OSTATNÍ PLÁŽOVÉ OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY SPORTY Plážová házená Plážová házená Plážová kopaná Plážová kopaná

Jan 09, 2016

Download

Documents

doyle

OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY. Plážová házená Plážová kopaná. Plážová házená. Zdroj: http://www.beachhandball-em2006.de/2000-Reportonthe1stBeach.pdf (staženo 11.10.2006). Zdroj: http://www.beachhandball-em200 X 6.de/2000-Reportonthe1stBeach.pdf (staženo 11.10.2006). - PowerPoint PPT Presentation
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.

HISTORIEHISTORIE

VyniklaVynikla během 90. let minulého století na během 90. let minulého století na středomořských plážích. středomořských plážích.

Největší její rozvoj proběhl v Itálii, Největší její rozvoj proběhl v Itálii, Díky rostoucí oblibě se stala poměrně rychle i Díky rostoucí oblibě se stala poměrně rychle i

oficiálním sportem - do statutu EHF a IHF se oficiálním sportem - do statutu EHF a IHF se dostala v roce 1996. dostala v roce 1996.

První mistrovství světa se uskutečnilo v roce První mistrovství světa se uskutečnilo v roce 1998 v Brazílii. 1998 v Brazílii.

Poslední tři mistrovství světa v plážové Poslední tři mistrovství světa v plážové házené se konala v roce 2006 v Brazílii, v házené se konala v roce 2006 v Brazílii, v roce 2008 ve Španělsku a v roce 2010 v roce 2008 ve Španělsku a v roce 2010 v Turecku Turecku

Page 4: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Mistrovství světa v Mistrovství světa v plážové házenéplážové házenéRok /místo Rok /místo

HISTORIE ČRHISTORIE ČR

Beach handball v České republice se začal hrát od roku Beach handball v České republice se začal hrát od roku 1997,přivedl ho první beach handballový klub BHC 1997,přivedl ho první beach handballový klub BHC Královo PoleKrálovo Pole

První neoficiální mistrovství v České Republiky se První neoficiální mistrovství v České Republiky se uskutečnilo v roce 1998 v Ostravě, v témže roce byla uskutečnilo v roce 1998 v Ostravě, v témže roce byla ustanovena komise plážové házené při Českém svazu ustanovena komise plážové házené při Českém svazu házené, od roku 1999 jsou také pravidelně vyškolováni házené, od roku 1999 jsou také pravidelně vyškolováni rozhodčí pro plážovou házenourozhodčí pro plážovou házenou

Od roku 2004 má Česká republika své historicky první Od roku 2004 má Česká republika své historicky první reprezentační celky mužů a žen, které se v roce 2005 reprezentační celky mužů a žen, které se v roce 2005 zúčastnily mistrovství Evropy v Turecku, avšak od zúčastnily mistrovství Evropy v Turecku, avšak od tohoto roku se reprezentační družstvo nezúčastnilo tohoto roku se reprezentační družstvo nezúčastnilo žádné další vrcholné akce a to zejména z finančních žádné další vrcholné akce a to zejména z finančních důvodůdůvodů

Page 6: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

HRACÍ PLOCHAHRACÍ PLOCHA

Page 7: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

HRACÍ DOBA HRACÍ DOBA

Hraje se 2x10 minut. Poločas začíná hodem Hraje se 2x10 minut. Poločas začíná hodem rozhodčího, a pokud skončí remízou, ihned rozhodčího, a pokud skončí remízou, ihned pokračuje opět po hodu rozhodčího pokračuje opět po hodu rozhodčího prodloužením, dokud některé družstvo nevstřelí prodloužením, dokud některé družstvo nevstřelí gól („náhlá smrt“). gól („náhlá smrt“).

Poločasy se počítají samostatně. Poločasy se počítají samostatně. Družstvo, které vyhraje poločas, obdrží jeden Družstvo, které vyhraje poločas, obdrží jeden

bod. Vyhraje-li družstvo oba poločasy, vyhraje bod. Vyhraje-li družstvo oba poločasy, vyhraje zápas 2:0. zápas 2:0.

V případě, že oba soupeři vyhrají jeden poločas, V případě, že oba soupeři vyhrají jeden poločas, následuje „penaltový rozstřel“. Při vítězství v následuje „penaltový rozstřel“. Při vítězství v „penaltovém rozstřelu“ zápas končí výsledkem „penaltovém rozstřelu“ zápas končí výsledkem 2:1. 2:1.

Page 8: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

HRÁČIHRÁČI

Družstvo tvoří max. 8 hráčů, Družstvo tvoří max. 8 hráčů, max. dva hráči mohou být max. dva hráči mohou být současně označeni jako brankářsoučasně označeni jako brankář. .

Hrají 3 hráči v poli a 1 brankář, kHrají 3 hráči v poli a 1 brankář, každý tým může mít aždý tým může mít během hry maximálně dva hráče označené jako během hry maximálně dva hráče označené jako brankáře.brankáře.

Pokud brankář nemá míč pod kontrolou, smí opustit Pokud brankář nemá míč pod kontrolou, smí opustit brankoviště a hrát jako hráč v poli, jbrankoviště a hrát jako hráč v poli, jestliže brankář vstřelí estliže brankář vstřelí branku jako hráč v poli, jeho družstvo získá bod navíc branku jako hráč v poli, jeho družstvo získá bod navíc (2body).(2body).

Hráči se nesmějí dotknout brankoviště. Hráči hrají bosi. Hráči se nesmějí dotknout brankoviště. Hráči hrají bosi. Nošení ponožek a sportovních obvazů (bandáží) je Nošení ponožek a sportovních obvazů (bandáží) je

dovoleno. dovoleno. Není povoleno se navzájem zvedat, nosit nebo dělat Není povoleno se navzájem zvedat, nosit nebo dělat

druhému „stoličku“.druhému „stoličku“.

Page 9: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

HRANÍ S MÍČEM HRANÍ S MÍČEM

Je dovoleno zvednout míč ležící v brankovišti, avšak Je dovoleno zvednout míč ležící v brankovišti, avšak zůstane-li míč ležet v písku déle než 3 sekundy, nesmí zůstane-li míč ležet v písku déle než 3 sekundy, nesmí s ním hrát hráč, který se ho dotkl jako poslední.s ním hrát hráč, který se ho dotkl jako poslední.

Je dovoleno:Je dovoleno:

-jedno klepnutí míče o zem (resp. písek) jednou nebo -jedno klepnutí míče o zem (resp. písek) jednou nebo oběma rukama;oběma rukama;

-opakované klepnutí míčem (dribling) nebo kutálení míče -opakované klepnutí míčem (dribling) nebo kutálení míče jednou rukou;jednou rukou;

Pokud hráč drží míč jednou nebo oběma rukama musí Pokud hráč drží míč jednou nebo oběma rukama musí ho po 3 krocích nebo do 3 sekund odehrát nebo použít ho po 3 krocích nebo do 3 sekund odehrát nebo použít jedno z předchozích dvou dovolených pravidel.jedno z předchozích dvou dovolených pravidel.

Page 10: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

ZÓNA PRO STŘÍDÁNÍZÓNA PRO STŘÍDÁNÍ

Hráči v poli mohou střídat Hráči v poli mohou střídat jen v zóně pro jen v zóně pro střídání (postranní čára hracího pole)střídání (postranní čára hracího pole). .

Před utkáním si družstvo vylosuje stranu Před utkáním si družstvo vylosuje stranu hřiště, kde bude mít hřiště, kde bude mít po celé utkání zónu pro po celé utkání zónu pro střídánístřídání. .

Brankář smí vstoupit do hřiště jen přes Brankář smí vstoupit do hřiště jen přes postranní čáru svého brankoviště, opustit postranní čáru svého brankoviště, opustit hřiště může nejen přes postranní čáru svého hřiště může nejen přes postranní čáru svého brankoviště, ale i ve své zóně pro střídání – brankoviště, ale i ve své zóně pro střídání – ale ale pouze na straně, kde má jeho družstvo pouze na straně, kde má jeho družstvo zónu pro střídánízónu pro střídání..

Page 11: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

TRESTYTRESTY

Nesportovní chování nebo porušení pravidel, Nesportovní chování nebo porušení pravidel, která spadají do IHF pravidel nebo doplňujících která spadají do IHF pravidel nebo doplňujících pravidel turnaje musí být potrestána vyloučením.pravidel turnaje musí být potrestána vyloučením.

Vyloučený hráč smí opět vstoupit na hrací plochu Vyloučený hráč smí opět vstoupit na hrací plochu nebo být vystřídán až poté, co došlo ke změně nebo být vystřídán až poté, co došlo ke změně držení míčedržení míče mezi družstvy. mezi družstvy.

Druhé vyloučení téhož hráče znamená Druhé vyloučení téhož hráče znamená diskvalifikaci.diskvalifikaci.

Diskvalifikovaný hráč může být vystřídán až Diskvalifikovaný hráč může být vystřídán až poté, co dojde ke změně držení míče mezi poté, co dojde ke změně držení míče mezi družstvy.družstvy.

Page 12: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

BODYBODY

Skóre se nepočítá na branky, ale Skóre se nepočítá na branky, ale na bodyna body:: 1 bod – branka vstřelená ze země, 1 bod – branka vstřelená ze země,

z výskoku, z náskoku;z výskoku, z náskoku; 2 body – „amerika“ (2 body – „amerika“ (střelba provedena střelba provedena

nad brankovištěmnad brankovištěm), branka vstřelená ), branka vstřelená brankářem, branka z 6 m hodu, branka brankářem, branka z 6 m hodu, branka bezprostředněbezprostředně navazující na atraktivní navazující na atraktivní kombinaci nebo vstřelená efektním kombinaci nebo vstřelená efektním atraktivním způsobem.atraktivním způsobem.

Page 13: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

PENALTOVÝ ROZSTŘELPENALTOVÝ ROZSTŘEL

Při nerozhodném stavu 1:1 po skončení obou Při nerozhodném stavu 1:1 po skončení obou poločasů rozhoduje „penaltový rozstřel“. Z poločasů rozhoduje „penaltový rozstřel“. Z každého družstva nastoupí 5 hráčů. Žádný hráč každého družstva nastoupí 5 hráčů. Žádný hráč nesmí v dané sérii střílet dvakrát. Během nesmí v dané sérii střílet dvakrát. Během penaltového rozstřelu může být na hrací ploše penaltového rozstřelu může být na hrací ploše pouze střelec a oba brankáři. Hráč nahraje pouze střelec a oba brankáři. Hráč nahraje svému brankáři, startuje z rohu u svého svému brankáři, startuje z rohu u svého brankoviště a běží k soupeřově brance. Brankář brankoviště a běží k soupeřově brance. Brankář mu nahraje zpět nebo může sám střílet mu nahraje zpět nebo může sám střílet z brankoviště. Hráč může při dodržení pravidla z brankoviště. Hráč může při dodržení pravidla o třech krocích střílet na branku.o třech krocích střílet na branku.

Pokud je po dokončení série stav nerozhodný, Pokud je po dokončení série stav nerozhodný, hra pokračuje systémem „náhlé smrti“ (s hra pokračuje systémem „náhlé smrti“ (s dokončením střelby druhého družstva) až do dokončením střelby druhého družstva) až do rozhodnutí. Na začátku každé nové série 5 rozhodnutí. Na začátku každé nové série 5 pokusů si družstva vymění pořadí.pokusů si družstva vymění pořadí.

Page 14: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

UPŘESNĚNÍUPŘESNĚNÍ

1. Po dosažení branky hra pokračuje 1. Po dosažení branky hra pokračuje vyhazováním.vyhazováním.

2. Volný hod lze rozehrát z místa přestupku popř. 2. Volný hod lze rozehrát z místa přestupku popř. z místa, kde se míč nachází v okamžiku z místa, kde se míč nachází v okamžiku odpískání přestupku, nejblíže ale 1 m od odpískání přestupku, nejblíže ale 1 m od soupeřova brankoviště.soupeřova brankoviště.

3. Při rozehrávání hodů musí být bránící hráči 3. Při rozehrávání hodů musí být bránící hráči vzdáleni alespoň 1 m.vzdáleni alespoň 1 m.

4. Dostane-li se míč za postranní čáru uvnitř 4. Dostane-li se míč za postranní čáru uvnitř brankoviště, rozehrává se z postranní čáry brankoviště, rozehrává se z postranní čáry v hracím poli, ale ne blíže než 1m od soupeřova v hracím poli, ale ne blíže než 1m od soupeřova brankoviště.brankoviště.

5. Za nahrávku (i neúmyslnou) do brankoviště je 5. Za nahrávku (i neúmyslnou) do brankoviště je nařízen volný hod pro soupeře.nařízen volný hod pro soupeře.

6. Rozhodčí může ukončit utkání, které nebude 6. Rozhodčí může ukončit utkání, které nebude vedeno v duchu fair play.vedeno v duchu fair play.

Page 15: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

CO ROZHODUJECO ROZHODUJE

Mají-li po skončení všech utkání ve skupině 2 nebo více Mají-li po skončení všech utkání ve skupině 2 nebo více družstev stejně bodů, rozhoduje družstev stejně bodů, rozhoduje vzájemný zápasvzájemný zápas nebo nebo tabulka vzájemných zápasůtabulka vzájemných zápasů::

a)        body za utkání,a)        body za utkání, b)        rozdíl vyhraných a prohraných poločasů,b)        rozdíl vyhraných a prohraných poločasů, c)        bodový rozdíl (body za branky),c)        bodový rozdíl (body za branky), d)        vyšší počet dosažených bodů za branky.d)        vyšší počet dosažených bodů za branky.Nelze-li rozhodnout dle a) – d), rozhodují výsledky Nelze-li rozhodnout dle a) – d), rozhodují výsledky ze ze

všech utkání skupinyvšech utkání skupiny v pořadí: v pořadí: e)        rozdíl vyhraných a prohraných poločasů,e)        rozdíl vyhraných a prohraných poločasů, f)          vyšší počet vyhraných poločasů,f)          vyšší počet vyhraných poločasů, g)        bodový rozdíl (body za branky),g)        bodový rozdíl (body za branky), h)        vyšší počet dosažených bodů za branky.h)        vyšší počet dosažených bodů za branky. Nelze-li rozhodnout ani dle e) – h), rozhodne Nelze-li rozhodnout ani dle e) – h), rozhodne loslos

provedený řídící složkou turnaje pokud možno za provedený řídící složkou turnaje pokud možno za přítomnosti zástupců zainteresovaných družstev.přítomnosti zástupců zainteresovaných družstev.

Page 16: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Další informaceDalší informace

Informace i zajímavosti o tomto sportu Informace i zajímavosti o tomto sportu a jeho pravidla najdete například na a jeho pravidla najdete například na www.beachhandball.czwww.beachhandball.cz, nebo na , nebo na adrese prvního beachhandballového adrese prvního beachhandballového klubu v ČR - brněnského klubu v ČR - brněnského

BHC Královo poleBHC Královo pole, další kluby jsou , další kluby jsou

Belá pod BezdězemBelá pod Bezdězem, Beachhandbalclub , Beachhandbalclub Plzeň. Plzeň.

Page 17: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Page 18: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Page 19: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

HISTORIE MSHISTORIE MS Mistrovství světa v plážovém fotbalu se koná Mistrovství světa v plážovém fotbalu se koná

od roku 1995 a převážně v Brazílii na od roku 1995 a převážně v Brazílii na nejslavnější pláži na světě na Copa Cabaně nejslavnější pláži na světě na Copa Cabaně (uvádíme rok a další vítěze(uvádíme rok a další vítěze

1995 – 2000 1995 – 2000 BrazílieBrazílie 20012001 Portugalsko - Portugalsko - Costa do Sauípe, Costa do Sauípe,

Bahia Bahia 20022002 Brazílie -Brazílie -Vitória (Espirito Santos) Vitória (Espirito Santos)

Guarujá Guarujá (Sao Paulo)(Sao Paulo)

20032003 BrazílieBrazílie 20042004 BrazílieBrazílie 20052005 FrancieFrancie 20062006 BrazílieBrazílie

Page 20: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

20072007

Copacabana Beach, Rio de Janeiro Copacabana Beach, Rio de Janeiro (Brazílie)(Brazílie)Vítěz: Vítěz: BrazílieBrazílie2. místo: Mexico2. místo: Mexico3. místo: Uruguay3. místo: UruguayNejlepší hráč turnaje: Buru Nejlepší hráč turnaje: Buru (Brazílie)(Brazílie)Nejlepší střelec turnaje: Buru Nejlepší střelec turnaje: Buru (Brazílie)(Brazílie)Cena FIFA Fair Play - BrazílieCena FIFA Fair Play - Brazílie

Page 21: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

20082008

Marseille - FrancieMarseille - FrancieVítěz: Vítěz: BrazílieBrazílie2. místo: Itálie2. místo: Itálie3. místo: Portugalsko3. místo: PortugalskoNejlepší hráč turnaje: Ramiro Nejlepší hráč turnaje: Ramiro Amarelle (Španělsko) Amarelle (Španělsko) Nejlepší střelec turnaje: Madjer Nejlepší střelec turnaje: Madjer (Portugalsko)(Portugalsko)Nejlepší brankář turnaje: Roberto Nejlepší brankář turnaje: Roberto Valeiro (Španělsko)Valeiro (Španělsko)Cena FIFA Fair Play - mužstvo RuskaCena FIFA Fair Play - mužstvo Ruska

Page 22: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

20092009

Dubai - SAEDubai - SAEVítěz: Vítěz: BrazílieBrazílie2. místo: Švýcarsko2. místo: Švýcarsko3. místo: Portugalsko3. místo: PortugalskoNejlepší hráč turnaje: Dejan Stankovič Nejlepší hráč turnaje: Dejan Stankovič (Švýcarsko)(Švýcarsko)Nejlepší střelec turnaje: Dejan Nejlepší střelec turnaje: Dejan Stankovič (Švýcarsko)Stankovič (Švýcarsko)Nejlepší brankář turnaje: Mao (Brazílie)Nejlepší brankář turnaje: Mao (Brazílie)Cena Fair Play -Japonsko a RuskoCena Fair Play -Japonsko a Rusko

Page 23: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

2011 září Itálie2011 září Itálie

Kvalifikační turnaj MS Kvalifikační turnaj MS 2011         Bibione, 11.-18. 2011         Bibione, 11.-18. července 2010července 2010   ČR prohra s Kazachstánem a  ČR prohra s Kazachstánem a Francií, aktuálně 13. místo v Francií, aktuálně 13. místo v EvropěEvropě

Page 24: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

HISTORIE V ČRHISTORIE V ČR

Historicky první oficiální mistrovství České Historicky první oficiální mistrovství České republiky v plážové kopané se konalo v létě republiky v plážové kopané se konalo v létě 2006 , zaštítěné Českomoravským 2006 , zaštítěné Českomoravským fotbalovým svazem, s účastí dvaadvacet fotbalovým svazem, s účastí dvaadvacet mužstev.mužstev.

Page 25: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

PravidlaPravidla

Hřiště:Hřiště:Délka: 37 mDélka: 37 mŠířka: 28 mŠířka: 28 m

Branky:Branky:Délka: 5,5 m Délka: 5,5 m Šířka: 2,2 mŠířka: 2,2 m

Vymezení hřiště:Vymezení hřiště:Čáry jsou 10 cm široké, ukotveny v rozích a Čáry jsou 10 cm široké, ukotveny v rozích a připevněny k tyčím branky.připevněny k tyčím branky.Hřiště je rozděleno pomyslnou dělící čarou na Hřiště je rozděleno pomyslnou dělící čarou na dvě poloviny, vymezeny dvěma červenými dvě poloviny, vymezeny dvěma červenými praporky.praporky.Střed této půlící čáry je přesně místo výkopu. Střed této půlící čáry je přesně místo výkopu.

Page 26: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Penaltové vápno (trestné území):Penaltové vápno (trestné území):Definováno jako území vymezené pomyslnou Definováno jako území vymezené pomyslnou čárou vzdálenou 9 m od zadní lajny a na čárou vzdálenou 9 m od zadní lajny a na postranní lajně označeno 2 žlutými praporky. postranní lajně označeno 2 žlutými praporky. Přesné místo je uprostřed této pomyslné Přesné místo je uprostřed této pomyslné čáry, stejně vzdálené od obou tyčí branky.čáry, stejně vzdálené od obou tyčí branky.

Praporky:Praporky:Tyčky jsou vysoké 150 cm, vyrobené z Tyčky jsou vysoké 150 cm, vyrobené z nerozbitného plastu, ohebné a odolné počasí.nerozbitného plastu, ohebné a odolné počasí.4 žluté praporky vymezují "penalty area", 6 4 žluté praporky vymezují "penalty area", 6 červených je v rozích a na obou stranách červených je v rozích a na obou stranách pomyslné půlící čáry. pomyslné půlící čáry.

Page 27: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Hráči:Hráči:Hraje se stejně jako ve futsalu 4+1. Čtyři hráči Hraje se stejně jako ve futsalu 4+1. Čtyři hráči

v poli a jeden brankář.v poli a jeden brankář.

Střídání: maximální počet hráčů, kteří mohou Střídání: maximální počet hráčů, kteří mohou střídat je 5. Počet střídání je neomezený. střídat je 5. Počet střídání je neomezený. Vystřídaný hráč může být znovu poslán na Vystřídaný hráč může být znovu poslán na hřiště. Střídání probíhá v zóně k tomu určené hřiště. Střídání probíhá v zóně k tomu určené a během střídání se nezastavuje čas. Hráč a během střídání se nezastavuje čas. Hráč oznámí záměr rozhodčímu zvednutím ruky, oznámí záměr rozhodčímu zvednutím ruky, střídaný hráč opustí hřiště současně s střídaný hráč opustí hřiště současně s nástupem hráče střídajícího. Totéž platí pro nástupem hráče střídajícího. Totéž platí pro brankaře. brankaře.

Brankář může být v případě nutnosti vystřídán Brankář může být v případě nutnosti vystřídán hráčem z pole.hráčem z pole.

Page 28: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Hrací dobaHrací doba

Hrací doba je 3 x 12 min.Hrací doba je 3 x 12 min.Čas se zastaví v případě, že hráči zdržují hru, Čas se zastaví v případě, že hráči zdržují hru, jeden z týmů skóruje nebo je nařízena jeden z týmů skóruje nebo je nařízena penalta.penalta.

Přestávka je 3 min. V případě remízy se utkání Přestávka je 3 min. V případě remízy se utkání prodlužuje o max. 3 min (pravidlo zlatého prodlužuje o max. 3 min (pravidlo zlatého gólu – rychlá smrt), pak následují penalty.gólu – rychlá smrt), pak následují penalty.

Page 29: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

FaulyFaulyHraje se bez kontaktu s protivníkem! Hraje se bez kontaktu s protivníkem!

Kopnutí, držení, hra tělem atd., je Kopnutí, držení, hra tělem atd., je považováno za nedovolenou hru.považováno za nedovolenou hru.

Za nedovolenou hru mohou byt nařízeny tyto Za nedovolenou hru mohou byt nařízeny tyto kopy:kopy:penalta – pokud se faul odehraje ve "vápně" penalta – pokud se faul odehraje ve "vápně" (9m od branky)(9m od branky)

volny kop – z místa kde se faul odehrál volny kop – z místa kde se faul odehrál kop z poloviny hřiště – pokud mužstvo zbytečně kop z poloviny hřiště – pokud mužstvo zbytečně zdržuje a drží míč ve své penaltové zóně déle zdržuje a drží míč ve své penaltové zóně déle než 5s bez toho, že by byl napaden soupeřemnež 5s bez toho, že by byl napaden soupeřem

Page 30: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Výkop:Výkop:nelze skórovat gól přímo z výkopunelze skórovat gól přímo z výkopuauty se házíauty se házírohy se kopourohy se kopou

Kop z poloviny hřiště:Kop z poloviny hřiště:je nařízen soupeři, pokud hráči mají míč v držení ve je nařízen soupeři, pokud hráči mají míč v držení ve svém obraném pásmu déle než 5 s a nejsou k tomu svém obraném pásmu déle než 5 s a nejsou k tomu nuceni soupeřem.nuceni soupeřem.

brankář vezme do ruky malou domubrankář vezme do ruky malou domu brankář vykopne balon přímo z ruky, aniž by se míč brankář vykopne balon přímo z ruky, aniž by se míč

dotkl zemědotkl zeměbrankář držící v ruce míč vyběhne ze svého obranného brankář držící v ruce míč vyběhne ze svého obranného pásma z balonem na noze a opět se do něj vrátípásma z balonem na noze a opět se do něj vrátí

Page 31: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Volné kopy:Volné kopy:mohou být nařízeny pouze přímé kopy.mohou být nařízeny pouze přímé kopy.

soupeř nesmí stavět zeď, proti kopajícímu hráči soupeřesoupeř nesmí stavět zeď, proti kopajícímu hráči soupeře přímý kop zahrává vždy postižený hráč pokud není přímý kop zahrává vždy postižený hráč pokud není

zraněnýzraněný při ukončeni zápasu má hráč ještě právo zahrát přímý při ukončeni zápasu má hráč ještě právo zahrát přímý

kopkop z přímého kopu může hráč rovnou skórovatz přímého kopu může hráč rovnou skórovat zahrávající hráč přímého kopu si může udělat pouze zahrávající hráč přímého kopu si může udělat pouze

nohou malý "kopeček" z písku pro lepší zahrávání kopunohou malý "kopeček" z písku pro lepší zahrávání kopu volny kop musí byt rozehrán do 5 sekundvolny kop musí byt rozehrán do 5 sekund při porušení těchto pravidel bránícím mužstvem: pokud při porušení těchto pravidel bránícím mužstvem: pokud

je gól tak platí, pokud není gól pak se volný kop znovu je gól tak platí, pokud není gól pak se volný kop znovu opakujeopakuje

při porušení těchto pravidel útočícím mužstvem: přímý při porušení těchto pravidel útočícím mužstvem: přímý kop zahrává bránící mužstvo z místa, kde došlo k kop zahrává bránící mužstvo z místa, kde došlo k porušení pravidelporušení pravidel

Page 32: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Penalta:Penalta:penalta je určena v případě faulu či ne-fér penalta je určena v případě faulu či ne-fér chování v oblasti brankovištěchování v oblasti brankoviště

penalta se zahrává i po ukončení normální penalta se zahrává i po ukončení normální hrací dobyhrací doby

vzdálenost pro penaltu je 9m od brankyvzdálenost pro penaltu je 9m od branky penaltu zahrává vždy postižený hráč pokud penaltu zahrává vždy postižený hráč pokud

není vážně zraněnnení vážně zraněn brankář musí stát na brankové čáře brankář musí stát na brankové čáře

Page 33: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Žlutá karta se uděluje:Žlutá karta se uděluje:

– upozornění při vybraných prohřešcích– upozornění při vybraných prohřešcích nesportovní chovánínesportovní chování slovní napadeníslovní napadení opakovaně porušuje základní pravidla hryopakovaně porušuje základní pravidla hry

zdržování hryzdržování hry nedodržování vzdálenosti při zahrávání kopů nedodržování vzdálenosti při zahrávání kopů

Page 34: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Modrá karta se uděluje:Modrá karta se uděluje:Modrá karta znamená vyloučení hráče Modrá karta znamená vyloučení hráče na 2 minuty, čímž je zároveň oslabeno i na 2 minuty, čímž je zároveň oslabeno i celé mužstvo na 2 minuty.celé mužstvo na 2 minuty.

při 2 žlutých kartáchpři 2 žlutých kartách házení a kopaní písku na hráče či na házení a kopaní písku na hráče či na

rozhodčíhorozhodčího vždy při odpískání přímého kopu resp. vždy při odpískání přímého kopu resp.

penaltě penaltě

Page 35: OSTATNÍ PLÁŽOVÉ SPORTY

Červená karta se uděluje:Červená karta se uděluje:Červená karta znamená vyloučení Červená karta znamená vyloučení hráče do konce utkaní, při vybraných hráče do konce utkaní, při vybraných prohřešcích, střídající hráč smí na hřiště prohřešcích, střídající hráč smí na hřiště až po 2 min od vyloučení. Vyloučený až po 2 min od vyloučení. Vyloučený hráč již nesmí v utkání nastoupit.hráč již nesmí v utkání nastoupit.