ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ СЛАВУТИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВІДДІЛ ОСВІТИ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 6 «КРУНК» КОМБІНОВАНОГО ТИПУ Ідентифікаційний код № 26001787 07100, Київська обл., м.Славутич, Єреванський кв., 14; тел.2-02-98 КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ «ДИВО ДИВНЕ, ДИВИНА – ЦЕ ВОДИЧКА-РІДИНА»
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ СЛАВУТИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИВІДДІЛ ОСВІТИ
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 6 «КРУНК»
КОМБІНОВАНОГО ТИПУІдентифікаційний код № 26001787
07100, Київська обл., м.Славутич, Єреванський кв., 14; тел.2-02-98
КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ
«ДИВО ДИВНЕ, ДИВИНА – ЦЕ ВОДИЧКА-РІДИНА»
Укладач: вчитель-дефектолог С.Ю.Савченко
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
Тема заняття: «Диво дивне, дивина – це водичка - рідина»
Вік: 5-6-й рік життя
Укладач: вчитель-дефектолог ДНЗ №6 «Крунк» м. Славутич С.Ю. Савченко
Мета заняття: корекційно-розвиваюча –
корегувати предметно-практичні дії з теми формувати дотикове та слухове сприймання розвивати бінокулярний та стереоскопічний зір в період
відновлювального лікування. удосконалювати кольоророзрізнення та аналітичне спостереження розвивати окорухові функції та окомір, дрібну моторику руки, творче
5. Матеріали: сніжинки, зірочки, дзвіночки6. Музичний супровід.
ХІД ЗАНЯТТЯ1.Зорова гімнастика
«Зайчик» Зайчик ходить вибирає, Що спочатку з’їсть не знає.Нагорі вродила слива,А внизу росте кропива.Зліва в нього – огірок,А праворуч – часничок,Там – капуста, там – суниця,Далі чиста є водиця.Все шукає зайчик моркву,Щоб покласти її в торбу.(С. Савченко) (слідкувати очима за вогником-промінцем, який рухається по стені)
Педагог: діти, а зараз ростуть овочі та фрукти? Може зайчик їх собі знайти?(ні, все заметено снігом, зима) Педагог: ось, нещодавно я потрапила на лісову галявину, де стояла зелена чарівниця лісу ялиночка. Завірюха та хурделиця пестливо прибрали її в пухнасту шубу снігову. А лагідний вітерець ніжно розпушував на її колючих лапах сніжинки. Одна візерунчаста, білосніжна впала мені прямо на долоньку, та й хотіла щось розповісти, як раптом, розтала. А замість неї на моїй теплій долоні з’явилося крапелька води і продовжила розповідь… Хочете послухати про що?
2.Комп’ютерна презентація «Вода»Загадка Біжить, біжить – не вибіжить. Тече, тече, не витече. (вода)Педагог: вода тече, крапає, дзюрчить, дзюркоче, ллється, протікає, замерзає, випаровується, тощоВодаВода – прекрасна рідина,Життя без неї не можливе.Без запаху й смаку вона,Корисна і завжди важлива.Оазис там, де є вода,А де нема – пустеля дика.Там де волога пропада,У тім краю біда велика.З водою квітка розцвіте,У небі райдуга весела.Вода – це є саме життя,Що живіть і міста, і села. І. Гувол
Прислів’я, приказки
1.Вода, вода, водиченька –В глибокую криниченьку З високої хмаринки, Білої хустинки.2.Не каламуть, дівчина, воду –Скаламутиш щастя і вроду.3.Воду бережи, козаче, -І вона тобі віддячить.
Вода – основа життя і здоров’я. Вона є всюди: в річках, озерах, морях, океанах, в росі, в парі, в сніжинці і в інеї. В рослинах, тваринах і, навіть, у нас – людей є вода.
- Як ми дізнавались, що в нас є вода? (робили видих на дзеркало)- Як ми перевіряли, чи живіть вода рослини? (поставили гілочки верби у
воду для проростання)
3.Досліди з водоюПедагог: діти, візьміть склянку з водою. Роздивиться її:
- Вода має колір? (ні)- Вода має запах? (ні)- Яка вода? (прозора)- Спробуйте воду. Вона має смак? (ні)
Є в природі дивинаЄ в природі дивина:Прісна без смаку вона,Запаху немає теж, Її в руки не візьмеш.Коли чиста, то прозора,За що люблять її зорі.Сіль чи цукор як ковтне,Не знайдеш вже їх ніде.Смаку тоді набуває,Кожен з нас це добре знає.
1. Дослід. В першу склянку насипати солі. - Сіль важче води?- Спробуйте на смак. - Яка стала вода на смак? (солона)- Давайте подуємо через соломинку і побачимо, чи повітря легше води?- Подивимось на результати досліду з солоною водою, коли солі дуже
багато.2. Дослід. В другу склянку з теплою водою налити заварений чай.
- Скуштувати. Смачний чай? - Якщо добавити цукру, буде смачно? Скуштувати.
3. Дослід. Педагог пропонує дітям третю склянку з водою, пофарбовану в синій колір.
- Спробуємо?- Чи кожну воду можна пити? - Чому? (можна зашкодити здоров’ю, можуть бути отруйні речовини)
4.Фізкультхвилинка«Летять, летять сніжинки»Летять, летять сніжинки (махи руками перед собою)На поле, ліс і сад.Веселий свій таночок (кружляти, руки в сторони)Кружляє снігопад.На дворі лютий холод, (обхопити себе за плечі)Тепла давно нема.Сховавсь в копичку зайчик (руки під щоку)І солодко дріма.Мете хвостом лисичка (імітувати рухи лиси)Сніжок біля сосни, А вовчик братик сірий (імітувати рухи вовка)Біжить, ховайтесь ви. (присісти)
5.Самомасаж долонь«Камінчик»Камінчик морський я знайшла у воді (малювати кола по долоні)І міцно тримаю його у руці. (затискати у руці та розтискати)Дарований сонцем і морем для нас, (натискати на кожен палець по черзі)Щоб були здоровими діти весь час.(С. Савченко)
Педагог: діти, назвіть істот, які живуть у воді.6.Дидактична вправа «Підводні мешканці»Діти по черзі проговорюють назви водяних мешканців та переступають зірочки, дзвонять у дзвоник.
7.Акваріум Педагог: чи всі водяні істоти полюбляють солону воду? (ні)Педагог: зараз ми з вами потренуємось облаштувати акваріум для наших рибок.
- Яка вода нам потрібна? (чиста, прозора, відстояна, прісна, кімнатної температури)
- Що покладемо на дно? (камінці)- Чим прикрасимо? (мушлями)
- Перш ніж покласти, послухайте, як вона звучить. Закриємо очі та відпочинемо (пальмінг). Наче хвилі накатуються на берег.
- Чим ще облаштуємо акваріум? (рослинами)Діти оформлюють дно, наливають води, пересаджують рибок і знову доливають води.- Чи можна додавати сіль до акваріумної води? (ні)- Чи можна підфарбовувати? (ні)- Ну, що сподобалось працювати з водою?
8. СюрпризПедагог: ви дуже гарно працювали. А тепер щоб побачити подарунок, вам треба покрапати на сіль.Діти крапають пофарбовану воду на соляну аплікацію і проявляється сніжинка.Педагог: Бережіть, діти, воду, вона збереже ваше щастя і вроду.