Top Banner
УРОК 1 Тема. Що означає бути щасливим? Що таке бажання людини, для чого вони їй потрібні? Що таке щастя? Коли людина відчуває себе щасливою? Праця – шлях до задоволення своїх бажань, до щастя. Зроби батьків щасливими. Мета: обговорити з учнями розуміння поняття «щастя»; вчити дітей приносити радість своїм батькам; поповнювати словниковий запас новими словами; розвивати вміння самому здійснювати свої бажання; виховувати бажання ввічливо висловлювати свої почуття, працелюбність. Обладнання: малюнки із зображенням звірят, картина, картки, олівці, альбоми, корона «Щастя». ХІД УРОКУ Ӏ. Організація класу до роботи Учитель: Сядьте, дітки, всі рівненько, Усміхніться всі гарненько, Настрій на урок взяли, Працювати почали. ӀӀ. Робота над темою уроку 1. Повідомлення теми і мети уроку. - Дорогі діти, сьогодні ми з вами побуваємо уявно в лісовій школі. (Вивісити картину, на якій зображена сова біля дошки, а за партами сидять зайчики, білочки, лисички та їжачки, додаток 1) - Давайте уявимо собі, що ми знаходимося на цій поляні. Що ж тут відбувається? - Правильно, тут навчаються звірята. - А хто у них вчитель? - Мудра сова. - Може, хтось скаже, що читає на дошці сова звірятам? - Що означає бути щасливим? - Отже, сьогодні на уроці ми поговоримо про щастя, про те, як зробити батьків щасливими. - Кого навчає сова? (Зайчиків, білочок, лисичок, їжачків) - Вона, мабуть, і задає на уроці їм якісь завдання. А чи хочете ви попрацювати разом із лісовими учнями? Давайте спробуємо. 2. Виконання завдань. - Ось тут у Сови є конверт. Давайте подивимося, що у ньому є? (Один учень достає із конверта картки, на яких написані завдання.) - Діти, так як ви ще не вмієте читати, дозвольте мені прочитати, що там написано. Дозволяєте?
9

УРОК 1 Тема. ХІД УРОКУ - fc.vseosvita.ua · Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері намалюйте

Sep 02, 2019

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: УРОК 1 Тема. ХІД УРОКУ - fc.vseosvita.ua · Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері намалюйте

УРОК 1

Тема. Що означає бути щасливим? Що таке бажання людини, для чого вони

їй потрібні? Що таке щастя? Коли людина відчуває себе щасливою? Праця –

шлях до задоволення своїх бажань, до щастя. Зроби батьків щасливими.

Мета: обговорити з учнями розуміння поняття «щастя»; вчити дітей

приносити радість своїм батькам; поповнювати словниковий запас новими

словами; розвивати вміння самому здійснювати свої бажання; виховувати

бажання ввічливо висловлювати свої почуття, працелюбність.

Обладнання: малюнки із зображенням звірят, картина, картки, олівці,

альбоми, корона «Щастя».

ХІД УРОКУ

Ӏ. Організація класу до роботи

Учитель:

Сядьте, дітки, всі рівненько,

Усміхніться всі гарненько,

Настрій на урок взяли,

Працювати почали.

ӀӀ. Робота над темою уроку

1. Повідомлення теми і мети уроку.

- Дорогі діти, сьогодні ми з вами побуваємо уявно в лісовій школі. (Вивісити

картину, на якій зображена сова біля дошки, а за партами сидять зайчики,

білочки, лисички та їжачки, додаток 1)

- Давайте уявимо собі, що ми знаходимося на цій поляні. Що ж тут

відбувається?

- Правильно, тут навчаються звірята.

- А хто у них вчитель?

- Мудра сова.

- Може, хтось скаже, що читає на дошці сова звірятам?

- Що означає бути щасливим?

- Отже, сьогодні на уроці ми поговоримо про щастя, про те, як зробити

батьків щасливими.

- Кого навчає сова? (Зайчиків, білочок, лисичок, їжачків)

- Вона, мабуть, і задає на уроці їм якісь завдання. А чи хочете ви

попрацювати разом із лісовими учнями? Давайте спробуємо.

2. Виконання завдань.

- Ось тут у Сови є конверт. Давайте подивимося, що у ньому є? (Один учень

достає із конверта картки, на яких написані завдання.)

- Діти, так як ви ще не вмієте читати, дозвольте мені прочитати, що там

написано. Дозволяєте?

Page 2: УРОК 1 Тема. ХІД УРОКУ - fc.vseosvita.ua · Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері намалюйте

Завдання перше. Послухайте оповідання «Щастя», дайте відповіді на

запитання.

- Які бажання були у хлопчиків?

- За ким пішло щастя?

ЩАСТЯ

Якось ішли шляхом троє підлітків, а за ними хлопченя дошкільного

віку.

Йшли-йшли і раптом бачать – яма. А в тій ямі дивна кругла істота

сидить.

- Ти хто? – питають її.

- Я – ваше Щастя. Чого ви найбільше бажаєте?

Один хлопець говорить:

- Хочу бути в школі відмінником.

- Хай буде по-твоєму, - відповідає Щастя й подає щоденник із

відмінними оцінками.

Другий говорить:

- Хочу мати багато грошей.

- І це можливо, - відповідає Щастя й подає йому повний гаманець.

- А я сильним бути хочу! – каже третій.

- Теж допоможу, - відповідає щастя і подає йому гантелі.

- А тобі що, хлопче? – питає найменшого. – Зроблю все, чого

побажаєш.

- Ти… якщо й далі будеш сидіти в ямі, то застудишся. Давай руку, я

тебе витягну!

Розсміялося Щастя, вибралося з ями й слідом за хлопченям покотилося.

Завдання друге. Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері

намалюйте свої кольори до кожного щастя.

Розповідь учителя.

- Щастя кольорове, воно – веселе, дивовижне, радісне, прекрасне,

захоплююче, піднесене. Воно робить людину світлою, наділяє її силою,

впевненістю у собі. Ось таке воно – щастя.

Перший колір щастя – це життя, яке подарувала мама. Вона дала кожному із

нас найбільше – життя! Вона перша в житті пригорнула кожного із нас,

наділила теплом, подарувала любов. Без неї ми б не бачили цього

дивовижного, незбагненного і такого цікавого світу!

А тепер намалюйте квіточку – це будете ви, від неї проведіть промінчик –

найбільше щастя жити. (Учні пояснюють, чому саме вони вибрали такий

колір.)

Другий колір щастя – бачити навколишній світ у різнобарв᾽ї, у формах і

кольорах, рухах і спокої. Кажуть, що очі – це дзеркало людської душі. Бо

очима можна про все сказати, якщо вони зрячі. (Учні малюють другу лінію

щастя.)

Page 3: УРОК 1 Тема. ХІД УРОКУ - fc.vseosvita.ua · Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері намалюйте

Третій колір щастя – це можливість чути багатоголосий світ! Прислухайтесь

до пташиного співу, до чистої і мелодійної української пісні, до кожного

голосу, до рідного слова, до дзюркотіння струмочка, і ви зрозумієте, яке це

щастя – чути світ! (Намалювати третю кольорову лінію і пояснити свій

вибір.)

Четвертий колір щастя – це можливість відчути світ на дотик. Ви своєю

рукою відчуваєте мамину і татову руку, а на своїй щоці – теплий і дуже

лагідний дотик їхніх губ, які так ніжно цілують вас. У цьому стільки любові,

тепла, стільки щастя! Хіба без цього можна прожити? (Діти малюють

четверту лінію щастя.)

От ми і підійшли до п᾽ятого кольору щастя – це здатність відчути запахи:

п᾽янкі аромати квітів і скошеної трави, соснового лісу і аромат степу, запах

рідної оселі й свіжого хліба, теплого молока. Бо все має свій незабутній

запах. (Виберіть і для цього щастя колір і намалюйте наступну лінію.)

А ще шостий колір щастя – це смак. Так-так, якби його не було, то ми ніколи

не знали б приємного смаку солодощів. Ось яке ми маємо щастя. І в ньому

теж бринить любов. Тому виберіть і для цього щастя колір.

А ось він і сьомий колір щастя – це здійснені наші мрії! Це все, про що ми

мріємо, на що сподіваємось, про що постійно думаємо і так бажаємо, щоб

воно збулося. І раптом – мрія стає реальністю, вона здійснюється – оце

щастя! (Діти малюють лінію останнього кольору.)

- А тепер підніміть свої альбоми і покажіть, які веселки у вас вийшли – це

веселки щастя!

Можливо, щастя має більше кольорів. Хто знає? Та я знаю лише те, що воно

– різнокольорове, барвисте, світле. І хай у кожного щастя буде веселкове,

чисте, бо людина приходить у світ для добра і щастя. Давайте зачитаємо, яке

наступне завдання підготувала Сова звірятам і постараємось його виконати.

Фізкультхвилинка

Завдання третє. У кожного із вас є картка, на якій намальований круг.

Намалюйте очі, ніс, рот так, щоб відобразити щасливу людину. (Додаток 2)

- А тепер покажіть всім, як ви впорались із цим завданням.

- Молодці!

Завдання четверте. В четвертому завданні Сова пропонує звірятам змінити

кінцівку казки «Колобок» так, щоб був щасливий кінець. Допоможемо

звірятам? В кого будуть які пропозиції?(Додаток 3)

Завдання п᾽яте. Подумайте і скажіть, як зробити батьків щасливими? (Бути

хорошими учнями, дбати про своє здоров᾽я і здоров᾽я батьків, поводитись

так, щоб батьки за нас раділи тощо.)

ӀӀӀ. Підсумок уроку

- Ось ми уявно побували на уроці в лісовій школі і спробували виконати

завдання, які пропонувались звірятам.

Page 4: УРОК 1 Тема. ХІД УРОКУ - fc.vseosvita.ua · Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері намалюйте

А тепер пограємо у гру «Модель щасливого життя». (Діти по черзі одягають

корону «Щастя», додаток 4)

- Скажи, Щастя, що ти подаруєш для життя людині? (Кожна дитина

висловлює свої побажання. Можна почати з учителя: здоров᾽я, хороша сім᾽я,

великий будинок, освіта, розум, довголіття, робота для батьків, мир на Землі,

злагода, радість тощо.)

- Життя, діти, неповторне, тому необхідно цінувати кожен день, кожну мить,

кожну хвилинку, спілкуватись із цікавими людьми, хто бажає бути щасливим

і бажає щастя іншим.

Хто трудився на уроці,

Той, звичайно, молодець,

Ну, а зараз, мої любі,

Уроку нашому кінець.

Діти на згадку про урок отримують малюнки із зображенням лісових звірят із

лісової школи. (Додаток 5).

Page 5: УРОК 1 Тема. ХІД УРОКУ - fc.vseosvita.ua · Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері намалюйте

Додаток 1

Page 6: УРОК 1 Тема. ХІД УРОКУ - fc.vseosvita.ua · Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері намалюйте

Додаток 2

Page 7: УРОК 1 Тема. ХІД УРОКУ - fc.vseosvita.ua · Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері намалюйте

Додаток 3

Page 8: УРОК 1 Тема. ХІД УРОКУ - fc.vseosvita.ua · Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері намалюйте

Додаток 4

КОРОНА ЩАСТЯ

Page 9: УРОК 1 Тема. ХІД УРОКУ - fc.vseosvita.ua · Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви на білому папері намалюйте

Додаток 5