Top Banner
40

Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

Nov 04, 2019

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією
Page 2: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією
Page 3: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

1

ППррооддууккттииввннііссттьь –– ццее,, ннаассааммппеерреедд,, ссттаанн ррооззууммуу.. ЦЦее ссттааввллеенннняя ддоо ссввііттуу,, яяккее ппееррееддббааччааєє ббееззппееррееррввннее ууддооссккооннааллеенннняя ввссььооггоо ііссннууююччооггоо.. ЦЦее ппееррееккооннааннііссттьь уу ттооммуу,, щщоо ссььооггоодднніі ккрраащщее,, ннііжж ввччоорраа,, аа ззааввттрраа ккрраащщее,, ннііжж ссььооггоодднніі ллююддииннаа ззддааттннаа ввииккооннууввааттии ббууддьь--яяккуу ррооббооттуу.. ВВрреешшттіі--рреешштт,, ппррооддууккттииввннііссттьь ппееррееддббааччааєє ббееззппееррееррввннііссттьь ззууссиилльь щщооддоо ппррииссттооссуувваанннняя ееккооннооммііччннооїї ддііяяллььннооссттіі ддоо ууммоовв,, щщоо ппооссттііййнноо ззммііннююююттььссяя,, ззаассттооссуувваанннняя ннооввиихх ттееоорріійй іі ммееттооддіівв.. ЦЦее ттввееррддаа ввіірраа уу ппррооггрреесс ллююддссттвваа..

ККооммііттеетт ппррооддууккттииввннооссттіі ппррии ЄЄввррооппееййссььккооммуу ааггееннттссттввіі зз ппррооббллеемм ппррооддууккттииввннооссттіі..

11995599 рр..

Page 4: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

2

ІІССТТООРРІІЯЯ ЦЦЕЕННТТРРУУ ППРРООДДУУККТТИИВВННООССТТІІ

1970 року наказом Міністра важкого та транспортного машинобудування СРСР у м. Краматорськ було створено нормативно-дослідну станцію (НДС) з праці Мінважмашу СРСР на базі науково-дослідного відділу з праці Науково-дослідного і проектно-технологічного інституту важкого машинобудування СРСР.

Центр продуктивності

Основним завданням новоутвореної організації було поліпшення науково-методичного забезпечення галузі нормативними матеріалами з нормування праці, надання допомоги підприємствам у їх впровадженні, вивчення та розповсюдження передового досвіду організації нормування праці, впровадження сучасних технічних засобів у вивчення процесу праці та його нормування.

Нормативно-дослідну станцію було реорганізовано в Центр наукової організації праці (ЦНОП), а потім Науково-дослідний, проектний і впроваджувальний центр організації праці (НДЦОП) Мінважмашу СРСР. Діяльність НДЦОП охопила нормування праці інженерно-технічних працівників та службовців, питання оплати праці, вивчення та розповсюдження передового досвіду організації праці, морального й матеріального заохочення працівників, розроблення та впровадження програм підготовки й підвищення кваліфікації робочих кадрів, технічних засобів навчання (класів програмованого навчання, тренажерів), для чого було створено відповідне виробництво, а також поліграфічну базу.

З 1990 року Державним комітетом СРСР з праці НДЦОП Мінважмашу СРСР було визначено міжгалузевою базовою установою з узагальнення та розповсюдження на підприємствах і в установах машинобудівної галузі передового досвіду з організації та оплати праці, госпрозрахунку й соціального розвитку.

Після набуття Україною незалежності за рішенням уряду України (розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.01.1992р. №49-р) на базі НДЦОП було створено Національний центр продуктивності Міністерства праці України. У процесі реорганізації та удосконалення системи наукових установ Міністерства праці України, а потім Міністерства праці та соціальної політики України, Постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 1999 року №1473 було створено Центр продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України.

З 1993 року Центр продуктивності – асоційований член Європейської асоціації національних центрів продуктивності.

13 жовтня 1997р. Рада директорів Світової конфедерації науки з продуктивності своїм рішенням визначила Центр продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України своїм відділенням в Україні.

Page 5: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

3

ССТТРРУУККТТУУРРАА ЦЦЕЕННТТРРУУ ППРРООДДУУККТТИИВВННООССТТІІ

Центр продуктивності Міністерс-тва праці та соціальної політики України є державною науково-дослідною установою в галузі нормування праці, професійної класи-фікації та продуктивності і здійснює свою діяльність на умовах госпроз-рахунку у відповідності до Статуту.

Установа розміщується в будівлі загальною площею 2583 м2; загальна площа приміщень, які використову-ються для проведення наукових

досліджень, становить 2092 м2. Організаційна структура Центру продуктивності включає три науково-

дослідні відділи: з проблем продуктивності; розробки міжгалузевих нормативно-методичних матеріалів з праці; національної професійної кваліфікації. У складі установи також є відділ інформації та маркетингу наукової продукції. Власна науково-технічна бібліотека (з фондом понад 30000 одиниць, у тому числі понад 10000 книг) є однією з найповніших бібліотек в Україні з питань нормування праці, професійної класифікації, організації праці та продуктивної роботи.

Центр продуктивності має поліграфічну дільницю, яку оснащено друкарськими машинами «Різограф TR1510» (з можливістю друку в трьох кольорах) та «Різограф RZ200», копіювальними апаратами, палітурною машиною.

ДДииррееккттоорр ЄЄррееммееннккоо ВВ..ОО..

Page 6: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

4

ООССННООВВННІІ ННААППРРЯЯММИИ ДДІІЯЯЛЛЬЬННООССТТІІ ЦЦЕЕННТТРРУУ ППРРООДДУУККТТИИВВННООССТТІІ Проведення досліджень з проблем продуктивності та впровадження результатів досліджень

Утворення державної системи нормування праці в частині розроблення міжгалузевих збірників норм праці, нормативних і методичних документів з нормування праці та забезпечення ними галузей економіки України

Наукове обґрунтування та наукове забезпечення державної політики щодо національної класифікації робіт і професій, організація розроблення й ведення національного Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, науково-методична експертиза випусків Довідника за видами економічної діяльності, виробництв, робіт та послуг

УУЧЧААССТТЬЬ УУ ДДЕЕРРЖЖААВВННИИХХ ТТАА ММІІЖЖННААРРООДДННИИХХ

ППРРООГГРРААММААХХ ІІ ППРРООЕЕККТТААХХ

Реалізація Програми створення національної системи професійної класифікації згідно з дорученнями Кабінету Міністрів України від 13.03.1995 № 46399/17, від 30.12..1995р. №28 (до № 17382/1), від 15.06.1995 № інд.26, від 14.10.2000 до інд. 26.

Впровадження Програми щодо створення (удосконалення) нормативної бази з праці на 1997-2000 роки, затвердженої Міністерством праці та соціальної політики України 14.04.1997 р.

Розроблення Меморандуму Європейської асоціації національних центрів продуктивності “Продуктивність, інновації, якість трудового життя та зайнятість» (Брюссель, 1999).

Здійснення Заходів щодо реалізації Концепції дальшого реформування оплати праці в Україні, схваленої Указом Президента України від 25 грудня 2000р. № 1375, визначених розпорядженням КМУ від 23 квітня 2001р. № 152-р.

Виконання Програми створення та постійного оновлення національної нормативної бази з праці та професійної класифікації на 2004–2007 рр., затвердженої Постановою КМУ від 18.03.2003 р. № 356.

Виконання Плану заходів зі створення та вдосконалення нормативно-методичної бази з праці, професійної класифікації та продуктивності на 2009-2012 рр.», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.10.2008 р. № 439.

Безпосередня участь у міжнародних наукових конференціях, семінарах, засіданнях Європейської асоціації національних центрів продуктивності, світових конгресах з продуктивності.

Page 7: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

5

ЗЗВВ’’ЯЯЗЗККИИ ТТАА ІІННФФООРРММААЦЦІІЙЙННАА РРООББООТТАА

Центр продуктивності встановив партнерські стосунки з тисячами українських підприємств, установ та організацій. Проводить консультування, здійснює обмін досвідом та виконує науково-дослідні роботи за договорами.

Установа підтримує активні наукові та партнерські стосунки з центрами продуктивності та іншими організаціями з Канади, Бельгії, Кіпру, Японії, Франції, Німеччини, Люксембурга, США, Угорщини, а також з Організацією Об’єднаних Націй та Міжнародною організацією праці.

Сьогодні Центр продуктивності є національним відділенням Світової конфедерації наук з продуктивності в Україні, а також асоційованим членом Європейської асоціації національних центрів продуктивності. Це дозволяє науковцям установи бути на передовому рубежі сучасної науки й практики з питань продуктивності та економіки праці.

Спільно з фахівцями Японського центру продуктивності за фінансової підтримки Асоціації технічного навчання за кордоном (Японія) проведено семінар «Підвищення продуктивності підприємств» 2002 року, тривалістю 112 годин. В семінарі взяли участь 34 особи від 13 промислових підприємств різних міст України. Програма цього семінару включала не тільки теоретичні заняття, а й проведення під керівництвом японських експертів аналізу рівня організації виробництва і його продуктивності та розроблення рекомендацій щодо розвитку двох базових підприємств.

2005 року Центром продуктивності за підтримки Японського агентства міжнародного розвитку та Міністерства праці та соціальної політики України було реалізовано українсько-японський проект «Сприяння розвитку руху за продуктивність в Україні».

У період з 22 лютого по 13 травня 2005 року у Центрі продуктивності працював експерт JICA пан Кацуйоші Вада, який надав консультації окремим українським підприємствам. Зокрема, ВАТ «Донмет» (м. Краматорськ) з питань планування виробництва та контролю якості, ВАТ «Берізка», Корпорації АТБ з питань управління запасами, планування, впровадження у виробництво методів 5S та TPM. Крім того, пан К. Вада взяв участь у спільних українсько-японських семінарах з проблем управління продуктивністю та якістю.

2006 року в рамках того ж українсько-японського проекту Центром продуктивності організовано стажування у Японії фахівців з ВАТ «НКМЗ» та ВАТ «Завод автогенного устаткування ДОНМЕТ» у Японії.

Представники Центру продуктивності регулярно беруть участь у міжнародних симпозіумах, нарадах, конференціях, зборах з обміну досвідом тощо, організованих, зокрема, Організацією розвитку промисловості ООН (UNIDO), Європейською асоціацією національних центрів продуктивності, Японським агентством міжнародного розвитку, Бюро канадсько-українського партнерства та Інститутом державного управління Канади.

Page 8: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

6

ННААУУККООВВОО--ДДООССЛЛІІДДННІІ ВВІІДДДДІІЛЛИИ

ННааууккооввоо--ддоосслліідднниийй ввііддддіілл зз ппррооббллеемм ппррооддууккттииввннооссттіі

Проведення досліджень з проблем продуктивності є однією зі статутних функцій Центру продуктивності, виконання якої покладено на науково-дослідний відділ з проблем продуктивності.

Відділ з проблем продуктивності постійно здійснює вивчення світового досвіду щодо теорії та практики управління продуктивністю на різних рівнях економіки.

За цей час було створено Концепцію продуктивності в Україні, проведено ряд досліджень щодо зв’язку продуктивності з іншими показниками економіки в різних країнах і в Україні, розроблено рекомендації щодо організаційно-методичного механізму підвищення продуктивності в країні, подано пропозиції щодо моніторингу продуктивності в економіці країни, розроблено ряд методичних рекомендацій з питань підвищення

продуктивності на різних рівнях економіки, проведено дослідження для ряду промислових підприємств України та впроваджено їх результати тощо.

У період з 2007 по 2009 роки науковцями і фахівцями відділу на умовах госпрозрахунку розроблено:

1. Пропозиції щодо підвищення рівня нормування праці на ВАТ "Конструкція".

2. Проекти збірників: „Норми часу, нормативи чисельності для персоналу аеродромної служби” Державного підприємства „Міжнародний аеропорт „Бориспіль” та „Норми часу, нормативи чисельності персоналу служби управління інформаційних технологій та комунікацій Державного підприємства „Міжнародний аеропорт „Бориспіль”.

3. Норми часу на роботи, що виконуються державними реєстраторами. 4. Норми часу на роботи із складання автомобілів для ЗАТ «Єврокар». 5. Норми часу на роботи виконувані на 1-7 постах першої монтажної

лінії цеху SKD ЗАТ „Єврокар”». 6. Норми часу на навантажувально-розвантажувальні роботи для ЗАТ

«Єврокар». 7. Система мотивації персоналу для ВАТ «Полтавський автоагрегатний

завод».

ЗЗаассттууппнниикк ддииррееккттоорраа зз ннааууккооввооїї ррооббооттии ККууллііййччуукк ВВ..ІІ..

Page 9: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

8. Рекомендації щодо удосконалення нормування праці, ефективності виробництва та мотивації персоналу для ЗАТ «Краматорський завод «Кондиціонер».

9. Нормативні матеріали для нормування праці робітників-відрядників, що зайняті в виробництві емалей на ТОВ «Промислове підприємство «ЗІП».

10. Нормативно-методичну базу з праці ТОВ „КВІЗА-Трейд”. 11. Нормативно-методичну базу з праці ПП „БІГСАН” 12. Нормативно-методичну базу з праці ЗАТ «ММЗ „ІСТІЛ” Україна». 13. Норми часу на платні послуги у сфері наглядової діяльності з

безпеки судноплавства, що надаються Держфлотінспекцією України. 14. Розрахунок нормативної чисельності робітників за окремими

професіями” для Державного підприємства „Головне управління комплексного обслуговування і будівництва об’єктів дипломатичної служби”.

15. Нормативно-методичну базу з праці ВАТ «Дрогобичський автокрановий завод».

На замовлення Міністерства праці та соціальної політики України у 2009 році за рахунок бюджетного фінансування розроблено Методичні рекомндації “Сучасні методи удосконалення організації робочих місць, умов праці та мінімізації виробничих запасів на прикладі підприємств виробничої сфери”.

Спираючись на досвід роботи центрів продуктивності та аналогічних їм

організацій у різних країнах світу, починаючи з 2004 року Центром продуктивності було започатковано проведення науково-практичних та навчальних семінарів з проблем продуктивності для підприємств.

У період з 2004 року по наступний науковими співробітниками відділу

час були проведені: 1. Навчально-практичний семінар «Управління продуктивністю

підприємств» для ВАТ «Донецькгірмаш» (м. Донецьк). 2005 рік, один день, 50 спеціалістів заводу.

2. Навчально-практичний семінар «Сучасні методи підвищення продуктивності та якості» для Міністерства праці та соціальної політики України (м. Київ). 2005 рік, три дні, 31 фахівець.

3. Навчально-практичний семінар «Управління продуктивністю та якістю на малих та середніх підприємствах»: м. Чернігів – 2005 р., два дні, 49 учасників; м. Житомир – 2005 р., два дні, 43 учасники; м. Донецьк – 2005 р., два дні, 53 учасники.

4. Навчально-практичний семінар «Сучасні методи управління продуктивністю та якістю» для ВАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» (2006 р., 40 учасників) та ВАТ «Крамммаш» (2005 р., 25 учасників), ВАТ

7

Page 10: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

«Полтавський автоагрегатний завод» (2007 р., 30 учасників), ЗАТ «Єврокар» (2007 р., 45 учасників)

5. Навчально-практичний семінар «Сучасні методи управління продуктивністю та якістю» для ЗАТ „Єврокар”(2008 р., 20 учасників)

Усього у семінарах з питань продуктивності взяли участь 765 представників різних підприємств, установ та організацій України, у тому числі біля 280 представників малого та середнього бізнесу.

Враховуючи нагальну необхідність підвищення ефективності вітчизняних підприємств та організацій як важливу передумову виходу з фінансово-економічної кризи науковцями Центру продуктивності розроблено матеріали і пропонується проведення в 2010 році семінару «Ощадливе виробництво: сутність, принципи, інструменти, особливості впровадження» для керівників різного рівня та провідних спеціалістів економічних та виробничих підрозділів підприємств.

8

ННааууккооввоо--ддоосслліідднниийй ввііддддіілл зз ррооззррооббллеенннняя ммііжжггааллууззееввиихх ннооррммааттииввнноо--ммееттооддииччнниихх ммааттееррііаалліівв зз ппрраацціі

Розроблення міжгалузевих та інших

нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією з основних статутних функцій Центру продуктивності.

На виконання «Плану заходів зі створення та вдосконалення нормативно-методичної бази з праці, професійної класифікації та продуктивності на 2009-2012 рр.», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.10.2008 р. № 439. Центром продуктивності щорічно здійснюється розроблення й видання міжгалузевих нормативних матеріалів з нормування праці на найбільш поширені види робіт у галузях економіки України.

Так з метою подальшого удосконалення й розширення сфери нормування праці в галузях економіки, створення міжгалузевої нормативної бази з організації та нормування праці Центром продуктивності як головною науковою організацією в Україні з питань проведення наукових досліджень і впровадження розробок у галузі нормування праці здійснювалось розроблення нових, перероблення та доповнення чинних збірників міжгалузевих норм праці, розроблення методичних та інших розробок з організації нормування праці на підприємствах, в галузях економіки України.

Усього розроблено міжгалузевих збірників норм праці 117 найменувань, якими забезпечуються всі замовники в Україні.

ЗЗааввііддуувваачч ввііддддііллуу ШШииппіілліінн ММ..АА..

Page 11: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

9

Науковими співробітниками та фахівцями відділу у 2007–2009 роках за державним замовленням з фінансуванням за рахунок держбюджету розроблено:

1. Норми чисельності працівників структурних підрозділів Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів на основі норм обслуговування, норм часу (затверджено наказом Мінпраці від 25.04.2007 № 189);

2. Міжгалузеві норми часу на слюсарні роботи з ремонту горизонтально-розточувальних верстатів (затверджено наказом Мінпраці від 20.08.2007 № 440).

3. Міжгалузеві укрупнені норми часу на ремонт вимірювальних приладів та інструменту (затверджено наказом Мінпраці від 20.08.2007 № 438).

4. Міжгалузеві норми часу на розроблення конструкторської документації (затверджено наказом Мінпраці від 20.08.2007 № 439).

5. Міжгалузеві норми часу та нормативи режимів різання для нормування робіт, що виконуються на токарних верстатах з найбільшим діаметром виробу, який встановлюється над станиною, до 1000 міліметрів (одиничне та малосерійне виробництво). Частина І. Режими різання, норми часу на допоміжні та підготовчо-заключні роботи, обслуговування робочого місця (затверджено наказом Мінпраці від 01.10.2007 № 509).

6. Міжгалузеві норми часу на виготовлення виробів з пластмас (затверджено наказом Мінпраці від 01.10.2007 № 508).

7. Норми часу на роботи, що виконуються майстрами виробничих дільниць на підприємствах машинобудування (затверджено наказом Мінпраці від 01.10.2007 № 511).

8. Міжгалузеві норми часу на роботи, що виконуються у бібліотеках (затверджено наказом Мінпраці від 01.10.2007 № 510).

9. Міжгалузеві норми часу на покриття лаком та фарбою (затверджено наказом Мінпраці від 29.10.2007 № 581).

10. Міжгалузеві норми часу на оброблення деревини, фанери, столярних деревно-волокнистих плит, декоративного паперово-шаруватого пластику та полістирольного пенопласту, що виконується на верстатах (середньосерійне, малосерійне та одиничне виробництво) (затверджено наказом Мінпраці від 12.11.2007 № 609).

11. Міжгалузеві норми часу та нормативи режимів різання для нормування робіт, що виконуються на токарних верстатах з найбільшим діаметром виробу, який встановлюється над станиною, до 1000 міліметрів (одиничне та малосерійне виробництво). Частина ІІ. Укрупнені норми часу (затверджено наказом Мінпраці від 13.12.2007 № 644).

12. Норми часу і норми чисельності державних соціальних інспекторів з урахуванням нормативів обслуговування соціально вразливих сімей.

13. Норми часу і норми чисельності працівників будинків-інтернатів (усіх типів) та стаціонарних відділень територіальних центрів соціального

Page 12: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

10

обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян системи управління Мінпраці (затверджено наказом Мінпраці від 01.10.2008 № 411).

14. Норми часу та чисельності працівників структурних підрозділів Міністерства праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, головних управлінь праці та соціального захисту населення обласних державних адміністрацій, Управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської державної адміністрації (затверджено наказом Мінпраці від 07.08.2008 № 360).

15. Норми часу та чисельності працівників центрів обліку та закладів соціального захисту для бездомних громадян (будинків нічного перебування, центрів реінтеграції, соціальних готелів).

16. Норми часу та чисельності працівників відділів (підрозділів) міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення (затверджено наказом Мінпраці від 06.11.2008 № 508).

17. Міжгалузеві норми часу та норми чисельності працівників збуту (маркетингу) (затверджено наказом Мінпраці від 30.09.2009 № 363).

18. Норми чисельності працівників органів місцевого самоврядування на основі досвіду міст Бердянська, Вінниці, Коростеня, Кривого Рогу та Луцька.

19. Норми часу, нормативи штатної чисельності працівників спеціалізованого відділення (у складі терцентру), які надають соціальні послуги одиноким особам з психічними розладами за місцем їх проживання вдома.

20. Норми часу та чисельності працівників центрів соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

21. Міжгалузеві норми часу на вантажно-розвантажувальні роботи" (затверджено наказом Мінпраці від 09.12.2009 № 451).

У той же період на основі госпрозрахункового фінансуванням

розроблено: 1. Для ДНДЦ залізничного транспорту – Типові норми часу на слюсарні

роботи з ремонту дизеля, допоміжного обладнання та паливної апаратури на тепловоз серії 2ТЭ116.

2. Для Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів – Доповнення та зміни до збірника «Норми чисельності працівників Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів».

3. Для ВАТ «Славутський солодовий завод» – Норми часу, норми часу обслуговування, норми обслуговування, норми чисельності для робітників основного та допоміжного виробництва.

4. Для ДНТЦ з ядерної та радіаційної безпеки – Норми часу на виконання науково-дослідних робіт з ядерної та радіаційної безпеки.

5. Для НАСК «Оранта» – Норми часу на роботи, що виконуються страховими агентами.

Page 13: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

11

6. Для Державної пробірної служби Мінфіну України – Укрупнені норми часу на проведення експертизи виробів, матеріалів, що містять дорогоцінні метали; Методику розрахунку нормативної чисельності працівників казенних підприємств пробірного контролю.

7. Для ВАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» –Укрупнені норми часу на технічне обслуговування та ремонт технологічного та енергетичного устаткування підприємства.

8. Для ВП «Рівненська АЕС» - Укрупнені норми часу на технічне обслуговування та ремонт турбіни типу К-1000-60/3000.

9. Для Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту - Норми чисельності працівників управління усиновлення Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

10. Для Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г. Шевченка - Норми часу на виготовлення та реставрацію театральних костюмів; Норми часу на виконання художньо-декораційних робіт; Норми часу на виготовлення та ремонт взуття; Норми часу на пошиття концертно-театральних костюмів на базі художньо-виробничого комбінату.

11. Для ВАТ «Київгаз» - Норми часу на технічне обслуговування та ремонт систем газопостачання.

12. Для ЗАТ «Макіївський металургійний завод» - Нормативи чисельності робітників, зайнятих ремонтом підйомно-транспортного устаткування.

13. Для асоціації «Укрексперт» - Зміни та доповнення до збірника Міжгалузеві норми часу на проведення експертних робіт у сфері охорони праці та промислової безпеки. Частина I-IV.

14. Для ЗАТ «Трускавецькурорт» – Норми обслуговування та чисельності керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців і робітників структурних підрозділів ЗАТ «Трускавецькурорт».

15. Для ДП МА «Бориспіль» - Нормативи чисельності, норми часу та обслуговування для персоналу служби головного механіка аеропорту; Нормативи чисельності, норми часу для персоналу служби головного енергетика; Нормативи чисельності, норми часу для персоналу відділу інженерно-технічного забезпечення авіаційної безпеки та режиму; Нормативи чисельності, норми часу для персоналу служби спецтранспорту; Нормативи чисельності, норми часу для персоналу служби забезпечення паливо-мастильними матеріалами.

16. Для Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України - Норми часу на роботи, що виконують страхові експерти з охорони праці; Норми чисельності страхових експертів з охорони праці.

Page 14: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

17. Для ДСП ЧАЕС - Нормативи чисельності керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців і робітників, необхідної для виконання "Програми робіт на 2008 та 2009 роки..." (7 збірників).

18. Для ДП НАЕК «Енергоатом» - переведено на державну мову комплект нормативно-методичної документації; перевірено та доопрацьовано збірники норм часу на ремонт і технічне обслуговування контрольно-вимірювальних приладів і засобів автоматики, електрообладнання 22 найменувань для придання їм статусу галузевих.

19. Для ПП «Енхол» - Галузеві укрупнені норми часу на роботи із сервісного (комплексного) обслуговування систем кондиціонування повітря та холодильного устаткування атомних електростанцій.

20. Для ВАТ «Азот» - Нормативи чисельності та норми часу для персоналу централізованого відділу технічного контролю ВАТ «Азот».

21. Для ДП «Служба міжнародних автомобільних перевезень» - Норми часу та норми чисельності працівників структурних підрозділів державного підприємства «Служба міжнародних автомобільних перевезень»; порядок визначення відшкодування ДП «СМАП» витрат, пов’язаних з проведенням комплексу робіт щодо оформлення разових дозволів і дозволів ЄКМТ.

22. Для Державної інспекції з енергозбереження - Норми часу на проведення державної експертизи з енергозбереження: енергозберігаючих заходів; енергоефективних проектів (доповнення до нормативного документа «Норми часу та методика визначення вартості послуг, що надаються спеціалістами Державної інспекції з енергозбереження».

23. Для Філії «Магістральні нафтопроводи «Дружба» ВАТ «Укртранснафта» - Норми часу та чисельності працівників, необхідних для обслуговування житлових селищ при НПС (ЛВДС); працівників окремих професій (ремонтний персонал дільниць основної діяльності; господарські групи на НПС (ЛВДС); підрозділи Управління зв’язку та ін.). ННааууккооввоо--ддоосслліідднниийй ввііддддіілл ннааццііооннааллььннооїї

ппррооффеессііййннооїї ккллаассииффііккааццііїї

Участь у створенні національної професійної класифікації, а саме наукове обґрунтування та наукове забезпечення державної політики щодо національної класифікації робіт і професій, організація розроблення і ведення національного Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, науково-методична експертиза випусків Довідника за видами економічної діяльності виробництв, робіт та послуг є однією зі статутних функцій Центру продуктивності.

12

ЗЗааввііддуувваачч ввііддддііллуу ППоосснниикк ММ..ЛЛ..

Page 15: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

13

Відповідно до Програми створення та постійного оновлення національної нормативної бази з праці та професійної класифікації на 2004–2007 рр., затвердженої Постановою КМУ від 18.03.2003 р. №356, довгострокової Програми діяльності Кабінету Міністрів України на 1996 і наступні роки (доручення Кабінету Міністрів України від 13.03.95 № 4639/17, від 30.12.95 /до № 17382-1/ та подальші) за 1996-2007 рр. Центром продуктивності розроблено 15 випусків Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників та проведено науково-методичну експертизу 83 випусків.

У 2008 році за договором з Міністерством праці та соціальної політики України від 21 квітня 2008 р., було проведено науково-дослідну роботу за темою: “Розроблення “Абеткового переліку працівників за національними випусками Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників із зазначенням професій Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника” та “Переліку професій працівників за випусками Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника із зазначенням професій національних випусків Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників”. Окрім розроблення та координації розроблення випусків ДКХП, науково-дослідний відділ національної професійної класифікації виконує роботи за господарськими договорами.

Науковими співробітниками та фахівцями відділу у 2007–2009 роках за

державним замовленням з фінансуванням за рахунок держбюджету: 1. Перероблено та змінено Випуск 1 ДКХП, розділи 1 та 2 «Професії

працівників, які є загальними для усіх видів економічної діяльності». 2. Розроблено Випуск 1 ДКХП «Професії працівників, що є загальними

для всіх видів економічної діяльності», Розділ 3 «Діяльність органів управління підприємствами».

3. Розроблено Випуск 80 ДКХП «Соціальні послуги». 4. Розроблено Випуск 58 ДКХП «Художні вироби», розділи «Загальні професії виробництва художніх виробів», «Ювелірно-

філігранне виробництво», «Виробництво художніх виробів з металу», «Виробництво художніх виробів з дерева, капо-кореня та бересту», «Гранувальне виробництво», «Виробництво художніх виробів з каменю», «Виробництво художніх виробів із пап’є-маше з мініатюрним живописом», «Виробництво художніх виробів із кістки та рогу», «Виробництво художніх виробів з бурштину», «Скульптурне виробництво», «Виробництво ґрунтованого полотна та картону», «Виробництво художніх виробів із шкіри та хутра», «Виробництво виробів народних художніх промислів».

5. Розроблено Випуск 88 ДКХП «Побутове обслуговування населення». 6. Розроблено розділ 3 Випуск 1 ДКХП «Діяльність органів управління

підприємствами». 7. Розроблено Випуск 90 ДКХП “Абетковий перелік професій

працівників за національними випусками Довідника кваліфікаційних

Page 16: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

14

характеристик професій працівників із зазначенням професій Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника”.

8. Розробленно Випуску 89 ДКХП “Перелік професій працівників за Випусками ЄТКД із зазначенням професій, Розділів та Випусків чинного ДКХП”.

9. Розроблено окремі кваліфікаційні характеристики: 10. Проведено науково-методичну експертизу:

– Випуску 13 «Виробництво готового одягу та хутра»; – Випуску 60 «Виробництво іграшок»; – Випуску 23 «Загальні професії хімічних виробництв»; – Випуску 34 «Виробництво фарфорових та фаянсових виробів»; – Доповнення до Розділів 2 та 3 Випуску 64 «Будівельні, монтажні

та ремонтно-будівельні роботи»; – Доповнення до Випуску 67 «Водний транспорт»; – Випуску 69 «Автомобільний транспорт» та доповнень до нього; – Випуску 79 «Ветеринарна діяльність»; – Випуску 24 «Виробництво скловолокна, скловолокнистих

матеріалів, склопластику, хімічного волокна та виробів з них»; – Випуску 39 «Виробництво азбестових технічних виробів»; – Випуску 18 «Видавнича справа», Розділ 2; – Доповнення до Розділів 2, 3 та 4 Випуску 64 «Будівельні, монтажні

та ремонтно-будівельні роботи»; – Доповненого Випуску 4 «Рибне господарство»; – Випуску 29 «Хіміко-фотографічні роботи»; – Випуску 28 «Виробництво лаку та фарб»; – Випуску 32 «Виробництво пластмасових виробів»; – Випуску 20 «Виробництво синтетичних каучуків, жирозамінників та

продуктів нафтохімії»; – Випуску 31 «Виробництво гумових виробів»; – Випуску 27 «Азотні виробництва та продукти органічного синтезу.

Основні хімічні виробництва»; – Випуску 23 ДКХП «Загальні професії хімічних виробництв»; – Проекту кваліфікаційної характеристики професії «Оператор

автоматичного газового захисту»; – Проекту кваліфікаційної характеристики «Калібрувальник»; – Проекту кваліфікаційної характеристики професії

«Сільськогосподарський експерт-дорадник»; – Проекту Змін №9 до Випуску 64 «Будівельні, монтажні та

ремонтно-будівельні роботи»; – Проекту кваліфікаційних характеристик професій: «Начальник

служби фізичного захисту (сфера використання ядерної енергії)», «Начальник відділу фізичного захисту в структурі служби фізичного захисту (сфера використання ядерної енергії)», «Інженер з фізичного захисту (сфера використання ядерної енергії)», «Технік з фізичного

Page 17: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

15

захисту (сфера використання ядерної енергії)» Випуску 62 ДКХП «Виробництво та розподілення електроенергії»;

– Проекту кваліфікаційних характеристик інтегрованих професій «Демонстратор-консультант із продажу інформаційно-комунікаційного устаткування», «Зварник», «Майстер ресторанного обслуговування», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «Оператор інформаційно-комунікаційних мереж», «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів», «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування», «Оператор телекомунікаційних послуг»;

– Проекту кваліфікаційної характеристики професії «Молодший лікар ветеринарної медицини»;

– Проекту кваліфікаційних характеристик професій «Технік-технолог з виробництва полісахаридів» та «Технік-технолог з виробництва цукристих речовин»;

– Проекту кваліфікаційної характеристики професії «Помічник вихователя»;

11. Проведено науково-методичну експертизу кваліфікаційних характеристик окремих професій.

12. Надано телефоном понад 5600 консультацій фахівцям науково-дослідних установ, які займаються розробленням галузевих випусків (розділів) ДКХП, та підприємствам і організаціям з питань застосування конкретних кваліфікаційних характеристик та інших професійних норм.

У той же період на основі госпрозрахункового фінансуванням: 1. Для ДУ «Держгідрографія» розроблено «Типові норми часу на

розробку цифрових наборів морських навігаційних карт», «Норми часу на роботи з обслуговування берегових та плавучих ЗНО», «Методика визначення вартості робіт (послуг) з обслуговування берегових та плавучих ЗНО».

2. Для ДМА «Бориспіль» розроблено збірник «Норми часу та нормативи чисельності вантажників ДМА «Бориспіль».

3. Для ЗАТ «Макіївський металургійний завод» розроблено «Структуру» та «Посадові інструкції».

4. Для ТОВ «АТРІС» розроблено збірник “Розрахунок норм трудомісткості».

5. Для ВАТ «Крюковський вагонобудівний завод» розроблено збірник посадових інструкцій.

6. Для ЗАТ «Костянтинівський металургійний завод» розроблено збірник «Нормативи чисельності».

Page 18: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

16

ВВііддддіілл ііннффооррммааццііїї ттаа ммааррккееттииннггуу ннааууккооввооїї ппррооддууккццііїї

Однією з основних статутних функцій Центру

продуктивності є видання нормативно-методичної літератури, зокрема Випусків Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, норм і нормативів з праці, методичної літератури з питань продуктивності, нормування та професійної класифікації тощо, а також забезпечення ними підприємств, установ та організацій.

На початок 2010 року підготовлено до видання та видається 216 найменувань наукової продукції, у тому числі:

- 117 найменувань збірників норм з праці; - 76 найменувань випусків ДКХП; - 9 найменувань науково-методичних матеріалів з продуктивності праці.

У 1996–2009 рр. Центр продуктивності задовольнив 19 тисяч замовлень користувачів наукової продукції на 89 тисячі примірників. Середньорічна кількість замовників у 2004 – 2009 роках становить 2600 підприємств та організацій. У період з 2005 по 2009 роки спеціалістами відділу надано понад 10 тис. консультацій з питань переходу на нові стандарти змісту робіт і професійної діяльності.

Виробництво друкованої продукції здійснюється на поліграфічній дільниці Центру продуктивності, яку оснащено таким обладнанням: ромайор 314, різограф «РІЗО TR 1510», різограф «РІЗО RZ200», друкувально-позолотний прес, паперо-різальна машина БГ 72, паперо-різальна машина БРП, прес ГВНК-7, фільмо-монтажний верстат, намотувальний верстат ПН-1, картонно-різальний верстат КМ-14, степлер 240Л рама 250 мм TRJO 5000. Наявне обладнання дозволяє виконувати всі види поліграфічних робіт відповідно до профілю робіт Центру продуктивності.

Відділом інформації та маркетингу наукової продукції проводяться

маркетингові дослідження ринку збуту, що дозволяє своєчасно, відповідно до вимог часу, нових стандартів змісту робіт забезпечувати користувачів науковою продукцією Центру продуктивності.

ЗЗааввііддуувваачч ввііддддііллуу ББооннддааррееннккоо СС..ОО..

Page 19: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

17

ККААДДРРИИ

У Центрі продуктивності працюють два кандидати економічних наук, один дійсний член Світової академії наук з продуктивності, троє сертифікованих консультантів з управління (міжнародний сертифікат Японського агентства з міжнародного співробітництва JAICA), один науковий співробітник працює над кандидатською дисертацією.

У рамках розвитку міжнародного співробітництва та з метою підвищення кваліфікації персоналу Центр продуктивності організував за власні кошти та за фінансової підтримки закордонних партнерів стажування своїх спеціалістів з різних питань за напрямами діяльності Центру:

Японський підхід до управління виробництвом. 1994 р., 2 особи, 10 днів, Японія.

Канадський досвід розвитку менеджменту, 1995 р., 2 особи, 35 днів, Канада.

Канадський досвід та практика управлінського консалтингу, 1996 р., 5 осіб, 24 дні, Канада.

Практика інформаційних центрів підтримки малого та середнього бізнесу, 1997 р., 3 особи, 21 день, Канада.

Управління виробництвом та якістю: 1998 р., 2 особи, 10 днів; 2001 р., 2 особи, 21 день; 2002 р., 1 особа, 21 день - Японське агентство з міжнародного співробітництва (JICA), Угорщина.

Порівняльний аналіз продуктивності підприємств, 2003 р., 1 особа, 5 днів, Японське агентство з міжнародного співробітництва (JICA), Угорщина.

Виробничий менеджмент для Східноєвропейських країн, 2005 р., 1 особа, 35 днів, Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA), м. Саппоро, Японія.

Усі працівники, які пройшли стажування за кордоном, одержали відповідні міжнародні сертифікати.

Протягом 2007-2009 років науковими співробітниками та фахівцями Центру продуктивності опубліковано ряд наукових друкованих робіт. Зокрема, 1 монографію в інституті економіки промисловості національної академії наук, 17 наукових статей у спеціалізованих фахових наукових виданнях, 12 розробок за тематикою центру. Крім того, 5 статей надруковано в інших виданнях.

Науковці Центру продуктивності постійно беруть участь у наукових семінарах, конференціях та симпозіумах.

Page 20: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

18

ЦЦЕЕННТТРР ППРРООДДУУККТТИИВВННООССТТІІ ВВИИККООННУУЄЄ ННАА ЗЗААММООВВЛЛЕЕННННЯЯ ППІІДДППРРИИЄЄММССТТВВ,, УУССТТААННООВВ,, ООРРГГААННІІЗЗААЦЦІІЙЙ

1. Аналіз структури управління підприємством, розроблення та впровадження пропозицій щодо її удосконалення та підвищення ефективності. Створення систем розподілу завдань та відповідальності структурних підрозділів (посадових осіб). 2. Розроблення, аналіз та удосконалення посадових та робочих інструкцій з урахуванням вимог «Державного класифікатора професій» та «Довідника кваліфікаційних характеристик професій керівників, професіоналів, спеціалістів, технічних службовців та робітників». 3. Розроблення положень про відділи та служби. 4. Надання допомоги з проведення тарифікації робіт, організації оплати праці, укладання з працівниками трудових договорів (контрактів). 5. Розроблення та впровадження систем мотивації (матеріальне, моральне та соціальне заохочення) персоналу підприємств та структурних підрозділів. 6. Розроблення положень про оплату праці та преміювання різних категорій персоналу. 7. Дослідження зв'язку та співвідношення заробітної плати та продуктивності праці на підприємстві (у підрозділі), розроблення пропозицій щодо оптимізації цього співвідношення з урахуванням забезпечення конкурентоспроможного рівня продуктивності праці та зарплати. 8. Багатофакторний аналіз «прибуток-продуктивність-ціна» (по підрозділах, по видах продукції, по видах ресурсів для кількісної оцінки їх впливу на фінансові результати підприємства. 9. Дослідження стану окремих функцій управління підприємством, розроблення та впровадження заходів щодо забезпечення їх відповідності вимогам ринкової економіки. 10. Розроблення нормативних матеріалів: норм чисельності різних категорій персоналу, норм часу (у тому числі на ремонт устаткування), виробітку та обслуговування. 11. Розроблення норм часу, норм часу обслуговування, норм обслуговування, норм чисельності для керівників, професіоналів, фахівців і технічних службовців відділів, служб, цехів підприємств. 12. Розроблення методичних рекомендацій з нормування праці керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців і робітників. 13. Проведення хронометражних спостережень для визначення витрат робочого часу на виготовлення одиниці продукції (виробу), надання послуг. 14. Проведення фотографій робочого часу з метою виявлення утрат робочого часу і встановлення фактичних витрат праці. 15. Організація та проведення науково-практичних семінарів та конференцій присвячених сучасним підходам до підвищення продуктивності. 16. Розроблення та впровадження методики визначення рейтингів структурних підрозділів (окремих професійних груп) на основі досягнутої результативності відповідно до вирішення стратегічних та поточних завдань. 17. Проведення навчально-практичних семінарів.

Page 21: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

19

РРООЗЗРРООББККИИ ЦЦЕЕННТТРРУУ ППРРООДДУУККТТИИВВННООССТТІІ,, ЯЯККІІ ННААДДААЮЮТТЬЬССЯЯ ЗЗААММООВВННИИККААММ::

ДДооввіідднниикк ккввааллііффііккааццііййнниихх ххааррааккттееррииссттиикк ппррооффеессіійй ппррааццііввннииккіівв

Випуск 1 Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності. Розділ 1. Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців, які є загальними для всіх видів економічної діяльності (110,00 грн.) 2009 р.в. Розділ 2. Професії робітників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності (110,00 грн.) 2008 р.в. Розділ 3. Діяльність органів управління підприємствами (100,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 2 Сільське господарство та пов’язані з ним послуги (120,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 3 Лісове господарство і пов’язані з ним послуги (50,00 грн.) 2003 р.в. Випуск 4 Рибне господарство (30,00 грн.) 2009р.в. Випуск 5 Добувна промисловість. Частина І. (100,00 грн.) 2001 р.в. Випуск 6 Видобування нафти та природного газу (50,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 7 Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості (45,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 8 М'ясна і молочна промисловість (95,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 9 Виробництво консервів (30,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 10 Переробка риби та морепродуктів (30,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 11 Виробництва харчової промисловості (110,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 12 Виробництво текстильних виробів Частина І. Розділ „Первинне оброблення бавовни та луб'яних культур” (35,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 13 Виробництво готового одягу та хутра. Розділ „Виробництво готового одягу” (35,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 14 Парашутне виробництво (25,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 16 Оброблення деревини та вироблення виробів з деревини. Випуск 57 Виробництво меблів ( 50,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 17 Виробництво целюлози, паперу, картону та виробів із них ( 85,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 18 Видавнича діяльність. Розділ 1. „Видавнича діяльність” (55,00 грн) 2006 р.в. Випуск 20 Виробництво синтетичних каучуків, жирозамінників та продуктів нафтохімії (25,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 21 Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів (80,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 23 Загальні професії хімічних виробництв (125,00) 2008 р.в. Випуск 24 Виробництво скловолокна, скловолокнистих матеріалів, склопластику, хімічного волокна та виробів із них (55,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 25 Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів (20,00 грн.) 1999 р.в. Випуск 27 Азотні виробництва та продукти органічного синтезу. Основні хімічні виробництва (40,00 грн.)2007 р.в.

Page 22: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

20

Випуск 28 Виробництво лаку та фарб (40,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 29 Хіміко-фотографічні виробництва ( 40,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 31 Виробництво гумових виробів (80,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 32 Виробництво пластмасових виробів (50,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 34 Виробництво керамічних, фарфорових та фаянсових виробів (80,00 грн.) 2008 р.в. Випуск 35 Виробництво цементу та інших будівельних матеріалів і виробів (75,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 36 Виробництво тепло- та інших ізоляційних матеріалів Частина 1. Розділ. „Виробництво теплоізоляційних матеріалів” (30,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 37 Виробництво абразивів (45,00 грн.) 2008 р.в. Випуск 38 Виробництво синтетичних алмазів, надтвердих матеріалів і виробів із них та природних алмазів (35,00 грн.) 2008 р.в Випуск 39 Виробництво азбестових технічних виробів (15,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 42 Оброблення металу. Частина 2 „Робітники”. Книга 1. „Металеве лиття”, „Зварювання металу” (100,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 42 Оброблення металу. Частина 2 „Робітники”. Книга 2. „Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів”, „Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу” (75,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 42 Оброблення металу. Частина 2 „Робітники”. Книга 3. „Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів”, „Покриття металів металами. Фарбування”(105,00 грн.) 2007р.в. Випуск 42 Оброблення металу. Частина 2 „Робітники”. Книга 4. „Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття”, „Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування” (100,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 45 Електротехнічне виробництво (105,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 47 Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв’язку (50,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 48 Виробництво медичного інструменту, приладів та устаткування (15,00 грн.) 1999 р.в. Випуск 49 Оптико-механічне виробництво (25,00 грн.) 2000 р.в. Випуск 50 Виробництво годинників та технічних каменів, ремонт годинників (45,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 51 Голкове виробництво (20,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 52 Ремізо–бердне виробництво (20,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 53 Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів (20,00грн.) 2007 р.в. Випуск 55 Виробництво і ремонт літальних апаратів, двигунів та їх устаткування (85,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 56 Будування та ремонт суден (105,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 58 Художні вироби (85,00 грн.) 2008 р.в. Випуск 59 Виробництво музичних інструментів (45,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 60 Виробництво іграшок (25,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 61 Виробництво олівців (20,00 грн.) 2006 р.в.

Page 23: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

21

Випуск 62 Виробництво та розподілення електроенергії. Частина І та ІІ. (140,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 63 Газове господарство міст, селищ та населених пунктів (40,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 64 Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи Будівництво метрополітенів, тунелів та підземних споруд спеціального призначення. Частина І та ІІ. (160,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 65 Торгівля та громадське харчування (65,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 66 Залізничний транспорт і метрополітен (110,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 67 Водний транспорт (110,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 68 Авіаційний транспорт (80,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 69 Автомобільний транспорт. Розділ 1. „Діяльність автотранспортних підприємств, автобусних станцій, вантажних станцій, транспортно-експедиторських підприємств” (65,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 70 Зв'язок (65,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 71 Фінанси, кредит, страхування та пенсійне забезпечення Розділ: „Пенсійне забезпечення”, „Фондовий ринок” (35,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 74 Геологорозвідка та топографо–геодезичні роботи (60,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 75 Гідрологія та метеорологія (50,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 78 Охорона здоров’я (80,00 грн.) 2008 р.в. Випуск 80 Соціальні послуги (50,00 грн.) 2008 р.в. Випуск 81 Культура та мистецтво (35,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 82 Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів (50,00 грн.) 2007 р.в. Випуск 83 Діяльність у галузі радіомовлення та телебачення (20,00 грн.) 2005 р.в. Випуск 84 Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність (25,00 грн.) 2008 р.в. Випуск 85 Спортивна діяльність. Керівники, професіонали, фахівці та робітники. (25,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 86 Реклама та реставраційні роботи. Розділ: „Реставраційні роботи” (25,00 грн.) 2006 р.в. Випуск 87 Житлово-комунальне господарство населених пунктів (85,00 грн.) 2009 р.в. Випуск 88 Побутове обслуговування населення (65,00 грн.) 2008 р.в. Випуск 89 Перелік професій працівників за Випусками Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника із зазначенням професій, Розділів та Випусків чинного Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Новинка! (150,00 грн.) 2008 р.в. Випуск 90 Абетковий перелік професій працівників, що розміщені в ДКХП, із зазначенням Випусків, Розділів та професій за раніше чинними ЄТКД. Новинка! (150,00 грн) 2008 р.в.

Page 24: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

22

ММііжжггааллууззееввіі ннооррммии ттаа ннооррммааттииввии зз ппрраацціі

11.. ВВееррссттааттнніі ррооббооттии

1.1 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, що виконуються на токарно-ґвинторізних верстатах. Одиничне, малосерійне виробництво (85,00 грн.)

1.2 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, виконувані на металорізальних верстатах. Одиничне та малосерійне виробництво. Частина ІI. Токарно-карусельні верстати (50,00 грн.)

1.3 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, що виконуються на металорізальних верстатах. Середньосерійне виробництво. Частина ІI. Токарно-карусельні верстати (35,00 грн.)

1.4 Міжгалузеві укрупненні нормативи часу на роботи, що виконуються на токарно-гвинторізних верстатах. Середньосерійне виробництво (75,00 грн.)

1.5 Міжгалузеві укрупнені норми часу на роботи, що виконуються на металорізальних верстатах в умовах ремонтних цехів та майстерень немашинобудівних підприємств (185,00 грн.)

2 Міжгалузеві нормативи режимів різання для технічного нормування робіт на металорізальних верстатах. Частина I. Токарні, карусельні, токарно-револьверні, алмазно-розточні, свердлильні. Стругальні, довбальні та фрезерні верстати. Книга 1 та 2 (160,00 грн.)

3 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, виконувані на металорізальних верстатах. Одиничне, малосерійне виробництво. Частина ІІІ. Фрезерні вертати (100,00грн.)

4.1 Міжгалузеві укрупненні норми часу на роботи, що виконуються на свердлильних верстатах (одиничне та малосерійне виробництво) (90,00 грн.)

4.2 Міжгалузеві укрупненні норми часу на свердлильних верстатах (середньоcерійне виробництво) (130,00 грн.)

5.1 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, виконувані на металорізальних верстатах. Одиничне та малосерійне виробництво. Частина V. Стругальні і довбальні верстати (55,00 грн.)

5.2 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, що виконуються на металорізальних верстатах. Середньосерійне виробництво. Частина V. Стругальні та довбальні верстати (45,00 грн.)

6.1 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, виконувані на металорізальних верстатах. Одиничне та малосерійне виробництво. Частина VІ. Горизонтально-розточні верстати (45,00 грн.)

6.2 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, що виконуються на металорізальних верстатах. Середньосерійне виробництво. Частина VІ. Горизонтально-розточні верстати (45,00 грн.)

7.1 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, виконувані на металорізальних верстатах. Одиничне та малосерійне виробництво. Частина VІІ. Зубообробні та відрізні верстати (45,00 грн.)

7.2 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, що виконуються на

Page 25: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

23

металорізальних верстатах. Середньосерійне виробництво. Частина VІI. Зубообробні, різьбонакатувальні та відрізні верстати (45,00 грн.)

8 Міжгалузеві нормативи часу допоміжного, на обслуговування робочого місця і підготовчо-заключного при роботі на металорізальних верстатах. Малосерійне та одиничне виробництво (150,00 грн.)

9 Міжгалузеві нормативи часу допоміжного, на обслуговування робочого місця і підготовчо-заключного при роботі на металорізальних верстатах. Середньосерійне та великосерійне виробництво (150,00 грн.)

10 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу і режимів різання для технічного нормування робіт на великих розточних верстатах. Малосерійне і одиничне виробництво (55,00 грн.)

20 Міжгалузеві укрупненні норми часу на роботи, що виконуються на малогабаритних металорізальних верстатах (середньосерійне та малосерійне виробництво) (155,00 грн.) 2006 р.в.

75 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, виконувані на великих поздовжньо-стругальних верстатах. Одиничне та малосерійне виробництво (45,00 грн.)

76 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, виконувані на великих поздовжньо-фрезерних верстатах. Одиничне та малосерійне виробництво (45,00 грн.)

77 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, виконувані на великих токарних верстатах. Одиничне і малосерійне виробництво (112,00 грн.)

78 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, виконувані на великих карусельних верстатах. Одиничне та малосерійне виробництво (45,00 грн.)

80 Міжгалузеві укрупнені нормативи часу на роботи, що виконуються на координатно-розточних верстатах. Одиничне та малосерійне виробництво (65,00 грн.)

102 Міжгалузеві укрупнені норми часу на роботи, що виконуються на шліфувальних та довідних верстатах. Частина 1. Малосерійне та одиничне виробництво (105,00 грн.)

103 Міжгалузеві укрупнені норми часу на роботи, що виконуються на шліфувальних та довідних верстатах. Частина 2. Середньосерійне виробництво (105,00 грн.)

105 Міжгалузеві норми часу та нормативи режимів різання для нормування робіт, що виконуються на токарних верстатах з найбільшим діаметром виробу, який встановлюється над станиною до 1000 мм (одиничне та малосерійне виробництво). Частина I. Режими різання, норми часу на допоміжні та підготовчо-заключні роботи, обслуговування робочого місця. (135,00 грн.)

106 Міжгалузеві норми часу та нормативи режимів різання для нормування робіт, що виконуються на токарних верстатах з найбільшим діаметром виробу, який встановлюється над станиною до 1000 мм (одиничне та малосерійне виробництво). Частина II. Укрупнені норми часу. (120,00 грн.)

Page 26: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

24

22.. ЛЛииввааррнніі ррооббооттии,, шшттааммппуувваанннняя,, ккуувваанннняя

11 Міжгалузеві укрупненні норми часу на ковальські роботи, що виконуються в умовах ремонтних цехів та майстерень немашинобудівних підприємств (35,00 грн.)

12 Міжгалузеві нормативи часу на холодне штампування, різання, висадку та обрізання. Масове, великосерійне, середньосерійне і малосерійне виробництво (80,00 грн.)

14 Міжгалузеві нормативи часу на кування на молотах і пресах (65,00 грн.) 79 Міжгалузеві норми часу на виготовлення дерев’яних моделей для

лиття(110,00 грн.)

33.. ЗЗааггооттііввееллььнніі ррооббооттии,, ррооббооттии щщооддоо ппооккррииттттяя

15 Міжгалузеві нормативи часу на заготівельні роботи з металоконструкцій (100,00 грн.)

21 Міжгалузеві нормативи часу на покриття лаком та фарбою. Масове, великосерійне, середньосерійне, малосерійне та одиничне виробництво (150,00 грн.)

25 Міжгалузеві нормативи часу на гальванічні покриття та механічну підготовку поверхонь до та після покриття. Одиничне, малосерійне, середньосерійне та велико-серійне виробництво (35,00 грн.)

44.. ЗЗввааррююввааллььнніі ррооббооттии

16 Міжгалузеві нормативи часу на ручне дугове зварювання. Одиничне і

серійне виробництво (45,00 грн.) 17 Міжгалузеві нормативи часу на газове, газоелектричне та киснево-

флюсове різання металів. Одиничне і серійне виробництво (45,00 грн.) 19 Міжгалузеві норми часу на автоматичне зварювання під флюсом

(45,00 грн.) 2005 р.в. 81 Міжгалузеві нормативи часу на газове зварювання. Одиничне та

малосерійне виробництво (45,00 грн.) 82 Міжгалузеві нормативи часу на контактне зварювання. Масове,

великосерійне, середньосерійне та малосерійне виробництво (45,00 грн.) 83 Міжгалузеві нормативи часу на електрошлакове зварювання. Одиничне і

малосерійне виробництво (45,00 грн.) 84.1 Міжгалузеві нормативи часу на дугове зварювання в середовищі

захисних газів. Книга 1. Напівавтоматичне дугове зварювання вуглецевих і низьколегованих сталей у середовищі вуглекислого газу (55,00 грн.)

84.2 Міжгалузеві нормативи часу на дугове зварювання в середовищі захисних газів. Одиничне та серійне виробництво. Книга 2. Напівавтоматичне, автоматичне і ручне аргонодугове зварювання легованих, високолегованих сталей, алюмінію, міді і їх сплавів і автоматичне дугове зварювання вуглецевих і низьколегованих сталей (45,00 грн.)

Page 27: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

25

55.. ССллююссааррнніі,, ссллююссааррнноо--ссккллааддааллььнніі,, ееллееккттррооммооннттаажжнніі,, ппааккууввааллььнніі ттаа іінншшіі ррооббооттии

22 Міжгалузеві нормативи часу на слюсарну обробку деталей і слюсарно-

складальні роботи при складанні машин. Одиничне та малосерійне виробництво (70,00 грн.)

23 Міжгалузеві нормативи часу на консервацію та пакувальні роботи (45,00 грн.) 24 Міжгалузеві нормативи часу на електромонтажні роботи.

Середньосерійне та малосерійне виробництво (90,00 грн.) 26 Міжгалузеві нормативи часу на слюсарно-складальні роботи під час

складання металоконструкцій під зварювання (45,00 грн.) 29 Міжгалузеві нормативи часу на слюсарно-інструментальні роботи,

виконувані на верстатах та вручну (45,00 грн.) 100 Міжгалузеві норми часу на виготовлення столярних виробів (50,00 грн.) 108 Міжгалузеві норми часу на оброблення деревини, фанери, столярних,

деревно-волокнистих плит, декоративного паперово-шаруватого пластику та полістирольного пінопласту, що виконується на верстатах (середньосерійне, малосерійне та одиничне виробництво) (115,00 грн.)

112 Міжгалузеві норми часу на виготовлення виробів з пластмас (125,00 грн.)

66.. РРооббооттии зз ооббссллууггооввуувваанннняя ттаа ппііддггооттооввккии ввииррооббннииццттвваа ннаа ппііддппррииєєммссттвваахх

27 Міжгалузеві типові норми часу на заточування різального інструменту

(40,00 грн.) 28 Міжгалузеві нормативи часу на роботи з неруйнуючих методів контролю,

виконуваних дефектоскопістами (35,00 грн.) 54 Міжгалузеві норми чисельності, норми обслуговування та часу для

працівників, зайнятих обслуговуванням основного та допоміжного виробництва (95,00 грн.)

88 Міжгалузеві норми часу на вантажно-развантажувальні роботи (110,00 грн) 2010 р.в.

90 Нормативи чисельності робітників, що обслуговують парокотельні установки промислових підприємств (30,00 грн.)

91 Міжгалузеві норми чисельності робітників з обслуговування електричних мереж (45,00 грн.)

96 Міжгалузеві норми чисельності працівників, зайнятих експлуатацією та обслуговуванням роботизованих дільниць на підприємстві (75,00 грн.)

99 Нормативи чисельності робітників, зайнятих на роботах з експлуатації мереж, очисних споруд і насосних станцій водопроводу і каналізації (30,00 грн.)

101 Міжгалузеві норми часу на внутрішньоцехове та міжцехове транспортування вантажів (35,00 грн.)

127 Міжгалузеві норми чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації) (40,00 грн.)

Page 28: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

26

77.. РРооббооттии зз ррееммооннттуу ууссттааттккуувваанннняя ттаа ммаашшиинн

30 Типові норми часу на слюсарні роботи по ремонту токарно-револьверних верстатів(70,00 грн.)

31 Типові норми часу на слюсарні роботи по ремонту токарно-гвинторізних верстатів(75,00 грн.)

32 Типові норми часу на слюсарні роботи по ремонту фрезерних верстатів (70,00 грн.) 33 Типові норми часу на слюсарні роботи по ремонту зубофрезерних

верстатів (35,00 грн.) 34 Типові норми часу на слюсарні роботи по ремонту зубодовбальних

верстатів (30,00 грн.) 35 Типові норми часу на слюсарні роботи по ремонту круглошліфувальних

верстатів (25,00 грн.) 36 Типові норми часу на слюсарні роботи по ремонту плоскошліфувальних

верстатів (25,00 грн.) 37 Типові норми часу на слюсарні роботи по ремонту свердлильних

верстатів (30,00 грн.) 38 Типові укрупнені норми часу на роботи по ремонту токарних автоматів і

напівавтоматів (за видами ремонту) (15,00 грн.) 39 Типові укрупнені норми часу на роботи з ремонту координатно-

розточувальних верстатів (за видами ремонту) (20,00 грн.) 40 Типові норми часу на слюсарні роботи по ремонту формувального

устаткування (35,00 грн.) 41 Типові норми часу на слюсарні роботи по ремонту сумішоприготувального

устаткування (40,00 грн.) 42 Типові укрупнені норми часу на роботи з ремонту ливарного устаткування

(за видами ремонту) ( 35,00 грн.) 43 Типові укрупнені норми часу на роботи по ремонту ковальсько-пресового

обладнання (за видами ремонту) (15,00 грн.) 44 Типові укрупнені норми часу на роботи по ремонту підйомно-

транспортного устаткування (електричні мостові крани вантажо-підйомністю до 50т) (15,00 грн.)

45 Міжгалузеві укрупнені норми часу на ремонт водопровідного та каналізаційного обладнання (40,00 грн.)

46 Типові норми часу на ремонт електродвигунів, силових трансформаторів, зварювальних генераторів та трансформаторів (35,00 грн.)

47 Міжгалузеві норми часу на слюсарні роботи з ремонту устаткування (105,00 грн.)

48 Типові норми часу на ремонт насосів. Частина I та II (80,00 грн.) 49 Типові норми часу на ремонт вентиляторів (30,00 грн.) 50 Укрупнені типові норми часу на роботи з ремонту металорізального

устаткування (за видами ремонту) (35,00 грн.) 52 Типові норми часу на поточний ремонт автобусів марок ЛАЗ-695Н і

ЛиАЗ-677 в умовах автотранспортних підприємств (25,00 грн.) 53 Типові норми часу на ремонт автобуса ПАЗ-672 в умовах автотранспортних підприємств(25,00 грн.)

Page 29: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

27

55 Типові норми часу на ремонт автобусів марки “Ікарус” в умовах автотранспортних підприємств (25,00 грн.) 56 Типові норми часу на поточне утримання широкої і вузької залізничної колії підприємств промислового залізничного транспорту (40,00 грн.) 97 Міжгалузеві укрупнені норми часу на ремонт вимірювальних приладів та

інструменту (50,00 грн.) 109 Міжгалузеві норми часу на слюсарні роботи з ремонту горизонтально-

розточувальних верстатів. (110,00 грн.) 115 Міжгалузеві укрупнені норми часу на ремонт контрольно-вимірювальних

приладів (електро-, радіовимірювальних, оптико-механічних та інших) і автоматики.(180,00 грн.), 2010

88.. РРооббооттии,, ввииккооннуувваанніі ккееррііввннииккааммии,, ффааххііввццяяммии,, ссллуужжббооввццяяммии ттаа ррооббііттннииккааммии

57 Міжгалузеві укрупненні норми часу на розроблення технологічної документації (65,00 грн.)

58 Міжгалузеві нормативи трудомісткості проектування засобів технологічного оснащення (30,00 грн.)

59 Міжгалузеві норми часу на розроблення конструкторської документації (60,00 грн.) 60 Норми часу на розробку нормативних матеріалів з праці (30,00 грн.) 61 Типові норми часу на переклад і переробку науково-технічної літератури

та документації (15,00 грн.) 62 Норми часу на патентні дослідження (15,00 грн.) 63 Єдині норми часу на креслярські та копіювальні роботи (15,00 грн.) 64 Типові норми часу на роботи з копіювання та оперативного розмноження

документів (20,00 грн.) 65 Міжгалузеві норми часу на машинописні роботи, що виконуються на

друкарських машинах та комп'ютерах (20,00 грн.) 107 Норми часу на роботи, що виконуються майстрами виробничих дільниць

на підприємствах машинобудування ( 40,00 грн.) 110 Міжгалузеві норми часу на роботи, що виконуються у бібліотеках (55,00 грн.) 111 Міжгалузеві норми часу на наукові роботи, виконувані працівниками

бібліотек (35,00 грн.) 113 Міжгалузеві норми часу та норми чисельності працівників збуту

(маркетингу) (65,00 грн.) 2010 р.в. 117 Міжгалузеві норми часу та чисельності працівників на роботи, що

виконуються економістами з фінансової роботи ( 45,00 грн.) 118 Міжгалузеві укрупнені норми часу на розроблення конструкторської

документації (35,00 грн.) 119 Міжгалузеві норми часу на роботи, що виконуються економістами з праці

(35,00 грн.) 121 Нормативи чисельності працівників юридичної служби (30,00 грн.) 123 Міжгалузеві нормативи чисельності працівників бухгалтерського обліку (25,00 грн.) 124 Міжгалузеві нормативи чисельності працівників, зайнятих добором,

розстановкою, підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) та обліком кадрів (25,00 грн.)

Page 30: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

28

99.. РРооббооттии зз ппррииббиирраанннняя ттееррииттоорріійй іі ппррииммііщщеенньь ттаа іінншшіі ррооббооттии

18 Нормативи часу на прибирання службових і культурно-побутових приміщень (25,00 грн.)

51 Типові норми часу на ремонт взуття (55,00 грн.) 66 Типові норми обслуговування для прибиральників виробничих приміщень

промислових підприємств (25,00 грн.) 86 Міжгалузеві типові норми часу на роботи з натирання підлоги і

склопротиральні роботи (25,00 грн.) 116 Міжгалузеві норми чисельності допоміжних робітників пралень (35,00 грн.) 126 Міжгалузеві норми часу на обробку білизни у пральнях з механізованою,

напівмеханізованою та ручною обробкою білизни (20,00 грн.)

1100.. ННооррммааттииввнноо--ммееттооддииччнніі ттаа іінншшіі ррооззррооббккии зз ннооррммуувваанннняя ппрраацціі

67 Рекомендації щодо порядку розроблення та затвердження міжгалузевих та галузевих норм праці (25,00 грн.)

68 Нормування праці на підприємстві. Питання організації (20,00 грн.) 70 Рекомендації щодо нормування праці в галузях народного господарства

(20,00 грн.) 71 Основи нормування праці в народному господарстві України. (Навчальний

посібник) (100,00 грн.) 72 Анотований каталог міжгалузевих матеріалів, що розроблені Центром

продуктивності і рекомендуються для застосування в галузях народного господарства України (20,00 грн.)

73 Методичні рекомендації щодо визначення робочих місць (15,00 грн.) 74 Посібник з нормування праці на ручні і механізовані будівельні роботи

(20,00 грн.) 85 Методика розрахунку чисельності окремих категорій працівників на основі

норм з праці (20,00 грн.) 87 Типові учбовий, учбово-тематичний плани і програма підвищення

кваліфікації фахівців у сфері нормування праці (коди професій 2412.2-22339, 2412.2-22351, 3119-25001) (30,00 грн.)

89 Перелік збірників міжгалузевих (загальномашинобудівних) нормативів (норм) з праці, що рекомендуються для застосування в галузях народного господарства України (15,00 грн.)

1111.. ІІннффооррммааццііййнніі ттаа ммееттооддииччнніі ммааттееррііааллии

зз ппррооббллеемм ппррооддууккттииввннооссттіі

93 Меморандум Європейської Асоціації Національних центрів продуктивності "Продуктивність, інновації, якість трудового життя та зайнятість" (15,00 грн.)

94 Єременко В.О. "Підвищення продуктивності: теорія, світовий досвід, шлях України" (125,00 грн.)

Page 31: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

29

95 Концепція нормування праці на принципах ефективної взаємодії показників професійно-кваліфікаційного рівня працівників, їх продуктивності та заробітної плати (20,00 грн.)

98 С.В. Лучанінов, Н.Д. Дарченко "Вимірювання та порівняльний аналіз продуктивності" (20,00 грн.)

104 Методичні рекомендації щодо визначення міжгалузевих співвідношень заробітної плати працівників різних професійних груп, з урахуванням рівнів їх продуктивності (45,00 грн.)

114 Методичні рекомендації щодо сучасних методів удосконалення організацій робочих місць, умов праці та мінімізації виробничих запасів на прикладі підприємств виробничої сфери (50,00 грн.) 2010 р.в. 120 Методика оцінювання складності праці робітників різних професійних

груп з метою розрізнення рівнів тарифної оцінки шкали кваліфікаційних розрядів (75,00 грн.)

122 Методичні рекомендації щодо підвищення продуктивності праці в галузях економіки України (20,00 грн.)

125 Методичні рекомендації щодо підвищення продуктивності підприємств через залучення персоналу (35,00 грн.)

План нових видань Центру продуктивності на 2010 рік

1. Міжгалузеві норми часу на слюсарне оброблення деталей і слюсарно-складальні роботи під час складання машин. Одиничне та малосерійне виробництво. 2. Міжгалузеві укрупнені норми часу на ремонт контрольно-вимірювальних приладів (електро-, радіовимірювальних, оптико-механічних та інших) і автоматики. 3. Методичні рекомендації щодо організації високоефективної системи технічного обслуговування устаткування та обладнання на прикладі промислових підприємств. 4. Міжгалузеві укрупнені норми часу на ремонт водопровідного та каналізаційного обладнання. 5. Міжгалузеві норми часу та норми чисельності працівників з підготовки кадрів на виробництві. 6. Міжгалузеві норми обслуговування та чисельності робітників котельних установок та теплових мереж на підприємствах. 7. Міжгалузеві норми часу на проектування засобів технологічного оснащення. 8. Міжгалузеві норми часу на ремонт електродвигунів, силових трансформаторів, зварювальних генераторів та трансформаторів. 9. Визначення на основі Національного класифікатора України ”Класифікатор професій” номенклатури професій, на які відсутні кваліфікаційні характеристики, та їх розроблення.

Page 32: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

30

ООРРГГААННІІЗЗААЦЦІІЯЯ ТТАА ППРРООВВЕЕДДЕЕННННЯЯ ННААВВЧЧААЛЛЬЬННОО--ППРРААККТТИИЧЧННИИХХ ССЕЕММІІННААРРІІВВ

З метою сприяння успішному розвитку, підвищенню ефективності,

конкурентоспроможності та продуктивності підприємств Центр продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України пропонує проведення навчальних та навчально-практичних семінарів (додаток 1-4). Лекції і практичні заняття мають прикладний характер і містять матеріали, орієнтовані на участь керівників різного рівня та провідних спеціалістів економічних та виробничих підрозділів, відділів організації праці та заробітної плати.

Вартість участі у семінарі змінюється в залежності від змісту та місця проведення семінару (на базі Центру продуктивності або на підприємстві), а також від кількості учасників. У разі організації семінару на підприємстві Ви маєте можливість, у відповідності до поставлених цілей і задач, корегувати перелік тем занять, запропонованих програмою (додаток 1-4). Кожен учасник семінару забезпечується комплектом матеріалів, які можна використовувати у практичній роботі по підвищенню продуктивності та удосконаленню систем управління на підприємстві. Кількість слухачів семінару, організованого на базі підприємства, може бути від 15 до 30 осіб.

Додаткову інформацію щодо організації і проведення семінарів можна

одержати у заступника директора з наукової роботи Кулійчука Валерія Ігоровича, к.е.н. за телефонами: робочий 0 (6264) 6-68-26; мобільний (050) 159-21-97; E-mail: [email protected] з поміткою «для Кулійчука В.І.»; або поштою за адресою: Центр продуктивності Міністерства праці та

соціальної політики України, 84333, м. Краматорськ Донецької обл., вул. Рум’янцева, 4

Заявку на участь у оголошених семінарах просимо направляти до відділу інформації та маркетингу наукової продукції:

тел./факс: 0 (6264) 6-43-40, 0 (6264) 6-43-40; E-mail: [email protected] з поміткою «семінар»; або поштою за вище вказаною адресою.

Page 33: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

31

Додаток 1

ПРОГРАМА проведення семінару

«Ощадливе виробництво: сутність, принципи, інструменти, особливості впровадження»

№ Тема лекції Розклад Лектор

1-й день Відкриття, вступне слово 900

Кулійчук В.І.

1 Ощадливе виробництво – історія виникнення і розвитку

Кулійчук В.І.

2 Поняття «цінність» і «втрати» Кулійчук В.І. 3 5 принципів ощадливого виробництва Кулійчук В.І. 4 Концепція «6 сигма»

910

Кулійчук В.І. Перерва 1200

5 Інтегрована концепція «Lean+6Sigma» Кулійчук В.І. 6 Управління процесами на підприємстві Кулійчук В.І. 7 Збалансована система показників

1300

Кулійчук В.І. Підведення підсумків 1-го дня 1545

Кулійчук В.І. 2-й день

8 Філософія «Кайдзен» Володько І.А. 9 7 інструментів аналізу Кулійчук В.І. 10 ТРМ – ефективне технічне обслуговування

900

Володько І.А. Перерва 1200

11 5S – удосконалення робочих місць Володько І.А.

12 Мотивація персоналу і ощадливе виробництво

1300

Кулійчук В.І.

Закриття семінару 1515 Кулійчук В.І.

Лектори: Кулійчук Валерій Ігорович – заступник директора з наукової роботи,

кандидат економічних наук, сертифікований консультант з управління

Володько Ірина Анатоліївна – старший науковий співробітник,

сертифікований консультант з управління

Вартість участі однієї особи від одного підприємства у семінарі (місце проведення – Центр продуктивності) становить 1500 грн., в тому числі ПДВ – 250 грн.; двох осіб і більше від одного підприємства – 1350 грн. за кожного представника, в тому числі ПДВ – 225 грн. У вартість враховано «кофе-брейк».

Проживання та харчування учасників здійснюється за їх кошти. За окремою домовленістю проводиться бронювання місць у готелі.

Page 34: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

32

Додаток 2

ПРОГРАМА проведення семінару

«Нормування праці на підприємстві» № Тема лекції Розклад Лектор

Відкриття, вступне слово 900 Кулійчук В.І.

1 Становлення, розвиток і нормування Кулійчук В.І.

2 Українське законодавство в області нормування

Кулійчук В.І.

3 Заміна і норм (причини і порядок) Кулійчук В.І.

4 Структура робочого часу, види норм, методи нормування

Кулійчук В.І.

5 Розрахунок чисельності персоналу на основі норм

910

Кулійчук В.І.

Перерва 1200

6 Розробка норм (хронометраж; фотографія робочого часу; обробка результатів пробація і затвердження норм)

Володько І.А.

7 Контроль виконання і напруженості норм Володько І.А. 8 Зв'язок різних видів норм Володько І.А.

9

Особливі види і випадки нормування (мікроелементне нормування; нормування бухгалтерського обліку, конструкторських робіт, робіт по обслуговуванню будівель, робіт по прибиранню приміщень, робіт по нормуванню)

1300

Кулійчук В.І.

Закриття семінару 1515 Кулійчук В.І.

Лектори: Кулійчук Валерій Ігорович – заступник директора з наукової роботи,

кандидат економічних наук, сертифікований консультант з управління

Володько Ірина Анатоліївна – старший науковий співробітник,

сертифікований консультант з управління

Вартість участі однієї особи від одного підприємства у семінарі (місце проведення – Центр продуктивності) становить 800 грн., в тому числі ПДВ – 133,33 грн.; двох осіб і більше від одного підприємства – 750 грн. за кожного представника, в тому числі ПДВ – 125 грн. У вартість враховано «кофе-брейк».

Проживання та харчування учасників здійснюється за їх кошти. За окремою домовленістю проводиться бронювання місць у готелі.

Page 35: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

33

Додаток 3

ПРОГРАМА проведення семінару «Продуктивність»

№ Тема лекції Розклад Лектор

Відкриття, вступне слово 900 Кулійчук В.І.

1 Продуктивність: історія, досвід і сучасна концепція

Кулійчук В.І.

2 Практика управління продуктивністю в розвинених країнах світу

910

Володько І.А.

Перерва 1200

3 Оцінка результативності Кулійчук В.І.

4 Збалансована система показників і продуктивність

Кулійчук В.І.

5 Мотивація продуктивності на підприємстві

1300

Кулійчук В.І. Закриття семінару 1515

Кулійчук В.І. Лектори: Кулійчук Валерій Ігорович – заступник директора з наукової роботи,

кандидат економічних наук, сертифікований консультант з управління

Володько Ірина Анатоліївна – старший науковий співробітник,

сертифікований консультант з управління

Вартість участі однієї особи від одного підприємства у семінарі (місце

проведення – Центр продуктивності) становить 800 грн., в тому числі ПДВ – 133,33 грн.; двох осіб і більше від одного підприємства – 750 грн. за кожного представника, в тому числі ПДВ – 125 грн. У вартість враховано «кофе-брейк».

Проживання та харчування учасників здійснюється за їх кошти. За окремою домовленістю проводиться бронювання місць у готелі.

Page 36: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

34

Додаток 4

ПРОГРАМА проведення семінару

«Посадові (робочі) інструкції: від розробки до застосування» № Тема лекції Розклад Лектор

Відкриття, вступне слово 900 Посник М.Л.

1 ДК 003:2005 та його використання при складанні штатного розпису

Посник М.Л.

2 ДКХП: структура і особливості застосування Посник М.Л.

Посадова (робоча) інструкція: структура, зміст основних розділів, загальні вимоги до робітників, які не відображені у кваліфікаційних характеристиках

910

Посник М.Л.

Перерва 1200

3 Порядок розробки, затвердження і доведення посадової (робочої) інструкції до робітника

Посник М.Л.

4 Атестація професіоналів та фахівців. Порядок присвоєння кваліфікаційних категорій і розрядів

1300

Посник М.Л.

Закриття семінару 1515 Посник М.Л.

Лектори: Посник Микола Леонідович – завідувач відділу

Вартість участі однієї особи від одного підприємства у семінарі (місце проведення – Центр продуктивності) становить 800 грн., в тому числі ПДВ – 133,33 грн.; двох осіб і більше від одного підприємства – 750 грн. за кожного представника, в тому числі ПДВ – 125 грн. У вартість враховано «кофе-брейк».

Проживання та харчування учасників здійснюється за їх кошти. За окремою домовленістю проводиться бронювання місць у готелі.

Page 37: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

35

Бланк замовлення Замовник________________________________________________________ Адреса поштова__________________________________________________ _________________________________________________________________ Адреса юридична_________________________________________________ _________________________________________________________________ Індивідуальний податковий №_____________________________________ Свідоцтво платника ПДВ №________________________________________ Код ЄДРПОУ_____________________________________________________ Контактна особа__________________________________________________ Телефон___________________________Факс__________________________ E-mail:___________________________________________________________ Доставка замовлення: поштою ٱ, самовивіз ٱ

Код

за каталогом Найменування Кількість

___________________ ___________________ (підпис) (дата)

Замовлення направляйте: 84333, Донецька обл., м.Краматорськ, вул.Рум’янцева, 4

тел/факс: (06264) 6-43-40, 6-43-37, 6-94-16 e-mail: [email protected]

www.productivity.dn.ua

Page 38: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією

36

Page 39: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією
Page 40: Пр - cl.com.uacl.com.ua/templates/clg/img/seminar_2010/part0.pdf · нормативно-методичних матеріалів з нормування праці є однією