Top Banner
15 грудня 2015 року в ЗОШ-інтернаті керівником гуртків ЦТК Красильніковою Л.В. та вчителем початкових класів Беліменко Л.В. було проведено свято «Андріївські вечорниці». Мета заходу: - розширювати знання дітей про календарно- обрядові свята України; - прищеплювати інтерес до культури та звичаїв рідного народу, бажання примножувати родинні традиції; - сприяти розвитку творчих здібностей дітей, виховувати любов до рідного краю, збереження національної культури.
9

Свято Андрія

Feb 16, 2017

Download

Travel

Marina Tkachuk
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Свято Андрія

15 грудня 2015 року в ЗОШ-інтернаті керівником гуртків ЦТК Красильніковою Л.В. та вчителем початкових класів Беліменко Л.В. було проведено свято «Андріївські вечорниці».

Мета заходу:- розширювати знання дітей про календарно-обрядові свята України;- прищеплювати інтерес до культури та звичаїв рідного народу, бажання примножувати родинні традиції;- сприяти розвитку творчих здібностей дітей, виховувати любов до рідного краю, збереження національної культури.

Page 2: Свято Андрія

З давніх-давен наша Україна славиться традиційними святами і обрядами. Кожен хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

Народні традиції – це фундамент, на якому будуються міцні ідейні і моральні цінності: ідеали, світогляд, світосприйняття, норми і правила моральної поведінки. Традиційні звичаї і обряди об’єднують минуле, сучасней майбутнє народу. Одним із свят, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді – день Андрія.

Page 3: Свято Андрія

Готувалися до святкових вечорниць гуртом. Ще заздалегідь молодь зносила до однієї господині борошно, крупи, сушені яблука та груші. Господиня готовила своїм гостям пісну вечерю. Але найпочеснішою стравою на це свято вважалася калита – великий круглий корж з отвором посередині, спечений із прісного тіста. Калиту прикрашали маком, родзинками, калиною, змащували медом. І саме навколо нею і відбувалося веселе обрядове дійство – «кусання калити».

Page 4: Свято Андрія

Ввечері вся молодь збиралась у однієї господині і веселились.

Page 5: Свято Андрія

В це свято дівчата ворожили на майбутню долю то врожай.

Page 6: Свято Андрія

Ще дівчати на вечерю повинні здивувати хлопців варениками з різною начинкою та з сюрпризом (копійчиною)

Page 7: Свято Андрія

Хлопцям дозволялось бешкетувати на селі, але нічого не ламати, не приносити великої шкоди господарям: переносити на інше місце двері, тини, відра,

господарське майно, прив'язувати до дверей різні предмети.

Page 8: Свято Андрія
Page 9: Свято Андрія

Діти із задоволенням показували свято «Андріївські вечорниці», а присутні із зацікавленістю ознайомилися з традиціями свята Калити.