C2

6C2

7C2

8C2

9C3

0C3

1—C3

3Разом

B06

0,46

%0,

73%

1,03

%30

,79%

10,2

7%0,

35%

0,09

%0,

39%

0,10

%0,

51%

1,00

%0,

29%

0,79

%0,

15%

2,15

%C

13—

C15

0,01

%32

,74%

0,18

%0,

01%

0,02

%0,

06%

0,03

%0,

05%

0,02

%0,

02%

0,04

%0,

06%

0,09

%0,

75%

0,20

%C

2017

,62%

7,01

%7,

49%

1,97

%32

,29%

2,35

%24

,45%

2,98

%0,

50%

1,14

%0,

66%

0,42

%0,

25%

1,44

%4,

52%

C21

1,08

%0,

02%

0,01

%0,

01%

0,14

%32

,74%

0,07

%0,

11%

0,00

%0,

01%

0,01

%0,

02%

0,02

%0,

13%

0,77

%C

220,

28%

0,94

%1,

63%

0,17

%1,

60%

0,46

%34

,82%

1,32

%0,

37%

1,90

%2,

21%

2,13

%0,

37%

2,68

%1,

18%

C26

0,36

%0,

37%

0,22

%0,

04%

0,11

%0,

09%

0,31

%0,

85%

32,9

5%7,

40%

1,72

%1,

37%

1,66

%3,

23%

0,86

%C

283,

03%

0,29

%0,

40%

0,03

%0,

24%

0,22

%0,

10%

3,51

%1,

63%

13,6

6%23

,83%

15,4

5%30

,75%

9,07

%2,

14%

Разом

33,1

3%45

,07%

34,8

4%35

,87%

46,4

5%38

,62%

62,6

6%33

,31%

41,0

9%49

,21%

54,1

4%60

,54%

42,7

6%35

,56%

23,6

5%

*КВЕД

та назва виду

економічної діяльності:

A01—А0

3 —

Сільське,

лісове та

рибне

господарство

B06

— Добування

сирої

нафти

та природного

газу

C13

—C

15 —

Текстильне виробництво,

виробництво

одягу

, шкіри

та

інших

матеріалів

C16

—C

18 —

Виробництво

деревини,

паперу;

поліграфічна

діяльність та

тиражування

C19

.2 —

Виробництво

продуктів

нафтоперероблення

C20

— Виробництво

хімічних речовин і хімічної продукції

C21

— Виробництво

основних фармацевтичних

продуктів

і фармацев

-тичних

препаратів

C22

— Виробництво

гумових

і пластмасових

виробів

C25

— Виробництво

готових металевих

виробів

, крім

машин

і устатку-

вання

C26

— Виробництво

комп'ютерів,

електронної

та оптичної

продукції

C27

— Виробництво

електричного устаткування

C28

— Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до інших

угруповань

C29

— Виробництво

автотранспортних засобів,

причепів і напівприче-

пів

C30

— Виробництво

інших

транспортних засобів

C31

—C

33 —

Виробництво

меблів;

іншої

продукції;

ремонт і монтаж

машин

і устаткування

Джерело:

Укрстат

, власні розрахунки

Page 38: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

38

Таблиця

2.

Основні

товарні

позиції українського

експорту до

Канади

КВЕД

та його

найменування

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

C20

– Виробництво

хімічних

речовин і хімічної продукції

3206

Інші барвникові матеріали

6 28

42

450

3 83

85

699

3822

Реагенти

діагностичні або

лабораторні

152

274

1514

722

07Спирт

етиловий,

неденатурований

, 80 об

.% чи більше

2813

7C

30 –

Виробництво

інших

тран-

спортних

засобів

8607

Частини до

залізничних

локомотивів

або

моторних вагонів

трамвая або рухомого складу

895

3 47

48

933

1 49

9

8411

Двигуни

турбореактивні, турбогвинтові та інші газові турбіни

641

1 35

52

540

8903

Яхти

та інші плавучі

засоби для дозвілля

або

спорту;

гребні

човни та

каное

949

622

536

902

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8418

Холодильники

, морозильники;

теплові

насоси

547

392

471

541

8431

Частини,

призначені для

обладнання товарних

позицій

842

5 —

843

01

383

2

8464

Верстати

для

обробки

каменю

, кераміки,

бетону,

азбестоце

-менту

, чи холодної

обробки

скла

117

142

190

164

8479

Машини та

механічні

пристрої спеціального призначення в

іншому місці

не зазначене

196

234

19

8437

Машини для роботи

з насінням

, зерном

чи сухими бобовими

культурами,

крім

машин

, що використовуються

на с/г фермах

4930

9

8477

Обладнання для обробки гуми або пластмаси

1219

884

76Автомати торгівельні

147

215

8443

Обладнання друкарське

; фарбоструминні

друкарські маши-

ни; допоміжні

машини для друкування

111

0

C13

—C

15 –

Текстильне ви

-робництво,

виробництво

одягу

, шкіри

та інших

матеріалів

6115

Колготки

, панчохи

, гольфи,

шкарпетки

, трикотажні

968

517

704

638

6204

Костюми,

сукні

, спідниці, для жінок

або

дівчат

412

222

5013

462

03Костюми,

комбінезони

, шорти

, для

чоловіків

або

хлопців

160

01

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

електронної та оптичної

про

-дукції

9030

Прилади

для

вимірювання електричних величин,

для

вияв-

лення або вимірювання іонізуючих випромінювань

469

219

195

226

8471

Машини автоматичного

оброблення інформації та

їх блоки

; магнітні або

оптичні

зчитувальні

пристрої

1535

756

9022

Апаратура,

що використовує

рентгенівське

, альфа—

, бета—

чи

гамма—

випромінювання

9558

158

Page 39: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

39

КВЕД

та його

найменування

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

8529

Частини,

призначені для

апаратури

товарних позицій

8525

8528

118

141

40

C22

– Виробництво

гумових

і пластмасових

виробів

4011

Шини та

покришки

пневматичні

гумові нові

1 11

431

2832

3925

Вироби

будівельні з

пластмас

380

1911

7C

19.2

– Виробництво

продуктів

нафтоперероблення

2710

Нафта

або

нафтопродукти

112

8917

710

8

C21

– Виробництво

основних

фармацевтичних

продуктів

і фармацевтичних

препаратів

3006

Кетгут

, реагенти,

контрастні препарати

, контрацептиви

, ма-

теріали для зубів

2317

0

Таблиця

3.

Основні

товарні

позиції проміжного

споживання

європейського

експорту до

України

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Частка

ЄС

в імпорті

України

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

C13

—C

15 –

Тек

-стильне вироб-

ництво

, виробни

-цтво

одягу

, шкіри

та

інших

матері-

алів

4107

Шкіра

, оброблена

після

дублення,

шкіра

із шкур ВРХ або коня

-чих

74%

75 0

0666

397

93 1

5010

4 92

5

5903

Текстильні

матеріали

покриті

пластмасами крім

590

277

%39

931

35 1

8442

398

56 8

2856

03Матеріали

неткані

57%

43 2

3934

136

36 2

5139

323

5209

Тканини бавовняні 8

5 мас

.% чи більше п.щ

. понад

200

г/м

268

%31

388

21 9

4222

583

22 4

9060

06Інші полотна

трикотажні

41%

19 5

1320

084

24 6

4924

151

5111

Тканини з кардочесаних

: вовни

чи тонкого волосу

тварин

94%

22 2

4518

059

21 3

6221

022

5806

Вузькі

тканини

66%

13 8

4412

207

14 5

6017

596

5112

Тканини з гребенечесаної

: вовни

чи тонкого волосу

тварин

84%

14 3

9013

714

12 2

0817

018

5515

Інші тканини

із синтетичних

штапельних волокон

44%

14 6

4413

369

11 7

9616

045

5514

Тканини з синтетичних штапельних волокон менш

85 мас

.%, з

п.щ

. більш

170

г/м

2

66%

14 5

7012

657

11 5

6514

649

5211

Тканини бавовняні менш

85 мас

.% п

.щ. понад

200

г/м

259

%10

977

7 80

99

618

9 84

359

11Текстиль

та вироби

для

технічного призначення

74%

9 37

07

334

7 69

112

136

5408

Тканини з штучних

комплексних

ниток

61%

8 17

98

123

8 02

88

218

Джерело:

база даних

WIT

S

Page 40: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

40

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Частка

ЄС

в імпорті

України

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

5516

Тканини з штучних

штапельних волокон

69%

7 59

69

032

6 57

17

234

5512

Тканини з синтетичних штапельних волокон

85 мас

. % чи

більш

77%

6 03

45

406

9 79

39

145

4205

Інші вироби з шкіри

97%

3 02

02

147

7 53

513

760

5401

Нитки

швейні із синтетичних або штучних

волокон

46%

7 28

46

128

6 30

46

399

6005

Полотна

основов

'язані

, крім

полотен

600

1 —

600

451

%5

747

5 01

16

121

6 87

558

07Етикетки

, емблеми

82%

6 01

84

671

5 17

26

235

5811

Стьобана

текстильна продукція

81%

2 87

94

127

5 69

47

358

5607

Шпагат,

мотузки

, канати і троси

69%

4 14

93

746

4 23

74

357

5910

Стрічки конвеєрні, паси

привідні, бельтинг

з текстилю

84%

4 05

32

946

3 19

03

354

4104

Дублена

шкіра

із шкур ВРХ чи

конячих

без

обробки

61%

3 38

92

846

3 36

03

381

5210

Тканини бавовняні менш

85 мас

.% п

.щ. не більш

200

г/м

249

%2

926

2 74

62

794

3 14

459

07Текстильні

матеріали

інші; полотна для декорацій

76%

2 36

01

834

1 66

12

342

5801

Тканини ворсові та із

синелі

47%

2 70

31

528

1 72

42

117

4113

Шкіра

, оброблена

після

дублення із

шкур інших

тварин

66%

2 28

01

543

1 53

11

801

5602

Фетр і повсть

72%

1 57

31

475

1 70

82

149

6002

Полотна

трикотажні

шириною

не більше

30 см

, з

5 мас

.% чи

більш

еластомірних або гумових

ниток

, крім

600

175

%1

160

1 03

11

788

2 49

4

5808

Тасьма плетена у куску;

китиці, помпони

та подібні вироби

77%

1 52

21

249

1 38

41

407

5608

Сітки

плетені

із шпагату

, мотузок

або

канатів

68%

1 49

71

055

1 40

71

481

5508

Нитки

швейні з

синтетичних

чи штучних

штапельних волокон

42%

1 33

71

001

1 21

61

220

6003

Полотна

трикотажні

шириною

не більше

30 см

, крім

60

01,6

002

82%

1 39

61

550

891

773

5007

Тканини з шовкових ниток або з шовкових відходів

59%

1 12

01

901

862

651

5606

Нитки

: позументні; стрічкові; пряжа:

синель;

фасонна

петляста

44%

1 14

51

229

1 16

252

051

04Розскубана

сировина з вовни або волосу

тварин

100%

429

734

705

1 06

141

14Замша;

шкіра

лакова;

шкіра

металізована:

65%

742

281

403

806

5107

Пряжа з вовни гребенечесаної

, не для р/т

94%

528

452

441

386

4302

Хутрові шкурки дублені або

вичинені, крім

430

378

%30

999

850

317

5605

Нитки

металізовані текстильні, комбіновані

чи покриті мета-

лом

85%

616

266

350

350

Page 41: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

41

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Частка

ЄС

в імпорті

України

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

5308

Пряжа з інших

рослинних

текстильних

волокон

; пряжа паперо

-ва

72%

241

303

346

572

5204

Нитки

бавовняні

швейні

79%

299

251

273

244

4112

Шкіра

, оброблена

після

дублення із

шкур овець або шкурок

ягнят

65%

494

196

270

121

5106

Пряжа з вовни кардочесаної

, не для р/т

99%

270

9797

365

5105

Вовна та

волос

тварин,

кардо

— або

гребенечесані

85%

234

103

212

129

5203

Бавовна піддана чесанню

95%

159

504

5901

Текстильні

матеріали

для

живопису,

палітурок

книжок

41%

222

119

196

107

1505

Вовняний

жир

і побічні жирові речовини

80%

177

152

9813

556

01Вата

з текстильних

матеріалів та

вироби з неї

57%

9981

156

182

5803

Тканини ажурного

переплетення

78%

227

3317

138

6310

Ганчір

'я, рештки з текстильних матеріалів,

б/в

56%

320

134

124

C20

– Вироб

-ництво

хімічних

речовин і хімічної

продукції

3402

Поверхнево—активні речовини,

засоби для прання

, миття

та

чищення

79%

72 2

7861

775

64 1

8576

453

3907

Поліацеталі

, поліетери

, епоксидні

, алкідні

смоли;

полікарбона

-ти

, поліестери

41%

102

237

104

628

81 9

9599

937

3904

Полімери вінілхлориду

або

інших

галогенованих

олефінів

53%

139

176

87 8

0581

820

79 6

0833

02Суміші запашних речовин

85%

73 4

8359

471

64 6

5978

509

3824

Готові

суміші, для ливарних

форм

; хімічна

продукція

та препа-

рати

58%

78 8

3457

628

46 5

5350

593

3909

Аміноальдегідні

смоли,

феноло—альдегідні

смоли та

поліуре

-тани

62%

52 5

7650

004

54 0

5360

581

3214

Замазки

, мастики

, шпаклівки

, суміши для фасадів

, стін,

тощо

73%

57 4

1739

794

48 1

1657

208

3208

Фарби

та лаки

розчинені

у неводному середовищі

77%

53 4

3840

219

47 1

6057

134

3906

Акрилові

полімери у первинних формах

75%

51 3

7135

287

33 8

4436

506

3506

Готові

клеї та інші клеїльні препарати

76%

39 5

9925

791

27 9

7432

730

3403

Мастильні

матеріали

86%

28 7

0521

689

25 8

1233

108

2917

Кислоти полікарбонові

75%

35 4

5219

665

21 6

2125

935

3215

Фарба

друкарська,

чорнило

та туш

54%

32 1

8522

407

22 6

1725

269

3209

Фарби

та лаки

розчинені

у водному середовищі

80%

31 9

6120

850

22 8

6325

538

3207

Готові

пігменти

, емалі, глазурі, глушники

для

скла

97%

30 1

8120

888

21 0

8621

531

Page 42: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

42

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Частка

ЄС

в імпорті

України

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

3905

Полімери вінілацетату

або

інших

складних вінілових ефірів

77%

23 7

9920

326

22 3

6625

013

3212

Пігменти

для

виробництва

фарб;

інші барвники,

фольга

64%

39 7

3616

747

14 7

7514

775

2836

Карбонати;

пероксокарбонати

42%

12 6

8826

065

18 1

7823

871

3206

Інші барвникові матеріали

59%

19 5

6114

776

19 3

9423

711

3912

Целюлоза

та її хімічні

похідні

77%

17 9

3515

006

16 5

4120

239

2929

Сполуки

з складом

інших

функціональних груп

із азотом

95%

17 3

8611

375

12 4

4622

864

3507

Ферменти

; ферментні препарати

68%

19 6

4613

364

13 9

0215

242

3822

Реагенти

діагностичні або

лабораторні

49%

13 1

339

618

12 4

3816

188

2930

Сполуки

сіркоорганічні

52%

10 2

0611

788

13 1

8212

509

3820

Антифризні препарати

; рідкі

протиобліднювальні

суміші

71%

10 8

687

945

11 7

5113

559

3811

Антидетонатори

, антиоксиданти

, антикорозійні

препарати

, присадки

72%

11 7

889

526

10 8

0611

997

2934

Нуклеїнові кислоти

та їх

солі; інші гетероциклічні сполуки

45%

7 02

19

209

14 5

6412

721

1520

Гліцерин

сирий

99%

13 1

288

136

9 01

411

104

3204

Органічні

синтетичні барвники;

препарати

на їх

основі

47%

8 85

77

265

9 16

310

262

3701

Фотопластинки

та фотоплівка

61%

7 30

57

027

9 58

29

469

3908

Поліаміди

74%

8 95

95

783

5 76

09

887

3815

Ініціатори

реакцій

, прискорювачі

реакцій

та каталізатори

68%

10 5

076

570

6 05

46

753

3809

Апретуючі

засоби,

прискорювачі

фарбування та

закріплення

фарб

53%

8 94

17

256

6 08

37

422

3504

Пептони

та їх

похідні

; порошок

із шкіри

53%

9 43

96

389

6 86

55

995

2833

Сульфати;

галуни;

пероксосульфати

42%

4 78

76

146

5 92

18

117

3910

Силікони

53%

6 04

64

791

5 49

36

043

2811

Інші неорганічні

: кислоти

та кисневмісні

сполуки

неметалів

68%

5 54

84

482

5 12

67

198

3203

Барвники

рослинного або тваринного

походження

71%

5 60

24

976

4 84

45

660

2804

Водень

, інертні

гази та

інші неметали

44%

3 62

72

747

6 77

16

811

2906

Спирти циклічні

та їх

похідні

66%

5 80

93

912

5 71

93

635

3404

Воски штучні та готові

воски

63%

3 63

33

205

5 12

15

891

2818

Корунд

штучний

; оксид

алюмінію

; гідроксид

алюмінію

81%

3 42

51

977

5 18

36

385

3819

Гальмівні

рідини,

суміші для

гідравлічних трансмісій

76%

5 82

13

662

3 44

53

570

3914

Смоли іонообмінні

56%

3 57

71

751

2 84

93

969

3210

Інші фарби

та лаки

59%

2 89

12

700

3 25

23

212

Page 43: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

43

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Частка

ЄС

в імпорті

України

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

3505

Декстрин,

модифіковані крохмалі, клеї

на їх

основі

91%

3 56

12

308

2 62

22

937

2849

Карбіди

84%

2 18

42

795

2 58

23

271

2916

Кислоти ациклічні монокарбонові

ненасичені

43%

3 25

91

969

2 47

33

130

3810

Засоби

для

травлення

, флюси

та інші засоби для паяння

, зва

-рювання

96%

4 44

81

828

2 07

42

340

3911

Смоли нафтові, кумаронові, інденові

, політерпени

, полісульфі-

ди, —сульфони

44%

3 11

72

336

2 62

52

585

3503

Желатин

; риб

'ячий клей

; інші клеї тваринні

94%

2 77

41

918

2 20

43

063

3821

Середовища культуральні

54%

2 13

11

877

2 31

22

075

3202

Синтетичні, органичні/неорганичні

дубильні речовини

95%

2 11

71

660

2 09

42

438

3103

Добрива

мінеральні або

хімічні

, фосфорні

92%

1 16

95

523

2808

Азотна

кислота

; сульфоазотні кислоти

99%

891

222

2 37

52

680

2847

Пероксид водню

97%

1 61

81

333

1 48

81

532

3702

Фотоплівка в рулонах,

сенсибілізована

, неекспонована

75%

1 83

11

548

1 31

01

149

2829

Хлорати,

перхлор

.; бромати,

пербром

.; йодати

, перйодат

84%

154

812

1 61

12

151

3211

Готові

сикативи

83%

1 16

31

049

947

1 02

428

34Нітрити

; нітрати

51%

657

1 12

51

003

1 34

236

03Детонатори,

капсулі

, запали,

вогнепровідні

шнури

47%

1 25

464

899

81

054

3602

Готові

вибухові речовини

54%

491

1 09

71

025

1 09

028

39Силікати

71%

1 06

879

282

195

937

03Фотопапір

, картон і текстильні матеріали

сенсибілізовані

, не-

експоновані

92%

446

844

1 06

41

226

2843

Метали дорогоцінні у

колоїдному стані

63%

1 03

346

784

61

099

2828

Гіпохлорити;

хлорити

; гіпоброміти

82%

647

813

919

1 06

438

06Каніфоль та

смоляні кислоти

, їх похідні

46%

1 19

362

261

191

515

18Жири,

масла

і олії піддіні хімічній модифікації

93%

869

778

680

741

3601

Порохи

89%

531

576

682

848

2920

Складні

ефіри інших

неорганічних кислот

неметалів

та їх

солі

51%

586

739

480

814

3502

Альбуміни;

альбумінати

89%

1 35

529

146

929

428

42Інші солі неорганічних кислот

або

пероксокислот

64%

227

287

276

704

2840

Борати

; пероксоборати

43%

5923

303

790

3101

Добрива

тваринного або рослинного

походження

91%

6710

136

263

5

Page 44: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

44

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Частка

ЄС

в імпорті

України

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

2822

Оксиди та

гідроксиди кобальту

100%

298

238

254

366

2841

Солі оксометалевих

або

пероксометалевих

кислот

53%

270

361

162

272

2823

Оксиди титану

88%

326

3767

544

2826

Фториди

; фторосилікати

, фтороалюмінати

61%

233

230

206

248

3201

Екстракти дубильні

рослинного походження

, таніни та

їх солі,

ефіри

48%

179

276

153

295

2806

Водень

хлористий

; хлорсульфонова кислота

90%

283

209

163

138

2904

Сульфовані, нітровані чи нітрозовані похідні

вуглеводнів

47%

255

117

199

179

2824

Оксиди свинцю

71%

162

137

135

191

3813

Суміші і

заряди для вогнегасників;

вогнегасні гранати

і бомби

59%

143

142

123

170

3205

Лаки кольорові

44%

259

9612

081

3501

Казеїн

, казеїнати

; казеїнові

клеї

100%

223

114

108

9028

12Галогеніди

та галогенідоксиди неметалів

60%

123

126

9510

828

31Дитіоніти

та сульфоксилати

64%

141

3625

83C

21 –

Виробни

-цтво

основних

фармацевтичних

продуктів і фарма-

цевтичних пре-

паратів

3002

Кров

людей,

тварин;

сироватки

, вакцини

, токсини

62%

195

339

136

476

145

012

168

168

3006

Кетгут

, реагенти,

контрастні препарати

, контрацептиви

, мате-

ріали для зубів

73%

25 9

1413

061

15 4

0919

970

2936

Провітаміни та

вітаміни,

їх похідні

49%

4 67

93

497

5 70

47

369

2939

Алкалоїди

57%

2 81

13

625

4 59

96

113

2923

Солі та гідроксиди амонію

четвертинні

; лецитини

58%

3 47

93

258

3 35

54

136

C22

– Вироб

-ництво

гумових

і пластмасових

виробів

3920

Інші вироби з пластмаси

(плити

, листи

, плівки,

стрічки

, пласти-

ни)

49%

164

119

122

360

130

481

135

415

3926

Інші вироби з пластмас

та вироби

з 3

901

— 3

914

71%

46 9

4638

766

43 5

5958

847

3917

Труби,

трубки і шланги із

пластмаси:

71%

92 5

2370

527

83 0

3897

930

3921

Інші плити

, листи

, плівки,

смуги,

стрічки

з пластмаси

67%

94 6

0067

645

84 0

1690

952

3923

Вироби

з пластмаси для транспортування та

пакування

товарів

62%

83 6

5559

194

70 1

3389

844

3916

Моноволокна

з макс.

поперечним

перетином

більше

1 мм

76%

61 2

4535

011

37 6

3347

584

3919

Плити

, листи

, смужки

, стрічки

, плівки з пластмас

59%

40 7

1530

572

36 7

2941

459

4010

Конвеєрні стрічки

чи привідні

паси,

бельтинг з вулканізованої

гуми

63%

35 5

3927

487

29 2

7038

669

5906

Текстильні

матеріали

прогумовані крім

590

296

%12

864

11 2

8815

100

23 0

1640

09Труби,

шланги і рукава з вулк

. гуми,

крім

твердої

гуми

46%

17 0

7012

769

14 1

0413

893

Page 45: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

45

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Частка

ЄС

в імпорті

України

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

4008

Пластини,

листи

, стрічки

, прутки,

профілі з

вулканізованої

гуми,

крім

твердої

гуми

61%

14 2

978

512

9 42

49

475

4005

Невулканізовані

гумові суміші

63%

8 39

17

096

8 30

78

587

4012

Шини та

покришки

пневматичні

гумові, відновлені

, що вико

-ристовувались

64%

2 89

92

725

2 48

21

745

4006

Інші форми з невулканізованої

гуми

63%

217

150

201

846

4017

Гума тверда

у будь—яких

формах

; вироби з твердої гуми

68%

125

157

339

133

C26

– Виробни

-цтво

комп'ютерів,

електронної та

оптичної

про

-дукції

9032

Прилади

для

автоматичного

регулювання або керування

59%

1 83

896

11

168

1 13

490

31Контрольні

або

вимірювальні

прилади

, в іншому місці

цієї гру

-пи

не зазначені; проектори профільні

66%

6 27

64

720

4 62

46

033

9026

Прилади

для

вимірювання,

контролю

змінних характеристик

рідин або газів:

витрати

, рівня

, тиску

62%

1 04

176

91

209

996

9022

Апаратура,

що використовує

рентгенівське

, альфа—

, бета—

чи

гамма—

випромінювання

52%

959

1 22

42

075

1 59

6

9028

Лічильники газу

, рідин

чи електроенергії

65%

4 02

03

116

3 94

84

986

9030

Прилади

для

вимірювання електричних величин,

для

виявлен

-ня

або

вимірювання іонізуючих випромінювань

59%

1 67

198

81

669

1 65

8

9025

Ареометри

та аналогічні

занурювані

прилади

, термометри

, пірометри

, барометри

, гігроменти

та псіхометри

55%

811

457

990

878

9033

Частини та

приладдя для об

'єктів групи

90, в

іншому місці

цієї

групи не

зазначені

56%

5 27

43

660

3 60

63

830

9029

Лічильники кількості обертів

, кількості

продукції;

спідометри

та

тахометри

; стробоскопи

47%

1 87

11

409

847

824

9024

Машини та

пристрої для

випробування механічних властивос-

тей матеріалів

45%

3947

3510

8

9011

Мікроскопи оптичні складні

56%

1327

5522

590

02Лінзи

, призми,

дзеркала,

оправлені

45%

233

156

359

2 74

1C

28 –

Вироб

-ництво

машин

і устаткування

, не

віднесених

до

інших

угруповань

8433

Машини або механізми для збирання

, обмолоту с/г культур;

газонокосарки та

сінокосарки

; машини для сортування

яєць,

плодів

або

інших

с/г

продуктів

, крім

машин

843

7:

76%

9 51

18

246

12 2

1914

117

Page 46: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

46

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Частка

ЄС

в імпорті

України

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

8432

Машини та

обладнання с/г, садові

або

лісогосподарські для

підготовки

або

оброблення ґрунту

; котки

для

спортивних

майданчиків

68%

13 9

1914

731

20 6

5224

669

8421

Центрифуги;

обладнання для фільтрування рідин чи

газів

67%

7 97

99

257

6 17

48

430

8479

Машини та

механічні

пристрої спеціального призначення в

іншому місці

не зазначене

72%

5 32

73

315

5 43

27

015

8481

Крани,

клапани

, вентилі

для

трубопроводів

, котлів,

резервуа-

рів,

цистерн

, баків

60%

95 9

8664

085

90 6

9310

7 49

4

8419

Обладнання промислове

, лабораторне

, для

обробки

матеріа

-лів шляхом

зміни температури

69%

3 71

32

009

3 30

35

737

8414

Насоси повітряні або

вакуумні

, повітряні

компресори та

венти

-лятори

; витяжні

ковпаки

чи шафи з вентилятором

67%

9 19

74

630

4 23

06

513

8483

Механізми передачі

руху

55%

65 8

9749

991

78 5

3887

052

8413

Насоси для рідини

, механізми для підіймання

рідини

54%

7 77

87

306

5 02

55

306

8422

Машини посудомийні

; обладнання для наповнення

, закупорю

-вання пляшок

, банок

тощо,

фасування

, загортання наклеюван-

ня етикеток,

герметизації та

пакування

товарів

, для

газування

напоїв

79%

7 56

57

319

10 5

685

203

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

41%

55 9

2841

988

46 7

4049

920

8438

Інше обладнання

для

промислового

приготування або ви

-робництва харчових

продуктів

чи напоїв

, крім

обладнання для

виробництва рослинних жирів

або

олій

78%

4 21

51

987

2 44

63

193

8474

Обладнання для роботи

з ґрунтом

, камінням

, рудам

та іншими

мінеральними матеріалами

62%

16 7

1111

054

10 7

8020

254

8431

Частини,

призначені для

обладнання товарних

позицій

842

5 —

84

3060

%36

198

28 5

6845

492

49 2

89

8424

Механічні

пристрої для

розбризкування або розпилення

рідких

чи порошкоподібних

речовин

; вогнегасники;

пульверизатори;

піскоструминні

, пароструминні

55%

4 69

32

800

5 00

65

684

8418

Холодильники

, морозильники;

теплові

насоси

47%

11 0

486

472

8 42

410

728

8436

Інше обладнання

для

сільського господарства

, садівництва

, лі-

сового

господарства

; інкубатори та

брудери

для

птахівництва

82%

1 84

31

725

1 30

21

691

Page 47: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

47

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Частка

ЄС

в імпорті

України

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

8477

Обладнання для обробки гуми або пластмаси

42%

3 33

32

058

2 38

64

244

8412

Інші двигуни

та силові

установки

53%

2 51

81

291

1 85

83

610

8466

Частини та

приладдя,

призначені для

обладнання

8456

8465

, кріплення

для

інструментів будь

—якого типу

, призначе-

них для ручних

робіт

65%

18 3

649

650

11 5

2016

035

8454

Конвертери

, ливарні

ковші, виливниці, ливарні машини,

для

металургії

, лиття

93%

3 47

57

049

1 76

61

258

8514

Печі та камери,

електричні; інше промислове

або

лабораторне

обладнання

для

термічного

оброблення матеріалів індукційне

або діалектричне

72%

1 29

856

21

067

1 41

3

8437

Машини для роботи

з насінням

, зерном

чи сухими бобовими

культурами,

крім

машин

, що використовуються

на с/г фермах

47%

867

237

522

502

8417

Печі та горни промислові

або

лабораторні

, неелектричні

44%

3 70

82

114

713

3 05

584

06Турбіни на

водяній

парі та інші парові турбіни

63%

9 04

511

716

2 57

64

786

8478

Обладнання для підготовки

або

обробки

тютюну

65%

1 82

91

503

1 79

01

721

8416

Пальники топкові рідкого

, розпиленого

твердого палива

або

газу

; топки

механічні

, механічні

пристрої для

видалення

золи

та аналогічні

пристрої

83%

1 09

352

769

180

9

8441

Інше обладнання

для

виробництва

товарів

з паперової

маси,

паперу

, картону

, різальні машини

67%

774

668

1 07

21

053

8423

Обладнання для зважування

; гирі для

ваг

або

терезів

41%

801

571

876

925

8451

Обладнання для обробки та

складання

пряжі, тканин

, виробів

з текстилю

; машини для виробництва покриття

підлог

79%

140

173

220

254

8420

Каландри

або

інші валкові

машини,

крім

призначених

для

об-

робки металів

чи скла

та валки для цих машин

84%

3 62

32

164

2 46

62

682

8439

Обладнання для виробництва маси з волокнистих целюлозних

матеріалів або для виробництва чи

обробки

паперу або карто-

ну

83%

2 62

41

532

7 35

45

559

8487

Частини обладнання

, в іншому місці

не зазначені, що не

мають

електричних з’єднань,

ізоляторів

, контактів

, котушок

, проводів

або інших

електричних

елементів:

69%

6 31

37

500

4 65

45

769

Page 48: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

48

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Частка

ЄС

в імпорті

України

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

8484

Прокладки

та аналогічні

ущільнювачі

з листового

металу або в

комбінації з

іншим

матеріалом

57%

5 75

03

989

5 91

37

356

8410

Турбіни гідравлічні

, колеса водяні

та регулятори

для

них

96%

10 0

162

158

4 20

028

373

15Ланцюги

та їх

частини

з чорних металів

45%

4 96

14

193

4 81

74

976

8455

Стани прокатні

та валки до

них

42%

4 14

63

216

1 95

54

929

8434

Установки і апарати

доїльні

та для обробки молока

85%

673

440

267

804

8475

Машини для:

складання

ламп,

трубок;

виробництва

чи гарячої

обробки скла

та скляних виробів

82%

3 11

81

420

1 82

12

679

8453

Обладнання для роботи

з шкурою

або

шкірою

, виробництва

шкіряного

взуття

79%

110

7512

726

8

8476

Автомати торгівельні

68%

239

168

379

309

8448

Обладнання допоміжне

для

використання з машинами то

-варних

позицій

844

4 —

844

7; частини

, які

застосовуються

для

машин

цих

товарних позицій

69%

1 12

11

500

1 55

21

570

8442

Машини,

апаратура

та оснащення

для

відливання,

складан

-ня

шрифту,

виготовлення друкарських елементів;

друкарські

елементи

73%

200

251

266

235

8709

Транспортні засоби для перевезення вантажів

на короткі від

-стані; тягачі

, використовувані

на залізничних платформах

94%

300

6313

019

4

8440

Обладнання для оправлення

, включаючи

брошурувальні ма-

шини

83%

4310

912

114

2

8468

Обладнання для паяння

або

зварювання;

апарати

для

поверх-

невої термообробки

, які

працюють

на газу

46%

233

9016

791

Джерело:

база даних

WIT

S , власні розрахунки

Page 49: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

49

Таблиця

4.

Основні

товарні

позиції українського

експорту до

Канади та

європейські

товари проміж

-ного

споживання

, що використовуються

у їх

виробництві

КВЕД

галузі

—спо-

живача

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—постачаль-

ника

Основні

європейські

складники

українсько-

го експорту до

Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

C20

– Виробництво

хімічних речовин і

хімічної продукції

3206

Інші барвникові матеріали

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

3822

Реагенти

діагностичні або

лабора-

торні

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

2207

Спирт

етиловий ,

неденатурований

, 80

об.

% чи більше

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

C30

– Виробництво

інших

транспортних

засобів

8607

Частини до

залізничних

локомотивів

або моторних вагонів трамвая або

рухомого складу

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8483

Механізми передачі

руху

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

8411

Двигуни

турбореактивні, турбогвин-

тові

та інші газові турбіни

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

8903

Яхти

та інші плавучі

засоби для до

-звілля

або

спорту;

гребні човни

та

каное

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

C28

– Виробництво

машин

і устаткуван

-ня

, не віднесених

до

інших

угруповань

8418

Холодильники

, морозильники;

те-

плові насоси

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8418

Холодильники

, морозильники;

те-

плові насоси

8431

Частини,

призначені для

обладнання

товарних

позицій

842

5 —

843

0C

28 –

Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8431

Частини,

призначені для

обладнання

товарних

позицій

842

5 —

843

0

8464

Верстати

для

обробки

каменю

, кераміки,

бетону,

азбестоцементу

, чи

холодної

обробки

скла

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8466

Частини та

приладдя,

призначені

для обладнання

845

6 —

846

5, крі

-плення

для

інструментів будь

—якого

типу

, призначених

для

ручних робіт

8479

Машини та

механічні

пристрої спеці

-ального призначення в іншому місці

не

зазначене

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

Page 50: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

50

КВЕД

галузі

—спо-

живача

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—постачаль-

ника

Основні

європейські

складники

українсько-

го експорту до

Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

8437

Машини для роботи

з насінням

, зерном

чи сухими бобовими культу

-рами,

крім

машин

, що використову-

ються

на с/г*

* фермах

C30

– Виробництво

інших

транспортних

засобів

8437

Машини для роботи

з насінням

, зерном

чи сухими бобовими культу

-рами,

крім

машин

, що використову-

ються

на с/г*

* фермах

8477

Обладнання для обробки гуми або

пластмаси

C30

– Виробництво

інших

транспортних

засобів

8477

Обладнання для обробки гуми або

пластмаси

8476

Автомати торгівельні

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

8443

Обладнання друкарське

; фарбостру

-минні

друкарські машини;

допоміжні

машини для друкування

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

C13

—C

15 –

Тек

-стильне виробни-

цтво

, виробництво

одягу,

шкіри

та

інших

матеріалів

6115

Колготки

, панчохи

, гольфи,

шкарпет

-ки

, трикотажні

немає

суттєвого

експорту з

ЄС

в Україну

6204

Костюми,

сукні

, спідниці, для жінок

або дівчат

C13

—C

15 –

Текстильне

виробництво,

виробництво

одягу,

шкіри

та інших

мате-

ріалів

5515

Інші тканини

із синтетичних

шта

-пельних волокон

5514

Тканини з синтетичних штапельних

волокон менш

85 мас

.%55

12Тканини з синтетичних штапельних

волокон

85 мас

. % чи більш

5516

Тканини з штучних

штапельних

волокон

6203

Костюми,

комбінезони

, шорти

, для

чоловіків або хлопців

C13

—C

15 –

Текстильне

виробництво,

виробництво

одягу,

шкіри

та інших

мате-

ріалів

5515

Інші тканини

із синтетичних

шта

-пельних волокон

5514

Тканини з синтетичних штапельних

волокон менш

85 мас

.%55

12Тканини з синтетичних штапельних

волокон

85 мас

. % чи більш

5516

Тканини з штучних

штапельних

волокон

5111

Тканини з кардочесаних

вовни

чи

тонкого волосу

тварин

5112

Тканини з гребенечесаної

вовни

чи

тонкого волосу

тварин

Page 51: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

51

КВЕД

галузі

—спо-

живача

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—постачаль-

ника

Основні

європейські

складники

українсько-

го експорту до

Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

елек-

тронної та оптичної

продукції

9030

Прилади

для

вимірювання електрич

-них величин,

для

виявлення

або

ви-

мірювання іонізуючих випромінювань

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

електронної

та

оптичної

продукції

9030

Прилади

для

вимірювання елек

-тричних величин,

для

виявлення

або

вимірювання іонізуючих випроміню

-вань

9033

Частини та

приладдя для об

'єктів

групи

90, в

іншому місці

цієї групи

не

зазначені

84

71Машини автоматичного

оброблення

інформації та

їх блоки

; магнітні або

оптичні зчитувальні

пристрої

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

9022

Апаратура,

що використовує

рент-

генівське,

альфа—

, бета—

чи гамма—

випромінювання

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

електронної

та

оптичної

продукції

9022

Апаратура,

що використовує

рент-

генівське,

альфа—

, бета—

чи гамма—

випромінювання

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

електронної

та

оптичної

продукції

9033

Частини та

приладдя для об

'єктів

групи

90, в

іншому місці

цієї групи

не

зазначені

85

29Частини,

призначені для

апаратури

товарних

позицій

852

5 —

852

8немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

C22

– Виробництво

гумових

і пластмасо-

вих виробів

4011

Шини та

покришки

пневматичні

гумові нові

C22

– Виробництво

гумових

і пластмасових

виробів

4005

Невулканізовані

гумові суміші

4006

Інші форми з невулканізованої

гуми

4017

Гума тверда

у будь—яких

формах

; вироби

з твердої

гуми

3925

Вироби

будівельні з

пластмас

C22

– Виробництво

гумових

і пластмасових

виробів

3920

Інші вироби з пластмаси

(плити

, лис

-ти

, плівки,

стрічки

, пластини)

3926

Інші вироби з пластмас

та вироби

з

3901

— 3

914

3921

Інші плити

, листи

, плівки,

смуги,

стрічки з пластмаси

3919

Плити

, листи

, смужки

, стрічки

, плів-

ки з

пластмас

Page 52: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

52

Джерело:

база даних

WIT

S, власний

аналіз

КВЕД

галузі

—спо-

живача

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—постачаль-

ника

Основні

європейські

складники

українсько-

го експорту до

Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

C19

.2 –

Виробни

-цтво

продуктів

на-

фтоперероблення

2710

Нафта

або

нафтопродукти

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

C21

– Виробництво

основних

фармацев

-тичних

продуктів

і фармацевтичних

препаратів

3006

Кетгут

, реагенти,

контрастні препа

-рати

, контрацептиви

, матеріали

для

зубів

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Україну

Page 53: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

53

Таблиця 5. Ставки ввізного мита України для відібраних товарів проміжного споживання

Таблиця 6. Ставки ввізного мита Канади для відібраних товарних позицій українського експорту

Код ГС Найменування товарної позиції Тариф РНС України

3919 Плити, листи, смужки, стрічки, плівки з пластмас 6,5%3920 Інші вироби з пластмаси (плити, листи, плівки, стрічки, пластини) 5%3921 Інші плити, листи, плівки, смуги, стрічки з пластмаси 6,5%3926 Інші вироби з пластмас та вироби з 3901 — 3914 5%4005 Невулканізовані гумові суміші 5%4006 Інші форми з невулканізованої гуми 5%4017 Гума тверда у будь—яких формах; вироби з твердої гуми 10%5111 Тканини з кардочесаних: вовни чи тонкого волосу тварин 0%5112 Тканини з гребенечесаної: вовни чи тонкого волосу тварин 0%5514 Тканини з синтетичних штапельних волокон менш 85 мас.%, з п.щ. більш 170 г/м2 0%5515 Інші тканини із синтетичних штапельних волокон 0%5516 Тканини з штучних штапельних волокон 0%8418 Холодильники, морозильники; теплові насоси 5—6%8437 Машини для роботи з насінням, зерном чи сухими бобовими культурами, крім

машин, що використовуються на с/г фермах0%

8466 Частини та приладдя, призначені для обладнання 8456 — 8465, кріплення для інструментів будь—якого типу, призначених для ручних робіт

2%

8477 Обладнання для обробки гуми або пластмаси 0%8482 Підшипники кулькові або роликові 0—10%8483 Механізми передачі руху 0—5%9022 Апаратура, що використовує рентгенівське, альфа—, бета— чи гамма— випромі-

нювання0%

9030 Прилади для вимірювання електричних величин, для виявлення або вимірюван-ня іонізуючих випромінювань

0%

9033 Частини та приладдя для об'єктів групи 90, в іншому місці цієї групи не зазначені 10%

Код ГС Найменування товарної позиції Тариф РНС Канади

3925 Вироби будівельні з пластмас 6,5%4011 Шини та покришки пневматичні гумові нові 7%6203 Костюми, комбінезони, шорти, для чоловіків або хлопців 17—18%6204 Костюми, сукні, спідниці, для жінок або дівчат 17—18%8418 Холодильники, морозильники; теплові насоси 6—7%8437 Машини для роботи з насінням, зерном чи сухими бобовими культурами, крім

машин, що використовуються на с/г** фермах0%

8464 Верстати для обробки каменю, кераміки, бетону, азбестоцементу, чи холодної обробки скла

0%

8477 Обладнання для обробки гуми або пластмаси 0%

Джерело: база даних WITS

Page 54: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

54

Таблиця 7. Результати оцінкювання відібраних товарних позицій українського експорту на відповід-ність правилам походження в рамках CUFTA

Код ГС Найменування товарної позиції

Правила походження в рамках CUFTA

Оцінка на відповідність правилам походження

3925 Вироби будівельні з пластмас

3916—3926: зміна з будь—якої іншої товарної позиції

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Відбулась зміна з позицій імпорту з ЄС: 3919—3921 та 3926

4011 Шини та покришки пневматичні гумові нові

4001—4011: зміна з будь—якої іншої товарної позиції

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Відбулась зміна з позицій імпорту з ЄС: 4005, 4006 та 4017

6203 Костюми, комбінезони, шорти, для чоловіків або хлопців

6201—6212: зміна з будь—якої іншої групи, за умови, що продукція вирізана і зши-та або іншим чином зібрана на території сторін

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з ЄС: 5111; 5112; 5512 та 5514—5516

6204 Костюми, сукні, спідниці, для жінок або дівчат

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій ім-порту з ЄС: 5512 та 5514—5516 5515

8418 Холодильники, моро-зильники; теплові насоси

8418—8422: зміна з будь—якої іншої товарної позиції; або зміна у межах будь—якої однієї з цих товарних пози-цій, за умови, що вартість матеріалів іншого похо-дження, класифікованих в одній позиції з кінцевим про-дуктом, не перевищує 50 % вартості транзакції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Зміна позиції імпорту з ЄС не відбулась. Позиція 8418 належить до галузі С28. Основний постачальник імпортної сировини цієї галузі – також галузь С28. Частка продукції галузі С28 у імпорті галузі С28 становить 24%, отже є нижчою за граничну, згід-но правила походження (50%)

8607 Частини до залізничних локомотивів або мото-рних вагонів трамвая або рухомого складу

8607: зміна з будь—якої іншої товарної позиції; абозміна у межах цієї товарної позиції, за умови, що вар-тість матеріалів іншого походження не перевищує 50 % вартості транзакції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з ЄС: 8482 та 8483

Джерело: база даних WITS

Джерело: текст CUFTA, власний аналіз

Код ГС Найменування товарної позиції Тариф РНС Канади

8607 Частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу

0—9%

9022 Апаратура, що використовує рентгенівське, альфа—, бета— чи гамма— випроміню-вання

0%

9030 Прилади для вимірювання електричних величин, для виявлення або вимірюван-ня іонізуючих випромінювань

0%

Page 55: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

55

Додаток

2. Участь України у ланцюгах доданої

вартості

Україна

—ЄС

—Канада

Таблиця

1.

Основні

імпортоємні

галузі

в структурі

економіки ЄС

та їх

галузі

—постачальники

КВЕД

*A

03B

C13—

15C1

9C2

0C2

1C2

2C2

4C2

5C2

6C2

7C2

8C2

9C3

0C3

1—32

Разом

A03

11,7

1%0,

00%

0,01

%0,

00%

0,03

%0,

00%

0,00

%0,

00%

0,00

%0,

00%

0,00

%0,

00%

0,00

%0,

00%

0,02

%0,

12%

B2,

01%

59,5

1%1,

55%

92,6

8%24

,03%

1,32

%3,

31%

37,8

5%5,

02%

0,35

%3,

16%

2,83

%2,

57%

0,65

%3,

29%

20,9

6%C

13—

159,

29%

0,50

%75

,60%

0,02

%0,

66%

0,87

%5,

53%

0,20

%0,

95%

0,31

%0,

49%

0,79

%2,

78%

1,04

%8,

44%

2,75

%C

1918

,60%

3,77

%0,

33%

4,04

%7,

96%

0,64

%0,

75%

1,47

%0,

68%

0,14

%0,

51%

0,53

%0,

29%

0,42

%0,

93%

3,72

%C

2014

,48%

4,44

%8,

17%

1,44

%48

,62%

15,6

0%49

,64%

2,65

%5,

03%

1,46

%3,

95%

2,45

%3,

73%

1,81

%6,

55%

6,88

%C

213,

22%

0,02

%0,

06%

0,01

%1,

65%

35,3

5%0,

13%

0,01

%0,

01%

0,03

%0,

01%

0,12

%0,

03%

0,01

%0,

77%

2,00

%C

223,

07%

0,90

%1,

31%

0,18

%1,

59%

1,26

%16

,97%

0,37

%2,

42%

1,13

%2,

62%

2,78

%6,

15%

1,94

%3,

47%

2,28

%C

240,

10%

2,78

%0,

22%

0,17

%1,

59%

0,53

%3,

08%

46,4

4%43

,37%

2,00

%13

,66%

12,6

0%8,

83%

4,77

%8,

34%

5,48

%C

251,

61%

2,45

%0,

67%

0,12

%0,

63%

0,33

%2,

21%

1,57

%15

,47%

0,91

%2,

95%

5,83

%4,

13%

4,30

%3,

85%

1,99

%C

262,

23%

1,10

%0,

38%

0,10

%0,

88%

0,78

%1,

85%

0,85

%4,

46%

63,9

4%26

,60%

14,7

2%7,

81%

15,1

2%11

,81%

9,01

%C

270,

41%

1,11

%0,

19%

0,08

%0,

37%

0,15

%1,

01%

0,66

%3,

16%

4,55

%30

,09%

7,82

%6,

45%

3,21

%2,

19%

3,07

%C

284,

62%

6,37

%0,

70%

0,19

%0,

76%

0,39

%1,

93%

1,34

%5,

52%

1,93

%4,

50%

34,2

1%13

,87%

6,70

%1,

79%

3,86

%C

290,

06%

0,32

%0,

11%

0,01

%0,

06%

0,02

%0,

74%

0,17

%1,

05%

0,30

%1,

30%

3,76

%33

,46%

1,00

%0,

50%

2,41

%C

303,

33%

0,69

%0,

05%

0,00

%0,

01%

0,02

%0,

34%

0,10

%0,

61%

0,34

%0,

48%

0,70

%0,

46%

51,2

2%0,

65%

1,47

%C

31—

320,

66%

0,17

%0,

61%

0,01

%0,

28%

0,87

%0,

62%

0,11

%0,

76%

0,96

%0,

43%

0,86

%0,

76%

0,79

%24

,68%

1,35

%Разом

9,46

%10

,61%

16,5

1%46

,60%

15,6

7%18

,05%

12,1

6%17

,29%

9,41

%26

,63%

14,2

4%11

,13%

9,86

%14

,22%

12,5

4%9,

10%

*КВЕД

та назва виду

економічної діяльності:

A03

— Риба та

інші продукти риболовлі; продукти

аквакультури;

по-

слуги з підтримки

риболовлі

B —

Добувна

промисловість і розроблення

кар

'єрів

C13

—15

— Текстильне виробництво,

виробництво

одягу

, шкіри

та

інших

матеріалів

C19

— Виробництво

коксу

та продуктів нафтоперероблення

C20

— Виробництво

хімічних речовин і хімічної продукції

C21

— Виробництво

основних фармацевтичних

продуктів

і фармацев

-тичних

препаратів

C22

— Виробництво

гумових

і пластмасових

виробів

C24

— Металургійне

виробництво

C25

— Виробництво

готових металевих

виробів

, крім

машин

і устатку-

вання

C26

— Виробництво

комп'ютерів,

електронної

та оптичної

продукції

C27

— Виробництво

електричного устаткування

C28

— Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до інших

угруповань

C29

— Виробництво

автотранспортних засобів,

причепів і напівприче-

пів

C30

— Виробництво

інших

транспортних засобів

C31

—32

— Меблі

та інша виробнича продукція

Джерело:

Євростат

, власні розрахунки

Page 56: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

56

Таблиця

2.

Основні

товарні

позиції проміжного

споживання

українського експорту

до ЄС

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Значення

N

RCA на

ринку ЄС

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

C24

– Металургій

-не

виробництво

7207

Напівфабрикати

з вуглецевої сталі

0,95

781

701

034

903

443

916

707

1 27

7 46

372

08Прокат плоский з вуглецевої

сталі

завширшки

600

мм

або

більше,

гарячекатаний

, неплакований,

без

гальванічного чи

іншого покриття

0,83

5497

7 13

674

8 91

381

3 50

488

1 74

8

7202

Феросплави

0,90

9143

6 15

539

8 38

136

3 65

262

3 93

572

01Чавун

0,96

0240

2 77

523

8 57

019

0 52

928

2 43

873

04Труби,

трубки і профілі порожнисті, безшовні

з чор

-них металів

0,81

0619

4 67

715

6 16

513

9 76

516

8 66

9

7213

Прутки та

бруски гарячекатані

, вироблені

з вуглеце

-вої сталі

, у бунтах

0,65

4617

8 14

115

7 03

917

2 29

410

8 96

6

7209

Плоский

прокат з вуглецевої

сталі

, завширшки

600

мм

або

більше,

холоднокатаний,

неплакований,

без

гальванічного чи

іншого покриття

0,78

9999

593

103

372

98 3

3721

0 95

3

7228

Інші прутки та

бруски з інших

легованих

сталей;

по-

рожнисті прутки та

бруски для буріння з легованих

або нелегованих сталей

0,52

2075

127

65 4

3046

603

68 3

81

7214

Інші прутки та

бруски з вуглецевої

сталі

, без

подаль-

шого оброблення

, кручені

0,59

7925

267

55 9

3668

177

84 5

64

7216

Кутики

, фасонні

та спеціальні

профілі з

вуглецевої

сталі

0,37

9352

831

59 1

1251

753

52 2

26

7306

Інші труби

, трубки і профілі порожнисті з

чорних

металів

0,21

6457

196

35 0

8144

253

61 0

26

7217

Дріт з вуглецевої

сталі

0,64

3340

135

32 3

0840

440

37 5

2472

22Інші прутки та

бруски з корозійностійкої

сталі

, кутики,

фасонні

та спеціальні

профілі з

корозійностійкої сталі

0,61

7741

340

33 1

4127

780

40 3

66

7224

Інша сталь легована

; напівфабрикати

з інших

легова-

них сталей

0,74

6233

229

37 0

9517

786

20 8

98

7801

Свинець

необроблений

0,58

9015

897

18 4

9828

409

45 6

8481

08Титан і вироби з титану

, включаючи

відходи

та брухт

0,50

0327

344

36 8

7614

767

21 3

4672

15Інші прутки та

бруски з вуглецевої

сталі

0,06

386

466

8 74

74

499

9 46

2

Page 57: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

57

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Значення

N

RCA на

ринку ЄС

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

7206

Вуглецева сталь

0,36

275

256

2 57

213

259

1 53

976

03Порошки

та луска алюмінієві

0,37

891

700

1 91

51

514

2 39

381

12Берилій,

хром

, германій

, ванадій

, галій

, гафній,

індій,

ніобій

, реній

і талій та

вироби з цих металів

, включа

-ючи

відходи

і брухт

0,45

1210

926

404

3 90

9

7507

Труби,

трубки та

фітинги

для

них

нікелеві

0,12

5923

01

127

B – Добувна

про

-мисловість і роз

-роблення

кар

'єрів

2601

Руди

і концентрати залізні

0,94

991

527

441

1 01

7 64

497

8 46

41

462

379

2508

Інші глини

, крім

глин

680

6, муліт

, землі

0,95

8710

3 04

110

8 63

812

3 64

315

3 69

525

07Каолін

та інші глини

каолінові

0,66

2369

010

74 4

9589

157

119

855

2614

Руди

і концентрати титанові

0,91

8643

254

27 8

2822

150

32 7

1525

01Сіль та

хлорид натрію

чистий;

вода морська

0,73

8311

533

12 7

6012

339

21 6

4326

15Руди

і концентрати ніобієві

, танталові

, ванадієві

, цирконієві

0,56

8110

029

7 80

96

587

4 26

9

2602

Руди

і концентрати марганцеві

0,67

5510

647

2 78

12

611

7 10

925

16Граніт

, базальт

, пісковик та

інші камені

0,07

664

834

4 94

63

620

2 73

925

04Графіт

природний

0,91

512

790

3 40

13

438

3 31

425

06Кварц;

кварцит

0,57

813

136

5 69

21

042

1 93

226

21Інші шлак та

зола

0,65

272

023

2 42

34

389

661

C29

– Виробни

-цтво

автотран-

спортних

засобів

, причепів

і напів-

причепів

8544

Проводи

ізольовані

, кабелі та інші ізольовані елек-

тричні

провідники;

кабелі волоконно

—оптичні

0,80

3474

7 16

375

6 62

583

6 12

31

009

043

C20

– Вироб

-ництво

хімічних

речовин і хімічної

продукції

3102

Добрива

мінеральні або

хімічні

, азотні

0,42

4519

0 93

717

4 27

712

5 37

858

602

3206

Інші барвникові матеріали

0,45

4885

118

63 3

4341

469

57 9

9444

02Вугілля

деревне

0,

9456

43 8

3644

035

55 3

4160

390

2814

Аміак

0,02

1893

405

52 5

357

195

3 87

627

07Масла

і інші продукти з кам

'яновугільних

смол

0,54

2349

746

18 6

3330

025

35 7

6928

03Вуглець

0,66

8230

637

20 3

4622

909

40 7

4329

02Вуглеводні

циклічні

0,09

8862

657

20 4

5713

509

17 4

2038

23Промислові

жирні

кислоти

; кислотні олії; промислові

жирні

спирти

0,01

9216

861

10 5

6410

547

13 1

66

Page 58: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

58

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Значення

N

RCA на

ринку ЄС

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

2849

Карбіди

0,75

648

031

10 6

989

067

11 5

3929

04Сульфовані, нітровані чи нітрозовані похідні

вугле

-воднів

0,77

8066

42

444

6 16

921

016

2901

Вуглеводні

ациклічні

0,10

081

388

08

22 8

5228

33Сульфати;

галуни;

пероксосульфати

0,10

255

918

4 82

25

408

5 04

528

39Силікати

0,64

192

504

1 63

01

952

2 20

5C

27 –

Виробни

-цтво

електрично-

го устаткування

8544

Проводи

ізольовані

, кабелі та інші ізольовані елек-

тричні

провідники;

кабелі волоконно

—оптичні

0,80

3419

9 98

416

4 76

214

4 03

416

0 10

0

8516

Електронагрівальні

прилади

та апарати;

праски елек

-тричні

0,63

1264

746

27 6

6442

269

45 6

23

8510

Електробритви,

машинки

для

підстригання волосся

та епіляційні апарати

з вмонтованим

електродвигу-

ном

0,42

826

101

12 2

096

118

13 5

24

8545

Електроди вугільні, щітки

вугільні, вугілля

для

ламп

або гальванічних

елементів

0,42

729

489

8 45

32

233

8 22

5

C28

– Вироб

-ництво

машин

і устаткування

, не

віднесених

до

інших

угруповань

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

0,19

0873

098

57 8

3054

142

58 8

0984

55Стани прокатні

та валки до

них

0,76

1924

264

13 3

4220

052

24 9

5284

06Турбіни на

водяній

парі та інші парові турбіни

0,63

811

791

639

11 4

3713

736

8474

Обладнання для роботи

з ґрунтом

, камінням

, рудам

та

іншими мінеральними матеріалами

0,10

5292

245

91

345

1 62

2

C26

— Виробни

-цтво

комп'ютерів,

електронної та

оптичної

продукції

8517

Апарати електричні

телефонні

або

телеграфні

; відео

-телефони

0,00

8225

510

46 9

8176

790

148

583

9008

Проектори

зображення

0,57

2926

491

1 08

55

C19

– Вироб

-ництво

коксу

та

продуктів нафто-

перероблення

2712

Вазелін нафтовий

; парафін

, віск нафтовий

0,39

1710

666

4 09

24

496

9 74

227

06Смоли кам

'яно

—, буро

—вугільні, чи

торф'яні

0,89

8243

91

204

197

C13

—15

– Тек

-стильне виробни-

цтво

, виробництво

одягу,

шкіри

та

інших

матеріалів

4104

Дублена

шкіра

із шкур ВРХ чи

конячих

без

обробки

0,58

1610

9 70

667

612

63 7

8370

021

Page 59: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

59

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Значення

N

RCA на

ринку ЄС

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

6305

Мішки

та пакети

пакувальні

0,46

0310

292

8 92

19

568

13 1

5543

02Хутрові шкурки дублені або

вичинені, крім

430

30,

7388

6 55

94

545

3 04

36

040

4107

Шкіра

, оброблена

після

дублення,

шкіра

із шкур ВРХ

або конячих

0,54

0087

61

860

2 46

95

301

6006

Інші полотна

трикотажні

0,13

521

087

1 01

61

585

3 95

851

11Тканини з кардочесаних

: вовни

чи тонкого волосу

тварин

0,11

3723

147

41

424

2 15

9

4106

Дублена

шкіра

із шкур інших

тварин без обробки

0,47

7877

159

954

81

247

C25

– Вироб

-ництво

готових

металевих

виро-

бів,

крім

машин

і устаткування

8309

Пробки,

ковпачки та

кришки

, заглушки

нарізні

, обо

-лонки пробок

та інші пакувальні пристрої з

недорого-

цінних

металів

0,16

7811

554

11 3

5212

945

14 7

96

7317

Цвяхи

, кнопки креслярські, скоби з чорних

металів

, крім

виробів

, що мають

мідні

головки

0,08

3353

191

01

721

3 33

1

C31

—32

– Меблі

та

інша виробнича

продукція

9401

Меблі

для

сидіння

, та їх

частини

0,40

3883

186

71 8

1456

601

62 2

41

C30

– Виробни

-цтво

інших

тран-

спортних

засобів

8607

Частини до

залізничних

локомотивів

або

моторних

вагонів трамвая або рухомого складу

0,34

7750

543

44 0

6532

430

57 8

39

C21

– Виробни

-цтво

основних

фармацевтичних

продуктів і фарма-

цевтичних пре-

паратів

2923

Солі та гідроксиди амонію

четвертинні

; лецитини

0,74

434

563

6 41

510

515

14 6

36

Джерело:

база даних

WIT

S, власні розрахунки

Page 60: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

60

КВЕД

та його

найменування

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

B – Добувна

промисловість і

розроблення кар'єрів

2709

Нафта

або

нафтопродукти

сирі

735

4 69

116

1 18

5

C13

—15

– Текстильне ви

-робництво,

виробництво

одягу,

шкіри

та інших

мате-

ріалів

6403

Взуття

з верхом

з натуральної

шкіри

216

286

193

325

205

492

181

300

4202

Чемодани,

сумки

, футляри

та інші аналогічні

вироби

87 3

1696

859

119

608

75 9

18

C19

– Виробництво

коксу

та

продуктів

нафтопереро

-блення

2710

Нафта

або

нафтопродукти

2 70

2 69

02

061

395

1 98

9 16

31

052

462

C20

– Виробництво

хімічних

речовин і хімічної продукції

2934

Нуклеїнові кислоти

та їх

солі; інші гетероциклічні сполуки

277

846

201

881

180

934

174

320

3304

Косметичні

препарати

229

706

224

246

236

671

116

368

3808

Інсектициди,

родентициди

, фунгіциди,

гербіциди,

дезінфекційні

засоби

63 2

3058

760

52 3

2910

6 93

8

3822

Реагенти

діагностичні або

лабораторні

138

348

121

322

112

138

99 4

6829

33Сполуки

гетероциклічні

лише з гетероатомом

азоту

68 8

5872

098

110

790

90 5

87C

21 –

Виробництво

осно-

вних

фармацевтичних

про

-дуктів

і фармацевтичних

препаратів

3004

Лікарські

засоби дозовані

, або

фасовані для

роздрібної торгівлі

3 08

6 91

63

020

144

2 96

1 31

52

650

461

3002

Кров

людей,

тварин;

сироватки

, вакцини

, токсини

1 00

3 34

51

135

173

945

654

946

121

2937

Гормони,

простагландини,

тромбоксани та

лейкотриєни

505

605

231

620

275

419

415

635

2935

Сульфонаміди

5 79

728

238

14 5

9411

5 85

830

03Лікарські

засоби не

дозовані і

не фасовані для

роздрібної торгівлі

145

601

79 1

9838

651

43 2

07C

22 –

Виробництво

гумових

і пластмасових

виробів

4011

Шини та

покришки

пневматичні

гумові нові

217

059

213

622

209

890

168

531

3926

Інші вироби з пластмас

та вироби

з 3

901—

3914

109

623

93 7

2795

453

83 7

69C

24 –

Металургійне

вироб

-ництво

7216

Кутики

, фасонні

та спеціальні

профілі з

вуглецевої сталі

121

609

113

662

101

186

123

705

7106

Срібло

87 5

8713

4 32

729

2 26

112

0 04

472

07Напівфабрикати

з вуглецевої сталі

132

385

11 5

437

939

103

479

7225

Прокат плоский з інших

легованих

сталей завширшки

600

мм

або більше

112

983

106

248

100

857

83 6

00

7606

Плити

, листи

та стрічки алюмінієві

, товщиною

більше

0,2 мм

106

602

109

795

89 6

1975

390

Таблиця

3.

Основні

товарні

позиції експорту

ЄС до

Канади

Page 61: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

61

КВЕД

та його

найменування

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

7307

Фітинги

для

труб і трубок з чорних

металів

108

912

91 4

1148

129

70 3

4172

28Інші прутки та

бруски з інших

легованих

сталей;

порожнисті

прутки

та бруски

для

буріння

з легованих

або

нелегованих

ста

-лей

111

205

79 8

9740

377

57 0

09

7304

Труби,

трубки і профілі порожнисті, безшовні

з чорних металів

215

319

117

665

74 5

9455

364

7214

Інші прутки та

бруски з вуглецевої

сталі

, без

подальшого обро

-блення

, кручені

26 6

4010

4 35

741

144

19 9

42

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7308

Металоконструкції та

їх частини

з чорних металів

125

309

112

189

136

064

123

495

7326

Інші вироби з чорних

металів

153

314

133

782

106

640

89 2

4083

02Арматура,

кріплення

, фурнітура

, кронштейни,

вішалки

, ролики з

недорогоцінних

металів

107

818

99 7

6111

0 74

661

231

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

електронної

та

оптичної

продукції

8517

Апарати електричні

телефонні

або

телеграфні

; відеотелефони

166

484

135

348

177

912

166

327

8471

Машини автоматичного

оброблення інформації та

їх блоки

; маг

-нітні або

оптичні

зчитувальні

пристрої

154

379

144

360

143

304

153

900

9031

Контрольні

або

вимірювальні

прилади

, в іншому місці

цієї групи

не

зазначені

; проектори

профільні

142

998

109

815

126

405

123

474

9027

Прилади

та апаратура для фізичного

або

хімічного

аналізу

139

797

127

544

128

748

107

234

9022

Апаратура,

що використовує

рентгенівське

, альфа—

, бета—

чи

гамма—

випромінювання

115

779

106

743

109

772

90 6

89

9021

Пристрої ортопедичні

; пристрої для

лікування

переломів

; штучні

частини тіла

; слухові

апарати

104

314

88 9

7954

534

63 3

03

C27

– Виробництво

елек-

тричного

устаткування

8504

Трансформатори,

котушки

індуктивності та дроселі

244

262

202

760

328

246

247

885

8537

Пульти,

панелі, консолі, столи,

розподільні

щити,

для

контролю

або розподілу електричного

струму

204

951

147

337

174

072

151

494

8536

Електрична

апаратура

для

комутації,

захисту

, приєднання до

електричних кіл для напруги не

більш

100

0 В

152

636

140

911

140

935

110

321

8501

Двигуни

та генератори

, електричні

173

627

156

819

140

599

109

449

8543

Машини електричні

та апаратура,

в іншому місці

цієї групи

не

зазначені

84 9

0110

6 99

092

616

98 8

20

8503

Частини,

призначені для

машин

товарної позиції

8501

або

850

210

1 91

944

828

59 6

3647

613

8545

Електроди вугільні, щітки

вугільні, вугілля

для

ламп або гальва

-нічних

елементів

106

976

60 1

7148

098

32 3

73

Page 62: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

62

КВЕД

та його

найменування

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8411

Двигуни

турбореактивні, турбогвинтові та інші газові турбіни

276

363

258

794

333

840

293

570

8479

Машини та

механічні

пристрої спеціального призначення в іншо-

му місці

не зазначене

285

709

289

018

286

928

262

338

8481

Крани,

клапани

, вентилі

для

трубопроводів

, котлів,

резервуарів

, цистерн,

баків

357

482

336

955

304

687

248

000

8483

Механізми передачі

руху

283

953

261

767

252

005

247

230

8431

Частини,

призначені для

обладнання товарних

позицій

842

5 —

84

3033

3 57

328

6 95

523

8 21

120

4 13

5

8422

Машини посудомийні

; обладнання для наповнення

, закупорю

-вання пляшок

, банок

тощо,

фасування

, загортання наклеювання

етикеток

, герметизації та

пакування

товарів

, для

газування

напоїв

207

131

175

681

206

487

183

907

8429

Самохідні

бульдозери,

грейдери,

планувальники

, скрепери,

механічні

лопати,

екскаватори

, одноківшові навантажувачі, трам

-бувальні

машини,

дорожні

котки

тощо

175

704

176

673

129

519

176

532

8413

Насоси для рідини

, механізми для підіймання

рідини

245

892

231

586

204

658

171

656

8421

Центрифуги;

обладнання для фільтрування рідин чи

газів

194

789

171

196

170

223

157

987

8502

Електрогенераторні

установки

та обертові

електричні перетво

-рювачі

295

996

276

782

164

402

157

977

8419

Обладнання промислове

, лабораторне

, для

обробки

матеріалів

шляхом

зміни температури

133

607

178

455

166

678

139

395

8412

Інші двигуни

та силові

установки

137

053

99 9

0689

870

131

919

8438

Інше обладнання

для

промислового

приготування або виробни-

цтва

харчових продуктів чи

напоїв,

крім

обладнання для вироб-

ництва

рослинних

жирів

або

олій

157

606

122

562

168

274

126

930

8414

Насоси повітряні або

вакуумні

, повітряні

компресори та

вентиля

-тори

; витяжні

ковпаки

чи шафи з вентилятором

149

472

149

505

137

646

123

275

8701

Трактори

, за винятком

тракторів

товарної позиції

8709

176

936

141

604

156

502

118

276

8477

Обладнання для обробки гуми або пластмаси

144

786

131

075

109

122

116

988

8433

Машини або механізми для збирання

, обмолоту с/г*

* культур;

газонокосарки та

сінокосарки

; машини для сортування

яєць ,

пло

-дів або інших

с/г

** продуктів

, крім

машин

843

7:

112

407

96 3

0611

8 45

793

728

8428

Інші пристрої для

підіймання

, переміщення

, навантажування

або

розвантажування

156

376

103

770

124

249

84 1

32

Page 63: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

63

КВЕД

та його

найменування

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

8474

Обладнання для роботи

з ґрунтом

, камінням

, рудам

та іншими

мінеральними матеріалами

131

693

130

255

96 9

5683

077

8426

Суднові дерик

—крани;

підіймальні крани

; ферми підіймальні,

портальні навантажувачі та візки з підіймальним

краном

183

906

116

523

119

519

76 7

13

8436

Інше обладнання

для

сільського господарства

, садівництва

, лісо-

вого

господарства

; інкубатори та

брудери

для

птахівництва

97 2

3095

107

108

595

75 0

39

8409

Частини,

призначені для

двигунів

128

284

94 5

1077

643

52 6

29C

29 –

Виробництво

авто-

транспортних

засобів

, при

-чепів і напівпричепів

8703

Автомобілі легкові

та інші моторні

транспортні

засоби,

призна-

чені

головним

чином

для

перевезення

людей

4 05

4 61

53

956

414

4 29

2 27

64

589

335

8708

Частини та

пристрої транспортних засобів товарних

позицій

87

01—

8705

465

981

455

069

494

895

432

256

8704

Моторні

транспортні

засоби для перевезення вантажів

182

904

197

506

205

350

188

174

8705

Моторні

транспортні

засоби спеціального

призначення

не при-

значені для

перевезення

людей або вантажів

161

130

103

510

73 2

0961

671

8407

Двигуни

внутрішнього згоряння

з іскровим

запалюванням

235

756

177

466

146

153

9 79

2C

30 –

Виробництво

інших

транспортних

засобів

8411

Двигуни

турбореактивні, турбогвинтові та інші газові турбіни

1 95

5 05

61

929

400

1 40

9 26

81

312

956

8803

Частини літальних апаратів

товарної позиції

8801

або

880

21

301

385

1 33

3 08

71

210

801

944

391

8901

Судна призначені

для

перевезення

людей або вантажів

105

182

148

905

140

169

142

115

8905

Судна,

для

яких судноплавні якості є

лише другорядними порів-

няно

з їх

основними функціями

3 90

719

54

109

109

8802

Інші апарати

літальні; космічні

апарати

та суборбітальні і

косміч

-ні

ракети—носії

319

901

641

194

181

280

78 0

47

C31

—32

– Меблі

та інша ви

-робнича продукція

9403

Інші меблі

та їх

частини

262

950

238

879

247

075

275

885

9018

Прилади

та пристрої

, для

використання у медицині, хірургії,

сто

-матології або ветеринарії

377

858

359

482

340

451

260

929

9401

Меблі

для

сидіння

, та їх

частини

110

045

103

104

112

722

112

844

9021

Пристрої ортопедичні

; пристрої для

лікування

переломів

; штучні

частини тіла

; слухові

апарати

203

717

196

709

175

451

101

340

Джерело:

база даних

WIT

S

Page 64: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

64

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

C24

– Металургійне

виробництво

7207

Напівфабрикати

з вуглецевої сталі

C24

– Металургійне

вироб

-ництво

7304

Труби,

трубки і профілі порожнисті,

безшовні

з чорних металів

7216

Кутики

, фасонні

та спеціальні

профілі

з вуглецевої

сталі

7228

Інші прутки та

бруски з інших

лего-

ваних сталей

; порожнисті прутки та

бруски

для

буріння

з легованих

або

нелегованих сталей

7307

Фітинги

для

труб і трубок з чорних

металів

7214

Інші прутки та

бруски з вуглецевої

сталі, без подальшого оброблення

, кручені

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7326

Інші вироби з чорних

металів

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

7208

Прокат плоский з вуглецевої

ста

-лі

завширшки

600

мм

або

більше,

гарячекатаний,

неплакований,

без

гальванічного чи

іншого покриття

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7307

Фітинги

для

труб і трубок з чорних

металів

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

7326

Інші вироби з чорних

металів

7202

Феросплави

C24

– Металургійне

вироб

-ництво

7207

Напівфабрикати

з вуглецевої сталі

7216

Кутики

, фасонні

та спеціальні

профілі

з вуглецевої

сталі

7225

Прокат плоский з інших

легованих

сталей

завширшки

600

мм

або

більше

Таблиця

4.

Основні

товарні

позиції проміжного

споживання

українського експорту

до ЄС

та товари

європейського експорту

до Канади

, у виробництві

яких вони

використовуються

Page 65: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

65

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

7228

Інші прутки та

бруски з інших

лего-

ваних сталей

; порожнисті прутки та

бруски

для

буріння

з легованих

або

нелегованих сталей

7214

Інші прутки та

бруски з вуглецевої

сталі, без подальшого оброблення

, кручені

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7307

Фітинги

для

труб і трубок з чорних

металів

7304

Труби,

трубки і профілі порожнисті,

безшовні

з чорних металів

7326

Інші вироби з чорних

металів

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

7201

Чавун

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7304

Труби,

трубки і профілі порожнисті,

безшовні

з чорних металів

7307

Фітинги

для

труб і трубок з чорних

металів

7326

Інші вироби з чорних

металів

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

C24

– Металургійне

вироб

-ництво

7207

Напівфабрикати

з вуглецевої сталі

7216

Кутики

, фасонні

та спеціальні

профілі

з вуглецевої

сталі

7225

Прокат плоский з інших

легованих

сталей

завширшки

600

мм

або

більше

7228

Інші прутки та

бруски з інших

лего-

ваних сталей

; порожнисті прутки та

бруски

для

буріння

з легованих

або

нелегованих сталей

Page 66: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

66

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

7214

Інші прутки та

бруски з вуглецевої

сталі, без подальшого оброблення

, кручені

7304

Труби,

трубки і профілі порожнисті,

безшовні

з чорних металів

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

7213

Прутки та

бруски гарячекатані

, виро-

блені з

вуглецевої сталі

, у бунтах

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

7209

Плоский

прокат з вуглецевої

ста

-лі

, завширшки

600

мм

або

більше,

холоднокатаний

, неплакований,

без

гальванічного чи

іншого покриття

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7307

Фітинги

для

труб і трубок з чорних

металів

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8479

Машини та

механічні

пристрої спеці

-ального призначення в іншому місці

не

зазначене

8413

Насоси для рідини

, механізми для

підіймання

рідини

8422

Машини посудомийні

; обладнання

для наповнення

, закупорювання

пляшок

, банок

тощо,

фасування

, загортання

наклеювання етикеток

, герметизації та

пакування

товарів

, для газування напоїв

8421

Центрифуги;

обладнання для філь-

трування

рідин

чи газів

8701

Трактори

, за винятком

тракторів

товарної

позиції

8709

8429

Самохідні

бульдозери,

грейдери,

планувальники,

скрепери,

механічні

лопати

, екскаватори

, одноківшові на-

вантажувачі, трамбувальні

машини,

дорожні

котки

тощо

Page 67: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

67

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

8438

Інше обладнання

для

промислово

-го

приготування або виробництва

харчових

продуктів

чи напоїв

, крім

обладнання

для

виробництва

рос

-линних

жирів

або

олій

8428

Інші пристрої для

підіймання

, пере-

міщення

, навантажування

або

роз

-вантажування

8414

Насоси повітряні або

вакуумні

, по-

вітряні компресори та

вентилятори

; витяжні

ковпаки

чи шафи з вентиля-

тором

8433

Машини або механізми для збиран

-ня

, обмолоту с/г культур;

газоноко-

сарки та

сінокосарки

; машини для

сортування

яєць,

плодів або інших

с/г продуктів,

крім

машин

843

7:

8436

Інше обладнання

для

сільського

господарства

, садівництва

, лісового

господарства

; інкубатори та

брудери

для птахівництва

7228

Інші прутки та

бруски з інших

лего-

ваних сталей

; порожнисті прутки та

бруски

для

буріння

з легованих

або

нелегованих сталей

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8414

Насоси повітряні або

вакуумні

, по-

вітряні компресори та

вентилятори

; витяжні

ковпаки

чи шафи з вентиля-

тором

8422

Машини посудомийні

; обладнання

для наповнення

, закупорювання

пляшок

, банок

тощо,

фасування

, загортання

наклеювання етикеток

, герметизації та

пакування

товарів

, для газування напоїв

8413

Насоси для рідини

, механізми для

підіймання

рідини

Page 68: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

68

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

8438

Інше обладнання

для

промислово

-го

приготування або виробництва

харчових

продуктів

чи напоїв

, крім

обладнання

для

виробництва

рос

-линних

жирів

або

олій

7214

Інші прутки та

бруски з вуглецевої

сталі, без подальшого оброблення

, кручені

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

7216

Кутики

, фасонні

та спеціальні

профілі

з вуглецевої

сталі

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

7306

Інші труби

, трубки і профілі порож

-нисті з

чорних металів

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

7217

Дріт з вуглецевої

сталі

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

7222

Інші прутки та

бруски з корозійнос

-тійкої

сталі

, кутики,

фасонні

та спеці-

альні профілі з

корозійностійкої сталі

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8422

Машини посудомийні

; обладнання

для наповнення

, закупорювання

пляшок

, банок

тощо,

фасування

, загортання

наклеювання етикеток

, герметизації та

пакування

товарів

, для газування напоїв

8421

Центрифуги;

обладнання для філь-

трування

рідин

чи газів

8419

Обладнання промислове

, лабо-

раторне,

для

обробки

матеріалів

шляхом

зміни температури

Page 69: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

69

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

8438

Інше обладнання

для

промислово

-го

приготування або виробництва

харчових

продуктів

чи напоїв

, крім

обладнання

для

виробництва

рос

-линних

жирів

або

олій

8477

Обладнання для обробки гуми або

пластмаси

7224

Інша сталь легована

; напівфабрикати

з інших

легованих

сталей

C24

– Металургійне

вироб

-ництво

7225

Прокат плоский з інших

легованих

сталей

завширшки

600

мм

або

більше

7228

Інші прутки та

бруски з інших

лего-

ваних сталей

; порожнисті прутки та

бруски

для

буріння

з легованих

або

нелегованих сталей

7801

Свинець

необроблений

C27

– Виробництво

елек-

тричного

устаткування

8504

Трансформатори,

котушки

індуктив

-ності та дроселі

8537

Пульти,

панелі, консолі, столи,

роз

-подільні

щити,

для

контролю

або

розподілу електричного

струму

8501

Двигуни

та генератори

, електричні

8536

Електрична

апаратура

для

комутації,

захисту,

приєднання до

електричних

кіл для напруги не

більш

100

0 В

8503

Частини,

призначені для

машин

то-

варної

позиції

8501

або

850

285

02Електрогенераторі установки

та

обертові

електричні перетворювачі

8108

Титан і вироби з титану

, включаючи

відходи та

брухт

немає

суттєвого

експорту з

ЄС

в Канаду

7215

Інші прутки та

бруски з вуглецевої

сталі

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7308

Металоконструкції та

їх частини

з

чорних

металів

7206

Вуглецева сталь

C27

– Виробництво

елек-

тричного

устаткування

8501

Двигуни

та генератори

, електричні

Page 70: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

70

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8481

Крани,

клапани

, вентилі

для

трубо

-проводів

, котлів,

резервуарів

, цис

-терн

, баків

8502

Електрогенераторі установки

та

обертові

електричні перетворювачі

8426

Суднові дерик

—крани ;

підіймальні

крани;

ферми підіймальні, портальні

навантажувачі та візки з підіймаль-

ним

краном

8419

Обладнання промислове

, лабо-

раторне,

для

обробки

матеріалів

шляхом

зміни температури

8701

Трактори

, за винятком

тракторів

товарної

позиції

8709

8429

Самохідні

бульдозери,

грейдери,

планувальники,

скрепери,

механічні

лопати

, екскаватори

, одноківшові на-

вантажувачі, трамбувальні

машини,

дорожні

котки

тощо

8428

Інші пристрої для

підіймання

, пере-

міщення

, навантажування

або

роз

-вантажування

8412

Інші двигуни

та силові

установки

8474

Обладнання для роботи

з ґрунтом

, камінням

, рудам

та іншими міне-

ральними матеріалами

8409

Частини,

призначені для

двигунів

8433

Машини або механізми для збиран

-ня

, обмолоту с/г культур;

газоноко-

сарки та

сінокосарки

; машини для

сортування

яєць,

плодів або інших

с/г продуктів,

крім

машин

843

7:

Page 71: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

71

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

76

03Порошки

та луска алюмінієві

C24

– Металургійне

вироб

-ництво

7606

Плити

, листи

та стрічки алюмінієві

, товщиною

більше

0,2 мм

8112

Берилій,

хром

, германій

, ванадій

, га-

лій,

гафній,

індій,

ніобій,

реній

і талій

та вироби з цих металів

, включаючи

відходи і брухт

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

7507

Труби,

трубки та

фітинги

для

них

нікелеві

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8411

Двигуни

турбореактивні, турбогвин-

тові

та інші газові турбіни

8413

Насоси для рідини

, механізми для

підіймання

рідини

8421

Центрифуги;

обладнання для філь-

трування

рідин

чи газів

8419

Обладнання промислове

, лабо-

раторне,

для

обробки

матеріалів

шляхом

зміни температури

8438

Інше обладнання

для

промислово

-го

приготування або виробництва

харчових

продуктів

чи напоїв

, крім

обладнання

для

виробництва

рос

-линних

жирів

або

олій

B – Добувна

про

-мисловість і розро

-блення

кар

'єрів

2601

Руди

і концентрати залізні

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7304

Труби,

трубки і профілі порожнисті,

безшовні

з чорних металів

C24

– Металургійне

вироб

-ництво

7207

Напівфабрикати

з вуглецевої сталі

7216

Кутики

, фасонні

та спеціальні

профілі

з вуглецевої

сталі

7225

Прокат плоский з інших

легованих

сталей

завширшки

600

мм

або

більше

7228

Інші прутки та

бруски з інших

лего-

ваних сталей

; порожнисті прутки та

бруски

для

буріння

з легованих

або

нелегованих сталей

Page 72: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

72

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

7307

Фітинги

для

труб і трубок з чорних

металів

7214

Інші прутки та

бруски з вуглецевої

сталі, без подальшого оброблення

, кручені

2508

Інші глини

, крім

глин

680

6, муліт

, землі

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2507

Каолін

та інші глини

каолінові

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2614

Руди

і концентрати титанові

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2501

Сіль та

хлорид натрію

чистий;

вода

морська

C20

– Виробництво

хімічних

речовин і хімічної продукції

3304

Косметичні

препарати

3822

Реагенти

діагностичні або

лабора-

торні

2615

Руди

і концентрати ніобієві

, тантало

-ві

, ванадієві

, цирконієві

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2602

Руди

і концентрати марганцеві

C25

– Виробництво

готових

металевих

виробів

, крім

машин

і устаткування

7304

Труби,

трубки і профілі порожнисті,

безшовні

з чорних металів

C24

– Металургійне

вироб

-ництво

7207

Напівфабрикати

з вуглецевої сталі

7216

Кутики

, фасонні

та спеціальні

профілі

з вуглецевої

сталі

7225

Прокат плоский з інших

легованих

сталей

завширшки

600

мм

або

більше

7228

Інші прутки та

бруски з інших

лего-

ваних сталей

; порожнисті прутки та

бруски

для

буріння

з легованих

або

нелегованих сталей

7307

Фітинги

для

труб і трубок з чорних

металів

Page 73: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

73

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

7214

Інші прутки та

бруски з вуглецевої

сталі, без подальшого оброблення

, кручені

2516

Граніт

, базальт

, пісковик та

інші

камені

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2504

Графіт

природний

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2506

Кварц;

кварцит

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2621

Інші шлак та

зола

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

C29

– Виробництво

автотранспортних

засобів,

причепів і

напівпричепів

8544

Проводи

ізольовані

, кабелі та інші

ізольовані

електричні провідники;

кабелі

волоконно

—оптичні

C29

– Виробництво

авто-

транспортних

засобів

, при

-чепів і напівпричепів

8703

Автомобілі легкові

та інші моторні

транспортні засоби,

призначені голо-

вним

чином

для

перевезення

людей

8708

Частини та

пристрої транспортних

засобів товарних

позицій

870

1—87

0584

07Двигуни

внутрішнього згоряння

з

іскровим

запалюванням

8704

Моторні

транспортні

засоби для

перевезення вантажів

8705

Моторні

транспортні

засоби спеці-

ального призначення не

призначені

для перевезення людей або вантажів

C20

– Виробництво

хімічних речовин і

хімічної продукції

3102

Добрива

мінеральні або

хімічні

, азотні

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

3206

Інші барвникові матеріали

C20

– Виробництво

хімічних

речовин і хімічної продукції

3304

Косметичні

препарати

C21

– Виробництво

осно-

вних

фармацевтичних

про

-дуктів

і фармацевтичних

препаратів

3004

Лікарські

засоби дозовані

, або

фасо-

вані

для

роздрібної торгівлі

3003

Лікарські

засоби не

дозовані і

не

фасовані для

роздрібної торгівлі

4402

Вугілля

деревне

C

21 –

Виробництво

осно-

вних

фармацевтичних

про

-дуктів

і фармацевтичних

препаратів

3003

Лікарські

засоби не

дозовані і

не

фасовані для

роздрібної торгівлі

Page 74: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

74

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

3004

Лікарські

засоби дозовані

, або

фасо-

вані

для

роздрібної торгівлі

2814

Аміак

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2707

Масла

і інші продукти з

кам

'яновугільних

смол

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2803

Вуглець

C21

– Виробництво

осно-

вних

фармацевтичних

про

-дуктів

і фармацевтичних

препаратів

3003

Лікарські

засоби не

дозовані і

не

фасовані для

роздрібної торгівлі

3004

Лікарські

засоби дозовані

, або

фасо-

вані

для

роздрібної торгівлі

2902

Вуглеводні

циклічні

C20

— Виробництво

хіміч

-них речовин і хімічної про

-дукції

3304

Косметичні

препарати

3822

Реагенти

діагностичні або

лабора-

торні

3808

Інсектициди,

родентициди

, фунгіци-

ди, гербіциди

, дезінфекційні засоби

C21

– Виробництво

осно-

вних

фармацевтичних

про

-дуктів

і фармацевтичних

препаратів

3004

Лікарські

засоби дозовані

, або

фасо-

вані

для

роздрібної торгівлі

3003

Лікарські

засоби не

дозовані і

не

фасовані для

роздрібної торгівлі

3823

Промислові

жирні

кислоти

; кислотні

олії;

промислові

жирні

спирти

C20

– Виробництво

хімічних

речовин і хімічної продукції

3304

Косметичні

препарати

2849

Карбіди

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2904

Сульфовані, нітровані чи нітрозовані

похідні вуглеводнів

C21

– Виробництво

осно-

вних

фармацевтичних

про

-дуктів

і фармацевтичних

препаратів

3003

Лікарські

засоби не

дозовані і

не

фасовані для

роздрібної торгівлі

3004

Лікарські

засоби дозовані

, або

фасо-

вані

для

роздрібної торгівлі

2901

Вуглеводні

ациклічні

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2833

Сульфати;

галуни;

пероксосульфати

C20

– Виробництво

хімічних

речовин і хімічної продукції

3822

Реагенти

діагностичні або

лабора-

торні

2839

Силікати

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

C27

– Виробництво

електричного

устат

-кування

8544

Проводи

ізольовані

, кабелі та інші

ізольовані

електричні провідники;

кабелі

волоконно

—оптичні

C27

– Виробництво

елек-

тричного

устаткування

8504

Трансформатори,

котушки

індуктив

-ності та дроселі

Page 75: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

75

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

8537

Пульти,

панелі, консолі, столи,

роз

-подільні

щити,

для

контролю

або

розподілу електричного

струму

8501

Двигуни

та генератори

, електричні

8536

Електрична

апаратура

для

комутації,

захисту,

приєднання до

електричних

кіл для напруги не

більш

100

0 В

8543

Машини електричні

та апаратура,

в

іншому місці

цієї групи

не зазначені

8516

Електронагрівальні

прилади

та апа-

рати

; праски електричні

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

8510

Електробритви,

машинки

для

під

-стригання волосся та

епіляційні

апарати з вмонтованим

електродви-

гуном

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

8545

Електроди вугільні, щітки

вугільні,

вугілля

для

ламп або гальванічних

елементів

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

C28

– Виробництво

машин

і устаткуван

-ня

, не віднесених

до

інших

угруповань

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8483

Механізми передачі

руху

8413

Насоси для рідини

, механізми для

підіймання

рідини

8421

Центрифуги;

обладнання для філь-

трування

рідин

чи газів

8426

Суднові дерик

—крани;

підіймальні

крани;

ферми підіймальні, портальні

навантажувачі та візки з підіймаль-

ним

краном

8701

Трактори

, за винятком

тракторів

товарної

позиції

8709

Page 76: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

76

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

8429

Самохідні

бульдозери,

грейдери,

планувальники,

скрепери,

механічні

лопати

, екскаватори

, одноківшові на-

вантажувачі, трамбувальні

машини,

дорожні

котки

тощо

8428

Інші пристрої для

підіймання

, пере-

міщення

, навантажування

або

роз

-вантажування

8414

Насоси повітряні або

вакуумні

, по-

вітряні компресори та

вентилятори

; витяжні

ковпаки

чи шафи з вентиля-

тором

8412

Інші двигуни

та силові

установки

8474

Обладнання для роботи

з ґрунтом

, камінням

, рудам

та іншими міне-

ральнимі матеріалами

8409

Частини,

призначені для

двигунів

8433

Машини або механізми для збиран

-ня

, обмолоту с/г культур;

газоноко-

сарки та

сінокосарки

; машини для

сортування

яєць,

плодів або інших

с/г продуктів,

крім

машин

843

7:

C29

– Виробництво

авто-

транспортних

засобів

, при

-чепів і напівпричепів

8703

Автомобілі легкові

та інші моторні

транспортні засоби,

призначені голо-

вним

чином

для

перевезення

людей

8708

Частини та

пристрої транспортних

засобів товарних

позицій

870

1—87

0587

04Моторні

транспортні

засоби для

перевезення вантажів

8705

Моторні

транспортні

засоби спеці-

ального призначення не

призначені

для перевезення людей або вантажів

Page 77: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

77

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

8455

Стани прокатні

та валки до

них

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

8406

Турбіни на

водяній

парі та інші парові

турбіни

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

8474

Обладнання для роботи

з ґрунтом

, камінням

, рудам

та іншими мінераль-

ним

матеріалами

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8474

Обладнання для роботи

з ґрунтом

, камінням

, рудам

та іншими міне-

ральним

матеріалами

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

елек-

тронної та оптичної

продукції

8517

Апарати електричні

телефонні

або

телеграфні

; відеотелефони

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

електронної

та

оптичної

продукції

8517

Апарати електричні

телефонні

або

телеграфні

; відеотелефони

9008

Проектори

зображення

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

C19

– Виробництво

коксу та

продуктів

нафтоперероблення

2712

Вазелін нафтовий

; парафін

, віск на

-фтовий

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

2706

Смоли кам

'яно

—, буро

—вугільні, чи

торф

'яні

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

C13

—15

– Текстиль-

не виробництво

, виробництво одягу,

шкіри

та інших

мате-

ріалів

4104

Дублена

шкіра

із шкур ВРХ чи

коня-

чих без обробки

C13

—15

–Текстильне

вироб

-ництво

, виробництво

одягу

, шкіри

та інших

матеріалів

6403

Взуття

з верхом

з натуральної

шкіри

4202

Чемодани,

сумки

, футляри

та інші

аналогічні

вироби

6305

Мішки

та пакети

пакувальні

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

4302

Хутрові шкурки дублені або

вичине-

ні, крім

430

3немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

4107

Шкіра

, оброблена

після

дублення,

шкіра

із шкур ВРХ або конячих

C13

—15

Текстильне вироб-

ництво

, виробництво

одягу

, шкіри

та інших

матеріалів

6403

Взуття

з верхом

з натуральної

шкіри

4202

Чемодани,

сумки

, футляри

та інші

аналогічні

вироби

6006

Інші полотна

трикотажні

немає

суттєвого

експорту з

ЄС

в Канаду

5111

Тканини з кардочесаних

вовни

чи

тонкого волосу

тварин

немає

суттєвого

експорту з

ЄС

в Канаду

4106

Дублена

шкіра

із шкур інших

тварин

без обробки

C13

—15

–Текстильне

вироб

-ництво

, виробництво

одягу

, шкіри

та інших

матеріалів

6403

Взуття

з верхом

з натуральної

шкіри

4202

Чемодани,

сумки

, футляри

та інші

аналогічні

вироби

Page 78: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

78

Джерело:

база даних

WIT

S, власний

аналіз

КВЕД

галузі

— по-

стачальника

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—споживача

Основні

європейські

товари з українських

складників

, експортовані до Канади

Код

ГСНайменування

товарної позиції

C25

– Виробництво

готових металевих

виробів,

крім

машин

і устаткування

8309

Пробки,

ковпачки та

кришки

, заглуш

-ки

нарізні

, оболонки пробок

та інші

пакувальні

пристрої з

недорогоцін

-них металів

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

7317

Цвяхи

, кнопки креслярські, скоби

з чорних

металів

, крім

виробів

, що

мають

мідні

головки

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

C31

—32

– Виробни

-цтво

меблів та

інша

виробнича продукція

9401

Меблі

для

сидіння

, та їх

частини

C31

—32

– Виробництво

меблів та

інша виробнича

продукція

9401

Меблі

для

сидіння

, та їх

частини

C30

– Виробництво

інших

транспортних

засобів

8607

Частини до

залізничних

локомотивів

або моторних вагонів трамвая або

рухомого складу

немає

суттєвого

експорту з ЄС

в Канаду

C21

– Виробництво

основних

фармацев

-тичних

продуктів

і фармацевтичних

препаратів

2923

Солі та гідроксиди амонію

четвер-

тинні; лецитини

C21

– Виробництво

осно-

вних

фармацевтичних

про

-дуктів

і фармацевтичних

препаратів

3004

Лікарські

засоби дозовані

, або

фасо-

вані

для

роздрібної торгівлі

3003

Лікарські

засоби не

дозовані і

не

фасовані для

роздрібної торгівлі

Page 79: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

79

Таблиця 5. Ставки ввізного мита ЄС для відібраних товарів проміжного споживання

Код ГС Найменування товарної позиції Тариф РНС ЄС2501 Сіль та хлорид натрію чистий; вода морська 0%2601 Руди і концентрати залізні 0%2602 Руди і концентрати марганцеві 0%2803 Вуглець 0%2833 Сульфати; галуни; пероксосульфати 3,2—5,5%2902 Вуглеводні циклічні 0%2904 Сульфовані, нітровані чи нітрозовані похідні вуглеводнів 5,5%2923 Солі та гідроксиди амонію четвертинні; лецитини 5,7—6,5%3206 Інші барвникові матеріали 0—6,5%3823 Промислові жирні кислоти; кислотні олії; промислові жирні спирти 2,9—5,1%4104 Дублена шкіра із шкур ВРХ чи конячих без обробки 0—6,5%4106 Дублена шкіра із шкур інших тварин без обробки 0—2%4107 Шкіра, оброблена після дублення, шкіра із шкур ВРХ або конячих 5,5—6,5%4402 Вугілля деревне 0%7201 Чавун 0—2,2%7202 Феросплави 0—5,7%7206 Вуглецева сталь 0%7207 Напівфабрикати з вуглецевої сталі 0%7208 Прокат плоский з вуглецевої сталі завширшки 600 мм або більше, гарячеката-

ний, неплакований, без гальванічного чи іншого покриття0%

7209 Плоский прокат з вуглецевої сталі, завширшки 600 мм або більше, холодно-катаний, неплакований, без гальванічного чи іншого покриття

0%

7213 Прутки та бруски гарячекатані, вироблені з вуглецевої сталі, у бунтах 0%7214 Інші прутки та бруски з вуглецевої сталі, без подальшого оброблення, кручені 0%7215 Інші прутки та бруски з вуглецевої сталі 0%7216 Кутики, фасонні та спеціальні профілі з вуглецевої сталі 0%7222 Інші прутки та бруски з корозійностійкої сталі, кутики, фасонні та спеціальні

профілі з корозійностійкої сталі0%

7224 Інша сталь легована; напівфабрикати з інших легованих сталей 0%7228 Інші прутки та бруски з інших легованих сталей; порожнисті прутки та бруски

для буріння з легованих або нелегованих сталей0%

7306 Інші труби, трубки і профілі порожнисті з чорних металів 0%7507 Труби, трубки та фітинги для них нікелеві 0—2,5%7603 Порошки та луска алюмінієві 5%7801 Свинець необроблений 0—2,5%8474 Обладнання для роботи з ґрунтом, камінням, рудам та іншими мінеральними

матеріалами0%

8482 Підшипники кулькові або роликові 7,7—8%8517 Апарати електричні телефонні або телеграфні; відеотелефони 0%8544 Проводи ізольовані, кабелі та інші ізольовані електричні провідники; кабелі

волоконно—оптичні0—3,7%

8544 Проводи ізольовані, кабелі та інші ізольовані електричні провідники; кабелі волоконно—оптичні

0—3,7%

9401 Меблі для сидіння, та їх частини 0—5,6%

Джерело: база даних WITS

Page 80: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

80

Таблиця 6. Ставки ввізного мита Канади для відібраних товарних позицій експорту ЄС

Код ГС Найменування товарної позиції Тариф РНС Канади

3003 Лікарські засоби не дозовані і не фасовані для роздрібної торгівлі 0%3004 Лікарські засоби дозовані, або фасовані для роздрібної торгівлі 0%3304 Косметичні препарати 0—6,5%3808 Інсектициди, родентициди, фунгіциди, гербіциди, дезінфекційні засоби 0—6,5%3822 Реагенти діагностичні або лабораторні 0%4202 Чемодани, сумки, футляри та інші аналогічні вироби 0—11%6403 Взуття з верхом з натуральної шкіри 0—18%7207 Напівфабрикати з вуглецевої сталі 0%7214 Інші прутки та бруски з вуглецевої сталі, без подальшого оброблення, кручені 0%7216 Кутики, фасонні та спеціальні профілі з вуглецевої сталі 0%7225 Прокат плоский з інших легованих сталей завширшки 600 мм або більше 0%7228 Інші прутки та бруски з інших легованих сталей; порожнисті прутки та бруски

для буріння з легованих або нелегованих сталей0%

7304 Труби, трубки і профілі порожнисті, безшовні з чорних металів 0%7307 Фітинги для труб і трубок з чорних металів 0—4,5%7308 Металоконструкції та їх частини з чорних металів 0%7326 Інші вироби з чорних металів 0—6,5%7606 Плити, листи та стрічки алюмінієві, товщиною більше 0,2 мм 0%8407 Двигуни внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням 0—6%8409 Частини, призначені для двигунів 0%8411 Двигуни турбореактивні, турбогвинтові та інші газові турбіни 0%8412 Інші двигуни та силові установки 0%8413 Насоси для рідини, механізми для підіймання рідини 0—6%8414 Насоси повітряні або вакуумні, повітряні компресори та вентилятори; витяжні

ковпаки чи шафи з вентилятором0—8%*

8419 Обладнання промислове, лабораторне, для обробки матеріалів шляхом зміни температури

0—6,5%*

8421 Центрифуги; обладнання для фільтрування рідин чи газів 0%8422 Машини посудомийні; обладнання для наповнення, закупорювання пляшок,

банок тощо, фасування, загортання наклеювання етикеток, герметизації та паку-вання товарів, для газування напоїв

0—8%*

8426 Суднові дерик—крани; підіймальні крани; ферми підіймальні, портальні наванта-жувачі та візки з підіймальним краном

0%

8428 Інші пристрої для підіймання, переміщення, навантажування або розвантажуван-ня

0%

8429 Самохідні бульдозери, грейдери, планувальники, скрепери, механічні лопати, екскаватори, одноківшові навантажувачі, трамбувальні машини, дорожні котки тощо

0%

8433 Машини або механізми для збирання, обмолоту с/г культур; газонокосарки та сінокосарки; машини для сортування яєць, плодів або інших с/г продуктів, крім машин 8437:

0%

8436 Інше обладнання для сільського господарства, садівництва, лісового господар-ства; інкубатори та брудери для птахівництва

0%

Page 81: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

81

*тариф стосується тільки побутової технікиДжерело: база даних WITS

Код ГС Найменування товарної позиції Тариф РНС Канади

8438 Інше обладнання для промислового приготування або виробництва харчових продуктів чи напоїв, крім обладнання для виробництва рослинних жирів або олій

0%

8474 Обладнання для роботи з ґрунтом, камінням, рудам та іншими мінеральними матеріалами

0%

8477 Обладнання для обробки гуми або пластмаси 0%8479 Машини та механічні пристрої спеціального призначення в іншому місці не за-

значене0—7,5%

8481 Крани, клапани, вентилі для трубопроводів, котлів, резервуарів, цистерн, баків 0%8483 Механізми передачі руху 0%8501 Двигуни та генератори, електричні 0%8502 Електрогенераторні установки та обертові електричні перетворювачі 0%8503 Частини, призначені для машин товарної позиції 8501 або 8502 0%8504 Трансформатори, котушки індуктивності та дроселі 0%8517 Апарати електричні телефонні або телеграфні; відеотелефони 0—4,5%8536 Електрична апаратура для комутації, захисту, приєднання до електричних кіл

для напруги не більш 1000 В0—2,5%

8537 Пульти, панелі, консолі, столи, розподільні щити, для контролю або розподілу електричного струму

0%

8543 Машини електричні та апаратура, в іншому місці цієї групи не зазначені 0%8701 Трактори, за винятком тракторів товарної позиції 8709 0—6,1%8703 Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним

чином для перевезення людей0—6,1%

8704 Моторні транспортні засоби для перевезення вантажів 0—6,1%8705 Моторні транспортні засоби спеціального призначення не призначені для пере-

везення людей або вантажів0—6,7%

8708 Частини та пристрої транспортних засобів товарних позицій 8701—8705 0—8,5%9401 Меблі для сидіння, та їх частини 0—9,5%

Таблиця 7. Результати оцінювання відібраних товарних позицій експорту ЄС на відповідність прави-лам походження в рамках CETA

Код ГС Найменування товарної позиції

Правила походження в рамках CETA

Оцінка на відповідність правилам походження

3304 Косметичні препарати 3304—3307: зміна з будь—якої іншої товарної позиції; або зміна у межах однієї з цих товарних позицій за умови, що вартість матеріалів іншого походження, класифікованих в одній позиції з кінцевим продуктом, не перевищує 20% вартості транзакції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з України: 2501, 2803, 2902, 3206 та 3823

Page 82: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

82

Код ГС Найменування товарної позиції

Правила походження в рамках CETA

Оцінка на відповідність правилам походження

3808 Інсектициди, роден-тициди, фунгіциди, гербіциди, дезінфек-ційні засоби

380850—380899: зміна з будь—якої іншої товарної підпозиції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позиції імпорту з України: 2902

4202 Чемодани, сумки, фут-ляри та інші аналогічні вироби

4201—4206: зміна з будь—якої іншої товарної позиції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з України: 4104, 4106 та 4107

6403 Взуття з верхом з на-туральної шкіри

6401—6405: зміна з іншої товарної позиції, за винятком частин верху взуття скомпонованих з підошвою або з іншими компонентами під-ошви позиції 6406

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з України: 4104, 4106 та 4107

7307 Фітинги для труб і трубок з чорних мета-лів

730711—730719: зміна з будь—якої іншої товарної позиції730721—730729: зміна з будь—якої іншої товарної позиції, за винятком "ковані заготовки" позиції 7207; або зміна з "ковані заготовки" товарної позиції 7207, незалежно від того, чи відбува-ється також зміна з будь—якої іншої товарної позиції, за умови, що вартість кованих заготовок ін-шого походження товарної позиції 7207 не перевищує 50% вартості транзакції730791—730799: зміна з будь—якої іншої товарної позиції

Позиція відповідає правилам по-ходження. Відбулась зміна з пози-цій імпорту з України: 7201, 7202 та 7207—7209. Для позиції 7207 "ковані заготовки", що належить до галузі С24, основним споживачем імпортної продукції якої також є галузь С24. Частка продукції галузі С24 у імпорті галузі С24 становить 46%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (50%)

7326 Інші вироби з чорних металів

7325—7326: зміна з будь—якої іншої товарної позиції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з України: 7201, 7202, 7207 та 7208

8407 Двигуни внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням

8401—8412: зміна з будь—якої іншої товарної позиції; або зміна у межах будь—якої однієї з цих товарних позицій, за умови, що вартість матеріалів іншого по-ходження, класифікованих в одній позиції з кінцевим продуктом, не перевищує 50% вартості тран-закції

Позиція відповідає правилам по-ходження. Зміна позиції імпорту з України не відбулась. Позиція 8407 належить до галузі С29. Основний споживач імпортної сировини цієї галузі – також галузь С29. Част-ка продукції галузі С29 у імпорті галузі С29 становить 33%, отже є нижчою за граничну, згідно прави-ла походження (50%)

8413 Насоси для рідини, механізми для піді-ймання рідини

841311—841382: зміна з будь—якої іншої товарної підпозиції 841391—841392: зміна з будь—якої іншої товарної позиції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з України: 7209, 7228 та 7507

Page 83: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

83

Код ГС Найменування товарної позиції

Правила походження в рамках CETA

Оцінка на відповідність правилам походження

8414 Насоси повітряні або вакуумні, повітряні компресори та вен-тилятори; витяжні ковпаки чи шафи з вентилятором

8414—8415: зміна з будь—якої іншої товарної позиції; або зміна у межах будь—якої однієї з цих товарних позицій, за умови, що вартість матеріалів іншого по-ходження, класифікованих в одній позиції з кінцевим продуктом, не перевищує 50% вартості тран-закції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з України: 7209, 7228 та 8482

8419 Обладнання промис-лове, лабораторне, для обробки мате-ріалів шляхом зміни температури

8418—8422: зміна з будь—якої іншої товарної позиції; або зміна у межах будь—якої однієї з цих товарних позицій, за умови, що вартість матеріалів іншого по-ходження, класифікованих в одній позиції з кінцевим продуктом, не перевищує 50% вартості тран-закції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з України: 7206, 7222 та 7507

8422 Машини посудомийні; обладнання для на-повнення, закупорю-вання пляшок, банок тощо, фасування, за-гортання наклеювання етикеток, герметизації та пакування товарів, для газування напоїв

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з України: 7209, 7222 та 7228

8479 Машини та механічні пристрої спеціального призначення в іншому місці не зазначене

847410—847990: зміна з будь—якої іншої товарної підпозиції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позиції імпорту з України:7209

8517 Апарати електричні телефонні або теле-графні; відеотелефони

851711—851762: зміна з будь—якої іншої товарної підпозиції851769—851770: зміна з будь—якої іншої позиції; або зміна у межах товарної позиції 8517, за умови, що вартість матеріалів ін-шого походження товарної позиції 8517 не перевищує 50% вартості транзакції

Позиція може не відповідати пра-вилам походження.Зміна позиції імпорту з України не відбулась. Позиція 8517 належить до галузі С26. Основний спожи-вач імпортної сировини цієї галузі – також галузь С26. Частка про-дукції галузі С26 у імпорті галузі С26 становить 64%, отже є вищою за граничну, згідно правила похо-дження (50%)

8536 Електрична апаратура для комутації, захисту, приєднання до елек-тричних кіл для на-пруги не більш 1000 В

8535—8537: зміна з будь—якої іншої товарної позиції, за ви-нятком позиції 8538; або зміна з товарної позиції 8538, за умови, що вартість матеріалів іншо-го походження товарної позиції 8538 не перевищує 50% вартості транзакції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з України: 7802 та 8536

Page 84: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

84

Код ГС Найменування товарної позиції

Правила походження в рамках CETA

Оцінка на відповідність правилам походження

8701 Трактори, за винятком тракторів товарної по-зиції 8709

8701: виробництво, у якому вартість усіх матеріалів іншого походження не перевищує 45% вартості транзакції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Позиція 8701 належить до галузі С28, частка імпорту у про-міжному споживанні якої становить 11%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (45%)

8703 Автомобілі легко-ві та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезен-ня людей

8703: виробництво, у якому вартість усіх матеріалів іншого походження не перевищує 50% вартості транзакції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Позиція 8703 належить до галузі С29, частка імпорту у про-міжному споживанні якої становить 10%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (50%)

8704 Моторні транспортні засоби для перевезен-ня вантажів

8704: виробництво, у якому вартість усіх матеріалів іншого походження не перевищує 45% вартості транзакції

Позиція відповідає правилам по-ходження. Позиція 8704 належить до галузі С29, частка імпорту у проміжному споживанні якої становить 10%, отже є нижчою за граничну, згідно правила похо-дження (45%)

8705 Моторні транспортні засоби спеціального призначення не при-значені для пере-везення людей або вантажів

8705: виробництво, у якому вартість усіх матеріалів іншого походження не перевищує 45% вартості транзакції

Позиція відповідає правилам по-ходження. Позиція 8705 належить до галузі С29, частка імпорту у проміжному споживанні якої становить 10%, отже є нижчою за граничну, згідно правила похо-дження (45%)

8708 Частини та пристрої транспортних засо-бів товарних позицій 8701—8705

870810–870899: зміна з будь—якої іншої товарної підпозиції; або зміна у межах будь—якої однієї з цих товарних підпозицій, за умови, що вартість матеріалів іншого похо-дження цієї підпозиції не перевищує 50% вартості транзакції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з України: 8482 та 8544

9401 Меблі для сидіння, та їх частини

9401—9406: зміна з будь—якої іншої товарної позиції; або зміна у межах однієї з цих товарних позицій, за умови, що вартість матеріалів іншого походження, класифікованих в одній позиції з кінцевим продуктом, не перевищує 50% вартості транзакції

Позиція відповідає правилам по-ходження. Зміна позиції імпорту з України не відбулась. Позиція 9401 належить до галузі С31—32. Осно-вний споживач імпортної сировини цієї галузі – також галузь С31—32. Частка продукції галузі С31—32 у імпорті галузі С31—32 становить 25%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (50%)

Джерело: текст CETA, власний аналіз

Page 85: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

85

Додаток

3. Участь України у ланцюгах доданої

вартості

Канада—Україна—ЄС

Таблиця

1.

Основні

імпортоємні

галузі

в структурі

економіки України та

їх галузі

—постачальники

КВЕД

*A

01—

А03

C13—

C15

C16—

C18

C19.

2C2

0C2

1C2

2C2

5C2

6C2

7C2

8C2

9C3

0C3

1—C3

3Разом

B06

0,46

%0,

73%

1,03

%30

,79%

10,2

7%0,

35%

0,09

%0,

39%

0,10

%0,

51%

1,00

%0,

29%

0,79

%0,

15%

2,15

%C

13—

C15

0,01

%32

,74%

0,18

%0,

01%

0,02

%0,

06%

0,03

%0,

05%

0,02

%0,

02%

0,04

%0,

06%

0,09

%0,

75%

0,20

%

C20

17,6

2%7,

01%

7,49

%1,

97%

32,2

9%2,

35%

24,4

5%2,

98%

0,50

%1,

14%

0,66

%0,

42%

0,25

%1,

44%

4,52

%C

211,

08%

0,02

%0,

01%

0,01

%0,

14%

32,7

4%0,

07%

0,11

%0,

00%

0,01

%0,

01%

0,02

%0,

02%

0,13

%0,

77%

C22

0,28

%0,

94%

1,63

%0,

17%

1,60

%0,

46%

34,8

2%1,

32%

0,37

%1,

90%

2,21

%2,

13%

0,37

%2,

68%

1,18

%C

260,

36%

0,37

%0,

22%

0,04

%0,

11%

0,09

%0,

31%

0,85

%32

,95%

7,40

%1,

72%

1,37

%1,

66%

3,23

%0,

86%

C28

3,03

%0,

29%

0,40

%0,

03%

0,24

%0,

22%

0,10

%3,

51%

1,63

%13

,66%

23,8

3%15

,45%

30,7

5%9,

07%

2,14

% Разом

33,1

3%45

,07%

34,8

4%35

,87%

46,4

5%38

,62%

62,6

6%33

,31%

41,0

9%49

,21%

54,1

4%60

,54%

42,7

6%35

,56%

23,6

5%

*КВЕД

та назва виду

економічної діяльності:

A01—А0

3 —

Сільське,

лісове та

рибне

господарство

B06

— Добування

сирої

нафти

та природного

газу

C13

—C

15 —

Текстильне виробництво,

виробництво

одягу

, шкіри

та

інших

матеріалів

C16

—C

18 —

Виробництво

деревини,

паперу;

поліграфічна

діяльність та

тиражування

C19

.2 —

Виробництво

продуктів

нафтоперероблення

C20

— Виробництво

хімічних речовин і хімічної продукції

C21

— Виробництво

основних фармацевтичних

продуктів

і фармацев

-тичних

препаратів

C22

— Виробництво

гумових

і пластмасових

виробів

C25

— Виробництво

готових металевих

виробів

, крім

машин

і устатку-

вання

C26

— Виробництво

комп'ютерів,

електронної

та оптичної

продукції

C27

— Виробництво

електричного устаткування

C28

— Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до інших

угруповань

C29

— Виробництво

автотранспортних засобів,

причепів і напівприче-

пів

C30

— Виробництво

інших

транспортних засобів

C31

—C

33 —

Виробництво

меблів;

іншої

продукції;

ремонт і монтаж

машин

і устаткування

Джерело:

Укрстат

, власні розрахунки

Page 86: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

86

Таблиця

2.

Основні

товарні

позиції українського

експорту до

ЄС

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Значення

N

RCA на

ринку ЄС

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

C20

– Вироб

-ництво

хімічних

речовин і хімічної

продукції

2707

Масла

та інші продукти високотемпературної

пере-

гонки кам

’яновугільних

смол

0,54

211

5 79

237

734

62 0

1292

099

2803

Вуглець

0,66

825

226

16 0

8615

875

30 1

8828

14Аміак,

безводний

або

у водному розчині

0,02

211

2 08

836

112

5 88

14

143

2833

Сульфати;

галуни;

пероксосульфати

0,10

23

703

2 71

53

688

3 87

128

39Cилікати;

силікати лужних металів

технічні

0,64

22

082

1 41

91

573

2 40

328

49Карбіди з визначеним

або

невизначеним

хімічним

складом

0,75

67

938

10 5

517

901

10 5

74

2901

Вуглеводні

ациклічні

0,10

10

02

30 2

8629

02Вуглеводні

циклічні

0,09

950

871

17 5

2211

400

31 3

1829

04Сульфовані, нітровані або

нітрозовані

похідні

вугле

-воднів

, галогеновані або

негалогеновані

0,77

890

62,

645

6 60

012

418

3102

Добрива

мінеральні або

хімічні

, азотні

0,42

416

5 43

314

7 45

810

1 98

946

284

3206

Інші барвникові матеріали

0,45

588

261

24 7

3738

091

51 2

2836

03Шнури

вогнепровідні

, шнури

детонаторні

; капсулі

ударні

або

детонаторні

, запали,

електродетонатори

0,77

13

479

3 46

75

697

8 57

4

3823

Промислові

монокарбонові

жирні

кислоти

; кислотні

олії після рафінування

; промислові

жирні

спирти

0,01

916

205

9 03

18

742

12 1

63

4402

Вугілля

деревне

, агломероване або неагломероване

0,94

636

852

35 0

4244

904

56 7

74C

21 –

Виробни

-цтво

основних

фармацевтичних

продуктів і фарма-

цевтичних пре-

паратів

2923

Солі та гідроксиди амонію

четвертинні

; лецитини та

інші фосфоаміноліпіди

0,74

46

617

5 21

79

066

14 6

61

Page 87: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

87

КВЕД

та його

на-

йменування

Код

ГСНайменування

товарної позиції

Значення

N

RCA на

ринку ЄС

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

C22

– Вироб

-ництво

гумових

і пластмасових

виробів

6406

Частини взуття

; гетри

, гамаші та подібні вироби і їх

частини

0,75

490

21

324

1 50

21

868

C26

– Виробни

-цтво

комп'ютерів,

електронної та

оптичної

продукції

8517

Телефонні

апарати

; інша апаратура для передачі

або

приймання

голосу

, зображень та

іншої

інформації,

0,

008

58 7

1598

712

114

465

195

412

9008

Проектори

зображення

, крім

кінематографічних;

збільшувальна або зменшувальна фотоапаратура

0,57

31

121

191

C28

– Вироб

-ництво

машин

і устаткування

, не

віднесених

до

інших

угруповань

8406

Турбіни на

водяній

парі та інші парові турбіни

0,63

83

168

533

11 2

9414

251

8437

Машини для очищення

, сортування або калібрування

насіння,

зерна

чи сухих бобових культур;

обладнання

для борошномельної

промисловості

0,36

61

309

1 95

21

768

3 09

6

8455

Стани прокатні

та валки до

них

0,76

222

308

14 6

7114

857

22 5

3884

74Обладнання для сортування

, просіювання,

сепарації,

промивання

, подрібнення

, розмелювання,

змішуван

-ня

або

перемішування

ґрунту,

каміння

, руд

чи інших

мінеральних

0,10

516

285

12 4

8912

546

14,2

28

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

0,19

170

363

55 4

2954

261

59 6

64C

30 –

Виробни

-цтво

інших

тран-

спортних

засобів

8606

Вагони

залізничні або

трамвайні для

перевезень ван-

тажів

коліями,

несамохідні

0,58

113

736

5 72

48

719

11 3

11

8607

Частини до

залізничних

локомотивів

або

моторних

вагонів трамвая або рухомого складу

0,34

848

682

39 1

8728

423

33 9

16

8608

Шляхове

обладнання та

обладнання для залізничних

чи трамвайних

шляхів;

частини

перелічених

приладів

та обладнання

0,12

51

080

200

1 83

81

176

8715

Коляски дитячі

та їх

частини

0,55

436

352

02

933

5 31

689

03Яхти

та інші плавучі

засоби для дозвілля

або

спорту;

гребні

човни

та каное

0,08

8813

696

10 3

2710

831

13 5

65

Джерело:

база даних

WIT

S , власні розрахунки

Page 88: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

88

Таблиця

3.

Основні

товарні

позиції канадського експорту

до України

КВЕД

та його

найменування

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

C20

– Виробництво

хімічних

речовин і хімічної продукції

2804

Водень

, інертні

гази та

інші неметали

109

8352

5328

25Гідразин

і гідроксиламін

та їх

неорганічні

солі

4522

032

14Замазки

, мастики

, шпаклівки

, суміши для фасадів

, стін,

тощо

7082

124

9532

15Фарба

друкарська,

чорнило

та туш

387

210

242

260

3301

Олії ефірні

, водні

дистиляти

та розчини ефірних олій

8525

114

221

433

04Косметичні

препарати

1 12

199

284

71

431

3305

Засоби

для

догляду

за волоссям

175

380

335

259

3307

Засоби

для

ванн,

гоління;

депіляції,

дезодоранти

413

174

7528

3407

Пасти

для

ліплення,

пластилін

; стоматологічні

воски

2572

126

3507

Ферменти

; ферментні препарати

010

619

026

3814

Розчинники

та розріджувачі складні

; суміші для

видалення

фарб

чи лаків

286

168

199

222

3901

Полімери етилену

125

5157

4002

Каучук

синтетичний

і фактис;

суміші будь—якого продукту

з

4001

253

1

C21

– Виробництво

осно-

вних

фармацевтичних

про

-дуктів

і фармацевтичних

препаратів

3002

Кров

людей,

тварин;

сироватки

, вакцини

, токсини

7 42

55

072

6 07

75

071

3004

Лікарські

засоби дозовані

, або

фасовані для

роздрібної торгівлі

35 0

9716

399

26 8

2822

171

3006

Кетгут

, реагенти,

контрастні препарати

, контрацептиви

, матеріа

-ли

для

зубів

268

2321

9

C22

– Виробництво

гумових

і пластмасових

виробів

3917

Труби,

трубки і шланги із

пластмаси

9489

4015

139

20Інші вироби з пластмаси

(плити

, листи

, плівки,

стрічки

, пластини)

1725

138

2539

21Інші плити

, листи

, плівки,

смуги,

стрічки

з пластмаси

107

5431

7439

25Вироби

будівельні з

пластмас

380

287

250

201

3926

Інші вироби з пластмас

та вироби

з 3

901

— 3

914

491

454

346

250

4005

Невулканізовані

гумові суміші

23

221

040

09Труби,

шланги і рукава з вулк

. гуми,

крім

твердої

гуми

2615

854

3640

10Конвеєрні стрічки

чи привідні

паси,

бельтинг з вулканізованої

гуми

191

238

220

546

4011

Шини та

покришки

пневматичні

гумові нові

189

120

147

376

4016

Інші вироби з вулк

. гуми,

крім

твердої

гуми

257

231

363

649

Page 89: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

89

КВЕД

та його

найменування

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

електронної

та

оптичної

продукції

8471

Машини автоматичного

оброблення інформації та

їх блоки

; маг

-нітні або

оптичні

зчитувальні

пристрої

100

1 15

719

520

3

8517

Апарати електричні

телефонні

або

телеграфні

; відеотелефони

1 48

51

251

256

367

8518

Мікрофони;

гучномовці

; навушники

, телефони головні, звукопід

-силювачі

3677

152

18

8525

Передавачі для

радіотелефонного

, радіотелеграфного

зв 'язку

, радіомовлення,

телебачення

; телевізійні

, відео

—, цифрові

камери

8848

3637

7

8526

Радіолокаційні

, радіонавігаційні прилади

, радіоапаратура дистан

-ційного керування

109

375

172

407

8528

Приймальна апаратура телевізійна;

відеомонітори та

відеопро-

ектори

249

3020

25

8529

Частини,

призначені для

апаратури

товарних позицій

8525

8528

159

138

163

252

8531

Електрообладнання звукове або візуальне сигналізаційне

332

1 10

628

3385

41Діоди

, транзистори

; фоточутливі

напівпровідникові

прилади

; світловипромінювальні

діоди

; п'єзоелектричні кристали

19

1614

9

9005

Біноклі, монокуляри;

інші астрономічні

прилади

та опори для

них

283

3118

0

9013

Пристрої на рідких

кристалах

5610

20

090

14Компаси

; інші навігаційні прилади

та інструменти

320

456

726

9015

Прилади

та інструменти

топо—

, гідро

—, океанографічні

, гідро

—,

метеорологічні

або

геофізичні

; далекоміри

1,14

820

453

921

5

9018

Прилади

та пристрої

, для

використання у медицині, хірургії,

сто

-матології або ветеринарії

9164

8010

6

9022

Апаратура,

що використовує

рентгенівське

, альфа—

, бета—

чи

гамма—

випромінювання

344

627

403

282

9026

Прилади

для

вимірювання,

контролю

змінних характеристик

рідин або газів:

витрати

, рівня

, тиску

121

286

8822

9

9027

Прилади

та апаратура для фізичного

або

хімічного

аналізу

358

197

2514

590

30Прилади

для

вимірювання електричних величин,

для

виявлення

або вимірювання іонізуючих випромінювань

555

902

2742

9031

Контрольні

або

вимірювальні

прилади

, в іншому місці

цієї групи

не

зазначені

; проектори

профільні

754

228

298

1 27

2

9032

Прилади

для

автоматичного

регулювання або керування

4586

259

125

Page 90: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

90

КВЕД

та його

найменування

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8409

Частини,

призначені для

двигунів

520

473

563

840

8412

Інші двигуни

та силові

установки

436

637

1 30

11

884

8413

Насоси для рідини

, механізми для підіймання

рідини

169

156

132

297

8414

Насоси повітряні або

вакуумні

, повітряні

компресори та

вентиля

-тори

; витяжні

ковпаки

чи шафи з вентилятором

4543

6214

5

8419

Обладнання промислове

, лабораторне

, для

обробки

матеріалів

шляхом

зміни температури

168

425

267

372

8421

Центрифуги;

обладнання для фільтрування рідин чи

газів

261

181

235

326

8424

Механічні

пристрої для

розбризкування або розпилення

рідких

чи порошкоподібних

речовин

; вогнегасники;

пульверизатори;

піскоструминні

, пароструминні

159

7315

6

8425

Талі

та підіймачі; лебідки та

кабестани

; домкрати

619

105

763

8428

Інші пристрої для

підіймання

, переміщення

, навантажування

або

розвантажування

404

294

402

1 15

2

8429

Самохідні

бульдозери,

грейдери,

планувальники

, скрепери,

механічні

лопати,

екскаватори

, одноківшові навантажувачі, трам

-бувальні

машини,

дорожні

котки

тощо

2819

019

3

8431

Частини,

призначені для

обладнання товарних

позицій

842

5 —

84

301

160

1 46

41

321

1 90

6

8432

Машини та

обладнання с/г, садові

або

лісогосподарські для

під

-готовки або оброблення

ґрунту;

котки

для

спортивних майдан-

чиків

2 09

52

658

3 83

75

094

8433

Машини або механізми для збирання

, обмолоту с/г культур;

га-

зонокосарки та

сінокосарки

; машини для сортування

яєць,

плодів

або інших

с/г

продуктів

, крім

машин

843

7

444

271

538

1 50

4

8436

Інше обладнання

для

сільського господарства

, садівництва

, лісо-

вого

господарства

; інкубатори та

брудери

для

птахівництва

488

112

184

258

8437

Машини для роботи

з насінням

, зерном

чи сухими бобовими

культурами,

крім

машин

, що використовуються

на с/г фермах

291

79

8438

Інше обладнання

для

промислового

приготування або виробни-

цтва

харчових продуктів чи

напоїв,

крім

обладнання для вироб-

ництва

рослинних

жирів

або

олій

251

7022

135

8441

Інше обладнання

для

виробництва

товарів

з паперової

маси,

паперу

, картону

, різальні машини

5368

115

98

Page 91: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

91

КВЕД

та його

найменування

Код ГС

Найменування

товарної позиції

Обсяги експорту

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

8462

Машини для обробки металів

штампуванням

, куванням

, виги-

нанням

, відбортовуванням

, вирівнюванням

, висіканням

, відрубан-

ням

, преси

6813

5

8465

Верстати

для

обробки

дерева,

пробки,

кістки,

ебоніту

, твердих

пластмас

010

946

8473

Машини автоматичного

оброблення інформації та

їх блоки

; маг

-нітні або

оптичні

зчитувальні

пристрої

129

152

0

8474

Частини та

приладдя,

призначені для

машин

товарних позицій

8469

— 8

472

396

701

178

710

8477

Обладнання для роботи

з ґрунтом

, камінням

, рудам

та іншими

мінеральними матеріалами

337

5612

71

865

8479

Обладнання для обробки гуми або пластмаси

416

840

293

336

8481

Машини та

механічні

пристрої спеціального призначення в іншо-

му місці

не зазначене

279

190

130

950

8482

Крани,

клапани

, вентилі

для

трубопроводів

, котлів,

резервуарів

, цистерн,

баків

1 58

174

412

413

4

8483

Підшипники

кулькові або

роликові

1 22

21

080

2 14

12

456

8487

Механізми передачі

руху

600

1715

3087

01Трактори

, за винятком

тракторів

товарної позиції

8709

628

463

488

087

16Причепи

та напівпричепи

; інші несамохідні

транспортні

засоби;

їх

частини

205

166

102

432

9508

Каруселі

, гойдалки,

тири та

інші атракціони;

пересувні

цирки

, звіринці

, театри

8146

472

Джерело:

база даних

WIT

S

Page 92: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

92

Таблиця

4.

Основні

товарні

позиції українського

експорту до

ЄС та

канадські

товари проміжного

споживання

, що використовуються

у їх

виробництві

КВЕД

галузі

—спо-

живача

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—постачаль-

ника

Основні

канадські

складники

українського

експорту

в ЄС

Код

ГСНайменування

товарної позиції

C20

– Виробництво

хімічних речовин і

хімічної продукції

2814

Аміак

C20

– Виробництво

хімічних

речовин і хімічної продукції

2804

Водень

, інертні

гази та

інші немета-

ли29

04Сульфовані, нітровані чи нітрозовані

похідні вуглеводнів

C20

– Виробництво

хімічних

речовин і хімічної продукції

2825

Гідразин

і гідроксиламін

та їх

неорга-

нічні солі

2833

Сульфати;

галуни;

пероксосульфати

3603

Детонатори,

капсулі

, запали,

вогне

-провідні

шнури

C22

– Виробництво

гумових

і пластмасо-

вих виробів

6406

Частини взуття

, гетри

, гамаші

C22

– Виробництво

гумових

і пластмасових

виробів

3926

Інші вироби з пластмас

та вироби

з

3901

— 3

914

4016

Інші вироби з вулк

. гуми,

крім

твер-

дої гуми

4005

Невулканізовані

гумові суміші

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

елек-

тронної та оптичної

продукції

8517

Апарати електричні

телефонні

або

телеграфні

; відеотелефони

C26

– Виробництво

комп'ютерів,

електронної

та

оптичної

продукції

8517

Апарати електричні

телефонні

або

телеграфні

; відеотелефони

8525

Передавачі для

радіотелефонного

, радіотелеграфного

зв'язку

, радіо

-мовлення,

телебачення

; телевізійні

, відео—

, цифрові

камери

8518

Мікрофони;

гучномовці

; навушники

, телефони головні, звукопідсилювачі

9013

Пристрої на рідких

кристалах

9008

Проектори

зображення

8525

Передавачі для

радіотелефонного

, радіотелеграфного

зв'язку

, радіо

-мовлення,

телебачення

; телевізійні

, відео—

, цифрові

камери

8541

Діоди

, транзистори

; фоточутли

-ві

напівпровідникові

прилади

; світловипромінювальні

діоди

; п'єзоелектричні кристали

Page 93: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

93

КВЕД

галузі

—спо-

живача

Код

ГСНайменування

товарної позиції

КВЕД

галузі

—постачаль-

ника

Основні

канадські

складники

українського

експорту

в ЄС

Код

ГСНайменування

товарної позиції

C28

– Виробництво

машин

і устаткуван

-ня

, не віднесених

до

інших

угруповань

8455

Стани прокатні

та валки до

них

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8462

Машини для обробки металів

штам

-пуванням

, куванням

, вигинанням

, відбортовуванням

, вирівнюванням

, висіканням

, відрубанням

, преси

8483

Механізми передачі

руху

8474

Обладнання для роботи

з ґрунтом

, камінням

, рудам

та іншими мінераль-

ними матеріалами

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8483

Механізми передачі

руху

8474

Обладнання для роботи

з ґрунтом

, камінням

, рудам

та іншими міне-

ральнимі матеріалами

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

8406

Турбіни на

водяній

парі та інші парові

турбіни

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

8483

Механізми передачі

руху

8437

Машини для роботи

з насінням

, зерном

чи сухими бобовими культу

-рами,

крім

машин

, що використову-

ються

на с/г фермах

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

8483

Механізми передачі

руху

C30

– Виробництво

інших

транспортних

засобів

8607

Частини до

залізничних

локомотивів

або моторних вагонів трамвая або

рухомого складу

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

8903

Яхти

та інші плавучі

засоби для до

-звілля

або

спорту;

гребні човни

та

каное

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8483

Механізми передачі

руху

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

8409

Частини,

призначені для

двигунів

8606

Вагони

для

перевезень вантажів

по

коліях

, несамохідні

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8483

Механізми передачі

руху

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

8481

Крани,

клапани

, вентилі

для

трубо

-проводів

, котлів,

резервуарів

, цис

-терн

, баків

8608

Стаціонарне обладнання

залізнич-

них,

трамвайних

колій

; обладнання

для контролю

, безпеки

руху та

пар

-кування будь

—якого транспорту

C28

– Виробництво

машин

і устаткування

, не віднесених

до

інших

угруповань

8483

Механізми передачі

руху

8482

Підшипники

кулькові або

роликові

Джерело:

база даних

WIT

S, власний

аналіз

Page 94: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

94

Таблиця 5. Ставки ввізного мита України для відібраних товарів проміжного споживання

Таблиця 6. Ставки ввізного мита ЄС для відібраних товарних позицій українського експорту

Код ГС Найменування товарної позиції Тариф РНС України

2804 Водень, інертні гази та інші неметали 0—5%2825 Гідразин і гідроксиламін та їх неорганічні солі 0%3926 Інші вироби з пластмас та вироби з 3901 — 3914 0—6,5%4005 Невулканізовані гумові суміші 0—5%4016 Інші вироби з вулк. гуми, крім твердої гуми 0—13%8409 Частини, призначені для двигунів 0%8462 Машини для обробки металів штампуванням, куванням, вигинанням, відбортову-

ванням, вирівнюванням, висіканням, відрубанням, преси2—5%

8474 Обладнання для роботи з ґрунтом, камінням, рудам та іншими мінеральними матеріалами

0—7%

8481 Крани, клапани, вентилі для трубопроводів, котлів, резервуарів, цистерн, баків 0%8482 Підшипники кулькові або роликові 0—10%8483 Механізми передачі руху 0—5%8517 Апарати електричні телефонні або телеграфні; відеотелефони 0—10%8518 Мікрофони; гучномовці; навушники, телефони головні, звукопідсилювачі 0—10%8525 Передавачі для радіотелефонного, радіотелеграфного зв'язку, радіомовлення,

телебачення; телевізійні, відео—, цифрові камери0—10%

8541 Діоди, транзистори; фоточутливі напівпровідникові прилади; світловипроміню-вальні діоди; п'єзоелектричні кристали

0%

9013 Пристрої на рідких кристалах 0—10%

Код ГС Найменування товарної позиції Тариф РНС ЄС

2814 Аміак 5,5%2833 Сульфати; галуни; пероксосульфати 3,2—5,5%2904 Сульфовані, нітровані чи нітрозовані похідні вуглеводнів 5,5%3603 Детонатори, капсулі, запали, вогнепровідні шнури 6—6,5%6406 Частини взуття, гетри, гамаші 3%8406 Турбіни на водяній парі та інші парові турбіни 2,7%8437 Машини для роботи з насінням, зерном чи сухими бобовими культурами, крім

машин, що використовуються на с/г фермах1,7%

8455 Стани прокатні та валки до них 2,7%8474 Обладнання для роботи з ґрунтом, камінням, рудам та іншими мінеральними

матеріалами0%

8517 Апарати електричні телефонні або телеграфні; відеотелефони 0—9,3%8606 Вагони для перевезень вантажів по коліях, несамохідні 1,7%8607 Частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого

складу1,7—3,7%

Джерело: база даних WTO

Page 95: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

95

Таблиця 7. Результати оцінювання відібраних товарних позицій українського експорту на відповід-ність правилам походження в рамках DCFTA

Код ГС Найменування товарної позиції

Правила походження в рамках DCFTA

Оцінка на відповідність правилам походження

2814 Аміак Окремі товарні позиції групи 28: виробництво з матеріалів будь—якої іншої позицій, окрім матеріалів даної позиції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з Канади: 2804

2833 Сульфати; галуни; перок-сосульфати

Окремі товарні підпозиції позиції 2833: виробництво, у якому ціна усіх матеріа-лів не перевищує 50% ціни товару від виробника

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Позиція 2833 належить до галузі С20, частка доданої вартості якої становить 11%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (50%)

2904 Сульфовані, нітровані чи нітрозовані похідні вуглеводнів

Окремі товарні позиції групи 29: виробництво з матеріалів будь—якої іншої позицій, окрім матеріалів даної позиції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з Канади: 2825

3603 Детонатори, капсулі, запали, вогнепровідні шнури

Група 36: Виробництво з матеріалів будь—якої іншої позицій, окрім матеріалів даної позиції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з Канади: 2825

6406 Частини взуття, вклад-ні устілки, устілки під п’ятку і подібні знімні деталі; гетри, гамаші й подібні вироби та їх частини

6406: виробництво з мате-ріалів будь—якої іншої по-зицій, окрім матеріалів даної позиції

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з Канади: 3926, 4016 та 4005

8406 Турбіни на водяній парі та інші парові турбіни

8406: виробництво, у якому ціна усіх матеріалів не пере-вищує 40% ціни товару від виробника

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Позиція 8406 належить до галузі С28, частка доданої вартості якої становить 31%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (60%)

Джерело: база даних WITS

Код ГС Найменування товарної позиції Тариф РНС ЄС

8608 Стаціонарне обладнання залізничних, трамвайних колій; обладнання для контр-олю, безпеки руху та паркування будь—якого транспорту

1,7%

8903 Яхти та інші плавучі засоби для дозвілля або спорту; гребні човни та каное 0—2,7%9008 Проектори зображення 3,7%

Page 96: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

96

Код ГС Найменування товарної позиції

Правила походження в рамках DCFTA

Оцінка на відповідність правилам походження

8437 Машини для роботи з насінням, зерном чи сухими бобовими куль-турами, крім машин, що використовуються на с/г фермах

Окремі товарні позиції групи 84: виробництво з матеріалів будь—якого за-головку, окрім матеріалів даного товару, і у якому ціна усіх матеріалів не переви-щує 40% ціни товару від виробника або виробництво, у якому ціна усіх матеріа-лів не перевищує 30% ціни товару від виробника

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Позиція 8437 належить до галузі С28, частка доданої вартості якої становить 31%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (60%)

8455 Стани прокатні та валки до них

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Позиція 8455 належить до галузі С28, частка доданої вартості якої становить 31%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (60%)

8517 Апарати електричні те-лефонні або телеграфні; відеотелефони

Окремі товарні підпозиції позиції 8517: виробництво, у якому ціна усіх матеріа-лів не перевищує 40% ціни товару від виробника і ціна усіх матеріалів іншого по-ходження не перевищує ціни матеріалів, що походять з цієї країни або виробництво, у якому ціна усіх матеріа-лів не перевищує 25% ціни товару від виробника

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Позиція 8517 належить до галузі С26, частка доданої вартості якої становить 29%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (60%)

8606 Вагони для перевезень вантажів по коліях, не-самохідні

Окремі товарні позиції групи 86: виробництво, у якому ціна усіх матеріалів не перевищує 40% ціни то-вару від виробника

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Позиція 8606 належить до галузі С30, частка доданої вартості якої становить 42%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (60%)

8607 Частини до залізничних локомотивів або мото-рних вагонів трамвая або рухомого складу

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Позиція 8607 належить до галузі С30, частка доданої вартості якої становить 42%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (60%)

8608 Стаціонарне обладнання залізничних, трамвайних колій; обладнання для контролю, безпеки руху та паркування будь—яко-го транспорту

8608: виробництво з мате-ріалів будь—якого заголовку, окрім матеріалів даного товару, і у якому ціна усіх матеріалів не перевищує 40% ціни товару від ви-робника або виробництво, у якому ціна усіх матеріалів не перевищує 30 % ціни товару від виробника

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Позиція 8608 належить до галузі С30, частка доданої вартості якої становить 42%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (60%)

Page 97: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

97

Джерело: текст DCFTA, власний аналіз

Код ГС Найменування товарної позиції

Правила походження в рамках DCFTA

Оцінка на відповідність правилам походження

8903 Яхти та інші плавучі за-соби для дозвілля або спорту; гребні човни та каное

Група 89: виробництво з матеріалів будь—якої іншої позицій, окрім матеріалів даної позиції.

Позиція відповідає правилам похо-дження. Відбулась зміна з позицій імпорту з Канади: 8483, 8482 та 8409

9008 Проектори зображення Окремі товарні позиції групи 90: виробництво з матеріалів будь—якого за-головку, окрім матеріалів даного товару, і у якому ціна усіх матеріалів не переви-щує 40% ціни товару від виробника або виробництво, у якому ціна усіх матеріа-лів не перевищує 30% ціни товару від виробника

Позиція не відповідає правилам по-ходження. Позиція 9008 належить до галузі С30, частка доданої вартості якої становить 42%, отже є нижчою за граничну, згідно правила походження (60%)

Page 98: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

98

Додаток

4. Можливості інтеграції України

до

існуючих товаропотоків між

ЄС і Канадою

Таблиця

1.

Основні

товарні

позиції,

за якими можлива

інтеграція

України

до існуючих товаропотоків між

ЄС та

Канадою

Код ГС

Найменування

товарної по-

зиції

Обсяги сукупного українського

експорту,

тис.

дол

. США

Середній

тариф

РНС

Канади

Обсяги європейського експорту

до Кана

-ди

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

2015

2016

2017

2014

1108

Крохмалі; інулін

8 87

010

034

10 0

4418

781

5,3%

10 7

0411

465

11 4

0612

071

1604

Готова

або

консервована риба

; ікра

19 5

413

878

3 33

55

841

5,3%

21 3

1218

452

19 9

2723

194

1704

Кондвироби

з цукру

без

вміс

-ту

какао

123

877

104

300

104

454

113

451

8%63

977

58 3

9365

858

68 7

24

1806

Шоколад

53 7

9234

782

32 3

2043

641

6%23

9 13

321

4 97

621

4 31

223

3 82

020

01Овочі

, приготовлені або

кон

-сервовані, з оцтом

15 2

695

982

6 45

66

297

6%22

639

22 0

9924

300

24 2

59

2002

Томати,

приготовлені або

кон

-сервовані без

оцту

27 2

6720

678

36 4

8242

968

11,5

%21

350

21 0

0021

730

21 7

35

2005

Інші овочі

, приготовлені чи

консервовані

без

оцту,

немо-

рожені

43 7

0019

771

19 6

1821

276

7%68

688

62 3

6365

047

68 7

92

2008

Плоди

, горіхи приготовлені

чи

консервовані

іншим

способом

24 7

3416

788

14 2

9313

524

5,2%

24 4

9220

727

25 6

8826

476

2103

Готові

соуси

та продукти

для

їх

приготування,

добавки

, при

-прави,

гірчиця

34 8

9226

799

25 0

0533

317

9,4%

42 9

7634

751

35 5

1539

399

2202

Води

, з доданням

цукру

14 8

0411

258

15 5

9019

496

11%

47 7

2646

274

51 4

1460

088

2208

Спирт

етиловий,

неденатуро-

ваний,

менш

80 об

.%87

486

72 1

0578

469

90 2

43Спец.

став-

ка45

6 12

643

3 75

242

5 91

245

4 08

7

Page 99: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

99

Код ГС

Найменування

товарної по-

зиції

Обсяги сукупного українського

експорту,

тис.

дол

. США

Середній

тариф

РНС

Канади

Обсяги європейського експорту

до Кана

-ди

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

2015

2016

2017

2014

2402

Сигари,

сигарили та

сигарети,

цигарки

251

856

278

203

261

196

293

871

9%20

460

18 9

7822

101

18 8

33

3303

Парфуми і туалетна вода

36 2

7630

405

27 4

4527

369

6,5%

120

719

112

361

125

791

150

019

3304

Косметичні

препарати

44 1

4624

428

27 6

6840

527

5,9%

357

448

367

819

407

960

419

132

3305

Засоби

для

догляду

за волос-

сям

44 3

2422

953

20 9

1523

224

6,5%

52 7

9854

664

58 7

6763

723

3307

Засоби

для

ванн,

гоління;

депіляції, дезодоранти

42 5

9723

946

13 7

1412

114

6,5%

25 8

8824

051

25 8

7427

361

3603

Детонатори,

капсулі

, запали,

вогнепровідні шнури

4 84

85

980

8 43

810

102

6,5%

11 3

479

740

8 68

510

540

3918

Покриття пластмасові для

під

-лог, стін

або

стелі

14 9

2910

481

9 34

711

694

6,5%

38 3

9039

798

38 5

7840

508

3924

Посуд

та прибори столові або

кухонні з

пластмас

16 4

8112

881

10 5

4112

923

6,5%

24 0

2721

399

28 3

2934

880

4016

Інші вироби з вулк

. гуми,

крім

твердої гуми

20 6

6614

714

16 1

3619

345

5,8%

97 3

9889

090

87 0

2092

853

4202

Чемодани,

сумки

, футляри

та

інші аналогічні

вироби

10 3

8710

942

10 4

0012

194

8,8%

155

223

169

858

230

346

238

833

4203

Предмети одягу або аксесуа-

ри одягу

з шкіри

16 7

1313

592

14 8

1814

401

8,4%

25 0

4923

230

25 9

3528

129

5702

Килими,

покриття текстильні

для підлоги ,

ткані

, нетафтин-

гові

9 40

25

254

5 68

111

003

11,1

%16

766

15 6

7116

199

19 7

76

5904

Лінолеум

; матеріали

для

під

-логи

, на текстильній основі

16 8

888

683

5 52

74

927

11,4

%14

823

10 3

319

786

9 13

3

6104

Костюми,

сукні

, спідниці, три-

котажні

, для

жінок

або

дівчат

27 8

1425

814

28 6

2130

774

18%

24 9

0424

294

25 6

8330

082

6109

Теніски,

майки

трикотажні

30 6

2618

605

22 3

4824

298

18%

19 0

8720

146

25 4

7232

606

Page 100: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

100

Код ГС

Найменування

товарної по-

зиції

Обсяги сукупного українського

експорту,

тис.

дол

. США

Середній

тариф

РНС

Канади

Обсяги європейського експорту

до Кана

-ди

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

2015

2016

2017

2014

6110

Светри,

пуловери,

джемпери

, трикотажні

13 7

805

796

6 52

78

060

18%

43 8

4544

099

58 3

1575

268

6115

Колготки

, панчохи

, гольфи,

шкарпетки

, трикотажні

17 0

2413

929

13 2

0816

418

16,7

%16

507

16 7

4515

147

15 7

88

6201

Пальта,

плащі, куртки

для

чо-

ловіків або хлопців,

крім

620

333

283

30 2

6733

472

37 8

5317

,4%

19 4

9222

363

22 7

6728

393

6202

Пальта,

плащі, куртки

для

жінок

або

дівчат ,

крім

620

441

140

31 1

9730

894

29 8

3017

,4%

26 3

1629

735

34 3

8936

671

6205

Сорочки

для

чоловіків

або

хлопців

12 4

3011

277

13 0

2815

097

17,7

%20

859

18 6

4120

219

21 2

42

6206

Блузки

, сорочки

для

жінок

або

дівчат

13 8

5212

544

15 3

5618

195

17,2

%14

688

16 8

6618

895

21 6

59

6211

Костюми спортивні, плавки

19 1

2416

633

10 7

4812

734

14,2

%10

591

9 96

711

322

11 1

0063

07Інші готові вироби,

включаючи

викройки

одягу

41 5

0637

023

40 3

7742

937

15,4

%11

745

10 6

9411

171

13 2

68

6402

Інше взуття

з верхом

з гуми,

пластмаси

26 6

5220

115

25 3

4324

264

13,8

%31

389

25 7

7328

775

38 1

16

6403

Взуття

з верхом

з натуральної

шкіри

63 8

0940

414

33 2

6235

948

14,8

%23

3 37

822

5 52

124

5 84

224

7 14

0

6404

Взуття

з верхом

з текстильних

матеріалів

16 7

8212

311

8 18

411

205

12,1

%26

128

32 1

8937

411

49 7

12

6802

Оброблений камінь та

вироби

з нього

19 0

1614

634

13 4

1414

296

5,2%

68 4

3653

722

54 3

4350

450

7321

Печі опалювальні

, плити

для

приготування

їжі та аналогічні

неелектричні

апарати

побуто-

вого

використання та

їх части

-ни

, з чорних металів

27 4

4613

819

12 5

5415

144

7,2%

16 4

6416

311

14 2

4513

235

Page 101: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

101

Код ГС

Найменування

товарної по-

зиції

Обсяги сукупного українського

експорту,

тис.

дол

. США

Середній

тариф

РНС

Канади

Обсяги європейського експорту

до Кана

-ди

, тис

. дол

. США

2014

2015

2016

2017

2015

2016

2017

2014

7322

Радіатори для центрального

опалення

, повітронагрівачі з

неелектричним

нагрівом

, з

чорних

металів

11 2

905

052

7 44

715

472

6,3%

34 4

1933

946

21 2

6332

271

7323

Вироби

столові

, кухонні

та

аналогічні

вироби,

їх частини

з

чорних

металів

37 7

8625

613

28 9

1433

078

6,5%

16 1

5216

859

15 7

6317

556

7612

Резервуари

з алюмінію

, місткістю

не більш

300

л без

механічного

або

теплотехніч

-ного

обладнання

16 2

3714

365

16 9

5629

353

5,4%

10 9

1110

856

9 55

59

974

8716

Причепи

та напівпричепи

; інші

несамохідні

транспортні

засо-

би; їх частини

26 4

3613

855

14 2

1118

585

6%34

455

32 5

3527

927

26 6

43

8901

Судна призначені

для

переве-

зення людей або вантажів

4 42

069

922

63 4

3214

6 09

524

,2%

41 0

0823

4 08

517

2 00

524

8 64

2

8903

Яхти

та інші плавучі

засо-

би для

дозвілля або спорту

; гребні

човни

та каное

31 7

6726

121

22 2

8025

745

8,3%

25 4

1123

551

23 5

2531

196

9404

Основи матрацні для

ліжок

; постільні речі

42 8

7838

368

35 0

1142

723

11,3

%12

431

13 2

5013

768

17 6

57

Джерело:

база даних

WIT

S, база даних

WTO

, власні розрахунки

Page 102: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

102

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

1108

Крохмалі; інулін

1101

—11

09: виробництво

, у якому всі

матеріали

позиції

0701

, підпозиції 0

7101

0,

груп

10 або

11 або

позицій

230

2 або

2303

є повністю

одержаними

1101

—11

09: зміна з будь

—якої

іншої

групи

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

групи

11 стане

можливим

1604

Готова

або

консер-

вована

риба;

ікра

1604

—16

05: зміна з будь

—якої

іншої

групи

, крім

групи

316

03—

1605

: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

Наявні переваги за

правилами похо

-дження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання

імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

позицій

1603

—16

05 стане

можливим

1704

Кондвироби

з

цукру без вмісту

какао

1704

: зміна з будь

—якої

іншої

позиції за

умови,

що вага

цукру

іншого походжен

-ня

не перевищує

40%

ваги продукту

; або

вартість

цукру

іншого походження

не

перевищує

30

% вартості транзакції і

вага

матеріалів іншого походження

групи

4 не

перевищує

20

% ваги продукту

1704

: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

Наявні переваги за

правилами похо

-дження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання

імпортної сировини

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини

1806

Шоколад

1806

: зміна з будь

—якої

іншої

позиції за

умови,

що вага

цукру

іншого походжен

-ня

не перевищує

40%

ваги продукту

; або

вартість

цукру

іншого походження

не

перевищує

30

% вартості транзакції і

вага

матеріалів іншого походження

групи

4 не

перевищує

20

% ваги продукту

1806

10 –

180

690:

зміна з

будь

—якої

іншої

підпозиції

Наявні переваги за

правилами похо

-дження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання

імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

позиції 1

806 стане можливим

Таблиця

2.

Результати

оцінювання переваг за правилами походження

в рамках

CUFT

A у порівнянні

з C

ETA

, та від потенційної діагональ

-ної кумуляції між

Україною

, Канадою

та ЄС

Page 103: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

103

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

2001

Овочі

, приготов-

лені

або

консерво-

вані

, з оцтом

2001

: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

2001

—20

06: зміна з будь

—якої

іншої

групи

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA є менш

сприятливими ніж

за

СЕТА

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

групи

20 стане

можливим

2002

Томати,

приготов-

лені

або

консерво-

вані

без

оцту

2002

—20

03: зміна з будь

—якої

іншої

по-

зиції, за

умови,

що всі матеріали

групи

7 є

повністю

одержаними

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

групи

20 стане

можливим

2005

Інші овочі

, приго

-товлені чи консер

-вовані

без

оцту,

неморожені

2004

—20

05: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA є менш

сприятливими ніж

за

СЕТА

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

групи

20 стане

можливим

2008

Плоди

, горіхи при-

готовлені чи кон-

сервовані іншим

способом

2008

: зміна з будь

—якої

іншої

позиції,

за

умови,

що вага

цукру

іншого походження

, використаного у виробництві, не

переви-

щує

20%

—60

%* від ваги

товару

* розмір

частки залежить від підпозиції

2007

—20

08: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

в

позицій

2007

—20

08 стане

можливим

Page 104: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

104

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

2103

Готові

соуси

та

продукти

для

їх

приготування

, до-

бавки,

приправи,

гірчиця

2103

10 та

2103

30: зміна з будь

—якої

іншої

товарної

підпозиції за умови,

що вага

цукру

іншого походження

не перевищує

20%

ваги

продукту

; або

вартість матеріалів іншого

походження

позицій

040

7—04

10 не пере

-вищує

20%

вартості транзакції

2103

20 та

2103

90: зміна на

соус*

з будь—

якої

іншої

підпозиції, за

умови,

що вага

цукру іншого походження

не перевищує

40

% ваги продукту

; вага матеріалів іншого

походження

позицій

040

7, 0

408 або

0410

не

перевищує

20%

ваги продукту

; вага

цукру та

матеріалів іншого походження

по-

зицій

0407

, 040

8 або

0410

не перевищує

50

% ваги продукту

; або

зміна на

будь—який

інший

продукт

підпозиції 2

1032

0 з будь

—якої

іншої

підпозиції, за

умови,

що вага

цукру не

перевищує

20

% ваги продукту

;вага

матеріалів іншого походження

позицій

04

07—

0410

, не перевищує

20%

ваги про-

дукту.

* тип соусу залежить від підпозиції

2103

10: зміна з будь

—якої

іншої

групи

2103

20—

2103

90: зміна

з підпозиції

2103

10 або

будь

—якої

іншої

позиції

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

в

позиції 2

103 стане можливим

Page 105: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

105

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

2202

Води

, з доданням

цукру

2202

10: зміна з будь

—якої

іншої

позиції за

умови,

що вага

цукру

іншого походження

не

перевищує

20%

ваги продукту

і вага

матеріалів іншого походження

групи

4 не

перевищує

20%

ваги продукту

22

0290

: зміна на

напої

, що містять молоко з

будь

—якої

іншої

позиції, за

винятком

040

1—04

06, або

молочних продуктів підпозиції

1901

90, що містять більше

10%

маси сухої

молочної речовини,

за умови,

що вага

цукру

іншого походження

не перевищує

20%

ваги

продукту

; вага матеріалів іншого походження

позицій

0407

—04

10 не перевищує

20%

ваги

продукту

; або

зміна на

будь—який

інший

продукт підпозиції 2

1029

0 з будь

—якої

іншої

підпозиції, за

умови,

що вага

цукру

не пере

-вищує

20%

ваги продукту

та вага

матеріалів

іншого походження

групи

4 не

перевищує

20

% ваги продукту

2202

10: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

2202

90: зміна на

«напої з

вмістом

молока»

будь—якої

іншої

позиції крім

040

1—04

06 або

на

«молоко та

молочні

продукти»

підпози

-ції 1

9019

0 з вмістом

сухого

знежиреного молочного

за-

лишку

понад

10%

; або

зміна

на будь—яку іншу продукцію

з іншої

позиції

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини

2208

Спирт

етиловий,

неденатурований,

менш

80 об

.%

2207

—22

09: зміна з будь

—якої

іншої

по-

зиції поза межами цієї

групи

, крім

товарної

позиції 2

204

2208

20—

2208

90: зміна у

межах

однієї з

цих

підпо

-зицій або будь

—якої

іншої

підпозиції,

за умови,

що

сукупний

об'єм

спирту за

рахунок матеріалів іншого

походження

не перевищує

10

% загальної

концентрації

спирту

у продукті

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

позиції 2

208 стане можливим

Page 106: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

106

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

2402

Сигари,

сигари-

ли та сигарети

, цигарки

2402

10: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

за умови,

що вага

матеріалів іншого похо

-дження

не перевищує

30%

ваги всіх

мате-

ріалів

групи

24

2402

20: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

крім

підпозиції 2

4031

0 за

умови,

що вага

повністю

одержаних

матеріалів позиції

2401

становить

не менше

10%

ваги всіх

матеріалів групи

24

2401

—24

03: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

2402

90: зміна з будь

—якої

іншої

позиції за

умови,

що

вага

матеріалів іншого похо

-дження

групи

24 не

переви-

щує

30%

ваги всіх

матеріалів

групи

24

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

групи

24 стане

можливим

3303

Парфуми і туалет-

на вода

3303

: зміна з будь

—якої

іншої

позиції або

зміна у межах

однієї з

цих

позицій

, не-

залежно

від

того,

чи відбувається

також

зміна з будь

—якої

іншої

позиції,

за умови,

що вартість

матеріалів іншого походження

, класифікованих

в одній

позиції з кінцевим

продуктом

, не перевищує

20%

вартості

транзакції

3303

—33

07: зміна з будь

—якої

іншої

позиції або зміна

у межах

однієї з

цих

пози-

цій,

незалежно

від

того,

чи

відбувається

також

зміна з

будь

—якої

іншої

позиції,

за

умови,

що вартість

мате-

ріалів

іншого походження

, класифікованих

в одній

по-

зиції з

кінцевим

продуктом

, не

перевищує

20%

вартості

транзакції

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

позицій

3303

—33

07 стане

можливим

3304

Косметичні

пре

-парати

3304

—33

07: зміна з будь

—якої

іншої

пози-

ції або

зміна у межах

однієї з

цих

позицій

, незалежно

від

того,

чи відбувається

також

зміна з будь

—якої

іншої

позиції,

за умови,

що вартість

матеріалів іншого походження

, класифікованих

в одній

позиції з кінцевим

продуктом

, не перевищує

20%

вартості

транзакції

3305

Засоби

для

догля

-ду

за волоссям

3307

Засоби

для

ванн ,

гоління;

депіляції,

дезодоранти

3603

Детонатори,

капсулі, запали

, вогнепровідні

шнури

3601

—36

06: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

або зміна в межах

цієї позиції,

незалеж

-но

від

того,

чи є зміна з будь

—якого іншої

позиції, за

умови,

що вартість

матеріалів

іншого походження

цієї позиції не

переви-

щує

20%

від

вартості транзакції

3601

—36

06: зміна з будь

—якої

іншої

позиції або зміна

в межах

цієї позиції,

неза-

лежно

від

того,

чи є зміна з

будь

—якого іншої

позиції,

за

умови,

що вартість

матеріа

-лів іншого походження

цієї

позиції не перевищує

20%

від вартості

транзакції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA та

СЕТА ідентичні

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

позицій

3601

—36

06 стане

можливим

Page 107: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

107

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

3918

Покриття пласт-

масові для

підлог,

стін

або

стелі

3916

—39

26: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

3916

—39

26: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA та

СЕТА ідентичні

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

позицій

3916

—39

26 стане

можливим

3924

Посуд

та прибори

столові або

кухон

-ні

з пластмас

4016

Інші вироби з

вулк

. гуми,

крім

твердої гуми

4013

—40

16: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

4013

—40

16: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA та

СЕТА ідентичні

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини

4202

Чемодани,

сумки

, футляри та

інші

аналогічні

вироби

4203

Предмети одягу

або аксесуари

одягу з шкіри

4201

—42

06: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

4201

—42

06: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

5702

Килими,

покриття

текстильні

для

підлоги,

ткані

, не-

тафтингові

5701

—57

05: прядіння з волокон або екс-

трузія

штучної

пряжі, що супроводжується

ткацтвом

; тощо

5701

—57

05: зміна з будь

—якої

іншої

групи

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

групи

57 стане

можливим

5904

Лінолеум

; матері-

али для підлоги,

на

текстильній

основі

5904

: ткацтво

, в'язання або нетканий

про

-цес,

що у кожному випадку супроводжу-

ється фарбуванням

або

покриттям

5904

—59

06: зміна з будь

—якої

іншої

групи

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини

Page 108: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

108

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

6104

Костюми,

сукні

, спідниці

, трико

-тажні

, для

жінок

або дівчат

6101

—61

17: в

'язання та

виготовлення

(для

виробів

одержаних

шляхом

зшивання

трикотажної або

в'язаної тканини

) прядіння

волокон що супроводжується

в'язанням

; або фарбування пряжі, що супроводжуєть

-ся

в'язанням

(для

в'язаних виробів)

6101

—61

17: зміна з будь

—якої

іншої

групи

, за умови,

що продукція закроєна

і зшита на

території Сторін

або зміна на

«трикотаж

, ви-

готовлений

за формою

, що

не потребує зшивання

або

іншої

збірки»

з будь—якої

іншої

групи

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

групи

61 стане

можливим

6109

Теніски,

майки

трикотажні

6110

Светри,

пуловери,

джемпери

, трико

-тажні

6201

Пальта,

плащі,

куртки

для

чоло-

віків або хлопців,

крім

620

3

6201

—62

12: ткацтво

, що супроводжується

складанням

або

приготування до

друку

за

умови принаймні

двох підготовчих чи

оздо-

блювальних операцій

, за умови,

що вар-

тість використаної

недрукованої тканини

не

перевищує

47,

5% від

вартості транзакції;

для одягу для жінок

або

дівчат,

вишитого:

ткацтво,

що супроводжується

складанням

або виготовлення

з необробленої тканини

, за

умови,

що вартість

необробленої ткани

-ни

не перевищує

40%

ціни транзакції або

ціни

франко—завод

6201

—62

12: зміна з будь

—якої

іншої

групи

, за умови,

що продукція вирізана

і зшита або іншим

чином

зі-

брана на

території однієї

або

обох

Сторін

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

групи

62 стане

можливим

6202

Пальта,

плащі,

куртки

для

жінок

або дівчат

, крім

62

0462

05Сорочки

для

чоловіків або

хлопців

6206

Блузки

, сорочки

для жінок

або

дівчат

6211

Костюми спортив-

ні, плавки

Page 109: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

109

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

6307

Інші готові вироби,

включаючи

ви-

кройки

одягу

6307

: виробництво

, у якому вартість

вико-

ристаних

матеріалів іншого походження

не

перевищує

40%

вартості транзакції

6307

10 та

: зміна з будь

—якої

іншої

групи

, за ви

-нятком

«тканини»

позицій

51

11—

5113

, 520

8—52

12,

5310

—53

11, 5

407—

5408

, 55

12—

5516

, 580

1—58

03

або

6001

—60

0663

0720

: зміна з будь

—якої

іншої

групи

, за умови,

що

продукція закроєна

та зшита

або іншим

чином

зібрана

на

території Сторін

6307

90: зміна з будь

—якої

іншої

групи

, за винят-

ком

«тканини»

позицій

51

11—

5113

, 520

8—52

12,

5310

—53

11, 5

407—

5408

, 55

12—

5516

, 580

1—58

03,

5811

або

600

1—60

06

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA є менш

сприятливими ніж

за

СЕТА

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання імпортної

сировини

в межах

товарних позицій,

зазначених

у правилах походження

C

UFT

A, стане

можливим

6402

Інше взуття

з

верхом

з гуми,

пластмаси

6401

—64

05: зміна з будь

—якої

іншої

по-

зиції, крім

збирання верхньої

частини

, прикріпленої

до внутрішньої

підошви

або

до

інших

підошовних компонентів

позиції

6406

6401

—64

05: зміна з іншої

позиції, за

винятком

позиції

6406

або

зміна з товарної

позиції 6

406,

незалежно

від

того

, чи відбувається

також

зміна з будь

—якої

іншої

по-

зиції, за

умови,

що вартість

матеріалів іншого походжен

-ня

позиції

6406

, не переви

-щує

50%

вартості транзакції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA є менш

сприятливими ніж

за

СЕТА

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

позицій

6401

—64

06 стане

можливим

6403

Взуття

з верхом

з

натуральної шкіри

6404

Взуття

з верхом

з

текстильних мате-

ріалів

Page 110: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

110

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

6802

Оброблений

камінь та

вироби з

нього

6801

—68

02: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

6801

—68

02: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA та

СЕТА ідентичні

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини

7321

Печі опалювальні

, плити для при-

готування їжі та

аналогічні

неелек-

тричні

апарати

побутового

ви-

користання

та їх

частини,

з чорних

металів

7321

: зміна з будь

—якої

іншої

позиції або

зміна у межах

цієї позиції,

незалежно

від

того

, чи відбувається

також

зміна з будь

—якої

іншої

позиції,

за умови,

що вартість

матеріалів іншого походження

цієї товарної

позиції не перевищує

50%

вартості тран-

закції

7321

: зміна з будь

—якої

іншої

позиції або зміна у

межах

цієї позиції,

незалеж

-но

від

того,

чи відбувається

також

зміна з будь

—якої

іншої

позиції,

за умови,

що

вартість

матеріалів іншого

походження

цієї товарної

позиції не перевищує

50%

вартості

транзакції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA та

СЕТА ідентичні

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

позиції 7

321 стане можливим

7322

Радіатори для

центрального

опалення

, повітро

-нагрівачі з

неелек-

тричним

нагрівом

, з чорних

металів

7322

—73

23: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

7322

—73

23: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA та

СЕТА ідентичні

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

позицій

7322

—73

23 стане

можливим

7323

Вироби

столові

, кухонні та ана-

логічні

вироби,

їх

частини з чорних

металів

7612

Резервуари

з

алюмінію

, місткіс

-тю

не більш

300

л без механічного

або теплотехніч-

ного

обладнання

7608

—76

16: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

7608

—76

16: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA та

СЕТА ідентичні

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини

Page 111: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

111

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

8716

Причепи

та на

-півпричепи

; інші

несамохідні

тран-

спортні засоби;

їх

частини

8714

—87

16: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

або зміна в межах

цієї позиції,

незалежно

від того

, чи є також

зміна з будь

—якої

іншої

позиції, за

умови,

що вартість

матеріалів

іншого походження

цієї товарної позиції не

перевищує

50%

від

вартості транзакції

8716

10—

8716

80: зміна з

будь

—якої

іншої

позиції або

зміна з підпозиції

8716

90,

незалежно

від

того,

чи

відбувається

також

зміна з

будь

—якої

іншої

позиції,

за

умови,

що вартість

матеріа

-лів іншого походження

під

-позиції 8

7169

0 не

переви-

щує

65%

вартості транзакції

8716

90: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання імпортної сировини

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

підпозиції

8716

90 стане

можливим

8901

Судна призначені

для перевезення

людей або ванта-

жів

8901

—89

06: зміна з будь

—якої

іншої

групи

або зміна у межах

цієї групи

, незалежно

від

того

, чи відбувається

також

зміна з будь

—якої

іншої

групи

, за умови,

що вартість

матеріалів іншого походження

групи

89 не

перевищує

40%

вартості транзакції

8901

—89

06: зміна з будь

—якої

іншої

групи

або

зміна у

межах

цієї групи

, незалежно

від того

, чи відбувається

та-

кож

зміна з будь

—якої

іншої

групи,

за умови,

що вартість

матеріалів іншого походжен

-ня

групи

89 не

перевищує

40

% вартості транзакції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA та

СЕТА ідентичні

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання сировини

групи

89 стане

можливим

9404

Основи матрацні

для ліжок

; по-

стільні речі

9401

—94

06: зміна з будь

—якої

іншої

пози-

ції або

зміна у межах

однієї з

цих

позицій

, незалежно

від

того,

чи відбувається

також

зміна з будь

—якої

іншої

позиції,

за умови,

що вартість

матеріалів іншого походження

, класифікованих

в одній

позиції з кінцевим

продуктом

, не перевищує

50%

відсотків

вартості

транзакції

9401

—94

06: зміна з будь

—якої

іншої

позиції або зміна

у межах

однієї з

цих

пози-

цій,

незалежно

від

того,

чи

відбувається

також

зміна з

будь

—якої

іншої

позиції,

за

умови,

що вартість

мате-

ріалів

іншого походження

, класифікованих

в одній

по-

зиції з

кінцевим

продуктом

, не

перевищує

50%

відсотків

вартості

транзакції

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

CU

FTA та

СЕТА ідентичні

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини

Page 112: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

112

Додаток

5. Можливості інтеграції України

до

існуючих товаропотоків між

Канадою

і ЄС

Таблиця

1.

Основні

товарні

позиції,

за якими можлива

інтеграція

України

до існуючих товаропотоків між

Канадою

та ЄС

Код ГС

Найменування

товарної по-

зиції

Обсяги сукупного українського

експорту,

тис.

дол

. США

Середній

тариф

РНС

ЄС

Обсяги канадського експорту

до ЄС

, тис

. дол.

США

2014

2015

2016

2017

2015

2016

2017

2014

0811

Плоди

та горіхи

, сирі або

варені

, морожені

47 7

1641

279

50 8

7660

953

13,1

%74

086

81 4

3475

917

57 1

72

1514

Олії свиріпова

, ріпакова,

гір

-чична

82 7

1810

9 72

168

704

51 5

616,

1%16

156

3 57

711

468

17 1

44

1604

Готова

або

консервована риба

; ікра

19 5

413

878

3 33

55

841

19,3

%27

842

27 1

7323

985

19 2

74

2008

Плоди

, горіхи приготовлені

чи

консервовані

іншим

способом

24 7

3416

788

14 2

9313

524

18,2

%39

517

40 7

0848

354

19 3

78

3307

Засоби

для

ванн,

гоління;

депіляції, дезодоранти

42 5

9723

946

13 7

1412

114

6,5%

18 7

879

247

8 45

94

595

3925

Вироби

будівельні з

пластмас

44 8

6928

301

21 0

9626

767

6,5%

6 47

24

128

4 97

810

013

4202

Чемодани,

сумки

, футляри

та

інші аналогічні

вироби

10 3

8710

942

10 4

0012

194

5,2%

5 39

05

033

13 6

2015

811

6104

Костюми,

сукні

, спідниці, три-

котажні

, для

жінок

або

дівчат

27 8

1425

814

28 6

2130

774

12%

43 5

3840

493

37 3

2111

698

Джерело:

база даних

WIT

S, база даних

WTO

, власні розрахунки

Page 113: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

113

Таблиця

2.

Результати

оцінювання переваг за правилами походження

в рамках

DCF

TA у

порівнянні з

CET

A, та від потенційної діагональ

-ної кумуляції між

Україною

, Канадою

та ЄС

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

0811

Плоди

та горіхи

, сирі

або

варені,

морожені

0811

: виробництво

у якому усі матеріали

групи

8 є виробленими цілком

в даній

країні

і вага

цукру

іншого походження

, ви-

користаного у виробництві, не

перевищує

40

% від

ваги товару

Група

8: виробництво

, у яко

-му усі матеріали

є виробле

-ними цілком

в даній

країні і

ціна

усіх матеріалів групи

17

не перевищує

30%

значення

ціни

товару від виробника

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

DC

FTA є менш

сприятливими ніж

за

СЕТА

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання імпортної

сировини

стане

можливим

1514

Олії свиріпова

, ріпакова

, гірчична

1511

—15

15: зміна з будь

—якої

іншої

групи

1507

—15

15: виробництво

, у

якому усі рослинні матеріа

-ли

є виробленими цілком

в

даній країні

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

DC

FTA є менш

сприятливими ніж

за

СЕТА

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання імпортної

сировини

стане

можливим

1604

Готова

або

консер-

вована

риба;

ікра

1604

—16

05: зміна з будь

—якої

іншої

групи

, крім

групи

3Група

16: виробництво

з

тварин

групи

1 та/або у

якому усі матеріали

групи

3 є виробленими цілком

в

даній країні

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

DC

FTA є менш

сприятливими ніж

за

СЕТА

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання імпортної

сировини

групи

3 стане

можливим

2008

Плоди

, горіхи при-

готовлені чи кон-

сервовані іншим

способом

2008

: зміна з будь

—якої

іншої

позиції,

за

умови,

що вага

цукру

іншого походження

, використаного у виробництві, не

переви-

щує

20%

—60

%* від ваги

товару

* розмір

частки залежить від товарної

під

-позиції

2008

: виробництво

, у якому

ціна

усіх горіхів та

насіння

маслинових,

що походять

з

цієї

країни,

заголовків

0801

, 08

02 й

120

1—12

07 не пере

-вищує

60

% ціни товару

від

виробника

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

DC

FTA є менш

сприятливими ніж

за

СЕТА

Наявні переваги від діагональної

кумуляції:

використання імпортної

сировини

стане

можливим

Page 114: ТОВАРИ - CUTIS Project · Координатор дослідження та редактор публікації: Максим Борода (проект cutis) CUTIS –

114

Код ГС

Найменування

товарної

позиції

Правила

походження

в рамках

CETA

Правила

походження

в

рамках

CUFT

AОцінка переваг за правилами по

-ходження

в рамках

DCF

TA та від

потенційної діагональної кумуляції

3307

Засоби

для

ванн,

гоління;

депіляції,

дезодоранти

3304

—33

07: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

або зміна з будь

—якої

з даних

позицій

за

умови,

що вартість

матеріалів іншого похо

-дження

, які

належать до

тієї ж

позиції,

що

й кінцевий

товар

, не перевищує

20%

ціни

товару

від

виробника

Окремі товарні

позиції групи

33: виробництво

з матеріа

-лів будь

—якої

позиції,

окрім

матеріалів даного

товару.

Можливе

використання

матеріалів тієї

ж позиції,

за

умови,

що їхня

загальна

ціна

не перевищує

20%

ціни

товару

від

виробника

або

виробництво,

у якому ціна

усіх

матеріалів не

переви-

щує

40%

ціни товару

від

виробника

Наявні переваги за

правилами похо

-дження

: менш

жорсткі

обмеження

на

частку

сировини у ціні

товару

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини

3925

Вироби

будівельні

з пластмас

3916

—39

26: зміна з будь

—якої

іншої

позиції

3922

—39

26: виробництво

, у

якому ціна

усіх матеріалів не

перевищує

50%

ціни товару

від виробника

Відсутні

переваги за

правилами по

-ходження

: правила

походження

за

DC

FTA є менш

сприятливими ніж

за

СЕТА

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини

4202

Чемодани,

сумки

, футляри

та інші

аналогічні

вироби

4201

—42

06: зміна з будь

—якої

іншої

позиціїГрупа

42: виробництво

з

матеріалів будь

—якої

пози-

ції, окрім

матеріалів даного

товару

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання сировини

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини

6104

Костюми,

сукні

, спідниці

, трико

-тажні

, для

жінок

або дівчат

6101

—61

17: в

'язання та

виготовлення

(для

виробів

одержаних

шляхом

зшивання

трикотажної або

в'язаної тканини

) прядіння

волокон що супроводжується

в'язанням

; або фарбування пряжі, що супроводжуєть

-ся

в'язанням

(для

в'язаних виробів)

Група

61: виробництво

з

пряжі

Наявні переваги за

правилами по

-ходження

: менш

жорсткі

обмеження

на

використання сировини

Відсутні

переваги від діагональної

кумуляції:

немає

обмежень на

вико-

ристання

імпортної сировини