Top Banner
BRAMY SEGMENTOWE BRAMY UCHYLNE AUTOMATYKA BRAMY ROLETOWE BRAMY ROZWIERNE DRZWI STALOWE DST DRZWI ALUMINIOWE P P P P P BRAMY GARAŻOWE
56

Wiśniowski-bramy garażowe

Mar 09, 2016

Download

Documents

Jacek Mod

Wiśniowski-bramy garażowe
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Wiśniowski-bramy garażowe

BRAMY SEGMENTOWE BRAMY UCHYLNE AUTOMATYKA BRAMY ROLETOWE BRAMY ROZWIERNEDRZWI STALOWE DST DRZWI ALUMINIOWE

� � � �

BRAMYGARAŻOWE

Page 2: Wiśniowski-bramy garażowe

2

Firma WIŚNIOWSKI

Początek produkcji paneli - kształtowanie blachy

Składowanie gotowych paneli do bram segmentowych

Page 3: Wiśniowski-bramy garażowe

3

4

30

28

26

22

20

18

16

12

8

6

36

38

42

50

32

10

Jaką bramę wybrać?

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe – wzory

Bramy segmentowe – bezpieczeństwo

Bramy segmentowe – kolory

Bramy uchylne

Bramy uchylne – bezpieczeństwo

Bramy uchylne – wzory i kolory

Napędy – do bram segmentowych i uchylnych

Bramy roletowe

Bramy roletowe – bezpieczeństwo

Bramy roletowe – wzory i kolory

Bramy rozwierne

Bramy rozwierne – bezpieczeństwo

Bramy rozwierne – wzory i kolory

Drzwi dopasowane do bramy

Galeria

Wymiary i dane montażowe

34

SPIS TREŚCI

24Napędy OPTIMUM

40System sterowania i powiadomień WIŚNIOWSKI

Więcej informacji na temat bram garażowychoraz innych produktów Grupy WIŚNIOWSKIznajdziecie Państwo na naszej stronie internetowejwww.wisniowski.pl

Page 4: Wiśniowski-bramy garażowe

brama rozwierna

4

brama segmentowa

brama roletowa

brama uchylna

WYMIAR TYPOWY CZY SPECJALNY ?

OTWIERANIE BRAMY RĘCZNE CZYAUTOMATYCZNE ?

Projektując garaż warto przewidzieć wielkośćotworu wjazdowego tak, aby wygodniewjechać do środka. Bramy o wymiarachtypowych to rozwiązanie ekonomicznei często dostępne "od ręki". Gdy doistniejącego otworu nie można zastosowaćbramy typowej, polecane są bramyprodukowane na wymiar czyli dokładniedopasowane do istniejącego otworu.Według polskiego prawa w garażach nasamochód osobowy brama powinna miećprzynajmniej 2000 [mm] wysokości i 2300[mm] szerokości w wersji jednostanowiskowejoraz 4800 [mm] szerokości w wersjidwustanowiskowej.

Bramy garażowe WIŚNIOWSKI (oprócz bramrozwiernych) można zamówić w wersjiręcznej lub automatycznej. Bramy otwieraneza pomocą napędu można obsługiwać przyużyciu nadajnika bez potrzeby wysiadaniaz samochodu. Takie rozwiązanie docenianejest zwłaszcza w zimne lub deszczowe dni.Dla większego komfortu tym samym nadajni-kiem można uruchomić bramę garażowąi ogrodzeniową.

garaży wychodzących bezpośrednio naulicę oraz tam, gdzie jest mało miejscaprzed garażem.

Skrzydło podnosi się dogóry i wysuwa przed lico budynku. Dlategosamochód nie może zatrzymać siębezpośrednio przed bramą, ale w odleg-łości około 1,5 m. Bliższe ustawieniesamochodu uniemożliwia jej otwarcie.Natomiast otwiera siępodobnie jak drzwi i wymaga wolnejprzestrzeni przed garażem umożliwiającejswobodny ruch skrzydeł bramy.

� bramy uchylnej

brama rozwierna

BRAMA NA LATA – CO DECYDUJEO TRWAŁOŚCI ?

CO OZNACZA TERMIN: BEZPIECZNABRAMA ?

Bezpieczeństwoużytkowania

Solidnakonstrukcja

JAKA JEST WYMAGANA DŁUGOŚĆPODJAZDU ?

(segmentowa)(roletowa)

Jakość materiałów oraz sprawdzonerozwiązania konstrukcyjne decydują o długo-letnim i bezawaryjnym funkcjonowaniu bramWIŚNIOWSKI. Wydział konstrukcyjnyi laboratorium techniczne w oparciu o sugestieklientów ciągle ulepsza jakość rozwiązaństosowanych w bramach. Dzięki temu na rynektrafia produkt sprawdzony i przetestowany.Jego jakość potwierdzają certyfikaty i atesty:

Termin ten ma dwa znaczenia: bramabezpieczna w użytkowaniu i brama, którachroni nasze mienie.

dotyczy wszystkich, którzyobsługują bramę na co dzień.

utrudnia dostęp do naszegomienia osobom niepowołanym i dajepoczucie bezpieczeństwa.

Bramy segmentowe i roletowe w trakcie ichużywania nie potrzebują wolnej przestrzeniprzed garażem. Ich płaszcz podnosi siępionowo do góry i chowa pod sufitem

lub roluje do skrzynki. Obie bramy polecane są do

JAKĄ BRAMĘ WYBRAĆ?

Bramy garażowe segmentowe, roletowe, uchylne i rozwierne różnią się sposobem otwierania, konstrukcją oraz wypełnieniem skrzydła. Zanim zdecydujemy się na

wybór bramy, powinniśmy szczegółowo przeanalizować możliwości techniczne i przewidzieć efekty użytkowania bramy. Najlepiej, gdy decyzję uzgodnimy

z naszym architektem i już na etapie projektowania domu odpowiemy sobie na kilka pytań.

wizualizacjabrama segmentowa

CertyfikatJakości

ISO 9001:2008

AtestHigieniczny

PZH

AprobataTechniczna

ITB

Zgodnośćproduktów

z DyrektywamiUnii Europejskiej

2 w 1

Page 5: Wiśniowski-bramy garażowe

5

JAKA BRAMA DO OGRZEWANEGOGARAŻU ?

JAK ZAPEWNIĆ WENTYLACJĘ GARAŻU ?

JAKI TYP MONTAŻU ?

W zależności od wymagań izolacyjnościcieplnej garażu w każdym typie bramyWIŚNIOWSKI można dobrać odpowiednierozwiązanie. Dla ocieplanego garażunajlepszym rozwiązaniem jest bramasegmentowa. Izolację termiczną i akustycznąw pomieszczeniu zapewniają stalowe paneleo grubości 40 [mm] wypełnione bezfreonowąpianką poliuretanową oraz uszczelnieniebramy na całym obwodzie.

Pomieszczenie garażowe, niezależnie odtego, czy jest częścią domu, czy też obiektemwolnostojącym, powinno posiadać wentyla-cję. W praktyce, naturalną wentylacjęgarażu mogą poprawić kratki wentylacyjnemontowane w płaszczu bramy.

W zależności od rodzaju bramy i warunkówzabudowy bramę możemy zamontować natrzy różne sposoby. Bramy segmentowemożna montować tylko za otworem (patrzącod strony posesji), bramy uchylne zalub w otworze, bramy roletowe za lub przedotworem, a rozwierne przed lub w otworze.

JAKA BRAMA DO GARAŻU DWUSTANO–WISKOWEGO ?

JAK DOŚWIETLIĆ CIEMNY GARAŻ ?

Zastosowanie jednej szerokiej bramyw garażu dwustanowiskowym ułatwia manew-rowanie na podjeździe oraz zapewniawygodne parkowanie, ponieważ wjazddo garażu jest szeroki. Jedna duża bramaoznacza ekonomiczny zakup, bo kosztujemniej niż dwie mniejsze. Natomiast dwieosobne bramy sprawdzają się w ogrzewanymgarażu. Otwierając tylko jedną z nichograniczamy straty ciepła. Użytkownicy niezajmują sobie nawzajem miejsc, a osobypostronne nie mogą zobaczyć całegownętrza budynku szczególnie, jeśli garażznajduje się blisko ulicy.

W każdej bramie garażowej WIŚNIOWSKImożna wykonać przeszklenia, które w sposóbnaturalny doświetlą garaż. Przeszklenia

w bramach są bezpieczne, wykonane z akrylulub poliwęglanu. Istnieje wiele możliwościwyboru różnych wzorów oraz ich umiejscowie-nia w płaszczu bramy.

W bramie segmentowej i w bramie uchylnejmożna wykonać drzwi przejściowe w skrzydlebramy. To wygodne rozwiązanie umożliwiakomunikację, bez konieczności otwieraniacałej bramy. Służy jako wyjście awaryjne, jeśligaraż nie posiada dodatkowego wejścia.

Oprócz bram WIŚNIOWSKI w ofercieznajdują się drzwi stalowe lub aluminiowedopasowane wzorem i kolorem do bramygarażowej. Zamontowane obok siebie tworzązgrany duet.

JAK WEJŚĆ DO GARAŻU ?

NIE TYLKO BRAMA

wizualizacjabrama segmentowa

garaż dwustanowiskowy z dwoma bramami

garaż dwustanowiskowy z jedną bramą

Page 6: Wiśniowski-bramy garażowe

6

BRAMY SEGMENTOWE

Bramy segmentowe WIŚNIOWSKI to nowoczesne bramyzaprojektowane i wykonane z myślą o wymagających użytkownikach

Page 7: Wiśniowski-bramy garażowe

7

lakier

blacha

piankapoliuretanowa

warstwacynku

brama segmentowawzór:

kolor:bez przetłoczeń

złoty dąb

ZALETY

INWESTYCJA NA LATA�

Kupując bramę segmentową WIŚNIOWSKI masz pewność,że zainwestowałeś w produkt wysokiej klasy wytworzony fabrycznie.Dzięki obustronnym zabezpieczeniom antykorozyjnym zakup bramysegmentowej WIŚNIOWSKI to inwestycja na lata. Elementykonstrukcyjne wykonane są ze stali ocynkowanej (prowadnice, elementyłączące) lub ocynkowanej i powleczonej proszkowo (panele).

OSZCZĘDZASZ MIEJSCE�

Możesz zatrzymać samochód bezpośrednio przed bramą, otworzyćją i wygodnie wjechać do garażu. Brama segmentowa otwiera siępionowo do góry i nie zajmuje miejsca na podjeździe. To ważna zaletazwłaszcza, gdy wjazd znajduje się przy ruchliwej ulicy.Bramę możesz zamontować w bardzo niskich garażach, o nadprożujuż od 10 cm.

CZAS NA WŁASNE POMYSŁY�

Każdy dom jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Bramęgarażową WIŚNIOWSKI łatwo dopasujesz do stolarki i elewacjibudynku. Różnorodność wzorów i kolorów daje wiele możliwościwyboru, zgodnie z koncepcją domu i jego otoczenia.Kształt otworu może być dowolnie zaprojektowany: kwadratowy,ścięty na krawędziach, łukowy lub zaokrąglony. Brama segmentowapasuje zawsze do każdego z nich.

KOMFORT OBSŁUGI�

Dzięki bramie segmentowej w Twoim ogrzewanym garażu nastałe zagości ciepło. Grube, 40 [mm] stalowe panele wypełnionebezfreonową pianką poliuretanową oraz uszczelnienie bramy nacałym obwodzie gwarantują najlepszą izolację termiczną.Bez większego wysiłku, lekko i wygodnie możesz otworzyć i zamknąćbramę ręcznie. Odpowiednio dobrany układ sprężyn i rolkio "pływających" osiach minimalizują efekt tarcia - zapewniając komfortobsługi.

różne kształty otworu garażowego do bram segmentowych

blacha + warstwacynku + lakier

Page 8: Wiśniowski-bramy garażowe

8

1 2

1

5

3

3

4

100 [mm] 200 [mm]

BRAMY SEGMENTOWE – BEZPIECZEŃSTWO

OPIS TECHNICZNY

Bezpieczne bramyGrupy WIŚNIOWSKI

Znak CE na bramie garażowejsegmentowej oznacza, że spełniaona wymagania normy europejskiejEN 13241–1 dotyczącej bezpieczeń-stwa użytkowania.

Bramy segmentowe WIŚNIOWSKIsą trwałe, bezpieczne i komfortowew obsłudze. Wytwarzane w procesieprodukcji zgodnym z systememISO 9001:2008 i obowiązującyminormami.

(od wewnątrz i z zewnątrz) uniemożliwiają przytrzaśnię-cie palców w miejscu ich łączenia oraz w miejscachmontażu zawiasów i drzwi przejściowych.

chroni przed opadnięciem skrzydła bramy w przy-padku uszkodzenia lin podtrzymujących.

Specjalnie wyprofilowane panele Zabezpieczenie pęknięcia linki

OPCJE DOSTOSOWANE DO TWOICH POTRZEBW zależności od warunków zabudowy (w szczególności od wysokości nadproża) dostępne są różne rodzaje sprężyn i typy prowadzeń.

St – sprężyny skrętnemontowane na końcuprowadnic poziomych,brama z podwójnymiprowadnicami poziomymi.

Minimalne wymagane nadproże 100 [mm] Minimalne wymagane nadproże 200 [mm]

Sp – sprężyny skrętnemontowane z przoduprzy nadprożu,brama z podwójnymiprowadnicami poziomymi.

Page 9: Wiśniowski-bramy garażowe

543

9

A

B

B

A

1

3

3

4 2

220 [mm]400 [mm]

2

w przypadku pęknięcia sprężyny skrętnej zapewniamaksimum bezpieczeństwa.

w sytuacji zetknięcia z przeszkodą, wyłącznik,zamontowany w napędzie zatrzymuje skrzydło bramy,a następnie cofa je do góry.

zapewniają zatrzymanie bramy i jej powrót do pozycjiotwartej, jeżeli w świetle przejazdu pojawi sięprzeszkoda.

Fotokomórki Zabezpieczenie przeciążeniowe Zintegrowane zabezpieczenie

i unikatowy proces formowania blachy to podstawadobrze wykonanej bramy segmentowej.

Wzmocnienie w miejscu montażuzawiasów - pięć warstw blachy

Solidna konstrukcja

Minimalne wymagane nadproże 220 [mm] Minimalne wymagane nadproże 400 [mm]

N – sprężyny naciągowe,brama z podwójnymiprowadnicami poziomymi.

Sj – sprężyny skrętnemontowane z przoduprzy nadprożu,brama z pojedynczymiprowadnicami poziomymi.

Page 10: Wiśniowski-bramy garażowe

10

BRAMY SEGMENTOWE – WZORY

WZORY BRAM

Wyjątkowy charakter każdej posesji podkreśliBrama Garażowa SegmentowaTo nowoczesne rozwiązanie w połączeniu z ciekawym wzornictwem jest idealnym dopełnieniem zabudowy.

Wielość wzorów, typów i motywów przeszkleń oraz dodatkowych opcji pozwoli dopasować ją do indywidualnych oczekiwań.

Brama z paneli bez przetłoczeń Brama z paneli z przetłoczeniami niskimi Brama z paneli z przetłoczeniami wysokimi

Brama z paneli z przetłoczeniami kasetonowymi Brama z furtką

WZORY DRZWI BOCZNYCH

Drzwi z panelibez przetłoczeń

Drzwi z paneliz przetłoczeniami niskimi

Drzwi z paneliz przetłoczeniami wysokimi

Drzwi z paneliz przetłoczeniami kasetonowymi

Drzwi dwuskrzydłowe z paneliz przetłoczeniami wysokimi

Do każdej bramy segmentowej można zamówić drzwi aluminiowe boczne w identycznym wzorze, kolorze i wypełnieniu. Drzwi dostępne są jako

jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe z kratką wentylacyjną lub bez oraz z przeszkleniem tego samego typu co brama.

Klamka – tworzywo sztuczne

Klamka – odlew aluminiowy

Page 11: Wiśniowski-bramy garażowe

11

Brama z okienkami (Typ A–1) Brama z okienkami (Typ E–1) Brama z panelem aluminiowym przeszklonym

Brama z okienkami (Motyw W4–1) Brama z okienkami (Motyw W6–1)

Przykłady przeszkleń i motywóww Bramie Garażowej Segmentowej

OKIENKA TYPY i MOTYWY

Typ E–1

Typ C–1

Typ A–1

Typ O

Motyw W3–1

Motyw W4–1

Motyw W5–1

Motyw W6–1

Przeszklenia w bramach segmentowychDostępne są w wielu typach i wzorach. Układ okienek uzależniony jest od indywidualnego życzenia Klienta.Istnieje możliwość zastosowania akrylowej szyby "mrożonej", która pozwala wykorzystać naturalneoświetlenie, uniemożliwiając jednocześnie wgląd do wnętrza garażu.

A) O–1Typ

B) O–2TypA B

Page 12: Wiśniowski-bramy garażowe

12

BRAMY SEGMENTOWE – KOLORY

brama segmentowakolor: pomarańczowy

Wybór dowolnego koloru z palety RALstwarza nieograniczone możliwości aranżacji

Page 13: Wiśniowski-bramy garażowe

bla

ck Tr

affic

white

017

Traffic

bla

ck

RA

L 9018

Papyru

s w

hite

RAL

Jet bla

ck

6

White a

lum

iniu

m

RAL 9007

Gre

y a

lum

iniu

m

RAL

wn

Cre

am

RAL 9002

Gre

y white

RAL

Sepia

bro

wn

RAL 8023

Che

stnut

bro

wn

RAL

Sepia

bro

wn

RAL 8015

Chestnut b

rown

RAL

Copper brown

RAL 8007

Fawn brown

RAL

AL 7047

Telegrey 4

RAL 8000

Green brown

RAL

RAL 7042Trafficgrey A

RAL 7043Traffic grey B

RAL

RAL 7036Platinumgrey

RAL 7037Dustygrey

RAL

RAL 7031

Bluegrey

RAL 7032

Pebblegrey

RAL

RAL 7021

RAL 7022

Umbragrey

RAL 7023

Concretegrey

RAL

RAL 7011

RAL 7012

Basaltgrey

RAL 7013

Browngrey

RAL

RAL 700

RAL 7005

Mouse

grey

RAL 7006

Beigegrey

RAL 7008

Khakigrey

RAL

RA

RAL 6

034

Paste

RAL 7

000

Squrrel g

rey

RAL 7

001

Silver

grey

RAL 7

002

Olive

grey

RAL

RAL 6

026

RAL 6

027

Light g

reen

RAL 6

028

Pin

e g

reen

RAL 6

029

Min

tgre

en

RAL 6

032

Sig

nal g

reen

RAL

RA

L 6020

Chro

me g

reen

RA

L 6021

Pale

gre

en

RA

L 6022

Oliv

e d

rab

RA

L 6024

Traffic

gre

en

RA

L 6025

Fern

gre

en

RAL

RA

L 6015

Bla

ck o

live

RA

L 6016

Turq

uoise

gre

en

RA

L 6017

May

gre

en

RA

L 6018

Yello

wgre

en

RA

L 6019

Paste

l gre

en

RAL

RA

L 6

010

Gra

ss g

reen

RA

L 6

011

Reseda g

reen

RA

L 6

012

Bla

ck

gre

en

RA

L 6

013

Reed

gre

en

RA

L 6

014

Yello

w o

live

RAL

RA

L 6

005

Moss g

reen

RA

L 6

006

Gre

y o

live

RA

L 6

007

Bottle

gre

en

RA

L 6

008

Bro

wn

gre

en

RA

L 6

009

Fir

gre

en

RAL

RA

L 6

000

Patin

a g

reen

RA

L 6

001

Em

era

ldgre

en

RA

L 6

002

Leafgre

en

RA

L 6

003

Oliv

egre

en

RA

L 6

004

Blu

egre

en

RAL

RA

L 5020

Ocean b

lue

RA

L 5021

Wate

r blu

e

RA

L 5022

Nig

ht b

lue

RA

L 5023

Dista

nt b

lue

RA

L 5024

Paste

l blu

e

RAL

RA

L 5014

Pig

eon b

lue

RA

L 5015

Sky b

lue

RA

L 5017

Traffic

blu

e

RA

L 5018

Turq

uoise

blu

e

RA

L 5019

Capri b

lue

RAL

RA

L 5009

Azure

blu

e

RA

L 5010

Gentia

l blu

e

RA

L 5011

Ste

el b

lue

RA

L 5012

Light b

lue

RA

L 5013

Cobalt b

lue

RAL

RAL 5

003

Sapphire

blue

RAL 5

004

Bla

ck blue

RAL 5

005

Sig

nal b

lue

RAL 5

007

Brilla

nt b

lue

RAL 5

008

Gre

y blue

RAL

RAL 4

009

Pastel violet

RAL 4

010

Telemagenta

RAL 5

000

Violet b

lue

RAL 5

001

Grenn

blue

RAL 5

002

Ultra

marine

blue

RAL

RAL 4004

Claret violetRA

L 4005

Blue lilacRA

L 4006

Traffic purpleRA

L 4007

Purple violetRA

L 4008

Signal violet

RAL

RAL 3027

Raspberry red

RAL 3031

Orient red

RAL 4001

Red lilac

RAL 4002

Red violet

RAL 4003

Heather violetRAL

RAL 3016

Coral red

RAL 3017

Rose

RAL 3018

Strawberry red

RAL 3020

Traffic red

RAL 3022

Salmon red

RAL

RAL 3011

Brown red

RAL 3012

Beige red

RAL 3013

Tomato red

RAL 3014Antique pink

RAL 3015

Light pink

RAL

RAL 3003 Ruby red

RAL 3004 Purple red

RAL 3005 Wine red

RAL 3007 Black red

RAL 3009 Oxide red

RAL

RAL 2011Deep orange

RAL 2012Salmon orange

RAL 3000Flame red

RAL 3001Signal red

RAL 3002Carmine red

RAL

RAL 2003

Pastel orange

RAL 2004

Pure orange

RAL 2008Bright red orange

RAL 2009

Traffic orange

RAL 2010

Signal orange

RAL

RAL 1034

Pastel y

ellow

RAL 1037

Sun yellow

RAL 2000

Yello

w orange

RAL 2001

Red orange

RAL 2002

Vermilio

n

RAL

RAL 1024

Och

re y

ellow

RAL 1027

Curry

RAL 1028

Melo

n yell

ow

RAL 1032

Broom

yell

ow

RAL 1033

Dahlia y

ellow

RAL

RAL 1018

Zinc

yello

w

RAL 1019

Gre

y be

ige

RAL 1020

Oliv

e ye

llow

RAL 1021

Rape

yello

w

RAL 1023

Traf

fic y

ello

w

RAL

RAL 1013

Oys

ter white

RAL 1014

Ivory

RAL 1015

Light ivory

RAL 1016

Sulfu

r ye

llow

RAL 1017

Saffro

n y

ellow

RAL

RA

L 1005

Honey y

ello

wRA

L 1006

Maiz

e y

ello

wRA

L 1007

Daffodil y

ello

wRA

L 1011

Bro

wn b

eig

eRA

L 1012

Lem

on y

ello

w

RAL

RA

L 1000

Gre

en b

eig

e

RA

L 1001

Beig

e

RA

L 1002

Sand y

ellow

RA

L 1003

Sig

nal yellow

RA

L 1004

Gold

en y

ellow

RAL

RA

L

CL

AS

SIC

13

ZESTAWIENIE KOLORÓW

W miejscach mocno nasłonecznionych nie zaleca się stosowania bram w kolorach ciemnych.Kolory oraz stopnie połysku zaprezentowane w materiale powinny być traktowane wyłącznie poglądowo.

Powierzchnia woodgrain – to wytrzymałapowierzchnia imitująca naturalną strukturę drewna.Dostępna w każdym kolorze z palety RAL.

Kolor "złoty dąb" – wiernie oddaje naturalnycharakter tradycyjnych drewnianych powierzchni.

Kolor "orzech" – imituje klasyczny ciemnyodcień brązu z wyraźnymi słojami.

Kolor "antracyt"

Kolor "mahoń"

– odzwierciedla egzotycznedrewno o czerwono – brązowym zabarwieniu.Dostępny o powierzchni woodgrain.

żeliwny kolor, który sprawdzasię głównie w budynkach o prostej linii architekto-nicznej.

Bramę garażową segmentowąmożna pomalować na dowolny

kolor z palety RAL.

Brązowy, RAL 8014woodgrain

Złoty dąbsmoothgrain

Orzechsmoothgrain

Antracytsandgrain

Biały, RAL 9016woodgrain

Złoty dąbwoodgrain

Orzechwoodgrain

Mahońwoodgrain

Page 14: Wiśniowski-bramy garażowe

14

BRAMY SEGMENTOWE – KOLORY

brama segmentowakolor: dąb antyczny

Brama w kolorze drewnapodkreśli niepowtarzalny charakter każdego domu

Page 15: Wiśniowski-bramy garażowe

15

Dąb antyczny3211006-148smoothgrain

Kolory drewna, proponowane przez Firmę WIŚNIOWSKI dają możliwość dopasowania bramy do okien, drzwi i elewacji, dzięki czemuuzyskamy pełną harmonię kolorystyczną.Oprócz drewna pospolitego proponujemy także drewno egzotyczne. Każde z nich wiernie oddaje naturalny charakter drewnianych powierzchni.

nie musi być już odrębnym elementem domuBrama Garażowa Segmentowa

Macore3162002-167smoothgrain

Ciemny dąb2052089-167smoothgrain

Dąb bagienny3167004-167smoothgrain

Tabasco2222004-195smoothgrain

Letnia wiśnia3214009-195smoothgrain

Oregon1192001-167smoothgrain

Winchester49240 XAsmoothgrain

Siena rosso49233 PRsmoothgrain

Siena noce49237 PNsmoothgrain

Biały915205-168smoothgrain

ZESTAWIENIE KOLORÓW

Page 16: Wiśniowski-bramy garażowe

16

BRAMY UCHYLNE

Bramy uchylne WIŚNIOWSKI to jedne z najbardziejpopularnych i sprawdzonych bram na rynku

Page 17: Wiśniowski-bramy garażowe

17

brama uchylnakolor: ciemnobrązowy

ZALETY

SPOKÓJ NA LATA�

Bramę uchylną WIŚNIOWSKI użytkujesz przez wiele lat. Nie musisz jejmalować ani zabezpieczać przed rdzą. Gwarancją trwałościsą zabezpieczenia antykorozyjne: cynkowanie ogniowe konstrukcjioraz cynkowanie i powlekanie poszycia bramy poliestrem.Zapomnisz o kłopotach związanych z naprawami dzięki prostymi sprawdzonym rozwiązaniom mechanicznym, które gwarantująniezawodne działanie bramy.

ŁATWA OBSŁUGA�

Lekko otworzysz i zamkniesz bramę. Płynną pracę gwarantuje zespółodpowiednio dobranych i wyważonych sprężyn, łożyskowane rolkioraz odbojniki na końcach prowadnic.Dla większego komfortu możesz wyposażyć bramę w automat zezdalnym sterowaniem. Otwieranie bramy jest wtedy o wielewygodniejsze.

CZUJESZ SIĘ BEZPIECZNIE�

Bramy uchylne WIŚNIOWSKI są bezpieczne w obsłudze,certyfikowane zgodnie z wymaganiami normy europejskiejEN 13241–1.Zastosowane w nich rozwiązania są gwarancją bezpieczeństwadla Ciebie i Twoich bliskich: wyłącznik przeciążeniowy, fotokomórki,osłony sprężyn, kształt prowadnic oraz łożyskowane rolkiprowadzące. Dwupunktowe, zatrzaskowe ryglowanie daje pewnośćzamknięcia bramy.

NIE TYLKO BRAMA� Wygodnie wejdziesz do garażu bez potrzeby otwierania całej

bramy, jeżeli zamówisz opcję z drzwiami przejściowymi w skrzydle.Teraz możesz korzystać z garażu bez konieczności otwierania bramy.

różne szerokości otworu garażowego do bram uchylnych

Page 18: Wiśniowski-bramy garażowe

18

1 2

1

2

5

1

zapewniają długoletnią i cichą pracę.Rolki łożyskowe

BRAMY UCHYLNE – BEZPIECZEŃSTWO

OPIS TECHNICZNY

O POPULARNOŚCI BRAM UCHYLNYCH DECYDUJEPROSTA I SOLIDNA KONSTRUKCJAPraktyczne i niedrogie dodatki, takie jak drzwi przejściowe, kratka wentylacyjna, docieplenie czy przeszklenia

(okienka w układzie pionowym lub poziomym) podnoszą jej funkcjonalność.

Jakośćpotwierdzonacertyfikatem

Proces produkcji bram uchylnychWIŚNIOWSKI dla pełnego bezpie-czeństwa jest cały czas kontrolowany.Produkcja odbywa się zgodniez systemem zarządzania jakościąISO 9001:2008.

Bramy spełniają wszystkie wymoginormy europejskiej EN 13241–1.

Specjalnie dobrane sprężyny naciągowerównoważące ciężar skrzydła bramy są osłoniętebezpiecznymi tulejami, które chronią przed przytrzaśnię-ciem palców.

Page 19: Wiśniowski-bramy garażowe

19

3 4

1

31

2

3

2

4

5

można zamówić w celu poprawy izolacyjności cieplnejgarażu.

zapewnia bezpieczeństwo przed otwarciem bramyprzez niepowołane osoby.

Dwupunktowe ryglowanie Bramę w wersji z ociepleniemzastosowany w drzwiach przejściowych kontroluje ruchskrzydła drzwi przed nadmiernym ich otwarciem.

Poszycie bramywykonane jest z blachy stalowej profilowanej w kształcietrapezu T–10, co zapewnia odpowiednią sztywnośćposzycia.

Blachastalowa

Styropian20÷40 [mm]

PanelePVC

Ogranicznik otwarcia

Page 20: Wiśniowski-bramy garażowe

20

BRAMY UCHYLNE – WZORY i KOLORY

brama uchylnakolor: popielaty

Klasyczne wypełnienie blachą trapezową T–10to zawsze modne rozwiązanie

Page 21: Wiśniowski-bramy garażowe

Dostępna w wielu opcjach dostosowanych do wymagań klientów. Istnieje możliwość zastosowania akrylowej szyby "mrożonej", która pozwala wykorzystaćnaturalne oświetlenie, uniemożliwiając jednocześnie wgląd do wnętrza garażu.Drzwi stalowe można dopasować do każdej bramy uchylnej. Wykonywane są w identycznym wzorze (układ wypełnienia: pionowy, poziomy, skośny SV i SA)i kolorze, z kratką wentylacyjną lub bez oraz z przeszkleniem tego samego typu co brama.

21

ZESTAWIENIE KOLORÓW

W miejscach mocno nasłonecznionych nie zaleca się stosowania bram w kolorach ciemnych. Kolory oraz stopnie połysku zaprezentowane w materiale powinny być traktowane wyłącznie poglądowo.

Standardowe kolory w bramie uchylnej Kolory drewnopodobne

Srebrny, RAL 9006 Złoty dąb

Brązowy, RAL 8014Ciemnobrązowy, RAL 8017

Popielaty, RAL 7016Biały, RAL 9016

Orzech

Oliwkowy, BTX 4702

Bordo, BTX 2701

Ceglasty, BTX 2702

Brama wypełniona blachą trapezową T–10, układ wypełnienia pionowybrama z okienkami w układzie pionowym oraz z kratką wentylacyjną

WZORY BRAM

Bryłę architektoniczną budynku wyróżniBrama Garażowa Uchylna

Brama wypełniona blachą trapezową T–10, układ wypełnienia pionowy Brama z drzwiami przejściowymi wypełniona blachą trapezową T–10,układ wypełnienia pionowy, brama oraz drzwi przejściowe z okienkamiw układzie poziomym

Brama wypełniona blachą trapezową T–10, układ wypełnienia poziomyBrama wypełniona blachą trapezową T–10, układ wypełnienia skośny "SV" Brama wypełniona blachą trapezową T–10, układ wypełnienia skośny "SA"

Page 22: Wiśniowski-bramy garażowe

22

NAPĘDY – DO BRAM SEGMENTOWYCH i UCHYLNYCH

W zależności od potrzeb automatyczną bramę WIŚNIOWSKImożesz uruchomić korzystając z nadajnika lub z telefonu komórkowego

Page 23: Wiśniowski-bramy garażowe

23

FUNKCJONALNOŚĆ W KAŻDEJ SYTUACJI�

Nie musisz się martwić, że w przypadku braku prądu nie otworzyszbramy. Automat OPTIMUM wyposażony jest w specjalny mechanizmrozblokowujący napęd, który umożliwi ręczną obsługę bramy.W przypadku braku możliwości wejścia do garażu, w skrzydle bramymożna zamontować zamek rozblokowujący. Umożliwia on rozbloko-wanie napędu z zewnątrz garażu.

ZALETY

BEZPIECZEŃSTWO, KTÓREGO POTRZEBUJESZ�

W sytuacji zetknięcia z przeszkodą specjalne zabezpieczenieprzeciążeniowe powoduje zatrzymanie skrzydła bramy, a następniecofa je. Dla większego bezpieczeństwa można zamówić zestawfotokomórek, które zapewniają zatrzymanie bramy i jej powrótdo pozycji otwartej, jeżeli w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda.Przy korzystaniu z pilota każda transmisja kodu jest niepowtarzalnadzięki zastosowaniu 268 milionów kombinacji. Szansa powtórzeniatej samej sekwencji kodu może nastąpić dopiero po 18 latach.

JEDEN NADAJNIK – WIELE MOŻLIWOŚCI�

Wystarczy jeden nadajnik, aby uruchomić bramę, garażowąi ogrodzeniową. W ten sposób bezpiecznie wjedziesz do garażubezpośrednio z ruchliwej ulicy, bez długich postojów. Decydującsię równocześnie na ogrodzenie z automatyczną bramą wjazdowąWIŚNIOWSKI masz pewność integracji obu systemów.W ofercie dostępne są nadajniki dwu i cztero kanałowe. Nadajnikczterokanałowy umożliwia zaprogramowanie obsługi czterech bram.

KOMFORT UŻYTKOWANIA�

O każdej porze dnia i nocy, w każdych warunkach pogodowychwygodnie i bezpiecznie wjedziesz do garażu. Dzięki bramie zdalniesterowanej nie musisz wysiadać z samochodu. Bramę otworzyszjednym przyciskiem. Nadajnik z kodem zmiennym to pewność, że niktniepowołany nie otworzy bramy.Dla zwiększenia komfortu polecamy zasilacz awaryjny, który umożliwiaautomatyczne otwieranie i zamykanie bramy w przypadku braku prądu.

Page 24: Wiśniowski-bramy garażowe

NAPĘDY OPTIMUM

24

Napędy OPTIMUM dopasowane są do indywidualnych oczekiwań

W zależności od powierzchni bramy oraz zasobności portfela dostępne są cztery wersje napędówdo bram garażowych segmentowych i uchylnych: Optimum 600, Optimum 800, Optimum 1100,Optimum Eko. Każdy z napędów posiada ważną cechę: jest kompatybilny z innymi urządzeniami.Tym samym pilotem można uruchomić np. bramę garażową i ogrodzeniową.

Page 25: Wiśniowski-bramy garażowe

Napęd dostarczany jest z wbudowaną centraląsterującą, wyposażony w:

Opcje napędu Optimum 600, 800, 1100:

dwa nadajniki zdalnego sterowania (dwukanałowe),diodową lampę sygnalizacyjną,szynę jezdną z listwą zębatą (możliwość doboruszyny w zależności od wysokości bramy),rozblokowanie napędu od wewnątrz pomieszczenia.

nadajnik dwukanałowy lub czterokanałowy,komplet fotokomórek (nadajnik i odbiornik), dostępnesą dwa rodzaje: NICE (BT) oraz ZOOM–180,zasilacz awaryjny - umożliwia pracę bramyw przypadku braku zasilania głównego(sieciowego), zasilanie awaryjne odbywa siępoprzez akumulator 24 [V].czujnik otwarcia drzwi przejściowych – w przypadkuzamówienia drzwi przejściowych,zamek szyfrowy,rozblokowanie napędu z zewnątrz – w przypadkubraku innego wejścia praktycznym rozwiązaniemjest zamek montowany w płaszczu bramy. Dziękitemu, w awaryjnej sytuacji, można rozblokowaćnapęd z zewnątrz i otworzyć bramę ręcznie,automatyczne ryglowanie – systemem ryglowaniabramy współpracuje z napędami OPTIMUM.W momencie zamknięcia bramy następujeautomatyczne ryglowanie bramy. Zwiększa topoczucie bezpieczeństwa i komfort obsługi,system sterowania GSM - zastosowany razemz napędem umożliwia sterowanie napędemprzy użyciu telefonu komórkowego.

OPTIMUM 600, 800, 1100 OPTIMUM Eko

Napęd dostarczany z wbudowaną centraląsterującą, wyposażony w:

Opcje napędu Optimum Eko:

jeden nadajnik zdalnego sterowania (dwukanałowy),diodową lampę sygnalizacyjną,szynę jezdną z listwą zębatą (komplet z napędem),rozblokowanie napędu od wewnątrz pomieszczenia.

nadajnik dwukanałowynadajnik czterokanałowykomplet fotokomórek (nadajnik i odbiornik), dostępnedwa rodzaje: NICE (BT) oraz ZOOM–180,czujnik otwarcia drzwi przejściowych – w przypadkuzamówienia drzwi przejściowych,rozblokowanie napędu z zewnątrz – w przypadkubraku innego wejścia praktycznym rozwiązaniem jestzamek montowany w płaszczu bramy. Dzięki temu,w awaryjnej sytuacji, można rozblokować napędz zewnątrz i otworzyć bramę ręcznie,zasilacz awaryjny.

Zalety sterownika�

łagodny start i stop zwiększa żywotność bramy,sterowanie za pomocą pilotów z kodemdynamicznie zmiennym,sterowanie na przycisk dzwonkowy,automatyczne zamykanie,wcześniejsze automatyczne zamknięcie bramypo przejechaniu bariery podczerwieni,wyłącznik przeciążeniowy,diodowe lampki sygnalizacyjne – mogą służyćjako sygnalizacja ostrzegawcza (miga podczasruchu bramy) oraz jako doświetlenie pomocniczegarażu z opóźnionym samowyłączeniem.

Sterownik stosowany w napędach OPTIMUM 600, 800, 1100 oraz OPTIMUM Eko

Opcjonalny zasilacz awaryjny umożliwia sterowanienapędem w przypadku braku zasilania głównego(sieciowego), zasilanie awaryjne odbywa się poprzezakumulator 24 [V].

Sterowanie bramą odbywa się poprzez wpisanieosobistego kodu dostępu. Zamek szyfrowymożna zamontować na zewnątrz lub wewnątrzpomieszczenia.

Zamek szyfrowy

Nadajnik dwukanałowy

Przy pomocy jednego pilota można otworzyćdwie bramy, np. garażową i wjazdową.

Przy pomocy jednego pilota można otworzyć,aż cztery różne bramy.

Nadajnik czterokanałowy

Do garaży bez osobnego wejścia praktycznymrozwiązaniem jest zamek montowany w płaszczubramy. Dzięki temu, w awaryjnej sytuacji, możnarozblokować napęd z zewnątrz i otworzyćbramę ręcznie.

Rozblokowanie z zewnątrz

Komplet fotokomórek

Cztery wersje napędów OPTIMUM

Bariera podczerwieni zabezpiecza przedzamknięciem bramy jeżeli w świetle bramyznajduje się przeszkoda. Dostępne dwarodzaje: NICE (BT) / ZOOM–180.

NICE (BT)

ZOOM–180

25

Page 26: Wiśniowski-bramy garażowe

26

BRAMY ROLETOWE

Bramy roletowe WIŚNIOWSKI to doskonała propozycjadla wszystkich, którzy cenią komfort, trwałość i estetykę

Page 27: Wiśniowski-bramy garażowe

27

KOMFORT W STANDARDZIE�

Wszystkie bramy roletowe WIŚNIOWSKI wyposażone są standardo-wo w napęd. Otwieranie i zamykanie bramy za pomocą nadajnikazapewnia komfort użytkowania niezależnie od warunków pogodowych.Profile bramy roletowej wykonane są w całości w naszej fabryceze szczególną dbałością o detale. Poddane procesowi kontroligwarantują produkt o wyjątkowych walorach estetycznych.

brama roletowakolor: ciemnobrązowy

ZALETY

ZYSKUJESZ DODATKOWĄ PRZESTRZEŃ�

Oszczędzasz miejsce w garażu i na podjeździe. Kurtyna bramy nawijasię na wał do skrzynki, dzięki czemu można zaoszczędzić przestrzeńpod sufitem.Pionowe prowadzenie kurtyny umożliwia zatrzymanie samochodubezpośrednio przed, jak i za bramą. To dobre rozwiązanie szczególniedla garaży o małych gabarytach i krótkim podjeździe.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM�

Nie możesz przewidzieć wszystkiego, dlatego brama z napędemjest właściwym rozwiązaniem. Ochronę użytkowania gwarantują:fotokomórki, hamulec bezpieczeństwa oraz krawędziowa listwabezpieczeństwa – dzięki takim mechanizmom praca bramy jestbezpieczna. Potwierdza to znak CE.Hamulec bezpieczeństwa zapobiega przed niekontrolowanymopadnięciem kurtyny bramy.

różne kształty otworu garażowego do bram roletowych

BRAMA TWOJĄ WIZYTÓWKĄ�

Nie ponosisz kosztów związanych z zabezpieczeniem bramy przedkorozją. Wszystkie materiały wykonane są z aluminium – odporne nakorozję. To gwarancja wieloletniej i niezawodnej pracy.Możesz doświetlić ciemne pomieszczenie montując profile przeszklonew kurtynie bramy. W ten sposób oszczędzasz energię, a Twoja bramazyskuje atrakcyjny wygląd.

Page 28: Wiśniowski-bramy garażowe

28

1 2

1

2

3

6

3

2

2

5

BRAMY ROLETOWE – BEZPIECZEŃSTWO

OPIS TECHNICZNY

FUNKCJONALNOŚĆI OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA W GARAŻUTeraz zaoszczędzoną przestrzeń pod sufitem możesz zaaranżować tak jak chcesz: zamontować oświetlenie, zawiesić narty,

powiesić kajak czy zgromadzić wędki. Doświetlenie wnętrza i oszczędność energii w ciemnym pomieszczeniu (np. w garażu

bez okien) można uzyskać montując w bramie profile z przeszkleniami. Dolna uszczelka komorowa, uszczelki szczotkowe

w prowadnicach oraz uszczelka przykręcana do nadproża gwarantują dobrą izolację cieplną garażu.

Automatykaw standardzie

Komfortową obsługę zapewniawyposażenie bramy w napęd. Bramaroletowa jako jedyna posiada napędelektryczny w pakiecie.

Sterowanie odbywa się za pomocąwyłączników: wewnętrznego i zew-nętrznego lub zdalnego sterowaniapilotem.

W przypadku braku zasilania bramęmożna otworzyć ręcznie za pomocąkorby.

Blokada kurtyny Bezpieczeństwo użytkowaniaw bramie BR-77s zabezpiecza przed podniesieniemkurtyny z zewnątrz.

zapewniają fotokomórki oraz krawędziowa listwabezpieczeństwa. W przypadku natrafienia naprzeszkodę kurtyna bramy cofa się do pozycji otwarcia.

Page 29: Wiśniowski-bramy garażowe

29

543

Profil AW 77 Profil AW 100

1

2

6

2

2

(A) (B)

Brama roletowa BR-77 EBrama roletowa BR-77 s Brama roletowa BR-100 E

4

5

zapewniają dystans między profilami podczas zwijaniakurtyny bramy, dzięki czemu praca bramy jest cicha,a żywotność paneli znacznie się wydłuża.

Aretki Awaryjne otwieranie bramy od wewnątrzw przypadku braku prądu bramę można otworzyćręcznie przy użyciu korby w bramie BR-77si w bramach BR-77 E i BR-100 E.

(A)(B)

Dwa rodzaje profili

Awaryjne otwieranie bramy z zewnątrzstosuje się w przypadku braku dodatkowego wejścia dogarażu.

OPCJE DOSTOSOWANE DO TWOICH POTRZEBW zależności od warunków zabudowy dostępne są trzy różne rodzaje bram roletowych.

Brama wyposażona w obudowę (skrzynkę) wału nowojowego,która znajduje się na obwodzie wału.

Brama wyposażona w osłonę wału nowojowego. Brama wyposażona w osłonę wału nowojowego.

77

[mm

]

100

[mm

]

619 [mm]

25 [mm]

Page 30: Wiśniowski-bramy garażowe

30

BRAMY ROLETOWE – WZORY i KOLORY

O ostatecznym wyglądzie bramy decyduje jej kształt,wymiary i wykończenie, które są indywidualnie uzgadniane

brama roletowakolor: ciemnobrązowy

Page 31: Wiśniowski-bramy garażowe

31

Ciemny dąb

Złoty dąb

WZORY BRAM

Elegancję i styl zapewniBrama Garażowa Roletowa

Brama z profili AW 77

Brama z profili AW 100 (przykład przeszkleń)

Brama z profili AW 77 (przykład przeszkleń)

Brama z profili AW 100 Drzwi z profili AW 100

Drzwi z profili AW 77

Drzwi aluminiowe możnadopasować do każdejbramy roletowejw identycznym wzorze,kolorze i wypełnieniu.Dostępne są z przeszkle-niem tego samego typuco brama.

Drzwi aluminiowe możnadopasować do każdejbramy roletowejw identycznym wzorze,kolorze i wypełnieniu.Dostępne są z przeszkle-niem tego samego typuco brama.

ZESTAWIENIE KOLORÓW

Biały, RAL 9010

Standardowe kolory w bramie z profili AW 100

Srebrny, RAL 9006

Ciemnobrązowy, RAL 8019

Jasnoniebieski, RAL 5012

Popielaty, RAL 7012

Biały, RAL 9010

Standardowe kolory w bramie z profili AW 77

Ciemnobrązowy, RAL 8019Jasnobrązowy, RAL 8014

Popielaty, RAL 7040Jasnoniebieski, RAL 5012

Kolory drewnopodobne

Niebieski, RAL 5010

W miejscach mocno nasłonecznionych nie zaleca się stosowania bram w kolorach ciemnych. Kolory oraz stopnie połysku zaprezentowane w materiale powinny być traktowane wyłącznie poglądowo.

Kurtyna może być wykonana w dwóch wersjach wysokości profili oraz w wersji z przeszkleniem lub bez.

Page 32: Wiśniowski-bramy garażowe

32

BRAMY ROZWIERNE

Bramy rozwierne WIŚNIOWSKI to proste rozwiązaniew garażach o ograniczonych możliwościach zabudowy

Page 33: Wiśniowski-bramy garażowe

33

brama rozwiernakolor: złoty dąb

ZALETY

BEZPIECZEŃSTWO�

Nowoczesny układ konstrukcyjny i sprawdzona technologia produkcjigwarantują bezpieczne użytkowanie. Ościeżnice oraz skrzydło bramywykonane są z kształtowników ocynkowanych zamkniętych.Brama posiada szereg dodatków ułatwiających bezpieczneużytkowanie: ogranicznik otwarcia skrzydła, stopkę, ogranicznikzawiasów oraz dwupunktowe ryglowanie zatrzaskowe w każdymskrzydle.

PEŁNE WYPOSAŻENIE�

Brama rozwierna, tak samo jak inne bramy garażowe WIŚNIOWSKIwyposażona jest we wszystkie elementy niezbędne do jejprawidłowego montażu i funkcjonowania.Brama posiada kompletny zestaw montażowy dostosowany dostandardowych warunków zabudowy.

DODATKOWE MIEJSCE W GARAŻU�

Decydując się na bramę rozwierną możesz wykorzystać maksimummiejsca w garażu. Zamontowana brama nie wymaga wolnego miejscawewnątrz garażu.Szeroka gama dostępnych rozmiarów oraz brak wymaganegonadproża sprawia, że można je montować praktycznie w każdymgarażu o odpowiedniej dostępności podjazdu. Sprawdza sięzwłaszcza przy remontach starszych garaży nadając im nowy wygląd.

INDYWIDUALNE WYKONANIE�

Bramę można wykonać praktycznie na każdy wymiar ograniczonyjedynie wymaganiami technicznymi. Dostępne są w kilku wersjach; jakojednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, z przeszkleniami lub bez,o podziale skrzydeł symetrycznym bądź asymetrycznym.W przypadku bram o dużych gabarytach, warto pomyślećo dodatkowych drzwiach w skrzydle bramy, co ułatwi komunikacjęprzy częstym korzystaniu z garażu.

różne szerokości otworu garażowego do bram rozwiernych

Page 34: Wiśniowski-bramy garażowe

34

1 2

1

2

3

6

4

1

BRAMY ROZWIERNE – BEZPIECZEŃSTWO

OPIS TECHNICZNY

PROSTA KONSTRUKCJA GWARANTUJEŁATWOŚĆ MONTAŻUBramy rozwierne produkowane są w szerokiej ofercie wymiarów i stanowią najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Znajdują zastosowanie zarówno w domach mieszkalnych jak i w zakładach produkcyjno – usługowych.

Gwarancjaniskiej ceny

Bramy dwuskrzydłowe to tradycyjnebramy garażowe dostępne w ofercieWIŚNIOWSKI. Gwarancją niskiejceny i niezawodnej pracy jestzastosowanie prostych i spraw-dzonych rozwiązań.

Ogranicznik zawiasów Ogranicznik otwarciazabezpiecza przed ewentualnym wyważeniem skrzydła. kontroluje ruch skrzydła drzwi przed nadmiernym ich

otwarciem.

Page 35: Wiśniowski-bramy garażowe

35

543

6

1

5

2

3

64 1

3

6

6 6

Blachastalowa

Styropian20÷40 [mm]

PanelePVC

można zamówić w celu poprawy izolacyjności cieplnejgarażu.

Bramę w wersji z ociepleniemzapewniają trwałość całej konstrukcji, która jestwykonana z kształtowników stalowych ocynkowanych.

Stopka Połączenia skręcanezabezpiecza otwartą bramę przed niekontrolowanymzamknięciem.

Rygle samozatrzaskowemontowane w czterech punktach (na górze i na doleskrzydła) zapewniają bezpieczeństwo przed otwarciembramy przez niepowołane osoby.

Page 36: Wiśniowski-bramy garażowe

36

BRAMY ROZWIERNE – WZORY i KOLORY

Odpowiednio dobrane kolory drewnopodobnemogą podkreślić ciepło rodzinnego domu

brama rozwiernakolor: złoty dąb

Page 37: Wiśniowski-bramy garażowe

37

ZESTAWIENIE KOLORÓW

W miejscach mocno nasłonecznionych nie zaleca się stosowania bram w kolorach ciemnych. Kolory oraz stopnie połysku zaprezentowane w materiale powinny być traktowane wyłącznie poglądowo.

Standardowe kolory w bramie rozwiernej Kolory drewnopodobne

Srebrny, RAL 9006 Złoty dąb

Brązowy, RAL 8014Ciemnobrązowy, RAL 8017

Popielaty, RAL 7016Biały, RAL 9016

Orzech

Oliwkowy, BTX 4702

Bordo, BTX 2701

Ceglasty, BTX 2702

WZORY BRAM

Maksymalną funkcjonalność zapewniBrama Garażowa RozwiernaPraktyczna konstrukcja, sprawdzona technologia produkcji oraz dostępność od ręki gwarantują pełną satysfakcję zakupu.Dostępna jest w wersji z jednym lub dwoma skrzydłami. Istnieje możliwość zastosowania przeszkleń akrylową szybą "mrożoną", która pozwala wykorzystaćnaturalne oświetlenie, uniemożliwiając jednocześnie wgląd do wnętrza garażu.

Brama rozwierna dwuskrzydłowa wypełniona blachą T–10,układ wypełnienia pionowy, brama z symetrycznym podziałem skrzydeł

Brama rozwierna jednoskrzydłowa wypełniona blachą T–10,układ wypełnienia pionowy

Brama rozwierna jednoskrzydłowa wypełniona blachą T–10,układ wypełnienia pionowy, brama z drzwiami przejściowymioraz z okienkami w układzie poziomym

Brama rozwierna dwuskrzydłowa wypełniona blachą T–10,układ wypełnienia poziomy

Brama rozwierna dwuskrzydłowa wypełniona blachą T–10,układ wypełnienia pionowy, brama z okienkami w układzie pionowymoraz z kratką wentylacyjną

Drzwi stalowe wypełnioneblachą trapezową T–10,układ wypełnienia pionowy

Drzwi stalowe możnadopasować do każdejbramy rozwiernejw identycznym wzorze(układ wypełnienia:pionowy oraz poziomy)i kolorze. Dostępne sąz kratką wentylacyjnąlub bez oraz z przeszkleniemtego samego typu co brama.

Page 38: Wiśniowski-bramy garażowe

38

DRZWI DOPASOWANE DO BRAMY

Drzwi boczne WIŚNIOWSKI dopasowane do bramypodkreślą estetykę budynku i są praktycznym rozwiązaniem

Page 39: Wiśniowski-bramy garażowe

39

drzwi aluminiowekolor: złoty dąb

ZALETY

DRZWI ALUMINIOWE�

Drzwi aluminiowe WIŚNIOWSKI można zamówić w identycznymwzorze, kolorze i wypełnieniu co bramę segmentową lub roletową.Dzięki temu tworzą zgrany duet.W zależności od wymagań izolacyjności cieplnej konstrukcje drzwiowemogą być wykonane z profili z przegrodą termiczną (tzw. ciepłe)lub bez przegrody (tzw. zimne).

� Dodatkowe opcje takie jak: zamek z wkładką antywłamaniowąklasy C, zasuwnica siekierowa trzypunktowa czy bolec przeciw-wyważeniowy zwiększają poczucie bezpieczeństwa przedniepowołanymi osobami.

DRZWI STALOWE�

Drzwi stalowe WIŚNIOWSKI mogą mieć taki sam wzór, kolori wypełnienie co brama uchylna lub rozwierna. Posiadają identycznezabezpieczenia antykorozyjne stosowane w tych bramach.Dzięki temu można uzyskać efekt pełnej harmonii oraz długoletnikomfort obsługi.Drzwi stalowe WIŚNIOWSKI przeznaczone są głównie do garaży(jako dodatkowe wejście), do piwnic, pomieszczeń gospodarczychoraz kotłowni. Idealnie pasują w każdym z nich.

� Mogą być stosowane jako drzwi wewnętrzne lub zewnętrzne.W zależności od wymogów izolacyjności cieplnej, drzwi możnazamówić w wersji ocieplonej i nieocieplonej, w wersji z przeszkleniamilub kratką wentylacyjną.

Page 40: Wiśniowski-bramy garażowe

40

SYSTEM STEROWANIA i POWIADOMIEŃ WIŚNIOWSKI

Innowacyjne rozwiązania WIŚNIOWSKI zawszedostosowujemy do Twoich potrzeb

Page 41: Wiśniowski-bramy garażowe

41

ZALETY

KOMFORT I WYGODA� Z każdego miejsca na świecie, gdzie dostępny jest zasięg telefonii

komórkowej, możesz otworzyć i zamknąć Twoją bramę. Nie ograniczaCię ani odległość od bramy ani konieczność posiadania osobnegonadajnika. Wystarczy telefon komórkowy. Takie rozwiązanie sprawdzasię w wielu niespodziewanych sytuacjach.

BĄDŹ POINFORMOWANY� Korzystając z Systemu Sterowania i Powiadomień WIŚNIOWSKI

montowanego w naszych bramach możesz otrzymywać ważne dlaCiebie informacje w formie krótkich informacji tekstowych (SMS)i dotyczące m.in.:– stanu położenia bramy: otwarta/zamknięta,– informacji o próbie siłowego otwarcia bramy przez osoby trzecie,– informacji o otwarciu skrzynki sterowniczej,– zaniku/powrotu zasilania sieciowego,– stanu dostępnych środków na karcie SIM.

(1)

SZEROKIE ZASTOSOWANIE�

System Sterowania i Powiadomień WIŚNIOWSKI można stosowaćw dowolnym obiekcie (zarówno mieszkalnym jak i przemysłowym).Można go podłączyć do automatycznej bramy każdego producenta.Za pomocą Systemu Sterowania i Powiadomień WIŚNIOWSKImożesz nie tylko sterować bramą garażową, ale także bramąwjazdową, furtką, a nawet roletami czy piecem grzewczym.

ŁATWA OBSŁUGA� Programowanie użytkowników, czyli wpisywanie–kasowanie numerów

telefonów, z których można obsłużyć urządzenia jest bardzo łatwe.Wystarczy podpiąć do Systemu komputer z zainstalowanymprogramem albo wysłać SMS o odpowiednio skonstruowanej treści.

(1)- funkcje różnią się w zależności od zastosowanego napędu.

Furtka

Bramagarażowa

Bramawjazdowa

Rolety

Page 42: Wiśniowski-bramy garażowe

42

GALERIA

brama garażowa segmentowa kolor: złoty dąb przetłoczenia kasetonowe� �

brama garażowa segmentowa kolor: jasnozielony przetłoczenia niskie� �

Page 43: Wiśniowski-bramy garażowe

43

brama garażowa segmentowa kolor: biały przetłoczenia kasetonowe� �

brama garażowa segmentowa kolor: biały bez przetłoczeń� �

Page 44: Wiśniowski-bramy garażowe

44

brama garażowa segmentowa kolor: złoty dąb przetłoczenia wysokie� �

brama garażowa segmentowa kolor: pomarańczowy przetłoczenia niskie� �

GALERIA

Page 45: Wiśniowski-bramy garażowe

45

brama garażowa segmentowa kolor: biały przetłoczenia niskie� �

brama garażowa segmentowa kolor: grafitowy przetłoczenia niskie� �

Page 46: Wiśniowski-bramy garażowe

46

bramy garażowe segmentowe kolor: biały przetłoczenia niskie� �

brama garażowa segmentowa kolor: antracyt przetłoczenia wysokie� �

GALERIA

Page 47: Wiśniowski-bramy garażowe

47

brama garażowa segmentowa kolor: winchester bez przetłoczeń� �

brama garażowa segmentowa kolor: macore bez przetłoczeń� �

Page 48: Wiśniowski-bramy garażowe

48

brama garażowa uchylna kolor: brązowy�

bramy garażowe uchylne (zabudowa szeregowa) kolor: biały�

GALERIA

Page 49: Wiśniowski-bramy garażowe

49

bramy garażowe roletowe kolor: biały profil: AW 77� �

brama garażowa roletowa kolor: ciemnobrązowy profil: AW 100� �

Page 50: Wiśniowski-bramy garażowe

2560 2202560 2202710 2202710 2202710 2202710 2202960 2202960 2202960 2202960 2203210 2203210 2203210 2203460 2203460 2203460 2203710 2203710 2203710 2203960 2203960 2203960 2204210 2204210 2204210 2204460 2204460 2204460 2204710 2204710 2204710 2204960 2204960 2204960 220

2850310027002725285031002700272528503100270027252850270027252850270027252850270027252850270027252850270027252850270027252850270027252850

2600 x 22502600 x 25002750 x 21002750 x 21252750 x 22502750 x 25003000 x 21003000 x 21253000 x 22503000 x 25003250 x 21003250 x 21253250 x 22503500 x 21003500 x 21253500 x 22503750 x 21003750 x 21253750 x 22504000 x 21004000 x 21254000 x 22504250 x 21004250 x 21254250 x 22504500 x 21004500 x 21254500 x 22504750 x 21004750 x 21254750 x 22505000 x 21005000 x 21255000 x 2250

*) - dla bramy z napędem E = Ls + 50 [mm].

Zakres wykonania bram segmentowych:Minimalna wymagana przestrzeń boczna:

szerokość do 5000 [mm], wysokość do 3000 [mm].W , W = 110 [mm].1 2

2120237019701995212023701970199521202370197019952120197019952120197019952120197019952120197019952120197019952120197019952120197019952120

2170242020202045217024202020204521702420202020452170202020452170202020452170202020452170202020452170202020452170202020452170202020452170

2560 2200 200 27502560 2450 200 30002710 2050 200 26002710 2075 200 26252710 2200 200 27502710 2450 200 30002960 2050 200 26002960 2075 200 26252960 2200 200 27502960 2450 200 30003210 2050 200 26003210 2075 200 26253210 2200 200 27503460 2050 200 26003460 2075 200 26253460 2200 200 27503710 2050 200 26003710 2075 200 26253710 2200 200 27503960 2050 200 26003960 2075 200 26253960 2200 200 27504210 2050 200 26004210 2075 200 26254210 2200 200 27504460 2050 200 26004460 2075 200 26254460 2200 200 27504710 2050 200 26004710 2075 200 26254710 2200 200 27504960 2050 200 26004960 2075 200 26254960 2200 200 2750

2560 2250 400 27502560 2500 400 30002710 2100 400 26002710 2125 400 26252710 2250 400 27502710 2500 400 30002960 2100 400 26002960 2125 400 26252960 2250 400 27502960 2500 400 30003210 2100 400 26003210 2125 400 26253210 2250 400 27503460 2100 400 26003460 2125 400 26253460 2250 400 27503710 2100 400 26003710 2125 400 26253710 2250 400 27503960 2100 400 26003960 2125 400 26253960 2250 400 27504210 2100 400 26004210 2125 400 26254210 2250 400 27504460 2100 400 26004460 2125 400 26254460 2250 400 27504710 2100 400 26004710 2125 400 26254710 2250 400 27504960 2100 400 26004960 2125 400 26254960 2250 400 2750

2560256027102710271027102960296029602960321032103210346034603460371037103710396039603960421042104210446044604460471047104710496049604960

160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160160

3000325028502875300032502850287530003250285028753000285028753000285028753000285028753000285028753000285028753000285028753000285028753000

2090234019401965209023401940196520902340194019652090194019652090194019652090194019652090194019652090194019652090194019652090194019652090

2160241020102035216024102010203521602410201020352160201020352160201020352160201020352160201020352160201020352160201020352160201020352160

100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100

2090234019401965209023401940196520902340194019652090194019652090194019652090194019652090194019652090194019652090194019652090194019652090

SHSjHjNWWERALs

o

o

12

- szerokość otworu (wymiar zamówieniowy),- wysokość otworu (wymiar zamówieniowy),- szerokość światła wjazdu po zamontowaniu bramy,- wysokość światła wjazdu po zamontowaniu bramy,- minimalne wymagane nadproże,- minimalna wymagana przestrzeń boczna,- minimalna wymagana przestrzeń boczna,- minimalna głębokość garażu z wolną przestrzenią pod sufitem,- brama ręczna,- brama z napędem,- długość szyny napędu.

Legenda:

2700 [mm]Optimum600, 800, 1100

Typ napędu Ls

3500 [mm]4000 [mm]

do 1900 [mm]

do 2400 [mm]do 3000 [mm]

Wysokość bramy

Dobór długości szyny w zależności od wysokości bramy

S0

N

W1 W2H0

E

UWAGA !

2560 220 27252600 x 2125 1995 2045 2560 2075 200 2625 2560 2125 400 2625 2560 160 28751965 2035 1001965

50

BRAMY GARAŻOWE SEGMENTOWEWYMIARY i DANE MONTAŻOWE

Sj [mm](R, A)

2210 2202335 2202335 2202335 2202360 2202360 220

272526002725285026002700

Sprężyny naciągowe (N)

2250 x 21252375 x 20002375 x 21252375 x 22502400 x 20002400 x 2100

So x Ho[mm]

Sprężyny skrętne przód (Sp) Sprężyny skrętne przód (Sj) Sprężyny skrętne tył (St)

N [mm](R, A)

E [mm](R)*

Hj [mm](R)

Hj [mm](A)

199518701995212018701970

204519202045217019202020

Sj [mm](R, A)

Hj [mm](R)

Sj [mm](R, A)

Hj [mm](R, A)

N [mm](R, A)

E [mm](R)*

Sj [mm](R, A)

Hj [mm](R)

N [mm](R, A)

E [mm](R)*

2210 2075 200 26252335 1950 200 25002335 2075 200 26252335 2200 200 27502360 1950 200 25002360 2050 200 2600

2210 2125 400 26252335 2000 400 25002335 2125 400 26252335 2250 400 27502360 2000 400 25002360 2100 400 2600

221023352335233523602360

N [mm](A)

160160160160160160

Hj [mm](A)

E [mm](R)*

287527502875300027502850

Hj [mm](A)

196518401965209018401940

203519102035216019102010

N [mm](R)

100100100100100100

196518401965209018401940

2360 2202360 2202460 2202460 2202460 2202460 2202460 2202460 220

28002850260027002725280028503100

2400 x 22002400 x 22502500 x 20002500 x 21002500 x 21252500 x 22002500 x 22502500 x 2500

20702120187019701995207021202370

21202170192020202045212021702420

2360 2150 200 27002360 2200 200 27502460 1950 200 25002460 2050 200 26002460 2075 200 26252460 2150 200 27002460 2200 200 27502460 2450 200 3000

2360 2200 400 27002360 2250 400 27502460 2000 400 25002460 2100 400 26002460 2125 400 26252460 2200 400 27002460 2250 400 27502460 2500 400 3000

23602360246024602460246024602460

160160160160160160160160

29503000275028502875295030003250

20402090184019401965204020902340

21102160191020102035211021602410

100100100100100100100100

20402090184019401965204020902340

2560 220 27002600 x 2100 1970 2020 2560 2050 200 2600 2560 2100 400 2600 2560 160 28501940 2010 1001940

3000 [mm] do 2250 [mm]Optimum Ekow komplecie z szyną

Page 51: Wiśniowski-bramy garażowe

51

2400 x 21002500 x 21002500 x 21602600 x 21002600 x 2160

18801880188018801880

2280 x 20402380 x 20402380 x 21002480 x 20402480 x 2100

2380 x 20902480 x 20902480 x 21502580 x 20902580 x 2150

2150 x 18902250 x 18902250 x 19502350 x 18902350 x 1950

18801880188018801880

2380 x 20902480 x 20902480 x 21502580 x 20902580 x 2150

2150 x 18902250 x 18902250 x 19502350 x 18902350 x 1950

2280 x 21902380 x 21902480 x 21902630 x 20402630 x 21902880 x 20402880 x 2190

2100210021001800210018002100

2100210021001800210018002100

2380 x 22402480 x 22402580 x 22402730 x 20902730 x 22402980 x 20902980 x 2240

2150 x 20402250 x 20402350 x 20402500 x 18902500 x 20402750 x 18902750 x 2040

2400 x 22502500 x 22502600 x 22502750 x 21002750 x 22503000 x 21003000 x 2250

2380 x 22402480 x 22402580 x 22402730 x 20902730 x 22402980 x 20902980 x 2240

2150 x 20402250 x 20402350 x 20402500 x 18902500 x 20402750 x 18902750 x 2040

BRAMY GARAŻOWE UCHYLNEWYMIARY i DANE MONTAŻOWE

Brama garażowa uchylna NOVUM

2280 x 19402280 x 20402380 x 19402380 x 20402480 x 20402480 x 2180

2400 x 20002400 x 21002500 x 20002500 x 21002600 x 21002600 x 2240

2380 x 19902380 x 20902480 x 19902480 x 20902580 x 20902580 x 2230

181020001810200020002000

2380 x 19902380 x 20902480 x 19902480 x 20902580 x 20902580 x 2230

2150 x 17902150 x 18902250 x 17902250 x 18902350 x 18902350 x 2030

2150 x 17902150 x 1890

2350 x 20302350 x 18902250 x 1890

2250 x 1790

So x Ho[mm]

Montaż w otworze

So x Ho[mm]

Montaż za otworem

S x H [mm] Sj x Hj [mm] N [mm] (R)

404040404040

N [mm] (A)

606060606060

S x H [mm] Sj x Hj [mm] N [mm] (R)

100100100100100100

N [mm] (A)

120120120120120120

181020001810200020002000

E [mm] (R)*E [mm] (R)*

*) - dla bramy z napędem E = Ls + 50 [mm].

So x Ho[mm]

Montaż w otworze

So x Ho[mm]

Montaż za otworem

S x H [mm] Sj x Hj [mm] N [mm] (R)

4040404040

N [mm] (A)

6060606060

S x H [mm] Sj x Hj [mm] N [mm] (R)

100100100100100

N [mm] (A)

120120120120120

Brama garażowa uchylna PROGRESS

E [mm] (R)*E [mm] (R)*

So x Ho[mm]

Montaż w otworze

So x Ho[mm]

Montaż za otworem

S x H [mm] Sj x Hj [mm] N [mm] (R)

404040404040

N [mm] (A)

606060606060

S x H [mm] Sj x Hj [mm] N [mm] (R)

100100100100100100

N [mm] (A)

120120120120120120

Brama garażowa uchylna KOMFORT

40 60 100 120

E [mm] (R)* E [mm] (R)*

Zakres wykonania bram uchylnych:Bramy montowane za otworem:Bramy montowane w otworze:Bramy PROGRESS w wersji nieocieplonej, bez drzwi przejściowych:

szerokość do 4000 [mm], wysokość do 2700 [mm] (wymiar bramy).W , W = 100 [mm].

W , W = 0 [mm].E = 2080 [mm].

1 2

1 2UWAGA !

Dobór długości szyny w zależności od wysokości bramySHSHSHNWWERALs

o

o

j

j

12

- szerokość otworu,- wysokość otworu,- szerokość bramy (wymiar zamówieniowy),- wysokość bramy (wymiar zamówieniowy),- szerokość światła wjazdu po zamontowaniu bramy,- wysokość światła wjazdu po zamontowaniu bramy,- minimalne wymagane nadproże,- minimalna wymagana przestrzeń boczna,- minimalna wymagana przestrzeń boczna,- minimalna głębokość garażu z wolną przestrzenią pod sufitem,- brama ręczna,- brama z napędem,- długość szyny napędu.

Legenda:

S0

N

W1 W2H0

E

2700 [mm]Optimum600, 800, 1100

Typ napędu Ls

do 2700 [mm]

Wysokość bramy

3000 [mm] do 2240 [mm]Optimum Ekow komplecie z szyną

Page 52: Wiśniowski-bramy garażowe

52

2400 x 21002400 x 22502400 x 25002500 x 21002500 x 22502500 x 25002600 x 21002600 x 22502600 x 25002750 x 21002750 x 22502750 x 25003000 x 21003000 x 22503000 x 25003250 x 21003250 x 22503250 x 25003500 x 21003500 x 22503500 x 25003750 x 21003750 x 22503750 x 25004000 x 21004000 x 22504000 x 25004250 x 21004250 x 22504250 x 25004500 x 21004500 x 22504500 x 25004750 x 21004750 x 22504750 x 25005000 x 21005000 x 22505000 x 2500

S0

N

W1 W2H0

E

100 mmprofil AW 100 77 mmprofil AW 77

180250

180250

180250

180250

2400 x 20002400 x 2150

2500 x 20002500 x 2150

2600 x 20002600 x 2150

2750 x 20002750 x 2150

77 mmprofil AW 77

BRAMY GARAŻOWE ROLETOWEWYMIARY i DANE MONTAŻOWE

So x Ho[mm]

BR-100 E

Sj x Hj [mm]

2400 x 19502400 x 21002400 x 23502500 x 19502500 x 21002500 x 23502600 x 19502600 x 21002600 x 23502750 x 19502750 x 21002750 x 23503000 x 19503000 x 21003000 x 23503250 x 19503250 x 21003250 x 23503500 x 19503500 x 21003500 x 23503750 x 19503750 x 21003750 x 23504000 x 19504000 x 21004000 x 23504250 x 19504250 x 21004250 x 23504500 x 19504500 x 21004500 x 23504750 x 19504750 x 21004750 x 23505000 x 19505000 x 21005000 x 2350

BR-77 E

N [mm]

250300300250300300250300300250300300300300300300300300300300300300

300300300300300300300300300300300300300300300300300

E [mm]

450

500

500

500500500500500500500500500500500500500500500500500500500500500500500500500500500500500

500

500500

500

450

450

450

szerokość do 2800 [mm], wysokość do 2700 [mm].szerokość do 5000 [mm], wysokość do 2900 [mm].

szerokość do 4300 [mm], wysokość do 4150 [mm].W , W = 100 [mm].

W , W = 110 [mm].

Zakres wykonania bram BR-77 E:Zakres wykonania bram BR-100 E:Zakres wykonania bram BR-77 s:Bramy BR-77 E:Bramy BR-100 E i BR-77 s:

1 2

1 2

UWAGA !

SHSjHjNWWE

o

o

12

- szerokość otworu (wymiar zamówieniowy),- wysokość otworu (wymiar zamówieniowy),- szerokość światła wjazdu po zamontowaniu bramy,- wysokość światła wjazdu po zamontowaniu bramy,- minimalne wymagane nadproże,- minimalna wymagana przestrzeń boczna,- minimalna wymagana przestrzeń boczna,- minimalna głębokość garażu z wolną przestrzenią pod sufitem.

Legenda:

N [mm]Sj x Hj [mm]

450380

380

380

380450

450

450

E [mm]

BR-77 s

So x Ho [mm] Sj x Hj [mm] N [mm] E [mm]

2900 x 27502900 x 28502900 x 29502900 x 30502900 x 34502900 x 38503000 x 27503000 x 28503000 x 29503000 x 30503000 x 31503000 x 33503000 x 34503000 x 36503000 x 37503100 x 29503100 x 31503100 x 3650

3200 x 35503200 x 2950

3300 x 31503300 x 36503500 x 30503500 x 31503500 x 35503500 x 36503500 x 38503600 x 27503600 x 37503600 x 40503800 x 32503800 x 34503800 x 37503800 x 40504000 x 30504000 x 35504000 x 36504300 x 38504300 x 4150

2900 x 26502900 x 27502900 x 28502900 x 29502900 x 33502900 x 37503000 x 26503000 x 27503000 x 28503000 x 29503000 x 30503000 x 32503000 x 33503000 x 35503000 x 36503100 x 28503100 x 30503100 x 3550

3200 x 34503200 x 2850

3300 x 30503300 x 35503500 x 29503500 x 30503500 x 34503500 x 35503500 x 37503600 x 26503600 x 36503600 x 39503800 x 31503800 x 33503800 x 36503800 x 39504000 x 29504000 x 34504000 x 35504300 x 37504300 x 4050

370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370370

570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570570

2400 x 2100 2400x2000 300 500

2400 x 2250 2400x2150 300 5002400 x 2500 2400x2400 300 5002500 x 2100 2500x2000 300 5002500 x 2250 2500x2150 300 5002500 x 2500 2500x2400 300 5002600 x 2100 2600x2000 300 5002600 x 2250 2600x2150 300 5002600 x 2500 2600x2400 300 5002750 x 2100 2750x2000 300 5002750 x 2250 2750x2150 300 5002750 x 2500 2750x2400 300 500

Page 53: Wiśniowski-bramy garażowe

53

W2

H0

W1

N

S0E

BRAMY GARAŻOWE ROZWIERNEWYMIARY i DANE MONTAŻOWE

UWAGA !

Brama dwuskrzydłowa montowana w otworze i przed otworem:

Brama jednoskrzydłowa montowana w otworze i przed otworem:

Bramy montowane w otworze:

Zakres wykonania bram dwuskrzydłowych (S x H):

Zakres wykonania bram jednoskrzydłowych (S x H):

E = S/2 [mm].

E = S - 60 [mm].

W , W = 0 [mm], N = 0 [mm].

(2000 ÷ 5000) x (2000 ÷ 4000) [mm].

(2000 ÷ 2500) x (2000 ÷ 4000) [mm].

1 2

Montaż w otworze

So x Ho[mm]

Montaż przed otworem

2400 x 24002500 x 2000

2020 x 20102100 x 22002200 x 22002300 x 20002300 x 21002400 x 2100

2700 x 25002700 x 2600

2500 x 21002500 x 25002600 x 21002600 x 22002700 x 20002700 x 2400

3200 x 20003300 x 3200

2800 x 21002800 x 28002900 x 20002900 x 30003000 x 25003000 x 3000

4600 x 30005020 x 4010

3400 x 30003500 x 30003600 x 34003700 x 30004000 x 30004200 x 2300

Brama garażowa dwuskrzydłowa

Sj x [mm]Hj

2200 x 23002300 x 1900

1820 x 19101900 x 21002000 x 21002100 x 19002100 x 20002200 x 2000

2500 x 24002500 x 2500

2300 x 20002300 x 24002400 x 20002400 x 21002500 x 19002500 x 2300

3000 x 19003100 x 3100

2600 x 20002600 x 27002700 x 19002700 x 29002800 x 24002800 x 2900

4400 x 29004820 x 3910

3200 x 29003300 x 29003400 x 33003500 x 29003800 x 29004000 x 2200

N [mm]

100100100100100100100100100100

100100100100100100100100100100100

100100100100100100100100100100

S x H [mm] W /W [mm]1 2

100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100100

2680 x 24902680 x 2590

2380 x 20902380 x 2390

2000 x 20002080 x 21902180 x 21902280 x 19902280 x 2090

2480 x 19902480 x 20902480 x 24902580 x 20902580 x 21902680 x 1990

3180 x 19903280 x 3190

2780 x 20902780 x 27902880 x 19902880 x 29902980 x 24902980 x 2990

4580 x 29905000 x 4000

3380 x 29903480 x 29903580 x 33903680 x 29903980 x 29904180 x 2290

2680 x 2390

Sj x Hj [mm]

2320 x 23602420 x 1960

1940 x 19702020 x 21602120 x 21602220 x 19602220 x 20602320 x 2060

2620 x 24602620 x 2560

2420 x 20602420 x 24602520 x 20602520 x 21602620 x 19602620 x 2360

3220 x 31603320 x 2960

2720 x 27602820 x 19602820 x 29602920 x 24602920 x 29603120 x 1960

3420 x 29603520 x 33603620 x 29603920 x 29604120 x 22604520 x 2960

2720 x 2060

S x H [mm]

2500 x 24502600 x 2050

2120 x 20602200 x 22502300 x 22502400 x 20502400 x 21502500 x 2150

2800 x 25502800 x 2650

2600 x 21502600 x 25502700 x 21502700 x 22502800 x 20502800 x 2450

3400 x 32503500 x 3050

2900 x 28503000 x 20503000 x 30503100 x 25503100 x 30503300 x 2050

3600 x 30503700 x 34503800 x 30504100 x 30504300 x 23504700 x 3050

2900 x 2150

Montaż w otworze

So x Ho[mm]

Montaż przed otworem

Brama garażowa jednoskrzydłowa

2400 x 28002400 x 3000

2020 x 20102100 x 22002200 x 23002300 x 24002300 x 25002400 x 2600

2500 x 32002500 x 34002500 x 36002500 x 38002520 x 4010

N [mm]

100100100100100

100100100

2000 x 22002100 x 2300

1820 x 19101900 x 2100

2300 x 35002300 x 3700

2100 x 24002200 x 25002200 x 27002200 x 29002300 x 31002300 x 3300

2320 x 3910

2180 x 22902280 x 2390

2000 x 20002080 x 2190

2480 x 35902480 x 3790

2280 x 24902380 x 25902380 x 27902380 x 29902480 x 31902480 x 3390

2500 x 4000

Sj x [mm]Hj

2120 x 22602220 x 2360

1940 x 19702020 x 2160

2220 x 24602320 x 25602320 x 27602320 x 2960

Sj x [mm]HjS x H [mm]

2300 x 23502400 x 2450

2120 x 20602200 x 2250

2400 x 25502500 x 26502500 x 28502500 x 3050

S x H [mm] W /W [mm]1 2

100100100100100100100100

SHSHSjHjNWWE

o

o

12

- szerokość otworu,- wysokość otworu,- szerokość bramy (wymiar zamówieniowy),- wysokość bramy (wymiar zamówieniowy),- szerokość światła wjazdu po zamontowaniu bramy,- wysokość światła wjazdu po zamontowaniu bramy,- minimalne wymagane nadproże,- minimalna wymagana przestrzeń boczna,- minimalna wymagana przestrzeń boczna,- minimalna wymagana wolna przestrzeń przed otworem.

Legenda:

Page 54: Wiśniowski-bramy garażowe

54

DRZWI STALOWEWYMIARY i DANE MONTAŻOWE

Montaż w otworze

So x Ho[mm]

Montaż przed otworem

820 x 2010900 x 2000

1000 x 20001100 x 20001200 x 20001220 x 2010

820 x 2110900 x 2100

1000 x 21001100 x 21001200 x 21001220 x 2110820 x 2210900 x 2200

1000 x 22001100 x 22001200 x 22001220 x 2210820 x 2310900 x 2300

1000 x 23001100 x 23001200 x 23001220 x 2310820 x 2410900 x 2400

1000 x 24001100 x 24001200 x 24001220 x 2410820 x 2510900 x 2500

1000 x 25001100 x 25001200 x 25001220 x 2510

Sj x [mm]Hj

650 x 1900730 x 1890830 x 1890930 x 1890

1030 x 18901050 x 1900650 x 2000730 x 1990830 x 1990930 x 1990

1030 x 19901050 x 2000

650 x 2100730 x 2090830 x 2090930 x 2090

1030 x 20901050 x 2100650 x 2200730 x 2190830 x 2190930 x 2190

1030 x 21901050 x 2200

650 x 2300730 x 2290830 x 2290930 x 2290

1030 x 22901050 x 2300

650 x 2400730 x 2390830 x 2390930 x 2390

1030 x 23901050 x 2400

S x H [mm]

800 x 2000880 x 1990980 x 1990

1080 x 19901180 x 19901200 x 2000

800 x 2100880 x 2090980 x 2090

1080 x 20901180 x 20901200 x 2100800 x 2200880 x 2190980 x 2190

1080 x 21901180 x 2190

1200 x 2200800 x2300880 x 2290980 x 2290

1080 x 22901180 x 22901200 x 2300800 x 2400880 x 2390980 x 2390

1080 x 23901180 x 23901200 x 2400800 x 2500880 x 2490980 x 2490

1080 x 24901180 x 24901200 x 2500

Sj x [mm]Hj

770 x 1960850 x 1950950 x 1950

1050 x 1950

770 x 2060850 x 2050950 x 2050

1050 x 2050

770 x 2160850 x 2150950 x 2150

1050 x 2150

770 x 2260850 x 2250950 x 2250

1050 x 2250

770 x 2360850 x 2350950 x 2350

1050 x 2350

S x H [mm]

920 x 20601000 x 20501100 x 20501200 x 2050

920 x 21601000 x 21501100 x 21501200 x 2150

920 x 22601000 x 22501100 x 22501200 x 2250

920 x 23601000 x 23501100 x 23501200 x 2350

920 x 24601000 x 24501100 x 24501200 x 2450

N [mm]

100100100100

100100100100

100100100100

100100100100

100100100100

W /W [mm]1 2

100100100100

100100100100

100100100100

100100100100

100100100100

Drzwi stalowe montowane w otworze:Drzwi stalowe montowane przed otworem:Drzwi stalowe montowane w otworze:Zakres wykonania drzwi stalowych (S x H):

E = S + 60 [mm].E = E + 70 [mm].

W , W = 0 [mm], N = 0 [mm].(800 ÷ 1200) x (2000 ÷ 2500) [mm].

1 2UWAGA !

SHSHSjHjNWWE

o

o

12

- szerokość otworu,- wysokość otworu,- szerokość drzwi (wymiar zamówieniowy),- wysokość drzwi (wymiar zamówieniowy),- szerokość światła przejścia po zamontowaniu drzwi,- wysokość światła przejścia po zamontowaniu drzwi,- minimalne wymagane nadproże,- minimalna wymagana przestrzeń boczna,- minimalna wymagana przestrzeń boczna,- minimalna wymagana wolna przestrzeń przed otworem.

Legenda:

W1 H0

S0

E

W2

N

Page 55: Wiśniowski-bramy garażowe

55

DRZWI ALUMINIOWEWYMIARY i DANE MONTAŻOWE

So x Ho[mm]

drzwi z przegrodą termiczną

Drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe

1420 x 20101500 x 20001600 x 20001700 x 20001800 x 20001900 x 20002000 x 20002100 x 20002200 x 20002300 x 20002420 x 20101420 x 21101500 x 21001600 x 21001700 x 21001800 x 21001900 x 21002000 x 21002100 x 21002200 x 21002300 x 21002420 x 21101420 x 22101500 x 22001600 x 22001700 x 22001800 x 22001900 x 22002000 x 22002100 x 22002200 x 22002300 x 22002420 x 22101420 x 23101500 x 23001600 x 23001700 x 23001800 x 23001900 x 23002000 x 23002100 x 23002200 x 23002300 x 23002420 x 2310

So x Ho[mm]

1220 x 2010

920 x 20101000 x 20001100 x 20001200 x 2000

920 x 21101000 x 21001100 x 21001200 x 2100

920 x 22101000 x 22001100 x 22001200 x 2200

920 23101000 x 23001100 x 23001200 x 23001220 x 2310

1220 x 2110

1220 x 2210

S x H [mm]

1200 x 2000

900 x 2000980 x 1990

1080 x 19901180 x 1990

900 x 2100980 x 2090

1080 x 20901180 x 2090

900 x 2200980 x 2190

1080 x 21901180 x 2190

900 x 2300980 x 2290

1080 x 22901180 x 22901200 x 2300

1200 x 2100

1200 x 2200

Sj x Hj [mm]

1008 x 1922

708 x 1922788 x 1912888 x 1912988 x 1912

708 x 2022788 x 2012888 x 2012988 x 2012

708 x 2122788 x 2112888 x 2112988 x 2112

708 x 2222788 x 2212888 x 2212988 x 2212

1008 x 2222

1008 x 2022

1008 x 2122

Sj x Hj [mm]

1010 x 1910

710 x 1910790 x 1900890 x 1900990 x 1900

710 x 2010790 x 2000890 x 2000990 x 2000

710 x 2110790 x 2100890 x 2100990 x 2100

710 x 2210790 x 2200890 x 2200990 x 22001010 x 2210

1010 x 2010

1010 x 2110

drzwi z przegrodą termiczną

Drzwi aluminiowe jednoskrzydłowedrzwi bez przegrody termicznej

Sj x Hj [mm]

1148 x 19221228 x 19121328 x 19121428 x 19121528 x 19121628 x 19121728 x 19121828 x 19121928 x 19122028 x 19122148 x 19221148 x 20221228 x 20121328 x 20121428 x 20121528 x 20121628 x 20121728 x 20121828 x 20121928 x 20122028 x 20122148 x 20221148 x 21221228 x 21121328 x 21121428 x 21121528 x 21121628 x 21121728 x 21121828 x 21121928 x 21122028 x 21122148 x 21221148 x 22221228 x 22121328 x 22121428 x 22121528 x 22121628 x 22121728 x 22121828 x 22121928 x 22122028 x 22122148 x 2222

H0

S0

E

SHSHSjHjE

o

o

- szerokość otworu,- wysokość otworu,- szerokość drzwi (wymiar zamówieniowy),- wysokość drzwi (wymiar zamówieniowy),- szerokość światła przejścia (szerokość światła przejścia po otwarciu obu skrzydeł),- wysokość światła przejścia,- minimalna wymagana wolna przestrzeń przed otworem.

Legenda:

1400 x 20001480 x 19901580 x 19901680 x 19901780 x 19901880 x 19901980 x 19902080 x 19902180 x 19902280 x 19902400 x 20001400 x 21001480 x 20901580 x 20901680 x 20901780 x 20901880 x 20901980 x 20902080 x 20902180 x 20902280 x 20902400 x 21001400 x 22001480 x 21901580 x 21901680 x 21901780 x 21901880 x 21901980 x 21902080 x 21902180 x 21902280 x 21902400 x 22001400 x 23001480 x 22901580 x 22901680 x 22901780 x 22901880 x 22901980 x 22902080 x 22902180 x 22902280 x 22902400 x 2300

S x H [mm]

Page 56: Wiśniowski-bramy garażowe

NIP: 734-000-83-23 Regon: 490017080 Wpis do EDzG Wójt Gminy Chełmiec 279� � Wydanie 02/07.10/PL

FIRMA

Firma jest największym producentem bram garażowych

i przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych w Europie Centralnej.

Jesteśmy firmą prywatną, w całości opartą na polskim kapitale.

Zatrudniamy obecnie ponad 1000 osób.

Od kilku lat pracujemy w oparciu o System Zarządzania Jakością

potwierdzony certyfikatem ISO 9001:2008. Wszystkie wyroby spełniają

wymagane normy jakości i bezpieczeństwa. Produkcja prowadzona jest

ze szczególną troską o środowisko naturalne.

Sieć sprzedaży to ponad 800 Punktów Sprzedaży zlokalizowanych na

terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Zapewniają one

szybką realizację zamówień i fachowe doradztwo wspierane przez

Przedstawicieli Handlowych naszej firmy.

Swoją ofertę kierujemy do odbiorców indywidualnych, jak również

do firm i instytucji.

Kupując produkty WIŚNIOWSKI masz pewność, że zainwestowałeś

w dobrą polską markę.

WIŚNIOWSKI Naszą dewizą jest . Wytwarzanie wyrobów

na światowym poziomie wymaga stosowania innowacyjnych

technologii: automatyzacja produkcji zapewnia powtarzalność

i dokładność; efektywne procesy gwarantują utrzymanie konkurencyjnej

ceny; najlepsze surowce składają się na najlepszy wyrób.

We własnym biurze konstrukcyjnym i wydziałach pomocniczych

powstaje większość elementów i podzespołów. Dzięki temu

zachowujemy pełną kontrolę nad produktem.

jakość bez kompromisów

TECHNOLOGIE

Bramy przemysłowe

Ogrodzenia przemysłowe

Ogrodzenia posesyjne

segmentowe, roletowe, podwieszane przesuwne, automatyka

bramy przesuwne i dwuskrzydłowe, furtki, segmenty, słupy, ogrodzeniapanelowe kratowe, automatyka

bramy przesuwne i dwuskrzydłowe, furtki, segmenty, słupy, automatyka

OfertaWIŚNIOWSKI

Bramy garażowe segmentowe, roletowe, uchylne, rozwierne, automatyka

Stolarka aluminiowadrzwi, okna, ścianki i fasady aluminiowe, drzwi automatyczne, drzwi,ścianki i fasady aluminiowe ppoż.

Stolarka stalowadrzwi i ścianki stalowe profilowe, drzwi i ścianki staloweprofilowe ppoż., drzwi stalowe płaszczowe ppoż. i bez odpornościogniowej

Produkty zaprezentowane w materiale zdjęciowym niejednokrotnie posiadają wyposażenie specjalne i nie zawsze są zgodne z wykonaniem standardowym Folder nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego Producent zastrzega sobieprawo do dokonywania zmian UWAGA: Kolory zaprezentowane w folderze należy traktować wyłącznie poglądowo Wszelkie prawa zastrzeżone Powielanie i wykorzystywanie, również częściowe, tylko za zgodą Grupy WIŚNIOWSKI.

� �

� � �

Firma WIŚNIOWSKI

PL / 33-311 Wielogłowy 153Tel.Fax

www.wisniowski.pl

+48 18 44 77 111+48 18 44 77 110

N 49 40' 10"= o

E 20 41' 12"= o