Top Banner
4

Nepriateľ vo - BIBUS

Dec 03, 2021

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Nepriateľ vo - BIBUS
Page 2: Nepriateľ vo - BIBUS

Nepriateľ vo Vašom vodnom potrubí

DAXTRO® EMTAP® Home Line pracuje spoľahlivo proti HRDZI

RIASY

VODNÝ KAMEŇ

Vodný kameň, hrdza a riasy spôsobujú nečistú vodu, ktorá je zdraviu škodlivá.

Kovové vodovodné potrubia a skrutkové spoje kovových vodovodných potrubí sú často starnutím vystavené korózii. Pitná voda tieto častice hrdze nesie so sebou a upcháva filtračné sitá a armatúry.

Vodný kameň skracuje životnosť vášho potrubného systémuVodný kameň sa vyskytuje aj v rúrkach z nehrdzavejúcej ocele a plastov. To sa deje v potrubiach so studenou vodou, ale predovšetkým v potrubiach s horúcou vodou.

Vodný kameň spôsobuje náklady a skracuje životnosť vašich zariadení. Zvyšovanie kalcifikácie znižuje účinnosť zariadení, ako sú kanvice, práčky alebo radiátory, a preto sa vyžaduje viac energie. Vodný kameň vytvára nepríjemné škvrny a zanecháva zvyšky na vašich veciach. Škaredé škvrny od vodného kameňa na dlaždiciach a tvarovkách vyžadujú pravidelné a časovo náročné čistenie. Často sa používajú agresívne čistiace prostriedky, ktoré poškodzujú povrchy a prostredie. Vodný kameň je živnou pôdou pre baktérieVápenné usadeniny uprednostňujú živobytie nežiaducich baktérií. S rastúcou kalcifikáciou sa zvyšuje riziko kontaminovanej pitnej vody.

Často žiadne zdravotné riziko, ale nie veľmi chutnéS dostatkom svetla, vody a jedla sa riasam nádherne darí a usadzujú sa ako tenká vrstva v potrubných systémoch, vodných filtroch, vázach na kvety a bazénoch.„Červené riasy“ najčastejšie tvoria povlak na kohútikoch, umývadlách a nádobách na pitnú vodu.

Page 3: Nepriateľ vo - BIBUS
Page 4: Nepriateľ vo - BIBUS