Top Banner
Презентація на тему: “Досягнення біотохнології та її значення в житті людини” Підготував Учень 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Боратин Довгополюк Роман
14

Біотехнологія та значення цієї науки.

Apr 13, 2017

Download

Science

Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Біотехнологія та значення цієї науки.

Презентація на тему:“Досягнення біотохнології

та її значення в житті людини”

ПідготувавУчень 11 класу

ЗОШ І-ІІІ ст. с.БоратинДовгополюк Роман

Page 2: Біотехнологія та значення цієї науки.

Біотехноло́гія (Βιοτεχνολογία, від грец. bios — життя, techne — мистецтво, майстерність і logos — слово, навчання) — використання живих організмів і біологічних процесів у виробництві. Біотехнологія — міждисциплінарна галузь, що виникла на стику біологічних, хімічних і технічних наук. З розвитком біотехнології пов'язують вирішення глобальних проблем людства — ліквідацію нестачі продовольства, енергії, мінеральних ресурсів, поліпшення стану охорони здоров'я і якості навколишнього середовища.

Page 3: Біотехнологія та значення цієї науки.

З розвитком біотехнології пов'язують вирішення глобальних проблем людства:

Ліквідація нестачі продовольства.

Page 4: Біотехнологія та значення цієї науки.

Нестача енергії.

Page 5: Біотехнологія та значення цієї науки.

Нестача мінеральних ресурсів.

Page 6: Біотехнологія та значення цієї науки.

Поліпшення стану охорони здоров'я.

Page 7: Біотехнологія та значення цієї науки.

Поліпшення якості навколишнього середовища.

Page 8: Біотехнологія та значення цієї науки.

Біотехнологія застосовується навколо нас у багатьох предметах щоденного вжитку — від одягу, який ми носимо, до сиру, який ми споживаємо. Протягом століть фермери, пекарі та пивовари використовували традиційні технології для зміни та модифікації рослин та продуктів харчування — пшениця може слугувати найдавнішим прикладом, а нектарин — одним з останніх. Сьогодні біотехнологія використовує сучасні наукові методи, які дозволяють покращити чи модифікувати рослини, тварини, мікроорганізми з більшою точністю та передбачуваністю. Споживачі повинні мати вибір з якомога ширшого переліку безпечних продуктів. Біотехнологія може надати споживачам можливість такого вибору — не лише у сільському господарстві, а й у медицині та паливних ресурсах.

Page 9: Біотехнологія та значення цієї науки.

Біотехнологія у царині охорони здоров'я

Підвищення

продуктивності

Збільшення вмісту вітамінів

Усунення алергені

в

Продовження

терміну придатно

сті

Page 10: Біотехнологія та значення цієї науки.

У медицині біотехнологічні прийоми і методи грають головну роль при створенні нових біологічно активних речовин і лікарських препаратів, призначених для ранньої діагностики і лікування різноманітних захворювань. Антибіотики — найбільший клас фармацевтичних сполук, які одержуються мікробіологічним синтезом. Створено генно-інженерні штами кишкової палички, дріжджів, що культивуються клітин ссавців та комах, використовувані для одержання гормону росту, інсуліну й інтерферону людини, різноманітних ферментів і противірусних вакцин.

Page 11: Біотехнологія та значення цієї науки.

Біотехнологія у сільському господарстві полегшує традиційні методи селекції рослин і тварин і розробляє нові технології, що дозволяють підвищити ефективність сільського господарства. У багатьох країнах методами генетичної і клітинної інженерії створені високопродуктивні і стійкі до шкідників, хвороб, гербіцидів сорти сільськогосподарських рослин.

Page 12: Біотехнологія та значення цієї науки.

Біотехнологічні процеси з використанням мікроорганізмів і ферментів на сучасному технічному рівні широко застосовуються у харчовій промисловості. Промислове вирощування мікроорганізмів, рослинних і тваринних клітин використовують для одержання багатьох цінних сполук — ферментів, гормонів, амінокислот, вітамінів, антибіотиків, метанолу, органічних кислот (оцтової, лимонної, молочної) тощо. За допомогою мікроорганізмів здійснюють біотрансформацію одних органічних сполук в інші (наприклад, сорбіту у фруктозу).

Page 13: Біотехнологія та значення цієї науки.

Продукти, отримані в результаті існування біотехнології:

Page 14: Біотехнологія та значення цієї науки.

Дякую за увагу!