Top Banner
Емблема колективу «Горличка» СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ – ЗАПОРУКА УСПІХУ Дмитро Назаренко, керівник гуртка народного танцю «Горличка» Кам’янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості, хореограф міжнародного фестивалю фольклору «Вальє де Мена» Бургос, Іспанія Сучасні тенденції в розвитку будь-якої ланки освіти об’єднані одним важливим і значущим критерієм – його якістю, яка безпосередньо залежить від рівня професійної компетентності педагога та педагогічної культури батьків. Досягти високих результатів у навчанні вихованців, задовольнити запити батьків та інтереси дітей, створити для них єдиний освітній простір можливо лише за умови співпраці позашкільного навчального закладу та сім’ї. Єдині вимоги у вихованні і творчому розвитку дітей сприяють прискоренню процесу засвоєння знань, формуванню умінь та навичок, зростанню авторитету дорослих – батьків і педагогів в очах дитини. Видатний український педагог В.О.Сухомлинський підкреслював: «тільки разом з батьками, спільними зусиллями педагоги можуть дати дітям велике людське щастя». Двадцятирічний досвід хореографічної роботи з дітьми підтверджує, що саме партнерська співпраця з батьками є запорукою успіху гуртка народного танцю «Горличка», який налічує понад 100 юних танцюристів молодшого, середнього та старшого шкільного віку. В репертуарі колективу – танці
7

СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

Apr 14, 2017

Download

Education

Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

Емблема колективу «Горличка»

СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

Дмитро Назаренко, керівник гуртка народного танцю «Горличка» Кам’янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості, хореограф міжнародного фестивалю фольклору «Вальє де Мена» Бургос, Іспанія

Сучасні тенденції в розвитку будь-якої ланки освіти об’єднані одним важливим і значущим критерієм – його якістю, яка безпосередньо залежить від рівня професійної компетентності педагога та педагогічної культури батьків. Досягти високих результатів у навчанні вихованців, задовольнити запити батьків та інтереси дітей, створити для них

єдиний освітній простір можливо лише за умови співпраці позашкільного навчального закладу та сім’ї. Єдині вимоги у вихованні і творчому розвитку дітей сприяють прискоренню процесу засвоєння знань, формуванню умінь та навичок, зростанню авторитету дорослих – батьків і педагогів в очах дитини. Видатний український педагог В.О.Сухомлинський підкреслював: «тільки разом з батьками, спільними зусиллями педагоги можуть дати дітям велике людське щастя».

Двадцятирічний досвід хореографічної роботи з дітьми підтверджує, що саме партнерська співпраця з батьками є запорукою успіху гуртка народного танцю «Горличка», який налічує понад 100 юних танцюристів молодшого, середнього та старшого шкільного віку. В репертуарі колективу – танці регіонів України, сучасні обробки обрядових танців, фольклорні композиції рідного Поділля. Ансамбль відомий як на Україні так і за кордоном. На його рахунку участь у звітних концертах Хмельницької області, виступи у Національному палаці мистецтв «Україна», перемоги в міських та обласних конкурсах народної хореографії, участь у міжнародних фестивалях фольклору Іспанії, Франції, Італії, Угорщини, Польщі.

Шлях до успіху, поряд із кропіткою щоденною роботою колективу та педагога, лежить і через взаємодію з батьками вихованців, яка охоплює різні форми співпраці з ними упродовж всього періоду навчання в ансамблі. Це - зустрічі, бесіди, психолого-педагогічні діагностики, анкетування, консультації, екскурсії та інші, під час яких вихованці та їх батьки знайомляться з національними

Page 2: СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

особливостями українського танцю, із творчістю майстрів хореографічного мистецтва та здобутками кращих танцювальних колективів України та світу.

Однією з дійових форм організації вихованців та їх батьків є батьківські збори, які систематично проводяться у кожній віковій групі. На початку навчального року проводимо збори для, батьків тих дітей, які прийшли до ансамблю вперше. Знайомство розпочинаємо з презентації ансамблю, мета якої донести до відома батьків завдання навчальної програми «Народний танець», продемонструвати очікуваний результат нашої співпраці, обговорюємо графік занять, робочу форму, можливі проблеми та шляхи їх вирішення. На інших батьківських зборах вирішуємо питання життєдіяльності колективу.

Двері хореографічної зали завжди відкриті для батьків. Під час відкритих уроків презентуємо нашу роботу, акцентуючи увагу на мистецтво народного танцю на класичній основі. Така форма роботи імпонує батькам і вони починають розуміти, що запорука нашого успіху полягає в систематичній наполегливій праці дітей та підтримці інтересу до обраного виду діяльності.

Привівши дітей в гурток, окремі батьки навіть не уявляють, що саме народний танець – є одним із дійових засобів естетичного виховання, залучення підростаючого покоління до загальнолюдських цінностей. Він сприяє вихованню високої внутрішньої культури особистості, її високих морально-етичних якостей, гармонійному формуванні фізичного апарату дитини. Методично правильно побудований урок народного танцю сприяє вдосконаленню координації рухів, зміцненню м’язового апарату, дає можливість вихованцям оволодівати різними стилями і манерою танців народів світу. Через урок, який є основною ланкою всієї навчальної організаційної виховної роботи з колективом, можна судити про рівень колективу, його керівника, про естетичну спрямованість, характер цінностей та принципів, які домінують у ньому.

Як результат наполегливої, часом виснаженої праці дітей, розуміння з боку батьків увінчується успіхами – перемогами в міських конкурсах, аплодисментами вдячних глядачів, а ще – подорожами по світу. У 2015 році в рамках міжнародного фестивалю фольклору «Por las tierras de Cantabria» (Іспанія) колективом здійснено турне країнами Європи: Польща (Краків), Німеччина (Дрезден), Франція (Париж, Ніцца), Іспанія (Барселона), Угорщина (Будапешт).

Участь у міжнародних фольклорних фестивалях дає можливість дітям спілкуватися зі своїми ровесниками з інших країн світу, знайомитися з їх культурою, гідно представляти рідний Подільський край та своє славетне місто. Водночас, поєднуючи сцену, відпочинок і дозвілля, наша юнь демонструє всьому світові, що діти різних національностей, віросповідань та культур можуть позитивно взаємодіяти. А починається все зі звичайної репетиції, коли після невеликого вступу я кажу дітям: «Починаємо, уклін, будь ласка».

Page 3: СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

Копітка, тісна співпраця з батьками, їх розуміння поставлених перед колективом завдань дало можливість реалізувати такі проекти:

– «Горличка» – міська громадська організація»;– «Найсучасніша хореографічна зала»;– щорічна участь колективу «Горличка» у міжнародних фольклорних фестивалях;– «Звичаї і традиції України», під час реалізації якого батьками вивчалася

історія українського костюму, розроблялись ескізи та створювався справжній витвір мистецтва – костюми українського Гопака, Гуцульського танцю та Березнянки.

Реалізація означених проектів дала можливість спроектувати подальшу діяльність колективу. На разі – розробка проекту майбутнього – «Сонячний коловорот», в якому буде відображено національний колорит свят сонячного циклу з музикою, співами, обрядовими танцями, різноманіттям українських народних свят.

Мудрість керівника і батьківської педагогіки полягає в тому, щоб спільними зусиллями наполегливо і послідовно вчити вищій людській радості – творення прекрасного, безкорисливого творіння добра. Тож завдання кожного з нас – усім змістом своєї роботи відкривати, захоплювати і спрямовувати дітей на цікавий, змістовний шлях самовдосконалення, формувати в них високе почуття відповідальності за свої вчинки, доручену справу, оскільки лише таким чином можна забезпечити повноцінне гармонійне виховання гідних громадян України.

Переконаний, що завоювати авторитет у батьків та їх дітей може сильна творча особистість, ідейний лідер, який визначає ідейно-естетичне спрямування всього мистецького життя колективу. Батьки мають повірити в керівника колективу, побачити в ньому компетентного педагога-хореографа, який володіє знаннями, вміннями, навичками в галузі своєї професії, готовий до прийняття рішень в складних виробничих ситуаціях, адже художній керівник – вихователь, психолог, дипломат.

Page 4: СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

Гуцульський народний танець

Подорож т Європою (Париж)

Page 5: СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

Барселона

Український народний танець «Гопак»