YOU ARE DOWNLOADING DOCUMENT

Please tick the box to continue:

Transcript
Page 1: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Bc. Michaela Šibová - Lukšová

odpovedá na otázky

Oxy lifting pomocou

prístroja Jet Clear

Karboxyterapia novej generácie - predstavujeme

Carboxy.

ČÍSLO 12014

aurorasol.eu

AESTHETIC

OXYDERMABRÁZIAJedinečný spôsob ako dokonale vyčistiť, osviežiť, a zároveň napnúť pleť pomocou vysokoncentrovaného kyslíka.

KARBOXYTERAPIA NOVEJ GENERÁCIEJe jednou z najúčinnejších metód na liečbu celulitídy, lokalizované nahromadenia tuku, strií, ochabnutú pokožku na tele, krku, tvári a dekolte.

prehľad noviniek v oblasti estetickej medicíny

MUDR. VERONIKA ĎURČANSKÁ

News

Prime liftingPrime lifting

Page 2: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Prírodná a minerálna kozmetika Exkluzívne produkty a ošetrenia, ktoré

spájajú telo a myseľ pre dosiahnutie harmónie, zdravia a krásy.

Page 3: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Milé dámy a vážení páni,Dovoľte, aby sme Vám predstavili našu spoločnosť AURORA SOLUTIONS. Prinášame na trh tú najširšiu a najkomplexnejšiu ponuku vybavenia a zariadení pre estetickú medicínu a dermato-kozmetiku na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku.

AURORA SOLUTIONS Vám prináša kompletný rad prístrojov a zariadení od popredných medzinárodne uznávaných výrobcov, ktorí vyrábajú a vyvíjajú technológie už 20 rokov. Okrem moderného zariadenia v oblasti estetickej medicíny, kozmetiky a wellness ponúkame tiež špeciálny rad luxusnej španielskej kozmetiky MASSADA, zameranej na starostlivosť o pleť.

Poskytujeme tiež odborné školenia na lekárske úkony, kozmetické ošetrenia alebo terapie SPA v spolupráci so spomínanou top kozmetickou značkou MASSADA.

Na trh neprinášame len prístroje a zariadenia, ale neustálym sledovaním nových trendov na trhu sme tak schopní prinášať tie najlepšie riešenia a inovatívny prístup pri realizácii nových projektov.

Naša spoločnosť mala možnosť podieľať sa pri výstavbe viacerých luxusných hotelov, estetických kliník, dermatokozmetických štúdií, kozmetických zariadení, kúpeľov a prestížnych Day Spa. Meszi našich spokojných klientov patrí napríklad: Kempinski Hotel River Park Bratislava, Savoy Westend Hotel Karlové Vary, Grand Hotel Praha, Grand Hotel Kempinski Vysoké Tatry, Dermacenter, Beauty studio, Medissimo, Oáza zdravia a pokoja Bardejovské kúpele a mnohé ďalšie.

Našim zákazníkom prinášame len to najlepšie na trhu v spojení s dlhodobými skúsenosťami.

KONTAKTY:

office mob:+421 948 272 036

fax office:+421 55 644 63 17

e-mail:[email protected]

web:www.aurorasol.eu

Korešpondenčná adresa/ Sídlo:AURORA SolutionsSuprapharm s.r.o.Myslavská 644/190/A 040 16 Košice Slovenská republika

Obchodná kancelária KošiceMyslavská 644/190/A 040 16 Košice Slovenská republika

Obchodná kancelária NitraŠtefánikova trieda 61 949 01 Nitra Slovenská republika

Obchodná kancelária BratislavaHany Meličkovej 35 841 05 Bratislava (Dlhé diely) Slovenská republika

Ing. Tomáš Bačo

Page 4: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Oxydermabrázia

Jedinečný spôsob ako dokonale vyčistiť, osviežiť a zároveň napnúť pleť pomocou vysokkoncentrovaného kyslíka.

Bc. Michaela Šibová - Lukšová odpovedá na otázky

Často kladené otázky ohľadom kyslíkovej terapie, oxydermabrazie.

Karboxyterapia

Je jednou z najúčinnejších metód na liečbu celulitídy, lokalizované nahromadenia tuku, strií, ochabnutú pokožku na tele, krku, tvári a dekolte.

MUDr. Veronika Ďurčanská - rozhovor

Najčastejšie otázky ohľadom aplikácie a skúseností s prime liftingom.

Prime Lifting - Mezonite

Ošetrenie je určené pre pacientov/ klientov, ktorí majú problémy s vráskami, ochabnutou pokožkou, nejasnými kontúrami tváre, aktívnym akné či rozšírenými pórmi.

OBSAH čísla:OBSAH čísla:01/2014

Page 5: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Ide o najbezpečnejšiu polydioxánovú technológiu liftingu využívajúcu absorbovateľné vlákna, pre maximálny účinok vypnutia pokožky s dlhotrvajúcim efektom. Revolučná mini invazívna metóda pomocou mezonití využíva absorbovateľné vlákna. Pomocou vodiacej ihly sa do problémovej oblasti zavedie niekoľko nití s dĺžkou 30 až 90 mm. Aplikovaním mezonití sa

dosiahne efekt napnutia pokožky - pomocou vytvorenia siete vlákien v pokožke s následným aktivovaním a vytvorením kolagénu v pleti. To má za následok pozdvihnutie línií, bezproblémovú pleť a dokonalé vypnutie oblasti sánky. Aplikácia nití priečne k svalovým vláknam poskytuje relaxačný účinok podobný botulotoxinovému efektu, a naopak ich zavedenie pozdĺž

smerom svalových vlákien poskytuje posilnenie a lifting svalov. Mezonite sú flexibilné a zabezpečujú dlhotrvajúci účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa ľahšie vyplnia novo vytvoreným kolagénom v pleti. Dokonale vypína oblasť sánky, je možné vykonať zákrok na akejkoľvek časti tela.

PRIME LIFTING Predstavujeme Reandné V-line NITE s absorbovateľným vláknom

Page 6: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Prime lifting

Táto nová metóda tvarovania tváre k nám prišla z Juhovýchodnej Ázie, kde majú ženy tradične jemnú a veľmi tenkú pokožku a vlákno sa zavádza tak, aby okrem efektu liftingu pôsobilo aj na tvárové svaly a ich

tonus. Thread lifting alebo Prime lifting umožňuje vytvoriť neviditeľnú podkožnú kostru, ktorá udržuje tkanivá, zabraňuje vzniku vrások a koža sa tak stáva pružnejšou a elastickejšou.

Čo je PDO?

Polydioxanón – ide o biokompatibilný materiál s tkanivom ľudského organizmu. PDO (Poly Dioxan One) je bezpečný materiál, ktorý nemá takmer žiadne vedľajšie účinky a reakcie, nespôsobuje alergiu, netvoria sa modriny, ani výraznejšie opuchy a niť sa úplne vstrebe do 180 dní. V plastickej chirurgii sa využíva dlhodobo.

Odporúčanie

Odporúčajú sa 2 – 3 ošetrenia v opakovaní po cca 3 týždňoch. Výsledný efekt celého ošetrenia vydrží pri správnej starostlivosti o pokožku až 2 roky. Vďaka špičkovej kontrole intenzity ošetrenia je zaručený maximálny pozitívny efekt bez nežiaducich prejavov vedľajších účinkov.

Ako prebieha zákrok?

Pri zavádzaní mezonití sa koža natrie krémom s lokálnym anestetikom a po 45 minútach pôsobenia sa zavádzajú nite do určených oblastí. Zákrok je

minimálne bolestivý. Po zákroku môžu byť modriny, mierny opuch. Na rozdiel od iných metód tvarovania kože, Prime Lifting je krátkodobá procedúra, netrvá dlhšie ako 30 min až 1 hodinu. Vykonáva sa pomocou veľmi jemných ihiel, je bezpečná, dobre tolerovaná organizmom.

Aj keď je účinok mezonití viditeľný okamžite, metóda Prime Lifting má kumulatívny efekt, ktorý rastie niekoľko mesiacov.

Efekty a výsledok

pretrvávajúci efekt stimulácie rekultiváciou → uľavuje od bolestipodporuje rast tkaniva v oblasti rekultivácie tvorením telu vlastných látok pôsobením autoimunitných reakcií ľudského tkaniva → pokožka / lifting

Ošetrované oblasti

• tvár - čelo, okolie očí, líca, brada, nos,

• krk (vypnutie, pozdvihnutie),

• prsia (spevnenie, tvarovanie),

• vrásky - vrásky čela, okolo očí, hlboké vrásky, jemné vrásky,

• alopécia,

• tvarovanie bokov a boj s obezitou (na rukách, brušku, hrudi),

• stehná,

• zadok.

PDO (Poly Dioxan One) nemá takmer žiadne

vedľajšie účinky

Ošetrenie je určené najmä pre ľudí, ktorí chcú omladiť svoju

pokožku.

Page 7: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Mezo nite Reandné V-line

Hladké vláknoŠiroko používaný v koži, na lifting a lokálne spevnenie pokožky tváre a tela.

Špirálový závitViac než dvojnásobný efekt. Špirálový závit je tiež nazývaný tornádom, vďaka svojmu skrutkovitému závitu. Závit maximalizuje stimuláciu SMAS vrstvy a je schopný dosiahnuť povrchové zakrivenie vytvorené stočením dvoch vlákien.

Skrutkovitý závitJe zameraný na stimuláciu kolagénu. Skrutka nite je viac než dvojnásobne dlhšia a táto špirála spôsobuje silnú elasticitu vo svaloch, tým že je aplikovaná do požadovaného smeru. Vlákno sa rozloží do väčšieho priestoru, čím sa podporí zvýšená stimulácia kolagénu.

Zúbkovitý závitPôsobí silným liftingovým efektom, pričom ide o minimálne invazívny chirurgický zákrok pomocou PDO vlákna, špeciálny efekt za krátky čas,jednoduchá a okamžitá zmena, absorbovateľný na rozdiel od iných vlákien (žiadne vedľajšie efekty)Medzi závitmi predstavuje najsilnejší typ. Hlavným účelom je pozdvihnutie kontúr tváre a nosoústnych rýh. Vlákno je zúbkovité, a to spôsobuje jednoduché umiestnenie pre požadovaný efekt.

Spôsoby kombinácie

Zúbkovitý závitVytvára základný lifting pre vypnutie oblasti čeluste a lasolabialnej línie (odporúča sa 4 až 5ks na každej strane - vľavo a vpravo).

Špirálový a Skrutkovitý závitŠpirálový alebo Skrutkový závit sa aplikuje na konkrétne miesto (ako je oko alebo lícne kosti) a pre požadovanú elasticitu.

Výhody ošetrenia

• hlboké aj jemné vrásky,• všetko vybavenie je jednorázové a

sterilné,• zákrok trvá približne pol hodinu a

nie je potrebná rekonvalescencia,• dlhotrvajúce výsledky - efekt

pretrváva približne 2 roky, napriek tomu je možné ho opakovať,

• po aplikácii sa netvoria modriny ani edémy, dokonca vpichy vidno len minimálne,

• možná prevencia proti ochabovaniu pokožky,

• bezpečné ošetrenie,• bezoperačné a rýchle ošetrenie,• bez bolesti, žiadne vedľajšie

účinky, • kombinovateľnosť s inými

ošetreniami, resp. technikami omladenia.

Page 8: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Od roku 2008 je lekárkou dermatovenerologickej kliniky, FN u sv Anny v Brne, kde sa venuje aj prednáškovej a publikačnej činnosti a lekárkou Kliniky DC Medical v Nitre.Pracovala odborný asistent na Masarykovej univerzite v Českej republike Pravidelne sa zúčastňuje na medzinárodných vedeckých podujatiach.Je členkou Slovenskej lekárskej komory, Slovenskej Spoločnosti Estetickej Dermatológie a Kozmetiky, a Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti.

Ako prebieha zákrok a čo pacient cíti?Pred samotným zákrokom je oblasť ošetrená znecitlivujúcim krémom, ktorý sa ponechá asi 45 - 60 min podľa zvolenej oblasti. Potom je zákrok minimálne bolestivý, pacient môže cítiť drobný vpich alebo tlak pri zavádzaní ihly.

Je zákrok časovo náročný? Dĺžka samotného zákroku je individuálna, záleží na veku, oblasti, počte a druhu zavedených nití. Ošetrenie okolia očí trvá asi 10 minút, oblasť krku a dolnej čeľuste po 20 - 30 minút.

Je nutná špeciálna príprava pacienta na zákrok? Pred zákrokom je vždy vhodná konzultácia s pacientom, pri ktorom je poučený o možných kontraindikáciách (autoimunitné ochorenia, dekompenzované endokrinologické ochorenia vrátane diabetu, infekcia v ošetrovanej oblasti, permanentné výplne, či hojenie keloidnými jazvami), pacient je ďalej poučený o možnom vzniku hematómov, opuchu, prechodného začervenania či nerovnosti pokožky. Zákrok je možné urobiť aj bez špeciálnej prípravy pacienta, avšak doporučujem užívanie homeopatika – Arnika, ktorý

urýchľuje hojenie a minimalizuje vznik hematómov.Ako dlho trvá výsledný efekt PRIME Lifting? Po ošetrení pretrváva efekt cca 1,5 až 2 roky, efekt je možné zvýrazniť opakovanými ošetreniami, ktoré sa odporúčajú v intervale 2,5 – 3 mesiace.

Je vhodné použiť mezonite aj pri modelácii pŕs?Prime lifting je možné použiť okrem najčastejšie ošetrovaných oblastí ako sú tvár a krk, i na iné časti tela – napr. oblasť pŕs, spevnenie brucha a gluteálnu oblasť.

Kde ste sa prvýkrát stretli s PRIME Lifting? Na základe čoho ste sa rozhodli PRIME Lifting ponúknuť svojim pacientom?S metódou Prime lifting som sa prvý krát stretla na kongrese v Prahe. Veľmi ma zaujala práve pre jej okamžitý efekt, sprevádzaný minimálnou traumatizáciou pacienta. Ďalšou výhodou je jej efekt u oblastí, akými sú krk a línia dolnej čeľuste, ktoré sú veľmi ťažko ošetriteľné inými bežne používanými metódami dostupnými v ambulantnej praxi.

Aké sú riziká pri použití mezonití? Pre koho zákrok nie je vhodný?

Pri zavádzaní mezonití sa nedá vyhnúť hematómom, opuchu ošetrenej oblasti, nepríjemné je prechodné presvitanie mezonite, ktoré je spôsobené jej povrchovou aplikáciou.

Na aké miesta sa dajú mezonite aplikovať? Aké máte skúsenosti Vy?Mezoniťami je možné ošetriť celú plochu tváre a krku, ale ako som sa zmienila vyššie, ošetriť je možné aj iné oblasti tela. Doporučovaný maximálny počet zavedených mezonití sa pohybuje v počte 50 - 60 nití, čo je limitujúci faktor pre rozsiahle ošetrenia. Moje skúsenosti sú veľmi dobré, efekt ošetrenia je okamžitý a v priebehu 4 - 6 nasledujúcich týždňoch sa zvýrazňuje. Platia pre pacienta po zákroku určité obmedzenia, ktoré musí dodržiavať? Po zákroku odporúčame pacientovi obmedziť používanie mimických svalov, hlavne má zakázané sa usmievať. Ďalej sú zakázané masáže v ošetrenej oblasti (4 týždne), cvičenie – asi 7 dní, takisto návšteva sauny, fajčenie. Po aplikácii používame fixačnú kompresívnu masku, či náplaste. Na urýchlenie hojenia hematómov je možné použiť krém s obsahom heparinoidov, či už zmieňovanú arniku.

Dá sa PRIME Lifting kombinovať s inými metódami?Prime lifting je možné kombinovať, a tým zvyšovať efekt iných ošetrení, ktoré sa aplikujú v monoterapii. Kombinácia je možná s rádiofrekvenciou, ultrazvukovým ošetrením, aplikáciou botulotoxínu, PRP, či chemického peelingu. Podmienkou je, aby tieto ošetrenie predchádzali zavádzaniu mezonití o niekoľko týždňov.

Na otázky ohľadom prime liftingu odpovedá MUDr. Veronika Ďurčanská

Page 9: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Karboxyterapia

Je jednou z najúčinnejších metód pri liečbe celulitídy, strií a ovisnutej kože. Využíva sa regeneračný účinok aplikáciou oxidu uhličitého do podkožného tkaniva v mieste podania.

Touto etódou sa dajú riešiť problémy spojené s vypadávaním vlasov a s vyhladzovaním vrások, na rejuvenizáciu. Je vhodná pri ošetrení nehojacich sa rán, po úrazoch, ťažkých operáciách a infekciách a je alternatívou k ošetreniu laserom aj botoxom. Karboxyterapia je tiež vhodná pri liečbe mužskej alopécie, ako je plešina na temene či zátylku, pri liečbe ženských kútov, pri riedkych vlasoch, samozrejme v kombinácii s ďalšími metódami.

V našej ponuke sa nachádza prístroj Carboxy s technológiou karboxyterapie, ktorým sa účinne redukuje celulitídu a tuk v podkoží, zmäkčujú a odstraňujú sa jazvy a strie, regeneruje sa ochabnutá pokožka, a to tým, že zlepšuje prekrvenie, metabolizmus a perfúziu tkanív. Pri tejto metóde ide o ošetrenie plynovými injekciami. Pomocou Carboxy sa dajú výrazne zlepšiť

tmavé kruhy pod očami, keďže vstrekovaním oxidu uhličitého tesne pod kožu dolného viečka sa zvyšuje cirkulácia a tmavé kruhy pod očami dokážu výrazne zlepšiť svoj vzhľad. Toto bezbolestné ošetrenie trvá len päť minút.

Aplikáciou oxidu uhličitého sa rozšíria cievy a dochádza k lepšiemu prekrveniu tkanív, ktoré nadobudnú viac kyslíka a živín a sa zbavia toxínov. Zároveň dochádza k rozkladu tukových buniek. Karboxyterapia je bezbolestná metóda, keďže oxid uhličitý je podávaný veľmi tenkou až mikroskopickou ihlou. Pri vpichu ihlou je možné, že pacient ucíti drobné štípanie.

Ošetrenie s Carboxy je vhodné absolvovať minimálne 2krát za týždeň. Viditeľné zlepšenia sú už po dvoch ošetreniach v priebehu 7 – 14 dní, najmä napätie kože, ale aj ochabnuté partie kože brucha, paží, vnútorných stehien, podbradku.

Pri tejto metóde sa využíva regeneračný účinok aplikáciou oxidu uhličitého do podkožného tkaniva v mieste podania.

Výsledky

• Redukcia lokálneho tukového tkaniva

• Zlepšenie lokálneho prietoku krvi a prekrvenia

• Zvýšenie množstva kyslíka v pokožke

• Zlepšenie elasticity pokožky

• Redukcia nepravidelnosti pokožky

• Redukcia vrások

• Zvýšenie napätia pokožky

• Vyhladenie vrások hlbších aj povrchových

• Upravenie tvarov napr. po liposukcii

• Výrazné zlepšenie celulitídy

• Výrazné upravenie až odstránenie – strií (napr. po gravidite), jaziev

Tajomstvo oxidu uhličitého

Page 10: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Najväčšou výhodou karboxyterapie je prevencia vzniku celulitídy a starnutia tváre a dekoltu, výrazne spevňuje ovisnutú pokožku a takisto je často doplnkom k laserovej lipolýze a pri redukcii celulitídy akustickými vlnami AWT.

Zároveň sa zmenší opuch a tukové bunky a dôjde k rozkladu tukových buniek. Ide o bezbolestnú metódu, keďže oxid uhličitý sa podáva veľmi tenkou až mikroskopickou ihlou. Pri vpichu môže pacient cítiť ľahké štípanie. Karboxyterapiu je vhodné podstupovať

aspoň 2krát za týždeň. V estetickej dermatológii sa využíva schopnosť navodenia prestavby intradermálneho kolagénu. Výsledok je vidieť rýchlo (už po dvoch ošetreniach v priebehu 7 – 14 dní).

Sú tu viditeľné zlepšenia, čo sa týka napätia kože, ako aj povädnutých  partií  kože bruška, paží, vnútorných stehien,

podbradku, ale aj očných viečok, tu ale  ošetrenie vyžaduje dlhoročnú prax).

Čo pacient počas aplikácie oxidu uhličitého cíti?Karboxyterapia nebolí. Keď sa ošetrujú očné partie môže nastať ľahký opuch alebo pri ošetrení strií môže nastať svrbenie, do 5 – 10 minút však oba príznaky zmiznú. Ošetrenie jaziev je takmer bezbolestné, pretože v tomto tkanive sú prerušené nervové vedenia. Čo sa týka odstraňovania tukových vankúšikov môže nastať pnutie podobné

tlaku, ktoré na paži pacienta vyvíja

nafukovacia manžeta počas merania tlaku tlakomerom. Pacient cíti teplo, jemné pálenie, ale nakoľko oxid uhličitý má analgetický účinok, pocity do 24 hodín zmiznú.

Vpich tenkej ihly pacient takmer necíti, pri

podávaní môže cítiť ľahké štípanie v mieste

aplikácie a v okolí.

Vďaka aplikácii oxidu uhličitého do podkožného tkaniva sa rozšíria cievy, a následne sa tkanivá lepšie

prekrvia a nadobudnú viac kyslíka a živín

Page 11: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

OxydermabráziaZa posledné roky je na svetovom trhu veľmi populárny prístroj JetClear, ktorý silným kompresorom vzduchu a vody urýchľuje kinetickú energiu a oddeľuje vonkajšie vrstvy odumretej kože, pričom používa prírodné kombinácie vody a vzduchu. Toto silné prúdenie pomáha otvoriť mikro kanály, a tým zabezpečiť dodávku živinových doplnkov. Prístroj JetClear kombinuje technológiu "oxy dermabrázie a oxy liftingu."

Kyslíková dermabrázia/ Oxy lifting je neinvazívna bezbolestná metóda ošetrenia tváre a dekoltu, ktorá prostredníctvom tlakovej pištole a prúdu 95percentného kyslíka vpravuje do pokožky účinné látky, vitamíny a liečebné séra, pod tlakom je kyslík aplikovaný do hĺbkových častí pleti.

95% kyslík v kombinácii s kozmetickými prípravkami pleť vitalizuje a regeneruje, zlepšuje vzhľad a štruktúru pokožky. S JetClear dochádza k rýchlejšej obnove buniek a už po prvom ošetrení je pleť mladšia, hladšia, pevnejšia, plná živín, viac hydratovaná. JetClear zasahuje do bunkovej vrstvy pokožky, ktorá si nutne vyžaduje vodu. Kyslík je účinný a preniká hlboko pod povrch kože.

Kyslíková dermabrázia je v podstate ako jemný peeling, ktorý dokáže liečiť linky, vrásky, matnú a dehydrovanú pleť, slnečným žiarením poškodenú

kožu, akné, póry a nečistoty na koži. Je nutné absolvovať minimálne 3 – 4 ošetrenia a pre udržanie výsledného efektu je potom vhodné absolvovať ošetrenie raz za 4 mesiace.

Do 30 – tich rokov života sa u človeka zníži hladina kyslíka v koži o viac ako 25%, do 40.teho veku človek stráca približne 50% kyslíka v koži, čo má za následok tvorbu vrások, tmavých kruhov pod očami a unavenú pleť. Týmto nežiadúcim prejavom kože sa dá zabrániť pravidelnou kyslíkovou infúziou. Vďaka kyslíku sa redukujú vrásky a tmavé kruhy pod očami, posilňuje sa imunitný systém, podporuje sa hojenie rán a jaziev, telo sa čistí od toxínov. Kyslík zabezpečuje, že telo je schopné metabolizovať a využívať vitamíny, minerály a živiny.

Kyslíková mezoterapia (kyslíková masáž tváre)

Kyslíková mezoterapia/ Oxy lifting je ošetrenie pre všetky typy pleti, ale predovšetkým pre unavených ľudí, ktorí majú problém s nepravidelnou pigmentáciou, sú vystavení stresu a pravidelne fajčia.

Ako funguje oxydermabrázia?

Mikrodermabrázia s podporou kyslíka je veľmi podobná klasickej mikrodermabrázii, no je tu však jeden dôležitý rozdiel. Po procedúre oxy dermabrázie sa do bazálnej vrstvy kože za účelom posilnenia celkového zdravia kože, vo forme pary, napumpuje sérum čistého kyslíka spolu so zvlhčujúcimi a anti – aging ( proti – starnutiu ) zložkami.

Aké sú jej výhody? Tento špeciálny proces pomáha chrániť novú, pružnú vrstvu kože

odhalenú po ošetrení mikrodermabráziou. Pracuje na potlačení začervenania a podráždenia, a takisto potláča baktérie spôsobujúce akné. Tento kyslíkový proces pomáha dostať na kožu anti – oxidanty, a takisto chráni kožu pred škodlivými vplyvmi slnečných lúčov, znečisteným vzduchom a pred stresom.

Kyslíková terapia

• zabraňuje vzniku vrások,• zlepšuje elasticitu pokožky,• osviežuje unavenú a bledú pleť,• detoxikuje a očisťuje pleť,• reguluje stav hydratácie.

Page 12: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Ležadlo v najvyššej kvalite je jednou z najdôležitejších súčastí kvalitného SPA, kozmetického centra ale aj kliniky, či ambulancie.

MLW CLASSIC je kvalitné ležadlo s moderným dizajnom svetového výrobcu z Nemecka.

MLW CLASSIC je ručne vyrábané ležadlo vhodné na masáž celého tela. Ležadlo je vyrobené z najvyššej kvality materiálov so starostlivosťou o každý detail. Ponúka možnosť zriadenia intenzity od ľahkého dotyku až po veľmi silnú masáž.

Page 13: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Ležadlo je mäkké, pohodlné a motory sú veľmi tiché.

K dispozícii sú tri rôzne šírky ležadiel (S, M alebo L) a niekoľko

motorové prevedenie (1 až 4).

MLW CLASSIC s nastaviteľnou výškou a s nastaviteľným

sklonom operadla, s elektronicky ovládateľnou časťou na

nohy, poskytuje komfort a relax šitý na telo. Zároveň uľahčuje

prácu personálu. Ležadlo má otvor na tvár a prídavné opierky

pre lakte.

Luxusné ležadlo MLW CLASSIC je charakteristické širokým,

dlhým a pohodlným pracovným povrchom, a taktiež

neodolateľným vzhľadom. Je určené lekárom, masérom,

pracovníkov vo wellness alebo beauty priemysle.

Page 14: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Ako prebieha ošetrenie? Čo klient počas ošetrenia cíti?Klienta pred ošetrením odlíčime mliekom a tonikum, na oči priložíme tampóny a okuliare. Vlasovú časť zakrývame čiapkou a čelenkou a do uší dávame vatu, aby nenatiekla voda. Klient je tak pripravený na ošetrenie. Počas ošetrenia cíti na tvári silný tlak a vlhkosť.

Je oxydermabrázia iná, lepšia, ako klasická mikrodermabrázia? Pokožka po oxy dermabrázii nie je začervenaná, je skôr hladšia a vypnutejšia (pružnejšia). Klient si po ošetrení môže dať make up. Nevznikajú šupinky, pokožka sa tak nenarúša a je okysličená.

Kto by mohol ošetrenie vyhľadať? Ošetrenie je vhodné pre pleť, ktorá je normálna alebo suchá.

Je vhodné vykonávať ošetrenie aj počas letných mesiacov? Áno, nie je kontraindikácia slnkom.

Aké máte skúsenosti s oxy dermabráziou? Klienti vyhľadávajú toto ošetrenie najmä v lete, keďže ošetrenie príjemne osvieži a pleť vyzerá sviežo. Ošetrenie je dobré kombinovať aj s oxy liftingom.

Je nutné ošetrenie viackrát po sebe opakovať, aký je postup? Ako dlho trvá výsledný efekt ošetrenia? Ošetrenie by sa malo opakovať raz do týždňa v priebehu 5 týždňov, aby bol efekt trvácnejší. Výsledný efekt trvá 1 mesiac.

Sú klienti s ošetrením spokojní? Áno. Ošetrenie vedia využiť celoročne a nemusia dodržiavať odporúčania po ošetrení ako pri iných typoch mikrodermabrázie.

Ako dlho trvá 1 ošetrenie? 15 minút.

Možno z nejakého hľadiska označiť ošetrenie za rizikové, nevýhodné? Myslím, že to môžě byť trochu nepríjemné pre tých, ktorí nemajú radi chlad na tvári alebo ktorým sa ťažko dýcha.

Je toto ošetrenie bezpečné pre každého? Samozrejme.

Ošetrenie vedia klienti využiť celoročne, nemusia sa obávať

kontraindikácií

Na otázky na tému "oxydermabrázia" odpovedá kozmetička Bc. Michaela Šibová Lukšová

Page 16: AESTHETIC - AURORA Solutionsauroramed.eu/data/files/Magazin_aurora145_opt.pdf · účinok na dobu 1,5 - 2 roky. Vlákna sú do pokožky aplikované pozdĺž vrások, tým pádom sa

Čistenie pórov

Odstránenie čiernych bodiek

Redukcia pórov

Zlepšuje štruktúru a tón pokožky

Vyčarujte si mladšiu pleť


Related Documents