Top Banner
12

патріотичне виховання

Apr 12, 2017

Download

Education

dzvinochok18
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: патріотичне виховання
Page 2: патріотичне виховання

Реалізація завдань національно-патріотичного виховання

Page 3: патріотичне виховання

«Патріотизм – це, образно кажучи, сплав почуття й думки,осягнення святині – Батьківщини – не тільки розумом, а й передусім серцем… Патріотизм починається з любові до людини. Патріотизм

починається з колиски».  (Василь Сухомлинський)

Page 4: патріотичне виховання

Патріотичне виховання – це система високоефективних ідей, принципів, методів, доступних та емоційно наснажених засобів, приймів і форм роботи з дітьми.

• 1.   Принцип пріоритетності і української національної ідеї в вихованні. 

• 2.   Принцип поєднання національного та загальнолюдського у вихованні. 

• 3. Принцип систематичності й неперервності виховання. 

Page 5: патріотичне виховання

Патріотизм – це, перш за все, любов до батьківщини і 

діяльність на її користь. 

Патріотизм – любов до вітчизни, тобто країни, міста, місця де народився, спільноти індивідів, 

які мешкають на одній землі, єдині у своїх культурних прив’язаностях і в прагненнях 

захищати свої цінності

Page 6: патріотичне виховання

Різновиди патріотизму

• Державний патріотизм 

• Особистісний патріотизм

• Громадянський патріотизм

• Військовий патріотизм

• Етнічний патріотизм

• Територіальний патріотизм 

Page 7: патріотичне виховання

Завдання з національно-патріотичного виховання дошкільників відповідно до змісту нової редакції Базового компонента дошкільної освіти 

      1. Освітня лінія «Особистість дитини» – Формувати елементарні уявлен ня дитини про себе як носія свідомості та само свідомості, сприйняття себе в контексті відносин з іншими (хортинг).

     2. Освітня лінія «Дитина в соціумі» - Формувати уявлення дитини про країну, народи, нації, суспільство, людство. Виховувати  готовність сприймати  соціальний досвід, робити добрі вчинки.

     3. Освітня лінія «Дитина у природ ному довкіллі» – Формувати моральні норми гуманної вза ємодії з природ ним до вкіллям. Виховувати любов до приро ди рідного краю.

     4. Освітня лінія «Дитина у світі культури» – Залучати до над бань на ціональної культури, формувати ціннісне ставлення до україн ських мистецьких традицій та творів українських митців. Ви ховувати інтерес до україн ського декоративно-прикладного мистецтва.

    

Page 8: патріотичне виховання

5. Освітня лінія «Гра дитини» – Ознайом лювати з україн ськими на родними іграшками  та місцями їх виго товлення. Вчити від повідально стави тися до обов’язків, пов’язаних із роллю в грі.

     6. Освітня лінія «Дитина в сенсор но-пізна вальному просторі» - Формувати інтерес до довкіл ля та самої себе. Сти мулювати активне сприйман ня людей та подій, що відбува ються в со ціумі.

     7. Освітня лінія «Мовлення дитини» – Формувати уявлення  дітей про україн ську мову як держав ну. Вчити вести діа лог, вико ристовуючи етикетну українську лексику.

Page 9: патріотичне виховання

Напрями формування національно-патріотичного виховання

природи рідного краю,

природи рідної країни;

рідного дому, рідного краю, дитячого садка, міста;

своєї сім’ї, родини, роду і родоводу;

людей, які живуть в рідній країні;

моральних цінностей;

історії держави;

державного устрою;

до державних символів;

традицій і зви чаїв свого народу;

культури свого народу;

любові, поваги до своїх національних особливостей;

толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей;

гідності по відношенню до себе як представнику свого народу;

шанобливого ставлення до людини-трударя та результатів її праці;

рідної землі;

захисників Вітчизни;

загальнонародних свят.

Page 10: патріотичне виховання

     Базові етапи формування у дітей любові до Батьківщини:

1. Перш ніж дитина навчиться співпереживати бідам та проблемам Батьківщини, вона повинна навчитися співпереживанню взагалі як людському почуттю.

2. Захоплення просторами країни, її красою та природними багатствами виникає тоді, коли дитину навчили бачити красу безпосередньо навколо себе.

3. Також, перш ніж людина навчиться трудитися на благо Батьківщини, необхідно навчити її добросовісно виконувати трудові доручення, прищеплювати любов до праці.

Page 11: патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання дошкільнят на краєзнавчому матеріалі ґрунтується на таких засадах

Формування особистісного ставлення до фактів, подій, явищ у житті міста, створення умов для активного залучення дітей до соціальної дійсності, підвищення особистісної значущості для них того, що відбувається навкруги.

Здійснення діяльнісного підходу до залучення дітей до історії, культури, природи рідного міста, тобто вибір самими дітьми тієї діяльності, в якій вони хотіли б відобразити свої почуття, уявлення про побачене та почуте (творча гра, придумування оповідань, виготовлення поробок, придумування загадок, аплікація, ліплення, малювання, проведення екскурсій, участь у благоустрої території, охороні природи і т. п.).

Залучення дітей до участі в міських святах з тим, щоб вони могли долучитися до атмосфери загальної радості та піднесеного настрою. Познайомитися із жителями рідного міста – носіями соціокультурних традицій в народних ремеслах, танцях, піснях.

Створення відповідного розвивального середовища в групі та дошкільному закладі, яке б сприяло розвитку особистості дитини на основі народної культури з опорою на краєзнавчий матеріал (міні-музей народного побуту, предмети народного ужиткового мистецтва, фольклор, музика тощо), і яке б дозволило забезпечити потребу в пізнанні його за законами добра та краси

Page 12: патріотичне виховання

Дякую за увагу!