Top Banner

Click here to load reader

Insta Audyt Plus info o Korksach z ... - Hashtagi na Insta · PDF file Insta stories możesz urozmaicić na wiele różnych sposobów. Możesz skorzystać ze specjalnych aplikacji

Aug 24, 2020

ReportDownload

Documents

others

 • wildrocks.pl

  StoriesProfil Zasięgi

  Insta Audyt Zdjęcia Bezpieczeństwo

 • Cześć!

  Insta Audyt jest odpowiedzią na liczne pytania o to, co możecie poprawić na swoim instagramowym koncie. I choć nie ma jednej recepty na sukces na Instagramie, to w praktyce jest całkiem sporo rzeczy, które mogą hamować nasz rozwój.

  Dlatego mam nadzieję, że Insta Audyt pomoże Ci wykonać pierwszy krok w kierunku uporządkowania Twoich działań i strategii na Instagramie.

  Trzymam za Ciebie kciuki!

  Ola Foryś | @wild.rocks

  wildrocks.pl | @wild.rocks

  Insta Audyt 4

  Nazywam się Ola Foryś i uczę Dziewczyny jak przyciągnąć na Instagramie nowych obserwujących i zatrzymać ich na dłużej dzięki estetycznej siatce zdjęć na Instagramie.

  Insta Audyt

  https://www.instagram.com/wild.rocks/

 • Bezpieczeństwo

  wildrocks.pl | @wild.rocks

  Insta Audyt 3

  Wyobrażasz sobie, że ostatnie lata Twojej pracy na Instagramie mogłyby tak po prostu wyparować? A tak się niestety może stać, jeśli nie zadbasz o bezpieczeństwo swojego konta.

  Dlatego audyt zaczniemy od kilku kwestii związanych z bezpieczeństwem:

  Czy masz ustawione uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

  Czy wiesz jakie aplikacje mają dostęp do Twojego konta?

  Kiedyś nie zwracało się tak bardzo uwagi na bezpieczeństwo i w efekcie może się okazać, że nawet nie wiesz jakie aplikacje mają dostęp do Twojego konta na Instagramie. Prawda jest jednak taka, że najlepiej jeśli tych aplikacji jest jak najmniej. Te zaś, które mają dostęp do Twojego konta, powinny być zatwierdzone przez Instagram.

  Adres email w BIO

  Dobrze jest umieścić adres email w BIO na Instagramie aby ułatwić kontakt agencjom marketingowym czy Twoim potencjalnym klientom. Ale tu jedna ważna uwaga - to nie powinien być ten sam adres email, którego używasz do logowania na Instagramie.

  To podstawowa forma ochrony Twojego konta na Instagramie przed przejęciem go przez niepowołane osoby.

 • BIO na Instagramie

  wildrocks.pl | @wild.rocks

  Insta Audyt 4

  BIO na Instagramie to taka mała wizytówka, która powinna tłumaczyć kim jesteś i co robisz na Instagramie. To dosyć skomplikowany twór, ale spróbujmy skoncentrować się na kilku podstawowych elementach, które możesz poprawić „od ręki”.

  Co masz wpisane w polu „Imię i nazwisko”?

  Nie warto powtarzać tu znowu nazwy konta, ale za to warto się przedstawić (nie musisz podawać nazwiska, wystarczy imię).

  Co masz ustawione jako zdjęcie profilowe?

  Zdjęcie profilowe to część Twojej „identyfikacji wizualnej”. Warto aby wyróżniało się na tle innych kont (dlatego jeśli nie musisz, nie dawaj tu kolejnego czarnego logo na białym tle).

  Czy nazwę Twojego konta da się powtórzyć z pamięci?

  Wyobraź sobie, że musisz szybko podyktować komuś nazwę swojego konta. Czy da radę powtórzyć je potem z pamięci?

  Nazwa konta powinna być krótka i w miarę łatwa do powtórzenia. Unikaj w nazwie konta ciągów cyferek i liter. Raz że trudno je powtórzyć, a dwa że takie nazwy kont kojarzą się niestety przede wszystkim z instagramowymi botami.

  Czy z Twojego opisu w BIO można łatwo określić tematykę Twojego profilu?

  Ludzie rzadko mają czas żeby domyślać się o czym jest Twój profil na Instagramie i czy jest im z nim po drodze. Dlatego ważne jest, żeby na pierwszy rzut oka wiedzieli, czy znajdą tu dla siebie interesujące treści i czy w związku z tym warto zostać z Tobą na dłużej?

 • Zdjęcia i zaangażowanie

  wildrocks.pl | @wild.rocks

  Insta Audyt 5

  Zdjęcia na Instagramie powinny angażować Twoją obecną społeczność, ale jednocześnie przyciągać również nowych obserwujących (na przykład za pośrednictwem hashtagów lub kont repostujących).

  Czy Twoje zdjęcia przyciągają uwagę?

  Czy do samego zdjęcia lub opisu zdjęcia można się jakoś odnieść?

  Żeby ludzie mogli zaangażować się w tworzone przez Ciebie treści warto dać im jakiś powód ku temu. Zdjęcie, które opowiada jakąś historię, opis który mówi coś więcej niż „kto pije ze mną kawę?”. To nie musi być elaborat, ale następnym razem spróbuj napisać coś od siebie, zadać pytanie swojej społeczności i wejść z nią w dialog.

  Czy odpisujesz na komentarze pod zdjęciami?

  Powiem krótko - jeśli Tobie nie chce się teraz odpisać na czyjś komentarz, to czemu ktoś miałby chcieć następnym razem skomentować Twoje zdjęcie? (Oczywiście - ta uwaga nie dotyczy komentarzy zostawianych przez boty ;) )

  Pamiętaj też, że budowanie relacji i tworzenie społeczności to nie tylko branie, ale również dawanie czegoś od siebie. Warto od czasu zajrzeć do osób, które odwiedzają i komentują Twój profil.

  Dziś na Instagramie ładne zdjęcia to niestety za mało. W zalewie pięknych treści jesteśmy coraz bardziej wybredni.

  Oczywiście, większość z nas ciągle uczy się jeszcze robić zdjęcia. Ale mimo wszystko warto dbać o to, żeby serwować naszej społeczności najlepsze na co nas stać, a nie zdjęcia, którym sami pewnie nie dalibyśmy lajka gdybyśmy zobaczyli je u kogoś innego w feedzie.

  Dlatego warto wykorzystywać różne sprytne fotograficzne rozwiązania, które sprawiają, że zdjęcia robią się ciekawsze i przyjemniejsze w odbiorze.

 • Zasięgi

  wildrocks.pl | @wild.rocks

  Insta Audyt 6

  Czy wykorzystujesz max możliwości hashtagów?

  Czy wiesz jak korzystać z kont repostujących?

  Konta repostujące to świetny sposób na dotarcie ze swoimi zdjęciami do nowych obserwujących. Zwykle takie konta mają swój specjalny hashtag, którego użycie jest warunkiem udostępnienia zdjęcia.

  Instagram pozwala umieszczać maksymalnie 30 unikalnych hashtagów pod zdjęciami.

  Nikt nikomu nie zabroni używać mniej niż 30 hashtagów. Ja jednak proponuję używać 30 hashtagów. Po co samemu ograniczać sobie zasięg zdjęcia? Jeśli przyjmiemy, że hashtagi są jak darmowa reklama na Instagramie, to dlaczego mielibyśmy ograniczać jej zasięg używając tylko 3 reklam zamiast dozwolonych 30?

  Czy bierzesz udział w wyzwaniach fotograficznych?

  Wyzwania na Instagramie to świetny sposób nie tylko na to, by poćwiczyć kreatywność ale również by zwiększyć zasięgi na Instagramie.

 • Profil

  wildrocks.pl | @wild.rocks

  Insta Audyt 7

  Kiedy nowa osoba wchodzi na Twoje konto na Instagramie, to decyzję o tym, czy zostanie z Tobą na dłużej i kliknie “obserwuj” podejmuje w przeciągu zaledwie sekund.

  Czy Twoje zdjęcia tworzą spójną, ale ciekawą całość?

  Często pojedyncze zdjęcia na Instagramie choć same w sobie są całkiem ciekawe, to zebrane razem, na profilu, tworzą chaotyczny i mało estetyczny miks.

  A co widzi osoba, która wchodzi pierwszy raz na Twój profil? Sekwencję 6-9 zdjęć, czyli efekt Twojej ostaniej aktywności na Instagramie. To właśnie w tym momencie zwykle podejmuje decyzje o tym czy będzie Cię obserwować. Od tego czy ten widok ją zainteresuje czy nie często zależy, czy kliknie “follow”. I dlatego warto zadbać o estetyczne i spójne konto na Instagramie, które zatrzyma ludzi na dłużej.

  Dlatego spójrz na swój feed jakbyś była osobą postronną. i zadaj sobie pytania: - Czy mój feed przyciąga? - Czy chciałabym kliknąć „Obserwuj”?

  Czy na podstawie Twojej siatki zdjęć można określić tematykę konta?

  Podobnie jak w przypadku BIO - ludzie rzadko mają czas zastanawiać się o czym jest dane konto i czy jest im z nim po drodze. Dlatego warto zadbać o to, aby na podstawie zdjęć w siatce można było mniej więcej określić tematykę profilu.

 • Insta Stories

  wildrocks.pl | @wild.rocks

  Insta Audyt 8

  Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Insta Stories to obecnie bardzo ważny kanał komunikacji na Instagramie. Dlatego przyjrzyjmy się na co warto zwrócić uwagę tworząc Insta Stories.

  Czy dbasz o dostępność swoich Insta Stories?

  Wiele osób nie jest w stanie oglądać Twoich stories z włączonym dźwiękiem, dlatego warto zadbać o napisy do stories

  Czy wiesz jak możesz urozmaicić swoje Insta Stories?

  Insta stories możesz urozmaicić na wiele różnych sposobów. Możesz skorzystać ze specjalnych aplikacji za pomocą których dodasz do stories muzykę albo zmienisz statyczne zdjęcie w video. Ale możesz też w tym celu wykorzystać wewnętrzne funkcje instagrama.

  Czy tworzysz Insta Stories z myślą o swoich odbiorcach, czy może robisz je dla siebie?

  W ankiecie na temat Insta Stories którą robiłam jakiś czas temu takie stories nagrywane na siłę, bez przekazu i bez pomysłu były podawane jako najczęstszy powód tego, by przeskoczyć na stories do kolejnej osoby, a nawet żeby wyciszyć czyjeś relacje.

 • Dużo tego, prawda?

  wildrocks.pl | @wild.rocks

  Insta Audyt 9

  Ale nic się nie martw - w najbliższych dniach podeślę Ci mailem kilka praktycznych wskazówek jak to wszystko sobie poukładać.

  Do zobaczenia Ola Foryś | @wild.rocks

Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.