Н.І.Чанцева. Методичні рекомендації щодо вивчення географії у 2016-2017 навчальному році

Post on 15-Apr-2017

332 Views

Category:

Education

2 Downloads

Preview:

Click to see full reader

Transcript

Методичні рекомендації щодо вивчення географії у 2016-2017

навчальному році

Методичні рекомендації Не дивіться на Україну, як на

землю своїх батьків.Дивіться на неї, як на землю

своїх дітей.І тоді прийдуть зміни…

Святослав Вакарчук

Сьогодні день мудрості, отримання нових знань та одержання на їхній основі практичних результатів. У цей день добре ділитися досвідом, передавати свої знання. Це кращий день для мудреців і філософів. Дуже корисно зайнятися самоосвітою.

Методичні рекомендації Оновлені програми з географії для учнів 8

та 10 клаcів розміщено на офіційному веб-сайті МОН України [www. mon.gov.ua]. Перелік навчально-методичної літератури з курсу географії та економіки розміщено на сайті Інституту модернізації суспільства. Налічується 230 найменувань

Для учнів 8 класів з географії підготовлений методичний кейс, розміщений на сайті ІППО. Орієнтовне календарно-тематичне планування, методичні рекомендації, дидактичний матеріал, конспекти уроків

Неповний перелік методичного кейсу1)Орієнтовне календарне планування за підручником «Географія. Україна у світі: природа, населення. 8 клас» (автор С.Кобернік, Р.Коваленко, 2016 р.)2)Н.Чанцева. «Особливості вивчення географії у 8 класі»3)С.Кобернік, Концепція сучасного підручника з географії для 8 класу.4)С.Кобернік, Анотація на новий підручник «Україна у світі: природа, населення». 8 клас5)Конспекти уроків, дидактичний матеріал6)Р.Коваленко. «Україна – європейська держава»: презентація (8 клас)7)Т.Білошвець, Р.Коваленко. «Геологічна будова»: презентація (8 клас)8)Р.Коваленко. «Ґрунти України»: презентація (8 клас)9)Р.Коваленко. «Природно-заповідний фонд»: презентація (8 клас)10)Р.Коваленко. «Населення України»: презентація (8 клас)11)С.Кобернік, Р.Коваленко. Підсумкова контрольна робота №1 з розділів «Географічна карта та робота з нею» та «Географічний простір України» (8 клас)12)С.Кобернік, Р.Коваленко. Підсумкова контрольна робота №5 з розділу «Населення України і світу» (8 клас)13)С.Коберник, Р.Коваленко. Практична робота №1 « Визначення напрямків, відстаней, площ, географічних і прямокутних координат, висот точок за топографічною картою» (8 клас)14)С.Коберник, Р.Коваленко. Практична робота №5 «Визначення вологості повітря за заданими показниками» (8 клас)15)С.Коберник, Р.Коваленко. Практична робота №6 «Встановлення особливостей клімату різних регіонів України за аналізом карт та кліматичних діаграм» (8 клас)16)С.Коберник, Р.Коваленко. Практична робота №11 «Обчислення показників природного та механічного руху населення в різних регіонах України» (8 клас)17)С.Коберник, Р.Коваленко. Практична робота №12 «Аналіз статево-вікових пірамід України та окремих країн світу» (8 клас)18)С.Кобернік, Р.Коваленко. Бліц-опитування з тем «Географічна карта», «Топографічні карти», варіанти 1-2.19)С.Кобернік, Р.Коваленко. Бліц-опитування з тем «Географічна карта», «Топографічні карти», варіанти 1-2.20)С.Кобернік, Р.Коваленко. Бліц-опитування з теми «Клімат і кліматичні ресурси», варіанти 1-2.21)С.Кобернік, Р.Коваленко. ОІС з розділу «Географічна карта та робота з нею», схеми 1-5.22)С.Кобернік, Р.Коваленко. ОІС з розділу «Населення України і світу», хеми 1-11.

Усі практичні є обов’язковими для виконання учнями. Перевіряє й оцінює практичні роботи вчитель на власний розсуд: у всіх учнів чи вибірково. У кожному семестрі обов’язково оцінюються дві практичні роботи, які також обирає вчитель.

Основні завдання:Працюємо згідно з програмою.Основний матеріал опрацьовуємо на уроці.Працюємо на позитиві.Можна змінювати кількість годин на вивчення тем, без вилучення інших тем.Звертати особливу увагу на теми практичного спрямування

Факультативні курсиРекомендуємо в 11 класі:

підготовка до ЗНО, згідно державних програм факультативних курсів

Якщо такий курс буде з 1 вересня, то більша ймовірність, що діти виберуть географію на ЗНО, відповідно і результат буде кращим. Відношення до предмету в суспільстві зросте.

Для ефективного процесу навчання необхідною умовою є використання підручника, атласів та географічних карт (стінних, електронних, контурних тощо). Необхідну інформацію для практичних робіт, досліджень, навчальних проектів можна отримати за картографічними, енциклопедичними джерелами та використовуючи Інтернет-ресурси наприклад:

https://geografica.net.ua/;http://mugachova.blogspot.com/

;https://sites.google.com/site;

http://geographer.com.ua/

top related