Top Banner
35

Візитка Гилюн С.М.

Jan 08, 2017

Download

Education

pc8kab17ppt
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Візитка Гилюн С.М.
Page 2: Візитка Гилюн С.М.

Загальний педагогічний стаж нашої дружньої Загальний педагогічний стаж нашої дружньої династії становить понад 250 років!династії становить понад 250 років!

Page 3: Візитка Гилюн С.М.

ПроблемаПроблема: Креативна : Креативна компетентність учнів компетентність учнів

на уроках на уроках словесеностісловесеності

Page 4: Візитка Гилюн С.М.

Актуальність обраної темиАктуальність обраної теми визначена визначена соціальним замовленням, бо саме творча соціальним замовленням, бо саме творча особистість може бути особистість може бути конкурентоспроможною в сучасному світі, конкурентоспроможною в сучасному світі, саме цілісна, духовно багата, креативна саме цілісна, духовно багата, креативна людина спроможна по-справжньому керувати людина спроможна по-справжньому керувати майбутнім, лише така особистість може майбутнім, лише така особистість може впевнено дивитись в обличчя новому.впевнено дивитись в обличчя новому.

МетаМета: : пробудити учня до творчості, розвинути пробудити учня до творчості, розвинути свідоме ставлення до навчання, прагнення до свідоме ставлення до навчання, прагнення до саморозвитку, самовдосконалення, створити саморозвитку, самовдосконалення, створити сприятливі умови для виховання й навчання сприятливі умови для виховання й навчання самодостатньої креативної особистості, яка не самодостатньої креативної особистості, яка не загубиться на складних життєвих шляхах.загубиться на складних життєвих шляхах.

Page 5: Візитка Гилюн С.М.

Усі діти талановиті. Думка дитини є правильною, якщо вона

доведена. Як подолати страх учня сказати щось неправильно? Визнати думку кожного правильною, важливою.

Кожне заняття – сходинка до наступного. Учні мають відчути, що “неважливих” уроків немає.

Дитина має повірити в себе, адже свою обдарованість має право виявляти кожен. Творче мислення дозволяє повною мірою розкрити природні здібності дитини: неординарність думок, здатність до широких узагальнень, можливість здійснювати “свій вибір”.

Усвідомлення потреби мислити самостійно – шлях до пізнання особистості. Інтрига та створення проблемної ситуації допомагають відродити дослідники, який живе в кожній дитині.

Page 6: Візитка Гилюн С.М.

Розвиток творчих здібностей учнів як Розвиток творчих здібностей учнів як засобу самовираження особистості.засобу самовираження особистості.

Розвиток чуттєвого, асоціативно-Розвиток чуттєвого, асоціативно-образного та критичного мислення образного та критичного мислення учнів.учнів.

Створення простору для фантазії, уяви.Створення простору для фантазії, уяви. Формування в учнів потреби мислити Формування в учнів потреби мислити

самостійно, не користуючись “чужими” самостійно, не користуючись “чужими” зразками.зразками.

Стимулювання пізнавального інтересу, Стимулювання пізнавального інтересу, потреби учнів у творчості.потреби учнів у творчості.

Page 7: Візитка Гилюн С.М.

- ННаціонально свідоме ставлення до мови і аціонально свідоме ставлення до мови і мовлення.мовлення.

- УУміння логічно, зрозуміло висловити міння логічно, зрозуміло висловити власну думку, маючи чималий лексичний власну думку, маючи чималий лексичний запас.запас.

- ДДосконале володіння словом, вміння осконале володіння словом, вміння користуватися ним у будь-якій мовленнєвій користуватися ним у будь-якій мовленнєвій ситуації.ситуації.

- ННаявність інтелекту й ерудиції.аявність інтелекту й ерудиції.- РРозвиток емоційно-естетичного сприйняття озвиток емоційно-естетичного сприйняття

рідної мови та бажання засвоювати її рідної мови та бажання засвоювати її безмежні багатства.безмежні багатства.

Page 8: Візитка Гилюн С.М.

1.1. Робота в парах, складання та розігування діалогівРобота в парах, складання та розігування діалогів2.2. Робота в групахРобота в групах3.3. Змагання між командамиЗмагання між командами4.4. Дослідження-порівняння;Дослідження-порівняння;5.5. МоделюванняМоделювання6.6. Коментоване письмоКоментоване письмо7.7. Дослідження-відновленняДослідження-відновлення8.8. Лінгвістичне спостереженняЛінгвістичне спостереження9.9. Дослідження-зіставленняДослідження-зіставлення10.10. Дослідження-пошукДослідження-пошук11.11. Інтерактивна вправаІнтерактивна вправа12.12. Заповнення карток “Так-ні” і самооцінюванняЗаповнення карток “Так-ні” і самооцінювання13.13. Вирішення комунікативного завдання колективноВирішення комунікативного завдання колективно14.14. Переклад текстів з російської мови, редагуванняПереклад текстів з російської мови, редагування15.15. Складання текстів на основі асоціаційСкладання текстів на основі асоціацій

Page 9: Візитка Гилюн С.М.

1. Виразне та пошукове читання2. Коментоване читання та читання в особах3. Читання напам'ять4. Усне малювання5. Рольова гра6. Інсценізація7. Укладання таблиці вчинків героїв8. Написання есе9. Складання інформаційного грона характеристики героя10. Випереджувальні завдання11. Ілюстрації до твору12. Мультимедійний супровід13. Дослідницька пошукова робота учнів14. Міжпредметні зв'язки15. Мікрофон16. Незакінчене речення17. Літературний диктант

Page 10: Візитка Гилюн С.М.

Твір-розповідь Твір-опис Твір-фантазія Твір-питання Твір-лист Твір-загадка Твір-хвала Твір на одну букву Твір за поданим

початком Твір за поданим кінцем Твір з обрамленням

Твір із продовженням Твір за фразою Твір за асоціацією Твір комічний Твір-дослідження Твір-урок Твір-пересторога Твір-перевтілення Твір-вінегрет Твір за синонімічним

рядом Твір за “скелетом”

Page 11: Візитка Гилюн С.М.

Твір-перевтілення:

Твір-фантазія:

Твір-питання:

Твір-дослідження:

Твір-урок:

“Я – книга”, “Якби я була сонцем…”, “Якби я була квіткою (дощем, вітром тощо)…

“Остання подорож осіннього листочка”

“Чи зробило кохання Мавку щасливою?”

“Засоби комічного в улюбленій гуморесці”

“Життєвий урок від роману “Марія” Уласа Самчука”

Page 12: Візитка Гилюн С.М.

Твір-загадка:

Твір-лист:

Твір-хвала:

Твір-перестога:

Твір-опис:

“У чому вічна загадка любові?”

“Відгук на прочитану книгу”, Лист О.Бусенко, авторці книги “Паперовий янгол”

“Гімн книзі”

“В годину смутку і розбрату не підніматись брат на брата” (за творчістю Ю.Яновського)

“Біле озеро пахучих квіток”, “Бабине літо”, “Мелодія осені”

Page 13: Візитка Гилюн С.М.

«Німий» диктант. Учням пропонуються «Німий» диктант. Учням пропонуються картинки з малюнками або світлинами. картинки з малюнками або світлинами. Завдання учнів – записати слова, що Завдання учнів – записати слова, що називають зображене.називають зображене.

““Малюю музику словами”. Звучить Малюю музику словами”. Звучить фонограма. Завдання учнів: описати фонограма. Завдання учнів: описати мелодію словами (2-3 речення).мелодію словами (2-3 речення).

““Будівничі”. Скласти слова з певною Будівничі”. Скласти слова з певною значущою частиною (наприклад, з значущою частиною (наприклад, з префіксом роз-, суфіксом –н- тощо).префіксом роз-, суфіксом –н- тощо).

““Розфарбую слово”. Дібрати епітети Розфарбую слово”. Дібрати епітети (означення) до записаних на дошці слів.(означення) до записаних на дошці слів.

Page 14: Візитка Гилюн С.М.

«Я – фотограф». Завдання учням: описати самого себе, намалювати свій портрет словами («сфотографувати себе»).

«Розмалюй моє речення». На дошці написані непоширені речення. Учні повинні їх доповнити другорядними членами речення.

Гра “Мовний етикет”. Завдання для роботи в групах: 1) вітання, 2) прощання, 3) запрошення, 4) побажання.

“Урок людяності”. Завдання: у тактовній формі вказати на неправильну поведінку уявному скупому (ледареві, вередливому).

Page 15: Візитка Гилюн С.М.

“Фантазери”. Яке ім'я хотів би мати? Чому? Записати пестливі форми цього імені.

“Детективи”. За намальованими на дошці схемами побудувати речення, зробити їх синтаксичний розбір.

“Зігріймо слово”. Серед названих чи записаних на дошці слів назвати “теплі”.

“Вдячність”. На основі почутої у виконанні вчителя “Молитви до мови” Катерини Мотрич учні складають власне звертання-подяку до рідної мови (вид письмової роботи довільний).

Page 16: Візитка Гилюн С.М.

Література рідного краю. Література рідного краю. “Зустріч із “Зустріч із фольклорно-етнографічним фольклорно-етнографічним ансамблем “Вербиченька” с.Білики”.ансамблем “Вербиченька” с.Білики”.

Page 17: Візитка Гилюн С.М.

““Два крила таланту”. Два крила таланту”. Зустіч із М.Сухиною. Зустіч із М.Сухиною.

Page 18: Візитка Гилюн С.М.

Позакласне читання. Ліна Костенко “Осанна осені! О сум! Осанна!..”

Page 19: Візитка Гилюн С.М.

Мовний турнір

Page 20: Візитка Гилюн С.М.

«Пісенний зорепад української пісні».

Page 21: Візитка Гилюн С.М.

““Книга в житті людини”.Книга в житті людини”.

Page 22: Візитка Гилюн С.М.

““Чию старість ти втішиш?”Чию старість ти втішиш?”

Page 23: Візитка Гилюн С.М.

““ЗдоровЗдоров’’я дітей – майбутнє я дітей – майбутнє нації”нації”

Page 24: Візитка Гилюн С.М.

““Вулицями старого Вулицями старого Миргорода”Миргорода”

Page 25: Візитка Гилюн С.М.
Page 26: Візитка Гилюн С.М.

лауреат Всеукраїнського конкурсу «Усмішки Глазового» та лауреат обласного конкурсу гумору на батьківщині Л.Глібова

Page 27: Візитка Гилюн С.М.

призер літературного конкурсу «Знати, щоб ніколи не забувати» , переможець конкурсу творів «Напишу про те, що мене хвилює»

Page 28: Візитка Гилюн С.М.
Page 29: Візитка Гилюн С.М.

Марія Сухина – член спілки молодих поетів Миргорода, член спілки молодих художників Полтави.

Скиба Сергій – переможець міського етапу конкурсу МАН, переможець міського конкурсу творів про війну «Схиляємо голови перед подвигом вашим».

Page 30: Візитка Гилюн С.М.

Коваленко Андрій – переможець ІІ етапу конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика та призер ІІІ етапу (2010 рік), переможець міського етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України - 2010», І місце ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови 2010, переможець міського етапу Міжнародного конкурсу ім. Т.Шевченка (2011 рік).

Назарова Анжеліка – переможець конкурсу відгуків на сучасну літературну прозу (2010 рік).

Page 31: Візитка Гилюн С.М.

Смірнов Данило – переможець міського конкурсу «Молоді поети Миргородщини».

Маловічко Богдан і Ялишев Костянтин – переможці у номінації «Краща чоловіча роль» на конкурсі, присвяченому пам’яті І.П.Котляревського.

Page 32: Візитка Гилюн С.М.

2012 рік7 клас: Рижова Олександра – І місце (олімпіада з укр. мови та літ.), ІІ місце (конкурс ім. П.Яцика) і ІІ місце (конкурс ім. Т.Шевченка).Меленівська Дарина – ІІІ місце (конкурс ім. Т.Шевченка).8 клас: Лесик Богдан – ІІ місце (олімпіада з укр. мови та літ.)Назарова Анжеліка – ІІІ місце (конкурс ім. Т.Шевченка).9 клас: Коваленко Андрій – ІІ місце (олімпіада з укр.мовита літ.), І місце (конкурс ім. П.Яцика), ІІ місце (конкурс ім. Т.Шевченка).Писанка Юрій – ІІІ місце (олімпіада з укр. мови та літ.)

Page 33: Візитка Гилюн С.М.

2013 рік8 клас: Меленівська Дарина - ІІ місце (конкурс ім. Т.Шевченка).10 клас: Коваленко Андрій – ІІ місце (олімпіада з укр. мови та літ.), ІІ місце (конкурс ім. Т.Шевченка,П.Яцика).Писанка Юрій - ІІІ місце (олімпіада з укр. мови та літ.).

2014 рік9 клас: Меленівська Дарина - ІІІ місце (конкурс ім. П.Яцика).11 клас: Коваленко Андрій – ІІІ місце (олімпіада з укр. мови та літ.), І місце (конкурс ім. Т.Шевченка), ІІ місце (конкурс ім. П.Яцика).

2015 рік10 клас: Меленівська Дарина– ІІ місце (олімпіада з укр. мови та літ.).Юрченко Катерина - ІІ місце (конкурс ім. П.Яцика).

Page 34: Візитка Гилюн С.М.
Page 35: Візитка Гилюн С.М.