Top Banner
ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ Інформація про Львівське Інформація про Львівське облводресурсів його облводресурсів його діяльність, проблемні питання діяльність, проблемні питання та шляхи їх вирішення та шляхи їх вирішення
41

ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Jan 03, 2016

Download

Documents

ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ Інформація про Львівське облводресурсів його діяльність, проблемні питання та шляхи їх вирішення. - PowerPoint PPT Presentation
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Інформація про Львівське Інформація про Львівське облводресурсів його діяльність, облводресурсів його діяльність, проблемні питання та шляхи їх проблемні питання та шляхи їх

вирішеннявирішення

Page 2: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Львівське обласне управління водних ресурсів є бюджетною, неприбутковою Львівське обласне управління водних ресурсів є бюджетною, неприбутковою

державною організацією і належить до сфери правління центрального органу виконавчої державною організацією і належить до сфери правління центрального органу виконавчої влади у галузі водного господарства і меліорації земель, управління, використання та влади у галузі водного господарства і меліорації земель, управління, використання та відтворення водних ресурсів – Державного агентства водних ресурсів України (надалі – відтворення водних ресурсів – Державного агентства водних ресурсів України (надалі – Держводагентство).Держводагентство).

Основними завданнями Львівського облводресурсів відповідно до Основними завданнями Львівського облводресурсів відповідно до Положення є наступне:Положення є наступне:

1.1.Реалізація у межах області державної політики щодо розвитку водного Реалізація у межах області державної політики щодо розвитку водного господарства і меліорації земель, використання, збереження та відтворення поверхневих господарства і меліорації земель, використання, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів, експлуатації державних меліоративних систем, забезпечення населення і водних ресурсів, експлуатації державних меліоративних систем, забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами.галузей економіки водними ресурсами.

2.2.Забезпечення потреб населення і галузей економіки області у водних Забезпечення потреб населення і галузей економіки області у водних ресурсах.ресурсах.

3.3.Організація робіт з експлуатації, капітального та поточного ремонту Організація робіт з експлуатації, капітального та поточного ремонту меліоративних систем, протиповеневих водогосподарських споруд та інших об'єктів меліоративних систем, протиповеневих водогосподарських споруд та інших об'єктів міжгосподарського значення, водосховищ, забезпечення раціонального використання міжгосподарського значення, водосховищ, забезпечення раціонального використання водних ресурсів.водних ресурсів.

4.4.Організація виконання загальнодержавних і регіональних програм щодо розвитку Організація виконання загальнодержавних і регіональних програм щодо розвитку меліорації земель і поліпшення  екологічного стану осушуваних угідь, захисту від меліорації земель і поліпшення  екологічного стану осушуваних угідь, захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, інженерних комунікацій, шкідливої дії вод сільських населених пунктів, інженерних комунікацій, сільськогосподарських угідь та інших об’єктів.сільськогосподарських угідь та інших об’єктів.

5.5.Проведення заходів, пов’язаних з попередженням шкідливої дії вод і ліквідацією її Проведення заходів, пов’язаних з попередженням шкідливої дії вод і ліквідацією її наслідків, включаючи протипаводковий захист сільських населених пунктів і земель у зоні наслідків, включаючи протипаводковий захист сільських населених пунктів і земель у зоні впливу водних об’єктів.впливу водних об’єктів.

Page 3: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

В структуру Львівського облводгресурсів входить десять

управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративна

експедиція:

1. Буське УВГ (Буський р-н);2. Дрогобицьке УВГ (Дрогобицький,

Сколівський, Стрийський р-ни);3. Дублянське УВГ

(Перемишлянський, Пустомитівський р-ни);

4. Жидачівське УВГ (Жидачівський, Миколаївський р-ни);

5. Жовківське УВГ (Жовківський, Яворівський р-ни);

6. Золочівське УВГ (Золочівський, Бродівський р-ни);

7. Кам.-Бузьке УВГ (Кам.-Бузький, Радехівський р-ни);

8. Мостиське УВГ (Мостиський, Городоцький р-ни);

9. Самбірське УВГ (Самбірський, Ст.-Самбірський, Турківський р-ни);

10. Сокальське УВГ (Сокальський р-н);11. Гідрогеолого-меліоративна

експедиція.

Page 4: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Меліорація земель

Page 5: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

На балансі Львівського облводресурсів знаходяться На балансі Львівського облводресурсів знаходяться 771771 км дамб обвалування, км дамб обвалування, 7373 км кріплення берегів річок, км кріплення берегів річок, 373373 шт. перепадів, загат, швидкотоків, порогів на гірських шт. перепадів, загат, швидкотоків, порогів на гірських річках, річках, 1414 насосних станцій, насосних станцій, 8,28,2 тис. км каналів міжгосподарської державної мережі, тис. км каналів міжгосподарської державної мережі, 48764876 шт. гідротехнічних споруд на відкритій мережі, шт. гідротехнічних споруд на відкритій мережі, 103103 км експлуатаційних доріг. км експлуатаційних доріг.

Станом на 01.01.201Станом на 01.01.20133 року в області нараховується 513,2 тис. га осушних земель, в року в області нараховується 513,2 тис. га осушних земель, в тому числі 390,1 тис. га гончарного дренажу. тому числі 390,1 тис. га гончарного дренажу.

Балансова вартість меліоративних фондів станом на 01.01.2013р. становить 463,8 млн.грн.

Враховуючи стан інженерної інфраструктури меліоративних систем, знос яких станом на 01.01.13р. становить 82%, недостатнє фінансування заходів з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу, потреба в яких становить 228,4 млн.грн., фактично виділено менше 1%. Забезпечено задовільний технічний стан меліоративних систем і підготовку меліорованих земель до с/г використання на площі 97% від наявних.

Page 6: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Проблемні питання в роботі облводресурсів по реалізації експлуатаційних заходів:

-недостатнє фінансування експлуатаційних заходів на державній меліоративній мережі до нормативу та ремонтно-доглядових робіт на внутрішньогосподарській мережі, яка знаходиться в комунальній власності;

-старіння основних фондів, машинно-тракторного парку;-недотримання вимог водного законодавства органами місцевого самоврядування,

фізичними та юридичними;-особами, суб’єктами господарювання всіх форм власності;-припинення функціонування технічних шкіл для підготовки спеціалістів широкого

профілю (машиністів-трактористів, екскаваторників).

Page 7: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Шляхи вирішення:- Для зменшення бюджетних витрат, підвищення продуктивності і скорочення ручної

праці, та покращення технічного стану меліоративних систем спеціалістами облводресурсів та підвідомчих управлінь в 2013 році і на наступні роки буде продовжуватись робота по вивченню, розробці та введення сучасних технологій: застосування засобів малої механізації (мотокосилок, мотофрез) для окошення трав’яної та деревинної рослинності на меліоративних каналах та дамбах.

- Залучення коштів спеціального фонду та коштів місцевих бюджетів, землевласників для очистки меліоративної мережі, регулювання річок, ремонту гідротехнічних споруд, виконання протипаводкових робіт.

- Зміцнення матеріально-технічної бази водогосподарських організацій, шляхом придбання устаткування машин, механізмів та спеціалізованої техніки, проведення ремонту, відновлення та утримання комплексу водогосподарських споруд, створення та реконструкції виробничих баз в обсягах визначених бюджетними запитами.

- Активізація роботи органів місцевого самоврядування щодо фінансування ремонтно-доглядових робіт на внутрішньогосподарській мережі, що знаходиться в комунальній власності, фінансування робіт з виготовлення проектно-кошторисної документації та встановленню прибережних захисних смуг вздовж річок та навколо водойм, смуг відведення, вздовж відкритої меліоративної мережі.

- Ведення подальшої роботи по залученню інвесторів та інвестиційних коштів.- Виявлення та запобігання порушення водного законодавства.

Page 8: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Зрошення плодово-ягідних культур на осушній системі Біла Жовківського району

Page 9: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Обкошування дамби

Page 10: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Водні ресурси

Page 11: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Особливістю географічного положення Львівської області є те, що через її територію простягається значна частина Головного європейського вододілу, який поділяє ріки Балтійського і Чорноморського басейнів. Річки області належать до басейнів Дністра (5738), Західного Бугу (3213) і незначна частина – до басейну Сяну та Прип’яті (Стир).

р.Стир8%

р.Західний Буг28%

р.Дністер52%

р.Сян12%

БАСЕЙНОВИЙ БАСЕЙНОВИЙ ПОДІЛПОДІЛ

Page 12: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Природна водозабезпеченість Львівщини середня на Україні і становить 1,82 тис. м3/рік на 1 мешканця.

Водні ресурси області представлені річками, водосховищами і ставками.

Кількість річок – 8950 шт.Протяжність річок - 16343 км.

Кількість водосховищ – 20 шт.Загальна площа водосховищ - 3429 га.

Кількість ставків - 3026 шт.Загальна площа ставків – 8921,2 га.

Середня густота річкової сітки в басейні Західного Бугу становить 0,35 км/км², у басейні Дністра від 0,7 км/км² (Передкарпаття) до 1,5 км/км² (Карпати).

Page 13: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ:Проблема №1:засмічення та захаращення русел, прибережних захисних смуг та

водозборів водотоків

Шляхи вирішення: проведення розчистки русел річок, потічків та водовідвідних каналів

від твердих побутових відходів (сміття), залишків деревини та кущів (особливо у межах населених пунктів); не допускати захаращеності кюветів, підмостових отворів, водовипускних труб побутовим сміттям в населених пунктах, потрапляння залишків деревини та чагарнику після лісорозробок на схилах водозборів у русла річок.

Page 14: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Проблема №2:Забруднення водних об’єктів стоками комунальних та промислових підприємств

Шляхи вирішення:Будівництво нових та реконструкція існуючих очисних споруд комунальних та промислових підприємств

0

50

100

150

200

250

300

350

мл

н.

м.

куб

2000 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012

рік

Динаміка забору прісної води у Динаміка забору прісної води у Львівській області з 2000 по 2010 рокиЛьвівській області з 2000 по 2010 роки

0

100

200

300

400

мл

н.

м.

куб

2000 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012рік

скид у поверхневі водні об'єкти, всього в т. ч. забруднених вод

Динаміка скиду стічних вод у Динаміка скиду стічних вод у поверхневі водні об’єкти на поверхневі водні об’єкти на

території Львівської області у території Львівської області у період з 2000 по 2010 рокиперіод з 2000 по 2010 роки

Page 15: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Проблема № 3:Виготовлення проектів та винесення в натуру водоохоронних зон і

прибережних захисних смуг

Шляхи вирішення:виділення коштів з місцевих бюджетів на виготовлення проектів і

винос в натуру прибережних захисних смуг та організація зазначених заходів

Page 16: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Проблема № 4:підтоплення земель в зоні діяльності Червоноградських шахт на території

Сокальського району, що виникли в результаті просадки територій

Шляхи вирішення: необхідно вирішити питання фінансування відповідним відомствам коштів з

державного бюджету на проведення невідкладних Першочергових заходів з ліквідації наслідків підтоплення земель в Сокальському районі, пов’язаних з діяльністю Червоноградських шахт (побудувати захисні дамби, польдерні системи, провести реконструкцію існуючих осушних систем)

Page 17: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Проблема № 5:Відсутність статусу водного об’єкта у водойм, що утворились

внаслідок заповнення водою відпрацьованих кар’єрів

Шляхи вирішення:надати статус водного об’єкту відпрацьованим кар’єрам, виготовити

проекти та винести в натуру їх ПЗС, сприяти передачі в оренду новоутворених водойм для рекреації, риборозведення тощо

Page 18: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Проблема № 6:

несанкціонований забір гравійно-піщаної суміші з русел та заплав гірських річок

Шляхи вирішення:

Враховуючи проблему та потребу господарського комплексу Львівщини у гравійно-піщаній суміші, пропонуємо на державному рівні розробити “Порядок використання надлишку гравійно-піщаної суміші при проведенні руслорегулюючих та руслоочисних робіт на річках”

Page 19: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Надзвичайно великий екологічний, природоохоронний та громадський ефект має робота по впорядкуванню та відновленню джерел, витоків річок, водотоків тощо. За останні 3 роки силами водогосподарських організацій в області відновлено 164 джерела.

0

20

40

60

80

100

120ш

т.

2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012

рік

Page 20: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Одним з напрямків діяльності облводресурсів та його структурних підрозділів є просвітницька та виховна робота, регулярні виступи на радіо і телебаченні, публікації у пресі, проведення тематичних уроків та конкурсів у школах, організація та проведення толок, проведення екологічних акцій.

Page 21: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Захист територій від шкідливої дії вод

Page 22: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Львівським облводресурсів на території Львівщини Львівським облводресурсів на території Львівщини

реалізовувалися дві державні програми протипаводкового реалізовувалися дві державні програми протипаводкового захистузахисту::

1.1. Державна цільова програма комплексного протипаводкового захисту Державна цільова програма комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету (затверджено Постановою в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету (затверджено Постановою КМУ від 27.12.08 р. № 1151)КМУ від 27.12.08 р. № 1151)

2.2. Комплексна програма захисту сільських населених пунктів і Комплексна програма захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод на період до 2010 сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод на період до 2010 р. та прогноз до 2020 р. (затверджено Постановою КМУ від 3.07.06 р. р. та прогноз до 2020 р. (затверджено Постановою КМУ від 3.07.06 р. № 901)№ 901)

На даний час згідно постанови Кабінету Міністрів На даний час згідно постанови Кабінету Міністрів України відУкраїни від19 грудня 2012 року № 1162 постанова КМУ від 27.12.08 р. № 19 грудня 2012 року № 1162 постанова КМУ від 27.12.08 р. № 1151 та постанова КМУ від 3.07.06 р. № 901 визнані такими, що 1151 та постанова КМУ від 3.07.06 р. № 901 визнані такими, що втратили чинність. втратили чинність.

Законом України від 24 травня 2012 року № 4836-Законом України від 24 травня 2012 року № 4836-VIVI затверджено ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНУ ЦІЛЬОВУ ПРОГРАМУ затверджено ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНУ ЦІЛЬОВУ ПРОГРАМУ розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

Метою Програми є визначення основних напрямків Метою Програми є визначення основних напрямків державної політики у сфері водного господарства для державної політики у сфері водного господарства для задоволення потреби населення і галузей національної задоволення потреби населення і галузей національної економіки у водних ресурсах, збереження і відтворення водних економіки у водних ресурсах, збереження і відтворення водних ресурсів, впровадження системи інтегрованого управління ресурсів, впровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, відновлення водними ресурсами за басейновим принципом, відновлення ролі меліорованих земель у продовольчому та ресурсному ролі меліорованих земель у продовольчому та ресурсному забезпеченні держави, оптимізація водоспоживання, забезпеченні держави, оптимізація водоспоживання, запобігання та ліквідація наслідків шкідливої дії вод.запобігання та ліквідація наслідків шкідливої дії вод.

Page 23: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Проблемні питання:Через недостатнє фінансування заплановані на 2009-2010 роки заходи, які Через недостатнє фінансування заплановані на 2009-2010 роки заходи, які

передбачені Державною цільовою програмою, вчасно не виконані. На 2009-2010 роки передбачені Державною цільовою програмою, вчасно не виконані. На 2009-2010 роки на реалізацію заходів Програми за рахунок державного бюджету ”Облводгоспу” із на реалізацію заходів Програми за рахунок державного бюджету ”Облводгоспу” із передбачених передбачених 460 805,0 тис. гр460 805,0 тис. грн.н. було виділено 87 763,7 тис. гривень, які освоєні було виділено 87 763,7 тис. гривень, які освоєні повністю.повністю.

Заплановані на 2006-2010 роки заходи, які передбачені Державною цільовою програмою. Програмою за цей час було передбачено фінансування заходів з будівництва захисних споруд, дамб, робіт з берегоукріплення, відбудови та покращання технічного стану існуючих протипаводкових споруд, поліпшення гідрологічного стану річок на загальну суму 159 362,0 тис. грн.. За час реалізації програма Львівську область профінансована на суму 32 480,3 тис. грн., які освоєні повністю.

Із передбачених на 2012 рік до фінансування по обох програмах 398235,6 тис. гривень, профінансовано 8459,992 тис. грн., в т.ч. заборгованість

за 2011 рік - 4405,9 тис. грн. , що становить тільки 2,12%. Виконано робіт на суму 4957,837 тис. грн. Кредиторська заборгованість за виконані у 2012 році роботи станом на 19.02.2013 рік становить 903,745 тис. грн..

Недостатнє фінансування призводить до збільшення термінів і здороження вартості будівництва. У зв’язку з незавершеним будівництвом об’єктів залишається потенційна небезпека підтоплення населених пунктів та сільськогосподарських угідь.

Page 24: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Затоплення с.Спас Старо-Самбірського Затоплення с.Спас Старо-Самбірського району Львівської області паводковими району Львівської області паводковими водами р.Дністер (липень 2008 р.)водами р.Дністер (липень 2008 р.)

Наслідки проходження Наслідки проходження паводку 2008 рокупаводку 2008 року

Затоплено 20325 Затоплено 20325 домогосподарств, домогосподарств, пошкоджено 5110 житлових пошкоджено 5110 житлових будинків та 20335 присадибних будинків та 20335 присадибних ділянок у 306 населених ділянок у 306 населених пунктах, пошкоджено посіви с/г пунктах, пошкоджено посіви с/г культур на площі 10050гакультур на площі 10050га

Page 25: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Руйнування моста у Руйнування моста у с.Подорожнє у с.Подорожнє у

Стрийському районіСтрийському районі Львівської області Львівської області

(липень 2008р.)(липень 2008р.)

пошкоджено та зруйновано 8 км дамб, 4,5 км берегоукріплень, 20 штук півзагат та інших ГТС, зруйновано 6 та пошкоджено 53 автомобільних мостів, зруйновано 9,3 км та пошкоджено 35 км державних доріг, пошкоджено 8 водозаборів та ін.

Page 26: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Затоплення с.Монастирець Городоцького району. (липень 2008р.)

Руйнування перепадус. Спас Страросамбірського району. (липень 2008р.)

Page 27: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Затоплення с.Подорожнє Стрийського району Львівської області

паводковими водами р.Сукіль (липень 2008 р.)

Page 28: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

На території Львівської області в рамках Державної цільової На території Львівської області в рамках Державної цільової програми комплексного протипаводкового захисту реалізовується програми комплексного протипаводкового захисту реалізовується Інвестиційний проект комплексного протипаводкового захисту на 2009-Інвестиційний проект комплексного протипаводкового захисту на 2009-2011 роки. Відповідальним виконавцем інвестпроекту виступає Державне 2011 роки. Відповідальним виконавцем інвестпроекту виступає Державне підприємство “Львівська обласна дирекція з протипаводкового захисту”.підприємство “Львівська обласна дирекція з протипаводкового захисту”.

За період з 2009 по 1За період з 2009 по 188.0.033.2013 рік у рамках зазначеного .2013 рік у рамках зазначеного інвестиційного проекту виконано робіт з протипаводкового захисту на інвестиційного проекту виконано робіт з протипаводкового захисту на 446781567815,,920 920 тис. гривень. (в тому числі безоплатно передано робіт на суму тис. гривень. (в тому числі безоплатно передано робіт на суму 11489489,,855855 тис.грн.) Роботи проводились на 33 об’єктах в Дрогобицькому, тис.грн.) Роботи проводились на 33 об’єктах в Дрогобицькому, Жидачівському, Жовківському, Городоцькому, Турківському, Жидачівському, Жовківському, Городоцькому, Турківському, Стрийському, Самбірському та Старосамбірському районах області.Стрийському, Самбірському та Старосамбірському районах області.

Вартість інвестиційного проекту – 519431,984 тис. гривень. Вартість інвестиційного проекту – 519431,984 тис. гривень. Залишок неосвоєних коштів станом на Залишок неосвоєних коштів станом на 1818..0303.2013р. становить .2013р. становить 5161651616,,064064 тис. гривень. Станом на 1тис. гривень. Станом на 188.0.033.2013 завершено будівельні роботи на 25 .2013 завершено будівельні роботи на 25 об’єктах, з них 14 - здано в експлуатацію.об’єктах, з них 14 - здано в експлуатацію.

Page 29: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Шляхи вирішення :Шляхи вирішення :

- Збільшити фінансування у 2013 році для завершення незакінчених об’єктів - Збільшити фінансування у 2013 році для завершення незакінчених об’єктів по КПКВ 2407070 "Захист від шкідливої дії вод сільських населених по КПКВ 2407070 "Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь", будівництво яких було розпочата у пунктів і сільськогосподарських угідь", будівництво яких було розпочата у 2009 році. Потреба коштів на завершення будівництва становить 2009 році. Потреба коштів на завершення будівництва становить 45,385 45,385 млн.грнмлн.грн. в тому числі по об’єктах:. в тому числі по об’єктах:

- Захист с.с.Ралівка, Задністр’я від затоплення паводковими водами - Захист с.с.Ралівка, Задністр’я від затоплення паводковими водами р.Дністер Самбірського району – р.Дністер Самбірського району – 13,174 млн.грн13,174 млн.грн..

- Захист с.с.Калинів, Кружики від затоплення водами р.Дністер - Захист с.с.Калинів, Кружики від затоплення водами р.Дністер Самбірського району – Самбірського району – 9,276 млн.грн9,276 млн.грн..

- Протипаводкові заходи в басейнах річок Стрий, Свіча, Сукіль на території - Протипаводкові заходи в басейнах річок Стрий, Свіча, Сукіль на території Жидачівського, Стрийського районів – Жидачівського, Стрийського районів – 4,2714,271 млн.грн. млн.грн.

- Регулюючі та берегоукріплюючі роботи на р.Стрий для захисту від - Регулюючі та берегоукріплюючі роботи на р.Стрий для захисту від затоплення с.с.Кути, Миртюки, Гірне Стрийського району – затоплення с.с.Кути, Миртюки, Гірне Стрийського району – 18,664 18,664 млн.грн.млн.грн.

Page 30: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ
Page 31: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Будівництво акумулюючої Будівництво акумулюючої ємкості “Чайковичі”ємкості “Чайковичі”

Page 32: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

м. Старий Самбір

р. Дністер

р. Дністер

Берегоукріплюючі та руслорегулюючі роботи по стабілізації Берегоукріплюючі та руслорегулюючі роботи по стабілізації донної та берегової ерозії р.Дністер в районі м. Старий Самбірдонної та берегової ерозії р.Дністер в районі м. Старий Самбір

Схема розташування перепадів на р. Дністер у Львівській областіСхема розташування перепадів на р. Дністер у Львівській області

с.Завадка

с. Бачина

Page 33: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Розчистка русла та Розчистка русла та відновлення відновлення

берегоукріплення в с.Спас берегоукріплення в с.Спас Старосамбірського району.Старосамбірського району.

(за рахунок коштів (за рахунок коштів Резервного фонду)Резервного фонду)

2010 рік.2010 рік.

Page 34: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Розчистка русла та Розчистка русла та відновлення береукріплення відновлення береукріплення

в с.Сушиця в с.Сушиця Старосамбірського району. Старосамбірського району.

2010 рік2010 рік(за рахунок коштів Резервного (за рахунок коштів Резервного

фонду)фонду)

Фрагмент руйнування Фрагмент руйнування берегоукріплення в с.Сушиця берегоукріплення в с.Сушиця Старосамбірського району Старосамбірського району паводковими водами у 2008 паводковими водами у 2008 роціроці

Page 35: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Фрагмент руйнації Фрагмент руйнації берегоукріплень та берегоукріплень та

газопроводу газопроводу біля с. Верхнє Синьовидне біля с. Верхнє Синьовидне

Сколівського р-ну Сколівського р-ну (2008 рік)(2008 рік)

Відновлення Відновлення берегоукріплення на берегоукріплення на р.Стрий біля с.Верхнє р.Стрий біля с.Верхнє

Синьовидне Синьовидне Сколівського району Сколівського району

(2010 рік)(2010 рік)

Page 36: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Будівництво перепаду на Будівництво перепаду на р.Шкло в Яворівському р.Шкло в Яворівському районі.районі.

2010 рік2010 рік

Page 37: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Водопостачання сільських населених пунктів

Page 38: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Проблемні питання водопостачання сільських населених пунктів:Слід зазначити, що на балансі Львівського облводресурсів у складі

незавершеного будівництва знаходяться 20 об'єктів з будівництва водопровідних мереж (з них шістнадцять об’єктів у місцях утворення депресійних лійок), будівництво яких здійснювалось у 1996-2009 роках. Для їх завершення необхідні кошти у розмірі біля 32,795 млн. гривень. У зв’язку з незавершеним будівництвом водопровідних мереж склалась надзвичайно напружена ситуація серед населення, яке незабезпечене життєво необхідним і якісним водопостачанням.

На адресу обласної адміністрації, обласної ради, Львівського облводресурсів постійно надходять звернення народних депутатів України, депутатів обласної, районних, сільських рад та скарги від населення щодо необхідності завершення будівництва водопровідних мереж та забезпечення населення якісним водопостачанням.

Незважаючи на неодноразові звернення Львівського облводресурсів до Держводагентства України щодо виділення коштів на завершення будівництва водопровідних мереж у населених пунктах області, кошти не виділялися.

Крім цього, з'явились факти зловмисного пошкодження водопровідних мереж, здійснювати охорону яких Львівське облводресурсів немає можливості через відсутність необхідних для цього коштів.

Шляхи вирішення:Для завершення будівництва об’єктів водопостачання у населених пунктах

Львівської області виділити кошти в сумі 32,795 млн.грн. в тому числі:- об’єкти водопровідних мереж в місцях утворення депресійних лійок

Львівського та Дрогобицького водозаборів – 20,700 млн.грн.- об’єкти першочергового забезпечення централізованим водопостачанням

сільських населених пунктів, що користуються привізною водою – 7,395 млн.грн.- об’єкти капітального будівництва розпочатих у 1996 році – 4,700 млн.грн.

Page 39: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Водогін с. Нова Скварява

Водогін с. Керниця

Водонапірна башта с.Поториця

Page 40: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Міжнародне співробітництвоМіжнародне співробітництво Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща

„Про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах ” від „Про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах ” від 10 жовтня 1996 року , виробничо–виконавчі структури Львівського 10 жовтня 1996 року , виробничо–виконавчі структури Львівського облводресурсів співпрацюють з відповідними структурами Республіки Польща в облводресурсів співпрацюють з відповідними структурами Республіки Польща в напрямку протиповеневого захисту, регулювання і меліорації , ліквідації напрямку протиповеневого захисту, регулювання і меліорації , ліквідації надзвичайних забруднень , гідрометеорології та гідрогеології, планування та надзвичайних забруднень , гідрометеорології та гідрогеології, планування та охорони прикордонних вод від забруднень. З цією метою в Рамках роботи Комісії охорони прикордонних вод від забруднень. З цією метою в Рамках роботи Комісії створено 5 Робочих Груп. В діяльності Робочих Груп по цих напрямках беруть створено 5 Робочих Груп. В діяльності Робочих Груп по цих напрямках беруть учась спеціалісти облводучась спеціалісти облводресурсівресурсів..

Діапазон робіт полягає в:Діапазон робіт полягає в: утриманні в нормальному технічному стані прикордонних водотоків, споруд на утриманні в нормальному технічному стані прикордонних водотоків, споруд на

прикордонних водах на території своїх держав і утримання їх так, щоб не прикордонних водах на території своїх держав і утримання їх так, щоб не створювати загрози і шкоди другій стороні;створювати загрози і шкоди другій стороні;

контролі за дотриманням інструкції експлуатації, обслуговування режимів і контролі за дотриманням інструкції експлуатації, обслуговування режимів і утримання гідротехнічних об’єктів і споруд, також і меліоративних, пов’язаних з утримання гідротехнічних об’єктів і споруд, також і меліоративних, пов’язаних з прикордонними водами;прикордонними водами;

співпраці з прикордонними органами при загрозі стабільності державного співпраці з прикордонними органами при загрозі стабільності державного кордону.кордону.

Page 41: ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛВОДРЕСУРСІВ

Д Я К У Є М О З А У В А Г УД Я К У Є М О З А У В А Г У